VROEGER WAS ALLES DUURDER den Engelsman oLvan Driel Herfst... Joth genomineerd voor bokaal Jarenlange strijd voor vrede en gerechtigheid Van Heukelom en Velthuis openen de vijfde speeltuin Commissie blijf in de procedures steken Begin de dag met een glimlach Klaassen Mondzorg Totaal /TXAutoTeam.nl 'Een geweldige duw in de rug' Dodelijk ongeval op Philipsdam EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 september 2008 Zaterdag 27 september in Sint-Annaland Veel subsidie Discussie kostenoverschrijding gemeentehuis vanavond Nou ja, de Matiz dan. 1998 ƒ16.995,- [€7.712,-] v.a.€ 7.295,- [ƒ16.049,-] De Matiz Pure, nu voor slechts 7.295,- Gehandicaptenrit bedreigd door rusttijden chauffeurs Bout en Hoek pleiten voor Thoolse truckersrit De verplichte 2 keer 24 uur rusttijd voor beroepschauffeurs op zaterdag en zondag vormen een bedreiging voor het doorgaan van de Thoolse truckersrit met gehandicapten van o.a. dagactiviteitencentrum de Schut- se Zeeland in Oud-Vossemeer. De raadsfracties van CDA en SGP willen dat de Europese regels aangepast worden, zodat een uitzondering ge maakt kan worden voor de gehandi- captenrit. verzorgt: reparatie, aanpassing of vernieuwing van uw gebitsprothese reparatie terwijl u wacht of winke hulp aan huis weekendreparatieservice het aanbrengen van implantaten, het klikgebit het bleken van tanden en kiezen algemene tandheelkunde mondhygiëne Onze diensten worden vergoed door alle ziektekostenverzekeraars Subsidie verkeersles 2 Thoolse scholen W. Nuis over tweede plaats van Bergs ziekenhuis - I Inventarisatie van drainage Tholen 12 Zaterdag 27 september om elf uur wordt de nieuwe speeltuin van Vrij en Blij te Sint-Annaland officieel geopend. De openingshandeling zal, na toespraken van gedeputeerde G.RJ van Heukelom en wethouder M.A.E. Velthuis, verricht worden door kinderen uit Sint-Annaland met muzikale ondersteuning van de koninklijke fanfare Accelerando. Na het formele gedeelte kan tot 17.00 uur gespeeld worden in de speeltuin en gebruik worden gemaakt van diverse attracties die in de omliggende straten zijn geplaatst. Door de nieuwbouw van de brede school in Sint-Annaland is de speeltuin Vrij en Blij verplaatst van de Schoolstraat 34a naar de Schoolstraat 17. Dit is de vijfde verhuizing van de speeltuin, die 24 augustus 1960 is opgericht. De eerste plek was op de gedempte haven, waar nu de huizen aan de Spuistraat en het Havenplein staan. De tweede verplaatsing was naar wat ze toen noemden Ton- huis. Hier staat nu een showroom van een garagebedrijf. Deze ver huizing vond plaats in 1965. In 1966 kreeg de speeltuin een plaats toegewezen aan de Hoenderweg, waar nu het gezinsvervangend te huis de Annewas naast de ijsbaan staat. In 1980 verhuisde de speel tuin naar de Schoolstraat in een nieuwbouwwijk, naast de twee ba sisscholen. De vijfde verhuizing wordt 27 september officieel luis ter bijgezet. Een prachtige speel tuin aan de Schoolstraat 17 die al verschillende maanden met veel plezier wordt gebruikt door de jeugd van het gehele eiland Tho- len. Van maart tot en met mei 2007 is het ontwerp van de speeltuin tot stand gekomen in samenwerking met het bestuur van de speeltuin vereniging. Voorzitter Bert van 'l Hof, secretaris Annie Saarloos en penningmeester Anton Geluk hebben daarin een zeer actieve rol gespeeld. Op 6 september vorig jaar heeft de aanbesteding plaats gevonden van het totale project brede school te Sint-Annaland. De realisatie van de speeltuin is als optie meegenomen in de aanbeste ding. Op 30 oktober is bij de provincie Zeeland een subsidieverzoek inge diend. dat op advies van de plaat selijke groep LEADER+ Midden- en Noord-Zeeland in het kader van het Europese subsidie-pro gramma is gehonoreerd. Op 11 de cember is de opdracht gegeven aan aannemer Moeskops, die 10 maart van start ging. De opleve ring vond 9 juni plaats. De verplaatsing van de speeltuin is binnen de raming van 171.000 