2 'Brabantse ploegen zijn doorgaans wat geniepiger en iets gemener' 'Ik hoef niet de boeman te zijn om jongens te kunnen prikkelen' Gladdines met oud-NAC op Bent voor goed doel Iwan Geense van Noad mikt op meedoen nacompetitie Trekkertrek in Oud-Vossemeer Trainer Jacco Theunisse wil in Tholen winnen van het verleden Duif van Dick Vaders vliegt provinciaal bij top van Orléans Smash invitatietoernooi heeft record aantal inschrijvingen DóhÜerdag 28 augustus 2008 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 11 Twee seizoenen achtereen pakte Noad '67 op de laatste speeldag naast de prijzen. Als het aan Iwan Geense ligt, wordt het de derde maal scheepsrecht. In een op papier zwakkere klasse dan voorgaande jaren lijken de Fluplan- ders meer kans op een periodetitel te hebben dan ooit. Centrale rol Schotvaardiger Krachtsverschillen Smerdiek wint vertrouwen terug TxT Slechte start Noad 4 Winst Smerdiek 2 Vosmeer wint Smalstad open tennistoernooi Met zijn vorige clubs BSC en METO promoveerde hij in zijn debuutjaar. Voor wie gelooft in de wetten van het getal is komend seizoen succes verzekerd bij Tholense Boys. Zelf weet Jacco Theunisse, de nieuwe hoofdtrainer van de geel-zwarten, beter hoe de vork in de steel zit. Zelfvertrouwen Kritiek Vervolgactie Kiwanis voor voetbalkooien Tholenaar Ad Gladdines is vrijdagavond 5 september één van de spelers van oud-NAC in de benefietwedstrijd tegen een selectie van Tholense Boys, en voorafgaand te gen Kiwanis Tholen. De opbrengst van het evenement is onder meer bestemd voor het realiseren van voetbalkooi en op Thoolse sportparken, waarvoor eerder ook de actie dakpan is opgezet. Dames Smerdiek winnen van 't Goy Duivensport Orléans Peronne Voetbal programma uur 18.45 18.45 18.45 19.15 uur 17.00 17.00 14.30 17.00 17.00 14.30 12.00 Donderdag 28 augustus Noad 2-Krabbendijke 2(bcker) Duivcland 2-Noad 3(bckcr) SPS 2-Seolto 2(beker) WHS 2-DVO 2(beker) Zaterdag 30 augustus Thol.Boys-Steen(beker) Noad-Halsteren(beker) DFS;-WH.S(beker) Stavenissc- Kruisland* beker) Voslïieer za-Victoria(beker) DVO-Smcrdiek(beker) RKSVO-Smerdiek da.(bekcr) Smerdiek 2 da.-Wemeldingc(bcker>14.30 Steepbergcn-Vosmeer da.(beker) 17.00 12.00 13.00 14.30 14.00 14.30 12.30 15.00 14.30 uur 14.30 12.00 10.00 uur 18.30 uur 18.30 WC 2-Noad 2(beker) Noarl 3-Klundert 2(beker) WHS 3-Krabbendijke 2 SPS^-Bruse Boys 2(beker) Kogelvangers 2-WHS 2(beker) Smerdiek 2-ZPR 2(beker) Halsteren 4-Thol.Boys 2(beker) DVÖ5?Noad 4(beker) Zondag 31 augustus Meto-VoSmeer( beker) HSC 2-Vosmeer 2(beker) Gastel 6-Vosmeer4(vr.) Dinsdag 2 september SPS-Vrederust(beker) Donderdag 4 september WW 2-Vosmeer 2(bekcr) Krabbendijke 3-Smerdick 2(bcker) 18.30 Thol.Boys 2-Alliance 4(beker) 18.30 Noad 4-Halsteren 3(bcker) 18.30 Voetbal Uitslagen Beker: WHS-Zeclandia M'burg 1-4, Wolfaartsdijk-Thol. Boys 2-2, Dauwenda- ele-Noad 11-2, Snierdiek-Meto 0-1, Vo- smecczo^-DVO 1-5, Nw. Borgvliet-Stave- nisse^ 11-1, Lepelstr. Boys-SPS 0-4, FSV-Vosmeer za. afgelast, WHS-Bruse Boys 0-4, Thol. Boys-Dinleloord 3-1, No ad-VVO, 3-3, Smerdiek-Vosmeer zo 4-0, Ouwerkerk-Stavenisse 0-0, Odio-SPS 2-1, Val Aan-Vosmeer za 1-3; Kruiningen- Smerdiek 2 da. 3-2, Vosmeer da.