Tholenderwijs 'Snel optrekken is het mooiste, je hoeft niet altijd hard te rijden' Geslaagde kampeernacht op zwembad De Spetter Vergaderingen raadscommissies Evenementen en collectes in september Informatie voor buurtverenigingen Jongerenraadsvergadering in Tholen Aardappel-recepten EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT week 35 Donderdag 28 augustus 2008 Raadscommisie Ruimte Raadscommissie Samenleving Raadscommissie Bestuurszaken Monteur Harm Kot uit Tholen trots op zijn omgebouwde Opel Astra Hij rijdt er elke dag mee van huis in Tholen naar zijn werk in Bergen op Zoom. En als hij vrij heeft bij mooi weer over een van de boulevard langs de kust. Mark Kot geniet van zijn Opel Astra cabrio die hij heeft omge bouwd en opgesierd. Zaterdag was hij een van de deelne mers aan de autostreetshow op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk. Bakermat T Donderdag 28 augustus 2008 Donderdag 14 augustus vond de jaarlijkse kampeer nacht op zwembad De Spetter plaats. Het thema voor dit jaar was de Olympische Spelen. 81 kinderen in 34 tentjes zorgden voor een gezellige drukte. Het programma begon om 16.00 uur met spel letjes zoals: verspringen, schoonspringen en hockey. De winnaars kregen een zakje snoep. Na de barbecue die verzorgd werd door een aantal vrijwilligers, ging het programma verder met voetbal, estafette, wed- strijdzwemmen en tafeltennis, 's Avonds stond er het spel "vlaggen zoeken" op het programma. De volgende ochtend, na een korte nacht, konden de kinderen genieten van een lekker ontbijtje. Na een frisse duik was het weer inpakken geblazen. Ook dit jaar kan het team van De Spetter terugkijken op een geslaagd kampeeravontuur. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen en collectes zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. NAAM EVENEMENT DATUM Collecte KWF Kankerbestrijding Maandag 1 t/m zaterdag 6 september Verkoping te Stavenisse aan de Pilootweg 5 Ten behoeve van de ouderenzorg Zaterdag 6 september van 10.00 - 15.00 uur Collecte Prinses Beatrix Fonds Maandag 8 t/m zaterdag 13 september Kermis Sint Philipsland onder voorbehoud Donderdag 11 t/m zaterdag 13 september Trekkertrek Stichting Thoolse Dagen Zaterdag 13 september van 08.00 - 23.00 uur Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 13 september van 19.30 - 21.30 uur Wielerronde Omloop van Tholen Zaterdag 13 september Landelijke EHBO-wedstrijd van het Rode Kruis, bedrijventerrein te Sint-Maartensdijk Zaterdag 13 september Fluplands Koai Feest Vrijdag 12 en zaterdag 13 september Collecte Nierstichting Nederland Maandag 15 t/m zaterdag 20 september Fancyfair/ rommelmarkt Juliana van Stolbergschool te Sint-Maartensdijk Zaterdag 20 september van 13.00 - 16.00 uur Collecte Fonds verstandelijk gehandicapten Maandag 22 t/m zaterdag 27 september Verkoping in de hal van de Rehobothschool te Stavenisse St. Adullam voor gehandicapten te Tholen Zaterdag 27 september van 10.00 - 16.00 uur Verkoping van kleding in de Bethelkerk te Sint-Annaland Maandag 29 september van 14.00 - 22.30 uur Collecte Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren Maandag 29 september t/m zaterdag 4 oktober De commissie vergadert op maandag 8 september 2008 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders antwoord b&w op de vraag 08.07783 fractie PvdA over gepresenteerd alternatief Molenstraat Oud-Vossemeer antwoord b&w op de vraag 08.08609 fractie RFT over verbeteren verkeerdsveiligheid gemeente Tholen antwoord b&w op de vraag 08.09971 fractie SGP over parkeerproblematiek vrachtwagens Sint-Philipsland (zie de ter inzage liggende stukken) Ingekomen stukken en mededelingen memo B&W d.d. 15 juli 2008 over voortgang project aanpak geurhinder intensieve varkenshouderijen (zie de ter inzage liggende stukken) Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om