Gezocht: vrijwilligers voor omloop van Tholen Openbare bekendmakingen Vrijwillige brandweer Tholen zoekt brandweerduikers Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 35 Donderdag 28 augustus 2008 gemeente Tholen gemeente Tholen LID VAN HET BESTUUR (M/V) Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Gelukkig zijn er in de provincie Zeeland heel wat mooie molens bewaard gebleven. Vereniging De Zeeuwse Molen en het Gilde van Vrijwillige Molenaars afdeling Zeeland organiseren elk jaar een Regionale Molendag, om de molens in een bepaalde streek eens extra in het zonnetje te zetten. Dit jaar is de Regionale Molendag in de gemeente Tholen. In de gemeente Tholen staan 11 molens. Van deze 11 molens zijn/worden er binnenkort maar liefst 5 gerestaureerd. Een geweldige inhaalslag, die het Thoolse molenbestand weer in oude glorie moet herstellen. De technische staat van die molens is er de oorzaak van dat op de Regionale Molendag een beperkt aantal molens te bezichtigen zal zijn. De molens die hieronder worden genoemd, zijn wel te betreden en zullen die dag, bij gunstige weersomstandigheden, ook wer kend te zien zijn en bemand worden door de molenaars. 1. De standerdmolen te Sint-Annaland (pas gerestaureerd); 2. De molen te Stavenisse; 3. Molen De Nijverheid te Sint-Maartensdijk; 4. Molen De Hoop te Tholen; 5. Molen De Jager te Oud-Vossemeer (draait niet) Deze molens zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Wij kunnen u van harte aanbevelen eens een bezoekje te brengen aan deze markante bouwwerken uit het verleden. Ga eens met eigen ogen zien hoe men vroe ger de kracht van de wind wist te gebruiken om via een ingenieuze constructie van assen, raderen en tandwielen uiteindelijk met grote ronde stenen het koren te malen. Ook een leuk idee: maak die dag eens een gezellig fietstochtje langs de molens. Nog enkele weetjes Van bovengenoemde molens zijn de 4 eerstgenoemde molens eigendom van de gemeente Tholen. Molen De Jager te Oud-Vossemeer is eigendom van Vereniging De Hollandsche Molen, de landelijke vereniging tot De gemeente Tholen is voornemens om per 1 januari 2009 het bestuur van de openbare basisscholen in Tholen over te dragen aan een nieuw op te richten Stichting voor Openbaar Basisonderwijs. Voor deze nieuwe stichting worden kandidaten gezocht voor de functie van: behoud van molens gevestigd te Amsterdam. De gemeente Tholen verricht veel inspanningen om alle molens in goede staat te houden. Zo is vorig jaar de restauratie van de standerdmolen te Sint-Annaland afgerond. Molen De Hoop te Sint Philipsland is momenteel in restauratie (deze restauratie heeft even stil gelegen maar binnenkort gaan de werkzaamheden aan deze molen weer verder). Volgend jaar wordt molen De Korenbloem te Scherpenisse in restauratie genomen. Ook aan de particuliere molens besteedt de gemeente aandacht. Zo heeft de gemeente bijdragen toegekend voor de restauraties van De Verwachting te Tholen, De Korenaar te Poortvliet, De Vier Winden te Sint-Annaland en De Jager te Oud-Vossemeer. Deze molens zijn ofwel in restauratie (De Verwachting) ofwel worden binnnenkort in restauratie genomen (de overige 3). Tenslotte verleent de gemeente ook bijdra gen voor het jaarlijkse onderhoud van de particuliere molens. Algemene informatie De nieuwe stichting telt 8 scholen met in totaal ongeveer 1100 leerlingen. Iedere kern van de gemeente Tholen heeft een openbare school. Het algemeen bestuur bestaat uit zeven leden. Het bestuur neemt alle taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden van het huidige bestuur (de gemeente) over. Het alge meen bestuur kiest uit zijn midden een voorzitter, secretaris en penningmeester. Zij vormen het dagelijks bestuur. Het dagelijks bestuur oefent een substantieel deel van de schoolbestuurlijke taken uit. Het alge meen bestuur oefent toezicht op het dagelijks bestuur uit. De definitieve besluitvorming over de oprich ting van de nieuwe stichting en de bestuursoverdracht is voorzien in november 2008. Procedure De bestuursleden worden in november 2008 benoemd door de gemeenteraad op voordracht van een benoemingsadviescommissie. Deze vijf leden tellende commissie bestaat uit vertegenwoordigers van het college van burgemeester en wethouders, de schooldirecties en de oudergeleding van de gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad. Profiel Van kandidaten wordt verwacht dat zij: a. de grondslag en doelstellingen van het openbaar onderwijs onderschrijven; b. bekend zijn met de uitgangspunten van Good Governance en dat zij daar naar kunnen en willen han delen; c. op de hoogte zijn en blijven van ontwikkelingen in het primair en voortgezet onderwijs; d. toegang hebben tot relevante netwerken; e. beschikken over bestuurlijke ervaring; f. een hbo of academisch werk- en denkniveau hebben; g. voldoen aan de in de statuten vastgelegde benoemingsvereisten. Informatie en sollicitatie Informatie over de functie en een informatiepakket is te verkrijgen bij de ambtelijk secretaris van de benoemingsadviescommissie, mevrouw J.M.F. van Grinsven. Zij is op 26 en 27 augustus en op 1 en 3 sep tember 's ochtends telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 0166-668315; of via email: avg@tholen.nl. Indien u belangstelling hebt voor de functie verzoeken wij u uw CV met een korte motivatie vóór 4 sep tember 2008 toe te sturen aan de ambtelijk secretaris van de benoemingsadviescommissie, p/a gemeente Tholen, mevrouw J.M.F. van Grinsven, Postbus 51, 4690 AB Tholen of via avg@tholen.nl onder vermelding van "bestuur stichting openbaar onderwijs