-Kogel- vangers 3-0, Noad 2-WHS 3 WHS terug getrokken. SKNWK 2-Noad 3 8-1, Dinteloord 2-SPS 2 1-0. WHS 2-Intemos 2 1-2. Moe 9-Smerdiek 2 3-4, Thol. Boys 2-Rillandia 3 afgelast. Noad 4-Alliance 2 1-2. Vosmeer 2-Val Aan 2 1-2. Oefenvoetbal: Noad-Vosmeer 2-1, Noad- DVO 2-0, FC Bergen-Thol. Boys 3-1, Le- pelstnaatse Boys-SPS 1-1, Stavenisse- WHS tl-7, Smerdiek-NVS 4-3, 't Goy,-Smerdiek da. 1 -4, WHS 4-Dinteloord 4 1-8., Vpsmeer 4-N VS 4 1-5, Smerdiek 2- SP$ 2 0-3. Jeugd: Meto-WHS A 8-0, WHS B-Meto 1-8, Meto-WHS Cl 14-0, WFfS Dl-Smerdiek D2 6-1, WHS D2- Zierikv.ee 3-2, Marjola Girls-WHS D meisjbs'2-2, SKNWK-WHS El 5-1. WHS E2-9KWWK 2-6, WHS E3-Steenbergen 1-10. -WHS F1-Steenbergen 9-1; Thol. Boys,D3,-Thol. Boys D meisjes 7-1, Ril- landja-Thol. Boys E3 3-2. Thol. Boys Fl- Dinteloord 0-15; Smerdiek B-NVS 2-1, Smerdiek C-Nw. Borgvliet 17-1, NVS- SmwdiHc El 1-2, NVS-Smerdiek E2 1-2, Smerdiek F-Nw. Borgvliet 2-2. Wel moeten de ambities gereali seerd worden zonder enkele steun pilaren uit het verleden. Na de mu taties geldt de 27-jarige Geense onbetwist als de leider van de ploeg. „Met de jonge garde naar de tweede klasse zou mooi zijn." Vorig jaar keerde Geense terug op het oude nest, aangestoken door de enthousiaste verhalen van de nieu we trainer Ko Stoutjesdijk. Samen met de begaafde middenvelder Ar jan Moerland en doelman Kees Lo- zekoot zou Geense in de visie van Stoutjesdijk de architect worden van Noad '67. Geense, op dat mo ment verzekerd van een basisplaats bij zondagtweedeklasser Halsteren, had wel oren naar een nieuw avon tuur in zijn geboortedorp. „Op zich had ik het prima naar mijn zin in Halsteren, hoewel we elk seizoen tegen degradatie moesten vechten. Ik had er met John de Frel en Pa trick Vermeulen goede trainers, ik heb er veel geleerd en de ambiance was leuk. Wel heb ik moeten wen nen aan het voetbal op zondag. Van jongs af aan heb ik in een ritme ge zeten dat toewerkte naar de zaterdag als speeldag. Op vrijdagavond rus tig aan doen en dan de andere dag er lekker tegen aan. In die twee Hal- sterse jaren heb ik altijd moeite ge houden met het overbruggen van de zaterdag. En toen kwam Ko, een fa natieke trainer met een goed ver haal." De tegenwoordig in Stavenisse woonachtige Geense nam de ploeg vorig jaar zonder moeite op sleep touw, meer dan de met zijn gezond heid tobbende Moerland. Tussen de palen pakte doelman Lozekoot pun ten. Noad zat het gehele seizoen op het vinkentouw, om op de slotdag van het seizoen dramatisch onderuit te gaan tegen de directe concurrent Rillandia. Het jaar tevoren kaapte Dauwendaele het ticket voor de na- competitie weg op een vergelijkbare manier. Die twee teleurstellingen moeten volgens Geense omgebogen kunnen worden in iets positiefs. „Twee keer net naast het potje ge piest. Nu moet het er maar eens van komen. We hebben een jonge en ta lentvolle groep die elk jaar een stap je vooruit moet kunnen zetten. Mee doen aan de nacompetitie moet het doel zijn. Wedstrijden spelen onder hoogspanning, daar kan deze groep enkel beter van worden." Natuurlijk is er aan de Zijpestraat de voorbije zomer het nodige veran derd. Doelman Lozekoot verhuisde en ging spelen bij hoofdklasser Fle- vo Boys, Arjan Moerland kiest be wust voor een plek in de luwte en het talent Remi van Herk is na een intern akkefietje voorlopig op een zijspoor geplaatst. De nieuwe doel man Jan van Duuren geldt als een belofte, maar van hem mogen niet dezelfde wonderen worden ver wacht als van zijn voorganger. Ook de sturende Moerland lijkt op het middenveld een niet in te vullen er fenis achter te laten. Stoutjesdijk speelde in de aanloop naar de com petitie met de gedachte om laatste man Geense een linie vooruit te schuiven en de centrale rol toe te bedelen. „Het is één van de moge lijkheden. Net als vrijwel elke ploeg zijn we in de voorbereidingsperiode nooit helemaal compleet geweest, zodat het nog even zoeken is naar de ideale opstelling." Geense zelf kampte in de oefencam pagne met een bekkenblessure die hem noodgedwongen enkele wed strijden aan de kant hield. De kwetsuur openbaarde zich vorig sei zoen en steekt van tijd tot tijd de kop op. Met intensieve fysiothera pie hoopt Geense er snel weer bij te zijn, als het kan komende zaterdag in het bekerduel tegen