'Als we pannenkoeken gaan eten, is het altijd wat drukker dan andere dagen' Meestoof heeft spullen inboedel in aanbieding Plaatselijk nieuws Nicola kwartje Derde vakantiebijbelweek van Hervormde Gemeente Stavenisse CDA op camping EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 augustus 2008 Mast op sluis 4 CENT KORTING op benzine Autobedrijf opgeknapt J. Schakel nieuwe diaken Ie klus molen bijna klaar Wildeman in Middelburg Woningen op bietenterrein Rommelmarkt Vandaag geen vis Inzage plan Kom Uitbreiding Goedhart Hotel in bieb Playback campings Zomerrommelmarkt Bestel-/Bedrijfsauto's Opening passeerstroken Winnaar prijsvraag geschiedenis Geslacht in eigen slagerij Asfalt parallelweg Donkere schuurdeur Sloop steunpunt ZaVerdag ringsteken met trekpaarden op Ring Het ringrijden dat streekmuseum De Meestoof vorig jaar tijdens de braderie in Sint-Annaland organiseerde, krijgt een vervolg. Ook komende zaterdag kunnen braderiebe zoekers op de Ring hun behendigheid in deze tak van sport testen. Verder is rond en bij het museum aan de Bierensstraat vanalles te beleven. Zo worden tal van spulletjes uit een inboedel te koop aangeboden. „Verza melaars kunnen hun hart ophalen", zegt Frank Kouse maker van het museum. Kettingen maken Agenda Tholen Op hel dienstgebouw bij de Bergse- diepsluis wil Rijkswaterstaat een mast plaatsen die gebruikt gaat wor den om windmetingen te verrichten. De welstandscommissie heeft geen moeite met de zes meter hoge. kan telbare mast, omdat het een nut be ogende voorziening is. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of ainniles. Heeft u vragen van technische aard. stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Het pand van autobedrijf Eskes aan de Ohmstraat wordt opgeknapt. Ge velbeplating en kozijnen zijn aan vernieuwing toe. De welstandscom missie was maandag positief over het plan dat voorziet in het aanbren gen van grijskleurige stalen golfpla ten, kunststof kozijnen en meranti luiken. Ook de aanpassingen die Aldi Vast goed wil doen aan de van Albert Heijn overgenomen supermarkt aan de Kotterstraat voldoen wat de com missie betreft aan de redelijke eisen van welstand. De puien krijgen de kleuren wit en grijs, en er worden twee ramen geplaatst. Het plan van D. van Duivendijk voor het aanpassen van de kozijnen in de voorgevel van zijn woning aan de Ten Ankerweg kreeg eveneens de in stemming van de commissie. Hij ge bruikt red cedar voor de gevelbekle ding en oregon pine voor de kozijnen. De heer J. Schakel wordt de nieuwe diaken van de Hersteld Hervormde Gemeente. Met het vervallen van de ze vacature is de kerkenraad met drie ouderlingen en twee diakenen nu compleet. Het werk aan de bovenkant van mo len De Verwachting is bijna vol tooid. De restauratie van de molen is in volle gang. Eigenaar Jan van Gor- sel verwacht dat op 30 juni 2009 de molen maal vaardig is. Organist Peter Wildeman houdt za terdag een concert in de Koorkerk in Middelburg. Hij doet dit samen met de instrumentale groep Jong Inter- classic, welke de Thoolse musicus heeft samengesteld. Tijdens het con cert wordt de nieuwe dubbelcd ge presenteerd. De groep Jong Interclassic bestaat uit 25 personen. Het zijn hoofdzake lijk jonge mensen die op het conser vatorium zitten, of ver gevorderde amateurs zijn. In Middelburg spelen Lydia de Visser uit Aagtekerke op panfluit, Joost van Belzen uit Krab- bendijke op vleugel. Marjolein Koe dijk uit Veenendaal op dwarsfluit en Peter Wildeman bespeelt het orgel. Er staan werken van Mozart, Gold, Wildeman en Zonnenberg op het programma naast improvisaties en literatuur. De avond begint om 19.45 uur en staat in het teken