Noad en Thol. Boys delen punten Trainer geniet van spel, maar duel voortijdig over SPS en Vosmeer weten het net niet te vinden «V Van Dis sluit voetbalschool af Smerdiek dames starten met zege Koersballen Emergo maakt goede start Donderdag 11 september 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vosmeer gestaakt na actie verzorger Hansweert Zes keer geel Wonder Applauswissel Dramatisch Weinig spirit WHS Stavenisse dik tevreden Blessuretijd fataal voor Smerdiek Goede start WHS 2 Smerdiek 3 wint van Seolto Noad 4 verliest van Smerdiek 2 Drie keer raak voor Noad 2 Allemaal winst Voetbal programma Zaterdag 13 september uur Thol. Boys-Kogelvangers 15.00 DSE-Noad 15.00 Internos-WHS 14.45 Vosmeer za.-Brouwershaven 14.30 Smerdiek-Mevo 14.30 ZPR-Slavenisse 14.30 Waarde-SPS 14.30 Stedoco 2-Smerdiek da. 12.30 Papendrechl-Srnerdiek 2 da. 12.30 Veere-Thol. Boys da. 11.15 Heerjansdam-Vosmeer da. 11.00 Dinteloord 2-WHS 2 12.30 Noad 2-Bruse Boys 3 13.00 Seolto 2-SPS 2 14.30 Noad 3-Iniernos 2 12.30 WC 2-WHS 3 12.00 SKNWK 3-Smerdiek 2 14.30 Noad 4-Duiveland 3 15.00 Thol. Boys 2-ZSC 2 12.30 Slavcnisse 2-Thol. Boys 3 14.30 FSV 2-Smerdiek 3 14.30 Noad 5-SSV 5 14.30 SPS 3-Chrislandia 2 14.00 Thol. Boys 4-VVC 4 12.30 SPS 4-Scolto 6 14.30 Zondag 14 september uur WW-Vosmeer 14.30 Hanswccrtse B. 2-Vosmeer 2 12.00 Vosmeer 3-Nw. Borgvliet 3 11.00 Vosmeer 4-Moc 8 10.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Noad-Tholense Boys 0-0, WHS-DSE 1-1. Vierde kl.: SPS-Vosmccr za. 0-0, Sta- venisse-Waarde 3-1, Kruiningen-Smer- diek 4-3. Vijfde kl.: Vosmccr-Hansweertse Boys gestaakt bij 2-3. Dames: Smcrdiek-Bcrkel 4-0, Vos meer-Groot Ammers 3-1, Smerdiek 2- Oostkapclle 2 Kapcllc niet opgekomen, Thol. Boys-Dauwcndaele 2 Thol. Boys niet opgekomen. Tweede kl. res.: WHS 2-Pelikaan 3 4-0. Derde kl. res.: 's Heer Arendskerke 2- Noad 2 1-3, SPS 2-DVO 2 1-8, DSE 2- Noad 3 2-10. WHS 3-Unitas 9 0-7. Vierde kl. res.: Smerdiek 2-Noad 4 2-0, Smerdiek 3-Seolto 3 2-0, Vrederust 2- Stavenisse 2 3-0. Vijfde kl. res.: Wolfaartsdijk 4-Noad 5 8- 1WC 4-WHS 4 5-2, DVO 4-SPS 4 4-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Zonnemaire 2 3-0, Bergen 4-Vosmeer 3 1-4, Alliance 6-Vosmeer 4 1-0. Beker: Vosmeer 2-WVV 2 1-2. Jeugd: Bevelanders-Noad B meisjes 5- 2, Noad C-Odio 5-2, Noad C-Moc 4-1 (beker). Rillandia-Noad C meisjes 13-1, Noad D-Welberg 13-2, Smerdiek El- Noad El 7-3, DHV-Smerdiek E2 2-6, Noad Fl-Val Aan 2-11, Noad F2-Thol. Boys F3 7-1; WHS A-Smerdiek A 1-4, WHS B-Gastel 3-1, Smerdiek B-WHS B 9-5 (beker), WHS C-BSC 1 -11WHS C- NVS 2-1 (beker), NVS-WHS Dl 1-3, WHS Dl-Nw. Borgvliet 4-0 (beker). WHS D2-Meto 3-12 (beker). WHS D meisjes-Devo 2-3, WHS El-Dosko 2-10, WHS E2-NVS 4-3, Halstercn-WHS E3 10-0, Thol. Boys F1-WHSF1 1-8, NVS- WHS F3 9-1; Vosmeer B-Thol. Boys B 0-8, Vosmeer B-Vivoo 1-4, Vosmeer D- Dosko 16-0, Steenbergen-Vosmeer D 6- 1, Vosmeer D meisjes-Internos 1-5, Vos meer E2-Nw. Borgvliet 3-6, Smerdiek F-Vosmeer F 3-5. Trefzeker Topscorer Dc bal is weer gaan rollen. Meteen konden ook al de eerste doelpun ten genoteerd worden. Marco Klippcl van Stavenisse vond het net twee keer en voert zodoende het Eendrachtbode topscorerklas sement aan. Zijn teamgenoot Jo- han Wielaard scoorde één keer. Datzelfde deden Soulyman cl Bou- az.zaoui, Bart Stoutjesdijk en Erik van Haaften van Smerdiek, alsme de Armando v.d. Repe van WHS, en Richy Wahlbrinck en Jacco Va ders van Vosmeer. Hij genoot er van. Trainer Johan Nagtegaal van Vosmeer zag zondag tegen Hansweertse Boys eindelijk een elftal op het veld staan. De voor bereiding verliep bijzonder slecht; door een aantal blessures, en spelers die afhaakten, moest het nodige uitgeprobeerd worden. Op de eerste competitiedag vielen de stukjes op hun plaats, hoewel een overwinning nog uitbleef. Vijf minuten voor het einde - Vosmeer stond met 2-3 ach ter - staakte scheidsrechter Bakker uit Geertruidenberg het duel nadat hij was belaagd door de grensrechter van Hansweerse Boys. de touwen te jagen. En vervolgens bediende de junior bij een uitval Jac co Vaders, die scoorde met een fraaie boogbal over de keeper. Nauwelijks vijf minuten later werd het 2-2, na geknoei in de Vosmeer-defensie. De thuisclub kwam even later goed weg toen een open kans voor de bezoe kers door doelman Hoek