Tholenderwijs t i Invasie hulpverleners Rode Kruis voor wedstrijd in Sint-Maartensdijk 'Mensen zijn wild van onze witlofschotel met ham en kaas' Ondernemersavond 2008 Sanering openbare verlichting Evenementenkalender 2009 vervolg Openbare bekendmakingen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 september 2008 week 38 Donderdag 18 september 2008 Levende lijve Botbreuken, schaafwonden, hartstilstand en paniek op industrieterrein Groot publiek Niet overtuigend Buffet in De Wellevaete in Sint-Annaland komt gewoon uit eigen keuken 10 0p 7 oktober 2008 zal de jaarlijkse Ondernemersavond worden gehouden in het Atrium van het gemeen* tehuis te Tholen. De ontvangst is om 19.30 uur. Spreker op deze avond, die georganiseerd wordt door de ABN-AMRO bank en de gemeente Tholen, is de heer Han de Jong. Hij zal op een levendige en kundige manier de veranderende wereldeconomie behandelen. Vaak komt hij daarbij tot verrassende inzichten. Ook zal op deze avond het Werkgeversservicepunt (WSP) Tholen officieel worden geopend. Om u als werk gever beter van dienst te kunnen zijn hebben de gemeente Tholen, het CWI en het UWV samen hun krach ten gebundeld in het WSP Tholen. Heeft u bijvoorbeeld vragen over het zoeken en vinden van geschikt personeel, dan kunt u van het werkgeversservicepunt gebruik maken. Kortom, de ingrediënten voor een interessante avond zijn in ieder geval aanwezig. Komt u ook? In verband met de beschikbare ruimte zijn niet alle bedrijven uitgenodigd. Indien u een uitnodingskaart hebt gehad, nodigen we u nogmaals uit om u via het antwoordkaartje aan te melden. Heeft u geen uitno digingskaart gehad en toch interesse, dan kunt u mailen naar: Kieviet.h@tholen.nl. Wij laten u zo snel mogelijk weten of er nog plaatsen vrij zijn. 7 - Vanaf 6 oktober 2008 start Delta N.V. in samenwerking met aannemersbedrijf Nijkamp uit Breda met de werkzaamheden voor het saneringsplan openbare verlichting. Dit betekent dat er in bijna alle kernen in diverse straten lichtmasten worden vervangen. Tevens worden er lichtmasten bijgeplaatst om te voldoen aan de vereiste verlichtingskwaliteit. Onderstaand staat een globale planning weergegeven. Kern Poortvliet Stavenisse Tholen Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Oud-Vossemeer Sint Philipsland Datum 6 tot 11 oktober 2008 13 tot 25 oktober 2008 20 oktober tot 6 december 2008 1 tot 20 december 2008 5 tot 31 januari 2009 2 tot 28 februari 2009 2 tot 14 maart 2009 16 maart tot 4 april 2009 30 maart tot 4 april 2009 Vooruitlopend op het werk heeft de gemeente in samenwerking met Delta N.V. de locatie van de nieuwe lichtmasten gemarkeerd met een witte stip. Hierbij is rekening gehouden met de situering van ramen, bomen, zij- en achterpaden. In bovengenoemde perioden worden ook de lichtmasten gesaneerd, welke minimaal ouder zijn dan 35 jaar. Zowel door ons als van de zijde van de aannemer zal getracht worden eventuele overlast tot een minimum te beperken. Voor zover nodig vragen wij uw medewerking en begrip, indien overlast niet valt te vermijden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze medewerker, de heer J.A.A.M. Geers, doorkiesnummer 0166 668255 of via de e-mail geers.j@tholen.nl U heeft tot 20 oktober 2008 de gelegenheid om evenementen die in 2009 plaatsvinden en die op de evenementenkalender moeten worden geplaatst, aan te melden. Het is noodzakelijk dat evenementen worden aangemeld, want aan de hand van de evenementenkalender kan de bur germeester een verzoek indienen voor extra politie-inzet. Voor evenementen is een aanmelding voor de evenementenkalender niet voldoende. Er is ook een vergunning vereist. Die moet u bij een groot evenement minimaal twee maanden en bij een