Ambachtsherenhuis open voor de liefde Plaatselijk nieuws Stichting van Joth is feit 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 september 2008 Bloembak Schelderijnweg 4 CENT KORTING op benzine Lezing Wingerd Planschade Ten Anker Toren verlicht Twee ballenvangers Steigers Oude Werf Hoek wint weer Bouwen woning en berging Aanpassen Kuipersdreef Reisverslag bij Vogelvreugd Filmdag op school Rotterdammer is rijbewijs kwijt Olympia start jazzdanslessen Bart Slager is geslaagd Concert Bram Bout Aanleg basketbalveld Wilma Hartog geslaagd Installaties afgeschermd Verbreden achterpad Inleveren spullen rommelmarkt Geslacht in eigen slagerij Fase is geslaagd Camper in water door struikelen Sanering schoolterrein Hekwerk legaliseren Huizen met opties Grote opkomst fietstocht P. Tröster wint viscompetitie Westdorp vangt meeste vis Botsing met bus verpest feestje Inloopochtend bij Eevliet Bijna meter vis Berging voorzijde Lagere straf stelen buitenboordmotoren C%> Tholen Op de Schelderijnweg wordt een bloembak geplaatst. Ook wordt ter hoogte van de Oude Werf een verho ging aangebracht. Bloembak en pla teau komen er om de verkeersveilig heid te verbeteren. De aanleg heeft te maken met het ongeval dat eerder plaatsvond op de Schelderijnweg toen een 4-jarige jongetje zwaar ge wond raakte bij een ongeval met een auto. In mei/juni werden er al twee verkeersdrempels gelegd. Toen zijn er ook al waarschuwingsborden ge plaatst. Een deel van de Schelderijnweg wordt ook geasfalteerd. Het gaat om het gedeelte tussen de Oude Werf en het huidige asfalt richting Slabbe- coornweg. Het bestaat nu uit klin kers. Op de zwarte deklaag komt ook een fietsstrook van rood asfalt. De asfaltering heeft niet te maken met het ongeval. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of ainniles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Vanmiddag om half drie houdt de christelijke ouderenvereniging een lezing in de Wingerd. Martin Jansen uit Roosendaal spreekt over ge moedsstemming en beleving. B. en w. hebben een verzoek van een omwonende van de nieuwe Ten An kerflat voor planschade afgewezen. Eerder werden bij de bouw van de Vijfhoek vele soortgelijke verzoeken gehonoreerd, maar daar was volgens het bestemmingsplan sprake van laagbouw ten tijde van de voormali ge mavo-school. Met de huisartsen praktijk en daarboven diverse lagen met appartementen was er sprake van een gewijzigd bestemmingsplan. Op de plaats van de nieuwe Ten An kerflat was al sprake van hoogbouw, al staat de nieuwbouw veel dichter op de Ten Ankerweg dan voorheen. B. en w. hebben de stichting Advies bureau Onroerende Zaken uit Rot terdam nog ingeschakeld om het verzoek voor planschade te beoorde len. Die gaf een negatief advies. Bij de nieuwe Ten Ankerflat is geen sprake van een voor vergoeding vat bare planschade zoals artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening dat aangeeft. Net voor de braderie is de toren van de Grote Kerk in het licht gezet in na volging van de andere torens op het eiland. Het is een geschenk van de Rabobank ter gelegenheid van 100 jaar coöperatief bankieren op Tholen. De verlichting van de Grote Kerk is echter helemaal anders dan bij de an dere torens. „Het is strijklicht", ver telt Paul Timmermans, die in op dracht van de Rabobank het verlichtingsproject samen met Philips heeft begeleid. „De andere torens staan vol in het licht, maar de toren van de Grote Kerk is dusdanig hoog, en qua diameter ook omvangrijk, dat hier gekozen is voor strijklicht. Het is overigens prachtig geworden." Op het schoolveld/trainingsveld tus sen het Westerpoortcollege en sport hal Meulvliet komen twee ballen vangers aan de Abraham Beecklaan. Hiervoor moet het