Koude douche voor dames van Smerdiek Prima invalbeurt van Vroegop bij Smash Van Gurp biedt wisseltrofee aan Spectaculaire zege vierdeklasser Vosmeer Alle Thoolse zwemmers eindigen in de top tien Bolier eindigt seizoen met snelste duif van samenspel Blamerend verlies Vosmeer Vrees voor kleine kernen bij bibliotheekvernieuwing Koersballen Donderdag 18 september 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Geheel tegen de verhouding in won Stedoco 2 zaterdag met 2-0 van Smerdiek. De hardwerkende ploeg uit Hoor naar kwam voetballend te kort en werd in het laatste halfuur niet meer gevaarlijk. Smerdiek kan zich de ne derlaag aanrekenen, want de eersteklasser verprutste de fraaiste scoringskansen. Smerdiek 2 begint met winst Jeugd Vierde klasse Tweede verlies Smerdiek Geflatteerde nederlaag Stavenisse SPS eenvoudig naar winst Vierde klasse reserve Thol. Boys 3 te sterk voor Stavenisse 2 Noad 4 nipt gelijk Emergo blijft koploper Jeugd Goede sfeer Goedegebuure en Moerland veroveren vijfde clubtitel Kosten bibliobus volgend jaar bijna het dubbele Cultuurnota Smerdiek zette de reserves van Ste doco meteen vast op de eigen helft. De ploeg had niets in te brengen en het was wachten op een Thoolse treffer. Na tien minuten kopte Wen dy Metske een voorzet van Tina Du- jakovic in, maar de bal werd van de lijn gehaald. Schoten van Suus Hopstaken en Marieke Goedee gin gen naast het doel. De Stedoco- keepster liet een hard schot van Ma rijke Vleminckx los. maar niemand van de blauw-zwarten reageerde. Suus Hopstaken kwam twee keer al leen voor het doel, maar kreeg de bal er niet in. Gezien de kansen had Smerdiek bij de rust zeker vier keer moeten scoren. Stedoco werkte hard, maar was nog niet gevaarlijk geweest. Na de thee was het beeld hetzelfde. Ook nu werd Suus Hopstaken tot twee keer toe vrij voor het doel ge zet, maar ze had duidelijk haar dag niet en kreeg de ballen er niet in. Stedoco beperkte zich tot het rond spelen van de bal en verscheen niet in het zestien metergebied van de bezoekers. Uitgerekend de eerste kans die de thuisclub kreeg, was raak. Tien minuten voor tijd beoor deelde de Smerdiek-defensie een dieptebal verkeerd. Kaylee Diele- man haalde, oog in oog met een te genstander, de bal goed weg. Maar Smerdiek verzuimde de stil liggen de bal op te ruimen zodat de Stedo- co-spits met een simpel puntertje de 1-0 kon maken. Op zoek naar de ge lijkmaker gooide Smerdiek alles op de aanval. In plaats daarvan werd het in de voorlaatste minuut 2-0, toen de Tholenaren bij een voorzet heel slecht verdedigden. Smerdiek 2 debuteerde in de derde klas se met een 0-2 zege in en tegen Papend- recht. De bevrijdende tweede treffer viel pas in de slotfase van het duel. De eerste kansen waren voor de thuis ploeg. Uit een hoekschop schoot Pa- pendrccht de bal over, en even later tikte Sanne Pijnenburg een directe vrije trap over de lat. Cynthia Kramer had de eer ste mogelijkheid om Smerdiek op voor sprong te zetten. Uit een vrije trap van Josca Jansen kwam de bal bij Petra Klip- pel. Dié legde terug op de inlopende Kramer, maar zij schoot in het zijnet. Anne Hage was nog het dichts bij een doelpunt. Maar net voordat zij vanaf de vijf meterlijn wilde uithalen, werd ze door een tegenstander onderuit gegle den. Papendrecht was vooral gevaarlijk met schoten uit de tweede lijn en coun ters. Tien minuten voor de rust kwam Smerdiek goed weg, toen een overtre ding van Mariska Slager in het straf schopgebied niet met een penalty werd bestraft. Met nog twee minuten op de klok kwamen de blauw-zwarten op voorsprong. Uit een aanval over rechts kwam de bal bij Anne Hage. die het strafschopgebied in ging en het leer langs de uitkomende keeper tikte. Na drie minuten in de tweede helft had Anne Hage de kans om 0-2 te maken. Ze ging alleen op het doel af, kwam daar wat schuin voor en zag haar schot door de keeper met een reflex gepareerd wor den. Even later lukte het ook Ramona van Tiggele niet. Ze raakte de bal niet goed, zodat haar boogbal over en naast ging. De vele wisselingen in de Thoolse ploeg maakten het spel er niet beter op. Smerdiek verloor de controle over het middenveld. Papendrecht domineerde en was enkele keren dicht bij de gelijkma ker. Maar hun schoten gingen voorlangs, of werden door Pijnenburg gekeerd. Smerdiek was sporadisch gevaarlijk via counters. Bij één zo'n actie ging een schot van Helmi Nelisse naast. In de 89ste minuut viel de bevrijdende 0-2. Anne Scherpenisse onderschepte de bal net buiten het strafschopgebied en kon vrij doorlopen tot aan de middenlijn. Hier passte ze op Simone Scherpenisse, die alleen op het doel afging en de keep er passeerde met