DE THOOLSE COURANT II puijks Spierinkjes 14,s Onderhoud sloten en watergangen MFC Scaldis Naturalis DELTAQAK CAROLANS IT5 verkoop - verhuur keuren onderdelen reparatie/ onderhoud Mobiele energievoorziening eENDRIICHTBDDE 1 maand GRATI5 Mededelingen van het waterschap UW HUIS DIRECT VERKOPEN? Snel betrouwbaar! BEL: 06-22 56 92 93 Geruisloos varen over de Steenbergse vliet Van steenis Auto's Tel. 0166 - 65 70 07 STAD THOLEN 6 hermanus marinis uijl herman uijl herman uijl herman uijl hendrina maria rijstenbil Een prachtige locatie voor uw feestje jansje geuze-priem -I V Electro sloepen te huur tilly minheere van de borst zie ook onze website www.schapenput.nl GROTE COLLECTIE kinder- cflames- en herenhoeden MAISON VISSER barbera barendina berkeij-van den boogaard - BOVAG GRAFMONUMENT steenhouwerij de kort www. dekortncituursteen. til Adriaantje v.d. Bee HOUTWORM OF ANDER ONGEDIERTE? bel traas, de specialist! www.traas.nl i rv/i/'fert/' - (OtyziAazic/e/ GORTER 50 JAMESON'S Irish Cream 50 BACARDI 50 EVITA ROBOLA 50 Aggregaten, kabels, kasten untnteren Soms onzichtbaa DE THOOLSE COURANT Neem nu een abonnement op de Eendrachtbode en u krijgt de krant Maaien in stad en dorp Soms onzichtbaar. Melding Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ecotank B.V. Donderdag 24 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De Heere heeft uit ons midden weggenomen onze geliefde oom en oud-oom in de leeftijd van 72 jaar. Leen en Leny Conny Kees en Leny Anke en Peter Irma en Marius Marco en Willie Marita en Anton Arjan en Marry Coert Simone en Anton Achterneven en -nichten Scherpenisse. 18 juli 2008 Wij zijn verslagen bij het overlijden van Zijn jarenlange betrokkenheid bij ons bedrijf heeft geleid tot een mooie vriendschap die wij node zullen missen. Wij wensen Huigje en haar kinderen sterkte in deze droeve dagen. Directie en personeel Dacomex BV Sint-Maartensdijk, juli 2008 Bedroefd, maar dankbaar voor de jarenlange vriendschap hebben we nog onverwacht afscheid moeten nemen van We wensen Huigje en de kinderen Gods troost en sterkte toe dit grote verlies te dragen. Martin en Ursula van Damme Sint-Maartensdijk, juli 2008 Met verdriet namen wij afscheid van onze goede vriend Wij zijn dankbaar voor de jarenlange vriend schap. Koos en Annie Hage-van 't Hof Sint-Maartensdijk, juli 2008 Boven de sterren is waar ik heenga waar zorg en pijn niet bestaan Daar is Rust en Vrede Na een langdurig liefdevolle verzorging is in zorgcentrum de Vossemeren heel rustig van ons heengegaan onze moeder weduwe van Jacob Cornelis Gunst 2 augustus 1916 t 16 juli 2008 Bea en Fred Bekkers-Gunst Correspondentieadres: B.J. Gunst, Renouprez 885,4654 Charneux (België) Naar wens van moeder heeft de crematie plechtigheid in besloten kring plaatsgevon den. Kastelijnsweg i8 4695 RA Sint-Maartensdijk Tel.: 06-10895019 verhuur@scaldisnaturalis.nl www.scaldisnaturalis.nl - Verjaardag - Vergadering - Familiedag - Huwelijksjubilea - Etc. a Onderhoudsvrije kunststof dakbedekking a 15 jaar verzekerde garantie A Gecertificeerd dealer van Sarnafil dakfolies A Gratis dakinspectie en vrijblijvende offerte Zuidweg 38 4316 L8 Zonnemaire Tel. 0111 -401111 Fax 0111 -401160 E-mail info@deltadak.nl www.deltadak.nl Liefde, oprechtheid en dankbaarheid zijn de woorden die passen bij de zeer vele reacties die wij ontvingen na het overlijden van mijn lieve moeder en onze lieve oma Wij willen u hiervoor langs deze weg onze welgemeende dank betuigen. Het verdriet en gemis moeten wij nog een plaats geven, maar wij mogen verder met de ontelbare mooie herinneringen aan haar. Karin Bevelander-Geuze Iris Erwin Heinenoord, juli 2008 JACHTHAVEN SCHAPENPUT Het moeten loslaten van mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en trotse oma is verdrietig en pijnlijk. Maar uw aanwezigheid, de bloemen en vele kaarten zijn voor ons een grote steun en troost geweest. Het geeft ons een warm gevoel om te weten dat zij ook bij u goede herinneringen achterlaat. Hiervoor zeggen wij u hartelijk dank. Rinus Minheere Kinderen en kleinkinderen Tholen. juli 2008 Inlichtingen en reserveringen tel. 0167 56 49 93 Of 06 51 51 72 17 tegen de bekende leuke prijzen Hoeden Mantels Papegaaistraat 9, 4461 AD Goes, tel. 0113-2282 31 Uw blijken van medeleven, de vele hartelijke reacties en kaarten, ontvangen na het overlij den en bij de begrafenis van onze lieve moe der en oma hebben ons goed gedaan. Hartelijk dank hier voor. Kinderen