bestemmingsplan zelfs gewijzigd worden. Via artikel 19 van de wet op de ruimtelijke or dening zal hiervoor een vrijstellings procedure worden gevoerd. B. en w. zijn akkoord gegaan met het bouw plan. Aan de Oude Werf 2 mogen twee steigers gebouwd worden. Ook heb ben b. en w. toestemming verleend voor het plaatsen van een kozijn in de rechterzijgevel. Hiervoor moet het bestemmingsplan wel gewijzigd worden. Via een zogenaamde artikel 19 procedure willen b. en w. daar voor de mogelijkheden scheppen. De successen van Adriaan Hoek rij gen zich aaneen. Nadat hij vorige week zaterdag in Schiedam het or gelconcours won, werd hij dinsdag avond in Ede weer eerste. Dit keer op het Feike Asma orgelconcours voor jonge amateurs. In de leeftijds categorie van 16 tot 19 jaar was de 18-jarige de beste. Het is de derde keer dat hij er met de hoogste eer ging strijken. Dat betekende dat hij de wisselbeker voorgoed mee naar Tholen mocht nemen. De deelne mers speelden er op het vierklaviers symfonisch orgel. De eerste ronde was zaterdag. Dinsdagavond werd de finale gespeeld. Hoek moest een aantal verplichte nummers spelen zoals Als g' in nood gezeten. Het Lam van ons geslacht. Toccata en koraal, psalm 75, Vres niet om mijn ziele. En fantasie psalm 24, 180 en 72. De welstandscommissie ging maan dagochtend akkoord met de bouw van de woning aan Het Lint 76 van J. Stroot. Ook had ze geen bezwaar tegen de bouw van een garage met bergzolder aan de Jan van Blois- straat 52 van J.C. Geuze. En de erker aan de woning van J. de Jonge wordt volgens de commissie 'trendsetter' in de Koningin Julia- nastraat: de uitbouw gaat als voor beeld gelden voor de rest van de straat. Aan de Verbrandsestraat 27 wil W. Anthonisse de dakkapel verbreden. Dat kan hij volgens de commissie alleen doen als hij een extra raam- deel aanbrengt zoals het bestaande raam. E. Keur aan de Louisestraat 10 wil zijn woning vergroten door het ver hogen van de kap. Dat wordt nu ook aan de achterzijde gedaan. De hel- lingshoek aan de achterzijde wordt hetzelfde als aan de voorzijde. Castria Wonen gaat het appartemen tencomplex Kuipersdreef aanpassen. Het plan werd al in 2005 gemaakt. Het complex wordt gebruikt als hangplek voor jongeren. Om dat te gen te gaan, wil de woningstichting de dichte trapportalen open maken. Vanwege de slechte fundering wordt de berging gesloopt. Vogelvereniging Vogelvreugd verga dert 12 september om 20 uur in Meulvliet. Na de gebruikelijke agen dapunten geeft de heer Wattel via een diavoorstelling een verslag van zijn reis door Australië. De toegang is gratis, zowel voor leden als andere geïnteresseerden. Wat doe je als je niet met alle kinde ren van de school naar het filmfesti val Film by the sea in Vlissingen kan? Dan haal je de bioscoop naar school. Dat was het idee van de leer krachten van basisschool Ter Tolne. Ze hielden in samenwerking met de ouderraad een filmdag. Aan de kinderen en leerkrachten was gevraagd om als echte filmster ren naar school te komen, wat velen ook deden. Via een rode loper wer den de kinderen naar de filmzaal in de school begeleid. Naast de loper hingen allerlei door de kinderen ge maakte posters van films. Bij de bio scoop stonden fotografen om de be roemdheden op de foto te zetten. De onderbouw heeft naar Pluk van de Petteflat gekeken, de middenbouw naar Pietje Bell en de bovenbouw naar De Griezelbus. Tijdens de film kregen de kinderen drinken en een bakje popcorn. Ze vonden het een hele gezellige dag en hopen dat ze elke week een filmdag hebben. Een 29-jarige Rotterdammer is sinds zaterdag zijn rijbewijs kwijt na een ritje over de Eendrachtsweg. Hij reed zonder verlichting in zijn auto. De politie hield hem om drie uur 's nachts