Jeruzalem als een lastige steen voor alle volken Wie de hele geschiedenis niet kent, heeft makkelijk praten Man verongelukt na frontale botsing auto met vrachtwagen 'Voor een klein bedrag heb je een compleet feest met bloemetjes op tafel' Tholen in bedrijf Aanbetaling is men niet kwijt Donderdag 11 september 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Philipsdam door ravage de hele middag afgesloten voor het verkeer De Philipsdam is gisteren de hele middag afgesloten ge weest na het dodelijk ongeval dat om tien voor twaalf ge beurde aan de Bruinissese kant van de brug over de Krammersluizen. Volgens de politie is er waarschijnlijk sprake geweest van een frontale botsing tussen een per sonenauto en een vrachtwagen. Daarbij kwam de be stuurder van de auto om het leven. Waarschijnlijk was de man op slag dood. Geen bussen Bij Charel Wolvekamp en Kees Moeliker is alles mogelijk in Meulvliet Meer kapers Openbaar Stemmen van lezers Ik las met interesse een artikel over dhr. Niels van den Berge, die 25 da gen in een Palestijns vluchtelingen kamp verbleef. (Zelf ben ik ook in Israël, Bethlehem en Jordanië ge weest en ik heb er veel informatie over). Niels van den Berge was er ,in eerste instantie om hulp te bie den, ten tweede om meer inzicht te krijgen in hel conflict tussen Palesti na en Israël.' Wat dat eerste betreft, vind ik het prachtig, wanneer iemand zich voor langere of kortere tijd voor anderen in nood inzet. Je kunt er regelmatig positieve en indrukwekkende artike len over lezen. Mijn reactie betreft het tweede, dat dhr. Van den Berge noemt: 'meer in zicht te krijgen in het conflict tussen Palestina en Israël.' Is hem dat gelukt? Dat kan ik niet echt beoordelen vanuit dat korte ar tikel in De Eendrachtbode van 4 september. Wie heeft dhr. Van den Berge gesproken en wat is zijn in formatie? Bij het lezen van zijn ver slag wordt toch Israël duidelijk be schuldigd. De staat Israël bestaat dit jaar 60 jaar. En al 60 jaar moet Israël zich verdedigen om niet vernietigd te worden. Om inzicht te hebben of te krijgen, moet je niet alleen de hoofdlijnen van die 60-jarige ge schiedenis kennen, maar in feite ook enig inzicht in de geschiedenis van het Joodse volk over enkele dui zenden jaren. Dus in enkele regels kan iemand bijna niets zeggen. Daarom geef ik mijn reactie in enkele punten. 1. Wanneer je zo intensief met Pale stijnse vluchtelingen optrekt, hun nood ziet en hen helpt, dan wordt je zeer bewogen, maar je kunt ook zeer kwaad worden op de Israëliërs. Je kunt ze de grootste boeven ter wereld gaan vinden. Maar wat zijn de achtergronden van het lijden van de Palestijnen? Daar moet je wel eerlijk op ingaan. Ik ken mensen, die één of meer ja ren onder Palestijnen hulpverle- ningswerk deden. Toch hadden en hebben zij een har telijke liefde voor het volk van Is raël. Zij hadden veel informatie en achtergrondkennis. 2. Aan wie is de ellende van de Pa lestijnen nu te wijten? Aan de Israë liërs? Dat is te snel gezegd. Er is sprake van jarenlange oorlog, en bij oorlog vallen aan beide zijden do den en gewonden. Dat is verschrik kelijk. Maar de Palestijnen hadden al lang een eigen staat kunnen heb ben. Zij zijn vele jaren als pionnen gebruikt door de Israël vijandige volken. En ook: de staat Israël wilde een paar jaar geleden maar liefst 90 van het grondgebied geven, dat de Palestijnen wilden hebben, maar zij weigerden en vochten door. Dus er had dankzij Israël een welvaren de Palestijnse staat kunnen zijn, waar geen honger, geen dorst en geen ellende zoals nu zou zijn. Israël gaf heel veel in de Oslo-ak