Militaire erehaag voor paar Hage Faillissement Van Houte Plaatselijk nieuws 300 euro voor verhalen Afrika Verkoping voor ouderenzorg Lezing tandarts voor diabetici 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 augustus 2008 Tentoonstelling Van der Meer 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Olympische spelen op De Kraal Te veel gedronken Vrijstelling voor tent en container Auto uit de bocht Band Ocean's Edge trekt jas U2 aan Open avond koor Start bingo in An de Slöóve Advies verkeersbesluiten Herziening plan goedgekeurd Alkema promoveert in Seattle Rook, maar geen vuur Jongen mishandeld Fietser aangereden Bodemsanering Geld gestolen Vernielde ruitenwisser Einde psalmavond Pedicurediploma Geslacht in eigen slagerij J Huurpand Stevige taal Binnenkant Tholen De Thoolse kunstenares Marianne van der Mccr-Wittc heeft morgen de opening van haar tentoonstelling van schilderijen en penseeltekeningen in het Belgische Hoevenen. Musicus Frank Witte brengt tijdens de ope ning in de kerk Attenhoven een aan tal eigen composities ten gehore. Hij speelt onder de naam Zwarte Zaken en treedt voor deze gelegenheid op samen met zijn zoon. slagwerker Onno Witte. De tentoonstelling is dit weekend voor publiek geopend en op 6 en 7 september van II tot 18 uur. Meer informatie is te vinden op de websites www.atelierdegrebbe.nl of www.kerkattenhoven.be. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van diensl. Wattstraat 3, Tholen Advertentie I.M. De Kraal maakt morgen een sportie ve start van het schooljaar. De school organiseert een sportdag voor alle kinderen en leerkrachten in het thema olympische spelen. Allerlei atletiek onderdelen als verspringen, hordelopen en sprinten komen aan bod. De kinderen krijgen ook te ma ken met ludieke onderdelen als fiets band werpen en een krattenrace. De sportdag wordt gehouden op het trainingsveld van de Tholense Boys en staat onder leiding van de nieuwe gymjuf Karin den Ouden. Een 64-jarige automobilist uit Tho len is zondag om 17.45 uur in zijn woonplaats aangehouden voor het rijden onder invloed. De man had ongeveer vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en reed bij het parkeren van zijn auto aan de haven tegen een andere ge parkeerde auto. De geparkeerde auto raakte daarbij beschadigd. De man moest zijn rij bewijs inleveren. Hij is na het afleg gen van een verklaring weer in vrij heid gesteld. Het college van b. en w. wil vrijstel ling verlenen op het bestemmings plan voor het tijdelijk plaatsen van een tent en een container op een per ceel aan de Zoekweg 4. De tent en de container mogen maximaal 5 jaar blijven staan. Een 19-jarige automobilist is dins dagavond op de Oud-Vossemeerse- dijk gewond geraakt bij een eenzij dig ongeval. Hij reed tegen elf uur in de flauwe bocht even voorbij Welge legen rechtdoor en kwam tegen een boom aan de rechterkant van de weg tot stilstand. De jongeman liep ver wondingen op aan het hoofd en is ter plekke door het personeel van de ge alarmeerde ambulance behandeld. Hij hoefde niet mee naar hel zieken huis. De Oud-Vossemeerse rockband Ocean's Edge verzorgt zondag van 22 tot 24 uur een speciaal optreden tijdens het evenement Vlissingen Maritiem. De band sluit de feest avond op het Bellamypark in Vliss ingen af met een twee uur durende verzameling hoogtepunten van de Ierse formatie U2. De bandleden spelen nummers als Pride. Where the streets have no name en With or without you en gaan ook gekleed als U2. De toegang is gratis. Sint-Annaland Het christelijk mannenkoor Door eendracht verbonden houdt woens dag van 19.45 tot 21.45 uur een open repetitieavond. Deze avond