aan en nam een blaastest af. De man bleek ruim drie keer de toe gestane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken en moest zijn rijbe wijs inleveren. De tijden van de jazzdanslessen waarmee gymnastiekvereniging Olympia is begonnen, zijn veran derd. De lessen worden op woens dagavonden aan de Zoekweg gege ven voor tieners en volwassenen. Alle middelbare scholieren kunnen van 18.45 uur tot 19.45 uur in de gymzaal terecht en iedereen vanaf 18 jaar aansluitend tot 20.45 uur. Op moderne muziek wordt al dansend gewerkt aan kracht, lenigheid, con ditie en techniek. Het doel is aller eerst om heerlijk swingend bezig te zijn en mettertijd vertoningen te ge ven op diverse dans-demodagen of andere gelegenheden. Meer infor matie is te vinden op de website www.olympia-tholen.nl. Bart Slager is geslaagd voor zijn vmbo-examen. Hij was één van de augustuskandidaten van het Roncalli college in Bergen op Zoom. De Thoolse organist Bram Bout geeft 12 september een concert in de Grote Kerk. Bram bespeelt samen met de Canadese organist André Knevel twee orgels. Naast het Van Dam orgel van de Grote Kerk bespe len ze een speciaal hiervoor ge plaatst concertorgel. Ook panfluitis- te Liselotte Rokyta verleent haar medewerking. Op het programma staan werken van de musici zelf, als mede bekende en onbekende werken van verschillende componisten. Naast dit gevarieerde programma is ruimte voor samenzang. Het concert begint om 20 uur. De toegang is vrij, wel wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. Meer informatie is verkrijgbaar bij Ad van Oudenaar de via telefoonnummer 06- 20634147. Oud- Vossemeer Leden van de stichting Vosmeer 600, en andere vrijwilligers, leggen zater dag aan de Patrijzenweg een basket balveld aan voor de jeugd. Een aan tal jaren geleden gaf een groep jongeren te kennen, zo'n voorzie ning wel in het dorp te willen. De stichting - die de viering van het 600-jarig bestaan van het dorp in 2010 organiseert - vervulde een be middelende rol richting de gemeen te. Komende zaterdag steken de le den de handen uit de mouwen. Sint-Annaland Wilma Hartog-Scherpenisse (50) is in Utrecht geslaagd voor de oplei ding orthomoleculaire geneeskunde. Een 1-jarige opleiding over voe- dingsgeneeskunde. Ze gaat aan huis in de Bierensstraat 41 voedingsad viezen geven, op basis van 'goede moleculen'. Voor allerlei ziektebeel den, zoals astma, allergie, diabetes en darmproblemen bij kinderen, ver telt ze. „Ik geef advies over leefstijl en ik heb aanvullende middelen, zeg maar voedingspotjes met mineralen en aminozuren en vitaminen." In huis heeft ze een ruimte ingericht om klanten te kunnen ontvangen die advies willen. De installaties die op de nieuwe bre de school aan de Schoolstraat/ Raiffeisenstraat/Crooswijck worden gebouwd, komen achter schermen te staan. De welstandscommissie be keek de aanpassing maandagoch tend en kon er nu - met moeite - mee akkoord gaan. Er komt een la- mellenrooster voor om ze uit het zicht te houden. Voorzitter M. On rust van de commissie was er eigen lijk niet over te spreken, maar bur gerlid L. Deurloo had er minder moeite mee omdat ze niet aan de rand van het dak komen te staan. De schermen worden 1,30 meter hoog, de kasten (voor luchtbehandeling) worden hooguit 1,60 meter. Het achterpad aan de Nieuwstraat/ Cureestraat kan mogelijk dit jaar nog verbreed worden. De gemeente wil het pad verbreden zodat bewo ners met de auto hét pad in kunnen rijden en hun auto in de achtertuin kunnen parkeren. De meerheid van de bewoners is er voor, één tegen. De bewoner vreest voor verlies van privacy. De rechtbank heeft de ge meente in het gelijk gesteld, maar er is nog beroep mogelijk tegen de uit spraak. Wordt er