'We hebben een jong team dat alleen maar beter kan worden' 'Op termijn moeten we samen een stapje vooruit kunnen maken' Cliënten Lambertijnenhof voetballen met WHS voor medaille en champagne Smerdiek verliest van topper Duif van Bolier twee jaar op rij het snelst vanuit Arras Marco Oosdijk hoopt op gediplomeerde trainer bij Stavenisse Cees Stoutjesdijk (54) is bij Smerdiek strijdbaar als vanouds EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dat geldt zeker voor Stavenisse, de kleinste voetbalclub in de streek die komend seizoen noodgedwongen zonder officiële trainer van start gaat. Met een beloftevolle lichting spelers wordt niettemin gehoopt op sportieve successen in de vierde klasse. Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor Marco Oosdijk (19), misschien wel het grootste ta lent van de vereniging. „Als we onze dag hebben, kun nen we van iedereen winnen." Negatieve spiraal Kwetsbaar Bestaan Hij was er actief voetballer, bestuurslid, jeugdtrainer en bezorgde de club als hoofd trainer aan het begin van de jaren negentig de laatste kampioenstitel. Cees Stout jesdijk is terug bij Smer diek en wat hem betreft herleven de oude tijden. Vormgever Kwetsbaarheid Mannen Smerdiek verliezen oefenpot Een voetbalwedstrijd met medailles voor iedereen. En kinderchampagne om de doelpunten te vieren. De jeugd van WHS speelde zaterdag een wedstrijd waarbij de teams versterkt werden door cliënten van Lambertijnenhof. De laatste mensen hebben een verstandelijke beperking. Het toernooi in Sint-Annaland betekende voor hen een leuke activiteit in hun reguliere bewegingsprogramma. Duo Bakx/Geilings weer kampioen Winst en eerste prijs voor Amazone Geluk Van Turnhout twee prijzen B-dressuur Donderdag 21 augustus 2008 De voortekenen lijken niet gunstig. Een intensieve zoektocht van het bestuur naar een opvolger voor coach Rien Smits leverde tot dus ver geen resultaat op. Bij de voet balbond is dispensatie gevraagd om zonder gediplomeerd trainer aan de slag te gaan. In de oefenpe riode namen routiniers als Kees van Putte. Marco Klippel en Mario Smits tot dusver de honneurs waar. Ondertussen wordt her en der geïn formeerd naar kandidaten die de vacature willen invullen. Een lasti ge opgave, weet Marco Oosdijk. „Natuurlijk is dit een vervelende situatie. Als jonge voetballer wil je graag beter worden en op deze ma nier wordt dat moeilijk. Gelukkig dat de oudere jongens het hebben willen oppakken, anders zou het helemaal een lastig verhaal wor den. Op Tholen zijn de kandidaten dun gezaaid en wie van verder komt wil natuurlijk een serieuze vergoeding. Voor een kleine club als Stavenisse is dat bijna niet op te brengen. Daar komt bij dat het voor een trainer uit bijvoorbeeld West-Brabant leuk moet zijn om naar Stavenisse te ko men. Van het tweede elftal komt bij na niemand trainen en van het eerste kan ook niet iedereen er altijd zijn. Dus moet een trainer bereid zijn om twee avonden in de week voor een mannetje of tien tot twaalf naar Sta venisse te rijden. Zeker in de win terperiode valt dat niet mee." Het ontbreken van een nieuwe coach past in de negatieve spiraal, waarin Stavenisse zich bevindt. „We hebben het de laatste jaren moeilijk. De vereniging is al terug gegaan van drie naar twee senio renelftallen, waarbij het elk sei zoen weer afwachten is of het lukt om ook het tweede op de been te houden." Verbetering van de situatie zit er voorlopig niet in. „Er komen haast geen nieuwe inwoners