staat open voor alle mannen vanaf 18 jaar die graag zin gen en met hun stem het koor kun nen versterken. Het koor, dat in het voorjaar van 2009 tien jaar bestaat, houdt iedere woens dagavond onder leiding van dirigent Koos van der Slikke repetities in de Hervormde Kerk aan de Ring. Er zijn 72 leden, afkomstig zijn uil alle ker nen van de gemeente Tholen en ook diverse leden uit enkele plaatsen van Zuid Beveland. Het repertoire bestaat uit meer dan 100 geestelijke en va derlandse liederen. Het jaarlijkse najaarsconcert is op 27 september om 19.30 uur. Als gast is het bekende Chr. gemengd koor Asaf uit Papendrecht aanwezig. De eerste bingo van het nieuwe sei zoen staat dinsdag op het program ma in café An de Slöóve. De bingo's beginnen net als altijd om 19 uur. Er worden acht ronden gespeeld en bij elke ronde zijn drie prijzen te win nen. Afsluitend is er een superronde waarbij al het ingelegde geld als prijzenpot geldt. Deelnemers wor den verzocht op tijd te komen, want de ballen gaan echt om 19 uur rollen en vol is vol. De volgende bingo is op 23 september. De politie gaat het college van b. en w. op hun verzoek adviseren over mogelijke verkeersbesluiten. Deze hebben betrekking op het aanbren gen van een voetgangersoversteek plaats in de Poststraat ter hoogte ven de Boswei en een gesloten verkla ring voor voertuigen waarvan de to taalmassa hoger is dan 3.5 ton. Deze laatste verklaring zou moeten wor den ingesteld bij de dijkdoorgang Spuihaven/Molendijk. Het college van b. en w. heeft beslo ten om de eerste herziening van het bestemmingsplan Stavenisse onge wijzigd goed te keuren. Het betreft de bouw van een ouderencomplex aan de Wethouder C.J. Moerland straat en het vergroten van de super markt aan de Voorstraat. Sint-Maartensdijk Leontine Alkema (29). oud-inwoner van Sint-Maartensdijk, is gepromo veerd in de statistiek aan de Univer siteit van Washington in Seattle. Zij heeft onderzoek gedaan naar het voorspellen van HIV- en geboorte cijfers in ontwikkelingslanden. Ze mag nu de titels doctor (dr.) en inge nieur (ir.) voeren. Zij gaat in novem ber wonen en werken in New York, waar zij onderzoek gaat doen en col lege gaat geven in statistiek en UN- millenniumdoelen aan de Columbia- university. Meer informatie hierover is te vinden op haar weblog alke- ma.web-log.nl. De brandweer is zondagmiddag ge alarmeerd voor een brandje in de Westpoort. Het bleek echter om een flink rokende vuurkorf te gaan. Om wonenden zagen rook vanachter de woning van de familie Schot komen. Aangezien die niet thuis was, werd rond half vijf de brandweer gewaar schuwd. Vlak voor die arriveerde, kwam ook Schot thuis. Hij kon in zijn woning geen vuur ontdekken, maar rook wél een brandlucht. On derzoek leerde dat zijn buren een vuurkorf stookten vlak achter Schots schutting. Brandweer en politie bel den daarop bij deze mensen aan, die aanvankelijk niet open deden. De fa milie Schot, die de ramen op de bo venverdieping open had staan, moest vanwege alle rook het huis grondig luchten en de gordijnen wassen. Een 18-jarige jongen uit de gemeen te Tholen is zaterdag tussen 2115 en 21.30 uur mishandeld in de Bos straat. Een 20-jarige man uit dezelf de gemeente trok de jongen uit de stilstaande auto van een vriend. Daarna werd de 18-jarige geschopt, geslagen en met een scherp voor werp bedreigd. Hij liep letsel op aan zijn voorhoofd. Beiden zijn beken den van elkaar en de oorzaak van de mishandeling is een reeds langer lo pend conflict. Een 84-jarige fietser uit de gemeente Tholen zag vrijdagavond een 24-ja- rige automobiliste uit Bergen op Zoom over het hoofd. Hij stak de Poortvlietsedijk over richting de En- gelaarsdijk. De fietser stopte tussen de verkeersheuvels in het midden van de weg. Op het moment dat hij verder ging over de tweede weg helft, werd hij aangereden. De man kwam ten val. maar had geen zicht baar letsel. