Standhouders braderie positief, kermis heeft last van slecht weer „Als bijvoorbeeld iets niet goed is verpakt, dan geef je iets nieuws mee" Proef met opspuiten zandplaat Zoveelste rekenfoutje bij nieuw gemeentehuis Minder dan vijf leerlingen vroegtijdig van school Twee inbraken zonder buit 3 Donderdag 14 augustus 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De braderie in Sint-Annaland was zaterdag amper een uur aan de gang of streekmuseum De Meestoof had een van zijn oudste curiositeiten al verkocht. Een meeltrog uit 1913 of 1917. Jammer voor die naar schatting 15.000 andere braderiebezoekers, maar wie het eerste komt, die het eerste maalt. Volgens de organisatie zijn er 3000 min der bezoekers dan vorig jaar. Er kwam veel publiek van buiten het dorp. Tot de avond bleef het droog. Streekmuseum Meestoof verkoopt meeltrog uit 1917 van bakkerij Slager Boerenbruiloft Bekende gezichten Rijkswaterstaat is gisteren begonnen met het opspui ten van zand, midden in de Oosterschelde. Inzet van zandsuppleties wordt al toegepast om de kustlijn in tact te houden, maar het is voor het eerst dat dit op de ze plek gebeurd. Het is een proef tegen de zandhonger van de zeearm. Proefloca- tie is de Galgeplaat, die vastzit aan de Vondelings plaat voor de kust van Tho len ter hoogte van Stave- nisse. Boeken Rage Exoten woekeren in Zeeuwse sloten aAba- f'cnhiy/t) Ze is het nieuwe gezicht van de winkel en tegelijk de jongste van de vaste krachten. Het is Caroline Noorthoek van Spar De Berg in Sint-Philipsland. De 17-jarige Flu- plandse begon als zaterdag- en vakantiekracht. Ze was toen 15 en deed het vakken vullen als bijbaan. Toen ze klaar was met de vmbo-opleiding zorg aan het Calvijn- college in Krabbendijke, vroeg Jaap de Berg of Caroline voor vast bij hem wilde komen werken. Dat deed ze. Sindsdien zit ze achter de kassa. Caroline Noorthoek van Spar De Berg wil graag klanten tevreden stellen Stijging door betere melding scholen Het echtpaar Saarloos (links) hracht de meeltrog naar De Meestoof. Annemieke Buis van het museum verkocht de curiositeit. De meeltrog komt uit de bakkerij van bakkerij Slager, vertelt me vrouw R. Slager (78). „De trog is van mijn vader geweest. Die is in 1887 geboren en in 1946 met de bakkerij gestopt. Vroeger werd het brooddeeg nog met de hand ge maakt. Meel in de meeltrog. beetje gist en een beetje water erbij en dan maar kneden en slaan. Dat was echt zweten geblazen." In de trog zijn twee initialen herken baar. Een J en een K. Mevrouw Sla ger: „Die initialen staan voor Jan Klink. Dat was een knecht die bij mijn vader werkte. Nel voor de oor log kocht mijn vader een deegma chine. Die initialen zijn een soort herinnering." Mevrouw Slager erfde de trog. Maar nadat ze was verhuisd naar de Kerkeblokstraat bleek die toch een flinke sta-in-de-weg. „Het huis is niet zo groot en toen dacht ik. ik geef hem aan de Meestoof. Mis schien kan die er nog iets mee." Die was mevrouw Slager dankbaar. Het echtpaar Saarloos uit Sint-An naland zorgde voor het transport naar het museum en Annemiek Buijs van de Meestoof verkocht de trog aan een dorpsgenoot. Naar schatting heeft de trog 50 euro op geleverd. Ook de andere producten van De Meestoof vonden gretig aftrek. Rianne Coppoolse had zich speciaal omgekleed in Oudhollandse kleder dracht en verkocht polkabrokken en ulevellen. En met succes. „De snoepverkoop heeft 250 euro opge leverd en de bloemen 400 euro", tel de Wil