'We steunen elkaar en laten ons door niemand gek maken' 'We moeten weer helemaal vanaf het nulpunt beginnen' 4 i- tl! wl Tholense Boys en Vosmeer zaterdag bekeren verder 'Een kind fietste voor oma en voor papa, heel ontroerend' Verburgh Mo Allali (22) gelooft in nieuw zaterdagteam Vosmeer Kees-Jan Verstrate hoopt op een nieuwe roes bij Vosmeer B J MONTHSf m Koersballen MultiMedia producten van Bose i/onderdag 4 september 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Kampioenstitel Ramadan Inzet 1 Voetbalseizoen weer van start In zijn debuutjaar bij Vosmeer ontwikkelde Fluplander Kees-Jan Verstrate zich in korte tijd tot een niet meer weg te denken pion. Met zijn winnaarsmentaliteit nam Verstrate de ploeg op sleeptouw. Prijzen leverde het spel niet op, vooral omdat het team van trainer Johan Nagte gaal aan het eind van het seizoen begon te wankelen. Na het wegvallen van meer dan een handvol basisspelers moet Vosmeer opnieuw gaan bouwen. Met Verstrate als aanvoerder. „Een plek bij de eerste zes moet voor ons mogelijk zijn." Raket Werkvoetbal smi uw Tholense Boys en ook het zaterdagteam van Vosmeer hebben zich geplaatst voor de tweede bekerronde. De Boys versloegen directe concurrent Steen in een rechtstreeks duel met 4-1. Vosmeer had aan een 2-1 zege op Victoria'03 ge noeg. Voor de andere clubs eindigt het bekeravontuur op de eerste horde, hoewel Noad '67 met een 1-0 overwinning op Halsteren nog wel voor een knap re sultaat zorgde. Experimenteren Verliezers SPS en Vosmeer „Een mooie bijzondere ge beurtenis", „leuke tocht, schitterend weer, immens om mee te doen", dat is een greep uit de reacties van de ruim 36 Thoolse deelnemers aan de Ride for the roses die zondag rond Goes werd gehouden. De voorlopige opbrengst van de tocht bedraagt 1.091.275,18 euro. Stich ting Ride for the Roses adopteert met de opbrengst twee projecten van KWF kankerbestrijding. Het werven van fondsen ten behoeve van KWF Kan kerbestrijding is één van de drie doelen. De andere zijn het bespreekbaar ma ken van de ziekte kanker en het promoten van een gezonde levensstijl. Betere medicijnen Thoolse deelnemer aan Ride for the roses onder de indruk Astma Bezemwagen Uur in de rij Vierde prijs voor Marjolein Akkermans Na twee teleurstellende seizoenen hunkert Mo Allali naar sportief suc ces. In het nieuwe zaterdagteam van Vosmeer hoopt de 22-jarige voet- halier uit Sint- Maartensdijk zijn loophaan een nieuwe impuls te geven. Allali, eerder actief bij Smerdiek en Tholense Boys, gelooft in de missie van de ploeg. „Wij willen mooi voethal laten zien, spel waar de mensen van genieten. Kampioen worden zou top zijn. Bij de bovenste drie gaan we zeker ein digen. We zijn in korte tijd een echt team geworden en naar elkaar toe gegroeid. Dit is een trein die op gang is gekomen en niemand kan stoppen." Hei kost wat moeite om hem te be reiken en ook op de afspraak komt Mo Allali later dan afgesproken. Al lali is echter een jongen waar je niet kwaad op kunt worden en die je het gebrek aan punctualiteit snel ver geeft. Goedlachs, positief, de hand naar het hart brengend na de eerste welkomstgroet en later in het inter view regelmatig de gesprekspartner aanrakend, als blijk van vertrouwen. Allali is in het veld ook een vechter, iemand die nooit opgeeft en blijft werken voor het team, tot de laatste snik. Een jongen ook die André Maas, zijn trainer bij