de kadernotitie verblijfsrecreatieterreinen vast te stellen Voorstel tot vaststelling van de Procedureverordening voor advisering tegemoetkoming in planschade gemeente Tholen Voorstel tot kennis nemen van de hoofdzaken met betrekking tot de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) en over te gaan tot vaststelling van de 2e wijzi ging van de Legesverordening 2008 in verband met deze nieuwe wet Voorstel om de bevoegdheid tot het vaststellen van een projectbesluit, alsmede de bevoegdheid tot het afwijzen van een aanvraag tot het vaststellen van een projectbesluit, te delegeren aan het college van burge meester en wethouders Voorstel tot vaststelling van de le herziening van het bestemmingsplan Kom Stavenisse De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 9 sep tember 2008 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan Op zaterdag 20 september 2008 is het weer Burendag. Het thema van deze burendag is: kom in actie voor de buurt. Zoals het thema al zegt, is de bedoeling van deze dag, dat buurtbewoners samen in actie komen voor hun buurt. Dat kan van alles zijn: plaatsen van beplanting, het opknappen van een speelplaats voor kinderen of het organiseren van een buurtmaaltijd om elkaar beter te leren kennen. Deze activiteiten kunnen zowel door buurtorganisaties georganiseerd worden, als door groepen van bewoners. Buurtorganisaties kunnen deze dag gebruiken om aan dacht te vragen voor hun organisatie en Open Huis te houden. Buurtbewoners kunnen zich ook organiseren en gezamenlijk een activiteit opzetten. Voor deze acti viteit kunt u subsidie aanvragen bij het Oranjefonds. Op de website www.oranjefonds.nl vindt u meer infor matie over deze dag en de subsidiemogelijkheden. Per aanvraag wordt maximaal 1.000 toegekend. De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegen heid geven om de openbare jongerenraadsvergadermgen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de ver schillende kernen. Op deze manier hoopt de jongerenraad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere vergadering op de agen da staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongerenraad zich mee bezig houdt Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen adviseren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De jongerenraad (Joth) vergadert op dinsdag 2 sep tember 2008 in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering worden 3 jongeren door burge meester Nuis geïnstalleerd. Agenda: 1. Opening door de voorzitter; 2. Woord aan de burgemeester; 3. Installatie Lourens, Jan Pieter en Sharona tot jongerenraadslid door de burgemeester; 4. Pauze; 5. Mededelingen; 6. Notulen 23 juni 2008; 7. Ingekomen post; 8. Inspraakmogelijkheid voor bezoekers; 9. Voorlichtingsdagen basisscholen 4 en 5 september 2008; 10. Stichting jongeren voor jongeren; 11. Trainingsweekend 16, 17 en 18 oktober 2008 basistraining Jeugdadviseurs en teambuilding; 12. Natraject Lets Move around, inzet joth; promotour 5 september; avondvissen 26 sep tember en 3 oktober 2008 militaire dropping; 13. Enquête speelvoorzieningen; 14. Jongerenpagina; 15. Werkgroep Groot Thools Jeugddebat; 16. Evaluatie braderieën; 17. Rondvraag; 18. Afsluiting. onder meer de volgende stukken: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders antwoord B&W op vraag 08.03256 van fractie SGP over aangetroffen asbest scholen Sint-Annaland (zie de ter inzage liggende stukken) Informatief Werkplan Interne Controle afdeling Werk en Inkomen (zie de ter inzage liggende stukken) Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om een kanttekening te maken bij het onder deel JGZ van de GGD begroting 2009 Voorstel om de gecombineerde jaarrekening/jaarver slag 2007 van GGD Zeeland voor kennisgeving aan te nemen Voorstel om geen zienswijzen in te dienen