Nelisse van De Meestoof. Volgens Rianne Coppoolse droeg ze geen specifieke Setallandse dracht. „Meer sfeerklcding. Die komt ook van pas bij de boerenbruiloft." Die werd in gang gezet door een Mevrouw R. Slager (78) die de hak van haar vader erfde. Noorthock heeft de metamorfose van Meermarkt naar Spar in april van dit jaar meegemaakt als caissiè re. Toen kreeg ze best wat voor haar kiezen. Het kassasysteem verander de en er waren wat opstartproble men qua bevoorrading van de win kel. Daarom kreeg ze nogal wat boze klanten aan de kassa. Die leg de ze rustig uit wanneer iets er wel was. En dat is de kracht van een goede medewerker, vindt Jaap de Berg. Op de juiste manier een klant kunnen helpen. Caroline kan dat volgens hem. Het meisje komt dan ook beschei den en nuchter over. Voor haar is het de normaalste zaak van de wereld dat je een klant tevreden stelt. „Als bijvoorbeeld iets niet goed is ver pakt, dan geef je iets nieuws mee." Want een tevreden klant, dat is haar eveneens in ouderwetse kledij ge stoken man met een accordeon en een bevallige dame met een luit. Het muzikale duo werd gevolgd door het bruidspaar Piet van Dijke en Annemieke Buijs. Het bruids paar zat te glunderen op de bok van een koets die werd getrokken door een van de paarden van Ko Brooij- mans. Het paard hield af en toe halt alsof het wist dat er geen sprake was van een serieuze echtverbinte nis. Maar op het herhaalde com mando 'doorrrrgaan, doorrrrgaan' van de koetsier leverde het het gelc- genheidsstel toch af naast de tafel waar voor de genodigden, waaron der twaalf bruiloftsgasten van de volksdansgroep Dodi-Dodi, een maaltijd werd geserveerd. Van Dij ke: „Ik heb mijn bruid niet naar de leeftijd gevraagd. Zie het maar als of ik ben afgevallen bij het tv-pro- gramma 'Boer zoekt vrouw'." Het paard blies intussen de aftocht om te worden ingezet bij het ring steken aan de Ring bij de Hervorm de kerk. Daar ging het er om, geze ten in een koets getrokken door een paard van Brooijmans, een kleine ring aan een soort biljartkeu te ste ken. Er stonden er vier langs het parcours opgesteld en ruim honderd deelnemers probeerden - met één oog dichtgeknepen en het paard in fikse draf - de stok in de ring te ste ken. De organisatie verdeelde de deelne mers in drie categorieën. Jeugd, da mes en heren. Bij de jeugd lukte het Jolita Schellingerhout uit Sint-An naland vier maal het gaatje te vin den. Bij de dames streden, aan het commentaar van het talrijke pu bliek langs de kant te horen, twee familieleden om de eer. Marijke van Dijke uit Sint-Annaland kwam als winnares uit de bus met plaats genoot Joke van 't Hof op de twee de plaats. Ook bij de heren een ex-aequo. Daar won Andreas van Lith uit Sint-Annaland met op de tweede plaats Ton de Leeuw, een toerist uit Lienden. „Het viel op dat er heel veel bezoekers van buiten het dorp waren", constateerde Piet van Dij ke. Hij fungeerde niet alleen als bruidegom, maar hield ook het ringsteken bij evenals een groot aantal andere zaken dat met de bra derie had te maken. Zoals de uitslag van het EHBO- raadselspel. Gevraagd werd hoeveel rollen verband er in de mand voor de stand stonden. Tientallen bezoe kers waagden een gok en Najim Nooy uit Sint-Annaland had het bij het rechte eind. Het waren er 618. Hij kreeg een verbandkoffer als be loning. Voor de verkeerstest telde Veilig doel. „Daarom werk ik hier graag." Niet dat er allemaal boze klanten in de winkel