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Heijmans infra techniek bv uit Ros malen blijkt de laagste inschrijver te zijn voor de bodemsanering van de gedempte sloot aan de Molenwcg/Plattcwcg. Het college van b. en w. heeft daarom het werk aan dat bedrijf gegund. Poortvliet Uit de kantoorruimte van de super markt is een geldbedrag van een paar duizend euro weggenomen. De dief heeft vorige week maandagmorgen tussen 8.30 cn 14.30 uur in een onbe waakt ogenblik toegeslagen. Er zijn geen braaksporen gevonden. Maandag 1 september hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. Een echtpaar werd dinsdag bij terug keer van hun vakantie onaangenaam verrast bij het zien van hun auto die geparkeerd stond aan de Molen straat. De ruitenwisser was vernield. Volgens omwonenden zouden de da ders hebben toegeslagen in de nacht na de braderie. Het echtpaar heeft aangifte gedaan bij de politie. Sint-Philipsland De organisatie van de maandelijkse Psalmzangavond in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Ge meente heeft besloten geen zang avonden meer te organiseren. De re den hiervoor is dat de belangstelling te beperkt is gebleken. Nel van Kolthoorn is aan het Zebra College in Roosendaal geslaagd voor het vakdiploma pedicure. Veiligheid. Tholen krijgt van de pro vincie subsidie voor het project exter ne veiligheid, dat zich richt op onder meer vergunningen, bestemmings plannen en saneringen. Voor 2006 en 2007 zijn de bijdragen vastgesteld op respectievelijk 28.871 en 27.228 eu ro. Er zijn al voorschotten betaald, waardoor de afrekening 9905 euro bedraagt. l Rundergehakt 1 kg 4,75 Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Magere speklappen 1 kg 5,00 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! Donderdag, vrijdag en zaterdag WMaandagdinsdag en woensdag I Malse biefstuk |Spareribs art/gffa Varkensfilet I Kip-gezond of kipblokjes Barbecueworstjes I I I I 250 gr. 1 kg 500 gr. 4,25 4,95 4,25 500 gr. 4,25 4 1 GRATIS York achterham 1 (X) gram 1,29 Gegrilde kip met zontomaat 100 gram 1,39 Gebraden gehakt 150 gram 1.25 Rundvlees slaatje /«*cn 500 gram 2,75 Bami- of satéballetjes 200 gram 2,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Het centrum voor internationale samenwerking Zeeland (COS) stelt een bedrag van 300 euro be schikbaar voor jongeren die op stage of studiereis in Afrika zijn geweest en hun verhaal willen vertellen voor een groot publiek. Steeds vaker gaan jongeren stage lopen in een ontwikkelingsland. Deze groep kan een beroep doen op het stimuleringsfonds van het COS. Voorwaarde is dat jongeren na te rugkomst uit Afrika voorlichting geven. Het fonds is bedoeld voor studenten uit het Zeeuwse onder wijs. Agenda THOLEN t/m 30 aug Grote Kerk. openstel ling. woe en za 13.30-17 u. t/m 28 aug Avondfietsvierdaagse, organisatie Huisvrouwentrimgroep. mevr. Goorden tel. 602933. t/m 30 aug. Kermis en braderie 29 en 30 aug Kringloopwinkel, voormalige Timpa, vr. 13.30-16.30 u., za 9.30-15.30 u. 29 en 30 aug Tweedehands kleding en speelgoedbeurs, voormalige Timpa, 9-12 en 13.30-16 u. 30 aug Samenzangavond voor Bij zondere Noden, Gereformeerde Ge meente, Ds. Kerstenstr. 2, 19.45 u. 30 aug Rommelmarkt, Dorcas, Re- gentessestraat, 9-16 u. 3 sept. Borstvoeding, informatie borstvoeding aan kinderen ouder dan 9 mnd, LLL, Meanderlaan 214. 