van stich ting Shaare-Zedek. M Oud- Vossemeer Er komen woningen op het terrein in de Veerstraat tegenover het oefenlo kaal Odéon van de muziekvereni ging. Jade projecten te Yerseke heeft een plan voor de bouw van vier hui zen (twee-onder-een-kap) op het voormalige bietenterrein/ijsbaan dat al tientallen jaren ongebruikt ligt. De welstandscommissie was maandag akkoord met de ingediende tekenin gen, hoewel ze het allemaal net iets minder vond dan de impressies die eerder bij het vooroverleg waren ge toond. De panden worden opgetrok ken uit rode baksteen, kozijnen en dakgoten worden crèmewit en op de daken komen zwarte of antraciet kleurige pannen. De Hervormde Gemeente houdt za terdag vanaf 9 uur de jaarlijkse rom melmarkt op het plein aan de Raad huisstraat. De rommelmarkt is uitgebreid met allerlei activiteiten, zoals schminken, spijkerbroekhan gen, ponyrijden en eierkoek versie ren. Ook is er verkoop van ijs en friet, bloemen, groenten en fruit, koek, cake en wafels. Daarnaast verkoopt de vrouwenvereniging spullen en is er een verkoop van nieuwe boeken. Op het grasveld naast de kerk wordt een grote hoe veelheid tweedehands boeken aan geboden. Tevens is er een terras waar koffie en fris kan worden ge nuttigd. Dit jaar kunnen bezoekers ook hun auto laten wassen en stof zuigen. De markt duurt tot 14 uur. Sint-Annaland De voorstelling Vandaag geen vis vindt 30 augustus plaats aan de Ring 22 bij Thijs Fase. Het is een onder deel van het Zeeland Nazomerfestival en vindt plaats van 20.30 tot 22 uur. Maandag 11 augustus haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse Het ontwerp bestemmingsplan Kom Stavenisse ligt nog tot en met 14 au gustus ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis. Het plan houdt in de bouw van een ouderenzorgcomplex aan de Wet houder C.J. Moerlandstraat en een vergroting van het winkeloppervlak van de supermarkt aan de Voorstraat binnen de bestaande bebouwing. Sint-Maartensdijk Medio september begint de bouw van een loods aan de Nijverheidsweg voor koeltechnisch bedrijf Goedhart. Gedurende vier weken zal er maxi maal 4 m3 water per uur of in totaal 2900 m3 grondwater aan de bodem onttrokken worden. De pomp zal vermoedelijk een capaciteit hebben van 25 m3 per uur. De provincie, die toezicht houdt op de naleving van de Grondwaterwet, constateert dat de Nijverheidsweg buiten kwetsbaar ge bied ligt zoals bedoeld in de provin ciale verordening waterhuishouding Zeeland. De bouwplaats ligt in een gebied waar overwegend zout water in de bodem voorkomt. Er geldt wel een registratieplicht als de pompca- paciteit groter is dan 5 m3 per uur en een vergunningplicht als meer grondwater wordt onttrokken dan 10 tn3 per uur of meer dan 30.000 m3 per jaar. Voor Goedhart is er sprake van een registratieplicht. De hoeveel heid onttrokken grondwater moet ge registreerd worden door middel van een watermeter. Het plan om de voormalige biblio theek in de Kaaistraat te verbouwen tot hotel en woning voldoet aan de redelijke eisen van welstand. De welstandscommissie, die zich eerder al over de indeling van de kamers boog, stelde maandag vast dat eige naar M. van Son de buitenkant van het pand praktisch onveranderd laat. Weliswaar komt er een aantal dakra men bij, maar die liggen uit het zicht. Het hoekpand ligt in een be schermd stadsgezicht en is een mo nument. De monumentenaanvraag loopt nog en zolang dat duurt, wordt de aanvraag voor een bouwvergun ning aangehouden. Scherpenisse Deze week organiseren de Thoolse campings de finales van de eiland playback. De nummers 1, 2 en 3 van elke camping strijden om de 'super eerste plaats'. Zaterdagmiddag om twee