over de ont werp begroting 2009 en het concept eerste wijziging van de begroting 2009 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio Voorstel om geen bezwaar te maken tegen de jaarreke ningen 2006 en 2007 van de gemeenschappelijke rege ling CPA-Zeeland die door het CPA-bestuur bij brief van 7 juli 2008 aan de gemeenteraden zijn aangeboden Door leden van de commissie ingebrachte onderwerpen Eindrapportage Stuurgroep Bibliotheken over vernieu wingsproces in openbare bibliotheken De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 10 september 2008 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders antwoord B&W op vraag 08.09389 van fractie RPT over voortgang kernbezoeken raad (zie de ter inzage lig gende stukken) Informatief Intern Controleplan 2008/2009 (zie de ter inzage lig gende stukken) Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel tot verlaging van het legestarief bij de behan deling van een spoedaanvraag om een rijbewijs Voorstel om de functie van griffier aan te wijzen als functie waarvoor openbaarmaking van nevenwerk zaamheden in verband met integriteit noodzakelijk is Voorstel tot vaststelling van het Woonplaatsbesluit gemeente Tholen Door de gemeenteraad ingebrachte onderwerpen Bespreken voortgangsrapportages kernbezoeken Voorstel tot het overnemen van de conclusies en aan bevelingen van het rapport Kleur bekennen d.d. 3 juli 2008 inzake onderzoek naar de overschrijding van het krediet nieuwbouw gemeentehuis Tholen Door leden van de commissie ingebrachte onderwerpen Voorstel tot bespreking van de resultaten van de enquête die TNS/NIPO in november 2007 in opdracht van de gemeente heeft gehouden en bespreken of en zo ja het periodiek houden van een dergelijke enquête gewenst is. Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreek recht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maximaal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreekrecht bij com missievergaderingen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreek recht per agendapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs gesteld als u dit van tevoren doorgeeft aan het griffiesecretariaat (tel. 0166) 668350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tij dens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kimt op dezelfde plaats op de web site later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze ver gaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Kot is monteur van beroep en werk te tot enkele maanden geleden bij de Opel garage in Bergen op Zoom. Het is dus niet vreemd dat hij Opel rijdt. De 20-jarige Kot legde er een andere motor in. Er lag er eentje in van 110 pk. de nieuwe is 150 pk. „Ik heb er ook een versnellingsbak achter gezet. Daarmee wordt de overbrengingsverhouding verkort zodat je sneller van de eerste in de tweede en de derde versnelling zit. Snel optrekken is het mooiste. Je hoeft niet perse hard te rijden." Wat ook opvalt aan het uiterlijk van de wagen zijn de velgen. De ban den van de achterwielen zijn breder dan de banden van de voorwielen. Dat geldt ook voor de velgen. Ook paste Kot de uitlaat aan. „Normaal gesproken zit er maar één uitlaat pijp aan de linkerkant onder de au to. Ik heb er nu eentje aan de lin ker- én de rechterkant gemaakt. Uit beide uitlaten komt rook." Ook aan de voorzijde veranderde Kot het aanzicht van de auto. Hij verlaagde de motorkop zodat ze koplampen meer op toegeknepen ogen lijken. „De auto kijkt er wat kwader door." Hij laste er gewoon een stukje aan en spoot het zwart. Alsof het altijd zo is geweest. Zelf ziet Kot dat niet als hij achter het stuur zit, maar wel de mensen die de auto voorbij zien komen. En daar is het Kot en vele andere lief hebbers van 'getunede' auto's om te doen. Ook aan de binnenkant werd het nodige veranderd. Zo bouwde