bij. Er was wel een ambitieus bouwplan, maar er zijn tot nu toe slechts een paar woningen verkocht. Ondertussen trekken veel jongeren weg. Zowat de helft van de selectie woont al niet meer op het dorp maar blijft gelukkig de club trouw. Als de nood aan de man is worden zelfs jongens als Martin Neele uit Breda en Gerry Dorst uit Roosendaal op getrommeld. Alleen dankzij die clubliefde lukt het om twee elftal len te bemannen en de vereniging in stand te houden. Waarbij het werk dus vaak op dezelfde schou ders neer komt, zoals nu ook met het tijdelijk invullen van het trai nerschap. Bovendien is Kees van Putte, behalve aanvoerder en inte rim-trainer, ook nog eens bestuurs lid. Zoals een speler als John Klip- pel ook deel uitmaakt van het bestuur. De basis is smal. zowel binnen als buiten de lijnen." Op sportief vlak heeft Stavenisse ook nog een paar problemen op te lossen. De ervaren doelman Mare Hoogendoorn is niet meer beschik baar, zodat Aalt de Rijke en de weer begonnen Robert Lindhout samen moeten knokken om een ba sisplaats. Steunpilaar Marco Klip- pel kampt sinds eind vorig seizoen met een lastige enkelblessure en is voorlopig niet inzetbaar. Ondanks zijn nog jonge leeftijd wordt er daarom al het nodige verwacht van Marco Oosdijk. Intern heeft Oos dijk. tot dusver vooral laatste man, aangegeven dat hij het graag eens op een andere positie wil proberen. „Op het middenveld of kort achter de spitsen. Ik wil meer aan de bal komen en moet het vooral ook heb ben van mijn techniek en spelin zicht. Achterin vind ik me vaak kwetsbaar, zeker als ik het duel in moet met snelle spitsen." Oosdijk maakte als vijftienjarige zijn debuut in de hoofdmacht. Sindsdien is er het nodige veran derd. „In het begin wordt je voor zichtig gebracht. Ergens in de voor hoede of een andere plek waar een fout niet meteen een tegendoelpunt betekent. En meestal bij een ach terstand. Bij Stavenisse is dat nu eenmaal vaak het geval. In die eer ste jaren worden fouten je ook niet aangerekend. Nu wordt er meer van me verwacht en krijg ik het ook te horen als ik het niet goed doe." Oosdijk heeft leren omgaan met kritiek. „Ik heb zelf een grote mond in het veld. Soms zeg ik din gen tegen oudere spelers, waar ik meteen spijt van heb. Ook schiet ik nog wel eens uit mijn slof als ik iets van de bank hoor. Ik hoor alles wat er langs de kant gezegd wordt. Maar als je zelf je mondje roert, moet je ook niet raar opkijken als een ander dat doet. Wie kaatst, moet de bal verwachten." Zijn 16-jarige broer Jan-Kees, ook iemand die dicht tegen de hoofd macht aanzit, krijgt van hem een speciale behandeling. „De anderen zijn nog voorzichtig met hem. Ik zeg het recht voor zijn raap als hij het fout doet. Onder broers moet dat kunnen." Trouwens, na de wedstrijd is bij Stavenisse alles snel vergeten. „Ik denk dat er weinig clubs zijn waar de sfeer zo goed is als bij ons. Ie dereen kan goed met elkaar over weg. Dat maakt het ook eenvoudi ger om tegenslagen op te vangen." Op het schippersinternaat in Dor drecht heeft Marco Oosdijk al vroeg geleerd om voor zichzelf op te komen. Tegenwoordig studeert hij management, economie en recht aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Het komend halfjaar loopt hij stage bij een uitzendbu reau in Bergen op Zoom. De thuis wonende Oosdijk is blij dat de reis tijd even wat minder is. „En geen beslommeringen met huiswerk, zo dat ik me nog beter kan concentre ren op het voetballen." Toch