Smerdiek praat met RBC over profavontuur voor damesvoetbal Dertien medewerkers Van Houte aan de slag Plaats voor nieuwe campings op Tholen AbdijNieuws Bal VVN: 'Niet volgens eisen wet, maar wel duidelijk en veilig' Eilandelijke clubs zoeken samenwerking om hogerop te komen Donderdag 4 september 2008 64e jaargang no. 43 Wethouder is oma Automobilist rijdt nog onverzekerd Inhalen verboden op de Paasdijkweg Spreekruimte bij Kon. Julianaschool Smerdiek praat met RBC Roosendaal over het toetreden van damesteams tot het profvoetbal. De club heeft in middels met RBC Roosendaal drie gesprekken gevoerd over mogelijk profvoetbal voor dames in de regio. Het zou een revolutie voor Zeeland zijn als dit voor het Thoolse damesvoetbal van de grond komt. Promotie Plezier Plan@ Office neemt projectafdeling over Niemand afgehaakt Pleidooi voor vernieuwing en grotere plekken Landschap LOGUS ruime keuze binnen- en ^buitendeuren, RENAULT Autobedrijf Wattstraat 3,4691 RCTholen Tel. 0166-602440, Fax 0166-604440 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,55 per halfjaar, 29,75 per jaar, per post 52,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Wethouder M.A.E. Velthuis is oma geworden. Haar dochter Harmke Mul ders is in Burkina Faso bevallen van een dochter. Velthuis werd dinsdag tij dens de openbare jongerenraadsverga- dering in het gemeentehuis in Tholen gefeliciteerd. Ze nam een kaart in ont vangst met de tekst 'het jongste Joth- lid' en kreeg te horen dat er nog een rompertje met dezelfde tekst zou wor den thuisbezorgd. Ze was blij verrast door de felicitaties. Ze was bij de ver gadering aanwezig, omdat er drie nieuwe Joth-leden werden geïnstal leerd door burgemeester W. Nuis. Een 44-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk is dinsdagmiddag aan gehouden voor onverzekerd rijden. Hij was betrokken bij een aanrijding op de kruising tussen de Auvergnestraat en de Coehoomstraat in Bergen op Zoom. Hij verklaarde dat hij op het moment dat hij al over de kruising reed een auto van rechts aan zag ko men. Hij kon een aanrijding met de 30-jarige man uit Bergen op Zoom niet meer voorkomen. De Smurdieke- naar bleek niet verzekerd en is aange houden. Zijn rijbewijs, de auto en het kentekenbewijs zijn ingevorderd, na dat bleek dat hij al eerder betrapt was op onverzekerd rijden. Na verhoor is hij vrijgelaten. Op een deel van de Paasdijkweg bij Poortvliet wordt inhalen verboden. Het gaat om het gedeelte vanaf de rotonde tot en met de komgrens (net voorbij Bouman Potter). Op dit stuk mag vijftig kilometer worden gere den, maar uit metingen blijkt dat ruim een kwart van de automobilis ten de maximum snelheid over schrijdt. Nu ligt er één lijn in het midden van de weg. Inhalen is dan ook toegestaan, maar dat wordt ver anderd bij het opnieuw asfalteren van het wegdek. De belijning wordt aangepast waardoor het inhalen ver boden wordt. Ook wordt de weg op een andere manier 'visueel' ver smald. De gemeente hoopt dat daar door automobilisten hun snelheid matigen. De werkzaamheden vinden in deze en volgende maand plaats. De Koningin Julianaschool in Sint- Philipsland krijgt 146.285 euro van de gemeente voor het bouwen van een spreekruimte. Het geld komt uit de pot voor onderwijskundige ver nieuwingen. De nieuwbouw komt aan de Schoolstraat tegenover het huis van oud-wethouder L. Walpot. De ruimte wordt tegen het lokaal van groep 7 gebouwd. De logope diste en de schoolbegeleidingsdienst kunnen er apart met leerlingen spre ken. Ook de interne begeleider gaat in de nieuwe ruimte leerlingen die extra zorg nodig hebben, bijspijke ren. Verder kunnen er ook leerkrach ten gesprekken voeren met ouders. De nieuwbouw is de laatste uitbrei dingsmogelijkheid van de Koningin Julianaschool, of het speelplein zou kleiner moeten worden. Aannemer Muller-Franke uit Sint-Maartensdijk gaat nog voor de kerstvakantie met het karwei beginnen, dat volgend voorjaar klaar moet zijn. 