Wielerronde 'Omloop van Tholen' Open Monumentendag op 13 september Nieuws voor mantelzorgers Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 37 gemeente Tholen Tholen: Oud-Vossemeer: Sint-Annaland: Stavenisse: Sint-Maartensdijk: Scherpenisse: Poortvliet: Sint-Philipsland: Donderdag 11 september 2008 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het' bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar - tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p zaterdag 13 september vindt de wielerronde "Omloop van Tholen" plaats. Dit is een wielerronde over het gehele eiland. De start is om 14.00 uur en de finish is rond 16.45 uur in de Stoofstraat te Poortvliet. Deze straat,is .van de Tolweg tot aan de Zuidstraat van 10.00 uur tot 17.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Gedurende de middag zal er in de kern van Poortvliet een dikkebandenrace plaatsvinden. Deze gaat door de straten Stoofstraat, Smidsstraat, Burg. van Oeverenstraat, Julianastraat, Deestraat en Tolweg. Keeicr cï V13M521 Op het gehele eiland zullen tijdens de wielerronde en de dikkebandenrace geïnstrueerde verkeersregelaars zorgen voor een veilige doorgang van de deelnemers. De doorgang voor het overige verkeer kan voor enkele minuten vertraging opleveren. Het verkeer zal echter niet meer dan strikt noodzakelijk worden tegengehou den. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de website van de organisatie: www.omloopvantholen.nl ü'tge roato lo on Zo omloop links om ondoro roatm tllóons tvrtodo omloop ptootoolUko rundon rocbtsom Ic doorkomst 14.10 uur 2» doorkomst 15.10 uur '<r* WÊZMmim Zaterdag 13 september aanstaande is wederom de Open Monumentendag. Tussen 10.00 en 17.00 kunnen in de verschillende kernen de volgende monumenten bezocht worden: Voormalig stadhuis, Hoogstraat 12 Molen De Hoop, Oudelandsepoort 25 Grote Kerk, Kerkplein 1 Rooms-Katholieke kerk, Markt 22 Christelijk Gereformeerde kerk, Visstraat 14 Rehobothkerk, Ds. G.H. Kerstenstraat 2 Ambachtsherenhuis, Raadhuisstraat 5 Hervormde kerk, Ring 10 Rooms-Katholieke kerk, Dorpsweg 7 Hervormde kerk, Ring 1 Streekmuseum De Meestoof, Bierensstraat 6 Standerdmolen, Molendijk 31 Hervormde kerk, Van der Lek de Clercqplein 2 Korenmolen, Molendijk 72 Boerderij Den Roosentuyll, Buurtweg 239 fundamenten slot, Bos 19 Maartenskerk, Hazenstraat 1 Hervormde kerk, Molenstraat 2 Hersteld Hervormde kerk, Markt 2 Hervormde kerk, Kerkring 2. Ontmoetingsdag voor Zeeuwse mantelzorgers Samen met de Steunpunten Mantelzorg Zeeland orga niseert Mezzo, de landelijke Vereniging voor Mantelzorgers en Vrijwilligerszorg, een ontmoetings dag voor Zeeuwse mantelzorgers. Het steunpunt man telzorg van de gemeente Tholen nodigt alle Thoolse mantelzorgers uit om deze informatieve en gezellige dag bij te wonen. De dag vindt plaats op: Vrijdag 3 oktober in de monumentale villa Huys ter Schelde te Koudekerke Programma In de ochtend is er gelegenheid voor ontmoeting en gedachtewisseling met andere mantelzorgers tijdens het Mantelzorgersgesprek. U kunt dan uw mening en ideeën kenbaar maken, zodat Mezzo en de steunpun ten mantelzorg nog beter uw belangen kunnen behar tigen. In de middag kunt u deelnemen aan de workshop Ontspanningsmassage, een creatieve workshop of een workshop Smartlappen Zingen. Verder kunt u heerlijk wandelen in de tuin. We eindigen de dag met een afsluitend woord en een drankje. Op deze dag kunt u voor informatie en advies over mantelzorg terecht bij de Steunpunten Mantelzorg uit de regio en bij medewerkers van Mezzo, waaronder de consulent van de Mantelzorglijn. Tijd: 10.00 tot 16.30 uur Entree: 6 euro (incl. koffie, thee, uitgebreide lunch en drankje), te voldoen bij binnenkomst Opgave: Als u deze dag wilt bijwonen, dan kunt u zich opgeven bij het steunpunt mantelzorg telefoon: 0166-668315 of via de E-mail: mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl Na inschrijving ontvangt u het volledige programma en de routebeschrijving. Voor vragen kunt u contact opnemen met Jacqueline Heijboer op maandag, dins dag of vrijdag ochtend van 8.30 tot 12.30 uur, tele foon: 0166-668315 Wij kijken uit naar uw komst! "De weg kwijt" Het Landelijk Dementie Programma regio West-Brabant houdt zich bezig met de bewustwording van de proble matiek rondom dementie. Deze