Thools kampioenschap "Bommetjes springen" Vergadering Gemeenteraad 18 september 2008 Regionale Molendag Tholen en Sint Philipsland Zaterdag 6 september 2008 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 36 Donderdag 4 september 2008 gemeente Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het b estuurssecretariaat (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Kuipersdreef (Tholen): herstructurering ontsluiting complex Kuipersdreef; De Heul 8 (Sint-Annaland): het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning; Verbrandestraat 27 (Tholen): het verbreden van een dakkapel; Koningin Julianastraat 53 (Tholen): het plaatsen van een erker. Ingekomen sloopaanvragen Platteweg 28 (Scherpenisse): het gedeeltelijk slopen van een open frontstal. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 15 sep tember 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 11 en vrijdag 12 septem ber 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het Zaterdag 13 september wordt in zwembad "De Spetter" het Thools kampioenschap bomme-1 tjes springen gehouden. Het kampioenschap vindt plaats op de volgende tijden: Van 13.00 tot 14.00 uur voor kinderen van 6 t/m 11 jaar (in bezit van een zwemdiploma). Van 15.00 tot 16.00 uur voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar. Er zijn leuke prijzen te winnen, namelijk: Orginaliteitsprijs voor "de leukst verklede springer" GRATIS ABONNEMENT voor het seizoen 2009 Aanmelden voor het kam pioenschap graag voor 12 september 20.00 uur bij de kassa's van: zwembad "De Spetter" en "Haestinge". De kosten om mee te mogen doen bedragen 3,- Voor meer informatie en de spelregels kunt u terecht bij de kassa's of u belt naar zwembad "De Spetter" (0166-602862) of zwembad "Haestinge" (0166-663882) Op 18 september 2008 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende voorstellen: Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel tot verlaging van het legestarief bij de behandeling van een spoedaanvraag om een rijbewijs Voorstel om de functie van griffier aan te wijzen als functie waarvoor openbaarmaking van nevenwerk zaamheden in verband met integriteit noodzakelijk is Voorstel tot vaststelling van het Woonplaatsbesluit gemeente Tholen Voorstel om een kanttekening te maken bij het onderdeel JGZ van de GGD begroting 2009 Voorstel om de gecombineerde jaarrekening/jaarverslag 2007 van GGD Zeeland voor kennisgeving aan te nemen Voorstel om geen zienswijzen in te dienen over de ontwerp begroting 2009 en het concept eerste wijziging van de begroting 2009 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio Voorstel om geen bezwaar te maken tegen de jaarrekeningen 2006 en 2007 van de gemeenschappelijke regeling CPA-Zeeland die door het CPA-bestuur bij brief van 7 juli 2008 aan de gemeenteraden zijn aange boden Voorstel om de kadernotitie verblijfsrecreatieterreinen vast te stellen Voorstel tot vaststelling van de Procedureverordening voor advisering tegemoetkoming in planschade gemeente Tholen Voorstel tot kennis nemen van de hoofdzaken met betrekking tot de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) en over te gaan tot vaststelling van de 2e wijziging van de Legesverordening 2008 in verband met deze nieuwe wet Voorstel om de bevoegdheid tot het vaststellen van een projectbesluit, alsmede de bevoegdheid tot het afwijzen van een aanvraag tot het vaststellen van een projectbesluit, te delegeren aan het college van bur gemeester en wethouders Voorstel tot vaststelling van de le herziening van het bestemmingsplan Kom Stavenisse Voorstel tot het overnemen van de conclusies en aanbevelingen van het rapport Kleur bekennen d.d. 3 juli 2008 inzake onderzoek naar de overschrijding van het krediet nieuwbouw gemeentehuis Tholen Bespreek/hamerstukken De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opne men met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Nederland is over de hele wereld beroemd om zijn oude molens. In 1880 stonden er in ons land maar liefst 11.000 molens(!) Daarvan zijn er nu nog onge veer 1200 over. Gelukkig zijn er in de provincie Zeeland heel wat mooie molens bewaard gebleven. Vereniging De Zeeuwse Molen en het Gilde van Vrijwillige Molenaars afdeling Zeeland organiseren elk jaar een Regionale Molendag, om de molens in een bepaalde streek eens extra in het zonnetje te zetten. Dit jaar is de Regionale Molendag in de gemeente Tholen. In de gemeente Tholen staan 11 molens. Van deze 11 molens zijn/worden er binnenkort maar liefst 5 geres taureerd. Een geweldige inhaalslag, die het Thoolse molenbestand weer in oude glorie moet herstellen. De technische staat van die molens is er de oorzaak van dat op de Regionale Molendag een beperkt aantal molens te bezichtigen zal zijn. De molens die hieronder worden genoemd, zijn wel te betreden en zullen die dag, bij gunstige weersomstan digheden, ook werkend te zien zijn en bemand worden door de molenaars. 