Tweede bekerronde gloort voor Tholense Boys na zege Lezen, kijken en luisteren op dijk tussen Oosterschelde en Schakerloo Stevig trappen bij fietsvierdaagse Fluplandse koaifeesten •ymiLiM© Optreden Pools koor Camerata Geen prijs voor Akkermans Donderdag 28 augustus 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Van de streekclubs lijkt alleen Tholense Boys in aanmer king te komen voor de volgende bekerronde. De Thole- naren deden dinsdagavond goede zaken met een knappe 3-1 zege op tweedeklasser Dinteloord. Mogelijk maakt ook het zaterdagteam van Vosmeer nog een kans. Zij kwamen tot dusver nog maar één keer in actie en won nen met 1-3 bij Val Aan, waarbij Rachid Bouhoudane de gehele Vosmeerse productie voor zijn rekening nam. NOAD'67 en Stavenisse vielen vooral op door zware ne derlagen. De Fluplanders blameerden zich zaterdag in Middelburg bij Dauwendaele: 11-2 verlies. Stavenisse ging zelfs met 11-1 onderuit bij Nieuw Borgvliet. Slagveld Noad '67 Rivalen Cursus over christelijk geloof Ambtenaren provincie draaien zelf op voor verkeersboetes Bintje 15 cent Wandeling Gorsen via Woord en Daad Inloopavond schaakvereniging Reünie oorlogsvrijwilligers Wie denkt badgasten te kunnen bespioneren met de pas geplaatste verrekijker op de zeedijk aan de voet van de Oesterdam heeft het mis. De draaicirkel is ingekort voor de privacy van de badgasten, zodat er alleen over het wa ter kan worden getuurd en in de Schakerloopolder achter de dijk. Het is een project van Staatsbosbeheer. Die is bezig om meer recreatieve voorzieningen op Tholen te realiseren. De verrekijker wordt vergezeld van een infor matiezuil en een zogeheten voicer. 2-2 gelijkspel. Reinier de Groen (0- 1) en de jonge Lourens Bovenberg 1 -2) brachten de Tholenaren twee maal aan de leiding. De thuisclub kreeg met de remise wat het ver diende: 2-2. Het nog naar de ideale samenstelling zoekende team van de nieuw aangetreden trainer Jacco Theunisse overtrof de verwachtin gen dinsdagavond op de Bent. Hoe wel Dinteloord nog wel op voor sprong kwam boog de thuisclub de stand voor rust om in een voordeli ge marge (2-1), vooral dankzij de individuele kwaliteit van Reinier de Groen. Ook de beslissende derde treffer, na een uur spelen, kwam op naam van De Groen. Een ander op vallend gezicht bij de Tholenaren was Arjan van Dijke, voorheen spe lend bij de reserves en nu prima op tredend als laatste man. WHS wist in de eerste bekerronde nog geen enkel positief resultaat te boeken. Op de Waaje werd zaterdag met 1-4 verloren van Zeelandia Mid delburg. Voor rust deed WHS nog goed mee met de technisch vaardige bezoekers en zorgde Jeroen Oosdijk met een rake kopbal zelfs voor een voorsprong. Na de 1-1 bij rust maak te Zeelandia in de tweede helft het verschil. Dinsdagavond ging de ploeg van de nieuwe coach Joost Hulshof tevergeefs op zoek naar eer herstel tegen het sterke Bruse Boys. Met vrijwel uitsluitend jongeren in het team legde de thuisclub het met name op ervaring af. Geknoei ach terin leverde Bru een 0-1 voorsprong op. Nog voor de pauze werd de sco re verdubbeld. Bij WHS kreeg enkel de snelle Andreas Vroegop wat klei ne kansjes. In het tweede helft leg den de bezoekers het klassenverschil nadrukkelijk vast: 0-4. Tholense Boys opende de beker competitie bij Wolfaartsdijk met een NOAD'67 kreeg zaterdag een onge nadige afstraffing bij Dauwendaele. Het team van Ko Stoutjesdijk miste elke vorm van strijdlust