en kleinkinderen Oud-Vossemeer, juli 2008 Iedereen hartelijk dank, ook namens mijn vrouw, voor alle belangstelling, in welke vorm dan ook Tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. M.C. v.d. Hoek Sint-Maartensdijk, juli 2008 Voor alle belangstelling, kaarten en attenties bij de geboorte van onze zoon Ruben zeggen wij u hartelijk dank. Arie en Elina Quist Sint-Maartensdijk, juli 2008 Ik wil iedereen harte lijk bedanken voor de belangstelling en kaar ten die ik mocht ont vangen bij mijn opname in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Verkoop nieuw en gebruikt Reparatie - Onderhoud - APK Sctiakelweg 2A 4695 RD Sint-Maartensdijk Tel.: 0166 - 66 23 97 Fax:0166 - 66 22 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur Koop uw rechtstreeks bij: NATUURSTEENBEDRIJF Bergen op Zoom Zonder bemiddeling tussenpersoon altijd een stuk voordeliger Bijna 70 jaar ervaring in ambachtelijk vakmanschap. Bezoek onze showroom en showtuin met o.a. vele modetien grafmonumenten. Abraham de Haanstraat 6 Tel.0164-2341 09 4624 HX Bergen op Zoom Fax 0164 - 24 51 00 Sint-Maartensdijk, juli 2008 Maartenshof 32 k wil iedereen hartelijk bedanken voor de kaar ten, telefoontjes en ver- M. Hoek dere belangstelling tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Hallo Beste mensen. Bedankt voor alle kaar ten en verdere atten ties, in welke vorm dan ook, bij de geboorte van Froukje. Fam. Reijngoudt- Geerts Oud-Vossemeer, juli 2008 J. van Oeveren Sint-Philipsland, juli 2008 Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de vele kaarten en attenties bij ons 50-jarig jubileum. Frans en Joke Stols Sint-Annaland, juli 2008 Ook al zijn we er niet bij en vind je het irritant!, we zetten je toch even in de krant. Want iedereen mag het weten, dat je vanaf van daag Abraham zal heten!! H.G.A.S.B.K. W.D.C. Sint-Philipsland, juli 2008 Bestrijden van alle soorten ongedierte. Voor bedrijven maken wij ongedierte- bestrijdings- en weringsplannen met rapportage 'op maaf volgens de N.V.P.B. en HACCP-normen. Specialist in houtworm- en boktorbestrijding, Schimmel- en zwamsanering. Speciale boorgattcchnieken (injecteren) ter bestrijding van de bonte knaagkever. ONCEDIE8TEBESTM|DINC voiuoiecir«i.oui[iiD(Nact" i ,tc«> Meerdere vestigingen in Nederland. Tel. on3 639760 jonge jenever liter Irish Whiskey liter 70 cl. Limon 70 Cl Koffielikeur 70 cl Uit Griekenland Heerlijk frisse lichtkruidige witte wijn. C95 ITS D, 3 voor I f j Aanbiedingen geldig t/m 6 - 8 - '08 Botermarkt 13, tel. 0166 - 60 72 70 e-mail: stadtholen@zeelandnet.nl Tholenseweg 4, 4661 PB Halsteren www.luvala.nl Tel. 0164-68 3750 Fax 0164 - 68 64 90 info@luvala.nl In augustus start het waterschap met het maaien en baggeren van sloten en watergangen in het buitengebied. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houdt Zeeuwse Eilanden de bodem op diepte en blijft de waterdoorstroming naar de gemalen gewaarborgd. Eigenaren van gronden binnen de baggerblokken zijn in oktober 2007 en juli 2008 schriftelijk geïnformeerd. In de periode augustus tot en met oktober (gedurende de oogsttijd) werken de chauffeurs in ploegendienst, 10 uur per dag en zes dagen per week. Het werk is in december gereed, onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval voorbehouden. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Het is van groot belang dat het werk aaneen gesloten kan worden uitgevoerd. Daarom verzoekt het waterschap om obstakels langs sloten weg te halen zodat er een vrije werkstrook voor de maai- en baggermachines beschikbaar is. Worden wintergewassen ingezaaid of wordt met ploegen begonnen terwijl de aanliggende sloot nog niet is gemaaid of gebaggerd, dan verzoeken wij om contact op te nemen met de opzichter. Die kan er voor zorgen dat bepaalde sloten met voorrang worden gemaaid of gebaggerd. Ook bij kwetsbare gewassen zoals bijvoorbeeld pas ingezaaid graszaad vragen wij grondgebruikers om dit te melden bij de opzichter. Dan kan hier rekening mee worden gehouden. Voorkomen van schade Om schade aan eigendommen te voorkomen verzoekt het waterschap aan eigenaren en grondgebruikers om over de sloot hangende takken af te zagen en afrasteringen die het werk kunnen belemmeren te verplaatsen. Uitmondingen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl van afvoerbuizen en van drainages mogen niet in de sloot uitsteken maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vraagt het