blijft sport voor hem eerst en vooral een hobby. „Ik lig er niet wakker van als we verliezen. Ik voetbal puur voor mijn plezier. Natuurlijk wil ik graag winnen maar je weet dat zoiets bij Stavenisse niet meevalt. Vorig jaar begonnen we sterk en draaiden we zelfs even bovenin mee. Dat gaf wel een bijzonder ge voel, moet ik zeggen." Oosdijk kijkt alweer uit naar de streekduels in de vierde klasse. „Voor ons zijn dat altijd speciale wedstrijden. Meestal komen er krachten vrij, waar je het bestaan niet van wist. Als we onze dag heb ben, kunnen we van iedereen win nen. Jammer genoeg lukt het ons nooit om een langere periode con stant te presteren." De verwachtingen voor het nieuwe seizoen zijn bescheiden. „Het be langrijkste is dat de club blijft be staan. Hopelijk vinden we snel een trainer, zodat er toch nog iets moois kan ontstaan. We hebben een jong team dat enkel beter kan wor den." Marco Oosdijk wil dit seizoen op een andere positie in het elftal van Stavenisse spelen. Cees Stoutjesdijk is terug bij Smerdiek. Voetbal programma Zaterdag 23 augustus uur WHS-Zeelandia M'burg( beker) 18.00 Wolfaartsdijk-Thol.Boys! beker) 14.30 Dauwendaele-Noad(beker) 14.30 Smerdiek-Meto(beker) 17.00 Vosmeer zo-DVO(beker) 17.00 Nw.Borgvliet-Stavenisset beker) 17.00 Lepelstr.Boys-SPS( beker) 17.00 FSV-Vosmeer za(beker) 14.30 Kruiningen-Smerdiek 2da.(beken 10.00 Vosmeer da.-Kogelvangersibckeri 14.00 Noad 2-WHS 3(beker) 13.00 SKNWK 2-Noad 3(beker) 12.30 Dinteloord 2-SPS 2(beker) 12.30 WHS 2-Internos 2(beker) 14.30 Moe 9-Smerdiek 2(beker) 15.00 Thol.Boys 2-Rillandia 3(beker) 12.30 Noad 4-Alliance 2(beker) 15.00 WHS 4-Dinteloord 4(vr.) 14.30 Zondag 24 augustus uur Vosmeer 2-Val Aan 2(beker) 11.00 Dinsdag 26 augustus uur WHS-Bruse Boys(beker) 18.45 Thol.Boys-Dinteloord(beker) 18.45 Noad-VVC(beker) 18.45 Smerdiek-Vosmeer zo(beker) 18.45 Ouwerkerk-Stavenisse(beker) 18.45 Odio-SPS(beker) 18.45 Val Aan-Vosmeer za(beker) 18.45 Woensdag 27 augustus uur Smerdiek 2 da.-Gastei(beker) 18.45 ZSC-Vosmeer da.(beker) 18.45 Om die ambities te realiseren is volgens Stoutjesdijk (54) tijd no dig, en geduld. Resultaten zijn wat hem betreft vooralsnog onderge schikt aan een ander doel. „Eerst moet er hier een gezonde sportdis cipline komen en wil ik in alle rust bouwen aan een echt team." Na een turbulent seizoen is vierde klasser Smerdiek toe aan een im puls. Al snel na het bekend wor den van het vertrek van coach Ruud Linders kwam de club uit bij Cees Stoutjesdijk. de man die zelf ook met de nodige tegenwind te maken had bij zustervereniging WHS. Veel wil Stoutjesdijk niet meer kwijt over die periode, waar in hij zelf de handdoek in de ring gooide en vroegtijdig opstapte. „Als de resultaten uitblijven gaan er altijd andere zaken spelen bin nen een vereniging en bij WHS was dat niet anders. Op een gege ven moment worden er door som mige mensen grenzen overschre den en moet je conclusies trekken. Met het bestuur zijn er nooit pro blemen geweest en we zijn uitein delijk ook op een goeie manier uit elkaar gegaan. Er is geen enkele vorm van wrevel tussen mij en WHS. Ik heb altijd contact gehou den met de jongens en ben in de eindfase van het seizoen ook enke le malen gaan kijken." De vrije zaterdagen na zijn onver wachte vertrek op de Waaje had den ook een voordeel. „Ik kon me al vroeg gaan richten op Smer diek. Ergens is dat altijd mijn ei gen club gebleven." Aan natrappen richting zijn voor ganger heeft Stoutjesdijk geen