'MSmÏ- L v Het damesvoetbal zit in de lift. Bij Smerdiek wordt nu gesproken over betaald voetbal. Op deze archieffoto poseren speelsters en trainers van Smerdiek met gastspelers bij het afscheid van keepster Conny van der Laak tweede van rechts). Wim Scherpenisse van de dames Smerdiek benadrukt dat het louter om informatieve gesprekken gaat. „Zoiets vergt een lange voorberei ding. Dan praat je over een traject van jaren. Een hoofdklasser die nu toetreedt tot het betaalde voetbal voegt niets toe. Daar gaat het ni veau niet mee omhoog, wat uitein delijk wel de bedoeling is. Om van een dergelijk initiatief een succes te maken, moet je flink investeren in een jeugdopleiding, professioneel kader en tal van andere zaken. Zo ver is het nog lang niet." Het is een opmerkelijke ontwikke ling. Het damesvoetbal zit duidelijk in de lift. Waar de herenelftallen in de streek ieder apart blijven optrek ken slaan de damesafdelingen de handen ineen. In het komend sei zoen speelt onder de vlag van Vos meer een team dat wordt aangevuld met dames van Smerdiek. Ook Tholense Boys en SPS gaan samen werken. Aan de top van de eilandelijke voet balpiramide van het damesvoetbal is Scherpenisse wel blij met de initia tieven van onderaf. Mits goed aan gepakt, gloort er volgens hem een mooie toekomst voor het dames voetbal in de regio. „Het starten van een damesafdeling is geen pro bleem, volhouden is veel moeilijker. Als je geen goede technische staf hebt, is het gedoemd om te misluk ken. Door onderling samen te wer ken, vergroot je de kansen om er een succes van te maken. Wat mij be treft, kunnen de seniorenafdelingen van de voetbalclubs uit de gemeente hier een voorbeeld aan nemen." Ondertussen hoopt het eerste da mesteam van Smerdiek mee te doen voor promotie naar de hoofdklasse en zijn er verkennende gesprekken gestart met RBC Roosendaal. Inzet van dat overleg is het op termijn toetreden tot het profvoetbal voor damesteams. Scherpenisse, sinds jaar en dag de inspirator van het da mesvoetbal op het eiland, juicht de ontwikkelingen toe. „Alleen door samen te werken, zullen clubs in de toekomst kunnen overleven." Praktische overwegingen winnen het bij de dames van sentiment. Bij Vosmeer speelden tot voor kort een tiental meiden in de jeugdafdeling. Gezien de leeftijd van de groep moeten zij overstappen naar de vijf de klasse van het damesvoetbal. Anders dan bij de jeugd wordt daar niet meer in zeventallen gespeeld. Het aantal speelsters is echter te klein om een elftal te vormen. In de zoektocht naar een oplossing kwam het bestuur van Vosmeer bij zuster vereniging Smerdiek terecht, aldus jeugdvoorzitter Kees Heijboer. „Want bij Smerdiek deed zich juist het omgekeerde voor. Daar hadden ze teveel speelsters voor het tweede team en te weinig om een derde elf tal op de been te brengen. Van deze oplossing worden beide partijen be ter, een echte win-win situatie dus." In het overleg tussen beide clubs is besloten om op maandagavond in Smerdiek te trainen en op woens dag