en liet het met name in het eerste kwartier na de pauze helemaal afweten. In dat tijdsbestek bouwde de ploeg uit de provinciehoofdstad de 3-1 voor sprong uit tot 9-1. Met uiteindelijk een 11-2 nederlaag aan de broek verlieten de Fluplanders het slag veld. Comé de Frel (1-1) en Rob den Engelsman scoorden. Thuis te gen tweedeklasser VVC'68 nam NOAD dinsdag deels revanche op zichzelf: 3-3. Piet de Graaf (ex-Tho- lense Boys) viel op als aanvalsleider bij de bezoekers met twee doelpun ten. De derde Halsterse treffer kwam op naam van invaller Pim van der Est die, in het nauw gebracht door De Graaf, in eigen doel schoot. Wiljan Lisseveld was tweemaal suc cesvol voor de thuisclub. In het laat ste kwartier legde Corné de Frel de eindstand vast. Stavenisse droop ook al een keer met het schaamrood op de kaken van het veld. Het sterke Nieuw Borgvliet liet de bezoekers alle hoe ken van het eigen sportpark de Brombeer zien. Bij de stand 11-1 was de honger van de Brabanders gestild. Eduward de Rijke zorgde voor de enige Thoolse treffer. Bij Ouwerkerk zat de door Jeremy Gierman geleide defensie van de roodgelen beter in elkaar. In het du el met de Schouwse zondagvijfde- klasser werd niet gescoord. Bij de bezoekers liet spits Marco Klippel II enkele mogelijkheden aan zich voorbij gaan. Sander Smits werd als aanspeelpunt op het middenveld no de gemist. De 0-0 was een terechte uitslag. Maandagavond praat Stave nisse met een kandidaat-trainer die de huidige vacature wellicht kan in vullen. Smerdiek en Vosmeer (zondag) zijn als enige streekclubs in dezelfde poule ingedeeld. Beide rivalen trof fen elkaar dinsdagavond op Haes- tinge, waarbij Smerdiek de partij met overtuigende 4-0 cijfers naar zich toe trok. Na een goede start van de bezoekers nam het team van Cees Stoutjesdijk al snel het initia tief over. Erik van Haaften zorgde voor de 1-0 ruststand. In de tweede helft bouwden Jelle Rinses, op nieuw Van Haaften en invaller Bart Stoutjesdijk de score uit tot 4-0. Tal van andere kansen werden onbenut gelaten. Ook zaterdag tegen METO kwam Smerdiek verdienstelijk voor de dag. Hoewel de ploeg uit Hoogerheide domineerde, wisten de blauwzwarten uit de counter regel matig gevaarlijk te worden. De eni ge treffer van de wedstrijd viel in de 25e minuut: 0-1. Aan de andere kant waren Erik van Haaften en Daan de Viet dicht bij treffers. Vosmeer had eerder weinig in te brengen tegen het bezoekende DVO'60: 1-5. Al bij rust keek de ploeg van Johan Nagte- gaal tegen een 0-3 achterstand aan. Vosmeer legde het vooral af op du elkracht en slimheid. Alleen Toon Kou wen wist het net te vinden (1- 3), waarop de Roosendalers nog René van den Berge van Vosmeer (rechts) in duel met Martin Oostdijk. Daarnaast Souleyman El Bouazzaoui en Kees Jan Verst rate. tweemaal toesloegen. Overtuigend Vosmeer Het zaterdagteam van Vosmeer won overtuigend bij het stugge Val Aan. Zowel technisch als tactisch hadden de bezoekers meer in hun mars. Spits Rachid Bouhoudane, vorig seizoen actief voor Nieuw Borgvliet en eerder al opvallend bij Halsteren, was de grote man. Bouhoudane mocht voor rust vanaf elf meter aanleggen na een overtreding op de doorstotende laatste man Dave Paul. De penalty werd af gekeurd wegens te vroeg inlopen van diverse spelers. Ook bij de tweede po ging schoot Bouhoudane raak: 0-1. Na een 1-1 ruststand sloegen de con ditioneel betere bezoekers in het laat ste kwartier toe. Weer ging