Ruud Havermans tevreden met tweede plaats omloop van Tholen Dikke bandenrace vermaakt publiek Toekomst recreatie en toerisme is politiek een heet hangijzer Verrassende slotfase in Poortvliet met hoofdrol voor streekrenner Fractie staan lijnrecht tegenover elkaar over rust en ruimte Donderdag 18 september 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Ruud Havermans moest zaterdag in de Stoofstraat vroeg de sprint inzetten om een kans te maken te gen de jonge Tjitte van den Buijs uit Nieuwdorp. Het krachtsverschil was echter te groot. De 43-jarige Ha vermans moest genoegen nemen met een tweede plaats, maar dat was veel meer dan waar hij van ge droomd had. „Geweldig," was zijn eerste reactie. Afwachten Teleurgesteld Mountainbike Uitslag Stemmen van lezers Omloop Tholen 1 Omloop Tholen 2 Komt de rust en ruimte op Tholen onder druk te staan door campings uit te breiden of kunnen er juist meer toe risten komen die de ruimte en rust waarderen? Die vraag verdeelde de fracties in de commissie ruimte. SGP, RPF en CU stonden lijnrecht tegenover de PvdA, VVD en CDA. Het voorstel om de notitie voor verblijfsrecreatie vast te stellen, ging bijna van tafel. Er komt nu een uitge- kleed voorstel voor de gemeenteraad van vanavond. Re creatie en toerisme bleek ineens een heet hangijzer. ABT ontbrak. Middenstand Logisch Frustreren Havermans zat hij de kopgroep en deelde in de drie laatste rondjes door het dorp steeds speldenprikken uit. Hij gaf de aanzet om met drie man uiteindelijk een kleine voor sprong te nemen uit een groep van zes. Wetende dat de jaren gaan tel len was Havermans er van overtuigd dat dit de enige manier was om aan spraak te kunnen maken op een ho ge klassering. „Normaal rijd ik koersen van zestig kilometer, ik was benieuwd of ik dit nog kon. Het is me niet tegen gevallen. Achteraf zeg ik dat ik te vroeg in de aanval ben gegaan, maar ik kon Tjitte niet klop pen. Hij klopt mij altijd in de sprint." De omloop van Tholen, de Over- beeke en Van Dijke tour, kent voor de routinier geen geheimen, zei hij na twee omlopen van 43 kilometer 5 over Tholen en drie ronden van 8 kilometer door Poortvliet. Haver mans is opgegroeid in Oud-Vosse- meer en kent het parkoers als zijn broekzak. „Mijn hele leven heb ik hier gefietst. Ik weet waar de wind vandaan komt." Het was ook de wind die het peloton al snel na de a start om twee uur in stukken brak, nadat burgemeester W. Nuis 97 renners had 'weggeschoten'. De renners bleven in groepjes rijden tot de finale in Poortvliet. Volgens Havermans was het een afvalrace. „We reden met een man of vijftien, toen met zes en op het laatst met zijn drieën." De medevluchter was Hans Post uit Nootdorp die derde werd en in de sprint geen rol van betekenis speelde. Ook Havermans was ruim voor de meet geen partij voor de jonge renner uit Zuid-Be veland. Toen de kopgroep van 12 renners voor de laatste drie ronden het dorp binnenreden, was de voorsprong op de tweede groep één minuut en 35 seconden. In de tweede groep zaten dertien ren ners. De tweede groep slaagde er niet in om in te lopen. Het verschil werd juist groter en liep op tot meer dan twee minuten. Ómdat de derde groep meer dan vijf minuten achterstand had, werd die uit koers genomen. Ook de kopgroep dunde steeds verder uit. Er bleven er zes over. Behalve Van der Buis, Haver mans en Post waren dat Peter Mol uit Kapelle, John de Vreede uit Krabbendijke, Mare den Hoed uit Pijnacker. Havermans had dit jaar al 45 wed strijden in de benen. Dat is ook de reden dat hij het niveau op de om loop van Tholen kon halen, zegt hij. Havermans is zeer te spreken over John Pollie uit Tholen. Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer. Joost Winkel uit Strijenham. .q< de rit over de provinciale wegen en de woonkernen van Tholen. „Je hebt bijna nergens drempels." De 'broodjes' op het stukje tussen de twee rotondes bij Poortvliet waren lang niet bij iedereen bekend. Vele renners verloren hun bidon toen ze erover reden. Ook op de Grindweg in Tholen was het voor sommige renners lastig om de verhoging in het wegdek te ontwijken. De omloop kende een verrassende slot met streekrenner Havermans op het erepodium. Hij mocht de prijs, de bloemen en kussen ontvangen van rondemiss Samantha Vroegop. Hans van Dijke uit Tholen eindigde als 25slc. De 35-jarige Tholenaar deed vorig jaar ook mee. Hij moest toen afstappen wegens diarree. Maar de A-amateur had dit jaar nog geen koers gereden. „Het was dus afwachten. Het viel me eigenlijk nog mee. „Vooral in het begin had ik wat moeite met de snelheid. Tus sen Oud-Vossemeer en Sint-Anna- land ben ik in de tweede groep be land." Van Dijke spreekt van een slijtageslag. „Er vielen steeds meer mannen af. En er kwamen er ook bij uit de groep voor ons. Op het laatste wilde bij ons bijna niemand op kop rijden. Ik was eigenlijk nog een van de beteren in dat groepje." Van Dijke voelt zich sinds vorig jaar augustus niet goed en heeft al ver schillende medische onderzoeken ondergaan. Hij had dan ook nog geen wedstrijd gereden voordat hij aan de omloop begon. „Gemiddeld rijd ik dertig koersen op een jaar. Daar had ik nu geen behoefte aan, maar ik heb me wel ingesteld op de klassieker op Tholen." Als hij zich volgend jaar goed voelt, doet hij weer mee. Zijn trainingsmaatje Leo Potappel (40) uit Oud-Vossemeer zat als vrije renner in de derde groep. Toen zijn groepje voor de tweede keer in Poortvliet kwamen, was hun ach terstand zo groot op de kopgroep dat ze af moesten stappen. „We moesten spurten maar dat hoorden we pas toen we aankwamen." Hij werd nummer 45 in het eindklasse ment. Potappel reed twintig jaar geleden bij de amateurs. Pas in de afgelopen zomervakantie pakte hij het fietsen weer op. „Ik heb weer twee maan den getraind en het ging zeker de laatste twee weken heel lekker." Potappel denkt erover weer een li centie aan te vragen om toch weer wedstrijden te gaan rijden. Hij traint nu vijf keer per week. Joost Winkel uit Strijenham is nog maar 16 jaar en de jongste deelne mer. Hij rijdt dan ook voor het eerst mee in de Omloop van Tholen. Het is zijn eerste jaar bij de junioren. Winkel zat in de derde groep. „In het begin ging het wel redelijk. Maar we konden niet meer aanslui ten." Van te voren wist hij niet wat hij van de wedstrijd moest verwach ten. Sinds zijn twaalfde is hij actief. Hij deed veel aan dikke bandenwed strijden mee en won er veel. Dat is de reden om de sprong naar het ech te wielrennen te maken. Winkel sloot zich aan bij Theo Middelkamp in Goes. Het is nu zijn tweede wed strijdjaar na bij de nieuwelingen te zijn begonnen. Winkel is nog zo pril dat hij de an dere Tholenaren, zoals Hans van Dijke en Johnny Pollie uit Tholen niet kent. Het was er Winkel om te doen 'achter de mannen' aan te rij den. „Ik was er ook best op voorbe reid. Ik heb de ronde vaak gereden bij het trainen. Ik kende ook alle bochten. Renners die hier vreemd waren, kenden ze niet en moesten soms een beetje zoeken. Bij Stave- nisse was er een valpartij op de Ou- delandsedijk. Ik kon er nog net