koorden van 1993 o.l.v. oud-presi dent Clinton gesloten tussen Israël en de Palestijnen. De Palestijnen verwierpen het uiteindelijk 3. Het onderwijs aan de Palestijnse kinderen is doortrokken van haat te gen de Joden en roept op tot de hei lige oorlog (Jihad) tegen Israël. Wanneer je teksten uit die school boeken leest, huiver je. Wat denkt u bijv. van kleuters, die in 2001 aan het einde van het schooljaar, zelf- moordakties tegen Joden imiteren. De huidige muur tussen Israël en de Palestijnse gebieden is natuurlijk tragisch. Maar niemand kan Israël de schuld geven, nadat het jarenlang door de vreselijkste aanslagen is ge terroriseerd. 4 Democratie. Israël is het enige de mocratische land in het Midden- Oosten. Er zitten ook Arabische in woners in het Israëlische parlement, de Knesseth. Er kan kritiek geleverd worden op de eigen regering. Daar door werden bijv. duizenden Israëli sche kolonisten weggesleept en de grond aan Palestijnen gegeven. De meerderheid van het Israëlische volk was vóór de Oslo-akkoorden met de Palestijnen in 1993. In de Palestijnse gebieden is geen democratie. Gematigde Palestijnen wordt de mond gesnoerd. Wat is er met het Europese geld voor hulp verlening aan de Palestijnen en voor opbouw van de Palestijnse econo mie gebeurd? Het is verdwenen voor eigen bezit of wapens. 5 Wie heeft gelijk? De nodige infor matie over het conflict Israël en de Palestijnen is uitgebreid en veel. Stel dat wij het konden samenvatten in een boek van 1000 pagina's. Mis schien heeft dhr. Van den Berge nu één pagina gelezen. Of twee of drie. In ieder geval heeft hij een dramati sche bladzijde gelezen, sterker nog, hij heeft dat beleefd als hulpverle ner. Toch wil ik hem aansporen ver der te lezen. Het zal enerverend zijn. Maar ik daag hem er toe uit, want ik denk, dat hij dan vanuit zijn werk en betrokkenheid dan toch evenwichtiger kan spreken en wel licht meer kan betekenen voor de naaste in nood. 6. Een Israëliër en een Palestijn te zamen. Ik las over een Israëlische man, hoe een geliefd familielid omkwam door een Palestijnse aanslag. Wat een boosheid naar de Palestijnen. Omgekeerd een Palestijnse man, die een geliefde verloor door een Israë lische vergeldingsaktie. Wat een wrok bij deze Palestijnse man. Die twee hebben elkaar ont moet en het verhaal van eikaars ver driet, pijn en boosheid aangehoord. Zulke ontmoetingen zijn geen op lossing van het conflict, maar geven wel een andere dimensie in het zien naar elkaar. Haat die gevoed wordt, schept geen oplossing. 7. Is er een oplossing? Een oplos sing voor Jeruzalem? Opmerkelijk wat wij lezen in het laatste boek van het oude testament in de Bijbel. Daar zegt de profeet Zacharia - en dat is maar liefst 2500 jaar geleden - het volgende over Jeruzalem: 'En het zal te dien dage geschieden, dat Ik (zegt de Heere) Jeruzalem stellen zal tot een lastige steen voor alle volken...en al de volken zullen zich tegen haar verzamelen'. Wat moet er nog gebeuren om vrede te krijgen? In Psalm 122 wordt gebe den om de vrede voor Jeruzalem. Gaat het alleen om hel Joodse volk in die oude profetieën? Neen, er staan evenzeer rijke beloften voor de volkeren in de Bijbel. 