de bal op de stip na een handsbal van de Bra banders op de doellijn, een interventie die met rood werd bestraft. Weer liet Bouhoudane zien dat hij geen last heeft van zenuwen (1-2). Met een ra ke kopbal zorgde de Vosmeerse spits voor de 1-3. Zaterdag werd de partij bij FSV wegens de slechte gesteld heid van het veld afgelast. SPS zag dinsdag in de slotminuut bij ODIO de kansen op de tweede ronde slinken. Een discutabel doelpunt, waarbij keeper Peter van der Male zwaar werd geattaqueerd, bezorgde de thuisclub een 2-1 zege. In de eerste helft waren de op dat moment sterke re Brabanders op een 1-0 voorsprong gekomen. Willem Bevelander neutra liseerde in de 50e minuut de stand: 1- 1. Een remise zou de verhoudingen in het veld beter hebben weergegeven, maar de laatste aanval van de avond besliste anders. Bij Lepelstraatse Boys was de Thoolse vierdeklasser nog overtuigend gestart: 0-4. Zowel Bevelander als Ramon Voshol scoor den tweemaal. De Evangelische kerk de Schuil plaats in Halsteren start op 28 au gustus om 20 uur een Alpha-cur- sus. Dit is een dertiendelige oriëntatie op het christelijke geloof. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor mensen die meer willen weten over het christelijke geloof, mensen die pas christen zijn geworden of men sen die hun geloof nog eens van het begin willen doordenken. Samen ontspannen eten, luisteren, koffie drinken en (na)praten. Alpha is ontstaan in Engeland en wordt gesteund door vrijwel alle kerken. Inmiddels loopt de cursus op meer dan 500 plaatsen in ons land en internationaal in meer dan 130 landen. Tijdens een Alpha-bij- eenkomst is er een vaste indeling. Er wordt begonnen met een geza menlijke maaltijd en daarna een Stichting feestcomité Flupland orga niseert op 12 en 13 september de Flu plandse koaifeesten. Voor de basisschooljeugd is vrijdag een kinderdisco van 19 tot 20.30 uur met muziek van K3, Jan Smit en an dere meezingers en dansers. Daarna is het Black white night vanaf 20.30 uur, waarbij de organisa tie het publiek vraagt om in gepaste korte thema-inleiding. De maaltijd zorgt voor een sfeer van ontspanning, ontmoeting en open heid. In kleine groepjes is er gele genheid om door te praten over al lerlei vragen die de inleider oproept. Het is een manier om vrij snel men sen te leren kennen die meer willen weten over onderwerpen als: wie is Jezus, waarom stierf Jezus aan het kruis, waarom zou ik de Bijbel le zen, waarom en hoe kan ik bidden, wie is eigenlijk de Heilige Geest, hoe leidt God ons leven, kan God ook vandaag mensen genezen, wat heeft de kerk er mee te maken. Alpha duurt 13 weken en is op don derdagavond met halverwege een weekend. Behalve op de startavond vangen de volgende Alpha-bijeen- komsten aan om 19 uur en eindigen om ongeveer 21.45 uur. De zaal is open vanaf 18.45 uur. Belangstel lenden kunnnen voor informatie of opgave terecht bij Evert-Jan Nieuw- kerk uit Tholen, telefoon 602464 of www.alpha-cursus.nl. kleding te komen. Klapper is een op treden van The Blues Brothers Dedi cation Revue. Het geluid wordt ver zorgd door entertainmentbureau J&E. De zaterdag staat in het teken van Hollandse muziek. Anita en Ed ko men met vrienden optreden en er is een André Hazes imitator. De voor verkoop van de kaartjes start op 1 sep tember en zijn verkrijgbaar bij 't Frietkotje aan de Voorstraat 28 in Sint-Philipsland. Er worden nog hel pers gezocht voor het opzetten van de tent op