om zeep werd geholpen. Na de rust speelde het spel zich voor al op de helft van Vosmeer af. Tegen de ploeg die vorig seizoen in de top van het klassement meedraaide, had de thuisclub het niet gemakkelijk. Voor beide elftallen kwam daar bij dat de leidsman warrig floot, een aan tal aantoonbaar foute beslissingen nam en soms onvoldoende optrad. Tóch trok hij in dit duel voor beide elftallen drie keer de gele kaart. Bei de ploegen kregen kansen op een doelpunt. Hansweert zag een klutsbal over het doel gaan, terwijl Hoek goed uitliep toen een aanvaller alleen op hem af kwam. Na ruim een kwartier werd aan de andere kant ook een ac tie van Ricky de Klerck gestuit. Jacco Vaders was inmiddels naar de kant, voor hem kwam René v.d. Berge in de ploeg. Na een half uur spelen, le verde een uitval over de vleugel de bezoekers succes op. Onderdoor het lichaam van doelman Hoek ver dween de bal in het net. Benjamin Suurlant kwam even later nog in het veld voor Jeffrey Driehuijs. Maar een minuut of vijf later deed zich het inci dent voor waardoor het duel een voortijdig einde kreeg. De tuchtcom- missie van de KNVB zal beslissen wat er verder gebeurt. „Beide ploegen speelden op het rand je. Goed voetbal was het niet, maar er is in ieder geval hard gewerkt. Ook de jonge spelers pakten het prima op", kijkt Nagtegaal terug. De bezoe kers schuwden het fysieke spel niet, wat gaandeweg het duel de irritaties deed toenemen. Met nog vijf minuten te gaan werd de snelle Ricky de Klerck voor de zoveelste keer onder uit geschopt. De jonge voetballer nam getergd wraak, waarop een spe ler van Hansweert hem een trap gaf. Het gebeurde aan de zijlijn, vlakbij de dug-outs. Spelers van beide ploe gen bemoeiden zich ermee. Toen de arbiter bij het opstootje de Hans- weert-speler rood voorhield, werd dat de verzorger van die club teveel. Hij vloog op dc leidsman af en gaf deze een flinke duw vóór zijn spelers hem konden tegenhouden. Hevig ge schrokken floot de scheids het duel voortijdig af. 'Wanordelijkheden', noteerde hij als reden op het wed strijdformulier. In de beginfase van de wedstrijd golf de het spel op en neer zonder dat zich scoringskansen voordeden. Bij Vos meer ontbraken John Vroegop. Dan ny Istha en Arjen Verkammen door blessures. Ook de rentree van Theo van Eekelen laat op zich wachten. Jacco Vaders, terug van een blessure, stond voor het eerst dit seizoen in de basis. Daarnaast deed trainer Nagte gaal een beroep op de uit de jeugd overgekomen Youri den Hollander en Jeffrey Driehuijs, en junior Richy Wahlbrinck. Hansweertse Boys zette al gauw de toon. Stevig doorgaan - op het door de regen gladde veld - op doelman Gerwin Hoek bezorgde de ze voor de rest van de wedstrijd een pijnlijke ribbenkast. Ook Lowie v.d. Laak werd zodanig aangepakt dat een minutenlange blessurebehandeling nodig was om hem op te lappen. Na twintig minuten nam Hansweertse Boys de leiding. Een Vosmeer-verde diger ging in de fout, en van randje buitenspel kon een bezoeker de bal inschieten. Maar binnen vijf minuten draaide Vosmeer dat om in een 2-1 voorsprong. Toen een Hansweert- speler de bal onhandig terugkopte op zijn doelman, was Richy Wahlbrinck er als de kippen bij om het leer tegen Wethouder Cees van Dis deelt de certifica ten uit aan de deelnemers aan de voetbal- school van Noad '67 die van 23 tot en met 15 oktober plaatsvindt. De jeugdleden van 6 tot en met 14 jaar kunnen zich tot 20 sep tember opgeven voor deze driedaagse trai ning. Oud-international Edward Sturing komt een gasttraining geven. Andere gast- trainers zijn nog niet bekend. De nationale voetbalbond komt met de KNVB-truuk. Dat is een compleet voetbalprogramma dat ontwikkeld is door coaches van de KNVB. Vanuit de 17,5 meter lange truck wordt een scala aan voetbalactiviteiten neergezet. Naast de diverse techniekoefe ningen. bevat het programma ook een vier tegen vier toernooi binnen een opblaasbare grenslijn, een voetbalquiz en de zogeheten paspoortspelen. M Damesvoetbal voor 2-0. De corners van Berkel wa ren levensgevaarlijk voor Smerdiek; Marijke Vleminckx en Josca Jansen moesten zelfs de bal van de lijn red den. Berkel was in het laatste kwar tier van de eerste helft zeker niet de mindere ploeg maar kon het goede spel niet in doelpunten omzetten. Gelijk na de aftrap