10-11.30 u. 12 sept Koor Camerata, amateur koor uit het Poolse Ilawa, Uit op Tholen, R.K. Kerk. Markt 22, 20.15 u. 13 sept Rommelmarkt t.b.v. zen dingsproject, Christengemeente Tholen, Oesterschelp, Simon Lind- houtstraat la. 10-15 u. 13 sept Oriëntatie-puzzelrit met per sonenauto's, vertrek en finish Meul- vliet, 19.30-21.30 u. 13 sept Wielerronde Omloop van Tholen. v.a. 14 u. OUD-VOSSEMEER 13 sept Trekkertrek, stichting Thoolse dagen, industrieterrein Kla verveld, v.a. 11 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religi eus erfgoed en de normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u.. juli/aug v.a. 13.30 u. 28 aug Natte laarzentocht, wande ling door kreken. Staatsbosbeheer, start eind Sluispolderweg. 19.30 u. 30 aug Invitatietoernooi Smash '76, 22e editie tafeltenniswedstrijd. Wel- levaete, 9-16 u. 30 aug. Vandaag geen vis, voorstel ling Zeeland Nazomerfestival, Ring 22. 20.30-22 u. 3 sept Open repetitieavond, man nenkoor Door eendracht verbonden, Herv. Kerk, Ring, 19.45-21.45 u. STAVENISSE Verkoping t.b.v. ouderenzorgpro ject. comité van O.O.G., terrein Van Haaften. Pilootweg 5, 10-15 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichten over de natuur, Scaldis Naturalis, tot 18 aug ma t/m za 11-16 u, v.a. 18 aug op za 11-16 u. 28 aug Verslag hulptransport Roe menië, toelichting m.b.v. foto's en diapresentatie. Hervormde Gemeen te, Rehobothkerk. 19.30 u. 13 sept EHBO-wedstrijd, landelijke wedstrijd. Rode Kruis 15 sept Lezing tandarts J. van Dort, tandproblemen en gebitsverzorging bij mensen met diabetes, Info-avond leden diabetesvereniging, Haestin- ge, 19.30 u. 20 sept Fancy fair en rommelmarkt. Juliana van Stolbergschool, 13-16 u. SCHERPENISSE 30 aug Excursie Scherpenissepol- der, wandeling o.l.v. gids, VVV Tholen/SBB, start Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 4 sept Uitstapje leden NBvP, naar Bergen op Zoom, opgeven t/m 31 aug bij secr. J. de Jager 503371, ver trek Voorstraat 9.30 u. 12 en 13 sept Fluplandse koaifees- ten, feestcomité Flupland, vrijdag v.a. 19 u. 24 sept Blij dat ik rij, ledenavond NBvP, De Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 28 sept Stadswandeling met gids.VVV Brabantse Wal, elke wo en zo vertrek Grote Markt 14 u. 29 t/m 31 aug Jeu de Boules toer nooi. Petangeske, Stadspark Kijk in de Pot. vrij v.a. 14 u. 31 aug Excursie tuin park van Mattemburgh; wandelingen o.l.v. gids, landgoed Mattemburgh, Beu- kendreef, 14 u. 13 sep Fast Forward Festival, chr. muziekfestival, Stoelemat, 20 u. 21 sept Laatste keer kindercabaret, Pieter Tiddens, jeugd/familievoor stelling, de Maagd, 14.30 u. 23 sept Cabarestafette, Veronique Sodano e.a., de Maagd, 20 u. +film+++film+++filni+++film+ CINEM 'ACTUEEL: Batman: The dark knight - do, ma en wo 20 u. vr t/m zo 20.45 u. De brief voor de koning - za, zo en wo 16 u. Hancock - vr t/m zo 21.15 u. Hoe overleef ik...mezelf -za, zo en wo 13.45 u. Kung Fu Panda (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Mamma mia! - do. ma en di 20 u., vr 18.45 en 2115 u. za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. No country for old men - zo 19 u. ma en di 20.30 u. Star Wars: The Clone wars (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Su perhero movie - do, ma en di 20 u, vr 18.45 en 21.45 u, za en zo 16, 18.45 en 21.15 u, wo 16 en 20 u. The mummy, Tomb of the dragon emperor - do, di en wo 20 u, vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Wall-e (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Wall-e (originele versie) - vr en za 18.45 u. VERVOLG VAN VOORPAGINA „We boden een gevarieerd assorti ment in het hogere segment en veel van onze klanten kwamen van over de brug. We