8. Worsteling om solidariteit. Vanuit de Protestantse Kerk in Ne derland is er vanouds een sterke ver bondenheid met Israël. Dankzij het Joodse volk kregen christenen de Bijbel. Uit het Joodse volk werd Christus geboren. Een sterke ver bondenheid. Maar behalve die ver bondenheid met Israël kwam de Protestantse Kerk door hulpverle- ningswerk ook in contact met Pales tijnen in nood, die geholpen wer den. Hoe zit het nu met die solidariteit met de staat Israël, wan neer een kerkelijke hulpverlener ook intensief betrokken raakt met de nood van de Palestijnen. Daar over is een hele discussie ontstaan en het laatste woord is er nog niet over gezegd. In ieder geval ging de synode er zorgvuldig mee om. Kan dat: dubbele solidariteit? Het laat zien, hoe moeilijk het is om een evenwichtige kijk op dit immens grote probleem te krijgen. De volke ren komen er niet uit. In ieder geval is het nodig om informatie eerlijk te verzamelen en onder ogen te zien. Samen eens lezen: Dhr. van de Berge heeft een inten sieve ervaring en ontmoeting gehad met mensen in nood. Het conflict is groot en kent vele bladzijden. Ik no dig hem van harte uit elkaar eens te ontmoeten om samen een enkele bladzijde te lezen: de bladzijde van zijn ervaring en visie en een bladzij de van mijn bezoeken en ervaring. P. Zeedijk, Stavenisse. Het verslag van het bezoek van Niels van den Berge uit Tholen aan de Palestijnse gebieden vind ik zo gekleurd, dat ik wil reageren. Deze zaak dient van beide zijden belicht te worden. Hulp bieden aan vluchtelingen is een goede zaak, maar dan wel zon der vooroordeel. D.w.z. ook uit de Arabische wereld zijn vele vluchte lingen ontstaan, veelal Joden en Christenen, omdat hen het leven onmogelijk werd gemaakt. Zo ook in het stadje Bethlehem, waar vroe ger 70% christenen woonden en om bovenstaande reden werd vermin derd tot ca 20%. Ook zij moesten vluchten naar onbekende bestem mingen. Uit de geschiedenis is bekend: - dat het land Israël eeuwen werd bewoond door de Joden en dat het land Israël vele malen werd vero verd door omliggende militaire machten en ten laatste door de mos limwereld. De Joden zijn nu reeds meer dan 2000 jaar op de vlucht omdat de veroveraars hen verjaagd hebben uit hun eigen land, opdat zij land en stad Jeruzalem maar zouden verge ten. Dit is na 2000 jaar nog steeds niet gelukt. Zouden wij Nederlan ders ons eigen land vergeten, nee toch? Dat blijkt soms wel bij emi granten uit Canada e.a. De geschiedenis over het land Is raël wordt blijkbaar door niemand serieus genomen. Alle onheuse be richten worden uitvergroot om de Joden te blameren en te beletten in vrede te wonen! - dat de Arabische bewoners in het door hen veroverde land, door de Arabische machten werden opge drongen om Israël te verlaten opdat zij in korte tijd de Joden zouden vernietigen en daarbij geen slacht offers zouden maken onder eigen volksgenoten. Na hun overwinning op de Joden mochten zij dan terug keren. Deze vernietigingsdrang is niet bewaarheid, waardoor de vluchtelingenkampen in stand ble ven en worden gehouden om de wereld te tonen hoe erg Israël wel omgaat met de Arabieren. - dat er internationale afspraken werden gemaakt tussen Israël en Arabieren, die Israël niet zou nako men. Verzwegen wordt het negeren van de internationale afspraken van de Arabieren. Zij zouden namelijk de beschietingen beëindigen, zelf moordenaars bestraffen en de haat campagnes tegen Israël op de scho len achterwege laten. Gaza is b.v. één van de voorbeel den. Na ontruiming door Israël zouden de vredesakkoorden kunnen worden getekend. Wat blijkt na de ontruiming? Er worden grote hoe veelheden wapens en raketten ingevoerd en elke dag afgeschoten op Joodse burgers.