van de tweede helft ging Berkel in de aanval, maar Smerdiek kwam weer terug met een schitterende aanval van Wendy Metske en Suus Hopstaken. De laat ste schoot de bal in de hoek voor 3- 0. Er was nog een opstootje tussen een paar dames van Berkel en Smerdiek, maar dit was totaal over bodig in deze sportieve wedstrijd. De correspondent had een iets pitti ger optreden van de scheidrechter gewenst op dat moment. Daarna schoot Angelique Hage de vierde binnen. Het eerste damesteam van Smer diek heeft een 4-0 overwinning ge boekt op Berkel bij de start van de competitie. Smerdiek zette vanaf het hegin druk op Berkel, er waren nog maar twee minuten gespeeld of het was al raak voor Smerdiek. Wendy Metske tekende na een voor zet van Suus Hopstaken beheerst de 1-0 aan. Berkel liet het daarbij niet zitten en kwam gevaarlijk terug, ge lukkig voor Smerdiek kwamen de Berkel dames niet verder dan de zestien meter lijn. Tina Dujakovic speelde na tien minuten breed op Suus Hopstaken die geheel vrij de bal in dc verste hoek deponeerde Jan Groenewegen (42) is weer terug bij Tholense Boys 1, hier in duel met Stephan van der Peet van Noad. De derby tussen Noad '67 en Tholense Boys hood alles wat voetbal na een lange zomer leuk maakt, behalve doelpunten. Het was en bleef aan de Zijpestraat 0-0. De met de nodige invallers aantredende bezoekers konden zich de morele winnaar wanen. Tholense Boys-trainer Jacco Theunisse haalde opgelucht adem na een voor zijn team benauwde slot fase, waarin invaller Rob den Engelsman met een boogbal op de lat voor NOAD nog dicht bij de beslissende treffer was. Theunisse loofde de inzet van zijn gehandicapte elftal. „Hier kunnen we mee verder." Derde Masse Het doelpunt voor de Fluplanders in de slotseconden zou teveel van het goede zijn geweest. De thuisclub was weliswaar overdonderend van start gegaan en beschikte ook over de langste adem. Na het moeilijke begin controleerde Tholense Boys geduren de lange tijd de partij en was het ook enkele malen razend gevaarlijk, het ontbreken van de vaste spitsen Rei- nier de Groen en Laurens Bovenberg ten spijt. Op slag van rust juichte de bank van de ditmaal in vuurrood te nue gestoken Boys zelfs, na een kop bal van de 42-jarige Jan Groenewe gen. Met een fantastische reflex hield doelman Jan van Duuren op dat mo ment zijn ploeg op de been. Noad- trainer Ko Stoutjesdijk gaf na afloop in de vijandelijke kleedkamer nog complimenten aan de wegens de per sonele problemen teruggeroepen aan valler. „Jullie mogen die ouwe bok wel dankbaar zijn. Hij heeft het meer dan goed gedaan." Het was tekenend voor de malaise bij de Tholenaren dat zij een beroep moesten doen op Groenewegen. Theunisse miste meer dan een hand vol potentiële basisspelers. Aan de onbekende Erwin Doggen was een plaats in de verdediging gegeven, zo als Aijan van Dijke aan de zijde van aanvoerder Carlo Heijboer in het hart van de defensie stond geposteerd. Andere spelers namen posities in die zij niet gewend waren. Mede daarom was de openingsfase van de bezoe kers chaotisch. Freddy Simons pakte meteen geel na een forse overtreding op Martijn Reijngoudt, doelman Marcel Nuijten raapte een ongelukki ge terugspeelbal op wat Noad een vrije trap in het zestienmetergebied opleverde en Comé de Frel bood de meegekomen Koen van Dijke vrije doorgang richting het Thoolse doel. De uitlopende Nuijten redde met het been en was even later attent bij een schot van de doorstotende linksachter Stephan van der Peet. Ook de opsto- mende linkermiddenvelder Christi- aan van Hekken werd enkele malen geen strobreed in de weg gelegd. Theunisse: „Door onze eigen schuld was de start superslecht. Het was erg rommelig en de organisatie ontbrak. Gelukkig gingen we later in de eerste helft simpeler spelen en gewoon doen." Het openingsoffensief van de thuisclub was volgens Stoutjesdijk een vooropgezet plan. „Je weet dat de tegenstander met een geïmproviseerd team op de mat komt en dat ze even moeten wennen. We verzuimden om daar optimaal gebruik van te maken." Na ruim een halfuur was er het eerste wapenfeit van de bezoekers. Arjan van Dijke nam een bal van afstand op de pantoffel en zag zijn inzet ra kelings naast gaan. Toch bleef Noad de gevaarlijkste ploeg. De in het nauw gebrachte Simons passeerde bijna