euro gerealiseerd. Hiervan heeft de provincie 68.355,91 euro toe gezegd. Aan sponsorbedragen is 34.177,96 euro ontvangen. De ge meente Tholen heeft net als de provincie 68.355,91 euro voor haar rekening genomen. Het onderzoek van de oppositie, v.l.n.r. CU, ABT en RFT, naar het tekort bij de nieuwbouw van het gemeentehuis wordt vanavond in de gemeenteraad besproken. Procedures. Daarover ging het woensdag vooral in de commissie bestuurszaken. Inhoudelijk gede batteerd werd er niet. Niet over het rapport van de oppositie aan gaande de kredietoverschrijding bij de nieuwbouw van het ge meentehuis. En niet over de voortgangsrapportage van de kernbezoeken. Op welke manier moeten deze onderwerpen be sproken worden? Aan het ant woord op die vraag werd een flink deel van de vergadertijd gewijd. Op de agenda stond een voorstel om de conclusies en aanbevelingen van het door de oppositie (ABT, CU en RFT) naar de kostenoverschrijding uitgevoerde onderzoek over te nemen. J.J.P.A. Boulogne (ABT) stelde echter namens de drie fracties voor om de discussie pas in de raadsvergadering (die is vanavond - red.) te voeren, en in de commissie alleen technische vragen aan de orde te stellen. „Net zo als dat gebeurt bij de behandeling van de kademota en van de rekening. Wij zullen de vragen inventariseren en meteen beantwwrden, of in ieder ge val vóór de raadsvergadering. U moet er niets achter zoeken." Boulogne zei te willen voorkomen dat twee keer hetzelfde debat plaatsvindt. A.G. van de Sande (CU) en M.J. Klippel (RFT) herhaalden dat later in de discussie. Na een korte schorsing koos J. Oude- siuijs (PvdA) - die het voorstel 'ver rassend' noemde - namens de vier collegepartijen voor een formele op stelling: „De commissie is, volgens ar tikel 82 van de gemeentewet, een voorbereidende commissie. Ze werkt aan een advies voor de raad." Hij was benieuwd of Boulogne aan zijn voor stel wilde vasthouden, maar deze zei dat het slechts een vraag betrof van de drie fracties. „De gang van zaken be valt me van geen kanten. Is de opposi tie bereid om hier het debat te voe ren?" wilde P.WJ. Hoek (SGP) weten. Boulogne gaf aan zich persoonlijk meer op vragen dan op een debat voorbereid te hebben. „Maar u bent de indiener, u kent alle ins en outs. Ik blijf dit raar vinden", reageerde F.J.A. Hommel (VVD). Hoek vond dat de indieners de afwijkende manier van behandelen van dit voorstel beter tevo ren via het presidium hadden kunnen aankaarten. J.P. Bout (CDA) was kort: „Als u een debat in de raad wilt, dan doen we dat." Vanavond gaat dat, als het goed is, gebeuren. De coalitiepar tijen zijn voorbereid. „U kunt mijn be toog nu al krijgen", zei Hoek vorige week bij de commissie. Boulogne wil de nog'van het college weten, of in het debat vrijuit gesproken kan worden over Complan, het adviesbureau dat de financiële opzet maakte. Wethou der Goossen raadde het af. „Het colle ge is met Complan in onderhandeling, en wil dat graag in de beslotenheid af ronden. Daarom moeten we oppassen dat het debat niet leidt tot imagoscha de." De voortgangsrapportage van de dorpsbezoeken bracht eveneens een discussie op gang. Lijsten vol door bewoners aangedragen zaken, met daarbij vermeld hoe het er mee staat. „Haal zaken die afgehandeld zijn, van de lijst. Want ik wil eigenlijk van die lange lijsten af", zei Van de Sande. Wethouder Van Dis had een heel an der voorstel om dat te bereiken: „U zou kunnen overwegen om ze niet meer in de commissie te behandelen. Want 99 procent van de gevallen be treft uitvoering en dat kan prima via het gemeentelijke meldpunt. Laat ze in vertrouwen aan het college over." De coalitiepartijen PvdA, SGP, VVD en CDA waren het met het voorstel van de wethouder eens. Maar CU, ABT en RFT dachten er anders over. De raad komt naar de inwoners en no teert hun wensen en klachten, daar mee de indruk wekkend dat je er wat mee doet. Dan wil je ook volgen hoe het door het