hadden hele goede klan ten en tot zaterdag is het nog heel druk geweest. Voor heel veel mensen was dat onbegrijpelijk, maar wij wa ren natuurlijk geen Bouman-Potter." De medewerkers van Van Houte Wo nen wisten dat de financiële situatie heel moeilijk was. „Je blijft echter vechten, maar op een gegeven mo ment ben je dat zat", zegt José Krui- ze. „Voor ons is het nu afwachten wat er gaan gebeuren. Het is heel spannend voor mij en mijn colle ga's." Het pand van Van Houte Wonen was geen eigendom. Hij huurde dat van New Home Investment b.v. uit Rijs- sen. een dochteronderneming van Bouwbedrijf Nieuwenhuis/Selek- thuis, die verderop aan de Stevinweg in Tholen pas een nieuwe showroom en magazijn opende. Hetzelfde be drijf kocht eerder het oude pand van Van Houte aan de Markt in Sint- Maartensdijk en later ook het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Van Houte was de eerste vestiging en tegelijk ook het paradepaardje in de strook voor grootschalige detailhan del op bedrijventerrein Welgelegen II in Tholen. Een fraai pand op een bij zonder mooi plekje met gerenom meerde merken als Leolux, De Sede, Rolf Benz en sinds december Top- form. In maart 2005 opende Van Houte Wonen in Tholen, nadat het bedrijf jarenlang aan de Markt en Westvest in Sint-Maartensdijk gevestigd was. In Tholen was sprake van een ge durfde aanpak waarbij het verkoop- vlak steeg van 1600 m2 in Sint- Maartensdijk naar 4000 m2. In samenwerking met andere bedrijven organiseerde Van Houte evenemen- tendagen, maar de nieuwe initatieven brachten onvoldoende rendement op ten opzichte van de zware lasten. Erik van Houte (38) nam in 1997 de leiding van zijn vader Mart over, die in de Kaaistraat in Scherpenisse was begonnen. Zijn vader startte in 1949 in Waarde de onderneming, die na de watersnood van 1953 naar Scherpe nisse verhuisde. Volgend jaar zou Van Houte het 60-jarig bestaan ge vierd hebben. Tholen Rockt. De stichting Tholen Rockt krijgt van de provincie Zee land een subsidie van 3000 euro voor het Women in Rock Festival 2007. De organisatie heeft de pres tatieafspraak gerealiseerd en tevens voldaan aan de voorwaarde om ken baar te maken dat een C-culture subsidie van de provincie het evene ment mede mogelijk heeft gemaakt. VERVOLG VAN VARKENS „Maar verder blijft de reden een beetje in nevelen gehuld", aldus Van Dis. Ambtenaar Trudy Hertogs vult aan dat er ook is opgemerkt, dat het door de importeur overlegde meetprotocol zich volgens de tech nici niet leent voor het biobedsys- teem. Van Dis begrijpt niet waarom de Nederlandse instanties de onder zoeksresultaten uit Duitsland, De nemarken en Zwitserland/Oosten rijk ten aanzien van dit systeem niet overneemt. „We krijgen niet helder wat hier achter steekt." Naast stank reductie zou het filter ook het fijn- stof fors terugdringen én ziektekie men doden. Bovendien is het in financieel-economische zin aantrek kelijk. In een 'brandbrief en noodkreet' heeft Van Dis een beroep gedaan op de ministers van landbouw en van milieu, de vaste kamercomis- sies, premier Balkenende, het Zeeuwse CDA-kamerlid Koppejan, europarlementariër Van Nistelrooij, gedeputeerde staten van Zeeland, de ZLTO (plaatselijk, regionaal en landelijk) en de Vereniging van Ne derlandse gemeenten. De strekking is dat Tholen op het gebied van duurzaamheid een naam hoog heeft te houden. En dat het biobedsys- teem een kans verdient 'in het be lang van innovatieve ontwikkelin gen die een niet geringe bijdrage leveren aan de verbetering van het milieu en de leefbaarheid'. De pro vincie en twee Kamerleden re ageerden al positief. In de brief wordt stevige taal gebezigd: 'Waar om