vrijdagmorgen. Ambtenaren van de provincie die be boet worden voor verkeersovertre dingen onder werktijd, moeten deze bekeuringen zelf betalen. Dat ant woorden gedeputeerde staten op vra gen van de PvdA-statenfractie. Een uitzondering wordt gemaakt voor de vier chauffeurs van het college van gedeputeerde staten. Zij rijden jaar lijks elk tussen de 50.000 en 60.000 kilometer en lopen daardoor meer kans om een overtreding te begaan. Van de 38 boetes die ze vorig jaar ontving, heeft de provincie de helft voor haar rekening genomen. In to taal is 768,50 euro betaald. In begin sel worden alleen (kleine) snelheids overtredingen vergoed, ook al omdat het Gerechtshof in Den Haag eerder Twee dagen in de afgelopen week, vrijdag en maandag, is er Bintje aan gevoerd op de veiling in Sint-Anna- land. De populaire aardappel bleef op 15 cent steken. De prijzen van de an dere rassen zijn nagenoeg stabiel. De aanvoer is de laatste dagen niet groot. Woensdag 27 augustus: Doré 21, Frieslander 18, Eigenheimer 25, Bildtstar 23-26, bonken 24, kriel 27- 36, aanvoer 30 ton. heeft bepaald dat daarbij geen sprake is van roekeloos rijgedrag. Uitzonde ringen worden gemaakt wanneer wetgeving, jurisprudentie of goed werkgeverschap dat vereist. Dat ge beurde vorig jaar twee keer. Zo is te gen een onterecht opgelegde boete voor het overschrijden van een door getrokken streep tevergeefs beroep aangetekend. Het tweede geval be trof niethandsfree bellen, doordat de chauffeur nog over verouderde appa ratuur beschikte waarmee zijn kopte lefoon geen verbinding kon maken. Eerder gaf minister Ter Horst van binnenlandse zaken te kennen, dat ze vindt dat bestuurders van dienstau to's - van de rijksoverheid - hun boetes zelf moeten betalen. G.s. wij zen erop dat dit expliciet is opgeno men in het algemeen rijksambtena renreglement, wat echter niet van toepassing is op ambtenaren van de provincie. Dinsdag 26 augustus: Doré 19, Frieslander 17-18, Bildtstar 23-25. bonken 23-24, kriel 25-36, aanvoer 42 ton. Maandag 25 augustus: Doré 20-23, Frieslander 17-18. Nicola 21-22. Ei genheimer 26, Bintje 15, Bildtstar 25, bonken 23, drielingen 10. kriel 20- 45, aanvoer 50 ton. Vrijdag 22 augustus: Frieslander 17, Eigenheimer 26. Bintje 15. Bildt star 25-26, bonken 24, drielingen 9, kriel 50-55, aanvoer 35 ton. Donderdag 21 augustus: Doré 25, Frieslander 18, Nicola 24. Eigenhei mer 26, Bildtstar 28. kriel 55-58. aan voer 66 ton. Het comité Tholen van Woord en Daad organiseert 13 september een natuurwandeling door de Dintel- oordse Gorsen. Een deskundige gids vertelt daarbij onderweg een en ander over dit gebied. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur. Geadviseerd wordt om laarzen of hoge schoenen en eventueel een verrekijker en fototoestel mee te nemen. De tocht begint bij Beneden Sas om 13.30 uur. Belangstellenden Schaakvereniging Denk en Zet houdt op 5 september een inloop avond voor belangstellenden. Er kan vanaf 20 uur een kijkje worden genomen op de zolder van het voor dienen zich om 13 uur te verzame len bij de carpool aan het begin van de Philipsdam. Gezamenlijk wordt dan naar Bene den Sas gereden. Voor deelnemers is het mogelijk een vrijwillige bij drage te geven. De opbrengst hier van is bestemd voor het project ge zondheidszorg in Bangladesh, wat wordt verdriedubbeld door de inter kerkelijke organisatie ICCO. Meer informatie over deze wandeling is verkrijgbaar bij mevrouw