en kele behoefte. Feit is wel dat de kikkers in het vierde en laatste jaar onder Ruud Linders voortdurend uit de kruiwagen sprongen. De be oogde aanjagers Mo Allali en Sou- leyman El Bouazzaoui raakten al snel op een zijspoor, elftalleider Henk Brinkman herkende zijn am bities niet in het merendeel van de spelersgroep en bedankte voor de eer, met in zijn spoor verzorger Pollemans. Ook anderen gingen af door de zijdeur. Smerdiek sukkel de naar het einde van het seizoen en vond zich bij het opmaken van de balans zelfs terug in het rechter- rijtje. Voor de nieuw aangetreden Stoutjesdijk is het duidelijk. „Re sultaten zijn nu even niet het be langrijkst. Het voornaamste is dat de jongens goed met elkaar om gaan en weer echt voetbal gaan spelen. Opbouwend, over de grond, met als uiteindelijk doel sa men een stapje vooruit te zetten. Op het eind van het vorig seizoen was die onderlinge samenhang er niet meer. Terwijl het in mijn bele ving juist daar mee begint." Bij zijn streven naar meer ver zorgd voetbal op Haestinge kan Stoutjesdijk komend seizoen geen beroep meer doen op Jordy Hage, de routinier die met zijn traptech- niek en rust het hart van de ploeg vormde en juist de vormgever bij uitstek was. Ook Jeffry Stoutjes dijk gaf te kennen om persoonlijke redenen een stapje terug te willen doen. Het gemis van beide steun pilaren wordt deels gecompen seerd door de rentree van El Bou azzaoui. Allali zocht zijn heil bij het zaterdagteam van Vosmeer, komend seizoen een van de tegen standers van de blauwzwarten. Smerdiek heeft dit jaar nadrukke lijk gekozen voor één selectie team, bestaande uit zeventien man. De A-junioren Martijn en Stefan Lindhout, alsmede Duncan Weeland, blijven bij de jeugd spe len. Wel worden zij op zaterdag middag toegevoegd aan de selec tie, om langzaam aan het grote werk te wennen. Hilbert Brinkman lijkt de aangewezen man om de er fenis van Jordy Hage te beheren. Stoutjesdijk is nuchter. „Een nieu we Jordy kunnen we niet creëren. Maar ik denk dat Hilbert ook be schikt over de kwaliteiten die no dig zijn op die positie: hij is mon dig, coacht graag, is sterk aan de bal en kan goed koppen." i Om zich heen heeft Stoutjesdijk in de technische staf de nodige erva ring verzameld, met Perry Opree als elftalleider, Peter Franke (assis tent-scheidsrechter) en Wim Gier man, de man die de keepers onder handen neemt en fungeert als twee de trainer. Het ligt in de bedoeling om na dit seizoen met een tweede selectie te starten, een team dat ge voed zal worden door een lichting A-junioren die dan zal doorstro men. Die verbreding is volgens Stoutjesdijk hard nodig. „Met ze ventien man, waaronder twee keep ers, is de basis nu eigenlijk te smal. De kwetsbaarheid zit in de geringe omvang van de groep." Stoutjesdijk is aan de vooravond van het nieuwe seizoen strijdbaar als vanouds. De tijd lijkt op hem geen vat te hebben. Zelf ziet hij dat een beetje anders. „Ik ben fa natiek, maar ook realistisch. Het onstuimige in mijn karakter is met de jaren toch wat meer gekanali seerd. Ik ben daar ook wel blij mee. Emoties horen bij mij en dat zal ook altijd zo blijven. Emoties zijn echter nooit een goeie basis om dc juiste beslissing te nemen. Er moet ook een gedachte en een verhaal achter zitten. Ik denk dat ik daarin ben gegroeid." Stoutjesdijk kijkt reikhalzend uit naar de nieuwe competitie. „Bijna allemaal zijn het clubjes van Zeeuwse dorpen. Ik denk dat we een groep jongens hebben waar we