Tholense Boys, nooit echt kon overtuigen van zijn kwaliteiten. Zoals hij vorig jaar bij Smerdiek al snel in conflict kwam met coach Ruud Linders, waardoor hij nauwelijks meer aan spelen toekwam. Twee bewogen seizoenen heeft hij achter de rug. Bitterheid heeft echter geen vat op hem gekregen. „Ik was niet in Tho lense Boys teleurgesteld omdat ik misschien onvoldoende speeltijd kreeg. Ik heb André Maas altijd een heel goede trainer gevonden en neem hem niets kwalijk. Ik ben vooral weggegaan vanwege de de gradatie. Die kwam bij mij onge looflijk hard aan. Toen hoefde het voor mij niet meer en koos ik voor Smerdiek, mijn oude club. Jammer dat het daar snel mis ging. Ik voelde me aangesproken door de ambities van Henk Brinkman, toen de nieu we elftalleider. Trainer Ruud Lin ders vond ik als een mens een prima vent, voetbaltactisch hadden we on ze meningsverschillen. Het is ge gaan zoals het is gegaan en ik blij met deze nieuwe start." Allali heeft alle vertrouwen in de nieuwe zaterdagtak van Vosmeer. „Fantastisch natuurlijk dat die club ons de kans geeft en zoveel vertrou wen schenkt. Ik weet zeker dat ze er geen spijt van krijgen." Natuurlijk kent ook Allali de slechte voorbeel den van multi-culturele elftallen in de regio. In dit geval ligt het anders, zegt hij. „We hebben een paar jon gens in ons team die iedereen me teen tot de orde roepen. We steunen elkaar en laten ons door niemand gek maken. Natuurlijk zullen tegen standers ons uit ons spel proberen te halen, door er flink tegenaan te gaan en misschien ook door dingen te roepen. We lachen er gewoon om. Wij gaan voor de drie punten, geven iedereen een hand en zeggen be dankt." Het zaterdagteam wil graag ook wat terug doen voor het vertrouwen dat Vosmeer hen heeft geschonken. „We willen ze graag de kampioens titel geven, dat in de eerste plaats. Maar ook zijn we actief op zoek naar sponsors die met reclamebor den de vereniging willen steunen." Veel tijd en energie is de voorbije weken gestoken in teambuilding. „Dat is natuurlijk ook nodig. Som mige jongens kende ik wel, een he leboel anderen niet. We zijn samen een dagje uit geweest naar Scheve- ningen, bowlen en eten. Ook speel den we toen tegen de profs van Haarlem, van Wilmer Kousemaker. We kregen dik klop. Logisch, som mige jongens bij ons zijn er langer uit geweest dan ikzelf." Een avondje gezamenlijk naar de film in Antwerpen staat ook op het programma. „En we hebben aan het begin van het seizoen een keer sa men getraind met het zondagelftal en naderhand samen gegeten. Op die manier leer je elkaar goed ken nen. Ook vertel je wat over je eigen cultuur. Dat wij hallal eten bijvoor beeld." De komende maand heeft het team meteen te maken met de deze week begonnen Ramadan. Vrijwel de hele selectie doet mee, Allali ook. „Het vasten maakt je van binnen sterker maar dat gevoel krijg je pas echt na derhand. Zonder eten aan een wed strijd beginnen voel je wel. Je bent slap en leeg, we staan helemaal droog als we zaterdag tegen SPS be ginnen. Ik verheug me wel op de duels met de andere clubs van het eiland. Het meest tegen Smerdiek natuurlijk. Mijn vrienden voetballen daar. Van hen wil ik zeker niet ver liezen." Het zaterdagteam staat onder lei ding van Johan Nagtegaal, de man die ook verantwoordelijk is voor de zondagtak van de vereniging. Door deweeks wordt Nagtegaal bijge staan door Aad van der Meeren, de