gemeentebestuur wordt opgepakt, was de teneur van hun be toog. „De tragiek van de raadsbezoe- ken is dat wij als raad over het beleid willen spreken, maar dat de gemid delde burger met iets anders bezig is", zei Hoek. Hij stelde voor om de rapportagelijsten voor de raadsleden ter inzage te leggen, zodat ze er tóch kennis van kunnen nemen. Klippel vond dat een prima idee: „De lijsten zijn een gevolg van de manier waarop de bezoeken zijn opgezet." Wil je van de lijsten af, dan zal ook de opzet van de raadsbezoeken anders moeten zijn, stelde hij. Hoe dat dan moet, daar wil de meerderheid in het fractievoorzit- tersoverlcg naar kijken. Van CU en ABT mag het gewoon in het openbaar in de commissie. „De burger wil in ie der geval weten hoe we met zijn za ken omgaan", stelde Klippel. Van Dis zei allerminst de indruk te willen wekken dat de inwoners niet serieus worden genomen. Nu kijken eerst de fractievoorzitters er naar, vervolgens komt het terug in de commissie. 2008 Want de Matiz is nu veel voordeliger dan tien jaar geleden! En dat terwijl de technische ontwikkeling van deze stadsauto bepaald niet heeft stilgestaan. Hoe dat kan? Het brandstofverbruik en de C02-uitstoot van deze kleurrijke bolide is zo laag dat u van de overheid korting krijgt op de aanschafprijs! U bent van harte welkom voor een proefrit in de milieuvriendelijke Matiz. H voel je v r i j AutoTeam Steenbergen Drukkerij 5, Steenbergen 0167-560444 IT'S A BIC PLUS. www.chevrolet.nl CHEVROLET Jaap Bout en Peter Hoek hebben samen een brief gestuurd naar minister van verkeer en waterstaat Camiel Eurlings, Tweede Kamerlid Bas van der Vlies en Europarlementariër Lambert van Nistel- rooy over de kwestie. Bij truckersruns nemen chauffeurs verstandelijk gehandicapten een paar uur mee in de vrachtwa gen. Deze vrijetijdsbesteding kan echter een pro bleem opleveren met de verplichte rij- en rusttij den van de chauffeurs, in het weekeinde een ver plichte rusttijd van 2 maal 24 uur. De fracties van het CDA en SGP verzetten zich tegen deze .bu reaucratische hindernissen' die hun collega's in Den Haag en Brussel hebben bedacht. Ze vragen steun van de Tweede Kamer en het Europarlement om een uitzondering te maken. „Als een chauffeur die zich vrijwillig inzet om za terdags met een verstandelijk gehandicapte een rondje over ons eiland te rijden, volgens de wet met arbeidstijd bezig is, dan zijn we te ver doorge schoten", zeggen Bout en Hoek. „Als diezelfde chauffeur met zijn gezin naar de dierentuin rijdt, dan zijn er geen beperkingen. Maar gehandicap ten hun dag van het jaar bezorgen, is werken? De rij- en rusttijdenregeling schrijft voor dat chauffeurs door die truckemin extra rust moeten nemen. Dat kunnen hun werkgevers zich echter niet veroorloven." CDA en SGP vragen de minister, Tweede Kamer en het europarlement op korte termijn met chauffeurs en organisaties van truckerruns om de tafel te gaan zitten voor een oplossing. Zo nodig dienen in Europees verband de regels aangepast te worden. De jongerenraad Tholen is genomineerd voor de Jong Lokaal Bokaal. Dat is een prijs van de natio nale jeugdraad voor het jeugdbeleid en het klimaat voor jongeren in een gemeente. Kurt Kessel die zich onder meer bezig houdt met duurzaam onder nemen bij de gemeente Tholen heeft de jongeren- raad opgegeven voor de prijs. Volgens jongeren werker Ingrid Bras noemt Kessel het werk van de Joth passen bij duurzaam ondernemen. Een jonge- renteam neemt de situatie van de genomineerde ge meente op in gesprekken met ambtenaren, jeugd werkers en jongeren. Het team bekijkt wat er voor jongeren te doen is op allerlei gebieden (sport, cul tuur, vrije tijd, huisvesting) en ook of jongeren in spraak hebben in de zaken die voor hen van belang zijn. Op basis van de bevindingen van de jongeren- teams kiest een deskundige jury uiteindelijk drie fi nalisten. De jury bestaat uit Jan-Pieter Kleijburg, directeur van Defense for