uur is op camping De Zeester de finale voor de jeugd tot 9 jaar. De ca tegorie 16-plus streed gisteren op De Muie in Sint-Maartensdijk om de hoofdprijs. En de jongeren van 10 tot 15 jaar zijn vanmiddag vanaf 2 uur aan de beurt op camping Stavenisse. Poortvliet Leden van de Gereformeerde Ontmoe- tingskerk organiseren tegelijkertijd met de braderie op 16 augustus een zomer rommelmarkt. Deze wordt van 10.30 uur tot 15.30 uur gehouden op het erf van de familie van Bemden, Tolweg 2 (Achter garagebedrijf de Jonge). Naast de rommelmarkt is er een veiling van kunst en curiosa Ook is er een uitge breide tweedehands kinderkleding- en boekenbeurs. Voor kinderen zijn er ac tiviteiten en ook de inwendige mens wordt niet vergeten. Naast het kopen van groente en fruit kunnen bezoekers genieten van onder meer koffie of thee met iets lekkers erbij. Degene die met de auto komt. dan deze tegen een ver goeding schoon gewassen terugkrij gen. Er kan ook een bloemetje worden gekocht. De opbrengst is bestemd voor een project van Kerk in Actie en het jeugdwerk van de kerk. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De opening van de passeerstroken aan weerskanten van de rondweg op 11 juli heeft aan hapjes en drankjes 9920.60 euro. exclusief btw, gekost. Dit was zowel voor Poortvliet als 's- Gravenpolder. dus voor twee bijeen komsten. Partyservice Nederland uit Oude Tonge verzorgde de openings festiviteiten in opdracht van de pro vincie Zeeland. Tussen de twee ro tondes zijn tijdelijk twee inhaal stroken voor langzaam rijdend (landbouw)verkeer aangelegd. Het gaat om een proef van een jaar die naar gelang de resultaten van de eva luatie definitief wordt gemaakt of niet. Het scheiden van verkeerssoor- ten blijft een belangrijk beleidsuit gangspunt van rijk en provincie in verband met de doorstroming en verkeersveiligheid. Op verzoek van de landbouwsector en bewoners van de Stoofstraat is een uitzondering gemaakt op-het geldende beleid. De provincie had oog voor het span ningsveld tussen landbouw verkeer en leefbaarheid, doorstroming en verkeersveiligheid. De passeerstro ken zijn voor bescherming van de weggebruikers, ter waarborging van de vrijheid van het verkeer en ter voorkoming/beperking van overlast, hinder of schade van het verkeer. De bebording is aangepast. Ontwer per Manon Jamin uit Berkel en Ro denrijs mocht in opdracht van de provincie zowel voor Poortvliet als 's-Gravenpolder borden maken voor 2310 euro. exclusief btw. De 21-jarige Arinda Lindhout heeft de geschiedenisprijsvraag 'Dat doet de deur dicht!' gewonnen, die de stichting Cultureel erfgoed Zeeland, het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Bibliotheek (als partners van het ge zamenlijke webportaal www.ge- schiedeniszeeland.nl) hebben geor ganiseerd. Arinda krijgt volgende week in Zierikzee haar prijs, een Zeeuws erfgoedpakket ter waarde van 150 euro. Voor de prijsvraag moest geraden worden welke deur op een foto was afgebeeld. Het bleek te gaan om het deurtje bij de Noord havenpoort in Zierikzee. aan de kant van de Grachtweg. Van de 82 inzen ders wisten er 29 dat, en uit die goe de oplossingen koos de computer de enige Thoolse inzender als winnares. Sint-Philipsland Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Haaskarbonade 1 kg 6,50 I Kalkoenschnitzels 500 gr. 4,50 Cordon Bleu 250 gr. 2,45 Biefstuk stroganoff reepjes 250 gr. 3,95 Bij 500 gr. shoarma, 4 broodjes saus GRATIS! Runderrollade 100 gram 1,50 Palingworst 150 gram 1,25 Ei-beenhamsalade 150 gram 1,25 Zult uit eigen keuken 150 gram 1,00 Beckers vleeskroketten 10 stuks 3,25 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint- Magere runderlappen 1 kg 8,501 Hachee of soepvlees 500 gr. 3,75. Vetspek of spekblokjes 500 gr. 2,50| Kip pilaf uit eigen keiiken 500 gr. 3,75 Slavinken 5 halen 4 BETALENll I I I I I I Wij staan zaterdag op de braderie vanaf 7 7 uur met o.a. broodje beenham, hamburger, braadworst, saté, enz. Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De parallelweg langs de Philipsdam wordt over een lengte van 1,5 km voorzien van een nieuwe deklaag. KWS uit Sas van Gent zal het werk na de zomervakantie uitvoeren. Het karwei vormt een onderdeel van een groot asfaltbestek van totaal 1.169.000 euro, exclusief btw, in heel Noord- en Midden-Zeeland. Op het eiland Tholen heeft de provincie geen asfaltonderhoud op het pro gramma staan. De deur moet in een donkere dek kende kleur, zoals donkergroen of antraciet. Die opmerking maakte de welstandscommissie maandag bij het door W.A. de Boer ingediende plan voor de bouw van een schuur aan de Zuiddijk 74. Volgens dat plan zou de deur gebeitst wit wor den, maar dat is niet akkoord. De schuur krijgt een vurenhouten ge velbekleding, met kozijnen, deuren en vensters van hardhout, pvc dak goten en rode dakpannen. J. van Marrewijk vergroot zijn wo ning aan de Noordweg in Anna Ja- cobapolder met een bakstenen aan bouw, en gevelbekleding, kozijnen, vensters en dakgoten van kunststof (keralit). Wat de welstandscommis sie betreft, voldoet dat aan de rede lijke eisen van welstand. Kleinbouw Techniek heeft van de provincie Zeeland de opdracht ge kregen om het steunpunt Rilland van de afdeling infrabeheer te slo pen. De provincie trekt er maximaal 2385 euro voor uit. exclusief btw. VERVOLG VAN GRAAN Hij straalt met een opbrengst van 11 ton per ha en een vochtperccntage van 16,2 van een perceel aan de Kleine Dijk. „Zowel de opbrengst als de kwaliteit is goed." Berend Tapkens neemt van elke vracht een monster. Hij prikt op drie plaatsen met een stok in de vracht met graan en dat monster gaat in een zakje naar Wemeldinge. Na het storten van het graan komt de lege kar nog een keer terug op de weegbrug. De papieren gaan mee en weg is hij weer. Wachtende boeren wisselen soms even oogstervaringen uit. Het is behalve druk, ook wel ge zellig deze oogstperiode. Een kraan van Van de Klundert laadt een vrachtwagen van Geuze transport vol. Ook deze passeert zowel leeg als vol de weegbrug. Jakob van Biert maakt de vrachtbrieven klaar en weg is de chauffeur. De volgende vracht wagen wordt al weer geladen. Gezien de overvloedige graanoogst is er dit jaar genoeg brood op de plank. Kosten openbaar vervoer. De pro vincie trekt dit jaar 68.169,50 euro meer uit voor het openbaar vervoer in Noord-Zeeland. Voor Con- nexxion was 3.895.400 euro uitge trokken voor verzorging van het openbaar vervoer op o.a. Tholen en Sint-Philipsland in 2008. maar er komt een aanpassing in verband met het gestegen prijsindexcijfer. De handelaren op de aardappel veiling in Sint-Annaland gaven gi steren een kwartje voor een kilo Nicola. De prijzen verschilden nauwelijks van een week eerder, Bildtstar en Frieslander noteerden enkele centen minder. De aanvoer bleef afgelopen week elke dag be neden de honderd ton. Woensdag 6 augustus: Doré 27, Frieslander 15-17, Nicola 25, Ei genheimer 26-28, Bildtstar 27-28, bonken 28-29. drielingen 9. kriel 86, aanvoer 68 ton. Dinsdag 5 augustus: Doré 27, Frieslander 16, Nicola 25-26. Ei genheimer 28, Bildtstar 28. bonken 28, drielingen 9, kriel 45-85, aan voer 41 ton. Maandag 4 augustus: Doré 28-29. Frieslander 15-16, Eigenheimer 28, Bildtstar 26-29, bonken 29-30. kriel 40-101aanvoer 96 ton. Vrijdag 1 augustus: Doré 28. Frieslander 15-16, Nicola 26. Ei genheimer 