hobbelt ons land voortdurend schoorvoetend achteraan bij pogin gen om handen en voeten te geven aan duurzame oplossingen van ma jeure problemen? Welke krachten - lees belangen - spelen een invloed rijke en doorslaggevende rol van betekenis bij deze vertragings- en ontmoedigingsstrategieën en -tac tieken?' Aangezien twee varkenshouders - A. van Duijnhoven aan de Noor- mansweg en M. Welvaarts die aan de Bitterhoekseweg gaat bouwen - tot nu toe bereid waren om mee te werken, vindt het gemeentebestuur het belangrijk dat de proef kan doorgaan. „Ze zijn gelukkig bereid om nog even af te wachten. Van Duijnhoven bijvoorbeeld heeft al een vloer gestort en er liggen al ma terialen gereed voor de proefopstel ling." De proefstatus - niets meer dan het vaststellen van de emissie factor over een bepaalde periode - biedt de varkenshouders de juridi sche zekerheid dat hij, ongeacht de resultaten, met de methode mag blijven werken. Na het hoopgevende bericht uit Den Haag. rekent Van Dis erop dat het alsnog goed komt met de proef. Hij heeft de geadresseerden van de brandbrief daarom laten weten, dat ze even geen actie hoeven te onder nemen. „Maar mocht het onver hoopt nodig zijn, dan zal ik hun hulp opnieuw inroepen." Een bijzondere bruiloft vorige week in Renesse. De 23-jarige korporaal Ivo Hage, afkomstig uit Anna Jacobapolder, en de 27- jarige dierenartsassistente Inge Pernot gaven elkaar hun jawoord in slot Moermond. De bruidegom was gekleed in het gala-uniform van het twaalfde infanteriebataljon van het Regiment van Heutsz. Collega 's vormden, met sabels, een militaire erehaag voor het paar en bruidsmeisje Romy, een nichtje van Ivo. Het stel leerde elkaar vier jaar geleden op Kreta kennen. Ze gaan in Almere wonen. Ivo werkt bij de luchtmobiele brigade, op de Oranjekazerne in Schaarsbergen. Zondag 31 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. H.D. 18.30 u. ds. v.d. Akker. Nieuwer- kerk a/d IJssel. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Meuleman, Ouddorp. 15 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. da. Balder-Timmerman, Wil lemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en comu- nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18.30 u. ds. Den Boer. St.-Philips- land. GEREF. KERK 10 u. dhr. Daleboudt, Ossendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Gielen, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. do 28/8 19.30 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STA\ ENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Stad a/h Ha ringvliet. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Heijden, Dirksland. 19 u. ds. De Jong, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 2/9 19.30 u. ds. Geuze. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Daalen, Nijkerk. 14.30 u. ds. Van Kooten, H.D. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. De Waard, Stolwijk. 14 u. leesdienst. do 4/9 19.30 u. ds. Schot, Nun- speet. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, H.A. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 4/9 19.30 u. ds. Silfhout. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse- meer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Waard, Stolwijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. Een comité van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Stavenisse or ganiseert 6 september een grote ver koping ten behoeve van de ouderenzorg. De verkoping vindt van 10 tot 15 uur plaats op het ter rein van Van Haaften sierbestrating aan de Pilootweg 5 in Stavenisse. Er zijn onder meer gebruikte goede ren, antiek en curiosa, zelfgemaakte tuinmeubelen en decoraties, ca- deau-artiklen, nieuwe- en tweede hands boeken, handwerkspullen van ouderen en speelgoed. Van Haaften biedt tuinartikelen aan. Daarnaast is er een opruimverkoop van nieuwe kinderkleding, staat er een ijskraam en zijn er andere versnaperingen verkrijgbaar. Nieuw is een Ameri kaanse veiling van interessante spullen. Hierbij betaalt elke bieder het verschil met het voorgaande bod. De veiling begint om 11 uur en als er genoeg spullen zijn, is er nog één om 14 uur. De Thoolse afdeling van de Diabe tesvereniging houdt 15 september een informatieve avond voor haar leden in Haestinge in Sint-Maar tensdijk. De spreker voor deze avond die om 19.30 uur begint, is tandarts J. van Dort uit Sint-Maar tensdijk. Zijn lezing heeft als onder werp 'Tandproblemen en gebitsver zorging bij mensen met diabetes'. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de tan darts. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom c.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaa'n 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. - TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.*, Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn .tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. UM3- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vcrvoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I. St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Thole#,.in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP v Op werkdagen van 10 tot 12 in,.tel. 0166-668200. A rv_ CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZl Haven 9, Sint-Maartensdijk., tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragenlnen klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV'.Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490. ma t/m vr 930- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. r LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 01J 8-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO CO Telef. spreekuur: elke di. 18-30 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.'ni)'. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 t/m vrijdag 22 juli. donderdag 28 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 29 30 31 1 2 3 4 5 1.49 -.14.29 3.02 -15.32 4.02 - 16.19 4.45 - 17.00 5.22 -1737 6.00 - 18.12 6.37 -18.47 7.12 - 1^.17 7.42 -19.52 za 30/8 21.59 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten-later. Voor uitgebreidere informatie, bel het KNMI tel. 0900-9771. i VERVOLG VAN TORENHAAN De haan van Sint-Maartensdijk staat op een bol. Die wordt ook van een nieuw laagje voorzien: Zijn kleinzoon mag de haan van Stavenisse doen. Meester en gezel staan naast elkaar. De schilder in opleiding kijkt bij zijn opa het vak af. Hij is de vijfde gqutjratie Noom in het schildersbedrijf dat in 1902 begon. De jonge Jan heeft een opleiding van twee jaar achter de rug aan het SPOS in GoeS. Hij is aspirant gezel en begint aanlijn opleiding tot gezel aan dezelfde school. „Ik heb het nooit gehad op school." 11W r Volgens zijn opa kan dat ook-niet. Zomaar oefenen met bladgoud is een kostbare zaak. Maandag en dinsdag werden met behulp van een kraan do hanen van de torens gehaald. De torens zijn van de gemeente die om de vier jaar de spits laat onderhou den. De schilders zetten ook,het kruis in de verf en de houten spits. Ook de binnenkant van de torens zijn onder handen genomen. Woensdag werden de hanen weer op hun plaats gezet. „Ze schitte ren weer," zegt de oude Noom. „Gezien mijn leeftijd vind ik dit wel grappig om te doen." ir.,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2