oud-voetballer van Tholense Boys die alweer jaren betrokken is bij de dames van Smerdiek. Voor Allali het zoveelste bewijs dat het goed komt met het team. „Dat zulke men sen erin stappen is een teken van vertrouwen. Daar zijn we blij mee." Voor Allali lijkt in het elftal een Zaterdag begint het nieuwe voetbalseizoen. Bij verschil lende clubs treden nieuwe trainers aan. Ook jonge spe lers maken hun opwachting in de hoofdmacht. En er is zelfs een nieuw zaterdagteam seni oren bij Vosmeer dat zich wil waarmaken in de nieuwe competitie. Het kan een spannend jaar worden met streekduels tussen onder meer Noad en Tholense Boys en WHS in de derde klasse, Smerdiek, SPS, Stavenisse en de nieuwe zaterdagploeg van Vosmeer. Trainers en spelers blikken vooruit. controlerende rol op het middenveld weggelegd. „Nog teveel jongens denken vooral vooruit, zien enkel het doel van de tegenstander en ver geten dat er ook verdedigd moet worden. Ik ben iemand die altijd tweehonderd procent inzet aan de dag legt en graag voor het team werkt. In die zin wil ik belangrijk zijn voor het elftal, maar niet meer dan anderen.We zijn allemaal be langrijk. Het hele eiland kijkt naar ons. We gaan voor het halen van de nacompetitie, met zoveel mogelijk doelpunten en zo weinig mogelijk kaarten." Mo Allali begint met goede moed aan nieuwe uitdaging bij Vosmeer. Vooruitblikken is altijd turen in het koffiedik, zoekend naar mogelijke aanwijzingen. Een obscure aangele genheid, zeker als een team in de voorbereidingsperiode nog niet een maal compleet is geweest en tal van nieuwe spelers moet inpassen. Het is dan ook met veel reserves dat Verstra te (27) naar de toekomst kijkt. Opti misme en realiteitszin vechten om voorrang. „Vorig jaar op deze tijd was het gevoel op een op andere manier net wat beter. Een nieuwe trainer, voor mij persoonlijk ook een nieuwe start en elke keer wel dertig man op de training. Allemaal jongens die dachten dat ze een kans maakten om in het eerste te komen. De A-jeugd was massaal doorgestroomd, de ge vestigde orde wilde knokken voor zijn plaatsje en er waren jongens van buiten bijgekomen, zoals ikzelf. Voor de trainer een ideaal plaatje. Er was samenhang, we waren met z'n allen op kamp geweest en in korte tijd naar elkaar toegegroeid. Die intensiteit heb ik nu eerlijk gezegd een beetje ge mist." Op sportpark De Vossenberg is er na het vorige seizoen in korte tijd het no dige veranderd. Aanvoerder Danny Istha is gestopt wegens een chroni sche blessure. Routinier Chris Kou wen vond het welletjes en Pascal Zwegers gaat op eigen verzoek een trapje lager voetballen. Tot de winter stop mag er wegens blessures niet ge rekend worden op het spitsenduo John Vroegop en Jacco Vaders, zoals ook Theo van Eekelen en Arjen Ver kamman vanwege fysieke ongemak ken voorlopig buiten beeld zijn. Te genover al die absenties staat de komst van de ervaren goalie Gerwin Hoek en aanvaller René van den Ber ge, hoewel bij de fitheid van beiden ook vraagtekens geplaatst moeten worden. Door alle mutaties is Verstra te voorzichtig. „Al met al wordt het een ander seizoen. We moeten weer helemaal vanaf nul beginnen, de an dere ploegen gelukkig ook. Aan de voorbereidingsperiode wil ik geen conclusies verbinden. Soms werden we weggespeeld en zaten we, zoals tegen DVO, geen moment goed in de wedstrijd. Bij Noad '67 deden we lek ker mee en verloren we slechts nipt. Vorig