(Sderot) Zelfmoordenaars vermoorden hon derden Joden door hen te overval len in drukbezochte centra en jui chen over de aangerichte doden en schade. - dat Arabieren (Arafat) kinderen in de frontlinie zetten om aan te tonen dat de Israëlisch kinderen bedrei gen. Ook in het stuk komt voor dat 'tieners' worden doodgeschoten. Deze film bleek in scène gezet te zijn. Dit alles gepubliceerd om Is raël te scanderen. Zouden wij dat ooit bedenken? Onze ethiek zegt ons dat we als volwassenen vrou wen en kinderen dienen te bescher men en niet in te zetten op gevaarlij ke plaatsen t.b.v. de 'overwinning'. - dat de controleposten zijn opge legd door de Arabieren, omdat zon der deze controles de Israëlisch on beschermd werden blootgesteld aan zelfmoordacties. Zouden wij in Eu ropa niet hetzelfde doen om onze burgers te beschermen? Waarom doen wij onze deuren op slot als we weggaan of gaan slapen? Om te proberen de inbrekers het zo moei lijk mogelijk te maken, opdat zij zich geen meester zouden kunnen maken van ons huis en onze bezit tingen. - dat over de hele wereld de Joden werden geminacht en onterecht be schuldigd van allerlei verzinsels, die in de Arabische wereld nog op geld doen. Het 'gebrek aan vrijheid' heeft de schrijver aangegrepen, zonder zich te realiseren dat de Israëlisch even min in vrijheid kunnen leven. Da gelijks worden zij bedreigd met de dood, is dat in vrijheid leven? Je gaat 's morgens naar je werk en weet niet of je 's avonds nog thuis komt, vanwege een- of andere moordaanslag. In het verslag komt tot uitdrukking dat de Israëlisch 'kolonisten' zijn. Wie echter de geschiedenis goed kent. weet dat alle machten die Is raël ooit veroverden de échte kolo nisten zijn. Terwijl het land woest en ledig was achtergelaten hebben Joden het ini tiatief genomen om het land op nieuw in cultuur te brengen. Met ontbering aan alles hebben zij het land weer vruchtbaar weten te ma ken, het waren dus echte pioniers! Of de zogenaamde dierenvriend schap van de schrijver te maken heeft met de verhouding Israëli - Arabier is nog maar de vraag. Deze gedachte vind ik dan ook in tegen spraak met de werkelijkheid en misleidend. Wie durft zo'n uitspraak voor zijn rekening nemen. Deze is buiten alle proporties en steunt de gedachte van de Arabische wereld. In Israël staat het geschapen leven altijd op de voorgrond en mag niet zonder reden worden vernietigd. Terwijl bij de Arabieren een leven (vooral van de Joden en van hun ei gen bevolking die met de Joden wil len samenleven) helemaal niet telt. Joden en christenen worden honden en varkens genoemd. De zinsneden: "dat Palestijnen ondanks het on recht dat hen wordt aangedaan, de Israëlisch niet haten" is ten enen male een grove leugen. Het wordt (met subsidie vanuit de EU) kinde ren op school al geleerd om Joden te haten. "moeilijk te geloven dat Palestijnen terroristen zijn", weerspreekt even eens zijn opinie. Immers in het PA manifest staat dat alle Joden moe ten worden geliquideerd! Dat blijkt telkens weer bij vele acties. "wil dat er internationale druk op Israël komt, om zich daadwerkelijk te houden aan de internationale af spraken" maar verzwijgt dat de Arabieren zich in geen enkel op zicht houden aan deze afspraken. Denk aan de herbewapening van Harnas (Onder toezicht van Unfor) en de teruggave van de Gazastrook. Als de schrijver goed op de hoogte was van de totale geschiedenis van de Joden, zou hij het voor hén op nemen, omdat zij al 2000 jaar uit zien naar bevrijding van hun volk en terugkeer naar hun land. Ooit was er een Romeinse gouver neur, Pilatus genaamd, die de woor den sprak: "Wat is waarheid." (26 - 37 na Chr) Dat geldt voor het hier en nu nog steeds, want die wordt vaak op sub jectieve manier geïnterpreteerd en/of verdraaid. C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. De ravage was groot op de Philipsdam. In het midden Arco Kunst