een schot in de linker hoek. Er werd liefst acht minuten bijge trokken in verband met een blessure bij de keepster van Papendrecht. Smash '76 is de najaarscompetitie in de hoofdklasse begonnen met een 7-3 nederlaag tegen Belcrum 3. Twee van de drie behaalde pun ten kwamen voor rekening van invaller Remco Vroegop. De Sint- Annalanders sleepten er achteraf tegen de titelkandidaat niet het uiterste uit. Zaterdag neemt Smash het in Veghel opnieuw op tegen een topper in de poule. Her waarden 2. Smash miste zaterdag Anné van Dijke wegens vakantie, zodat Rem co Vroegop samen met de routiniers Christian van 't Hof en Johan Snoep achter de tafel verscheen. Ook Bel crum kwam met een vervanger naar Sint-Annaland. Maar uitgerekend de routine liet het bij Smash afwe ten: Snoep kwam niet tot scoren en Van 't Hof won slechts één partij. Hij zocht een excuus in zijn nieuwe, veel snellere, tafeltennisframe met carbon. Vroegop was beter bij de les en zorgde voor twee punten. Gezien de doelstelling om zich te handha ven, moet Smash tegen sterkere te genstanders puntjes bij elkaar zien te sprokkelen en winnen van de di recte concurrenten. Met 7-3 tegen het sterke Belcrum bleef de schade redelijk beperkt. Ook Smash 2 gaat proberen eersteklasser te blijven. Het team leed vrijdag in Kloosterzande een kleine 6-4 nederlaag tegen SAR 3. Merijn v.d. Klooster bleef ongeslagen, Remco Vroegop maakte het vierde punt. Peter Bazen, die wegens zijn werk nog niet veel trainingsarbeid heeft kunnen verrichten, bleef op nul steken. Zaterdag staat de derby tegen TCS 1 uit Steenbergen op het programma, met AJP'er Ad Verhage in de gelederen. In de vierde klasse ging Smash 3 voor eigen publiek met 8-2 onderuit tegen Ta- naka 2 uit Etten-Leur. Jacob Elenbaas won eenmaal en ook het dubbelspel werd door de thuisploeg gewonnen, maar daar bleef het bij. David van Driel en Kees van Poortvliet scoorden niet. Het vierde seniorenteam, spelend in de vijfde klasse, deelde de punten thuis met Vice Versa 8 uit Oudenbosch. Het werd 5-5. Esther Bruijnzeel won al haar partij en in het enkelspel. Chris Hage en Anky Vroegop scoorden elk eenmaal, omdat een speelster van Vice Versa geblesseerd moest opgeven. Alle seniorenspelers speelden in nieuwe shirts én shorts. Smash gebruikte voor het eerst de onlangs aangeschafte elek tronische telborden, en is één van de eer ste verenigingen in de regio die daarover beschikt. De jeugd kende een betere start, drie van de vier teams wonnen hun wedstrijd. Smash 1 won in Etten-Leur met 8-2 van Tanaka. Gertjan v.d. Berg won al zijn partijen. Maar ook Erik Bruijnzeel en Jan-Willem van Vossen namen elk twee maal winst voor hun rekening. Het dub belspel bracht Smash het achtste punt. Smash 2 won thuis met 6-4 van Vice Versa uit Oudenbosch. Bennie van Poortvliet bleef in deze wedstrijd onge slagen, Huib v.d. Klooster zorgde voor de andere twee punten. De winst kwam er door het dubbelspel te winnen. Een kansloze middag was het voor Smash 3, dat thuis met 9-1 verloor van ODT uit Roosendaal. Paola Ketting red de de eer voor Smash. Het beginnersteam Smash 4 maakte een droomdebuut in de officiële NTTB-com- petitie. Het won uit met 9-1 van Yerseke. Alleen Louis van 't Hof maakte een mis stapje. Joost van Dijke en Tom Verburg wonnen al hun partijen. Ook het dubbel spel werd gewonnen. Programma zaterdag: Herwaarden 2- Smash 1, Smash 2-TCS 1 (19/9), Witac 2-Smash 3 (18/9), Pinpongers 1-Smash 4; Smash jeugd 1-Tanaka. TCO-Smash 2, Pinpongers-Smash 3, Smash 4-Mid- delburg. Voetbalschool. Sparta-jeugdtrainer Arjan van der Laan werkt mee aan de voetbalschool van Noad '67 uit Sint-Philipsland. Van der Laan is oud-proefvoetballer (Sparta, FC Twente, ADO Den Haag en FC Dordrecht) en heeft bij de Rotter damse club de B1 onder zijn hoede. Ook oud-international en assistent- coach van Vitesse Edward Sturing geeft een gasttraining. Verder komt de Voetbaltruuk van de KNVB naar het sportpark aan de Zijpestraat. Van alle Thoolse duiven, had al leen de duif van Jan-Jaap Bolier zondag nog zin om een sprintje te trekken bij de laatste vlucht van het seizoen. Die bestreek zo'n 125 kilometer vanuit Pommeroeul. De 7-1900338 vloog het snelst van het rayon Tholen/Sint-Philips- land/ Schouwen-Duiveland naar huis. Hij deed er met een vaartje van 1232,661 meter per minuut bij een noordoostenwind een uur en veertig minuten over om thuis te komen. Pas op de dertigste plaats in de uit slag van het samenspel, is er weer een Thoolse duif te vinden en dat is er wederom één van Bolier. Tien plekken verder is er een Fluplandse duif te vinden: die van René Reijn- goudt van De Vredesduif. De Zwa luw in Sint-Maartensdijk heeft het wedvluchtseizoen vorige week al afgesloten. De Vredesduif Sint-Philipsland. 