zijn voorma lige club Halsteren en zeker bij de ouverture van de competitie tegen streekrivaal Tholense Boys. „Een mooiere opening van het seizoen kun je eigenlijk niet voorstellen. Een wedstrijd die leeft, met veel volk langs de lijn." In de Brabants getinte afdeling lij ken dergelijke confrontaties zeld zaam. Noad pleitte bij de bond tot het laatst voor een plekje in de Zeeuwse derde klasse, tevergeefs. Geense heeft de knop omgezet en is klaar voor het Brabantse avontuur: „Vanuit ervaringen in het verleden verwacht ik veel fysiek voetbal, meer dan in de Zeeuwse klasse. Brabantse ploegen zijn doorgaans wat geniepiger en gemener. Tegen ploegen als The Gunners en Klun- Iwan Geense krijgt een leidende rol bij de voetbalvereniging in Sint- Philipsland. dert is het lastig voetballen. We krij gen het beslist niet gemakkelijk." Noad maakte het zichzelf vorig sei zoen ook vaak moeilijk door een ge brek aan scorend vermogen. Geense verwacht dit jaar een schotvaardiger team aan de aftrap. „Corné de Frel is er nu vanaf het begin bij. Hij stroomde vorig seizoen op het laatst in en heeft in het verleden laten zien dat hij een neusje voor de goal heeft. Ik verwacht dat zijn optreden stimulerend werkt op de andere jon gens. Lars Steijn heeft ook seizoe nen gehad dat hij er een stuk of twaalf inlegde en Wiljan Lisscveld vond bij SPS toch ook regelmatig het net. Ik ga ons op voorhand zeker geen probleem aanpraten." Geense zelf staat te boek als een voorbeeldige voetballer, iemand van de oude stempel. Twee keer in de week trainen is voor hem vanzelf sprekend. Ook zijn wedstrijdmenta- liteit is spreekwoordelijk. Het is een beleving die op de velden in de re gio steeds zeldzamer wordt. Geense ziet het overal om hem heen, al be hoort NOAD volgens hem tot de po sitieve uitzonderingen. „Bij ons zijn er bijna altijd nog wel vijfentwintig man op de training en vliegen de vonken er soms af. Het is een bele ving die Ko eist en waar ik mezelf ook goed bij voel. Als ik zo hoor en lees wat er bij andere ploegen speelt, denk ik dat we hier op Flu- pland nog blij mogen zijn. Maar ook hier zie je dat de tijden verande ren. De onderlinge acceptatie kan beter. Ook wij moeten nog meer een team worden. Als dat lukt zie ik hier de komende jaren wel iets leuks ontstaan. Met de jonge garde naar de tweede klasse zou mooi zijn." Geense is tevreden met zijn rol. „Ik vind het leuk om jonge spelers aan wijzingen te geven, om ze slimmer en beter te maken. Maar het is niet zo dat ik me als de absolute leider zie. Jongens als Martijn Reijngoudt en Jasper van Dijke spelen ook al weer jaren in het eerste. Ook van hen mag je verwachten dat ze het oppakken en hun medespelers coachen." Het uit de tweede klasse gedegradeerde Zwaluwe ziet Geen se als de voornaamste kampioens kandidaat. „En wij horen tot het rij tje ploegen daar vlak achter. In de Brabantse klasse waren de krachts verschillen vorig jaar ook te ver waarlozen. Dat zal dit jaar niet an ders zijn." Oefenvoetbal Na twee nederlagen in de oefen campagne heeft het eerste elftal van Smerdiek aan het vertrou wen gewerkt door van NSV te winnen. Overtuigend was de 4-3 allerminst, want opnieuw werden de tegendoelpunten eenvoudig weggegeven. Het spel van Smer diek was beter dan dat van NVS, maar op basis van doelpogingen gingen beide ploegen gelijk op. NVS kwam op voorsprong na een scrimmage voor het Smerdiekse doel 'na een corner. Niet veel later kwam Smerdiek op gelijke hoogte. Een foutieve terugspeelbal aan NSV-zijde werd door Jelle Rinses onderschept en binnengeschoten. Na een paar keer zelf goed te zijn weggekomen kwam Smerdiek op voorsprong. Het was Erik van Haaften die met een fraaie boogbal vanaf de rechterkant de Nieuw- Vossemeerse