om heen rijden. Daar heb ik erg veel geluk gehad." De jonge renner moest er hard aan trekken om het tempo bij te benen. „Er werd hard gereden. Er stond ook best veel wind op de dijken. Ik had meer van mezelf verwacht maar ik moest er op een gegeven moment af. Dan moet je op het fietspad gaan rijden omdat de politie niet meer kan beschermen." Winkel was niet de enige die op moest geven. Joost had meer gewild. Hij beseft ook dat dergelijke wedstrijden voor hem ook belangrijk zijn om ervaring op te doen. Winkel zit op de havo van het Mollerlyceum in Bergen op Zoom. Door zijn studie zal hij wat minder kunnen trainen, denkt hij. „Ik ben lid van Theo Middelkamp in Goes. Er wordt op dinsdag vanuit Goes getraind. Dat is te ver. Daarom rijd ik op het eiland of in Brabant. Soms samen met Piet Fase." Zon dag rijdt Winkel in Hoogcrheide. Ook John Pollie (25) uit Tholen moest opgeven. Hij is teleurgesteld, zegt hij als hij op de Eeweg naar huis peddelt. Het rugnummer 60 nog op zijn shirt gespeld. „Ik had hele slappe benen vandaag. Ik weet niet wat ik er van moet zeggen." Het is Pollies eerste seizoen weer na 2004. Blessureleed hield hem uit het zadel. „Ik heb nog te weinig ki lometers gereden. Vijftien koersen maar. Ik kom nu op deze klassieker te kort." Pollie die bij de A ama teurs rijdt, had zich voorgenomen voorin te beginnen. „Daar wordt de koers tenslotte bepaald. Ik zat ook wel even voorin, maar het peloton waaide uiteen in groepjes. En als dan de benen niet willen, dan lukt het niet om terug te komen." Vol gens de Tholenaar die bij Theo Middelkamp rijdt, speelde de wind ook wel een rol. Die was stevig. Toch overheerst bij Pollie de teleur stelling. „Het is echt balen. Vooral omdat het voor mij een thuiswed strijd was." Hij had er ruim één ronde op zitten, toen hij af moest haken. Het voelde bijna als een nederlaag. Maar Pollie hoopt er volgend jaar weer bij te zijn. „Het is een echte klassieker. Ik heb wel criteriums gereden, maar niet vaak zo'n koers. Het is ook heel wat anders dan een rondje rond de kerk. De vorm is er nog niet." Hij wil goed de winter doorkomen, zegt hij. Hij gaat trainen op een moun tainbike, aan fitness doen. Onder meer spinning. fietsen op muziek. Diederick van Buren uit Poortvliet reed ook mee. Hij stopte een jaar of acht geleden met de wielersport. Vo rig jaar was hij actief als materiaal man en besloot dit jaar zelf mee te doen. In de eerste ronde kwam hij bij Stavenisse ten val. Hij kon de renners die voor hem vielen niet ontwijken. Van Buren had zich een andere rentree gewenst. Jan Schrier, oud-inwoner van Sint- Maartensdijk. was ook van de party- ij. De 38-jarige Schrier koerst vaker, maar is niet gewend om op klassie kers uit te komen. „Ik rijd vooral in de winter op een mountainbike. Er zijn tien wedstrijden in Zeeland on der meer in Goes en Kruiningen. Het zou mooi zijn als er in de winter ook op Tholen zo'n wedstrijd wordt gehouden. In het bosje bij Sint- Maartensdijk bijvoorbeeld." Maikel Goudzwaard van de organi satie kijkt tevreden terug op de tweede editie. Hij had graag 100 renners aan de start gezien. „Het waren er vijf meer dan vorig jaar. Dus als we zo doorgaan hebben we er volgend jaar wel honderd." Hij had nu de kans om zelf eens met de volgwagen mee te rijden om een indruk te krijgen van de wedstrijd. „Ik heb het nu eens van de andere kant gezien. Er is ontzettend hard gereden. Er waren heel veel groep jes gevormd." Goudzwaard zag nu ook alle verkeersregelaars bezig. Het waren er negentig, waarvan 19 van het Albeda College uit Oude- Tonge die zich zelf hadden aange boden. Docent Cees Reitsma uit Sint-Philipsland begeleidt de leer lingen maar liep zelf ook met een rode verkeersvlag op het parkoers in Poortvliet. Er waren twintig mo torrijders van het motorbegelei dingsteam Zeeland. Toch waren er volgens Goudzwaard automobilis ten die zich niets aantrokken van een stop verbod. 