mee van huis kunnen. Wat ik voor ogen heb heeft tijd nodig. Je kunt van een dolend elftal niet in eens een kampioenskandidaat ma ken. Niet als je het met eigen jon gens doet tenminste, en ook nog wat belangrijke spelers bent kwijt geraakt. Ik denk dat we als groep de kwaliteit hebben om in het lin kerrijtje te spelen en dan doe je onderweg haast automatisch ook wel een keer mee voor een perio- detitel. Op termijn moeten we sa men de lat wat hoger leggen. Een club als Smerdiek mag zich niet verzoenen met het idee dat het al tijd een vierdeklasser is en zal blijven." Voetbal Uitslagen Oefenvoetbal: WHS-Smerdiek 5-1, Thol. Boys-WHS 3-1, VCK-Thol.Boys 5-0, Noad-Zierikzee 1-2, Noad-DVO 2- 0, Smerdiek-RSV 2-5, Vosmeer za-Bre- derodes 6-2, Melissant-SPS 4-1, SPS- DSE 2-3, Stavenisse-Kwadendamme 1-6, Achterbroek-Smerdiek da. 5-1, Merksem-Smerdiek da. 2-1, Smerdiek da-RVVH 1-3, SKNWK 2-WHS 2 6-3, SPS 2-Melissant 2 0-7. Donderdag 28 augustus uur Noad 2-Krabbendijke 2<beker) 18.45 Duiveland 2-Noad 3(beker) 18.45 WC 2-WHS 3(beker) 18.45 SPS 2-Seolto 2(beker) 18.45 WHS 2-DVO 2(beker) 18.45 De dames van Smerdiek hebben za terdag hun derde wedstrijd van het seizoen verloren van RVVH. Het werd 1-3 voor de beste damesploeg in het amateurvoetbal op dit moment. Smer diek speelde nog niet op volle kracht: er staan nog veel mensen op de absen tielijst wegens vakantie. Smerdiek begon goed bij de thuiswed strijd tegen de topper, waarbij 27 dames uit de eredivisie en hoofdklasse het nieu we seizoen voetballen. Toch was het na een kwartier 0-1 nadat de Smerdiekver- dediging de bal niet weg kopte. Smerdiek kwam terug, waardoor Suus Hopstaken alleen op de keeper door kon gaan. Helaas ging haar schot op de lat. RVVH was natuurlijk de beter voetbal lende ploeg en scoorde 0-2, maar Smer diek bood goed tegenstand. Mandy Roels kon de stand terug bren gen op 1-2. Na de rust wat omzettingen. RVVH kon uitlopen naar 1-3. Smerdiek kreeg nog een paar mooie mogelijkhe den maar de bal wilde er niet in, de lat en de keepster stonden in de weg. Smerdiek kon ook de eerste wedstrijd van het seizoen met nog maar één trai ning in de benen niet winnen. Deze vond plaats in België tegen Achterbroek. De dames verloren met 5-1. De tweede wedstrijd vond plaats in het stadion van Merksem. Er werd goed gespeeld alleen de keepster van Merksem was een sta- in-de-weg voor Smerdiek. Ze pakte veel ballen. Suus Hopstaken kon er wel een tegen de touwen schieten. Toch namen de dames van Merksem de volle winst mee naar de kleedkamer: eindstand 2-1. Smerdiek heeft zijn derde oefenwed strijd met grote, maar wel geflatteerde, cijfers verloren. Geflatteerd omdat Smerdiek zeker niet minder was dan de zondag vierdeklasser uit Rucphen. De tegendoelpunten waren niet te wij len aan het spel van RSV, maar vooral aan onnodige fouten aan Smerdiekse zijde. Het werd 2-5 bij de thuiswed strijd. In de eerste helft werd er aan Smerdiekse zijde goed gecombineerd. Smerdiek kreeg mogelijkheden, al waren het geen uitgespeelde kansen. Stefan Lindhout schoot, na een fraaie actie, over en de af ronding van Jelle Rinses en Bart Stoutjes dijk was niet zuiver. Martijn Lindhout schoot van afstand net over. RSV liet zich ook gelden en kwam op voorsprong. Bij een comer werd er door Smerdiek onvoldoende gedekt en een speler van RSV kon binnenschieten: 0-1. Niet veel later werd het ook plots 0-2, weer uit een stilstaande situatie, namelijk een vrije trap. Met een 0-2 