Children en voorzitter van het Kin derrechten Collectief; Rob Gilsing van het Sociaal Cultureel Planbureau en onder andere auteur van 'Lokaal Jeugdbeleid' (1999); Ellen Meijer van het Nederlands Jeugd Instituut, afdelingshoofd Interna tionaal; Tarik Pehlivan, senior beleidsmedewerker bij Stichting Alexander; Marie-Louise van Mook, voormalig jongerenvertegenwoordiger Europese Zaken en betrokken bij het European Youth Forum. De uiteindelijke winnaar mag op 20 november de symbolische prijs in ontvangst nemen. Minister Rouvoet reikt de prijs uit tijdens een volgens de or ganisatie spetterend evenement. De dag staat in het teken van de rechten van het kind en is daarom een dag voor inspiratie voor een beter lokaal klimaat voor jongeren. De Joth wil de nominatie gebruiken om zichzelf een spiegel voor te houden en te kijken hoe het gesteld is met de jongerenparticipatie in de gemeente Tholen. De jongerenraad gaat ondertussen gewoon door met het organiseren van activiteiten van jongeren in de gemeente Tholen. Zo is de raad van plan om een Denktank in Tholen te organiseren. Dat is een bij eenkomst van het project Jouw Zeeland van de pro vincie Zeeland, die eerder in Middelburg werd ge organiseerd. De Joth had gevraagd of de Denktank meer in de buurt van Tholen gerealiseerd kon wor den. Als alles doorgaat, vindt de bijeenkomst in de cember plaats. BERGEN OP ZOOM •THOLEN OSSENDRECHT ZIERIKZEE Vraag uw dealer naar de voorwaarden of kijk op www.chevrolet.nl. De prijzen zijn Ind. BTW en BPM. exd. metallic lak. kosten rijklaarmaken. kentekenleges en verwijderingsbij drage. Getoond model kan afwijken van de standaarduitrusting. Getoond model is de Chevrolet Matiz Style. Het gem brandstofverbruik varieert van 5.2/100 km tot 5.7/100 km. De gem. C02-uitstoot varieert van 119 gr/km tot 132 gr/km. Wijzigingen in prijs en model, evenals druk- en zetfouten voorbehouden. Ravelstraat 5 Bergen op Zoom 0164 - 24 64 72 ma-vr 07:30-17:00 wo-avond tot 21:00 Eendrachtsweg 9 Tholen 0166 - 60 64 44 ma, di en do 07:30-17:00 wo 07:30-16:15 vr 07:30-12:00 Zuidstraat 7 Ossendrecht 0164 - 24 64 72 ma-do vr 08:00-17:00 08:00-12:00 Haringvlietplein 7a Zierikzee 01II - 41 65 34 ma, di, wo en do 08:00-17:00 vr 08:00-12:00 Bel gratis 0800 - 23 54 32 48, info@toineklaassen.nl, www.mondzorgtotaal.nl Stemmen van lezers Het artikel van Niels van den Berge in de Eendrachtbode van 4 septem ber blinkt niet uit in feitenkennis. Het artikel is eenzijdig en daarom onbetrouwbaar. Het neigt naar anti semitisme en stemmingmakerij, ge tuige de vetgedrukte kop 'Een hond is in Israël drie keer zoveel waard als een Palestijnse vluchteling', waarvoor overigens ook de redactie van de Eendrachtbode zijn verant woordelijkheid heeft genomen. Israël is niet verantwoordelijk voor de Palestijnse vluchtelingen. Feiten: De oorsprong van de Pale stijnse vluchtelingen. Tijdens de eerste vernietingsoorlog van de Arabieren tegen Israël zijn ca. 670.000 mensen gevlucht, waar van: a. een gedeelte voor het oor logsgeweld, b. een gedeelte gaf ge hoor aan de oproep van de Arabische leiders om tijdelijk te evacueren (zij dachten Israël te ver nietigen en dat gebeurde als door een wonder niet), c. een gedeelte werd door Israëlische troepen uit strategische gebieden verdreven. Voor al deze vluchtelingen werden door de Arabische leiders geen mo gelijkheden tot maatschappelijke ontwikkeling geschapen, waardoor ze in uitzichtloze omstandigheden aan hun lot werden overgelaten. De huidige Arabische leiders - die door hun rijkdom streven naar economi sche wereldheerschappij - kunnen gemakkelijk waardige levensom standigheden voor de nakomelingen van deze vluchtelingen scheppen maar laten dit met opzet na. Het vluchtelingenprobleem wordt mis bruikt om Israël in diskrediet te brengen. Het aantal nakomelingen van die vluchtelingen bedraagt nu ca. 3.500.000. De Joodse vluchtelingen Het ontstaan van de staat Israël was voor