kleiner evenement minimaal 3 weken van tevoren schriftelijk aanvragen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op www.tholen.nl. (klik in het linkermenu op Actueel en vervolgens op Evenementen). Let op: het niet aanmelden van een evenement voor de evenementenkalender kan tot gevolg hebben dat er geen vergunning wordt verleend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, tel. (0166) 668372 of mail naar: mvr@tholen.nl. Ceciliaweg 2 te Sint-Annaland: het plaatsen van een energy ball (2007/564). De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stuk ken hebben van 25 juli 2008 tot en met 4 september 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 2 oktober 2008 besluiten op de verzoe ken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplan nen en op de aanvragen om bouwvergunning. Artikel 19. lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 35 te Sint-Annaland: het bouwen van een woning (2007/460); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 18 juli 2008 tot en met 28 augustus 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zul len uiterlijk 25 september 2008 besluiten op het ver zoek om vrijstelling van het geldende bestemmings plan en op de aanvraag om bouwvergunning. Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Gorishoeksedijk 33A te Scherpenisse: het uitbrei den van een kantine (2007/464); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 25 juli 2008 tot en met 4 september 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders heb ben besloten een verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Na ont vangst van het besluit van Gedeputeerde Staten zullen burgemeester en wethouders besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. BEKENDMAKING Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat er na de herinrichting van de Stoofstraat in de Stoofstraat (het gedeelte tussen Lageweg en Tolweg) in Poortvliet een 30 km/uur regiem geldt.: Het besluit ligt vanaf 19 september 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie. Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. De Sportlaan in Sint-Maartens dijk leek zaterdagochtend even op Wandelvierdaagse van Nijmegen toen zo'n 200 hulpverleners van het Rode Kruis op weg waren naar het wedstrijdterrein hij ver schillende bedrijven. Bij de vol wassenen streden 23 team om de landelijke titel op de jaarlijkse Rode Kruis eerste hulpwcdstrijd, bij de jeugd zeven ploegen. Elke ploeg telde zes personen. De ploeg uit Eindhoven werd eerste bij de volwassenen, bij de jeugd ging de overwinning naar Schouwen-Dui- veland. Burgemeester W. Nuis loste rond kwart voor tien een kanonschot. Het was niet het enige kanonschot, want ook in Tholen werden schoten gelost voor de opening van de open monumentendag. Aan de wedstrij den was meer dan een jaar aan voorbereiding vooraf gegaan. Er waren ploegen uit onder meer Middelburg (titelverdediger), Arne- muiden. Oost- en West-Souburg, Sehouwen-Duiveland, Koewacht, Dongen, Papendrccht, Maasland, Zevenaar-Didam, Arnhem, Deven ter, Zoetermeer, Eindhoven, Hoog land, Nijkerk, Genemuiden, Venray en Delft. De ploeg uit Velzen belde af. Ook de ploeg van Bouman-Pot- ter bestaande uit bedrijfshulpverle ners moest verstek laten gaan. Zo'n tachtig deelnemers waren de avond daarvoor al naar Tholen gekomen en kampeerden op het terrein van de landschaps- en minicamping Kruytenburg in Poortvliet. De afdeling Tholen en Sint-Philips- land had aan de dag de handen vol en kon zaterdag laten zien dat ze hun mannetje staat. Zelf kwamen ze niet in actie op de wedstrijd. In to taal waren er 200 vrijwilligers in touw om het evenement in goede banen te leiden. Van verkeersrege laars tot