achterstand ging Smerdiek nisten. Het spel van Smerdiek was daarna min der verzorgd dan voor de thee. maar op nieuw waren beide ploegen gelijkwaar dig. Als het om de effectiviteit voor de goal gaat, was RSV scherper. Dit kwam tot uiting in het scoreverloop. Al snel na het eerste fluitsignaal lag de 0-3 in de net ten. Knullig balverlies aan Smerdiekse zijde lag hieraan ten grondslag. Smerdiek pakte de draad toch op en ging aanvallen. Deze stokten vaak rond het zestienmetergebied. Aan de andere kant scoorde RSV via een counter 0-4. Met nog een halfuur op de klok was Smerdiek eindelijk succesvol. Rens de Viet gaf een hoge voorzet op Erik van Haaften, die vervolgens werd neergelegd binnen de beruchte lijnen: penalty. Souleyman El Bouazzaoui voltrok het vonnis koelbloe dig: I -4. Even later werd het ook 2-4. Een schot van Erik van Haaften werd van richting veranderd en de Rucphense doel man werd hierdoor gepasseerd. Het slot akkoord was toch weer voor de bezoe kers. Dooreen misverstand tussen Hilbert en Leander Brinkman haperde de buiten- spelval en de spits van RSV had vrije doorgang naar Alex Stoutjesdijk. die ver volgens kansloos werd gelaten: 2-5. Kim Heijboer, die cliëntbegeleid ster beweging is bij de instelling in Bergen op Zoom, heeft het toernooi georganiseerd. „Voorheen deden we het in Fijnaart, maar daar hante ren ze nu een wachtlijst. WHS is mijn club, ik ben jeugdleider. Daar om dacht ik, waarom niet gewoon bij mijn eigen voetbalclub?" De wedstrijd was niet alleen be doeld om de cliënten een leuke dag te geven, ook de jeugdspelers van WHS maakten op deze manier ken nis met mensen met een verstande lijke beperking. Heijboer nam tien cliënten, varië rend in leeftijd van 15 tot 40 jaar, mee naar het Thoolse veld. Ze wer den opgesplitst in een aantal teams, waarin ze samen met ongeveer 30 WHS'ers streden om de eer. Elk elftal had ongeveer twee mensen uit Bergen op Zoom op het veld. De hele ochtend waren er wedstrij den. De Lambertijners moesten af en toe in de goede richting ge stuurd worden. Aangemoedigd door de trainers hadden de cliënten regelmatig de bal aan de voet. Het team van Han de Vossen, die trai ner is bij WHS, won alle wedstrij den. De 6-1154034 van Jan-Jaap Bolier uit Scherpenisse heeft wat met Ar ras. De duif presteerde bij de wedvlucht van ongeveer 166 kilometer vanuit de Noord-Franse plaats zaterdag hetzelfde kunstje als vorig jaar. Hij was wederom de snelste duif. Daarbij liet hij niet alleen 1688 Thoolse duiven achter zich, hij was tevens het snelste van de totale los sing oost van de afdeling Zeeland. Daarbij werden 6.892 duiven bijeen gebracht. Het beestje bereikte na zijn start om 9 uur binnen twee uur zijn hok. Dat deed het met een vaartje van gemid deld zo'n 87 kilometer per uur bij een zachte zuidoosten wind. Bolier was binnen zijn vereniging De Reis duif sowieso succesvol: van de 65 vogels die hij meegaf, vielen 27 in de prijzen. De Vredesduif in Sint- Philipsland had de nummer twee van het eiland. De duif van combi natie Hoek vloog iets langzamer, ongeveer 85 kilometer per uur. Daarmee eindigde hij als 17de in het samenspel van Tholen/Sint-Phi- lipsland/Schouwen-Duiveland. Uit slag: De Reisduif Scherpenisse, 274 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 10.53.52 u. is 1464,575 m/min, laatste duif 11.10.15 u. is 1280,355 m/min. J.J. Bolier I. 4. 5, 6. 12, 13, 17, 19, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 39,40,42, 52. 53. 