goalie passeerde: 2-1. De tweede helft, nu met Rick Zwa- gemaker tussen de palen in de plaats van Alex Stoutjesdijk, kon niet slechter beginnen. Na een cor ner schoot Erik van Haaften de bal ongelukkig in eigen doel: 2-2. Via de counter voerde Smerdiek de druk op NSV met success op. Van Haaften maakte zijn eigen doelpunt goed, door opnieuw het net te vin den op aangeven van Jelle Rinses. Smerdiek kwam op 4-2. Van Haaf ten werd binnen de beruchte lijnen gevloerd en Souleyman El Bouaz- zaoui schoot de strafschop raak. Tegen het einde van de wedstrijd deed NVS nog iets terug. De lin kerflank van Smerdiek lag hele maal open en de weg naar het doel van Zwagemaker was vrij: 4-3. Het spel van Noad 4 in de lagere klasse was nog wat onwennig bij de start tegen Alliaüce 2, mede te danken aan een nieqwf samenstelling van het elftal. Het werd 2-1 in het voordeel van Alliance. Rerrii Van Herk scoorde de aansluitings- treffbr. Het viérde elftal van Noad speelt dit sei zoen een klasse lager; het Fluplandse elftal komt uit de derde klasse. Noad heeft sinds de degradatie een mindere start dan vorig jaar in de beker. Een aan tal spelers vertrok uit het Fluplandse elf tal en probeert het in hogere elftallen. Leo Zuidweg (oud-Eendrachtbodetop- scoref) en Ron v.d. Ree stopten met voetbaden. Een nieuw welkom was er vóór 6ud-speler Ard Beurkens en de van het vijfde elftal overgehevelde Kees Vroegop. Het tweede team van Smerdiek heeft de eerste bekerwedstrijd tegen Moe 9 ge wonnen met 3-4. Bij de wedstrijd in Ber gen op Zoom schoot Carlo IJzerman na een voorzet van Niels Hage de bal in de lange hoek voor de 0-1Dit was tevens de ruststand die ook iets anders had kun nen zijn als keeper Rinie Moerland niet een paar keer goed had gered. De andere treffers kwamen van Harold Vermeulen. Jordy Hage en Richard Baaiemans. De dames van Vosmeer - een combinatie met Smerdiek - hebben hun debuut in de bekercompetitie winnend afgesloten. Ze klopten Kogelvangers met 3-0. De ploeg uit Willemstad, die de oranje-zwarten ook in de competitie treffen, bracht slechts negen spelers op de been. Miran da Snoep opende de score, Naomie van Mierlo nam beide andere treffers voor haar rekening. Vosmeer liet volop kan sen liggen op een grotere uitslag. Tennisclub Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk organiseert 13 septem ber voor de 16e keer het Fixet Smalstad open tennistoernooi. Dit is het laat ste bpen tennistoernooi in de regio van dit seizoen. De finales worden ge speeld op zondag 21 september. Inschrijven is mogelijk tot en met 7 september via www.toernooi.nl. Er wordt gespeeld op kunstgrasbanen en mét ^rétorn ballen. De stichting Thoolse dagen houdt op 13 september een trekkertrek- wedstr(jd op industrieterrein Kla verveld in Oud-Vossemeer. De wedstrijd die begint om 11 uur, is verdeeld in zeven gewichtsklassen van 0 tot 12 ton maximaal en drie sportklassen van 3 tot 4,5 ton. Er zijn twee sleepwagens, maar dit jaar is er vanwege wijzigingen in de trekkérclub geen volledige competi tie van de Big Benz. Beide sleepwa gens maken het de deelnemers zo moeilijk mogelijk om een full pull te halen en uiteindelijk zal de sterk ste en slimste overwinnen. De Compact diesel klasse bestaat uit hagebouwde trekkers van 600 kilo rriet een 2 liter diesel motor. Vrachtwagenchauffeurs worden als publiek gelokt naar de opgevoerde trucks en er is een klasse Hot Stocks: uiterlijk standaard tractoren maar onder de motorkap schuilt het ééaaaoaander wat niet standaard is. Ook gaan er auto's voor de sleepwa- gen, waaronder enkele met een V8 motor. De Pro Stock is een klasse apart met zo'n 1500 pk onder de motorkap. De banen zijn voorzien van een nieuwe kleilaag voor meer spekta