de Arabieren voldoende reden om ca. 800.000 Joden 'waarvan ook de voorouders al eeuwen in omlig gende Arabische landen woonden, te verdrijven Deze 580.000 vluch- - i telingen zijn door de staat Israël op- genomen en hebben inmiddels een'"'' volwaardig maatschappelijk leven opgebouwd. De overige 220.000 A Joodse vluchtelingen werden door Joodse gemeenschappen elders in de wereld in staat gesteld een nieuw - leven op te bouwen Het is al eeuwen de gewoonte ooi de schuld van alle ellende in de we reld te leggen bij de joden. Een treffend voorbeeld is het verleden van het nationaal-socialismc (n Duitsland (Hitier en trawanten) dat de dood van 6.000.000 jode'n heeft veroorzaakt. Het boek" Mcjn Kampf' is een bestseller onder de Palestijnen; het verscheen in 1963 in een Arabische vertaling. y t In de schoolboeken die zijn uitgege- ven, wordt de staat Israel ontkend Op zomerkampen krijgen kinderen van 8 tot 18 jaar (militaire) training met politieke betekenis Ze waren' een voorbode van de intifada en van vele zelfmoord-operaties in Is- raël. Israël is wel genoodzaakt om, ingrijpende maatregelen te nemen tegen deze acties, namelijk het bou- ,.i wen van een veiligheidsmuur tussen Israëlisch en Palestijns gebied waarmee als logisch gevolg de be-'1 wegingsvrijheid van de Palestijnen wordt beperkt. Toch wordt in wes- A terse kringen de bouw van de muur,, veroordeeld. In 2007 werden hon- - derden Kassamraketten vanuit Gaza op Sederot afgevuurd. Wat een Pale^ stijnse staat betreft; zij willen geen staat naast Israël Ze willen géén deel, maar alles! Dit is nog maar een kleine opsomming van deze problematiek, het conflict lijkt on oplosbaar waarvan de goedwillen- den van beide zijden de dupe. (slachtoffer) zijn. De wereld zweeg in 1940-1945, en nu? 't Lees het boek "Van jodenhaat naar- J zelfmoordterrorisme, Islamisering van het Europees antisemitisme in het Midden-Oosten van dr. Hans Jansen.. Nel Slager-den Engelsman, Oud-Vossemeer. De twee Thoolse scholen voor voortgezet onderwijs krijgen 3101,75 euro subsidie van de pro vincie Zeeland voor stimulering van de verkeersveiligheid. Voor het Cal- vijncollege is 1469,50 euro bestemd, naar het Westerpoortcollege gaat 1632,25 euro. Een en ander past in het beleidsplan verkeersveiligheid Zeeland 2005-2010, waarbij het aantal ernstige verkeersslachtoffers met 20% omlaag moet. Met het geld van de provincie kunnen 2 verkeers-r coördinatoren worden aangesteld, 1 op elke school. Dat vergt 2x1400 of totaal 2800 euro. Dit bedrag ver strekt de provincie als voorschot Daarnaast wordt totaal 301,75 euro betaald voor andere activiteiten die de verkeersveiligheid bevorderen,. Het Calvijncollege ontvangt 69,50 euro en het Westerpoortcollege 232,50 euro. Dat geld wordt echter pas overgemaakt als de evaluatiever slagen van de twee Thoolse scholén in Middelburg liggen. rib ut. ,'T „Bemoedigend." Dat is de eerste reactie van W. Nuis op de tweede plaats van ziekenhuis Lievensberg in een onlangs gehouden onderzoek van weekblad Elsevier. Nuis, burgemeester van de gemeente Tholen, zegt dat in zijn functie als voorzitter van de raad van toezicht van het Bergse ziekenhuis. „Ik ben natuurlijk blij, maar je moet het wel relati veren en jezelf de vraag stellen: waarom staat het ziekenhuis het ene jaar in de middenmoot en een jaar later in de hogere of lagere regio nen." Hij concludeert dat het ziekenhuis er de laatste jaren er enorm aan heeft getrokken om verbeteringen aan te brengen in de kwaliteit van de zorg en in het omgaan met men sen. „Daar hebben we als raad van toezicht op gehamerd. Ik ben blij voor alle mensen van het ziekenhuis - het medisch personeel, de perso nen van de facilitaire dienst en de raad van bestuur - dat we als op één na beste ziekenhuis zijn geëindigd. En ik zeg ook: ga vooral door met de weg die we zijn ingeslagen. Me de daardoor is het imago van Lie vensberg verbeterd." Elsevier ondervroeg voor het