54, 55, 64, 65, 67, 69, 70, 74; A. Moerland 2, 85, 86; L. de Kwak Koolaard 3, 14, 15, 28, 30, 37,63,66, 71,79; J. de Graaf 7, 8,9, 10, 18, 20, 29, 32, 38.45, 58, 72, 73, 81, 82; J. Moerland 11, 25, 33, 47, 48,49,50,59, 68,75; P. Potappel 16, 31, 41, 51, 84, 88; L. Hage 34, 44, 61, 62, 62, 76; D-J. Menheere 35, 36, 46, 78, 83, 87, 89, 90, 91; C.D. Uijl 43; A. Hage 56, 57,60; M.Y. Ponse 77, 80. De Vredesduif Sint-Philipsland, 715 duiven van 23 deelnemers. Eerste duif 11.03.28 is 1423,283 m/min, laatste duif 11.40.26 u. is 1099,354 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 4, 5, 6. 7, 8, 16. 17, 18, 20, 22, 27,45, 47,48. 50, 51, 53,75, 77, 81, 98, 103, 110, 114, 120, 121, 129, 143; R. Reijngoudt 3, 10, 11, 21, 23, 33, 34, 54, 57, 73, 125, 131, 147; I. Quist 9, 12, 13, 14, 15, 19, 25,28, 29,40,41,52, 55, 61, 62,63, 94, 95,97, 117, 119, 144, 146, 159; comb. Reijngoudt zn. 24, 30, 35, 37,49, 58, 60.66, 139, 141, 158, 169, 173; C. Verwijs 26, 71, 96, 122, 123, 130, 132, 162, 164, 165, 170, 178; K. v. Dommelen 31, 74, 80, 89, 92, 138, 140, 145, 148, 172; J. Zuidweg 32, 68, 134, 171; K. de Frel 36, 39, 64, 65, 76, 101, 106, 113, 166; E.J. Riessen 38. 90. 104, 175, 176; P. Wagemaker42,43. 82. 88, 127, 152, 153, 156, 167, 168; gebr. Reijngoudt 44, 108, 112, 116, 137, 150, 163, 174; J.D. Quist 46, 59, 67, 118, 142; L. Reijngoudt 56, 69. 84, 85, 154, 161; M. Meijer 70, 99. 100, 102, 109, 115, 128; comb. Bolijn 72, 83, 93, 105, 107, 135, 157, 179; comb. Reijngoudt 78. 91, 155, 160; A.W.A.P. Bolijn 79, 87, 124; J.C. Verwijs 86, 149, 151, 177; comb. Vermaas 111, 126, 133, 136. De Trouwe Duif Tholen, 229 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 11.04.48 u. is 1360,468 m/min, laatste duif 11.21.22 u. is 1202,342 m/min. Mario de Graaf 1, 15, 17, 38; D. Noom 2, 4, 5, 7, 13, 26, 30, 31, 33, 42, 44, 48, 54, 55, 56; P Laban 3, 6. 10, 20, 45, 58; T. Teunisse 8, 16, 18, 27; L. Hage 9. 19, 25, 29, 32, 35, 36, 39, 40, 43; M.J. La- ban 11, 12, 21, 28, 41. 46, 50, 52; C. Moeliker 14, 22, 23, 24, 34, 49, 51, 53; Jac. Van Dijke 37,57; J. Baaij 47. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 138 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 11.00.28 u. is 1380.021 m/min, laatste duif ll.56.37u. is 947.88 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 4. 5. 6, 19, 28, 29, 33; C. Potappel 2, 3, 8, 9, 16, 26, 35; H. v. Hemert-Rijnberg 7, 13, 27, 31; J. de Rijke 10, 14, 15, 22, 30, 32; J. Bennings- hof 11, 21, 23, 24, 25, 34; A. Bijl 12. 20; A. Gebraad 17, 18. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 332 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 11.03.58 u. is 1394,190 m/min, laatste duif 11.17.47 u. is 1253,192 m/min. A. Havermans I. 2, 9, 10, 13. 17. 28. 45. 48, 74; D. Vaders 3, 6, 7, 11, 12, 15, 26, 27, 40, 41, 50, 51, 57, 58, 70, 71, 73; F. Bal 4, 18, 22, 36, 38, 46, 66, 68; J. Ca- pelle 5, 16, 23, 31, 33, 62,64,67,69,75, 78; P. Hommel 8, 72, 81; A. Capelle 14, 19, 20, 21, 37,43,53, 54, 55,63, 65. 