komen, integendeel. Ca roline maakt met bijna alle klanten wel een praatje. „Je kent iedereen, daarom is het gezellig." Kassa draaien vindt ze het leukste werk in de supermarkt, omdat ze dan elke klant die de winkel bezoekt aan de kassa krijgt. „Ik ben degene die het winkelbezoek afsluit." Waarom ze niet voor een baan in de zorg heeft gekozen, is ze kort over: „Ik vind de zorg wel mooi werk, maar ik ben liever in de winkel. Je hebt dan met veel meer verschillen de mensen contact." Met haar collega's kan Caroline ook goed opschieten. Er zijn vier vaste medewerkers die 40 uur werken. Daar is Noorthoek er één van. Ver der zijn er twee parttimers. „Dat zijn moeders die door de week wer ken. Ze werken minder uren, omdat ze voor hun gezin moeten zorgen." Het zand komt uit de vaargeul naast de plaat. Met de proefsuppletie wil Rijkswaterstaat ervaring opdoen met deze methode van zand aan brengen. Ook worden de effecten op bodemdieren, vogels en de na bijgelegen mosselpercelen in kaart Verkeer Nederland circa 135 deel nemers. Van de ingevulde formulie ren waren er 24 foutloos ingele verd. Het lot wees Michelle Wijs uit Oud-Vossemeer aan als winnares. Naast Piet van Dijke is ook zijn broer Jos nauw betrokken bij de or ganisatie van de braderie. Ook hem viel op dal er veel bezoekers van buiten het eiland waren. „We heb ben schattingen gemaakt van het to tale aantal bezoekers. Vorig jaar waren dat er circa 18.000, nu 15.000. Geen idee waar die 3000 anderen gebleven zijn, maar het was gigantisch druk. Met veel cam- pinggasten en Brabanders." Dat betekende veel belangstelling voor de kramen. Wie vorige week over de braderie in Sint-Maartens dijk liep, kwam in Sint-Annaland veel dezelfde stands tegen. Jos van Dijke: „Veel standhouders gaan alle braderieën af. Een aantal van de mensen dat op Setalland stond, ging diezelfde avond nog door naar Renesse." Een rondje langs de standhouders had Van Dijke positieve reacties op- Daarnaast vormt een aantal mensen het zaterdagpersoneel. De caissière woont nog thuis. Ze heeft een vriend: Arjan Scheele uit gebracht. De belangrijkste vragen zijn hoe lang het zand blijft liggen en hoe lang het duurt voordat het zand weer bewoond is door de bo demdieren. De zandhonger van de Oosterschel de tast de platen, slikken en schor ren aan. Zo'n 100 voetbalvelden aan zand gaan jaarlijks onder water en de verwachting is dat dit verdub beld. Hierdoor verliezen tiendui zenden vogels hun voedsclplekkcn op droogvallende slikken en platen. Op de langere termijn, meer dan 30 geleverd. „Ze komen graag naar ons dorp. Dat komt omdat we veel bekendheid geven aan de activitei ten waardoor ze kunnen rekenen op veel volk. Er stonden nu 128 kra men. Waaronder 15 nieuwe deelne mers. Drie hadden hun komst wel aangekondigd, maar waren niet ver schenen. Twee daarvan moeten de rekening nog betalen." Nieuw waren in elk geval de kra men van de zeepkettingen en die van de verhuur van geboorteaan kondigingen. „Een ware rage', zeg gen Miranda en Jannie op hun web site over de kettingen. Je kunt de ketting zelf maken en het resultaat verspreidt een lekkere geur waar je de ketting ook hangt of aandoet. Het grafisch bedrijf Id4U uit Tholen verhuurt zogenoemde kraamborden. Jos van Dijke: „De eigenaren waren onvoorstelbaar tevreden met de be langstelling en het resultaat." Dat viel bij de kermisexploitanten tegen. Die hadden te maken met een Yerseke. „Nog maar pas hoor, sinds 2 juli. Nou