zijn eigen doelman en een vrije trap van Iwan Geense schampte de paal. In het zicht van de rust wisten de tot dan onrustig opererende Tho lenaren eindelijk orde op zaken te stellen, met de jonge Hans Willem Hopmans als controlerende midden velder in de hoofdrol. Na een vrije trap van Nick de Lang leek Groene wegen met een vallende kopbal zijn team aan de leiding te brengen, tot dat Van Duuren zich strekte en in de rechterbenedenhoek een wonder ver richtte. Na rust gingen de bezoekers op de ingeslagen weg verder, ook al bracht Stoutjesdijk met Danny Steijn en Rob den Engelsman twee verse krachten binnen de lijnen. Martijn Reijngoudt en Christiaan van Hek ken bleven in de catacomben achter. Na een subtiel passje van De Lang maaide Marijn Hopmans in riante positie over de bal heen. Groenewe gen begon aan een solo die eindigde met een schot op de bovenkant van de lat. Een taxatiefoutje van Iwan Geense bood de veertiger een nieu we kans. maar de massieve Van Duuren kwam goed uit zijn goal. De voor Ronny de Graaf in de ploeg ge komen Christiaan Taalman lepelde vervolgens na slecht uitverdedigen bij de Fluplanders over een leeg doel. Noad moest het vooral hebben van de acties van de wegens een trai ningsachterstand uit de basisopstel ling gehouden Den Engelsman: Met Lars Steijn voor Jeroen Reijngoudt speelde Stoutjesdijk in de slotfase zijn laatste troef uit. De bal leek op de stip te komen na een ogenschijn lijk onvrijwillige handsbal van Arjan van Dijke. Op advies van de Thoolse assistent-grensrechter werd die arbi trale beslissing teruggedraaid. Alleen een vrije trap die niets opleverde bleef over. John van Splunter pro beerde het nog een keer van afstand. Den Engelsman zag zijn lob op de lat eindigen en De Frel liet een poeier uit de tweede lijn los. Op dat mo ment had de moegestreden Groene wegen al zijn applauswissel gehad, om in de spits te worden afgelost door de jonge verdediger Koen Bak ker. Het noodgedwongen naar de kant halen van De Graaf en Groene wegen had zijn ploeg op de valreep in de problemen gebracht, meende Theunisse. „Wat je na veel schrapen in de spits hebt staan, valt ook weg. Het wordt dan alleen maar moeilij ker om voorin de bal vast te houden en eruit te komen." Ko Stoutjesdijk was ontevreden. „We hebben zeker in de tweede helft dramatisch gespeeld. Voor rust had den we in ieder geval nog een over wicht. We kwamen op het midden veld durf en vernuft te kort om het Tholense Boys echt moeilijk te ma ken. We misten een type als Arjan Moerland, iemand die de bal in de voeten vraagt en initiatieven durft te nemen. Ik had graag Iwan Geense wat meer zien doorschuiven, maar Iwan was niet honderd procent fit. Het mag ook geen excuus zijn. Ik moet Tholense Boys complimente ren met de inzet die ze aan de dag gelegd hebben. Veel mensen zijn an- ti-Tholen, maar vandaag hebben ze zich van hun beste kant laten zien. Het was ook een sportieve wedstrijd. Dat vond ik persoonlijk het enige po sitieve aan de middag." Armando v.d. Repe maakte in de 24ste minuut de eerste treffer voor WHS in de nieuwe voetbalcompeti tie, maar daar bleef het ook bij. En dat was te weinig voor de thuisclub, die DSE na rust in de 18de minuut langszij zag komen. „De spirit ont brak", concludeerde een teleurgestel de trainer Joost Hulshof in zijn eerste competitiewedstrijd bij WHS. „We kregen in de eerste helft wel voldoen de kansen, maar we hebben het niet best afgerond." Aan doelman Kees Goedegebuure. die inviel voor de pas van vakantie teruggekomen Anton Elenbaas, lag het in elk geval niet. Die verdedigde zijn doel met verve met aanvoerder Patrick Ketting als nieuwe laatste man. Het gevaar kwam vooral via de snelle Pietcr Lindhoud. die zijn stevige en lange tegenstander vaak te vlug af was, maar zijn vele voorzetten leverden te weinig rendement op. Nadat Arman do v.d. Repe diverse kansen niet had afgemaakt, benutte hij in de 24ste mi nuut alleen voor de keeper een pass van Perry Snoep: 1-0. Oosdijk wilde met een lange lob voor 2-0 zorgen, maar DSE kopte de bal van de doel lijn. Bij de tweede paal kreeg Arman do v.d. Repe de mogelijkheid om een voorzet van de zich prima vrij spelen de Lindhoud in te schieten, maar hij schoot naast. Toen de thuisclub ver slapte. kreeg DSE kansen. De bezoe kers uit Etten-Leur