jaar speelden we trouwens qua resultaat ook een waardeloze oefen campagne en stonden we er bij het be gin van de competitie ineens wel." De bij Noad '67 vanwege onvrede op een zijspoor geraakte Verstrate her vond vorig seizoen zijn voetbalple- zier. Vosmeer schoot in de vijfde klas se als een raket uit de startblokken en leek lang op weg naar deelname aan de nacompetitie of zelfs de kam pioenstitel. Langzaam ging de motor haperen en verdween de magie. „Achteraf is het jammer dat het zo ge lopen is", stelt Verstrate vast. „In het begin stond er echt een elftal. We le ken niet meer te kunnen verliezen, raakten in een roes en er kwamen weer liefhebbers van andere dorpen naar ons kijken. Maar de beleving op de training verslapte wat. Jongens die buiten de hoofdmacht vielen, kwa men niet altijd meer naar de training. Wie er wel was, zag dat het geen con sequenties had als er eens een stapje minder werd gedaan. We bleken ook nog teveel afhankelijk van Jacco en John voorin, jongens die na de winter stop niet veel gevoetbald hebben." Verstrate zag het met lede ogen ge beuren. „Als ik op het veld sta, wil ik altijd winnen, ten koste van alles. Ik ben zo iemand bij wie vroeger thuis het bord van Mens-erger-je-niet door de kamer vloog als ik een keer verl oor." Bij zijn medespelers mist hij soms een dergelijke instelling. „Ik wil niet de Fluplander zijn die wel even vertelt hoe het zit, hoewel ik natuur lijk wel een paar jaar ervaring in de tweede klasse meeneem. Bij Noad waren er altijd wel jongens die er de beuk ingooiden en de zaak oppepten als het een keer niet zo lekker liep. Ie dereen stond meteen een stuk scher per. Bij Vosmeer is dat minder van zelfsprekend." Het is juist vanwege die wedstrijdmentaliteit dat Nagtegaal hem de aanvoerdersband toebedeel de. „Het is een mooie blijk van waar dering voor iemand die nog maar zo kort bij de club is. Maar ook andere jongens zullen het komend seizoen moeten opstaan. Van iemand als Mark Mosch verwacht ik ook dat hij zijn verantwoording neemt. En hopelijk groeien talenten als Ricky de Klerck en Jeffrey Kruf door." Vosmeer zal volgens Verstrate hoe dan ook de mouwen moeten opstropen. „We heb ben kwaliteit ingeleverd. Daar hoeven we niet omheen te draaien. Met werk voetbal zullen we het moeten com penseren. Hard werken vormt de ba sis van goede resultaten. Vanaf het begin van de wedstrijden zullen we kort op de bal moeten zitten. Potentie zit er genoeg in deze jonge ploeg." A Si* Vosmeer-aanvoerder Kees-Jan Verstrate wil altijd winnen. Bekervoethal „Het klopte gewoon", stelde trainer Jacco Theunisse na de ruime zege van Tholense Boys op zondagderde- klasser Steen vast. „De jongens hebben laten zien dat ze wel dege lijk goed kunnen voetballen. Zeker in het eerste halfuur werd de tegen stander van het kastje naar de muur gestuurd." Opnieuw toonde Reinier de Groen zich de grote plaaggeest voor de vijandelijke defensie, met soms onnavolgbare acties. Binnen tien minuten had de thuisclub een 2- 0 voorsprong genomen, dankzij treffers van Laurens Bovenberg en Jeroen Nieuwkoop. Nog voor de pauze profiteerden de Zeeuws-Vla mingen van een foutje in de Thoolse verdediging: 2-1. Net als in het eer ste bedrijf misten de Tholcnaren na rust ettelijke kansen, waardoor de onzekerheid in de ploeg sloop en het spelpeil zakte. In de slotfase zorgden Rick van de Velde en inval ler Ronny de