1 Tjitte van den Buijs uit Nieuw dorp, 2 Ruud Havermans uit Nieuw- Vossemeer, 3 Hans Post uit Noot dorp, 4 Mare den Hoed uit Pijnacker, 5 Peter Mol uit Kapelle, 6 John van de Vreede uit Krabben- dijk, 7 Robert Sonke uit Middel burg, 8 Elbert van de Bei^ uit Nij- kerkerveen, 9 Robert Koppers uit Den Haag en 10 Stefan Koole uit Heinkenszand. Aan de dikke bandenrace voor kin deren deden zaterdag in Poortvliet zo'n twintig kinderen mee. Het aan tal was voor de organisatie van de omloop van Tholen teleurstellend. Voor de kinderen maakte het niet veel uit. Zij deden hun uiterste best om een, twee of vier rondes te rijden. Burgemeester W. Nuis loste het start schot voor de wedstrijden die onder deel van de omloop zijn en de wielersport bij kinderen moet stimu leren. De ouders en het overige pu bliek langs het parkoers vermaakten zich bij het zien van de jonge renner- tjes. Ze droegen allemaal een helm en deden hun uiterste best goed te presteren. Wellicht zitten er onder de deelnemers talentvolle renners die voor een wielercarrière kiezen. Bij kinderen tot zes jaar won Rick Schrier, werd Veerle van Elzakker tweede en Sven Uijl derde. In de ca tegorie 7 en 8 jaar werd Joost van Elzakker eerste, 2 Myrthe op den Brouw, 3 Sander Oosdijk. In de groep van 9 en 10 jarigen legde Ke vin Uijl beslag op de eerste plaats, 2 Daan Polderman, 3 Celesta op den Brouw. Bij de 12- en 13-jarigen werd Joël Grabijn nummer één, bij de 13-en 14-jarigen zegevierde Kyle Mathijssen. Ze werden door ronde miss Samantha Vroegop gehuldigd. De jongste deelnemers aan de start in de Stoofstraat in Poortvliet. Naar aanleiding van een incident - zaterdag tijdens dé omloop van Tholen - op de Molendijk in Oud- Vossemeer met eerj man (zwarte Volvo, kenteken bekend) die willens en wetens zijn weg vyilde vervolgen en daardoor de renners in gevaar zou kunnen brengen, wil ik reage ren. Ik hoop dat de betrokken auto mobilist dit bericht leest en zich als nog bekend zou willen maken voor zijn opgefokte reden van doorrijden. Als lid van het motor begeleidings team Zeeland (MBTZ) had ik deze man een stopteken gegeven, maar daar was hij het niet'mee eens. Hij had niets met ons te maken. Jullie hebben geen enkel recht om mij hier staande te houden, dus rot op of ik rij gewoon door, wat hij dan ook deed, waardoor mijn motor omviel. De schade is gelukkig minimaal; maar een paar krasjes. Na de wielerkoers wordt er over ge praat en wat blijkt: bij een collega motorrijder is deze persoon gewoon dwaas een groep renners gepas seerd. Wat mij het meeste dwars zit is, dat er nog steeds mensen (nou ja mensenrondrijden die denken dat ze alle aanwijzigingen maar naast zich neer kunnen leggen. Gelukkig zal de politie het verder uitzoeken en hopelijk wordt deze meneer duidelijk gemaakt wat de bedoeling in het vervolg is als er een stopteken gegeven wordt. Ik doe dit werk al meer dan 15 jaar met alle plezier om zorg te dragen voor de veiligheid van renners en publiek. Wij worden jaarlijks bijge schoold, dus we weten wel degelijk waar we mee bezig zijn: de veilig heid voor iedereen. Adri Corstanje, vrijwilliger van MBTZ, 's Heer