A. Suur- land, tel. 662561 of op de website van het comité www.woorden- daadtholen.nl. malige gemeentehuis in Scherpe- nisse. Het schaakseizoen voor de senioren start diezelfde avond, waardoor bezoekers kennis kunnen maken met de club en haar leden. Er is gelegenheid om één of meer potjes schaak te spelen. Meer infor matie is te vinden op de website www.svdez.nl. Stichting Uit op Tholen verzorgt op 12 september een optreden van het Poolse koor Camerata uit de Thoolse zustergemeente Ilawa. Anders dan in het programmaboekje staat vermeld, is de toegang gratis en hoeven er geen toegangskaarten worden besteld. Het koor zingt in de Rooms Katholieke kerk in Tholen. Het optreden begint om 20.15 uur. Het koor is opgericht in 1986 en bestaat grotendeels uit jonge mensen, studenten en leerlingen van diverse scholen in Ilawa. In Polen wordt veel gezongen en kinderen krij gen al zangles in de eerste klas. Het Oorlogsvrijwilligers van de Konink lijke Marine, Landmacht en Lucht macht zijn uitgenodigd om de 35ste reünie op 2 oktober bij te wonen in de Bemhardkazerne in Amersfoort. De stichting Reünie Comité 1940-1946 zoekt oud-militairen die destijds zijn opgeleid voor taken binnen de krijgs macht in Engeland, Schotland en de Verenigde Staten. Ook de mensen koor is een amateurkoor van hoog ni veau. Het heeft al diverse prijzen be haald: in 1998 kreeg het de eerste prijs op een concours van religieuze muziek in Polen en in 1994 haalde het een derde plaats op een internationaal concours in Engeland. Camerata zingt in diverse talen zoals Russisch, Duits, Engels en Latijn. Het heeft onder meer optredens verzorgd in Italië, Oostenrijk en Zweden. De muziek varieert van volksliedjes en musicals tot muziek uit de Renaissan ce, romantische werken en muziek uit de 20ste eeuw. met de status van oorlogsvrijwilliger, maar niet in de genoemde landen zijn opgeleid, wil de organisatie graag zien bij de reünie. Het bestuur wil de veteranen, waarvan de groep met het jaar kleiner wordt, door overlijden, gebreken en niet meer mobiel zijn, bij elkaar houden. Veteranen kunnen zich aanmelden bij voorzitter L.J.C. van Alphen, Westdijk 3, 3244 BM Nieu- we-Tonge, telefoonnummer 0187- 651447 of e-mail ljcvalphen@pla- net.nl. Maijolein Akkermans heeft zaterdag meegedaan aan een dressuurwedstrijd in Nieuw- en Sint-Joosland. De Sint-Annalandse amazone reed in de klasse B paarden. Met haar paard Verona haalde ze 173 en 177 punten. Ze had hiermee geen prijs en geen winstpunt. Het uitkijkpunt, dat te bereiken is via de Veerweg, loopt vooruit op het project in de Scherpenissepolder waarmee in september wordt ge start. Daar worden bruggetjes, in formatiepunten en uitkijkposten ge plaatst. „De Schakerloopolder is nu helemaal klaar", zegt boswachter Dirk Fluijt. Daarmee bedoelt hij het realiseren van de natuur in de pol der, de wandelroute en informatie borden. De informatiepost op de zeedijk is nog niet helemaal af. De voicer aan een zuil achter de verrekijker moet nog worden ingesteld, maar als dat gebeurd is, komt er geluid uit. Van vogels, welteverstaan. Die worden toegelicht met informatie. „Het is een standaardverhaal over plan Tu reluur in vier talen: Engels, Frans, Duits en Nederlands. Het gaat over de natuur in de Schakerloopolder", aldus de boswachter. De voicer wordt gevoed door een zonnepaneel, die bovenaan de zuil is bevestigd. Het apparaat moet nog worden voorzien van een knop om het