beroep aangete kend. dan wordt de verbreding uit gesteld. Maandag 8 september haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Iedereen met rommelmarktspullen kan deze vanaf zaterdag inleveren in de schuur van de familie Boon in de Ooststraat. De fanfare Accelerando verzamelt deze spullen voor de rom melmarkt op Koninginnedag. Iedere eerste zaterdag van de maand is er I I Magere runder- of sucadelappen I Ribkarbonade Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 I Kippebouten 1 kg 2,50 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! 1 kg 8,50 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 J Biefstukreep;-" I I I I I es 250 gr. 3,95 Eigen gekookte ham 100 gram 1,39 Leverkaas 100 gram 1,19 Gekookte worst 100 gram 1,25 Preparé 100 gram 1,25 Beckers frikadellen 10 stuks 3,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 43 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. tussen 11 en 12 uur een vereni gingslid aanwezig om de spullen in ontvangst te nemen. In de maanden maart en april worden tevens op- haalrondes georganiseerd, waarbij Accelerando de spullen thuis op haalt. Een aantal zaken worden niet in ontvangst genomen, zoals koel kasten, diepvriezers en wasdrogers. Dat geldt eveneens voor kapotte spullen, aangebroken etenswaren en verzorgingsproducten en bedma trassen. Meer informatie is telefonisch ver krijgbaar via 06-15094435. Freek Fase was augustuskandidaat voor zijn vmbo-examen aan het Roncalli college in Bergen op Zoom. Hij is geslaagd. Stavenisse De camper die vorige week te water ging in het Keeten was van een 49- jarige man uit Heerle die volgens eigen zeggen aan het vissen was aan de vissteiger. Hij had zijn camper op steunen gezet met draaiende mo tor. Hij verklaarde aan de politie dat hij iets uit de camper wilde pakken, daarbij struikelde en de versnelling spook raakte. Het gevolg was dat het voertuig zo de boothelling af reed het water in. De man kon nog net op tijd uit de wagen springen. De camper dreef de Oosterschelde op. Berger Van de Berge sleepte de camper naar de kust. De brandweer en een ander bergingsbedrijf sleep ten de camper uit het water. Het voertuig is als verloren te beschou wen. Sint-Maartensdijk Het eindrapport van de bodemsane ring die de gemeente heeft laten uit voeren op het terrein van het voor malige Markiezaat college Onder de Linden, is door de provincie goedge keurd. Vier jaar geleden is nabij het vulpunt van de ondergrondse olie tank (voor de verwarming van de school) een verontreiniging aange troffen. Die is in januari gesaneerd, waarbij de tank is verwijderd en de grond tot anderhalve meter diep is afgegraven. Er is 153 ton vervuilde grond afgevoerd naar Moerdijk. Be monstering heeft uitgewezen dat de gehalten aan minerale olie en aroma ten in de bodem ónder of maar net boven de streefwaarden liggen. De conclusie is dat de verontreiniging voldoende is gesaneerd. Het hek rond het terrein van het be drijf Thopol aan de Nijverheidsweg 10 kan blijven staan. Het was zon der bouwvergunning geplaatst. Maandagochtend bekeek de wel standscommissie foto's van de zwarte omheining en keurde die goed. Voor het nieuwe complex van zes twee-onder-een-kapwoningen aan Onder de Linden is bij de wel standscommissie een plan inge diend om het mogelijk te maken de huizen te vergroten. De commissie ging ermee akkoord. De Hersteld Hervormde Gemeente hield zaterdag een fietspuzzeltocht van 24 en 30 kilometer op het ei land Tholen. De opbrengst van 800 euro is bestemd voor voor fietsen voor de evangelisten in Malawi. In totaal 154 jongere en oudere fietsers deden mee, waaronder de oma van het gezin C. Blaasse in een scoot- mobiel. De oudste deelnemer was ouderling H. Duine (79), de vroege re kapper, die met zijn vrouw koos voor de langste route. De jongste fietser was de vijfjarige Bartjan Jop- pe, die samen met zijn vader, ds. J. Joppe, en moeder en de andere ge zinsleden uit de pastorie eveneens koos voor de route van 30 kilome ter. P. Tröster heeft de zomercompetitie van de Oosterscheldevissers gewon nen. C. Andriesse staat op de «twee de plaats en J. Boogaard is als derde geëindigd. 