TliOLEN Oproep vrijwilligers tijdens omloop van Tholen Nieuwe gemeentegids Wateronderhoud Openbare bekendmakingen Voorelkaar Donderdag 7 augustus 2008 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 32 servicebureau gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 y Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p 13 september 2008 zal weer de OMLOOP VAN THOLEN gereden worden. Dit is een wielerwedstrijd, waarbij het wielrennen in het algemeen en in het bijzonder op het eiland Tholen wordt gepromoot. Door middel van een wielerklassieker voor amateurs A, B, en 40+, wordt er een route gereden over het hele eiland Tholen waarbij alle dorpskernen worden aangedaan. Ook zal er in Poortvliet, op en om het start/ finish parcours een dikke banden wedstrijd worden verreden voor kinderen t/m 14 jaar. Hiervoor zijn veel vrijwilligers nodig!! Voornamelijk verkeersregelaars voor de veiligheid in de dorpsker nen en daarbuiten, enkele chauffeurs en mensen die als "mecani cien" ingezet kunnen worden. Voor verkeersregelaar krijgt u een korte opleiding van de politie en als chauffeur dient u in het bezit te zijn van rijbewijs B. De "mecaniciens" dienen handig te zijn in het verwisselen van fiets wielen en dergelijke. Wilt u meer weten over de omloop van Tholen kijk dan op www.omloopvantholen.nl Heeft u interesse en wilt u helpen de omloop van Tholen tot een succes te maken, meldt u dan aan als vrijwilliger voor één dag en neem contact op met servicebureau Voor Elkaar, Tel. 0166 668200, e-mail: servicebureau@tholen.nlof stuur een berichtje aan omloopvantholen@zeelandnet.nl. Afgelopen week is de nieuwe gemeentegids 2008/ 2009 huis-aan-huis in de gemeente Tholen verspreid. Mocht u er geen ontvangen hebben, dan kunt u contact opnemen met cluster Communicatie, gemeente Tholen, telefoon 0166-668210. Een e-mail sturen kan ook naar: voorlichting@tholen.nl. Sloten en vijvers maken uw omgeving aantrekkelijk. Maar er is meer. Ze zorgen ook voor de opvang en afvoer van regenwater. Zeker nu ons klimaat verandert en er steeds vaker hevige buien met veel neerslag vallen, is het belangrijk dat ze goed onderhouden worden. De gemeente en het waterschap voeren het onderhoud langs en in slo ten, vijvers en andere waterpartijen voortaan samen uit in stad en dorp. Voorbeelden van onderhoudstaken zijn het maaien van de waterkant, het opruimen van zwerfvuil, het baggeren van sloten en vijvers en het onderhftud van natuurvriendelijke oevers. De gemeente en waterschap Zeeuwse Eilanden gaan hard aan de slag om het onder houd overal op het juiste niveau te brengen. En te houden. Bijkomend voordeel van de samenwerking is ook nog eens dat het onderhoud er goedkoper op wordt. En dat is weer goed nieuws voor uw portemonnee. Help, een maaimachine! De kans is groot dat u in de tweede helft van 2008 maaimachines ziet in de buurt van sloten, vijvers en grachten in uw kern. Het maaien is namelijk een van de grote klussen waar we volop mee aan de gang gaan. De gemeente voert vrijwel al het maaiwerk uit. Het kan zijn dat u een maaimachine ziet op plekken waar het gras nooit eerder gemaaid werd. Dat heeft te maken met het wegwerken van achterstal lig onderhoud, zodat alles er straks spie en span uitziet. Waterkanten en sloten zelf worden meestal een keer per jaar gemaaid. Als de oever bijvoorbeeld ook gebruikt wordt om te recreëren of om op te wandelen, komt de maaimachine vaker langs. Vragen? Klachten? Heeft u een vraag over de werkzaamheden in uw buurt? Of wellicht een klacht over de uitvoering ervan? Voor deze zaken kunt u terecht bij uw gemeente. Algemene en actuele informatie over werkzaamhe den aan, op en in het water is ook te vinden op de website van het waterschap: www.wze.nl. Wilt u meer weten over het onderhoud van water in stad en dorp? Vraag dan de speciale folder aan bij het water schap via communicatie@wze.nl. PUBLICATIE Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 11 juli 2008 besloten wegens verhuizing van de praktijk van F.I.T. maatschap voor Fysiotherapie per 1 augustus 2008 de gereserveerde gehandicaptenparkeerplaats (alge meen) nabij de praktijk aan de Markt 30 te Tholen te verwijderen; een extra gehandicaptenparkeerplaats (algemeen) te reserveren voor gehandicapte bezoekers van het gezondheidcentrum van maandag tot en met vrijdag tussen 07.30 en 17.30 uur ter hoogte van de hoofd ingang Ten Ankerweg in Tholen Het besluit ligt vanaf 8 augustus 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens de openingstij den in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende na publicatie. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door afdeling voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Kerkring 1 (Sint Philipsland): het veranderen van draagconstructie; - Onder De Linden 2 T/M 12 (Sint-Maartensdijk); het ver groten van woningen (gewijzigd uitvoeren); - Louisestraat 10 (Tholen): het uitbreiden van een woning; - Karreveld 1 (Sint Philipsland): het bouwen van een houten berging; - Het Lint 76 (Tholen): het bouwen van een woning; - Zuiddijk 74 (Sint Philipsland): het bouwen van een schuur. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 18 augus tus 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 14 augustus en vrijdag 15 augustus 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Bosstraat 5 (Tholen): het plaatsen van rolluiken, verz. 29 juli 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 7 augustus 2008. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Rombouts Kunststof Techniek B.V., Slabbecoornweg 78- 80 te Tholen, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 78-80 te Tholen. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan door de milieuver gunning van 1 oktober 2007, nummer 10626/IIIvmb reeds wordt toegestaan. Deze milieuvergunning behoeft naar aanleiding van deze melding geen wijziging. De voor schriften behorende bij de vergunning blijven onverkort van toepassing. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 7 augustus 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortijden worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit is bekenugemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burge meester en wethouders van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen, onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waarte gen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 1 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving telefoon 0166-668277. Tholen, 7 augustus 2008 ONTWERPBESLUITEN VRIJSTELLINGEN BESTEMMINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Doelweg 15 te Tholen: het plaatsen van een dakkapel (2008/213); Vanaf 8 augustus 2008 tot en met 21 augustus 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Prinses Christinastraat 13 te Tholen: het vergroten van een woning (2004/190); Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Prins Frisohof 22 tot en met 32 te Sint-Maatensdijk: het bouwen van 6 twee-onder-één kapwoningen (2007/541); Lageweg 1 te Sint Philipsland: het bouwen van een woning met bijgebouw (2007/586); Vanaf 8 augustus 2008 tot en met 18 september 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over de ont werpbesluiten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende het ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Oudelandsedijk ongenummerd te Tholen: voor het plaatsen van een bedrijfshal (2007/508); De ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 13 juni 2008 tot en met 24 juli 2008 ter inza ge gelegen. Burgemeester en wethouders hebben besloten een verkla ring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Na ontvangst van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen burgemeester en wethouders besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag regulie re bouwvergunning. Vrij stelling sbesluit Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 11 juli 2008 ten behoeve van het verzoek van de gemeente Tholen, voor het bouwen van een brede school op het per ceel Schoolstraat ongenummerd te Sint-Annaland vrij stelling op grond van artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hebben verleend van het geldende bestemmingsplan "Kom Sint-Annaland". Op grond van artikel 49, lid 5 van de Woningwet staat tegen de verlening van de vrijstelling van het bestem mingsplan ingevolge hoofdstuk 8 van de Algemene wet bestuursrecht voor belanghebbenden de mogelijkheid van bezwaar en beroep open bij het verlenen van de bouwver gunning die hierop betrekking heeft. Op 20 juni 2008 is een aanvraag reguliere bouwvergunning voor het bouwen van een brede school op het perceel Schoolstraat 34/Raffeisenstraat 9 te Sint-Annaland ingekomen. Dit betekent dat pas na de verlening van deze gevraagde bouwvergunning bezwaar kan worden gemaakt door een belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling en die tegen het ontwerp -vrijstellingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben ingebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 8