Graaf alsnog voor de verrassend riante overwinning. Theunisse was blij met het eerste succesje bij zijn nieuwe ploeg. Met het oog op de derby bij Noad '67, komende zaterdag de opening van de competitie in de derde klasse, zag hij meteen al wel donkere wol ken hangen. „Door tal van oorzaken missen we negen vaste mensen. Van de selectie heb ik precies twaalf man over, waarvan nul spitsen." NOAD vijzelde in de aanloop naar het streekduel juist het zelfvertrou wen op. Een vroege treffer van Corné de Frel volstond voor de 1-0 winst op Halsteren, het voormalige boegbeeld van het amateurvoetbal in de streek en de oude club van Iwan Geense. De Fluplandse aan voerder miste in de eerste helft nog wel een penalty, waardoor de span ning in de partij bleef. Halsteren had technisch meer in zijn mars maar met snelle tegenaanvallen was de thuisclub tenminste zo gevaar lijk. Voor het eerst dit seizoen kon trainer Ko Stoutjesdijk een beroep doen op al zijn beoogde verdedi gers. Met Geense en John van Splunter in het centrum, geassi steerd door de weer herstelde Jeroen Rcijngoudt en Stephan van der Peet op de flanken, oogde de Fluplandse defensie als een heus bolwerk. „We beginnen langzamerhand weer com pleet te raken en dat maakt een heel verschil", aldus Stoutjesdijk. Ook toonde de coach zich tevreden over doelman Jan van Duuren, die met goed keeperswerk en een verre uit trap op De Frel een belangrijk aan deel had in de overwinning. „Voor het moraal is deze zege alleen maar goed." Ook het Vosmeerse zaterdagelftal stapte met een goed gevoel van het veld. Treffers van Mourad Tihani (ex-Tholense Boys) en Mohammed Bouhoudane tegen Victoria brach ten het pas gestarte team in de twee de bekerronde. De ploeg uit Ouden bosch wist slechts eenmaal tegen te scoren (2-1). Trainer Johan Nagte gaal stuurde niet zijn sterkste basis team de mat op, waardoor de aan dachtige toeschouwer Rien Voshol niet veel wijzer werd. De Vosmeer- trainer wilde zijn collega, met SPS komende zaterdag tegenstander op de eerste competitiedag, geen zand in de ogen strooien. „Wel wilde ik nog eens wat andere jongens aan het werk zien. We zitten met een nieu we selectie nog in de fase van het uitproberen en experimenteren. En hoewel het van onze kant geen beste wedstrijd was, gaat het wel de goe de kant op." Vosmeer, dat ook nog een strafschop miste, raakte tegen Victoria nooit echt in de problemen. De tegentreffer van de Brabanders kwam was in de slotminuut tot stand. Een dag later had Nagtegaal minder reden tot juichen. Vanwege blessures en afmeldingen lukte het niet om een voltallig zondagteam op de been te krijgen en werd het be kerduel tegen METO geannuleerd. „Een triest verhaal", aldus Nagte gaal. „Het past in het plaatje van de slechte voorbereiding die we achter de rug hebben." Ook Smerdiek, WHS en Stavenisse beleefden weinig vreugde aan het bekervoetbal. Smerdiek betaalde de tol van zware trainingen en leg de het in het bloedhete Roosendaal fysiek af tegen DVO'60: 3-0 ver lies. De thuisclub nam kort voor de pauze de leiding. Cruciaal was een fase, een kwartier voor het einde. Eerst kopte Duncan Wceland voor Smerdiek op de bovenkant van de lat, waarna de Brabanders vanuit de daaropvolgende aanval toesloe gen: 2-0. In de slotminuut werd het ook nog 3-0. WHS speelde in Haamstede een zwakke eerste helft tegen DFS. Vanaf de stip nam de Schouwse ploeg de leiding (1-0), tevens de ruststand. In het tweede bedrijf vielen de doelpunten als rij pe appelen van de boom. Uit een voorzet van Jeroen Oosdijk kopte André Wessels de 1-1 binnen. Pie- ter Lindhout zorgde na een nieuwe achterstand voor 2-2. DFS liep uit naar 4-2, mede dankzij een tweede strafschop. Hoewel het na de aan sluitingstreffer van opnieuw Lind hout nog even spannend werd. trok DFS de partij naar zich toe: 5-3. Meest opvallende man bij WHS was Kees Goedegebuure, de erva ren goalie die bij afwezigheid van eerste keus Anton Elenbaas een sterke indruk maakte en waar schijnlijk ook komende zaterdag het doel verdedigt. Stavenisse troostte zich na het 1-7 verlies te gen SC Kruisland met de vele kan sen die het creëerde. De Braban ders speelden voluit in de nek-aan-nek race met Nieuw Borg- vliet, met als inzet een plaats in de volgende ronde. Bij rust keek de thuisclub al tegen een 0-4 achters tand aan. In de tweede helft volgde herstel, al bleef met name spits Eduward de Rijke voor het doel en kele malen in gebreke. Pas bij de stand 0-5 wist De Rijke het net te vinden. Op doelsaldo miste Kruis land de volgende ronde, zodat er eigenlijk alleen maar verliezers aan de Pilootweg waren. Elftalleider Adrie Knuist was echter niet pessi mistisch. „Natuurlijk kun je na een nederlaag met 1-7 niet tevreden zijn. Na rust speelden we met dit jonge elftal helemaal niet slecht en kregen we ^ettelijk een lesje in schotvaaFffigheid. Positief is dat het met de aanvoer naar de voorste lijn wel goed zit. Nu moeten we al leen nog scherper voor de goal worden." Stavenisse gaat de com petitie in zonder gediplomeerde hoofdtrainer. De beoogde kandi daat, met wie afgelopen maandag avond gepraat zou worden, had in tweede termijn geen interesse meer en zegde de afspraak af. De bekerwedstrijden op dinsdag avond brachten de Thoolse clubs geen succes. SPS en Vrederust deel den de punten (1-1) en het zaterdag team van Vosmeer verloor bij FSV met 2-0. In beide wedstrijden stond niets meer op het spel. Vosmeer had in Fijnaart te maken met een heel korte voorbereiding door het vroege aanvangsuur. Ook de gevolgen van de Ramadan na een lange werkdag deden zich voelen. Hoewel Vosmeer voetbaltechnisch beter was, trokken de Brabanders de zege met opval lend gemak naar zich toe. Uitbraken leverden twee doelpunten op, eerlijk verdeeld over beide spcelhelftcn. SPS had dinsdag al het streekduel tegen Vosmeer in gedachten en speelde onwillekeurig met de hand rem erop. Halverwege de eerste helft nam Vrederust de leiding, met een lob die over de iets te ver voor zijn doel staande Peter van der Male binnen viel: 0-1. Nog voor de pauze bracht Willem Bevelander na mooi voorbereidend werk van Hilbert van Akkeren de partijen op gelijke hoogte: 1-1. Ondanks enkele goede kansen voor SPS na rust werd dat ook de eindstand. Mieke Bierens deed met haar part ner Rinus Potappel mee op de 25 kilometer. De 51 -jarige Thoolse zou in eerste instantie met haar moeder mee doen, maar die was verhinderd. „Rinus heeft toen on der de naam van mijn moeder meegefietst." Ze fietsen wel vaker, maar deelname aan de Ride for the roses was voor de eerste keer. Haar dochter fietste in Utrecht mee op de 50 kilometer. „Dat was voor het bedrijf waar ze toen werkte. Het was toen erg zwaar vanwege het slechte weer. Nu had den we prachtig weer, dan gaat het wel." Het doel van de tocht vindt