in Oud-Vossemeer. De wed strijden worden gespeeld op sport park De Vossenberg. Ook hier geven volgens Heijboer praktische overwegingen de doorslag. „Wij hebben op zaterdag over het alge meen meer ruimte op onze velden tot onze beschikking dan Smer diek." De eerste ervaringen zijn po sitief. „Het vervoer is geen pro bleem en wordt goed geregeld. Een deel van onze meiden is trouwens afkomstig uit Sint-Annaland en die waren het reizen naar een andere kern hoe dan ook al gewend. Bij ge legenheid zullen we trouwens heus wel eens op Haestinge spelen. Met de voetbalbond zijn goede afspra ken gemaakt." Het Vosmeerse damesteam blijft onder leiding staan van leider/ coach Henk Potappel en Bea Mosch. Heijboer is niet bang dat Smerdiek op termijn garen spint van de constructie. „Het eerste da mesteam van Smerdiek is van een andere categorie. Wie daar goed ge noeg voor is moet je niet willen te genhouden, ook niet als het een ta lent van Vosmeer is." De Vosmeerse jeugdvoorzitter is positief gestemd. „Dit is toch een teken dat eilandelijke voetbalver enigingen beter kunnen samenwer ken dan vaak wordt gedacht." Vorige week vonden ook SPS en vijfdeklasser Tholense Boys elkaar. De besturen van beide verenigingen besloten om het komende seizoen hun damesteams te mixen en een combinatie-elftal de wei in te stu ren. De dames van SPS zijn sinds februari in training en hebben nog geen competitie-ervaring. Ook be schikt de club uit Poortvliet en Scherpenisse over te weinig speel sters om zelfstandig mee te doen aan de competitie. Bij Tholense Boys haakten juist enkele dames af vanwege werkverplichtingen op za terdag. De voorzitters Jan Heshof en Henk Vane zochten daarop con tact met elkaar en waren het er on derling snel over eens. Een snelle beslissing was ook nodig, gelet op de competitie die deze week start. De thuiswedstrijden worden om en om in Poortvliet en Tholen ge speeld. Ook de trainingen zijn wis selend, op maandagavond in Poort vliet en woensdag in Tholen. Het team wordt geleid door Cees Speet en Peter Broeders van Tholense Boys en Diana van de Werf en Ti neke Vane van SPS. ZIE VERDER PAGINA 13 Dertien van de 28 ontslagen medewerkers van Van Houte Wonen hebben per 1 september een baan gevonden bij Plan@Office Zeeland b.v. Dat aan de Energieweg 11 op bedrijventerrein Welgelegen I in Tholen gele gen bedrijf neemt de projeetafdeling van Van Houte over. Over de over name van de meubelwinkel aan de Stevinweg wordt nog onderhandeld. „Behoud van de werkgelegenheid is kracht) en daar komen nu dertien per bij dit faillissement het belangrijkste' zegt curator mr. J.B. de Meester. „Daar ligt de nadruk op bij de bespre kingen met diverse gegadigden, want de mensen moeten niet werkloos thuis komen te zitten. In feite zijn de lopen de orders van de projectafdeling van Van Houte door Plan@Office overge nomen. Daar is een bedrag voor neer gelegd, maar voor aflossing van de schulden tikt dat niet zwaar aan. Daar voor is het loon van 13 mensen be langrijker. Het UWV betaalt dat wel door tijdens het faillissement, maar die dient het tegelijk weer bij mij in als vordering. Bij deze 13 gaat het vooral om buitendienst-medewerkers als stoffeerders." Het aan d j Energieweg in Tholen ge vestigde Plan@Office Zeeland b.v., dat ook Van Houte Projectinrichting als tweede handelsnaam voerde, is ei gendom van MVH holding b.v. van Mariët van Houte-van der Slikke uit Sint-Maartensdijk, de echtgenoot van Erik van Houte, wiens eenmanszaak