97 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 11.59.39 u is 1111,881 m/min, laatste duif 12.25.51 u is 912,147 m/min. R. Reijngoudt 1. 5. 6, 7, 8, 12, 16. 17. 22; comb. Hoek 2, 14, 18; comb. Reijn goudt en zn. 3, 4. 9, 10, 11, 15, 23, 25; A. Goudzwaard 13. 24; comb. Reijn goudt 19, 21; E.J. van Riessen 20. De Trouwe Duif Tholen, 64 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 12.05.05 u is 1001,086 m/min, laatste duif 12.26.55 u is 854,299 m/min. P. Laban 1,6, 10; D. Noom 2,4, 5,7,14. 15, 16; P. van Driel 3, 12; M. de Graaf 8. 11, 13; Jac. v. Dijke 9. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 54 dui ven van 8 deelnemers. Eerste duif 12.00.35 u is 1066,389 m/min, laatste duif 12.17.52 u is 933,009 m/min. D. Vaders I, 2, 3. 6, 7, 12; J. Capelle 4; R. Fonteijne 5, 8, 10; M. de Jager 9; J. v.d. Berge II; M. Fonteijne 13; T. de Graaff 14. De Reisduif Scherpenisse. 71 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 11.41.01 u is 1232,661 m/min, laatste duif 11.59.27 u is 1042,439 m/min. J.J. Bolier 1, 2, 3. 6, 12, 15, 16. 17, 19. 21, 24; J. Moerland 4, 5, 7, 10. 11, 18. 22; P. Potappel 8. 9, 13, 20, 23; D.J. Menheere 14. Voorzitter Tom van Gurp heeft maandagmiddag namens de stichting Schout en Schepenen race de door het gemeentebe stuur van Tholen beschikbaar gestelde wisseltrofee aangebo den aan de Bredase burgemees ter Peter van der Velden. Hij deed dit in gezelschap van Pieter van Yperen, wethouder volks huisvesting, sport en volksge zondheid, die aan boord van de hoogaars Turk op zaterdag 14 juni in handicap de tweede edi tie van de Schout en Schepenen race wist te winnen. Aan dit evenement namen 14 gemeente besturen uit Zeeland, West-Bra bant en van Goedereede deel. Doelstelling van dit evenement is het vergroten van de interesse van gemeentebesturen voor de watersport en de promotie hier van alsmede het organiseren van een netwerkbijeenkomst. De wedstrijd werd gevaren vanuit Sint-Annaland op de Krabben- kreek. Participanten in de orga niserende stichting zijn de wa tersportvereniging Sint-Annaland, de NV Economi sche Impuls Zeeland en Van Dantzig Communicatiepartners. Volgend jaar vindt het evene ment plaats op zaterdag 20 juni, wederom in en nabij Sint-Anna land. De provincie Zeeland heeft de fi nanciële verantwoording van de schout- en schepenenrace on langs goedgekeurd. Het volle pond van de eerder toegezegde 17.500 euro subsidie wordt be taald. Er was een voorschot van 13.125 euro uitgekeerd, zodat er nog een nabetaling komt van 4375 euro. De schout- en schepe nenrace is een wedstrijd, waarbij gemeentebesturen uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland het op historische zeilschepen te gen elkaar opnemen. Tom van Gurp (links) overhandigt de Schout en Schepenentrofee aan de burgemeester van Breda. r I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I bi Van de Thoolse vierdeklassers zijn SPS en Vosmeer het best gestart. Vosmeer won in een boeiende pot voetbal met 6-4 van Brouwershaven. Vier van de treffers kwa men op naam van Rachid Bouhoudane. SPS maakte geen fout bij Waarde en trok met 3-5 aan het langste eind. Smerdiek moest zijn meerdere erkennen in MEVO: 2-3. De ploeg van Cees Stoutjesdijk is nog zonder punten. Stavenisse verloor in Ber gen op Zoom van ZPR'84 met overduide lijke 4-0 cijfers. Reclame voor het voetbal. Dat was langs de lijn de mening bij het duel tussen Vosmeer en Brouwershaven, een partij die eindigde in een 6-4 overwinning voor de ploeg van Jo han Nagtegaal. In een spannende slotfase bleef de thuisclub ternauwernood overeind. Brouwershaven raakte paal en lat, totdat Ra chid Bouhoudane op de valreep voor de be vrijdende zesde treffer zorgde. In het begin van de wedstrijd leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor Vosmeer. Mourad Tihani maak te na een keurige aanval al snel 1-0. Met een geweldige pass over afstand zette Hicham Ben Hammou vervolgens Rachid Bouhouda ne vrij voor de keeper: 2-0. Op dat moment waren er net vier minuten gespeeld. Het suc ces had ook zijn keerzijde. Vosmeer, ditmaal met drie spitsen gestart om de aanvallende kwaliteiten nog beter uit te buiten, vergat dat er ook verdedigd moest worden en liet de te genstander terug in de wedstrijd komen. „Ze gingen teveel naar voren voetballen en dach ten ten onrechte dat het een gemakkelijke middag ging worden", aldus Nagtegaal. Na een rake kopbal in de 25efïiimuut dacht Brouwershaven dat er misschien toch iets te rapen viel op sportpark De Vossenberg. Even later bleek dat bij een scrimmage uit een vrije