ja, ik heb er al eerder ver kering mee gehad. Zo'n 1,5 jaar." Met hem gaat Caroline meestal naar de bioscoop of ergens wat drinken. Dat laatste doet ze ook graag met haar vriendinnen. Die bezoekt ze jaar. gaan de beschermende voor landen van dijken verloren. Onder invloed van de Oosterschcl- dckcring, de Philips- en de Oester- dam. is de stroming in de Ooster schelde afgenomen. Daardoor mist het water kracht om het water terug op de platen te stuwen. Om toch zand terug in de Oosterschelde te krijgen, bekijkt Rijkswaterstaat de mogelijkheden. Een oplossing zou een aanpassing aan de Oosterschel- dekering kunnen zijn. zodat zand- import op gang komt. Rijkswaters taat verwacht dat de effecten van de proef pas na 50 tot 100 jaar merk baar zijn. Voorlopig gaat het puur om ervaring opdoen. paar dagen slecht weer. Van Dijke: „Zaterdag was hun beste dag. Maar toen het 's avonds begon te regenen, was het publiek snel vertrokken." Daar had de horeca minder last van, aldus woordvoerder André van Ast, uitbater van café An de Slööve. „Wat ons betreft is de braderie zeer geslaagd. Vrijdag speelde er een heel goede band, de coverband Fragment, en was het gezellig druk. Zaterdag tot zeven uur 's avonds was het heel druk. Maar nadat het ging regenen natuurlijk buiten niet meer. Jammer voor Anita en Ed, die een leuk optreden gaven. Ik heb nog 's nachts met de politie gesproken en die was ook zeer tevreden. Er is niets voorgevallen." Van Dijke hoorde soortgelijke ge luiden van de Hermandad. Hij had. om problemen als vorig jaar toen er veel 'in het wild' werd geplast, te voorkomen, aan de Molendijk/Ha venplein voor een toiletwagen ge zorgd. Aan de andere kant van het dorp, bij de kerk, kon voor 25 euro cent de hoge nood worden voorko men. thuis of ze gaan wel eens naar een café in Sint-Philipsland. maar ook wel in Scherpenisse en Goes. In de overige tijd leest Caroline graag. Romans. Romantische verha len, misdaad, thrillers maar ook wel zakelijk. „Over kantoor." Momen- Het waterschap Zeeuwse Eilanden worstelt deze maanden met woeke rende groei van exoten in watergan gen. Ook op Tholen zijn enkele keren de Grote waternavel en de Waterteu nisbloem opgemerkt. De waterplan ten kunnen door hun uitbundige groei de doorstroming in de sloten belem meren. Daarom vraagt het water schap medewerking van burgers om wanneer zij een plant herkennen dit te melden. De planten zijn niet giftig. Als ze op tijd worden verwijderd, kan overlast Aan het Havenplein en aan de Ring zaten horden kinderen die hun speeltjes te koop aanboden. Dat betekende op straat veel ge bruikte beren en andere knuffels, spelletjes, poppenwagens en mu ziekinstrumenten. „Het is bijna vechten voor een plekje. Zo popu lair is de kinderbraderie", weet Jos van Dijke. „Er waren er bij die in twee uur tijd vijftig tot zestig euro hadden verdiend." Muziek zat er ook in de resultaten van het Schorrekoor. De vereniging verkocht T-shirts met opschriften over Sint-Annaland. Het vrouwen koor Kir Royal bracht loten aan de man en volgens insiders waren ze dik tevreden met de opbrengst. Samen met de muziek, de model vaartuigen, de roofvogelshow en de weergaloze goochelaar Ferry Gerats, zal het volgens Van Dijke niet meevallen het resultaat van dit jaar in 2009 te evenaren. „Maar dat gaat wel gebeuren", is zijn overtuiging. „Nee. We vertellen nog niet op welke manier. Maar er zijn nieuwe plannen." teel is Caroline in de ban van een an der