4. R. Lindhout; 5. S. v.d. Rhee; 6. H. de Vos; 7. A. Aarden; 8. W. Keur; 9. A. Goedegebuure;10. P. Polderman. De volgende wedstrijd is op 13 sep tember van 14 tot 17 uur. Scherpenisse M. Westdorp heeft de meeste vis gevangen bij de zesde bekerwed strijd van het seizoen. De vissers van de Zeebaars streden zaterdag aan de Moggershil. De 32 deelne mers vingen samen bijna 10 kilo vis. Uitslag: 1. M. Westdorp 1950 p.' 2. A. van Moort 1365 p.; 3. A. Heijboer 1185 p.; 4. J. Kodde 1115 p. 5. W. van Popering 840 p.; 6. G. Bijl 460 p.; 7. J. Gunst 420 p.; 8. D. Westdorp 405 p. 9. Jeroen den En gelsman 340 p.; 10. M. Mosselman 295 p.; 11. T. Vroon 265 p.; 12. K.J. de Graaf 230 p. Een verjaardagsfeestje is vorige week woensdag rond 14 uur voortij dig beëindigd tijdens de reis naar de feestlocatie. Vier kinderen reden mee met een 22-jarige vrouw uit Scher penisse naar een speeltuin in Bergen op Zoom. De auto werd onderweg aangereden door een bus. Twee kin deren van 6 en 7 jaar uit Scherpenis se raakten daarbij gewond. De automobiliste volgde een andere auto die ook bij het partijtje hoorde. Op een kruising op de Markiezaats- weg gaf de voorganger richting aan naar rechts, zodat de vrouw uit Scherpenisse dat ook deed. De voorganger reed echter rechtdoor en de 22-jarige volgde. Een chauffeur van een Veoliabus, een 61-jarige man uit Lepelstraat, ging ervan uit dat de auto vanwege het knippersein rechtsaf zou slaan en kon een bot sing niet voorkomen. Het 6-jarige meisje liep een hoofdwond op en een 7-jarig meisje kreeg glassplin ters in haar benen. De andere kinde ren en de bestuurster kwamen met de schrik vrij. Basisschool De Eevliet houdt don derdag 25 september een in loopochtend van 9 tot 11 uur. Be langstellenden kunnen de klas inlopen om een les te zien. Ook is het mogelijk om informatie te krij gen over de school, de werkwijze, het zorgsysteem en de resultaten van het onderwijs. Omdat de leer krachten tijdens deze ochtend ge woon lesgeven is het slechts beperkt mogelijk om tijdens deze lessen vragen te stellen. Dat kan eventueel wel in de pauze, of aan de directie. Meer informatie is telefonisch ver krijgbaar via de heer Neelen op nummer 617016. Sint-Philipsland Hans v. d. Ree en Jan Verwijs heb ben beide 90 centimeter aan vis ge vangen bij de viswedstrijd van De Makreel die zaterdag werd gehou den. Cenny Reijngoudt volgde hen op een derde plek met 57 centime ter. In totaal vingen de vissers 4,18 meter aan hun hengel. Bart de Witte was de deelnemer bij de junioren. Hij ving 28 centimeter. 4. Koen Noorthoek 38 cm; 5. Jan van Moort 36 cm; 6. Sjaak v.d. Maas 27 cm; 7. Thijs Geuze 27 cm; 8. Ronnie Bree- man 25 cm. Aan Karreveld 1 wil G.C. Schilper- oord een berging bouwen aan de voorzijde van de woning (de wonin gen met galerijen hebben alleen een ingang aan het pleintje). Aanvanke lijk wilde hij dat bij de trap doen, maar op advies van de welstands commissie is het nu aan de andere kant geplaatst. Het wordt tegen de buitenmuur gebouwd. De stichting Jongeren voor Jonge ren, een initiatief van de jongeren- raad Tholen, is officieel. De Joth wil de stichting gebruiken om geld in te zamelen voor een project in Burkina Faso. De echtgenoot van wethouder M.A.E. Velthuis, Pieter Mulders, die kinderhulpverlener is van beroep, is