en Jacques Steyns van de brandweer en ambulancechauffeur Huibert Hoek. De auto was van voren zover inge drukt dat het slachtoffer er ter plekke niet uit kon worden ge haald. De automobilist kwam in zijn leaseauto, een Audi station wagon, uit de richting van de Gre- velingendam en reed in de richting van Sint-Philipsland. Uit de tegen overgestelde richting kwam een vrachtwagen van Van Orselen uit Nieuwenhoorn (gemeente Helle- voetsluis). Voor het sluiten van de krant was nog niet bekend waar het slachtoffer vandaan komt. Bij de botsing kwam de personen auto onder de vrachtwagen te recht. Daarna botsten ze tegen de vangrail. De DA F truck met op legger verloor bij de aanrijding het linker voorwiel en schoot van de weg af, via de berm over de paral lelweg waar hij met het rechter- wiel op de vangrail lot stilstand kwam. De cabine kantelde daarbij naar voren. De personenauto bleef op de rechterweghelft achter. De truck (geladen met chocolade) verloor bij het ongeval gasolie. De vrachtwagenchauffeur kon zijn ca bine op eigen kracht verlaten. Hij klaagde alleen over zere knieën en kwam met de schrik vrij. Hij zag zich bijna naar de andere kant van de Philipsdam schieten maar werd door de vangrail tegengehouden. De ambulance uit Zicrikzee rukte om tien voor twaalf uit. Uit de melding bleek dat het om een on geval met beknelling ging. Daarop werd ook de brandweer van Brui- nisse naar de Philipsdam gediri geerd. Die kwam met een hulpver leningsvoertuig, een tankautospuit en een containerwagen die ingezet wordt bij zware ongevallen waar bij vrachtwagens zijn betrokken. Ook de traumahelikopter uit Rot terdam werd gealarmeerd. Om drie voor twaalf werd ook de blus- groep van Sint-Philipsland opge roepen. Meteen bij aankomst van de hulp verleners was duidelijk dat de be stuurder was overleden. Dokter Van der Valk uit Bruinisse beves tigde de dood van de automobilist. Besloten werd om de zwaar be schadigde auto met de bestuurder weg te halen en naar de brand weerkazerne in Bruinisse te bren gen om het stoffelijk overschot uit de auto te kunnen halen. De politie zette de plaats van het ongeval af met een lint. Ook de Philipsdam werd afgesloten voor het verkeer. Bij Sint-Philipsland gebeurde dat aan provinciale weg, bij Bruinisse bij de rotonde. Ook de parallelweg, voor langzaamrij- dend verkeer en fietsers was afge sloten. Auto's en vrachtwagens die na het ongeval niet verder konden, keerden terug om via een andere route hun bestemming te bereiken. Ook reden er geen bussen tussen Middelharnis en Sint-Philipsland. Het wegdek van de hoofdrijbaan en de parallelweg waren vervuild met olie en diesel. Dat werd opge ruimd door de firma Rasenberg nadat de personenauto en de vrachtwagen waren weggetakeld. De weg was tot zes uur afgesloten. De familie Moeliker en Charel Wolvekamp vormen samen al 18 jaar het vaste gezicht achter de bar in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. „VVe zijn een op elkaar ingespeeld team. Kees is een geboren Tholenaar. Hij kent bijna iedereen op het eiland", vertelt Wolvekamp. De van oorsprong psychiatrisch ver pleegkundige begon in 1992 samen met zijn vrouw Sandra met het uitba ten van Meulvliet. „Ik heb altijd al de ambitie gehad om voor mezelf te wer ken. De horeca trok altijd wel." De gemeente adverteerde met een vaca ture voor beheerder en horeca-exploi- tant en toen sojjiciteerde Wolvekamp. „Ondanks mijn geringe ervaring ben ik aangenomen." Zijn vrouw hielp in eerste instantie mee, maar trok zich terug, omdat haar werkzaamheden el ders meer aandacht opeisten. Hij is verantwoordelijk