lotusslachtoffers. Voor elk wedstrijdonderdeel was tien minuten gepland. Op acht verschil lende locaties moest eerste hulp wor den verleend. Op hel terrein van de gemeentewerkplaats waren geen slachtoffers maar moest een hulppost ingericht worden. De leiding van elk team kreeg daar heel kort uitleg over en een plattegrondje te zien. Niet alle teams vonden dit onderdeel passen in de wedstrijd. De ploeg van Oost en West-Souburg kondigde aan daar protest tegen in te dienen omdat het niet opgenomen zou zijn in de regels voor het verlenen van eerste hulp door Rode Kruisvrijwilligers. Leden van de jeugdbrandweer van Sint-Phi- lipsland braken de hulppost aan het eind van elke wedstrijd vervolgens weer af. Bij de andere locaties waren wel slachtoffers aanwezig, in levende lijve, gespeeld door vrijwilligers of poppen. Zo'n pop lag in de bus van Connexxion op de busstalling van Op de stalling van Connexxion wordt een ongeval nagespeeld. Het slachtoffer op de grond is een pop, maar de andere busreizigers worden gespeeld door leden van toneelvereniging de Rederijkers uit Oud-Vossemeer. de openbaar vervoersmaatschappij. De bus had een fietser aangereden. Christiaan van Poortvliet uit Scher penisse speelde slachtoffer. Hij lag met zijn fiets voor de bus. Hij had zijn linkerbeen gebroken en had en kele schaafwonden opgelopen aan zijn gezicht en handen. In de bus heerste een paniekerige stemming. Eén van de reizigers - een hartpatiënt - kreeg een shock, een andere passagier was gewond aan haar hoofd en ook de bus chauffeur was onwel geworden. De passagiers werden gespeeld door le den van toneelvereniging de Rede rijkers uit Oud-Vossemeer. Jannie van Oorschot van de toneelclub kon haar talenten gebruiken om verwar ring onder de hulpverleners te zaai en. Ze klaagde (tot grote hilariteit van de andere passagiers) over pijn aan haar borsten. Ze had een cosme tische ingreep ondergaan in een kli niek in Scheveningen. De hartpa tiënt werd door de spelers 'Jan van Piet' genoemd, de vrouw met de hoofdwond was 'Kaetje van de koaje.' Jan van Piet werd naar buiten gedragen en gereanimeerd (met een defibrillator (AED). Ook Van Poort vliet moest geholpen worden. De jongen klaagde over pijn in zijn been. Belangrijk was dat het gebro ken been zoveel mogelijk steun kreeg totdat de ambulance ver scheen voor vervoer naar het zie kenhuis. Alle verrichtingen van het team werden bekeken door juryle den. De Rederijkers moesten vijf tien keer hetzelfde spelen in de bus. Ze waren actief maar ook passief aanwezig. Ze konden door de hulp verleners gevraagd worden om een slachtoffer te begeleiden. De toneel groep bestond uit Van Oorschot, Bianca Bult, Anneke en Rien van Gorsel, Hans en Marleen Vroegop, Betsy Gaakeer, Anita Potappel, Tan- ny Boer en Nicoline van Hooff. Op het terrein van de Connexxion kon het publiek van dichtbij de wedstrijd bekijken. In de chauffeursruimte op het terrein was het onderdeel verbindingen van het Rode Kruis ingericht. Het zenuw centrum op logistiek gebied, maar ook voor de coördinatie van de wedstrijden. Voorzitter Bert Stolk van de afdeling leidde er gasten rond, zoals burgemeester Nuis en zijn vrouw en directeur M. Mathijs- sen van de Rabobank. Bij Fixet was de houtafdeling plaats van handeling. Tussen de stellingen vielen gewonden nadat een van de klanten met een scootmobiel was gaan hyperventileren omdat ze de weg kwijt was geraakt. Door de pa niek is er een medewerker van de winkel aangereden. Daarbij brak hij een been en de vrouw op de scoot mobiel viel flauw. Tijdens de inzet van het hulpteam werd het gangpad met linten afgesloten. Haestinge diende als opvang voor alle deelnemers. De grote zaal stond voor driekwart vol met tafels en