trap geen illusie; 2-2. In de rust stelde Nagtegaal orde op zaken. Ilias fel Jilali ging zich nadrukkelijk bemoeien met de bewa king van de gevaarlijkste speler van de Schouwse ploeg, waardoor de angel uit het spel van de bezoekers werd gehaald. Na hands ging de bal in de 50e minuut op de stip, een opdracht waar Rachid Bouhoudane geen enkele moeite mee had: 3-2. Enkele mi nuten later bracht Tihani met een mooie actie de uitblinkende jonge linkerspits Tariq Za- kriti in stelling: 4-2. Vervolgens miste Brou wershaven een strafschop. In de 68e minuut leek de partij beslist, na de derde treffer van Rachid Bouhoudane. Het van meet af aan voluit op de aanval spelende Brouwershaven wilde zich echter niet bij de feiten neerleg gen en knokte terug tot 5-4, dankzij een schot uit de tweede lijn en een doeltreffende kopbal. De aandringende bezoekers werden vervolgens tot drie maal toe door het alumi nium van de gelijkmaker afgehouden, totdat Rachid Bouhoudane in de slotminuut voor de alles beslissende 6-4 zorgde. „Eindelijk afgelopen", verzuchtte Nagtegaal na de be nauwde ontsnapping. „Zulke wedstrijden zijn slecht voor je hart." Niettemin sprak de Vosmeer-trainer van een fantastische wed strijd. „Vergeet niet dat we hier winnen van een ploeg die vorig jaar nog de nacompetitie haalde en mogelijk een titelkandidaat is." De volgende uitdaging ligt alweer op Vosmeer te wachten: een uitwedstrijd bij Kruiningen. het enige team in de vierde klasse dat tot dusver beide wedstrijden won. Een duel van de waarheid, aldus Nagtegaal. „Bij verlies raak je al meteen vijf punten achter en is de titel vrijwel uit zicht." Cees Stoutjesdijk zal zich een andere entree hebben voorgesteld bij Smerdiek. Ook de tweede wedstrijd van het seizoen ging voor de blauwzwarten verloren. MEVO bleek op Haestinge te sterk: 2-3. De ploeg uit Zierik- zee domineerde in het eerste halfuur, zonder dat het veldoverwicht in doelpunten kon worden uitgedrukt. Het was zelfs Daan de Viet die het dichtst bij een treffer was. Zijn vrije trap eindigde op de paal. Ondanks de gebrekkige communicatie in het veld en het slordige spel leek de rust voor Smerdiek met 0-0 aan te breken. Vijf minuten voor de pau ze nam het dit seizoen danig versterkte ME VO onverwacht de leiding. Bij een voor/et vanaf de flank keken doelman Alex Stoutjes dijk en Daan de Viet naar elkaar, een misver stand waar de bezoekers met een rake kopbal optimaal van profiteerden: 0-1. In het tweede bedrijf toonde de thuisclub aanvankelijk wei nig verbetering. In de 55e minuut werd de voorsprong door de Schouwse ploeg uitge bouwd. Eerst was de lat nog een ;sta-in-de- weg maar in de herkansing bleek de spits van de be/bakers het meest alert: 0-2rJiet veel later verspeelde laatste mari Hilbert Brink man de bal irt de opbouw en stond het me teen 0-3. StoutjeStnjk hoopte met spits Remi Korthouwer en Gert Jan Snip als vervangers voor de gebroeders Brinkman op een nieuwe impuls. De tactische wijzigingen sorteerden effect. MEVO kwam in de problemen en moest al snel een treffer van de reeds voor de pauze ingevallen Jelle Rinses incasseren: 1- 3. Een kwartier voor het einde werd het op aangeven van Souleyman El Bouazzaoui zelfs 2-3 door Erik van Haaften. In de reste rende tijd speelde Smerdiek te gehaast en met tegweinig in/.ieht om de gelijkmaker op het bord te krijgen. Met achtereenvolgens Yerseke. Krabbendijke en Vosniqer liegen de tegenstanders er de komende weken niet om voor Smerdiek. „Allemaal clubs jroor het lin kerrijtje. ploegen die voor ons misschien net wat te vroeg komen," aldusPstoutjesdijk. „Wespeelden vandaag zeker geen goede wedstri|3. Pas in de loop van de tweede helft lukte het beter. Met wat meer vernuft en rust slepen we er misschien nog een gelijkspel uit. We raken zeker nog niet in paniek." Stavenisse voegde de voorbije week Johan Smits toe aan de technische staf. Samen met elftalleider Adrie Knuist leidt hij het team, in afwachting van het aantrekken van een gedi plomeerde coach. Beide keuzeheren hadden in overleg besloten om de opstelling op de tails te wijzigen, waarbij in het verdedigings centrum Jeremy Gierman als voorstopper werd gekoppeld aan Marco Oosdijk. In de openingsfase bij ZPR'84 bleek dat geen ge lukkige combinatie. Bij de eerste aanval was het meteen raak: 1-0. Enkele minuten later werd de naar zekerheden zoekende defensie van de rood-gelen opnieuw geklopt: 2-0. De Bergenaren beschikten over snelle spitsen die keer op keer de zwakheden achterin bij de bezoekers bloot legden. Toch kreeg Stave nisse in de loop van de eerste helft wat meer controle over de wedstrijd en waren er kan sen voor Kees van Putte en de