28, Bildtstar 28-30, bon ken 28. drielingen 9, kriel 100-106, aanvoer 44 ton. Donderdag 31 juli: Doré 26-28, Gloria 18, Frieslander 15-16, Nico la 27, Eigenheimer 28. Bildtstar 29- 30. bonken 28, kriel 101-102, aan voer 48 ton. Voorafgaand aan de braderie liggen alle spulletjes in de voormalige brandweerkazerne opgeslagen. Ta fels vol met huisraad en snuisterij en. Het museum kreeg dit uit de wo ning van de overleden zussen Blaas in Tholen, die De Meestoof ook al 100.000 euro nalieten. „Dertien au toritten heb ik gemaakt om het alle maal weg te halen", vertelt Kouse maker. Wat het museum voor de eigen collectie kon gebruiken, is apart gezet. De rest wordt op de bra derie tegen leuke prijsjes aangebo den. „Het ziet er allemaal nog goed uit, de dames waren zuinig op hun spulletjes." Sommige dingen zitten zelfs nog in de verpakking. Het aanbod varieert van een oude kolenkachel en kolenkitten, tot ser viesgoed, bloempotten, klosjes en kaartjes garen, schilderijtjes, een collectie beeldjes van 'lezers' en een flinke hoeveelheid boeken. „Er zit ten leuke dingen tussen", wijst Kousemaker op een reclameplaat van Hudson sigaren in een fotolijst je. Hij heeft ook nog een aantal nieuwe strijkijzers en schaatsen in de aanbieding, afkomstig uit de ou de winkel van Melse. Zelf probeert hij schoolplaten en landkaarten aan de man te brengen. In de schuur bij het museum zijn za terdag de smid en de wagenmaker in actie te zien. Kinderen kunnen meedoen aan een workshop kettin gen maken, er zijn bloemstukjes te koop en ouderwets snoepgoed. Ook is de koffiekamer open. Verder pre senteren de heemkundekring en de familiestichting Van Dijke zich. De voorrondes van het ringrijden, dat De Meestoof en Activa samen organiseren, beginnen om elf uur aan de zuidwest kant van de Ring. Ko Brooijmans zal er met zijn trek paarden de gang in houden, en rond een uur of vier zal bekend worden wie de meeste ringen heeft gesto ken. De kinderen worden via hel kletskleed uitgedaagd om te vertellen over bijvoorbeeld hun hobby. Ze hadden hun buikjes vol met pannenkoeken, terwijl ze met zijn allen in een kring rond een kleed zaten. Dat deden de kinderen tijdens de laatste dag van de vakantiebijbelweek die vo rige week van dinsdag tot en met donderdag plaatsvond. Dan is het altijd pannenkoeken eten. De Hervormde Gemeente in Stavenisse organiseert de bijbelweek elk jaar. Deze keer was het thema FF anders. Bijna alles stond op zijn kop in de gymzaal van de Schalm, waar de week werd gehouden. Letters en meubels, alles was even anders. Het idee kwam van de Hervormd Gereformeerde Jeugdbond. Daarbij is ook de cd FF anders besteld die de kinderen aan het eind van de middag meekregen samen met de liedteksten, wat snoep en een appel. Ouders kregen aan het eind van de laatste middag koffie met een diapresentatie, waarop ze konden zien wat hun kinderen tijdens de bijbelweek hadden gedaan. Het is het derde jaar dat de Hervormde Ge meente de bijbelweek organiseerde. „We wil den het proberen. Als er vijf komen, doen we het. Het werden het eerste jaar een stuk of 15 kinderen", vertelt Kees Marinissen. De don derdag is volgens hem altijd wat drukker van wege de pannenkoeken. Die zijn gebakken door een aantal oma's. Dit jaar waren er 29 kinderen aanwezig. „Voor 12 uur zaten ze alle maal klaar, helemaal opgewonden dat ze pan nenkoeken kregen. Om kwart over 12 was ie dereen al uitgegeten", lacht Adri de Graaf. Hij leverde samen met zijn vrouw Nella hand- en spandiensten tijdens de bijbelweek. Ouders konden hun kinderen opgeven bij An- nepien de Rijke. Het waren allemaal kinderen uit Stavenisse waarvan er volgens haar veel