voor het hele gebouw, neemt de telefoon aan en zet alles klaar voor vergaderingen die in het gebouw plaatsvinden. „Op nor male avonden gaat om zeven uur de bar open. Elke avond is verschillend. De ene keer komt de muziekschool, dan komt de koersbal. Verschillende verenigingen komen sporten. Ook zijn er diverse vergaderingen. Mijn taak is om alles van een leien dakje te laten lopen." Wat nog niet iedereen weet, is dat de dorpshuizen ook kunnen worden ge bruikt voor speciale activiteiten, zoals feesten en partijen, kraamfeesten en verjaardagen van bijvoorbeeld oudere mensen. In Meulvliet daar in het weekend en op vrijdag nog plek voor. De catering en de aankleding wordt volledig door het dorpshuis verzorgd. „Voor een klein bedrag heeft iemand een volledig verzorgd feest met een bloemetje op tafel." Wolvekamp ver telt dat voor ongeveer 12,50 per per soon koffie en gebak, andere hapjes en de hele aankleding compleet kan zijn. „Mensen kunnen een presenta tiemap krijgen, die wordt thuisge stuurd of verzonden per e-mail, waar in staat wat er allemaal kan. „Alles is mogelijk. Mensen kunnen bij een bruiloft bijvoorbeeld bij ons verzame len voor een bakje kolfie of thee, naar het gemeentehuis gaan en daarna weer terugkomen." Het gemeenschapscentrum in Tholen heeft vijf vergaderruimten en een feestzaal. Meulvliet is zes dagen in de week van half acht 's morgens tot twaalf uur 's avonds bemand. „Over dag voor de scholen, de muziek school en cursussen en 's avonds voor de sport en vergaderingen." Voor de avonden draait Wolvekamp met een vast team en een aantal losse krachten voor bij evenementen. Naast Kees Moeliker draaien Angela Boer- Keur en Monique van Oost om toer beurt mee. ••••••••••••••I De dorpshuizen Meulvliet. De Wellevaete en Ons Dorpshuis zijn ei gendom van de gemeente Tholen. Charel Wolvekamp uit Oud-Vosse- meer beheert de gebouwen en is horeca-exploitant met zijn bedrijf Wolvekamp-du Pont. V<x>r Meulvliet doet hij dat al 18 jaar. sinds drie jaar zit daar De Wellevaete bij. Het dorpshuis in Anna-Jacobapolder valt sinds anderhalf jaar onder zijn beheer. Omdat Wolvekamp zich meer wil gaan richten op het coördineren van de activiteiten in de dorpshuizen, zijn er vaste beheerders aangesteld voor De Wellevaete en Ons Dorpshuis. In drie verhalen komt elk dorpshuis aan bod. Charel Wolvekamp en Kees Moeliker zijn de vertrouwde gezichten in Meulvliet. VERVOEG VAN BOEM AN „In goed overleg met Erik en Ma- riët van Houte willen we ook de lo pende opdrachten afhandelen. In dien nodig zullen die ons assisteren om alles in goede banen te leiden, zodat de klanten er geen schade van ondervinden." Dit onderdeel van de overname vin den Erik en Mariët van Houte van groot belang. „De aanbetalingen zijn de klanten immers nu niet kwijt en dat vinden we heel belang rijk. We waarderen het bijzonder dat de klanten zo goed geholpen worden. In deze vervelende situatie is dit gezien de omstandigheden he lemaal ideaal." Arie Bouman beaamt dat. „Het is voor de klanten een betere situatie dan wanneer een of ander vreemd bedrijf de meubelzaak had overge nomen. Er zit echter ook een com mercieel belang voor ons aan. Alle merken en dealerschappen van Van Houte Wonen, voorzover wij die nog niet hadden, nemen we nu over. De volledige collectie uit Tholen, zoals o.a. Topform. wordt bij ons geïntegreerd in Poortvliet, voorna melijk in de Weijts-formule." Weijts uit Bergen op Zoom is door Bouman-Potter overgenomen en wordt binnenkort in Poortvliet her opend. De gebouwen in het Bergse Vierkantje moeten voor 1 oktober leeg zijn. De