opgeschoven Gierman. Kort voor de pauze moest Sander Smits er geblesseerd af. John Klippel was zijn vervanger, waardoor Gierman definitief op het middenveld kwam te spelen. In het eerste kwartier na de hervatting verzuimde Stavenisse om de partij een andere wending te geven. Van Putte was met een kopbal dicht bij de aansluitingstreffer, een schot van Mar co Oosdijk had een beter lot verdiend en even later schampte een vrije trap van dezelf de speler de lat. Ook voor Niels Veldman was er nog een mogelijkheid. Door het uit blijven van een doelpunt was Stavenisse ge noodzaakt om meer risico's te nemen. ZPR profiteerde optimaal van de ruimte die het kreeg. Na de 3-0 in de 70e minuut was het op Rozenoord een gelopen koers. In de slotmi nuten sloeg de thuisclub voor de vierde maal toe. Jeffrey Moerland en Mark Tak kregen nog een invalbeurt. Ze losten Gierman en Veldman af. Schutter Eduward de Rijke ont brak wegens werkzaamheden. Ook wordt bij Stavenisse gewacht op de rentree van de nog altijd geblesseerde Joti van der Jagt. Knuist noemde het verlies bij ZPR terecht, maar ge flatteerd. Het komende duel met WIK wordt volgens hem cruciaal. „Dan wordt het bui gen of barsten. Winnen betekent meedoen, een verlies houdt in dat we weer vooral naar onderen moeten kijken." Waardeipleek niet in staat om het SPS wer kelijk moeilijk te makenf Alleen door con centratieverlies bij de bezoekers kwam er een nog alleszins redelijke 3-5 eindstand op het bora. In de openingsfase misten Ramon Voshol en Willem Bevelander al riante kan sen. Na ruim een kwartier was het wel raak. Bij een vrije trap van Ap van de Belt was Ra mon Voshol het eindstation: 0-1Twee minu ten later ging de bal tot ieders verrassing op de stip en kon Waarde langszij komen: 1-1. SPS bleef de betere ploeg en de in de diepte gestuurde Willem Bevelander schoot kort daarop in de korte hoek binnen: 1-2. Meer dan spel denprikjes kon de thuisclub daar tot aan de rusf niet tegenover stellen. Kort na de mg zorgde Jprn Elenbaas voor 1-3. sschien ging het allemaal wel te gemakke lijk. oordeelde coach Rien Voshol na afloop. „Daardoor gingen we te slordig spelen en gaven we onnodig nog twee doelpunten weg." Na de 2-3 bouwde Bart Vane met een mooie solo-actie de voorsprong uit tot 2-4. Acht minuten voor het einde zorgde Beve lander voor de definitieve beslissing: 2-5. Balverlies in de slotfase bood Waarde kans op een draaglijker eindresultaat: 3-5. Rien Voshol was tevreden. „We willen dit seizoen vanaf het begin meedoen en zijn bezig met een goede start." Tholense Boys 3 heeft bij Stavenisse 2 een 2-5 overwinning geboekt na een 0-2 ruststand. Uit naar Stavenisse is altijd lastig voor de Tholenaren. Ze moesten een aantal spelers aan het tweede af staan, maar Erik van Gorsel was er wél bij. De heenreis duurde door de omloop van Tholen langer dan normaal, maar na enige omzwervingen kwamen de Thole naren toch aan de Pilootweg in Stavenis se. Na enkele goede kansen voor de geel-zwarten schoot Marco van 't Hof op een ingooi na een sprint van 45 meter op de kruising. Na slap ingrijpen van de Thoolse defensie kreeg de thuisclub een scoringskans, maar de gelegenheids keeper redde vakkundig. In de 33ste mi nuut werd het toch 0-1 en zeven minuten later zelfs 0-2. Direct na rust 0-3, zodat de Tholenaren op rozen zaten. Stavenis se scoorde in de tiende minuut uit een counter: 1-3. Tholense Boys maakte vijf minuten later 1-4 en kreeg nog een handvol kansen alleen voor de keeper, maar zonder resultaat. In de 24ste mi nuut werd het 1-5 uit een vrije trap die prachtig langs de muur ging. Stavenisse maakte nog 2-5, maar volgens de Thole naren rook deze treffer in de 41ste mi nuut sterk naar buitenspel. Toch floot de scheidsrechter van Stavenisse volgens de gasten een uitstekende partij. Komende zaterdag probeert Tholense Boys 3 thuis tegen Rillandia oudgediende Rien Jon ker te verschalken. In een hectische slotfase met fel protes terende Duiveland-spelers, na twee toe gekende strafschoppen, heeft Noad 4 de eerste thuiswedstrijd afgesloten met een gelijkspel: 3-3. De Sint-Philipslan- ders moesten het doen zonder Ard Beurkens, die aan het treffen met Smer diek 2 drie gekneusde ribben overhield. Jaap van Oudenaarde begon in de spits, naast aanvoerder Rein Reijngoudt. Duiveland drukte Noad terug op de ei gen helft, maar de geel-groenen gaven weinig ruimte weg in de verdediging. Ze kwamen op voorsprong via Reini Reijngoudt. die een voorzet verzilverde van de door Menno Font ij ne wegge stuurde Remi van Herk. Vanaf dat mo ment controleerde Noad de wedstrijd en drong Duiveland terug naar de eigen helft. Er kwamen mogelijkheden om de score te