ze prima. „Je haalt er toch veel geld mee op." De ziekte heeft ook in haar familie toegeslagen. „Mijn zwager is er in februari aan over leden." Ook voor de 25 kilometer kozen Gijs en Sjaan Vermaas uit Sint- Maartensdijk. Sjaan werkt bij Al- lévo en de personeelsvereniging daarvan stuurde een aanmeldings formulier rond voor de rit. Daar om reden ze mee in een shirt van de zorginstelling. Ze hebben ge richt voor het doel gekozen. „We fietsen eigenlijk nooit", zegt Gijs. „Iedereen kent tegenwoordig wel iemand in zijn omgeving die aan kanker lijdt." Daarom is hij zo en thousiast over het idee van de or ganisatie. „Ze willen het geld ge bruiken voor onderzoeken en betere medicijnen." Over de af stand zegt hij: „Als je niet teveel stopt, dan gaat het wel met zo'n grote groep." Of hij volgende keer weer meedoet? „Als het in de buurt is doe ik wel weer mee." In 2009 is de tocht in de Lingewaard. Dat vindt Vermaas een beetje ver weg. „Ik zeg niet direct nee, maar voorlopig even niet." Kees en Joke Eikelenboom uit Poortvliet kozen voor deelname aan de 50 kilometer. Dat deden ze samen met An en Rien Voshol. De twee mannen zitten samen in een toerclub en de vrouwen zitten sa men op gym en line-dancen. Het idee om mee te doen kwam van Jo ke. Zij had van de winter op een beurs in Goes de stand van Ride for the roses bezocht en kreeg een folder mee. „Ik heb ons opgegeven via internet." Het viertal deed op de gewone fiets mee. „De mannen hadden wel aan de 100 mee kun nen doen, maar ze deden op de 50 mee voor ons", zegt An. Ze lijdt aan astma en vond 50 kilometer zwaar genoeg voor haar. „Ik ben best trots op mezelf dat ik het heb gered.'^De vrouwen hebben als voorbereiding meegedaan aan de fietsvierdaagse van Tholen en de driedaagse van Sint-Maartensdijk. „En met Excelsior, de gymvereni ging, gaan we ook vaak fietsen", vertelt An. Ze vond het heel leuk om te doen. „Heel gezellig. Geen geduw en getrek." Joke: „De 50 kunnen we makkelijk aan, maar op het laatst dachten we ik ben toch blij als we er zijn. We zijn om 20 voor 12 gestart en waren om 15 voor vijf binnen. We hebben wel onderweg gerust. Het hoefde van ons niet eventjes gauw-gauw. In Wilhelminadorp hebben we op een terrasje gezeten. Reuzengezellig!" Zowel de familie Eikelenboom als Voshol kennen wel mensen die te maken hebben met kanker. Maar An en Rien kennen het wel van heel dichtbij. „Mijn man heeft zelf kanker gehad. In 1985 werd bij hem de ziekte van Hodgkin, dat is lymfeklierkanker ontdekt. Hij heeft chemokuren gevolgd en heel de mikmak. In 2004 is hij voor de volle 100 procent genezen ver klaard." Ook An's schoonvader en haar opa leden aan kanker en die zijn eraan gestorven. Haar schoon moeder heeft maagkanker. „Bij een griepje ben je toch ongerust. Je gaat je afvragen of er niet meer achter zit." Tijdens de rit hebben ze niet over kanker gesproken. „Maar je blijft het in je achter hoofd houden." Martin Hoevenaars uit Scherpe- nisse pakt als het even kan de fiets naar zijn werk. De 33-jarige man doet invalwerk als woonbegeleider bij Lambertijnenhof in Bergen op Zoom. Hij noemt zichzelf geen wielrenner en had voordat hij zich inschreef voor de rit ook geen racefiets. Maar omdat hij op de 100 kilometer meedeed heeft hij een oude racefiets van zijn schoonvader opgeknapt. „Ik had deze afstand nog niet aan een stuk gefietst. De eerste 80 kilometer was geen probleem, maar