genre. „Ik ben nu Zuster Britta aan het lezen. Dat is heel oud. Het is een serie van 24 delen. Zuster Britta is een kraamverzorgster. Het gaat over haar leven. Van jong totdat ze sterft." voorkomen worden. De Grote water- navel heeft grote parapluvormige groene bladeren. Daarmee kunnen ze hele dekens over het water vormen. Handel en bezit van deze bloem is in 2002 verboden onder de flora- en faunawet. De Waterteunisbloem heeft een spatelvormig blad en heldergele bloemetjes. Hij lijkt op de gewone Teunisbloemen. Voor foto's van de planten zie de website www.wze.nl. De Ruyterjaar. De provincie heeft uit de post onvoorzien 110.282 euro extra subsidie betaald aan de organi satie die de viering van het 400ste ge boortejaar van Michiel de Ruyter in Zeeland op touw heeft gezet. Stemmen van lezers Hiermee reageer ik op het ingezon den stuk van C. Rijnberg in deze krant van 7 augustus. Het heeft mijn volledige instemming. Het nieuwe gemeentehuis kost veel meer wat niet te verantwoorden is, want het gebeurt steeds weer opnieuw. Het zoveelste rekenfoutje. Wel een kapi taalbedrag aan meerkosten. En dit komt nu altijd achteraf. En uiteinde lijk gaat dat ten koste van de bur gers. Ik vraag me werkelijk af of het gemeentebestuur en de coalitiepar tijen dat echt niet vooraf hebben ge weten. Achteraf, als het gebouw er staat, is het makkelijk om te zeggen: we hebben ons vergist. Het kost veel meer. Het gemeentebestuur en de coalitiepartijen zijn daar verant woordelijk voor. Want regeren is vooruitzien (ik citeer de heer C. Rijnberg). Dat nieuwe gemeente huis moet dan betekenen dat Tholen werkt aan de toekomst. En die toe komst kan wel eens heel anders zijn. Men kan twee kanten op, ten goede of ten kwade. Ik denk name lijk het laatste. En waarom? Wel om de volgende redenen: kijk ik naar mijn eigen woonplaats Bergen op Zoom. dat samengevoegd is met Halsteren en Lepelstraat. Ongeveer drie keer zoveel inwoners als Tho len. Daar gaat men nu al samenwer king aan met Woensdrecht en Roosendaal. Dat nu al, om niet straks over 10 jaar gedwongen te worden tol samenvoeging. Dat zal namelijk in de nabije toekomst overal gebeuren door schaalvergro ting. En dan is te begrijpen dat Tho len met ruim 25.000 inwoners niet zelfstandig kan blijven. Dat straks de provincie Zeeland wordt opge deeld in twee of drie gemeenten. Waar dan de gemeentehuizen met alle zaken c.q. administratie en der gelijke te vinden zijn in Goes in Middelburg. Dus zo centraal moge lijk. Dat zie je toch overal gebeuren met allerlei bedrijven en instellin gen. Kijk maar naar de waterschap pen. de energiebedrijven en de zorg verzekeraars. Dat zie ik straks ook voor de gemeente Tholen. dat op gaat in een groter geheel. En wie weet. mogelijk wel bij Noord-Bra bant. Op vele gebieden is daar toch al sprake van samenwerking. En de tijd dat dit eraan komt. duurt niet lang meer: voor de rest van Zeeland, ook voor Tholen, komen er streek- raden. Dus een belangenbehartiging die rapporteert aan de centrale ge meentebesturen. Ook de verder gaande automatisering speelt een rol. Daardoor kan straks veel meer met minder personeel worden ge daan. Veel gemeenten, waaronder Tholen. zijn te klein en kosten te veel. De kostenbesparing geldt ook voor de salarissen van burgemeester en wethouders en door veel minder personeel. Dus door schaalvergro ting efficiënter werken. Dan kan in de toekomst het gemeentelijk appa raat betaalbaar blijven. Als dan de