kel. Er staat een feesttent waar ver snaperingen verkrijgbaar zijn en er is een tribune voor het publiek. Voor de kinderen is er een springkussen. De toegang voor kinderen tot 10 jaar is gratis. Dit jaar is er geen proeftrekken. Op gave voor deelname kan morgen van af 20 uur in café Havenzicht aan de Voorstraat 56 in Sint-Annaland. Deelnemers kunnen hier het wed strijdreglement ophalen en zijn auto matisch verzekerd van deelname aan dit evenement. De deelnemers kun nen voor vragen contact opnemen met Koos Deurloo, tel. 06-20422336. De organisatie verwacht een groot aandeel van Thoolse deelnemers. De 33-jarige Theunisse heeft op sportpark De Bent te maken met een danig afgeroomde selectie. In feite luidt zijn opdracht om Tholen se Boys te renoveren en voor te be reiden op de toekomst. „Ik kom niet in een gespreid bedje." Eerlijk gezegd had Theunisse de si tuatie bij zijn aantreden heel anders voorgesteld. Bij het afsluiten van de overeenkomst de voorbije winter was de Brabantse coach ervan over tuigd bij een heus voetbalbolwerk binnen te stappen. Een club die met Jprg van Nieuwenhuijzen, John Schot,Wilmer Kousemaker en eer der Copain Kortland vier spelers in het betaald voetbal afleverde, een in de regio unieke prestatie. Een ver eniging ook van wie de jeugdelftal- len door de jaren heen aanspreken de resultaten wisten te boeken. En met een hoofdmacht die steevast de tweede klasse van het zaterdagvoet bal in het vizier heeft. Theunisse voelde zich uitgedaagd om aan die ambities een flinke bijdrage te leve ren. Inmiddels liggen de kaarten anders. „Er is nu sprake van een heel ander plaatje." De blaren op zijn tong heeft hij ge praat. de functionaris die bij de KNVB district Zuid 1 verantwoor delijk is voor de competitie-inde ling van zo'n 8000 jeugdteams. Voetbal is voor hem een passie. Een gevoel dat hij ook graag wilde over brengen op tal van spelers met Thoolse wortels die nu elders in de regio, en vaak tegen riante vergoe dingen, tegen de bal schoppen. Piet de Graaf, Sander Nagtegaal, Ad van Meel, Jaben Kortland en de naar Vosmeer vertrokken Mo Allali. het zijn maar enkele van de spelers met wie Theunisse de voorbije maanden een of meerdere gesprekken heeft gevoerd. Uiteindelijk koos niemand voor een verblijf op De Bent. Ondertussen haakten Niels Hop mans en Lauran Contant met been breuken voor langere tijd af en liet steunpilaar Michael de Jong weten geen trek meer te hebben in een nieuw avontuur, net als Roy Streng op wiens rentree werd gerekend. In de matige oefencampagne werd de ziekenboeg tot overmaat van ramp fors uitgebreid, met langdurige blessures voor Johan Uijl, Tijs Nij- meijer en Nick de Lang. Andere spelers lieten weten wegens vakan tie in september nog niet beschik baar te zijn. Zie daar het dilemma van Theunisse in een notendop. Uit het veld geslagen is de nieuwe trai ner allerminst. „We doen het met de jongens die we hebben. De kwa liteit is misschien iets minder dan vorig seizoen, het enthousiasme is vele malen groter." Ondanks pittige nederlagen in de oefencampagne tegen bijvoorbeeld Duiveland en VCK ziet Theunisse voldoende perspectief. Hij leidt dat af uit de bezieling en de opkomst op de trainingen, nieuwe jongens die aan de deur kloppen en ook de sfeer tijdens het uitje met de selec tie, afgelopen weekeinde. „Natuur lijk zijn die verliespartijen in oefen wedstrijd tikjes voor het zelfvertrouwen dat we graag willen opbouwen. Zo'n deels vernieuwde en jonge spelersgroep heeft ook re sultaten nodig om geloof in eigen kunnen te krijgen. Het is een proces wat tijd nodig heeft. Voetballend kunnen we op termijn alleen maar beter worden. Maar ik ga niet zeg gen dat we nu al gereed zijn voor de competitie, hoewel ik het