benoemd tot secretaris. Carolien Fa se uit Sint-Annaland, leerkracht op Die Heenetrechtschool in Oud-Vos semeer, is penningmeester. Vanuit de Joth zijn Ralf Smits als voorzitter en Anneloes Oudesluijs als lid aange steld. De stichting is nog op zoek naar een vijfde persoon. Er is afge sproken dat de stichting altijd sa menwerkt met de jongerenraad. i Vaak gaan de deuren er niet van open, maar voor het huwelijk van Martijn Krijger en An- nemarie van der Esch werd het ambachtshe renhuis in Oud-Vossemeer toegankelijk. Be heerder Toon de Wit opende het huis voor het paar. De ambtenaar van de burgerlijke stand, Anneke van Strien, was verheugd dat ze het 1 huwelijk van de Tholenaar en de bruid uit Binnenmaas op de monumentale locatie mocht voltrekken. „Ik vertelde aan een ken nis dat ik hier een huwelijk had. Oh, maar daar ben ik ook getrouwd, zei ze. Ze is inmid dels wel in de tachtig hoor, dus dat is al een poosje geleden." Van Strien kreeg enkele ja ren eerder al verzoeken van bruidsparen voor het ambachtsherenhuis als trouwlocatie. „Maar toen mocht je nog niet overal trou wen", vertelt de Anna-Jacobiaanse. Na het ja-woord in het monumentale pand stak het bruidspaar de straat over voor de kerkelijke inzegening. Zondag 7 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Amstel veen HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 16 u. ds. Verheul, Wouden berg. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. v.d. Poll. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. pastor Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. van Kralingen, Ridder kerk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 10/9 19.30 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED." 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst, St.-Maartens- dijk. 19 u. kand. Walhout, Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. 14.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten. 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 4/9 19.30 u. ds. Schot, Nun- speet. wo 10/9 19.30 u. ds. Melis, Veen. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. 14.30 u opening zondagsschool. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer-Abtskerke. 14.30 u. ds. Kruger, Barendrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Maanen, Middel- harnis. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11/9 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. De rechtbank in Middelburg heeft drie Roemenen voor het stelen van buitenboordmotoren en benzine celstraffen van zestien maanden, veertien maanden en een jaar op gelegd. De officier van justitie eiste twee weken geleden straffen van twee keer twee jaar en één keer 21 maanden. De rechtbank vond ech ter niet alle feiten bewezen, waar door de straffen lager uitvielen. Het trio maakte deel uit van een criminele organisatie, die in het voorjaar 25 buitenboordmotoren wegnam uit boten in de Zeeuwse havens Yerseke, Kats, Wolphaarts- dijk, Scharendijke en uit een loods in Port Zélande in Ouddorp en Stellendam. In Stavenisse werden twee benzinetanks uit een kajuit zeilboot gestolen. Een van de daders, een 27-jarige Roemeen, was bij alle diefstallen betrokken en werd veroordeeld tot zestien maanden cel. Zijn 38-jari- ge kompaan, die de buitenboord motoren in een aantal ritten naar zijn thuisland Roemenië vervoer de, kreeg een jaar gevangenisstraf. De jongste dader, achttien jaar, moet een celstraf van veertien maanden uitzitten. De totale buit zou een ton bedragen. Aan slacht offers, die een schadeclaim in dienden, moet ruim 6000 euro aan schadevergoeding worden betaald. Een aantal verdachten is nog voortvluchtig. In november moet een 28-jarige, in Antwerpen