schoten echter naast toen Ketting de bal verspeelde. Er ontstonden nog enkele hachelijke momenten voor het WHS-doel. maar de thuisclub hield de voorsprong vast. Het aantal hoekschoppen hield elkaar met 2 in evenwicht. DSE, via de nacompetitie voor het eerst in haar bestaan tot de derde klas doorgedrongen, probeerde na rust via enkele uitvallen de gelijkmaker te scoren. Keeper Goedegebuure weer de zich echter prima. Een verlengde vrije trap van Snoep leverde evenmin wat op, maar in de 18de minuut kwam DSE langszij toen WHS on voldoende attent reageerde. Het mid denveld sloot vaak onvoldoende aan. mede door gebrek aan conditie. Dc uitgebluste Armando v.d. Repe werd vervangen door Robin van Dijke. On der het oog van scheidsrechter Boke- laar maakte Lindhoud de fout zich bij een aanvalsactie opzettelijk te laten vallen. Dat leverde de eerste gele kaart van de wedstrijd op. Ketting kreeg de tweede toen hij een fout pro beerde te herstellen. WHS voerde de druk op om alsnog voor een eerste thuiszege te zorgen. De thuisclub sleepte er 4 hoekschoppen uit tegen over DSE slechts 1 in de tweede helft. Matthijs Bruijnzeel nam zo'n comer direct op de slot, maar de bal ging over. De laatste hoop was op aanvoerder Ketting gevestigd bij een vrije trap van 20 meter, maar hij schoot over. Een DSE-speler kreeg nog geel voor commentaar op de lei ding. „Niet best", was de conclusie van trainer Hulshof. De WHS-reser- ves deden het beter met een klinken de 4-0 (2-0) overwinning tegen Pelik aan 3 in hun eerste competitieduel met 3 treffers van Arvin de Witte en 1 van Andreas Vroegop. Tweede klasse reserve Reikhalzend werd er uitgezien naar het streekduel tussen SPS en Vosmeer, ver weg de mooiste affiche van de openingszaterdag in de vierde klasse. Hoewel de ploeg van Rien Voshol voor de pauze do mineerde, eindigde de partij zonder doelpunten: 0-0. Stavenisse startte sterk en won met 3-1 van Waarde, in voorgaande seizoenen een concurrent in de strijd om de onderste plaatsen. Smerdiek leek in Kruiningcn lang op weg om een spectaculaire inhaalrace te be kronen, totdat de laatste aanval van de middag de thuisclub alsnog een 4-3 zege opleverde. Ramadan, naar de kant gehaald. Vosmeer kreeg na de omzettingen meer greep op de wedstrijd. Na een uur spelen leken, de bezoe kers alsnog in een onvoordelige positie te komen, toen Moham med El Jilali wegens praten de ro de kaart kreeg voorgehouden. De werkelijkheid was anders. „Pas toen beseften we wat er werkelijk moest gebeuren", aldus Nagte gaal. Vosmeer hield controle over de wedstrijd en aanvoerder Jaou- ad Ailouchi schoot een vrije trap op de lat. Ook spits Rachid Bou- houdanc werd enkele malen ge vaarlijk. In de slotfase, met inmid dels routinier Michel Lisseveld binnen de lijnen als vervanger voor Bevelander, was het weer SPS dat aandrong. Voshol vond het jammer dat zijn ploeg de nu merieke meerderheid niet had uit gebuit. „Met een mannetje meer voetballen is altijd moeilijk. Van daag is dat weer eens bewezen. Met name Bart Vane wist zich geen raad met de nieuw ontstane situatie. Positioneel deden we het gewoon niet goed." Johan Nagte gaal had vrede met de remise. „Het was een wedstrijd die alles in zich had, een echte derby. Als er een ploeg had moeten winnen, was het SPS geweest. Ze hadden veel meer balbezit, zeker voor rust." Nagtegaal nam zijn petje af voor de inzet van zijn elftal. „De Ramadan betekent een aanslag op het lichaam, met name bij jonge jongens die net vijftig kilo wegen. Op zo'n manier voetballen, zon der eten of drinken in dc maag, te gen een geduchte tegenstander als SPS verdient respect." Nagtegaal waakt voor al te hoge verwachtin gen. „We hebben een leuk team, maar we zijn volstrekt nog niet in balans." De faam is hel nieuwe zaterdag team van Vosmeer vooruit ge sneld. Alom wordt het team van Johan Nagtegaal beschouwd als een belangrijke titelkandidaat, een status die op sportpark D'n Ae- kerboam niet echt werd bevestigd. Met name in dc eerste helft was SPS heer en meester, aan de hand genomen door de over het veld zwervende schaduwspits Hilbert van Akkeren. Ook op het midden veld kwamen Jörn Elenbaas, Bart Vane en Ramon Voshol goed uit de voeten. Diepste spits Willem Bevelander had een zware mid dag. vooral omdat hij in Dave Paul een