stoelen, voorzien van bordjes met de namen van de ploegen. Aan het eind van de dag werden de win naars bekend. Voordat het zover was, trad Dak d'r af van Euterpe op. Het was voor het straatorkest een uitgelezen kans om voor zo'n groot publiek te spelen. De ploeg uit Eindhoven won, 2 Nijkerk, 3 Kampen. Middelburg werd nu vijfde. Bij de jeugdteams was er wel succes voor de Zeeuw se ploegen. Sehouwen-Duiveland werd eerst in de leeftijdsklasse van 10 tot 12 jaar. In de klasse van 12 tot 15 jaar won Zoetermeer. Har- dinxveld-Giessendam won in de klasse 15 en 16-jarigen. Ook de uitslag van de loterij werd bekend gemaakt. De winnaar mag iemand aanwijzen die mee mag naar een van de vakantieverblijven van het Rode Kruis. De vrijwilligers gingen na het op ruimen samen naar de Zeester om een hapje te eten en na te praten over de dag. VERVOLG VAN EILM „Wij zijn ons ervan bewust, dat het maken van een film met als onder werp de watersnood in 1953, bij men sen in Stavenisse emoties kan oproe pen, ook zoveel jaren na dato. Daarvoor hebben wij tenvolle begrip. De belangrijkste reden om nu mede werking te verlenen is, dat met deze film een nieuwe en andere vorm be schikbaar komt om aandacht te beste den aan de watersnoodramp van 1853, waarmee we een belangrijk hoofdstuk uit de vaderlandse geschie denis kunnen overdragen aan vooral de jongere generaties. Dit is met na me het primaire doel van deze film", aldus b. en w. Ondanks deze duidelijke argumenta tie vraagt Klippel waarom het college medewerking heeft verleend aan het opnemen van de film in Stavenisse .terwijl zij weet dat dit gevoelig ligt bij een gedeelte van de bevolking.' „Is het college ervan op de hoogte dat het fenomeen speelfilm in relatie tot de ramp bij een aanzienlijk deel van de inwoners van Stavenisse conflicteert met hun godsdienstige beleving bij dit onderwerp'?", stelt het RFT-raadslid. „Waarom overlegt het college niet met de bewoners van de Molendijk en de Voorstraat over parkeer- en ver keersmaatregelen, maar wordt dat schriftelijk meegedeeld?" Volgens Klippel spelen er in Stave nisse niet alleen emoties die betrek king hebben op persoonlijk geleden verliezen, psychische klachten, her belevingen van doorstane angsten, enz. „Ook de godsdienstige gevoe lens van een aanzienlijk deel van de inwoners van Stavenisse nopen tot het respecteren hiervan." Het RFT- raadslid calculeert alvast in, dat b. en w. weinig kennis van zaken hebben over de gevoelens in Stavenisse. „In geval het college hiervan onvoldoen de op de hoogte is, kan zij zich hier over mogelijk vanuit de plaatselijke kerken laten informeren", houdt Klippel burgemeester en wethouders voor. Hoek pleit voor .uiterste terughou dendheid gezien de aard van de be volking en de gevoeligheid van het onderwerp.' „Tot op de dag van van daag ervaren nabestaanden nog de ge volgen van de ramp. De motivatie van b. en w. zal, zeker gezien het bestaan van veel historisch feitelijk beeldma teriaal, voor velen niet overtuigend zijn. Dit los van het feit of een derge lijke ingrijpende gebeurtenis zich wel leent voor het medium speelfilm", zegt de SGP-fractievoorzitter. Hij vraagt het college op welke wijze het gemeentebestuur een rol speelt in het geheel van de afweging om deze activiteit in Stavenisse toe te staan. „Is voorafgaand aan het verlenen van toe stemming voor de filmopnames op enigerlei wijze met de bevolking van Stavenisse, direct of indirect, gecom municeerd om de gevoelens ten aan zien van dit plan te peilen?", aldus Hoek. Het team van de Wellevaete in Sint-Annaland, v.l.n.r. Edwina Hage, Angelique de Viet, Lenie van der Jagt, Frida van der Werf, Diana Verhoef, Will van Iwaarden en Marjo Goedegebuure. Toen Charel Wolvekamp