bij zaten die niet van de Hervormde Gemeente zijn. In de gymzaal kregen ze bijbelverhalen te horen. Er waren er drie, elke dag één. Koning, baas, kapitein, stond er in grote letters op ge kleurd papier. Voor de uitleg bij de verhalen werd een flanelbord gebruikt met plaatjes. En bij het verhaal over de kapitein werd een bed omgebouwd tot schip met een zeilmast. Ook was er poppenkast en werden er liedjes gezon gen. De teksten stonden op een flip-over. De kinderen werden gevraagd waar zij bang voor waren. Er hing een bord in de gymzaal waar ze met viltstift op konden schrijven. Muis, spin, inbreker en zelfs walvis kwamen voor onder de angsten van de kinderen. Het kleed waar de kinderen rond zaten, was een kletskleed, waarbij volgens de spelregels van ganzenbord de plaatjes werden afgegaan. Op elk plaatje stond een tekst waarover de kin deren werden uitgenodigd te 'kletsen'. Er zat zowel binnen als buiten op het schoolplein een groepje rond het kletskleed. „Maak het geluid van je lievelingsdier." Op die vraag eindigde het bekertje van Alissa. Ze grinnikte zachtjes. „Kom op", zei de begeleidster. Heel voorzichtig kwam het dan: „Miauw." „Dat kan beter", klonk het. Even later waren er apengeluiden te horen. Maar die kwamen van buiten. Predikbeurten Zondag 10 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Stijf, Meeuwen. 18.30 u. kand. Van 't Hof, St.-An- naland. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. 16 u. leesdienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Broere, gez. dienst in Ich- thuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. da. Punt, Zierikzee. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Alblasserdam. 18.30 u. ds. Beider, Schelluinen. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Versluis, St.-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. Bouman, Alphen a/d Rijn. 19 u. ds. Reehorst, St.-Maartens dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. 18.30 u. ds. Verschuure, Scherpen- zeel. wo 13/8 19.30 u. ds. Beens, Koot wijkerbroek. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Davidse, Wissenkerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. 17 u. ds. L.W. den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 12 u. ds. Klap. De fractie van het CDA en een vijf tal leden van de steunfractie hebben onlangs een bezoek gebracht aan camping de Striene in Poortvliet. Doel van het bezoek was om zich te laten informeren over de uitbrei dingsplannen die er zijn. Eigenaar Duijm wil naast uitbreiden de bestaande camping iets verrui men in verband met de veiligheid. De campingeigenaar heeft gezegd in zijn plannen rekening te houden met de omwonenden en de vaste campinggasten. De omwonenden hebben overigens bezwaar gemaakt tegen de uitbreiding. De familie Duijm wil graag uitbrei den met 14 vaste plaatsen waaron der 10 nieuw te bouwen zomerwo ningen, die gebouwd worden in de stijl van het landschap, om het ka rakteristieke van de streek te behou den. Ook wil de eigenaar de 3 toe ristische plaatsen uitbreiden naar 38. Camping de Striene is vijfenveertig jaar geleden aangelegd door de va der van de tegenwoordige eigenaar de heer Duijm. Het was de eerste camping op het eiland Tholen. De bezoekers zijn veelal mensen die er komen voor de rust, mensen met een bootje en hengelaars. Er zijn be woners die al 15 jaar hun stekje hebben op deze camping. De cam ping heeft 104 vaste standplaatsen en per jaar verwisselen ongeveer 4 plaatsen van eigenaar. Gemeentehuis toegankelijk. Het nieuwe gemeentehuis van Tholen is door de chronisch zieken en gehandicaptenraad Nederland het internationaal toegankelijks- symbool