woonachtige, Roemeen voor de rechtbank verschijnen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 sept. donderdag 4 7.12-19.17 vrijdag 5 7.42 -19.52 zaterdag 6 8.12 -20.22 zondag 7 8.42 - 20.57 maandag 8 9.22 -21.47 dinsdag 9 10.12-23.12 woensdag 10 11.52 - donderdag 11 1.02-13.37 vrijdag 12 2.15-14.37 zo 7/9 16.06 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 12 sept Koor Camerata, amateurkoor uit het Poolse Ilawa, Uit op Tholen, R.K. Kerk, Markt 22, 20.15 u. 12 sept Orgelconcert. B. Bout en A. Knevel m.m.v. panfluittiste L. Ro kyta, Grote Kerk, 20 u. 12 t/m 27 sept Fototentoonstelling In Beeld, visies van Zeeuwse ama teur-fotografen op cultuur, wereld beeld en religie, Grote of O.L.V. kerk, ma t/m za 13.30-17 u. 13 sept Rommelmarkt t.b.v. zen dingsproject, Christengemeente Tholen, Oesterschelp, Simon Lind- houtstraat la, 10-15 u. 13 sept Oriëntatie-puzzelrit met personenauto's, vertrek en finish Meulvliet, 19.30-21.30 u. 18 sept en 9 okt Borstvoeding, in formatiebijeenkomst LLL, Stoof- straat 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 13 sept Trekkertrek, stichting Thoolse dagen, industrieterrein Kla verveld, v.a. 11 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religi eus erfgoed en de normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie rensstraat, di t/m za 14-17 u., juli/augv.a. 13.30 u. 20 sept Natte laarzentocht, kreken Sint-Annaland, start eind Sluispol- derweg, 13 u. 29 sept Verkoping kleding, Bethel- kerk. 19-22.30 u. STAVENISSE 6 sept Verkoping t.b.v. ouderenzorg project, comité van O.O.G., terrein Van Haaften, Pilootweg 5, 10-15 u. 27 sept Verkoping, stichting Adul- lam, hal Rehobothschool,10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichten over de natuur, Scaldis Naturalis, tot 18 aug ma t/m za 11-16 u, v.a. 18 aug op za 11-16 u. 13 sept EHBO-wedstrijd, landelijke wedstrijd. Rode Kruis. 15 sept Lezing tandarts J. van Dort, tandproblemen en gebitsverzorging bij mensen met diabetes, Info- avond leden diabetesvereniging, Haestinge, 19.30 u. 20 sept Fancy fair en rommelmarkt, J. van Stolbergschool, 13-16 u. POORTVLIET 13 sept Wielerronde Omloop van Tholen, v.a. 14 u. SINT-PHILIPSLAND 12 en 13 sept Fluplandse koaifees- ten, feestcomité Flupland, vrijdag v.a. 19 u. 24 sept Blij dat ik rij, ledenavond NBvP. De Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 28 sept Stadswandeling met gids,VVV Brabantse Wal, elke wo en zo vertrek Grote Markt 14 u. 5 sept Belle Perez, concert, de Stoe- lemat. Westersingel, 20.15 u. 6 sept Rowwen Hèze, concert, de Stoelemat, Westersingel, 22 u. 6 sept Kofferbak verkoop, voor parti culieren, Gedempte haven, 9.30-17 u. 10 sept Cultuurdropping, Uitpunt Bergen op Zoom. 13 sep Fast Forward Festival, chr. muziekfestival, Stoelemat, 20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Batman: The dark knight - do en wo 20 u, vr t/m zo 20.45 u. De brief voor de koning - za, zo en wo 16 u. Fados - ma 20.30 u. Get smart - do en ma t/m wo 20 u, vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Hoe overleef ik...mezelf -za, zo en wo 13.45 u. Kung Fu Panda (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Mamma mia! - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u, zaen zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Night- watching - zo 19 u en di 20.30 u. Star Wars: The Clone wars (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Superhero movie - do, ma en di 20 u, vr 18.45 u, za en zo 16 en 18.45 u, wo 16 en 20 u. The mummy, Tomb of the dragon emperor - vr t/m zo 21.15 u. Wall-e (Nederlandstalig) za, zo en wo 13.45 en 16 u. Wall-e (originele versie) - vr en za 18.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2