geweldige voorstopper trof die de topschutter goed in be dwang wist te houden en boven dien ook in opbouwend opzicht zijn partijtje meeblies. Bevelander liep bovendien na een verbale uit val vroeg in de wedstrijd tegen een gele kaart op, waarop dc Poortvlictse aanvalsleider vooral tegen zichzelf leek te voetballen. Hilbert van Akkeren was met een vrije trap op de lat dicht bij de openingstreffer. Andere mogelijk heden werden om zeep geholpen, doordat de rust op het beslissende moment onvoldoende werd be waard. Ondanks het uitblijven van doelpunten was coach Rien Vos hol niet ontevreden over het spel dat zijn team in het eerste bedrijf op de mat legde. „Het was een perfecte uitvoering van het spelle tje wat we graag willen spelen." In de rust stelde Johan Nagtegaal orde op zaken. Mo Allali ging zich nadrukkelijker bezig houden met de bewaking van Van Akke ren. waardoor de angel uit de aan val van de thuisclub verdween. De jonge Brahim Tajarni was al na een halfuur, opgebrand door de Stavenisse kende tegen Waarde een vliegende start. Bij de eerste aanval van de middag was het al raak, met Eduward de Rijke in de rol van aangever en Marco Klip pcl II als eindstation: 1-0. Na een kwartier kwam op onfortuinlijke wijze de gelijkmaker tot stand. Op het moment dat laatste man Jere my Gierman wegens een blessure aan de hamstring was geneutrali seerd. sloegen de bezoekers toe: 1-1. Gierman bleek niet verder te kunnen, waardoor Niels Veldman vroeger dan gedacht zijn entree moest maken. Marco Oosdijk nam de hem vertrouwde positie in de verdediging over van Gierman. Even later volgde een goeie aan val van de thuisclub, met weer Marco Klippel II als afmaker. In terim-coach Adrie Knuist was er blij mee. „Marco had van de week niet getraind maar zei al voor de wedstrijd dat hij me zou uitbeta len. Ik moet zeggen, hij heeft woord gehouden." In de tweede helft zakte het spelpeil aanmerke lijk. Na ruim een uur spelen zorg de de voor John Klippel in de ploeg gekomen Johan Wielaard voor de beslissende treffer. De voor velen onbekende Wielaard nam de bal van dertig meter op de slof en passeerde de doelman van Waarde: 3-1. Knuist glunderde van oor tot oor. „Bij Stavenisse weten we altijd wel weer iemand te vinden die zijn voetbalschoe nen wil aantrekken en die dan nog leuk meedoet ook." De bezoekers gingen in het verloop van het duel teleurgesteld door het lint, met twee rode kaarten als gevolg. Ook de trainer kreeg rood voor de neus en moest de bank verlaten. In een fase vol irritaties toonde Stavenis se zelfbeheersing. Ook daarmee was Knuist in zijn sas. „Drie doel punten, gewonnen, geen kaarten legen een provocerende tegen stander, we zijn dik tevreden." Verliezend trainer Cees stoutjes dijk zocht na afloop van de 4-3 nederlaag bij Kruiningen naar de positieve insteek. „Hoe vaak komt het voor dat je in een sei zoen een achterstand van twee doelpunten bij rust weet weg te werken? Met wat meer geluk hadden we zelfs de wedstrijd naar ons toe kunnen trekken. We moe ten met deze jonge groep wat slimmer worden en dat heeft tijd nodig. In de beslissende fase wa ren we geen eenheid en hinkten de jongens op twee gedachten. Daardoor waren we kwetsbaar." Het venijn voor Smerdiek zat in de cruciale momenten van de wedstrijd. Kruiningen scoorde in de eerste minuut, de slotseconden van de eerste helft en in blessure tijd. De fysiek sterke thuisclub zocht vanaf de aftrap met veel overtuiging de lange spitsen. Voor de ploeg van Stoutjesdijk wist wat er gebeurde stond de 1-0 op het bord. Het duurde bijna een halfuur voor Smerdiek zich van die tegenslag had hersteld en con trole over de partij kreeg. Juist toen het evenwicht zich leek te herstellen, sloeg Kruiningen voor de tweede maal toe. Even later werd Erik van Haaften in de be ruchte zone foutief gestuit en scoorde Soulyman El Bouazzaoui vanaf elfmeter de aansluitings- treffer: 2-1Het zou een ruststand met perspectief hebben betekent, ware het niet dat Jeffry Stoutjes dijk zich op de valreep van de eerste helft liet wegzetten. Kruin ingen profiteerde optimaal van het betwiste moment, waarbij de arbiter in dc ogen van Smerdiek had moeten affluiten wegens du wen: 3-1. In de tweede helft wis ten de bezoekers het spel naar zich toe te trekken. Al snel kwam de jonge Remi