plaatje van hoe en met wie we spelen wel in mijn hoofd heb." In de tweede helft van het afgelo pen seizoen was Theunisse regel matig toeschouwer op De Bent. Hij zag wat de spelers in hun mars had den, hoorde het immer kritische pu bliek en kreeg van alle kanten uit gemeten dat de trainingsopkomst bij de derdeklasser belabberd was. Theunisse rekent op een kentering. „Ik heb altijd en overal jongens naar de training weten te krijgen. Waarom zou het hier niet lukken? Tholen is toch geen andere planeet? Ik heb het tot dusver geweldig naar mijn zin en krijg voldoende signa len dat de jongens ook met plezier trainen. Het is liefde van twee kan ten." Met Theunisse staat er ook een trai nerstype langs de lijn dat verbaal aanwezig is. „Ik ben geen drukte maker, wel enthousiast. Dat enthou siasme wil ik graag overbrengen op de ploeg, maar wel op een normale manier. Ik hoef niet de boeman te zijn, om jongens te kunnen prikke len. Ik wil die teneur van de laatste jaren graag ombuigen. Ik ben er ook zeker van dat iemand als Piet de Graaf niet naar Tholen wilde ko men, juist vanwege dat gebrek aan beleving dat er heerste. Ik ga het ge vecht aan en hoop het te winnen." Theunisse ziet zichzelf niet als de onfeilbare man die alles weet en al tijd gelijk heeft. „Natuurlijk zal ik een keer verkeerd wisselen of niet met een goede tactiek op de mat ko men. Ik sta open voor kritiek, ook van trouwe volgers langs de lijn. Ik ben ook iemand die na de wedstrijd altijd wel een tijdje blijft hangen in de kantine. Ze kunnen naar me toe komen en als iemand zijn mening op een fatsoenlijke manier verde digt, zal ik zeker luisteren." Zwaluwe beschouwt Theunisse na drukkelijk als favoriet voor de ti tel. Met daarachter clubs als Noad '67, Klundert, Internos en ook Tholense Boys. „Als we ons met deze groep plaatsen voor de na competitie hebben we het gewoon verschrikkelijk goed gedaan. Aan de tweede klasse moeten we niet denken. Daar zijn we op dit mo ment met Tholense Boys absoluut niet aan toe." Kiwanis Tholen heeft als doel het ondersteunen van projecten en goe de doelen waar het kind centraal staat. Eerder is een lading dakpan nen in de Oosterschelde geplaatst met de bedoeling dat zich daarop oesterbroed vast zet. En nu staat een voetbalwedstrijd op het programma. Eerst speelt een groep Kiwanis-le- den twee keer tien minuten tegen oud-NAC. De aftrap wordt om ze ven uur verricht door een lid van het college van burgemeester en wet houders. Om half acht neemt Tho lense Boys het op tegen de Bre- danaars. Naast Ad Gladdines bestaat de spelerslijst van de NAC-selectie uit Pierre van Hooijdonk, John Ka- relse. Ton Lokhoff, Ad Krijnen, Ar no Gabriels, Johan Gabriels, Danny Schrijvers, Hans van den Dungen, Dirk van der Laan, Quintus van der Meulen, Koos Waslander, Peter Re- mie, Jack Swcres, Jack de Kroon, Hubert Baardemans, Renee Houtza ger, Marco van Deinsen, Yureck Per soon, Geert Brusselers, Brian Pires, Mcindert Dijkstra, Jeffrey van As, Nebosja Gudelj, Marin Klerx, Ruud Brood en Dick van Burik. De fondsenwerving voor het goede doel staat centraal. Weliswaar beta len bezoekers een behoorlijke en tree, maar ze krijgen voor dat geld ook nog een stukje barbecuevlees. Verder kan het publiek doelpunten van Kiwanis en van Tholense Boys sponsoren. Ook zijn er honderd kaarten beschikbaar voor een VIP- arrangement met hapjes en een drankje, en na de wedstrijd een di ner gezamenlijk met de spelers van oud-NAC. Ten slotte worden nog at tributen van deze voetballers, zoals gesigneerde shirts, geveild voor het goede doel. De dames van Smerdiek waren duidelijk sterker dan de voetbal lers van 't Goy in Chaam. De eer steklassers maakten al na acht minuten hun eerste doelpunt via Wendy