1. De standerdmolen te Sint-Annaland (pas gerestau reerd); 2. De molen te Stavenisse; 3. Molen De Nijverheid te Sint-Maartensdijk; 4. Molen De Hoop te Tholen; 5. Molen De dager te Oud-Vossemeer (draait niet) Deze molens zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Wij kunnen u van harte aanbevelen eens een bezoekje te brengen aan deze markante bouwwerken uit het verleden. Ga eens met eigen ogen zien hoe men vroe ger de kracht van de wind wist te gebruiken om via een ingenieuze constructie van assen, raderen en tandwielen uiteindelijk met grote ronde stenen het koren te malen. Ook een leuk idee: maak die dag eens een gezellig fietstochtje langs de molens. Nog enkele weetjes Van bovengenoemde molens zijn de 4 eerstgenoemde molens eigendom van de gemeente Tholen. Molen De Jager te Oud-Vossemeer is eigendom van Vereniging De Hollandsche Molen, de landelijke vereniging tot behoud van molens gevestigd te Amsterdam. De gemeente Tholen verricht veel inspanningen om alle molens in goede staat te houden. Zo is vorig jaar de restauratie van de standerdmolen te Sint-Annaland afgerond. Molen De Hoop te Sint Philipsland is momenteel in restauratie (deze restauratie heeft even stil gelegen maar binnenkort gaan de werkzaamheden aan deze molen weer verder). Volgend jaar wordt molen De Korenbloem te Scherpenisse in restauratie genomen. Ook aan de particuliere molens besteedt de gemeente aandacht. Zo heeft de gemeente bijdragen toegekend voor de restauraties van De Verwachting te Tholen, De Korenaar te Poortvliet, De Vier Winden te Sint-Annaland en De Jager te Oud-Vossemeer. Deze molens zijn ofwel in restauratie (De Verwachting) ofwel worden binnenkort in restauratie genomen (de overige 3). Tenslotte verleent de gemeente ook bijdra gen voor het jaarlijkse onderhoud van de particuliere molens. gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Reigerlaan 6 (Sint-Maartensdijk): het uitbreiden van een woning, verz. 21 augustus 2008; Reigerlaan 10 (Sint-Maartensdijk): het uitbreiden van een woning, verz. 21 augustus 2008; Molendijk 22 (Sint-Maartensdijk): het bouwen in afwijking v/e verleende vergunning, verz. 21 augus tus 2008; Hogeweg 42 (Sint-Maartensdijk): het wijzigen van de gevels, verz. 22 augustus 2008; Nijverheidsweg 38 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een bedrijfshal, verz. 22 augustus 2008; 'S-Gravenkreek 7 (Sint-Annaland): het uitbreiden van de woning, verz. 22 augustus 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Kapvergunningen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 18 tot en met 26 augustus 2008 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk Gemeente Tholen, voor het kappen van 2 Esdoorns en 4 Knotwilgen ter hoogte van Rozestraat 13,14,18 en Tulpstraat 13,14,16 Sint-Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 es ter hoogte van Huygensstraat 20 IJsclub Sint Annaland, voor het kappen van 1 Populier ter hoogte van Javadijk 40 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij het college van burgemeester en wet houders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meege nomen worden bij de beslissing om wel of niet de kap vergunning te verlenen. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer R.S.P.W.M. van Broekhoven, Kaaij 18 te Tholen, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor nieuwbouw en onderhoud van plezier jachten, gelegen aan de Schelde-Rijnweg 8a te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 149, die zij hebben ontvangen op 4 juni 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aan vraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 5 september 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de cen trale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 3 oktober 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Wet milieubeheer kennisgevingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Cemilas B.V., Nijverheidsweg 38 te Sint- Maartensdijk; Gemeente Tholen, Ambachtsweg 11 te Tholen; Autobedrijf Maat B.V., Veilingweg 15 te Sint- Annaland; Axces B.V., Ondernemersweg 12 te Tholen; Dienstencentrum Tholen, Sportlaan 12 te Sint-Maartensdijk; Klusbedrijf P. Potter, Paasdijkweg 25 te Poortvliet; Nieuw Eiland Tholen, Spuidamstraat 14 te Scherpenisse. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 5 september 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daar voor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11