80; M. de Jager 24, 29,44,76, 77; S. Berkey 25, 34, 35, 59, 61, 79; P. Vis 30, 39, 82; comb. Hommel-Walpot 32, 42; K. Rijn berg 47, 49; M. Fonteijne 52; P. de Wil de 56,60; Th. de Graaff 83. Tennisclub Sint-Annaland verwel komde bij het tweede Formido Krabbenkreek toernooi net geen 1(H) deelnemers. Er was met 95 tennissers 1 deelnemer minder dan vorig jaar. Na ruim 60 wed strijden was er zondag de uitslag. Bij de hoogste speelsterkte op het toernooi, vijf, werden in de dames- dubbel de Thoolse Marjet Bakx en Ingrid Ceilings kampioen. Bij de herendubbel waren dat Kees Eind hout en Rick Zwagemaker. De damesdubbel 5 was net als de 6 een poule van drie. Bakx en Geilings lieten daarin zien waarom zij met hun dames team kampioen werden in de eerste klas se. Met twee uit twee werden zij de num mer 1vóór het duo Lijdie Kot en Betsie Huijsmans-Geluk. De herendubbel 5 was een poule van vier. De tegenstanders daar waren aan elkaar gewaagd. Alleen het koppel Kees Lind hout en Rick Zwagemaker stak daar met kop en schouders bovenuit. Met drie over winningen in straight sets werden zij dan ook de winnaar. Het koppel Noud Hogen- doorn en John Geluk werden met twee overwinningen en een nederlaag tweede. De damesdubbel 6 was een poule van slechts drie teams waar Tiny de Jong en Hellen Olijdam de eerste plaats bezetten na alle wedstrijden gewonnen te hebben. Op de tweede plaats eindigden Yvonne van Gils en Esther Arts. In de herendubbel 6 stonden Roland v.d. Velde en Dennis Kot tegenover Bart Her tog en Bram Filius. Laatstgenoemden hadden al voor de nodige verassingen ge zorgd door de nummers 1 en 3 geplaatst uit te schakelen. Helaas konden ze in de finale niet nogmaals voor een verrassing zorgen en met 6-2 en 6-0 wonnen V.d. Velde en Kot overtuigend deze finale. De gemengd dubbel 5 en 6 vormden sa men een onderdeel. In deze klasse waren Marloes Reijngoudt en Alexander Wisch- linski duidelijk een maatje te groot voor de rest. In de finale tegen Esther Arts en Roland v.d. Velde werd dan ook snel ge wonnen met tweemaal 6-2. In de gemengd dubbel 7 stonden de Setal- landers Esther Arts en Theo Moerland in de finale tegenover de Smerdiekenaren Il se Baan en Antal Joppe. Met 6-2 en 6-1 wonnen Arts en Moerland vrij gemakke lijk deze klasse. In de damesdubbel 7 was de finale juist een ware thriller. In een lange driesetter gingen uiteindelijk de jonge Yvonne Ha vermans en Emy Hommel met de titel aan de haal na een 2-6, 6-4, 6-3 overwin ning op routiniers Willie de Rijke en Ire ne Verheul. De herendubbel 7 werd een prooi voor Jacques Snijders en Jack van de Velde. Zij wonnen van het bekende he ren 7 duo Jan Kot en Kees Ploeg met 6-2 en 6-4. In de gemengd dubbel 8 werd er in een poule van vier gespeeld. Het Vossemeerse duo Yvonne Havermans en Arco de Rooij won alle wedstrijden en pakte daarmee de eerste prijs. De Friezen Jelle en Douwe Leerstra werden tweede. De Sint-Maartensdijkse amazone Laura Geluk heeft bij een dressuur- wedstrijd in Kapelle een eerste prijs in de wacht gesleept. Ze reed met haar paard Onyx in de klasse Ml een proef die werd beloond met 193. De tweede proef werd verre den onder minder goede omstandig heden. Het regende pijpenstelen. Geluk kwam hierbij net een puntje tekort om een tweede winstpunt mee naar huis te kunnen nemen: 179 punten. Caroline van Turnhout kwam afge lopen week met haar paard Lotte in actie op de Gouberghse dressuur- dagen in Roosendaal. De Dintel- oordse, die lid is van De Eendrach- truiters in Tholen, reed in de klasse B verschillende proeven. Op dins dag leverden die haar 181 en 184 punten op. Twee dagen later ging het beter, met 185 en 186 punten. Dat leverde de combinatie respec tievelijk een derde en een vijfde prijs op. hen cliënt van Lambertijnenhof is aan de bal en stevent op het doel af. Zijn medebewoner (tweede van rechts) hoort bij de tegenpartij. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 6