vergroten. Maar Reini Reijn goudt gleed de bal net naast het doel, en een schot van Jaap van Oudenaarde kwam tegen de voet van een verdediger en ging niet over de lijn. Na de rust kwamen Cenny Reijngoudt, Leon Hoek. Antoine Quist en Leo Polderman in het veld voor Hans Polderman, Ste fan Fontijne, Bram Filius en Rien Fili- us. Door al die omzettingen was Noad de draad kwijt en stond binnen de kort ste keren met 1-2 achter. Vervolgens strafte de snelle Duiveland-spits een fout achterin af: 1-3. De wil om te win nen leek er niet te zijn bij de thuisclub. Tóch schoot Van Oudenaarde, met nog vijf minuten op de klok, de aanslui tingstreffer in. In de slotfase was het hectisch bij het Duivelandse doel. Na een vermeende overtreding legde scheidsrechter Van de Ree de bal op de stip. maar de penalty van Leo Polder man werd gestopt. In de rebound wilde Reini Reijngoudt inschieten, maar zijn standbeen werd onder hem vandaan ge trapt. Dat betekende opnieuw een straf schop, en nu schoot Polderman wél raak (3-3). Duiveland protesteerde flink, en na overleg met de scheids wer den de resterende minuten niet meer gespeeld. Emergo heeft het goede resultaat van de eerste competitiedag een vervolg gegeven. Het tweede seni orenteam pakte als enige niet de volle winst. Emergo 1 klopte ZKV 3 met 8-14 en blijft koploper. Tegen de korfballers uit Zuidland kende Emergo moeilijkheden in de openingsfase. ZKV kwam 2-0 voor. waarna de rood-zwarten beter in hun spel kwamen en de stand gelijk trokken. Bij een 4-5 voorsprong plaatsen de Tholenaren een versnel ling, waardoor de marge vier doel punten werd. Dat bleef zo tot aan de rust. Gaandeweg de tweede helft schakelde de ploeg uit Sint-Maar tensdijk opnieuw een tandje hoger, wat resulteerde in een 8-14 eind stand. De doelpuntenmakers waren waren Gerrie Anthonisse (5x), Har- men van Heemskerk (4x), Hans Pe ter de Jong (2x), Jaco Rip (2x) en Mariska Hage. Emergo 2 ondervond behoorlijk tegen stand van Vios 3, maar kon goed meeko men in het tempo van de thuisclub. Het spel golfde op en neer. en de rust werd bereikt met een 8-7 stand. In de tweede Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: W. Bijl en C. van Gorsel 50 p; 2. mevr. J. Nijstad en J. Bij- nagte 37 p; 3. mevr. T. Breure en C. Breure 30 p; 4. mevr. A. Bocxe en A. Wielaard 28 p; 5. mevr. B. Bijnagte en mevr. W. Kloet 8 p. Meulvliet: 1. W. Bijl 45 p; 2. mevr. J. Verbraeken en mevr. C. Sprenkels 26 p; 3. mevr. R. Bolier en mevr. H. Schot 25 p; 4. mevr. L. van Bale en mevr. D. Lin- derberg 18 p; 5. mevr. N. Deurloo en W. Deurloo 12 p; 6. mevr. L. Verschoor en J. Sprenkels 9 punten. Oud-Vossemeer: 1. C. Havermans en N. Minheere 25 p; 2. J. van Houte 22 p; 3. L. Weezenaar en N. Moerkerken 20 p; 4. D. van Dijke en F. Schellinger 18 p; 5. R. van Driel en M. van Poortvliet 12 p; 6. L. van Poortvliet en C. Wilsing 8 p. helft liep Vios iets uit, maar het gat was voor Emergo te groot om nog terug te komen. De rood zwarten, met drie ver dienstelijk spelende B-junioren in de ge lederen. verloren met 13-9. Jack van Rijsbergen (3x), Ad Farla (2x). Arie Jan sen (2x) en Charlotte Weijenberg (2x) maakten de doelpunten. Emergo D2 won de eerste competitie wedstrijd met 4-1 van Voltreffers. Er werd goed gecombineerd en Voltreffers werd bij tijd en wijle weggespeeld. De 4-1 was dan ook al bij de rust bereikt, dankzij treffers van Robin van Tilborg (3x) en Christian Stander. In de tweede helft waren de ploegen iets meer aan el kaar gewaagd, maar gescoord werd er niet meer. Ook de El speelde een prima wedstrijd en was net iets sterker dan tegenstander Voltreffers uit Oosterhout: 6-4. Het was redelijk spannend tot het einde toe, om dat het verschil steeds rond de twee doelpunten bleef. Voor Emergo waren Suzanne de Jong (5x) en Dylan de Bruin trefzeker. Programma zaterdag: Emergo l-ADO 4 16 u., Emergo 2-Oranje Zwart 4 14.15 u., Emergo B meisjes-ELKV 10.30 u.. Scheldevogels-Emergo Cl 12.45 u.. Keep Fit-Emergo Dl 11 u„ Emergo D2- Good Luck 9.30 u., Emergo El-Hooger- op 9.30 u. Alle Thoolse deelnemers aan de open water zwemwedstrijden zijn na de finales, zaterdag in Hank, in de top tien van het Brabant- klassement geëindigd. Dit seizoen werd gekenmerkt door uitersten; hoge temperaturen en brandende zon, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen, koud water (bij een aantal wedstrijden vol deed het water maar net aan de minimumtemperatuur) en veel uitvallen tijdens de wedstrijden. Dit laatste heeft de masters moge lijk parten gespeeld voor het Bra bantklassement. Tot de laaLste wedstrijden zat er een podium plaats in, maar door uitval tijdens de wedstrijd en door een over macht aan