Korthouwer er als extra spits bij. De meer verdedi gend ingestelde Leander Brink man ging voor hem naar de kant. De wissel sorteerde effect, met Bart Stoutjesdijk die voorberei dend werk van Van Haaften en Korthouwer afrondde: 3-2. Smer diek groeide in dc wedstrijd, zag Ad Pipping de lat raken en kreeg een kwartier voor het einde loon naar werken. Het was Erik van Haaften die de verdiende gelijk maker voor zijn rekening nam: 3- 3. Bij een scrimmage was Van Haaften kort daarop bijna weer succesvol. Aan de overzijde moest ook keeper Alex Stoutjes dijk enkele malen vol aan dc bak om een treffer te voorkomen. Kruiningen perste er een slot- offensief uit, wat in de blessure tijd het maximale resultaat ople verde: 4-3. WHS 2 is de competitie gestart tegen een onbekende tegenstander: Pelikaan 3. Dc Sint-Annalandse ploeg sloot de wed strijd af met een 4-0 overwinning. Grote uitblinker was Andreas Vroegop die met zijn snelheid enorm gevaarlijk was. Ook het middenveld onder aanvoe ring van de twee routiniers Vincent de Jonge en Leon de Witte stonden tactisch goed. Pelikaan beschikte ook over twee goede spitsen en was regelmatig gevaar lijk. De 17-jarige Arvin de Witte rondde die een geweldige actie van Andreas Vroegop af en scoorde zo het eerste doelpunt voor WHS. Diezelfde De Witte maakte tien minuten later de 2-0. Door goed keeperswerk van Comiel van Leeuwen was dat ook de ruststand. WHS speelde eveneens in de tweede helft geconcentreerd. Er volgde weer een actie van Vroegop en weer scoorde Arvin de Witte: 3-0. Na een mooie steekpas van Martin Moerland scoorde Andreas Vroegop zelfde 4-0. Vierde klasse reserve Het derde elftal van Smerdiek heeft de eerste competitiewedstrijd tegen Seolto gewonnen met 2-0. De negen spelers werden aangevuld met vier spelers van het tweede bij de thuiswedstrijd tegen de Zevenbergse club. John Pais kopte dc bal binnen die door Jaap Bosman voor was gekopt. 1-0. Dit werd tevens de ruststand. Wim Vroegop gaf een lange bal op Jaap Bosman die John Pais wegstuurde voor 2-0. Dit hield Smerdiek vast tot het eind: de eerste 3 punten zijn binnen. Noad 4 moest in de eerste competitiewed strijd een uitwedstrijd spelen tegen Smer diek 2. De Fluplandse ploeg zette haar oudste speler, Cenny Reijngoudt die aan zijn 40e compelitiejaar begint, in dc basis. Dat mocht niet baten, want het werd 2-0 in het voordeel van de thuisploeg. Noad begon goed aan de wedstrijd en probeerde Smerdiek een beetje terug te dringen op eigen helft, maar de goed voetballende thuisploeg had er goed ant woord op en creëerde zelf ook kansen. Remi van Herk kopte een bal van vijf meter in de handen van de keeper. Jaap van Oudenaarde kon de bal bij de twee de paal geen richting geven en kopte net naast. Ook de solerende Ard Beurkens miste net het doel. Noad ging in de tweede helft slordiger voetballen en had veel balverlies. Telkens werden de spit sen met hoge ballen bediend, waarmee zij niets konden. Na een kwartier spelen was het Niels Hage van Smerdiek die uit een halve kans de bal binnenkopte. Een lange bal van achteruit kwam per onge luk bij Jeffry Stoutjesdijk terecht, omdat de verdediging van Noad in de fout ging. Jeffry Stoutjesdijk behield het overzicht en legde de bal keurig breed op de goed meegelopen Roy van Schooten: 2-0. Derde klasse reserve Uitslag van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Sint-Maartensdijk: 1. mevr J. Nijstad en C. v. Gorsel 34 p.; 2. mevr. C. v. Mierlo 33 p.; 3. W. Bijl en A. Wielaard 32 p.; 4. mevr. A. Bocxe en C. Breure 24 p.; 5. mevr. T. Breure en mevr. A. Wielaard 22 p.; mevr. M. Dane en mevr W. Kloet. 11 p. Meulvliet: 1. mevr R. Bolier en W. Bijl 35 p.; 2. mevr. L. Ver schoor en J. Sprenkels 27 p.; 3. W. Deurloo 23 p.; 4. mevr. H. Schot en mevr. L. v. Bale 20 p.; 5. mevr. C. Sprenkels en mevr. J. Verbrae- ken 13 p.; 6. mevr. A. Hilgerson en mevr. D. Lindenberg 9 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. v. Mierlo en mevr. R. Nagtegaal 24 p.; 2. mevr. L. v. Poortvliet en me vr. J. v. Houte 22 p.; 3. mevr. C. Havermans en mevr. M. v. Poort vliet 17 p.; 4. N. Moerkerken 16 p.; 5. mevr. D. v. Dijke en mevr. J, Timmermans 14 p.; 6. mevr. C. Wilsing en mevr. L. Weezenaar 5 punten. De eerste competitiewedstrijd van het tweede elftal van Noad "67 