Hendrikskinderen. Vorig jaar lieten wij ons nogal kritisch uit in de ingezonden brief .Wordt Scherpenisse het vergeten dorp?' toen bleek dat de wielerronde over het ei land Tholen niet door Scherpenisse kwam. Dit jaar was dit gelukkig wel het geval! Onze dank gaat uit naar het wielercomité Omloop van Tholen met de complimenten voor een per fecte organisatie. Petje af! Volgend jaar mei zijn de vrijwilli gers van Scherpenisse graag weer van de partij Anne Wedzinga, voorzitter stichting Dorpsgemeenschap Scherpenisse. De gemeente moet gaan bepalen wat er wel en niet kan voor be staande campings. De wet op de openluchtrecreatie is ingetrokken. Voortaan moeten alle ruimtelijke aspecten via het bestemmingsplan worden geregeld. Voorop staat dat recreatieondernemers de kans krij gen de kwaliteit van hun terreinen te verbeteren, meer producten aan te bieden en het seizoen te verlen gen. Maar er wordt ook voorge steld om nieuwe kampeerterreinen toe te laten. Het moet dan wel iets toevoegen aan de bestaande kam peerterreinen. Aan uitbreiding van de bestaande terreinen worden geen grenzen gesteld wat opper- vlakte betreft. Wat het aantal een heden betreft wel, maximaal 20 procent. Dat heeft ook te maken met verbetering van kwaliteit maar ook met brandveiligheid. Er moet meer ruimte komen tussen de (sta)caravans. Tijdens de bespreking ontstonden er al snel twee kampen. SGP, RFT en CU vonden dat er niet alleen ge keken moet worden naar de be staande kampeerterreinen maar dat ook de andere (grootschalige) plan nen er bij betrokken moesten wor den. Ze wilden eerst praten over hoe de recreatie en het toerisme er in de toekomst uit moet zien. Voor de PvdA, de VVD en het CDA en het college hoefde dat niet omdat dit al is gebeurd. Onder meer in de bestemming Tholen en de nota re creatie en toerisme. M.J. Klippel (RFT) opende de dis cussie. Hij stelde dat ook voor zijn fractie het verbeteren van de kwali teit buiten kijf staat, maar miste de 'stem van de bevolking'. „Het gaat jj om hun buitengebied en om hun samenleving." Hij vroeg zich af of j de inwoners wel zaten te wachten op meer toerisme. Hij verwees naar de uitslag van een Nipo-enquête waaruit blijkt dat slechts tien pro cent meer toeristen wil aantrekken. De gemeente heeft met het opstel len van het beleidsstuk volgens Klippel alleen maar gesproken met de sector (Recron en de samenwer kende campinghouders). Hij vond het een groot gemis dat de burgers niet zijn geraadpleegd. Hij was het ook eens met het voor nemen dat het allemaal beter en ruimer moet, maar zei te vrezen dat de recreant die niet veel te besteden heeft, er de dupe van wordt. Klip pel pleitte er voor een grens te stel len aan het toerisme. „Wij missen een vergelijk tussen enerzijds het huidige aantal toegestane stand plaatsen, het werkelijke aantal en de werkelijke vraag vanuit de markt en anderzijds het aantal waarvan wij vinden dat dat voor Tholen de grens is." Volgens de RFT wordt het te veel aan de markt overgelaten. Hij mis te het verband met de andere plan nen, zoals voor de Speelmanspla ten, havengebied Sint-Annaland en 'Sint-Maartensdijk aan zee'. Voor hem ontbrak een totaalbeeld. De plannen moesten maar eens naast elkaar worden gelegd, vond hij. „In Bestemming Tholen is gekozen voor rust en ruimte. De Thoolse be volking kan ons daar met recht op aanspreken.'"Verder vond hij dat de zondagrust gewaarborgd moet blijven. Maar J.P. Bout (CDA) vond dat er wel goed naar de burgers wordt ge luisterd. Hij vroeg aandacht voor de voorzieningen voor