Van Houte Wonen vorige week failliet is verklaard. „We hadden aan de Ener gieweg alleen opslag, maar nu maken we er ook een kantoor bij. Plan@Offi- ce had zelf vier medewerkers (drie verkopers en een administratieve soneelsleden van Van Houte Wonen bij: alle 10 stoffeerders, de bedrijfslei der Johan Dek van de projectafdeling, een verkoopster en een tekenaar. We kunnen dus doorstomen. Gelukkig is er van de projectklanten niemand af gehaakt. De medewerkers hebben steeds doorgewerkt om de lopende opdrachten af te maken", aldus Ma riët van Houte, die blij is dat de werk gelegenheid van 13 van de 28 ontsla gen medewerkers zeker gesteld is. Na het bekend worden van het faillis sement kreeg het paar heel veel reac ties. „We weten niet wat ons over komt, zoveel blijken van meeleven. Heel positief allemaal in deze situatie. Van drie kanten is ons zelfs een auto aangeboden omdat de personenauto van Erik als gevolg van het faillisse ment in beslag genomen was door de curator. Het is echt ongelofelijk zo veel steun we kri jgen." Plan@Office heeft de lopende lease contracten van de bedrijfswagens overgenomen en ook twee vrachtwa gens uit de faillissementsboedel ge kocht van de curator, zodat het werk kan doorgaan. Erik van Houte zelf komt in dienst van Plan@Office. Het pand aan de Energieweg is eigendom van Van Houte Projectbegeleiding b.v., onderdeel van de MVH holding b.v. van Mariët van Houte. ZIE VERDER PAGINA 3 Op Tholen is ruimte voor nieuwe campings. Dat blijkt uit de notitie ver- blijfsrecreatie. Niet alleen is er meer ruimte voor nieuwe recreatieterrei nen, ook kunnen bestaande kampeerterrein uitbreiden. Verder mikt de gemeente op luxe voorzieningen en grotere staplaatsen. Het ontwikkelen van recreatie en toerisme is een speerpunt van het gemeentelijk beleid. Waar de nieuwe campings komen, is nog niet bekend. De gemeente heeft de zuidkant voor het toerisme aange wezen. Er zijn plannen voor het park Wulpdal bij Gorishoek en de Speel mansplaten aan de Oesterdam. Ook wordt gedacht aan een grote jachtha ven met 500 tot 600 ligplaatsen tus sen Tuttelhoek en Gorishoek. Ook zouden er meer plaatsen voor pas santen moeten komen. Bij de nieuwe terreinen zou 85 procent van de plaatsen bestemd moeten worden voor vaste gasten, de rest voor pas santen. De bestaande campings wor den op dit punt ontzien. Nieuwvesti- ging is dus mogelijk, maar dan moet het wel afwijken van de bestaande terreinen. Er wordt voor vernieu wing gepleit. Maar ook voor meer groen op de terreinen en daarbuiten. Het uitbreiden van bestaande terrei nen is mogelijk, maar mag niet on beperkt gebeuren. Komen er meer plaatsen, dan zal daar de aanleg van extra groen tegenover moeten staan. Nieuwe plaatsen moeten ook ruimer zijn dan de bestaande. Per kampeer- vak wordt 120 vierkante meter gere kend. Bedrijven die niet kunnen uit breiden, zullen die ruimte moeten vinden in het verminderen van het aantal plaatsen of samen moeten werken met aangrenzende terreinen. De gemeente spreekt zelfs over ver plaatsing of fusie. De gemeente wil ook het aantal vas te plaatsen en het aantal toeristische plaatsen per kampeerterrein vast stellen. Daarmee moet worden voor komen dat campings zich alleen maar richten op vaste plaatsen. De gemeente streeft naar meer variatie onder de groep toeristen. Het wordt ook mogelijk om cara vans om te zetten in gebouwen voor verblijfsrecreatie. Het moet wel zo gebeuren dat het goed past op het terrein en in het