bij de laatste 20 merk je wel dat je het niet gewend bent." Hoevenaars meldde zich direct aan voor de fietstoer toen hij hoorde dat deze in Zeeland plaatsvond. Hij maakte wat vrienden enthousiast om ook mee te doen. „Iedereen kent wel iemand met kanker. Iedereen was daar voor hetzelfde. Het was een bijzondere sfeer." Hij vond wel dat het opletten ge blazen was. „Op sommige mo menten ging het heel erg hard. Mijn vader was gevallen en dat had ik niet eens gezien. Hij is uit eindelijk in de bezemwagen be land. want zijn fiets was kapot." De vrouw van Hoevenaars, Wille nden van Dijke, ging mee als'sup portér: Zij moedigde niet alleen hapr mart aan. maar ook andere deelnemers, zoals een oude man die bijna werd ingehaald door de bezemwagen, omdat hij het zo zwaar had. „Zet hem op", riep ze naar hem. Volgens Hoevenaars was de man haar daar dankbaar voor. „Dat had hij nodig. Van Dij ke was ook ontroerd toen zij zag dat een kind fietste met de tekst 'ik rijd voor oma en voor papa'. Hoevenaars vond de eensgezind heid van zowel het publiek als de deelnemers uniek. „Dit geeft een enorme positieve impuls aan de wereld." De 42-jarige Dick de Jonge deed ook mee op de 100 kilometer. De Stavenissenaar noemt de tocht grandioos. Hij deed mee met zijn 2 vrienden: Remi Potappel uit Sint-Maartensdijk en oud-inwoner van dat dorp Marco Knuist. De af stand was voor hen geen probleem en bedoeld als training. „We gaan volgende week naar de Franse Al pen om te fietsen. Daar zitten da gen bij dat we wel eens over de 100 kilometer afleggen." Hij pro beert minimaal een keer per jaar zo'n fietsuitje met zijn vrienden te organiseren. Altijd met zijn drieën. De Ride for the roses in Goes was voor De Jonge zijn eer ste. „Het is wel speciaal, ook de sfeer. Het is geen wedstrijd. Je kon achteraf een roos en een speldje ophalen, maar daar ben ik niet om geweest. Het was gigan tisch druk, ik had misschien wel een uur in de rij moeten staan, dus dat heb ik voorbij laten gaan." Uitslag van de gespeelde wedstrij den van de koersbalverenigingen: Sint-Maartensdijk: 1. mevr. C. v. Mierlo en W. Bijl 33 p.; 2. mevr. B. Bijnagte. 32 p.; 3. mevr W. Kloet en J. Bijnagte 25 p.; 3. mevr. T. Breure en mevr. J. Nijstad 25 p.; 5. mevr. A. Bocxe en C. v. Gorsel 22 p.: 6. Mevr M.Dane en C. Breure 16 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Wil- sing en R. v. Drie) 31 p.; 2. mevr. C. v. Mierlo en mevr. R. Nagtegaal 28 p.; 3. mevr. F. Schellinger en mevr. J. v. Houte 21 p.; 4. mevr. D. v. Dij ke en N. Moerkerken 20 p.; 5. mevr. M. v. Poortvliet en mevr. C. Haver- mans 15 p.; mevr. L. Weezenaar en mevr. L. v. Poortvliet 10 p. Paardensport Marjolein Akkermans uit Sint-An- naland viel zondag in de prijzen bij een wedstrijd in Rucphen. Met Ve rona reed ze in de B-dressuur en be haalde ze in de eerste proef 172 punten en in de tweede proef 189 punten en een vierde prijs. Eendrachtruiterslid Caroline van Turnhout is klaar voor promotie naar de klasse L1Ze haalde zater dag haar laatste benodigde winst punten bij een dressuurwedstrijd op manege den Goubergh in Roosen daal. Ze heeft 11 winstpunten in de B paarden met Lotte, nadat ze in de eerste proef 180 punten en in de tweede proef 193 punten haalde. Verkrijgbaar bij: Etectronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 wvrw.verburgh.nl ^BOS£- Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 7