Metske in deze uitwed strijd. Smerdiek won met 4-1. De 2-0 volgde snel door Suus Hop staken. Angelique Hage kopte een paar minuten voor de rust nummer drie er in. Smerdiek had met nog meer doelpunten afstand kunnen ne men maar het vizier stond nog niet geheel scherp. Smerdiek speelde na de rust iets minder goed, waarbij 't Goy een paar mooie mogelijkheden liet lig gen door goed keeperswerk van Smerdiek keepster Kaylee Diele- man. Toch maakte 't Goy een doel punt. De Thoolse dames kwamen weer in de wedstrijd met mooie aanvallen, alleen kregen ze de bal niet tegen de touwen. Wendy Metske kon in de laatste mi nuten haar tweede doelpunt van de wedstrijd scoren en was de einduit slag 4-1 voor Smerdiek. Voetbal is voor de nieuwe trainer en KNVB-nuin Jacco Theunisse een passie. Dick Vaders van De Zwaluw in Oud-Vossemeer had zaterdag een hele snelle duif bij de nationale vlucht vanuit Orléans. Zijn jonge vogel vloog naar de 36e plaats op provinciaal niveau. De duiven gingen om 10 uur van start voor de afstand van ongeveer 435 ki lometer. De duif van Vaders is met een vaartje van 1282,765 meter per minuut bij westenwind voorlopig ook de snelste van het rayon Tho- len/Sint-Philipsland/Schouwen-Dui- veland. Bij het ter perse gaan van de ze krant waren nog niet alle uitslagen van de zeven verenigingen binnen. Bij de natoer van jonge en oude dui ven vanuit Peronne, gingen zaterdag 1061 duiven mee. In het samenspel had Piet Laban de snelste duif. Het lid van De Trouwe Duif zag zijn duif na de lossing om 10.30 uur al om 12.59.59 uur verschijnen na een afstand van ongeveer 200 kilometer. Zijn duif had een snelheid van ge middeld 1336,246 meter per minuut in de vleugels. Jan-Jaap Bolier van De Reisduif in Scherpenisse volgde op de tweede plaats en Dick Vaders en Jan Capelle maakten met een vierde en vijfde plaats het Thoolse feestje op de derde plek na com pleet. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 47 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 15.46.20 u. is 1245,519 m/min, laatste duif 16.53.32 u. is 1043,272 m/min. A.J. Scherpenisse I, 2, 3, 6, 10: H. van Hemert-Rijnberg 4, 5, 11. 12; J. Ben- ningshof 7, 8.9. De Vredesduif Sint-Philipsland, 174 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 15.56.24 u. is 1236,107 m/min, laatste duif 17.06.57 u. is 1031,355 m/min. Comb. Hoek 1, 3, 4, 5, 8. 9, 11, 14, 17, 23. 24, 41, 43; L. Reijngoudt 2, 7, 20, 38; J.D. Quist 6, 12, 13, 16. 26; Jac. Rei jngoudt 10, 22, 27. 28, 3133, 34,42; R. Reijngoudt 15, 18, 29, 40; K. van Dom melen 19, 21, 35. 37, 44; Comb. Ver maas 25; K. de Frel 30; A. Vermaas 32, 36; M.Meijer 39. De Trouwe Duif Tholen, 38 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 15.53.13 u. is 1226,375 m/min. laatste duif 16.21.05 u. is 1136.697 m/min. M. de Graaf 1,3.4. 9, 10: T. Teunisse 2. 7.8; P. Laban 5,6. De Reisduif Scherpenisse, 87 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 15.39.37 u. is 1270,760 m/min. laatste duif 16.23.07 is 1126,475 m/min. J.J. Bolier 1,2,5.6.9. 12.16.17.18, 19, 20, 22. 26. 27, 28; J. de Graaf 2, 7; D.J. Menheere 4, 14; J. Moerland 8, 11, 13, 15, 23,24, 25; P. Potappel 10,21,29. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 162 dui ven van 13 deelnemers. Eerste duif 15.4(1.18 li. is 1282.757 m/min. laatste duif 16.26.21 u. is 1130,424 m/min. D. Vaders 1, 8. 11. 21. 24, 25. 34; F. Bal 2.7,12,18. 39; A. Capelle, 3. 15.22.27, 37; R. Fonteijne 4, 28: A. Havermans 5, 10. 17, 23. 29. 30. 31; J. Capelle 6. 13, 16. 20. 26. 32, 33. 35: P. de Wilde 9. 40; K. Rijnberg 14. 36; P. Vis 19: P. Hommel 38,41. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 69 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 13.04.16 u. is 1282.54(1 m/min, laatste duif 13.29.32 ii. is 1104,566 m/min. A.J. Scherpenisse 1. 