gemeente Tholen nu een nieuw ge meentehuis heeft gebouwd, dan is toch duidelijk dat dit met of zonder tekorten veel te duur is. Dus kosten voor niets en het is straks zeer waar schijnlijk overbodig. Dan te bedenken dat men het histo rische raadhuis en de naastgelegen panden in Sint-Maartensdijk heeft verkocht voor een habbekrats. His torisch erfgoed verkwanselen leidt alleen maar tot verarming. Een goed gemeentebestuur doet dat niet. Dat heeft men in Bergen op Zoom en Halsteren ook niet gedaan. Te hopen Eén of meerdere inbrekers hebben maandagnacht zonder succes toe geslagen in Tholen en Oud-Vosse meer. Eerst was de Cl000 aan de Postweg in Tholen aan de beurt. Eigenaar Jurgen Stroot kreeg rond half één een alarmmelding. Direct vloog hij erop af. Stroot reed enke le rondjes in zijn auto rond het winkelpand. Hij zag dat de achter deur was gesloopt en er was een hek kapot geknipt. Van de dader zag hij verder geen spoor. Hij wachtte op de politie die vanuit Kapelle moest komen. De agenten zochten het pand af met een poli tiehond, maar ook zij zagen nie mand. Volgens Stroot was de dader Uit de gegevens van het regionale meldpunt voor de Oosterschelde- regio blijkt dat er in die periode 32 procent meer leerlingen voortijdig van school wilden dan het jaar daarvoor. Dat is een stijging die af wijkt van de landelijke trend. Die gaf juist een daling te zien van. het aantal vroegtijdige schoolverla ters. Volgens de gemeente is dit ver schil te verklaren door het feil dat het meldpunt meer personeel kon inzetten om de uitschrijvingen van scholen in behandeling te nemen. De stijging van het aantal meldin gen van Thoolse leerlingen be draagt zelfs 68 procent ten opzich- is dat hiervoor een passende be stemming gevonden wordt. Er is al sprake geweest van onder meer een restaurant. Ook kan men overwegen om in de toekomt, indien er een res taurant komt, er ook huwelijken te sluiten. Dat kan namelijk interes sant zijn voor een toekomstige eige naar. Velen zijn hier namelijk de af gelopen dertig jaar getrouwd. Als voorbeeld dient dan dat men dat ook in Halsteren van plan is. Ook daar komt een restaurant en blijft het mo gelijk huwelijken te voltrekken. Het huwelijksfeest kan daar worden ge vierd. Dit raadhuis in Halsteren is van 1633. Dus ook historisch. En dat kan in Sint-Maartensdijk ook. Dit dus als suggestie opgemerkt. Wat betreft het gemeentehuis in Tholen, had men met de bestaande situatie in Sint-Maartensdijk kun nen volstaan. Eventueel met een de pendance in Tholen en Sint-Philips land. Dit mede gelet op de eerder genoemde toekomst. Dit houdt dan wel in dat men het raadhuis en de naastgelegen panden in Sint-Maar tensdijk niet had hoeven te verko pen. Wat een verrijking zou dat be tekend hebben. En wat een verarming betekent het nieuwe ge meentehuis, gelet op de vele kosten en nu de vele meerkosten. Het zal toch op de burgers worden verhaald. En nogmaals: ik ben er van over tuigd dat het gebouw straks overbo dig is. Dus weggegooid geld. En wat had men voor het geld al niet kunnen doen ten behoeve van de leefbaarheid van alle kernen en ze ker ook de kleinere. Nu houdt dit al leen maar een verdere verschraling in voor allerlei voorzieningen. En verdergaande verpaupering. En wat hebben de burgers daar nu aan? Steeds meer lasten en men ziet niets terug wat verbetering betreft. En nu alweer achteraf. Het gemeentebe stuur en de raadsfracties wassen de handen in onschuld. Een