Kot alle instrumenten om voor de snel heidsmeter, de toerental en de brandstofmeter. „Dat waren eerst allemaal wijzertjes, nu is het alle maal digitaal." De bekleding be staat voornamelijk uit leer. Ook zwart. Net als het shirtje dat Kot draagt. Hij kocht de auto anderhalf jaar ge leden. Tweedehands. Het bouwjaar is 1997. Voor de helft is de wagen overgespoten. Kot rijdt er elke dag mee naar zijn werk bij autobedrijf Tholen in Bergen Zoom van Thole- naar Rien Mol. Bij mooi weer mag hij er graag mee showen op de bou levard in Vlissingen of bij Scheve- ningen. Zijn vriendin, Margareth van Spronsen komt uit 's Graven- zande in het Westland. Niet ver van de kust. Kot rijdt dan samen met haar naar de pier van Schevenin- gen. Met open dak als de zon schijnt. „Met de wind door je haren is geweldig." Zijn vriendin geniet er ook wel van, zegt ze. Ze zijn sa men met Mol en buurjongen Joost Geluk naar het industrieterrein ge komen om auto's te bekijken. Op de autostreetshow staan veel auto's waar in de achterbak ge luidsboxen zijn aangebracht die veel volume produceren. Voor Kot hoeft dat niet. „Met harde muziek kun je niet normaal rijden. Hij heeft overigens wel een box van 600 Watt. De box ligt gewoon in de achterbak, vastgebonden met een spin omdat het gevaarte anders gaat schuiven. Kot werkt nu 3,5 maanden bij Mol, de Saabgarage, voorheen 2,5 jaar bij de Opelgarage. Bij Mol gaat Kot zich bezig houden met het tes ten van de motoren op een speciale testbank. Hij heeft er al een cursus voor gevolgd in Zweden, de baker mat van het robuuste automerk. Bovendien neemt ook onder eige naren van het duurdere merk de be langstelling voor tunen toe, zegt Kot. „Dat is heel anders dan alleen maar monteur zijn. Leuker om ook met tuning bezig te zijn." Kot is trots op zijn Opel, maar ge vraagd naar zijn volgende 'droom auto', dan noemt hij het merk van de garage waar hij nu werkt. En wijst naar de getunede wagen van zijn baas aan de overkant. Het pu bliek kon de mooiste wagen van de show kiezen. Die ging naar Nick Meeuwissen uit Tholen voor zijn omgebouwde Alfa Romeo 156. Hij was in april ook present op de streetshow in de smalstad. Sinds die tijd heeft hij in zijn achterbak geluidsapparatuur gebouwd. De bak is voorzien van paarse bekle ding. Hij kreeg een beker. De ver loting voor een gratis test op de testbank werd gewonnen door Wim Sandee uit Krabbendijke. In totaal waren er over de hele dag verspreid 200 auto's. Dat is minder dan in april, zegt Leo Hage. ,,'s Middags waren er 150, maar toen het begon te regenen, gingen de meeste weg, 's avonds zijn er nog eens vijftig geweest. Gezien het weer was de opkomst goed." Nieuw was de ach- teruitrijdwedstrijd met een sloop wagen op een parkoers met pion nen (olievaten). Het zorgde voor het nodige spektakel. De snelste tijd was 30 seconden. Marcel Uyl uit Poortvliet kocht 4,5 jaar geleden zijn eerste auto, een Nissan. Hij liet de wagen ombouwen en er brede banden onder zetten. In de zomer haalt hij het dak eraf. In de hoedenplant verwerkte hij geluidsboxen van elk 380 Watt. „Als het mooi weer is, dak eraf, muziek hard en genieten." Voor onze verhalenserie over de aardappel zijn wij op zoek naar uw bijzondere of lekkerste recept waarvoor u aardappelen gebruikt. Op welke wijze verschijnen de aardappels op de borden van Thoolse huishoudens? Deel uw recept met de lezers van de Eendrachtbode. Alles kan; van gekke of niet alledaagse aardappels tot een puree a la eigen wijze. Stuur uw recept tot uiterlijk 4 september per e-mail naar redactie@eendrachtbode.nl of per post naar De Eendrachtbo de, postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. Mark Kot rechtsmet zijn vriendin Margareth van Spronsen en buurjongen Joost Geluk bij de omgebouwde Opel Astra cabrio. 1 f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 14