campers. Daar was eerst een negatief beeld over, zei hij. Dat ze terreinen stuk reden, maar er blijken ook goed berijdbare terreinen voor te zijn. Hoe gaan we daar mee om? Staan we ze wel of niet toe?" Ook H. Nieuwenhuis (PvdA) pleitte voor de opvang van campers. „Ze staan graag dicht bij het centrum. Je ziet ze steeds meer. Op de wegen is de verhouding caravan camper fifty fifty." Bout vroeg zich af of het aanleggen van nieuwe terreinen de bestaande in de weg zitten. „Zijn camping eigenaren nog bereid aan kwaliteit verbetering te doen als ze weten dat er nieuwe bijkomen? Bout was Tholen biedt rust en ruimte, zoals hier bij het natuurgebied de Pluimpot waar fietsers gebruik maken van de picknicktafel. het in grote lijnen eens met de uit gangspunten. J.L. Hage (CU) had becijferd dat er wel 1000 plaatsen bij komen als al le plannen die er op stapel staan, worden gerealiseerd. Hij vroeg zich af wat daar de gevolgen van zijn voor de zo geroemde rust en ruimte. Hij was er voor om aan de verblijfsrecreatie een maximum te stellen. Ook aan de oppervlakte aan parkeerterreinen (20 procent). Hage vond dat er een beeldkwali teitsplan voor zou moeten worden opgesteld. „We willen eerst een discussie over wat er past in de aard en de schaal van Tholen en dan pas bepalen wat er bij kan." G.J. Hoek (VVD) kon zich vinden in de uitgangspunten. Verblijfsre creatie is goed voor de Thoolse economie en de middenstand, vond hij. Zonder toerisme zouden er ook minder winkels zijn. De liberaal vond dat ondernemers zich aan moeten kunnen passen en daarom was het volgens hem goed dat niet alles vast wordt gelegd. Dat had het bezoek aan de campings bij Scher penisse hem geleerd. Hoek was wel kritisch over het verevenen. Dat wil zeggen dat ondernemers bij uitbrei ding ook groen aan moeten leggen als compensatie voor het verlies aan groene ruimte. Het is een eis van de provincie. „Die denkt dat dit een goudmijntje is. Wellicht op Walcheren, maar niet hier." Vol gens ambtenaar G. Kooiker moeten ondernemers investeren in voorzie ningen (ruiterpaden, fietspaden) als er nieuwe campings komen. Bij een uitbreiding is het niet altijd verplicht. Pas als er sprake is van een uitbreiding van 30 procent. De grootte van het kampeerterrein in 2007 is daarvoor maatgevend. Hoek was niet bang dat er snel nieuwe kampeerterreinen bij zullen komen. Hij noemde het zomerva kantiepark van Wuldal. „Dat duurt al dertig jaar." J.M. Aarnoudse (SGP) sloot zich aan bij de kritiek van RFT en CU. „We moeten besturen op hoofdlij nen, we missen het totaalplaatje. Wanneer komt rust en ruimte in het gedrang. Daar moet een discussie over komen. Daarom, is het lastig om nu dit stuk vast te stellen. We missen de uitspraken over wat we willen." Volgens de SGP mag de gemeente het niet zo maar overla ten aan de markt. E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vond dat de rust en ruimte niet zomaar in gevaar zal, komen. Het gaat er volgens haar om welke mensen er worden aangetrokken. „We hebben toeristen nodig. En dat hoeft ook niet in strijd te zijn met de gewone man. We moeten er voor zorgen dat er mensen komen die genieten van rust en ruimte. Als je dat biedt, kunnen er velen komen." Wethouder F.J. Goossen verdedigde de uitgangspunten van het beleid. Dat er met de sector is overlegd was voor hem logisch omdat het om nieuw beleid gaat voor bestaande bedrijven. „Een ondernemer moet toekomst hebben, de bestaande cam pings moeten kunnen uitbreiden. Dit gaat vooral over het aanpassen van het bestemmingsplan