zwemmers van PSV was de vijfde plaats het hoogst haalbare. Bij de wedstrijd in de Kurenpolder in Hank komen Jacqueline en Leonie He- ijboer uit Sint-Annaland en Jos Kodde, Martin, Inge en Laura van Dijke uit Tho len aan de start. De dag begint zonnig, maar in de loop van de morgen vallen de eerste spetters en ook de wind trekt aan. Het wordt een koude wedstrijd. De wa tertemperatuur is 17 °C en de luchttem peratuur schommelt tussen de 14 en 16 °C. Ondanks deze lage temperaturen wordt er toch goed gezwommen. Op de 2000 meter schoolslag komt Leo nie Heijboer aan de start. Het is span nend, want een goede prestatie kan een beker opleveren. Leonie zwemt een tac tisch heel goede race en finisht in 39.20.63 minuten op een vierde plaats bij de categorie jeugd en dames. Dit le vert haar de aanmoedigingsprijs en de Brabantbeker voor de jeugd op. In het Nederlandse klassement eindigt ze hier mee als zestiende. Jos Kodde start bij de masters. Het kou de weer speelt hem parten en hij zwemt de 1000 meter vrije slag niet uit. Hoewel de concurrenten van Jos wel de wed strijd uitzwemmen. hebben ook zij last van de kou. Jos bereikt, dankzij eerdere wedstrijden die hij goed heeft gezwom men. de tweede plaats in het Brabant klassement. Ook voor het Nederlandse klassement heeft dit geen gevolgen, Jos eindigt op de veertiende plaats. Jacqueline Heijboer komt uit op de 1000 meter vrije slag bij de dames. Met een tijd van 17.39.88 minuten wordt zij vijf de in deze wedstrijd en weet daarmee ook haar tweede plaats voor de Brabant beker veilig te stellen. In het Nederland se klassement eindigt ze op de zevende plaats. Laura van Dijke heeft veel last van het koude water en raakt door de golven, die inmiddels op het water zijn ontstaan door het slechte weer, het parcours kwijt. Toch weet zij in een tijd van 11.43.41 minuten naar de zestiende plaats te zwemmen (vijfde in haar jaar gang). Hiermee bereikt zij voor de Bra bantbeker de achtste plaats. Voor de mi- nioren is er geen Nederlands klassement. Martin van Dijke start op de 1000 meter schoolslag. Ondanks de slechte weer somstandigheden is hij meer tevreden met het eindresultaat dan een week eer der. Hij eindigt in 20.57.24 minuten op een twaalfde plaats bij de masters. Voor de Brabantbeker betekent dit een vierde plaats en in het Nederlandse klassement eindigt Martin als negende. Inge van Dijke zwemt 500 meter school slag en eindigt in een constant gezwom men race op een 18e plaats (6e in haar jaargang) in een tijd van 10.32.80 min. Zij weet hiermee haar directe concurren ten ver voor te blijven en eindigt op een verdiende vijfde plaats in het Brabant klassement en een 37e plaats in het Ne derlandse klassement. Met een beschamende 5-0 nederlaag droop Vosmeer zondag in Woens- drecht van het veld. Thuisclub WVV'67 toonde zich op alle fronten de betere ploeg. Meer nog dan de cijfers deed de manier waarop werd verloren pijn. Trainer Johan Nagte gaal was ontevreden. „Natuurlijk hebben we kwaliteit ingeleverd en mag het resultaat een keer wat min der zijn. Maar er was totaal geen be leving, er werd geen arbeid verricht en we hadden collectief een off-day. Het was gewoon brandhout." WWV stelde zich nadrukkelijk kan didaat voor de kampioenstitel, met uitgekiend spel en een snelle voor hoede. Vosmeer had er geen ant woord op en moest na een kwartier de eerste treffer incasseren. Op het halfuur werd doelman John Aara- oudse, de vervanger van de gebles seerde eerste keus Gerwin Hoek, andermaal gepasseerd: 2-0. Wonder boven wonder bleef verdere averij tot aan de rust uit. Met een dubbele wissel probeerde Vosmeer het tij te keren. Benjamin Suurlant en Toon Kouwen kwamen binnen de lijnen. Louis van der Laak en Martijn Brooijmans bleven in de catacom ben achter. Jacco Vaders miste kort na de hervatting een uitgelezen kans op de aansluitingstreffer. „Eigenlijk ons enige wapenfeit", oordeelde Nagtegaal. Onder het toeziend oog van een groot deel van de zaterdag selectie werd Vosmeer vervolgens geslachtofferd. In het laatste kwar tier kwam junior Kevin de Jager nog in de ploeg, als vervanger van Jef frey Kruf. Het was in Woensdrecht een wedstrijd om gauw te vergeten, aldus Nagtegaal. „Gelukkig komt zondag buurman NVS op bezoek. Dat duel komt precies op het goede moment en biedt de ploeg een kans om zich te revancheren." Curtis Goedegebuure is voor de vijfde keer op rij clubkampioen geworden van tennisclub Sint-Annaland. Bij de dames prolongeerde Hanna Moerland de titel voor de tweede keer, ook zij heeft er in middels vijf op zak. Ook Dirk Westdorp prolongeerde zijn titel. Aan de wedstrij den deden 35 leden mee, tien meer dan vorig jaar. Hanna