2.4,5.8. 10; L. van de Berge 3; H. van Hemert-Rijnberg 6, 13. 14; J. Heijboer 7. 17; C. Potappel 9; J. de Rijke 11,12. 15; A. Gebraad 16. De Vredesduif Sint-Philipsland, 518 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 13.08.21 u. is 1306,131 m/min. laatste duif 13.40.09 i-, 1089.131 m/min. R. Reijngoudt 1.6.9, 10. 16, 23, 35. 38, 51. 52, 56. 68. 112. 113, 116; comb. Hoek 2, 5. 8. 12. 13. 14. 15. 24. 25, 39, 44.45,46,49, 54. 57.66,67,70, 77. 78; comb. Reijngoudt&zn 3, 4. 18. 30, 42, 80, 91; I. Quist 7. 19, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 53,55, 58, 60. 62, 88, 107. 109; J.D. Quist 11. 21. 43, 47, 61, 72. 79. 110, 120; comb. Bolijn 17, 83. 87, 89. 90, 114. 122, 125; P Wagemaker 20. 22. 40, 64, 69, 75. 94. 97, 104, 117. 118, 121, 128, 129; K. de Frel 26, 63, 74. 76, 115, 119; A. Vermaas 34, 85, 101. 105; comb. Vermaas 36; comb. Reijngoudt 37, 65, 126; gebr. Reijngoudt 41. 50, 59, 81, 82, 98.99, 100. lil. 130; M. Meijer 48, 93, 95, 124; J.C. Verwijs 71, 96. 102, 123, 127; J. Zuidweg 73; E.J. van Riessen 84, 92, 103,106, 108; K. van Dommelen 86; De Trouwe duif Tholen, 155 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 12.59.59 11. is 1336,246 m/min. laatste duif 13.13.05 U. is 1228.166 m/min. P. Laban 1. 25, 30. 38: D. Noom 2.4. 5, 6, 7. 8.9, 20. 2126, 33, 34, 35; C. Moe- liker 3. 14, 16. 24, 31; M. de Graaf 10, 28; M.J. Laban 11, 12, 13, 15. 29, 32, 37; P. van Driel 17. 36: L. Hage 18. 19, 22. 23. 27, 39; De Reisduif Scherpenisse, 153 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 13.00.38 ii. is 1315.225 m/min, laatste duif 13.12.36 u. is 1218,430 m/min. J.J. Bolier 1, 3, 4. 5. 14. 21. 26, 32, 39, 41, 48, 51: D-J. Menheere 2, 6. 15, 17, 3134, 35,43; J. de Graaf 7, 8.9. 24, 25, 29, 30, 33, 36, 38, 42, 44; L. de Kwak Kool aard 10, 11. 13, 16. 22, 27, 49; J. Moerland 12. 19, 20, 40. 45: A. Moer land 18.47, 50; L. Hage 23,46; A. Hage 28, 37. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 166 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 13.05 u. is 1311392 m/min, laatste duif 13.17.19 li. is 1199,439 m/min. D. Vaders 1. 3, 5, 6. 7. 10, 25. 32. 34; J. Capelle 2, 8, 29, 31: A. Havemians 4, 13. 14, 15, 36, 41; comb. Hommel-Wal pot 9. 18. 19; P. Vis 11. 16. 17. 26; P. de Wilde 12. 27; M. de Jager 20. 33; A. Ca pelle 21. 22, 23, 30, 40: F. Bal 24; P. Hommel 28, 37, 39; S. Berkey 35; T. de Graaff 38; K. van den Berge 42. Tafeltennisclub Smash '76 heeft een record aantal inschrijvingen ontvangen voor het invitatietoer nooi dat zaterdag plaatsvindt. Toernooileider Kees Vroegop heeft al meer dan 100 aanmeldin gen binnen, wat een record is ten opzichte van de gemiddeld 80 bij de 21 eerdere edities. De tafelten niswedstrijd begint om 9.15 uur in sportzaal De Wellevaete in Sint- Annaland. De prijsuitreiking is omstreeks 18 uur. Voor het eerst wordt er in twee za len gespeeld: in de sportzaal en in de nieuwe zaal van De Wellevaete. Diverse verenigingen uit Zeeland, Noord-Brabant. Utrecht en België zijn uitgenodigd. In de hoogste klasse bij de heren is plaatselijk favoriet Christian van 't Hof uit Sint-Annaland titel verdediger. Hij won dit toernooi reeds zes keer. Er wordt verwacht dat hij concurrentie krijgt van on der anderen Johan 't Hooft (SAR '72 uit Kloosterzande) en Roald Vos (Hotak '68 uit Hoogerheide). 't Hooft won dit toernooi inmid dels ook al drie keer en speelt evenals Vos het komende seizoen weer in de derde divisie-landelijk. Van 't Hof speelt een klasse lager in de Hoofdklasse. De beste ver eniging wint de Pedro van Heu- men-verenigingsprijs.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11