voor bestaan de bedrijven. Daarom zijn er geen burgers bij betrokken. Het is een up date van bestaand beleid en onder deel van bestemming Tholen." Goossen zag geen gevaar voor de toerist met de smalle beurs. Die kan volgens hem gewoon terecht, ook als kampeerterreinen worden uitgebreid. Wel is het vernieuwen van producten noodzakelijk om toeristen te kunnen blijven aantrek ken. Hij was het met de CU eens dat het moet passen in de schaal en de maat van Tholen. „Daarom gaat het niet alleen over uitbreiding." De wethouder benadrukte dat dit stuk geen betrekking heeft op nieu we plannen, zoals Wulpdal. En dat het totaalbeeld al is vastgesteld in andere beleidstukken. Volgens Goossen is het maar de vraag of er zich ondernemers zullen melden die een nieuwe camping willen be ginnen. „Er heeft nog niemand ge reageerd, maar de mogelijkheid wordt wel geboden." Als voorbeeld van vernieuwing noemde hij voor zieningen als 'weiness' (sauna, zonnebanken). Dat zou op een be staand terrein mogelijk moeten zijn. Volgens ambtenaar C. Hons- tra-Ammerlaan speelt brandveilig heid ook een grote rol in de toe komstige inrichting van terreinen. Alle campings hebben een plan in gediend bij de brandweer en die zijn getoetst aan de eisen van de brandweer, legde ze uit. Goossen riep in herinnering dat het toerisme in Zeeland terugloopt. Cij fers over het afgelopen seizoen op Tholen had hij nog niet, maar om een eventuele negatieve tendens te keren was het nodig om de notitie 'zo ruim mogelijk te houden.' Goossen bestreed ook dat er dui zend nieuwe recreatiewoningen bijkomen. In de Kleine Suzanne- polder worden niet alleen recreatie woningen gebouwd, zei hij. Aarnoudse vond dat de fracties ge dwongen werden ja of nee te zeg gen tegen een stuk terwijl hij de sa menhang zei te missen met de andere plannen. Hij kreeg steun van de CU en RFT. Klippel: „Eerst een discussie over de toekomst over re creatie en toerisme waar de plannen voor de zuidkant van Tholen in pas sen." Maar volgens Nieuwenhuis wordt er al 'jaren over de ontwikke ling van de zuidkant van Tholen ge sproken.' Zijn fractie zag daar niets in. Ook Bout vond dat RFT. CU en SGP te veel leeuwen en beren zien. „U doet net of de helft van het ei land vol staat met campings." Aan het eind van de discussie kwam de vraag naar voren of het punt nog wel op de agenda van de gemeenteraad moest komen. RFT en CU wilden het aanvankelijk van de agenda halen. De SGP wilde echter niet zover gaan. Aarnoudse zei dat hij de notitie niet wil frus treren, maar dat er twee onderdelen (uitbreiden en horeca) uit moesten worden gehaald. Volgens Goossen was dat wel mo gelijk maar het zou 'vroeg of laat' weer terugkomen, zei hij. „Ik weet niet of dat verstandig is. Ik weet ook niet of dit vertraging op gaat leveren." Hij zegde toe dat er een nadere uitleg komt over de uitbrei ding van kampeerterreinen voor de raadsvergadering. Toen dat min of meer was afgerond, greep Van der Wal de microfoon. Ze verweet voorzitter H. Geluk dat hij de fractie van de PvdA in de tweede termijn niet had gevraagd een reactie te geven, 'terwijl de PvdA de groot ste fractie in de raad' is. Volgens de F*vdA horen kampeerterreinen zich uit te kunnen breiden. „We hebben het al jarenlang over rust en ruimte. Nu wordt er al te spastisch gedaan. Wij zijn een groot voorstander van rust en ruimte. Als je mensen aan trekt die daar ook van houden, dan kun je best meer mensen trekken." Geluk bood zijn excuses aan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11