overname van Van Houte fietst daar tussendoor. „Dat was een onverwachte, niet geplande ontwikkeling die heel veel extra werk met zich meebrengt", zegt Bouman. Er waren echter meer kapers op de kust en leverancier Euretco van Van Houte Wonen wilde in samen spraak met de curator zo snel mo gelijk zaken doen. „Het was een kwestie van onderhandelen, maar zo'n faillissement is wel een heel ingewikkeld proces met o.a. de po sitie van de verhuurder van het pand, de voertuigen, rechten op voorraden en opbrengsten, e.d.", zegt De Meester. Hij is ,erg blij' met het resultaat, al valt nog niet te zeggen of de schuldeisers hun vor deringen nog binnen zullen krijgen gezien de rechten die Euretco had op de voorraden. Bouman huurt het pand aan de Ste- vinweg voor drie maanden van bouwbedrijf Nieuwenhuis, maar hij wordt geen blijvende gebruiker van de fraaie zaak op een uitstekende plek. „Wat bij Van Houte hier niet haalbaar bleek, is dat bij ons ook niet", zegt Arie Bouman. De leegverkoop start morgen om 13.00 uur en ook zaterdag kan men er terecht. Daarna is de zaak van dinsdag- tot en met donderdagmid dag geopend. Drie maanden lang. Restaurant Du Bois van Sjaloom Zorg draait gewoon door en is via de zijkant van het pand te bereiken. „Dat is in goed onderling overleg geregeld, want iedereen moet ten slotte weer verder", aldus Arie Bouman. VERVOLG BRUILOFT Stelletjes die thuis willen trouwen krijgen eerst bezoek van een amb tenaar die bekijkt of de ruimte ge schikt is. De gemeente stuurde twee ambtenaren naar de Kromme- weg om te zien of de plek aan de voorwaarden voor 'trouwen op bij zonder locaties' voldeed. Renate: „We wilden het buiten, maar dat kan niet. Ook niet in een tent, maar in huis kon het wel. Het is ook wel leuk want Jappie heeft het zelf verbouwd." In feite was ook iedereen welkom, zegt ze. „Trou wen is openbaar, dus ons huis was dat ook. Iemand die op de brommer langs komt rijden, had ook naar bin nen gemogen." Het paar moet zelf voor een bode zorgen. In dit geval was dat een vriendin, Olga van der Werf-Reijn- goudt, die bij het centrum voor werk en inkomen werkt dat in het gemeentehuis is gevestigd. VERVOLG COLLECTANTEN Zeker in deze tijd met alle verande ringen geen geringe prestatie. Maar liefst 45 jaar hebben jullie je voor één en dezelfde organisatie enthou siast ingezet. Groot is onze dank, Nellie en Catie. dat jullie voor onze afdeling zo nauwgezet hebt willen collecteren, mede door er zoveel tijd aan te besteden." Vijf jaar geleden kregen beiden het tinnen collectebusje van het KWF en nu was er een bijzondere onder scheiding: een schitterende Swa- rovski kristal. „Het KWF stelt jullie jarenlange inzet op zeer hoge prijs", zo complimenteerde mevr. De Boer de dames Goedegebuure en Kooijman. die door Dineke van Dijke in de bloemen werden gezet. Mevr. De Boer hield de collectanten voor dat het werk moet doorgaan. „De strijd is nog niet gestreden. Daarom gaan we volgende jaren op nieuw met z'n allen aan de slag door de KWF-collecte in de eerste week van september te volbren gen." Landelijk zijn er tijdens de collecte week van het KWF kaartverkopers bezig geweest, waardoor mogelijk de indruk is ontstaan dat dit voor de kankerbestrijding was. Dit is niet het geval, zegt Floris van Overheid van het KWF. „De kaartverkoop was voor andere doelen, zonder voorafgaand overleg met ons. KWF verkoopt geen kaarten aan de deur en betreurt de ontstane verwarring." Het is niet bekend of de kaartverko pers ook op Tholen of Sint-Philips land actief zijn gewept.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5