onder zoek Beste Ziekenhuizen van Ne derland bijna 5000 deskundigen uit de zorg. Zij gaven hun mening over de medische prestaties, de kwaliteit van de verpleging en de service aan de patiënten. Het Sint Antonius zie kenhuis in Nieuwegein is daarmee als beste uit de bus gekomen. Voor het onderzoek werden de zie kenhuizen ook beoordeeld op hoofdpunten: het medisch functio neren, de kwaliteit van specialisten, de aanwezige faciliteiten als intensi ve care en operatiecomplex, de kwaliteit als opleidingsziekenhuis, de kwaliteit van de verpleging, de service aan de patiënt en de samen werking met zorginstellingen en huisartsen. Voor de medische pres- taties werd het Lievensberg zieken huis het hoogst gewaardeerd bij de vragen waar punten konden worden gegeven. Elsevier heeft er voor gekozen om deskundigen te ondervragen en geen cliënten. „Het is eigenlijk een 'én, én' verhaal", zegt Nuis. „Hoe experts ernaar kijken is ook van be lang. De kundigheid van artsen is vaak moeilijk te beoordelen door een leek." Hij vertelt dat Lievens berg zelf wel regelmatig enquêtes onder cliënten houdt. „En de uitsla gen van de cliëntenenquêtes zijn over het algemeen best positief." Een paar weken geleden werd door het AD een onderzoek gepubliceerd waarin het oordeel van de patiënt over de prestaties van alle zieken huizen in Nederland centraal stond. In de AD ziekenhuis top 100 eindig de Lievensberg op de 33ste plaats. De keuze van Elsevier voor deskun digen respecteert Nuis. „Als zij me nen het op deze manier te moeten doen, kunnen wij daar niets over zeggen. Uiteindelijk is de cliënt het belangrijkst." Die wil volgens Nuis een combinatie van een vriendelijke en een kundige arts. Desondanks is Nuis te spreken over de uitkomst van het Elsevieronderzoek. „Het is een geweldige duw in de rug." Bij het ongeval op de Philipsdam bij de Krammersluizen vorige week woens dagochtend is de 59-jarige Roland Mater uit Nieuwerkerk om het leven geko men. De man kwam met zijn auto frontaal in botsing met de vrachtwagencom binatie, bestuurd door een 41-jarige man uit Willemstad. De weg over Philipsdam was vanaf kwart voor twaalf tot zes uur afgesloten voor het verkeer. de i; ar.— Het waterschap wil dit najaar in beeld hebben welke percelen op Tholen ge draineerd zijn en welke niet. Het drai nagebureau Wagtho in Tholen heeft de opdracht gekregen om een inventa risatie te maken. Het zal deze en vol gende maand de Thoolse agrarische ondernemers benaderen. Het water schap hoopt dat zij zullen meewerken. Voor het waterschap is het ook van belang om te weten in welke richting de akkers gedraineerd zijn, en op wel ke sloot of waterloop de drainage uit komt. Dit alles in het kader van de gebiedsgerichte aanpak, die in 2009/2010 moet leiden tot een water plan voor Tholen. Hieruit vloeien maatregelen voort die erop zijn ge richt de kans op wateroverlast te ver kleinen. Daarbij wordt rekening ge houden met klimaatverandering. Als het waterplan af is, wordt het peilbe- sluit geactualiseerd. Bij de beoorde ling van de nieuwe peilen wordt ook gekeken naar de relatie tussen grond en oppervlaktewater, waardoor een onderbouwing van het waterpeil ge kozen kan worden. De gegevens zijn nodig voor de mc dellering en analyse van het watersys-- teem en voor de vaststelling van het GGOR (gewenst grond- en oppcj-- J vlaktewater regiem). Met het GGOR en het daarop volgend peilbesluit hé- oogt het waterschap het waterbehe optimaal af te stemmen op de fur ties, die aan een gebied zijn toege kend. Het peilbeheer is een van randvoorwaarden voor een goed iiir tionerend onlwatcringsysteem. www.denengelsmanenvandriel.nl Maak nu kennis met de nieuwste najaarsmode bij Den Engelsman en Van Driel. Een collectie, bestaande uit de meest aansprekende merken, die geheel afgestemd is op uw en jouw wensen. Wij adviseren u graag bij het maken van een keuze.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 12