foutje: we hebben ons vergist. Maar wel voor de zoveelste keer. In de coalitie mag geen breuk komen. Dan denk je, is men ergens bang voor dat er nog veel meer boven komt drijven? Wat toch vooral in de doofpot moet blij ven. Maar de burgers weten dat ook. Geef dan een juiste opening van za ken. Beken kleur. Het vertrouwen van de burgers in de gemeentelijke overheid daalt op deze manier naar het nulpunt. Ook nu weer met dat grote tekort. Een project niet ge wenst, wat er nu staat met alle; wrange nasmaak tot gevolg. Dus ge meentebestuur en coalitie neem uw verantwoordelijkheid en stap op. Men kan nu wel de gelederen slui ten en doormodderen tot de eerst volgende gemeenteraadsverkiezin gen, want zo loopt het mis en gezichtsverlies naar de burgers toe, is er toch al. Nu weet u wat u doen moet. En straks bij de eerstvolgende verkiezingen dan weer als coalitie partijen komen met allerlei schone beloften. Want veel burgers zijn nu wel zover dat men er nog weinig waarde aan hecht. Zeker gelet op de afgelopen jaren. Want van alles beloven en niets doen als het gaat om goede be langenbehartiging ten aanzien van de burgers. Die gaan dat steeds meer zien als volks verlakkerij. Van daar ook vanuit de burgers steeds minder vertrouwen in de gemeente politiek. En dat heeft het gemeente bestuur over zichzelf afgeroepen. Want vertrouwen verliezen is mak kelijk, haar terugwinnen vaak zo moeilijk. C. Kwaak, oud inwoner Sint-Maartensdijk Halsteren van hem geschrokken. Er was nog niet eerder bij hem ingebroken, maar dat komt volgens de winkel houder door de goede beveiliging. „Het is een geluk voor ze dat ze de deur open kregen. Maar je ziet het, dan ben ik er zo." De deur is de volgende dag gemaakt en extra be veiligd. „Maar daar moet ik niet te veel over zeggen, want anders we ten de dieven wat ik gedaan heb. Maar het wordt nu wel heel moei lijk om binnen te komen. Na de in braak werden geen goederen ver mist. Een paar uur later, rond 1.45 uur. probeerden dieven een bedrij- venpand aan het Klaverveld in Oud-Vossemeer binnen te komen. Ze braken de deur open, maar niet ver genoeg om binnen te kunnen komen. De politie vermoedt dat de inbrekers zijn gevlucht toen het in braakalarm afging. te van het voorgaande jaar. De stijging is volgens de gemeente deels te verklaren door het verbe teren van de meldingen voor scho len van voortgezet onderwijs in westelijk Noord-Brabant. Maar ook door het feit dat jongeren lan ger begeleid worden voor zwaar dere problemen (schulden, psy chiatrische klachten, zorg voor andere gezinsleden). Uit de cijfers kan niet worden af geleid dat het aantal voortijdige schoolverlaters daadwerkelijk is gestegen, aldus de toelichting. Voor de gemeente Tholen is het aantal leerlingen dat de school ver zuimde steeds minder dan vijf. Bij wie rekent u uw boodschappen af? De Eendrachtbode heeft het uitgezocht. Met de vraag 'wie is die persoon achter de kassa eigenlijk?', worden de caissières in de Thoolse super markten belicht. Elke week komt een andere medewerker in de schijnwerpers. Wie schuilt er achter het gezicht van de winkel, droom?^ Caroline Noorthoek is het nieuwste gezicht achter de kassa van Spar De Berg. Het aantal Thoolse leerplichtige leerlingen dat niet staat ingeschreven bij een onderwijsinstelling is minder dan vijf. Dat blijkt uit de toelich ting op de jaarrapportage vroegtijdig schoolverlaten 2006/2007.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 3