Moerland versloeg zondag in de finale de als eerste geplaatste Jolita Meynderts. Al in de eerste set bleek dat de routine van Hanna de doorslag zou geven. In de soms lange rally's lukte het haar steeds om Jolita op het juiste mo ment onder druk te zetten. In twee sets (6-16-3) werd de partij beslist. In de finale bij de heren klasse 7/8/9 stonden Dirk Westdorp en Cent van Dij ke tegenover elkaar. Westdorp verdedig de zijn titel met succes. Hij ontregelde vanaf het begin het spel van Van Dijke, door rustig op te bouwen en toe te slaan wanneer dat kon. Zo kon Van Dijke niet zijn favoriete spel spelen en was de par tij redelijk snel beslist (6-3,6-1 In de klasse 4/5/6 verdedigde Curtis Goedegebuure zijn titel tegen de pas lid geworden Ruud Schot uit Sint-Maartens dijk. Ze bleken elkaar goed in evenwicht te houden, in een eerste set met lange ral ly's. Curtis won met 6-4. De tweede set was nog spannender, met steeds voor zichtiger spel richting de tiebreak. Daar in sloeg Ruud toe, pakte een 6-0 voor sprong en won de set met 7-6. In de beslissende derde set brak de slijtageslag op. Ruud kreeg af en toe last van kramp, zodat Curtis zijn kansen rook en de set snel met 6-1 in zijn voordeel besliste. Een landelijke stuurgroep heeft aangegeven dat de vernieuwing van het bibliotheekwerk een vervolg moet krijgen. Om dat te bereiken zouden bibliotheekorganisaties groter moeten worden. In de Thoolse commis sie samenleving lieten CU en PvdA onlangs de vrees doorklinken dat dit ten koste kan gaan van voorzieningen in de kleine kernen. In het eindrapport wordt onder meer gesproken over het versterken van zwakke basisbibliotheken door 'op- schaling', of het eraan verbinden van een sterke ondersteunende functie. Overigens wordt daarbij be nadrukt dat het niet betekent dat er minder vestigingen moeten komen. Eén bibliotheekorganisatie voor 90.000 tot 120.000 inwoners - het ideaalbeeld zou 80.000 inwoners zijn - daarover bestaat binnen de stuurgroep overeenstemming. Orga nisatiekracht en kwaliteit moeten daardoor beter worden, evenals de differentiatie in diensten en produc ten. Een bibliotheek moet ook ver nieuwend en ondernemend zijn. Want omdat er steeds minder wordt gelezen, moet het beleid gericht zijn op versterking van de functie en een bredere maatschappelijke inzet. Provincies zouden facilitaire voor zieningen en ondersteunende pro ducten en diensten moeten bieden via serviceorganisaties. De provin cies Zeeland en Groningen noemt de stuurgroep in dit verband als voorbeelden. Maar ze denkt nog groter: bovenprovinciaal, waarbij Zeeland met Brabant en Limburg één regio moet vormen. En wat de financiën betreft, alle overheden zouden bij voorkeur meer geld in het bibliotheekwerk moeten steken. De commissie was benieuwd wat de gevolgen van de conclusies van de stuurgroep zijn voor de Thoolse bi bliotheek. „Er zijn grote onzekerhe den voor de toekomst", stelde H.W. van Eenennaam (SGP). En er was vrees dat het meer gaat kosten. „Dat er een verzoek komt om extra geld, is voor ons wel duidelijk", zei M.J. Klippel (RFT). Maar E. Bastianen (PvdA) stelde dat de begroting af hankelijk is van wat de gemeente raad zelf beslist. P. van Belzen (CU) riep in herinnering dat Tholen er en kele jaren geleden op was gebrand om. zo goed als het kon, voorzienin gen in de kleine kernen te houden. „Stel dat de provincie daar niet in wil investeren. Blijven we dan niet verstoken van datgene waar we on ze nek voor hebben uitgestoken?" Ook mevrouw Bastianen stelde dat de raad hard heeft gestreden om voorzieningen te houden in kleine kernen. „De Thoolse burger wil in de kleine kernen liever meer servi ce, dan weer minder", merkte Klip pel op. Volgens G. Boelhouwers-Stigter (VVD), oud-voorzitter van de Thool se bieb. zullen in Tholen keuzes ge maakt moeten worden. Ze gaf aan dat de ondersteunende functie in het Zeeuwse al verdeeld is, Tholen is sinds dit jaar onderdeel van de Bibli- Oosterschelde. Van de subsidie die de bibliotheek nu krijgt, gaat volgens haar 80 tot 90 procent op aan de kos ten voor huisvesting. Mevrouw Boel houwers kondigde aan dat de kosten van de bibliobus - die ook op Tholen komt - volgend jaar zullen stijgen van 8000 naar 14.000 euro. En ze sneed de mogelijkheid aan om van de nieuwe vestiging in Sint-Annaland een basisbibliotheek te maken. Die status heeft op dit moment alleen de vestiging in het Westerpoort college. Mevrouw Bastianen gaf namens haar fractie aan dat de toekomst van de bibliotheek een essentieel onder deel is van de cultuurnota waaraan wordt gewerkt. Mevrouw Boelhou wers was het daarmee eens. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15