Tholen". De bestuursleden van de Stichting Openbaar onder wijs Tholen ontvangen voor hun bestuurlijke werkzaamheden een onkostenvergoeding. servicebureau Voorelkaar Op 13 september 2008 zal weer de OMLOOP VAN THOLEN gereden worden. Dit is een wielerwedstrijd, waarbij het wielrennen in het algemeen en in het bijzonder op- en in het eiland Tholen wordt gepromoot. Door middel van een wielerklassieker voor amateurs A, B, en 40+, wordt er een route gereden over het hele eiland Tholen waarbij alle dorpskernen worden aangedaan. Ook zal er in Poortvliet, op en om het start/ finish parcours een dikke banden wedstrijd worden verreden voor kinderen t/m 14 jaar. Hiervoor zijn veel vrijwilligers nodig!! Voornamelijk verkeersregelaars voor de veiligheid in de dorpskernen en daarbuiten, enkele chauffeurs en mensen die als "mecanicien" ingezet kunnen worden. Voor verkeersregelaar krijgt u een korte opleiding van de politie en als chauffeur dient u in het bezit te zijn van rijbewijs B. De "mecani ciens" dienen handig te zijn in het verwisselen van fietswielen en dergelijke. Wilt u meer weten over de omloop van Tholen kijk dan op www. omlo opvantholen.nl Heeft u interesse en wilt u helpen de omloop van Tholen tot een suc ces te maken, meldt u dan aan als vrijwilliger voor één dag en neem contact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166 668200, e-mail: servicebureau@tholen.nlof stuur een berichtje aan: omloopvantho- len@zeelandnet.nl. De vrijwillige brandweer van Tholen is op zoek naar brandweerduikers. Om hiervoor mensen te vinden is samenwerking gezocht met duikvereniging de Snotdolf uit Tholen en duikbedrijf DCN uit Bergen op Zoom. Gezamenlijk organiseren zij op zaterdag 30 augustus tijdens de braderie in Tholen duikde- monstraties en bestaat de mogelijkheid voor een introductieduik. De demonstraties zullen plaatsvinden op de parkeer plaats van de brandweerkazerne in Tholen. Ook is er brandweer- en duikmateriaal te bezichtigen en bestaat de mogelijkheid voor een bezoekje aan een container die vol met rook gezet kan worden. In de kazerne zijn presentaties over duiken van zowel de brandweer als van duikvereninging de Snotdolf. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Rijksweg 1 A (Sint Philipsland): het plaatsen van een tijdelijke opslagruimte; Langeweg 27 (Scherpenisse): het bouwen van een garage; Nijverheidsweg 10 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een hekwerk; Paasdijkweg 33 (Poortvliet): het gedeeltelijk vergroten van een woonboulevard. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 1 sep tember 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 28 en vrijdag 29 augustus 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Markt 26 (Tholen): het gedeeltelijk vernieuwen van de achtergevel, verz. 15 augustus 2008; Kotterstraat 61 (Tholen): het gedeeltelijk vernieuwen van een winkelpand, verz. 20 augustus 2008; Eendrachtstraat 68 t/m 92 (Sint Philipsland):het bou wen van 13 appartementen, verz. 20 augustus 2008; Schelde-Rijnweg 8 A (Tholen): het wijzigen van de gevels en de indeling, verz. 20 augustus 2008; Het Lint 68 (Tholen): het bouwen van een vrijstaand woonhuis met berging, verz. 20 augustus 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 28 augustus 2008. ONTWERPBESLUITEN VRIJ STELLINGEN BESTEMMINGS PLANNEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stellingen willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Derde Dijk 1 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfswoning (2008/84); Vanaf 29 augustus 2008 tot en met 11 september 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stuk ken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Zoekweg 4 te Tholen: het plaatsen van een tent en container (2008/167); Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Ceresweg 1 te Tholen: het vergroten van een woning (2008/103); Nieuwlandseweg 104 te Sint-Annaland: het uitbrei den van een recreatiewoning (2008/237); Vanaf 29 augustus 2008 tot en met 9 oktober 2008 lig gen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stuk ken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over een ont werpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schrif telijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren wor den gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nijverheidsweg 38 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfshal (2007/569); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 27 juni 2008 tot en met 7 augustus 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 4 september 2008 besluiten op het verzoek om vrij stelling van het geldende bestemmingsplan en op de aan vraag om bouwvergunning. Geen zienswijze ontwerp-doorbrekingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-doorbrekingsbesluit: 's-Gravenkreek 7 te Sint-Annaland: het vergroten van de woning (2008/0120); Het ontwerpdoorbrekingsbesluit met alle daarbij behoren de stukken heeft van 4 juli 2008 tot en met 14 augustus 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 11 september 2008 besluiten op de aan vraag om bouwvergunning. Tholen, 28 augustus 2008. BEKENDMAKING De behandelend ambtenaar van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 15 augustus 2008 besloten de gehandicaptenparkeerplaats nabij de woning in de Burgemeester van Vrijberghestraat te Tholen ten behoe ve van mevrouw H.W. Walchenbach-Bergman tot 1 okto ber 2013 opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Tholen, 28 augustus 2008

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13