landschap. Recreatiewoningen staan nu op een oppervlakte van hoogstens 60 vier kante meter, voorgesteld wordt om dit te vergroten naar 90 vierkante meter. Op nieuwe terreinen kan dit 100 vierkante meter zijn. Het beleid is samen met de samenwerkende re creatieondernemers en de Recron opgesteld. Maandag wordt het be sproken in de commissie ruimte. Deze week Niels van den Berge uit Tholen helpt vluchtelingen in Palestina Piet van Hemert uit Scherpenisse keurt aardappels voordat z.e het frietvet ingaan Voetballer Mo Allali uit Sint-Maartensdijk gelooft in nieuw zaterdagteam Vosmeer EN VERDER... Veertig jaar in dienst bij De Waal en dan ontslag Botsing Broekseweg na voorrangsfout EEN MENS WORDT GROOT, DOOR HOGER TE REIKEN DAN HIJ KAN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Provincie Zeeland Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Sint-Annaland landelijke primeur met schuin zebrapad Een schuin zebrapad, dat is wel heel apart. Dat vindt ook de medewerker van D&S belijning uit Oosterwolde, die donderdagmiddag de strepen aan bracht voor de ingang van de speeltuin Vrij en Blij in Sint-Annaland. „Het is voor ons de eerste keer dat wij een schuine oversteekplaats maken. We doen wel vaker speelse vlakken, maar dit hebben we nog nooit gedaan." Het pad heeft de vorm van een zandloper en loopt schuin over de kruising van de Schoolstraat met de Kloosterstraat. Het is onderdeel van de andere straatschilde ringen die het bedrijf op de stoep bij de oversteekplaats heeft aangebracht. Er staan lachende gezichtjes, zogeheten smilies, en gekleurde hinkelbanen. Volgens Geert Hendriks van Veilig Verkeer Nederland voldoet een diagonale oversteekplaats niet aan de eisen die in de wet zijn opgenomen voor een voet gangersoversteekplaats (VOP). „Daarin staat namelijk onder andere dat een VOP bestaat uit een haaks op de wegas geplaatste witte markering met een breedte van 0,40 0,60 meter. Bij een diagonale oversteekplaats zijn de strepen niet haaks op de wegas aangebracht." De beleidsmedewerker is niet direct tegen een diagonale oversteekplaats, omdat de begrijpelijkheid van de situatie ook een rol speelt. „Een oversteekplaats moet voor alle weggebruikers duidelijk zijn. Verwarring over de status van een oversteekvoorziening kan tot onveilige situ aties leiden. Voetgangers kunnen denken dat ze recht op voorrang hebben, ter wijl automobilisten van mening zijn dat het niet om een VOP gaat en dat ze niet hoeven te stoppen voor voetgangers." Hendrik's collega Bas Vroonland van VVN denkt dat hel bij de situatie in Sint- Annaland wel veilig kan zijn, omdat er borden staan die aangeven dat er een ze brapad is. Ook ligt het pad op een verkeersdrempel en is het dus verhoogd. „Ook al wijkt het van de regel af, ik denk dat hier toch sprake is van een duidelijke si tuatie." Hij geeft toe dat kinderen in verkeerslessen altijd leren de kortste weg te nemen en dus recht over te steken. „Maar als er een zebra is, moeten ze daar ge bruik van maken. En ook leren ze in elke situatie eerst naar links en dan naar rechts te kijken voordat ze de weg oversteken." Zie verder pagina 3. De mannen van D&S belijning brengen onder toeziend oog van Schoolstraatbewoner Arie Arts het unieke zebrapad aan voor de ingang van de speeltuin in Sint-Annaland. Zeelandhaven 7, Bergen op Zoom, T. 0164 - 2715 00 Het Appeltje 8 (industrieterrein Borchwerf II), Roosendaal, T. 0165 - 65 99 99

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 1