driejaar geleden het beheer van dorpshuis De Wellevaete in Sint-Annaland overnam, maakte hij direct een vliegende start. „We hebben de agenda van de vorige eigenaar overgenomen", verklaart hij. Sinds die tijd heeft hij al ruim 60 bruiloften op die locatie gehad, zo'n 20 per jaar. „En dat gebeurt naar volle tevredenheid. Ik krijg regelmatig complimentjes en af en toe een presentje." „We hebben bijvoorbeeld overheer lijke beenham met honingmosterd- saus en een goede kwaliteit vlees en vis. Maar waar mensen wild van zijn is witlof met ham en kaas. Het klinkt wel niet zo flitsend, maar er wordt vaak voor gekozen." Wolvekamp vertelt dat er rekening kan worden gehouden met een dieet. Een thema kan bijvoorbeeld Frans, Italiaans op Spaans zijn. „Een Spaans buffet be staat uit tapasachtige hapjes, zoals worst en kaas en versgemaakte paël- la." Ook de bruidstaarten kan het bruids paar helemaal zelf samenstellen. Die worden gemaakt bij bakker Van Oost in Tholen. „Dit gebak van de warme bakker staat goed bekend. De taarten worden op de wensen van de klant aangepast. Er kan worden ge kozen voor een grote taart, maar ook voor kleine gebakjes." Het gebouw van De Wellevaete be staat ongeveer 22 jaar. Vorig jaar april is het uitgebreid met een nieu- De dorpshuizen Meulvliet, De Wellevaete en Ons Dorpshuis zijn ei gendom van de gemeente Tholen. Charel Wolvekamp uit Oud-Vosse meer beheert de gebouwen en is horeca-exploitant met zijn bedrijf Wolvekamp-du Pont. Voor Meulvliet doet hij dat al 18 jaar, sinds drie jaar zit daar De Wellevaete bij. Het dorpshuis in Anna-Jacobapolder valt sinds anderhalf jaar onder zijn beheer. Omdat Wolvekamp zich meer wil gaan richten op het coördineren van de activiteiten in de dorpshuizen, zijn er vaste beheerders aangesteld voor De Wellevaete en Ons Dorpshuis. In drie verhalen komt elk dorpshuis aan bod. Wolvekamp stelt zelf de buffetten samen met een aantal andere dames. Dat komt voort uit zijn liefde voor de keuken. „Mijn vrouw heeft de koksopleiding gedaan, maar ik ben in de praktijk opgeleid en luister goed naar de wensen van onze gas ten." Als er een festiviteit is, kunnen de mensen zelf kiezen wat ze in hun buffet willen. Dat kan zowel warm als koud en met een bepaald thema. we zaal. Het interieur is van de ge meente en daar kan Wolvekamp niet veel aan veranderen. „We moeten de multifunctionele uitstraling behou den. Wel gaan we binnenkort aan de slag met het interieur." De Wellevaete is weliswaar wat kleinschaliger dan Meulvliet, maar door de samenwerking tussen de verschillende gebouwen, is het mo gelijk om de faciliteiten uit te wisse len. Het gebouw is van maandag tot en met zaterdag geopend en overdag is er altijd wel een gemeentelijke be heerder aanwezig. Sinds kort is er een vast team aan de slag gegaan voor de horeca. Lenie van der Jagt en Angelique de Viet staan 's avonds vanaf zeven uur ach ter de bar. „Op afroep zijn zij ook overdag beschikbaar. We zijn ontzet tend flexibel. Een bruiloft wordt meestal een jaar van tevoren bespro ken, maar een vergadering wordt soms pas de avond tevoren gereser veerd." Er is elke dag plek voor cursussen, verjaardagen of vergaderingen. Er zijn vergaderruimtes en er is een feestzaal. Qua verjaardagsfeestjes is het team gericht op partijtjes voor oudere mensen. Zij vinden het heel prettig als alles voor hen geregeld wordt voor een scherpe prijs. Ze hoeven de deur niet meer uit voor de boodschappen en het huis hoeft niet helemaal aangepast om alle gasten te ontvangen. Alle gasten goed ver zorgd en het huis nog netjes. Maar een examenfeestje zou hier ook ge vierd kunnen worden. Er is ook een jeugdhonk in het gebouw."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 10