organisatie richt zich hierbij op alle betrokkenen, te weten: de cliënt, man telzorgen vrijwilliger en de werkers in de zorg. In het kader van deze bewustwording nodigen zij alle betrok ken in de regio West-Brabant en Tholen uit tot het bij wonen van het theaterstuk: "De weg kwijt" De voorstelling is op 10 verschillende data op verschil lende locaties in West-Brabant. Hebt u interesse om een van deze voorstellingen bij te wonen dan kunt de data en locaties opvragen bij het steunpunt mantelzorg telefoon 0166-668315. Dag van de mantelzorg Maandag 10 november staat in het teken van de Mantelzorg. Ook in de gemeente Tholen worden op deze dag de mantelzorgers in het zonnetje gezet. Wij willen hen dit jaar een attentie aanbieden. Om deze attentie te kunnen ontvangen moeten mantelzorgers bij ons worden aangemeld. Wij roepen u daarom alvast op om een goed rond te kijken. Kent u mantelzorgers in uw omgeving? Bijvoorbeeld uw vriendin die de zorg heeft voor haar gehandicapte zoon; De buurvrouw die aan huis gekluisterd is omdat ze haar dementerende echtgenoot niet alleen kan laten; uw tante die elke morgen de buurman helpt de dag weer op te starten. Of bent u zelf die mantelzorger? Dan belt u zelf naar het steunpunt wij zijn dagelijks bereikbaar op tele foonnummer 0166-668315, mailen kan ook: mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Binnenkamer 28 (Tholen): het bouwen van een bij keuken; - Hofstraat 26 (Oud-Vossemeer): het vernieuwen van een schuur. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 15 sep tember 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 11 en vrijdag 12 septem ber 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Kalfdamseweg 10 (Poortvliet): het vergroten van een schuur, verz. 2 september 2008; - Julianastraat 8 (Sint-Annaland): het plaatsen van een tuinhuis, verz. 2 september 2008; - Nieuwlandseweg 202 (Sint-Annaland): het plaatsen van een chalet en een berging, verz. 2 september 2008; - Doelweg 15 (Tholen): het plaatsen dakkapel op het achterdakvlak, verz. 2 september 2008; - Nieuwlandseweg 272 (Sint-Annaland): het plaatsen van een chalet en berging, verz. 2 september 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Maatschap C.P. de Rijke, Kadijk 24 te Tholen, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in ver band met het veranderen van het akkerbouwbedrijf met biomassavergisting en voor het daarna in werking heb ben van de verandere onderdelen van de inrichting, gele gen aan de Kadijk 24 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie 0, nummer 1104, die zij hebben ontvangen op 30 juni 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 12 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-.sluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 10 oktober 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrach te zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Wet milieubeheer kennisgevingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij meldingen ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Wilthagen Vleeswaren B.V., Energieweg 1 te Tholen, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Energieweg 1 te Tholen; V.o.f. Ligtenberg, Oosterzeel 7 te Steenbergen, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 53a te Tholen; De heer J. Vissers, Razernijweg 1 te Tholen, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Razernijweg 1 te Tholen. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan door de vigerende milieuvergunningen reeds worden toegestaan. Deze milieuvergunningen behoeven naar aanleiding van deze meldingen geen wijziging. De voorschriften behorende bij de vergunningen blijven onverkort van toepassing. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 11 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daar voor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortijden worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burge meester en wethouders van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waarte gen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van: Het Besluit landbouw milieubeheer van: de heer A.W. Lindhout, Kalfdamseweg 6 te Poortvliet. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 12 septem ber 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11