was er al ge lijk een tegen één van de kampioenskan didaten. De Fluplandse ploeg won met 1 -3 van het thuisspelende Arendskerke. Arendskerke zette gelijk druk waardoor de opbouw moeizaam verliep. Met name Thorn Buijs had nogal eens balverlies op het middenveld en de spitsen van Noad konden niet gevaarlijk worden. Via de linkerkant kon Noad nog het meeste ge vaar stichten door een sterk spelende Remco Buijs en Dennis van Starkenburg. Arendskerke sneed enkele malen mak kelijk door de verdediging, maar slim verdedigen van laatste man Pim van der Est en uitstekend keeperswerk van Pie- ter de Wachter voorkwamen een treffer. Toch kwam Noad op achterstand door een prima genomen vrije trap van Arendskerke. De bal viel tussen keeper en verdediging en ondanks de aanwij zingen van coach Filius kon de geheel vrijstaande spits de bal binnenkoppen. Vrij snel na de openingstreffer was het Dennis van Starkenburg, die een mooie combinatie met Ronald den Braber, doeltreffend afrondde en zo vlak voor rust de 1-1 op het bord bracht. Noad kwam in de tweede helft fantastisch uit de startblokken en binnen tien minuten was de wedstrijd gespeeld. Na een goe de actie van Arjan Moerland liet Thom Buijs een schitterende treffer zien. Uit een zeer bekeken hoekschop van Wesley Kievit volgde de derde treffer. Korfbalvereniging Einergo is zeer goed begonnen aan de competitie met een 16-10 overwinning van het eerste team op Voltreffers. Emergo had vorig jaar nog twee keer verlo ren van Voltreffers, maar nu speel de de ploeg uit Sint-Maartensdijk een uitstekende wedstrijd. Dc rood-zwarten kwamen al snel op voorsprong en in de eerste helft bleef die constant op het bord staan. Bij rust was het dan ook 7-5. In de tweede helft leek Voltreffers het beste uit de startblokken te komen, maar bij 7-7 nam de thuisploeg het initiatief weer en zo werd er een ruime 12-8 voor sprong genomen. Daarna kwam de zege n<x)it meer in gevaar en speelde Emergo dc wedstrijd naar een ruime 16-10 overwinning. Voor Emergo sccxtrden Gerrie Anthonisse (5x), Hans Peter de Jong (4x), Liesbeth Po- tappel (2x). Jaco Rip (2x), Mariska Hage, Hannen v. Heemskerk en Petra de Jong. Het tweede team speelde de eerste veld- wedstrijd thuis tegen ADO. In dc eerste helft namen de rood-zwarten het initiatief, maar tot 2-2 bleven de gasten bij. Daarna liep de thuisploeg weg en bracht een 5-2 ruststand op het bord. Emergo schoot in het begin van de tweede helft met scherp, zodat er een ruime 11-2 voorsprong werd genomen. Dat bleef zo in het laatste kwar tier, zodat dat ook de eindstand was. Arie Jansen (3x), Charlotte Weijenberg (3x), Jack v. Rijsbergen (2x), Ad Farla, Maddy Muis en Gisela v.d Ree scoorden voor Emergo. De C1 trad in de eerste wedstrijd aan tegen Korbatjo uit Oud-Beijerland. In een span nende wedstrijd bleken de ploegen aan el kaar gewaagd, zodat de rust werd bereikt met een 1-1 gelijke stand. In de tweede helft kwam de thuisploeg weer op voor sprong te komen, maar net voor tijd scoor de Korbatjo de gelijkmaker, zodat de ploe gen met een 2-2 gelijkspel genoegen moesten nemen. Voor de Tholenaren von den Tim Franke en Robin v. Tilborg de korf. Het Dl-team speelde tegen Juliana een prima wedstrijd, maar in de eerste helft kwam dat nog niet tot uitdrukking in de score. De thuisploeg kreeg de meeste kan sen. maar de ruststand was desondanks 0- 0. In de tweede helft speelde de ploeg uit Sint-Maartensdijk effectiever. De kansen die er kwamen werden nu wel benut, zodat er uiteindelijk een ruime 4-0 overwinning werd geboekt. Voor de rood-zwarten wa ren Ilse Leemreyze, Jennifer Leemreyze, Romy Stoutjesdijk en Julienne Zimmer man trefzeker. De El-ploeg moest de eerste veldwedstrijd uit in Roosendaal spelen en kende daar een prima start. Keep Fit was wel gewaagd aan het niveau van de rood-zwarten, maar toch bleef de ploeg uit Sint-Maartensdijk prima in het spoor van de thuisploeg. De wed strijd leek op een gelijkspel uil te draaien, maar toch haalden de Tholenaren de winst net binnen met een 4-3 eindstand. Dylan de Bruin maakte alle vier de doelpunten. Programma zaterdag: ZKV - Emergo 1 13 u: VIOS - Emergo 2 12.30 u.; Terda - Emergo Dl 10 u.; Emergo D2- Voltreffers 9.30 u.: Emergo El - Voltreffers 9.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 15