verhaal af te kunnen luisteren en tekstuele toelichting. Ook is de sokkel waarop de infor matiezuil moet komen te staan nog leeg. Het wordt een informatie paneel van nationaal park Ooster schelde. Die komen op meerdere plekken te staan langs de zuidkust van Tholen. Fluijt is lyrisch over het project dat uit de kas van Staatsbosbeheer is gefinancierd. Dat laatste is gebeurd, zodat het punt alvast geplaatst kon worden. Het project in de Scherpe nissepolder wordt betaald door de provincie. „Je voorziet in één klap duikers, fietsers en wandelaars van informatie over het gebied." Vol gens collega Kees van der Meer, die opzichter is, kunnen mensen met de verrekijker van de natuur genieten zonder die te verstoren. „Het is de volgende stap in de natuuraanleg. Mensen kunnen nu zien wat er alle maal in het gebied voorkomt." Fluijt vertelt dat er enorme vogelkoloniën in de Schakerloopolder zijn neerge streken. Het werkt fantastisch. Je ziet een grote hoeveelheid vogels die zitten te broeden. Een toerist maakt gebruik van de pas geplaatste verrekijker op de zeedijk aan de rand van de Schakerloopolder. Met dertig deelnemers meer dan vorig jaar is de organisatie van de fietsvierdaagse in Tholen tevreden. Maandag meldden zich 134 liefheb bers aan de inschrijftafel bij The Sixties, dins dag kwamen er nog veertien bij. Een onver wacht groot aantal gaf de eerste avond de voorkeur aan de langere route van 25 kilome ter. „We kwamen routebeschrijvingen te kort, dinsdag hebben we er extra gemaakt", vertelt Lenie Goorden van de organiserende huis- vrouwentrimgroep. Naast veel trouwe deelne mers uit Tholen is ook al verschillende jaren een groep Poortvlietse dames van de partij. Ook uit Sint-Maartensdijk waren er fietsers. „En uit de nieuwe wijk Waterfront. Die men sen vinden dit een prima gelegenheid om de omgeving te leren kennen." Op de Kaaij stond een aantal dames te wachten op de laatste van hun groepje waarmee ze hadden afgesproken. „Ik doe al vanaf het begin mee", zegt Janny Stokkers. „Vroeger reed ik altijd samen met mijn vader." Maandag reden de deelnemers naar Oud-Vos- semeer. Daar deed zich nog een klein ongeluk je voor onder de Zeedijk, bij de Vogelsangse- dijk. Een man stapte af om de steile helling te nemen, maar had niet gezien dat een vrouw vlak achter hem reed. Zij viel tegen de dijk aan. Dinsdag ging het richting Poortvliet (de Schelphoek) en reden twee fietsers lek. „We hadden de laatste jaren een pechnummer dat deelnemers konden bellen. Maar dit keer wa ren de mensen van rijwielhandel Terlouw door vakantie niet beschikbaar." De tweede avond stond er behoorlijk veel wind zodat er stevig getrapt moest worden. De 83-jarige heer Bolier uit Tholen was de oudste deelnemer, meldde mevrouw Goorden. Er reden ook kinderen mee, dus de leeftijden waren heel uiteenlopend. „De reacties zijn goed. Onderweg krijgt iedereen een sapje te drinken. Het dreigde weliswaar steeds te gaan regenen, maar gelukkig is het droog geble ven." Gisteren reden de fietsers het traject tus sen de bruggen over het Schelde-Rijnkanaal. Vanavond gaan ze richting Poortvliet/Sint-An- naland, waarna bij terugkeer de medailles lig gen te wachten. Marjan Dinkelberg zoekt haar knalgele fiets op, met een fietstas met het motief van de rode boerenzakdoek. Op de achtergrond de inschrijftafel van de fietsvierdaagse, met uiterst rechts Lenie Goorden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17