ITS toegekend. Dat bete kent dat het gemeentehuis voldoet aan de criteria voor de toeganke lijkheid van gebouwen voor min der validen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma tón vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 aug. donderdag 7 8.22 - 20.32 vrijdag 8 9.02 -21.09 zaterdag 9 9.37 -21.52 zondag 10 10.22 -22.52 maandag 11 11.32 - dinsdag 12 0.17-12.57 woensdag 13 1.42-14.12 donderdag 14 2.52 - 15.12 vrijdag 15 3.42 -15.52 vr 8/8 22.21 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 30 aug Grote Kerk, openstel ling. woe en za 13.30-17 u. 7 aug Doorkomst Kleine Tour Steenbergen 17 aug Fietsexcursie, o.l.v. gids SBB langs zuidkust Tholen, VVV Tholen, start praathuisje haven, 13.30 u. 16 aug Met de Franse slag, orgel concert Jan de Viet m.m.v. sopraan Wilma Janmaat, oude stadhuis Hoogstraat, 14.30 u. 25 t/m 28 aug Avondfietsvierdaag- se, organisatie Huisvrouwentrim- groep, mevr. Goorden tel. 602933. 28 t/m 30 aug. Kermis en braderie OUD-VOSSEMEER 9 aug Rommelmarkt, Raadhuisplein en Bonenblokstr., Hervormde Kerk, 9-14 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt Wisselexposities religi eus erfgoed en de normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie rensstraat. di t/m za 14-17 u., juli/augv.a. 13.30 u. 12, 19 en 26 aug Dagtocht Zierik zee, Frisia rondvaarten, Haven, 9 u t/m 9 aug Kermis 8 en 9 aug Muziekfestival, Haven plein, vrij 20-24 u., za hele dag. 9 aug Braderie, 10-21 u. 9, 23 en 28 aug Natte laarzentocht, wandeling door kreken. Staatsbos beheer, start eind Sluispolderweg,.9 aug 15 u„ 23 aug 13 u„ 28 aug. 19.30 u. 30 aug Invitatietoernooi Smash '76, 22e editie tafeltenniswedstrijd, Wel- levaete, 9-16 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 7 aug Fietsdriedaagse, evenem.com. Smalstad, start cafeta ria Centrum, Haven, start tussen 18.30 en 19 u. 20 aug Jutten langs het strand, kin derwandeling met ouders langs strandje de Pluimpot, start Scaldfc Naturalis, Kastelijnsweg, 13 u. 23 aug Autostreetshow, Pluimpöt- weg 19, 16-23 u. t/m 3 jan Expositie Eef en Jaap de Jonge, schilderijen en gedichtep over de natuur, Scaldis Naturali?, tot 18 aug ma t/m za 11-16 u, v.a. 18 aug op za 11-16 u. SCHERPENISSE 12 aug Oogstdemonstratie met trek paarden, stichting Het Werkend Trek paard, Gorishoeksedijk 3,14-18 u. 30 aug Excursie Scherpenissepol- der, wandeling o.l.v. gids, VVV Tholen/SBB. start Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg 13.30 u. POORTVLIET 15 en 16 aug Feestavond, muziek in tent op Kerkplein, café 't Centrum, v.a. 20 u. 16 aug Zomermarkt, braderie, 10.30-21 u. 16 aug Automeeting, omgebouwde auto's, autobedrijf Niemantsver- driet, 11-17 u. 16 aug Verkoping, Gereformeerde Ontmoetingskerk, Tolweg 2, 10.30- 15.30 u. +film+++film+++filni+++film+ CINEM'ACTUEEL: Batman: The dark knight - do t/m wo 20.45 u. De brief voor de koning - do t/m wo 16 u. De kronieken van Narnia: Prins Caspian (Nederlands talig) - do t/m wo 13.45 u. Hancock - do t/m wo 18.45 u. Hoe overleef ik...mezelf - vr t/m ma en wo 16 u. Kung Fu Panda (Nederlandstalig) - do t/m wo 13.45. Kung Fu Panda (originele versie) - do en di 16 u. Mamma mia! - do t/m ma en wo 13.45, 18.45 en 21.15 u„ di 13.45 en 18.45 u. Snuf de hond in oorlogstijd - do, za, ma en wo 16 u. The chroni cles of Narnia: Prince Caspian (ori ginele versie) - vr, zo en di 16 u. The mummy, Tomb of the dragon emperor - do t/m wo 18.45 en 21.15 u. The year my parents went on vacation - di 20.30 u. Wall-e (Ne derlandstalig) - do t/m wo 13.45 en 16 u. Wall-e (originele versie) - do t/m wo 18.45 en 21.15 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2