waterschap om vistuig zoals fuiken uit de watergangen te verwijderen. Hiermee wordt beschadiging voor komen, zowel aan eigendommen van particulieren als aan machines van het waterschap. Fruittelers worden verzocht tijdig contact op te nemen met de opzichter om schade aan afrasteringen en windschermen te voorkomen. Locaties baggeren (kaartjes zie www.wze.nl) Omgeving Gapinge - Middelburg Omgeving Kamperland (Noord) Omgeving Kamperland (Zuid) - Geersdijk Omgeving Wilhelminadorp Omgeving Oudelande - Baarland Omgeving Stavenisse Omgeving Kerkwerve - Zierikzee Informatie Voor meer informatie over het maaien of baggeren kunt u contact opnemen met de opzichter Water beheer in uw regio, bereikbaar via het centrale telefoonnummer van het waterschap 0118-621000. I Tholen: Rini Anemaet Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland: Jos van Felius Zuid-Beveland (gemeentegrens Borsele): Rinus Verdonk Zuid-Beveland (gemeentegrens Goes): Karei van Maasdam Zuid-Beveland Oost: Rini Anemaet Noord-Beveland: René Geschiere Walcheren Noord (gemeentegrens Veere): René Geschiere Walcheren overig (gemeentegrenzen Middelburg en Vlissingen): Karei van Maasdam Waterschap Zeeuwse Eilanden TE KOOP GEVRAAGD: Mun ten, postzegels, oude bankbil jetten, ansichtkaarten, antiek, speelgoed, dinky-toys, pop pen, beren, treinen, tel.: 0186- 571366. Familie- of zakelijk drukwerk nodig? Ga dan naar Drukkerij van Dijke, Zilverhoek 7a, Ind. Reinierpolder 1 in Steenber gen. Tel.: 0167-566503 of info@drukkerijvandijke.nl. Bel nu: 0166-65 70 07 Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: In de periode juli - december 2008 voeren water schap Zeeuwse Eilanden en alle gemeenten in het beheersgebied van het waterschap onderhoud uit aan sloten, vijvers of andere waterpartijen in stad en dorp. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het maaien van oevers en sloten. Goed onderhoud van waterpartijen is niet alleen belangrijk voor een aantrekkelijke woonomgeving. Sloten en vijvers zijn er vooral voor de opvang en afvoer van regenwater. Als dat belemmerd wordt, kan er wateroverlast ontstaan. Door sloten en vijvers te maaien, kan regenwater beter afgevoerd worden. Zeker nu het klimaat verandert en er steeds vaker hevige buien met veel neerslag vallen, is dat maar wat belangrijk! De gemeente verzorgt het maaiwerk, mede namens het waterschap. Het kan zijn dat het werk wat overlast veroorzaakt. De machines maken immers geluid en wellicht rijden ze enkele malen door de straat. Omdat het maaien relatief snel gaat, zal die overlast beperkt blijven tot maximaal een paar dagen. Soms blijft het maaisel op de oever achter. Het voordeel hiervan is dat het niet afgevoerd hoeft te worden en dat is weer goedkoper. Bewoners krijgen er echter een mooiere, schonere en gezondere omgeving voor terug. Vragen? Klachten? Heeft u een vraag over de werkzaamheden in uw buurt? Of wellicht een klacht over de uitvoering ervan? Voor deze zaken kunt u terecht bij uw gemeente. Algemene en actuele informatie over werkzaamheden aan, op en in het water is ook te vinden op de website van het waterschap: www.wze.nl. Wilt u meer weten over het onderhoud van water in stad en dorp? Vraag dan de speciale folder aan bij het waterschap via communicatie@wze.nl of bel met de afdeling Communicatie, 0118-621000. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Op 30 juni 2008 is door raadgevend ingenieurs bureau F. Koch B.V. namens Ecotank B.V. uit Wemeldinge in Middelburg een melding voor het veranderen van de inrichting aan de Oostelijke Kanaalweg 22 in Wemeldinge binnengekomen. De veranderingen houden in: Lozingspunt 6 en meetpunt 2 komen te vervallen; Er is een nieuw lozingspunt en nieuw meetpunt aangelegd. Aangegeven op rioleringstekening als lozingspunt 7 en meetpunt 3. Er zijn nieuwe zuiveringstechnische voorzieningen aangelegd bij meetpunt 1. De afvoer via een pomp en leiding van tankput III naar de kolk nabij tank S 09 is aan de tekening toegevoegd. De veranderingen zijn niet in overeenstemming met de voor het bedrijf verleende Wvo-vergunning van 26 november 2007. Echter in de stukken behorende bij de melding is voldoende aangetoond dat de veranderingen geen, dan wel uitsluitend gunstige, gevolgen hebben voor het milieu en dat de vergunning ook niet gewijzigd hoeft te worden. De melding is door het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden geaccepteerd op 15 juli 2008 onder nummer 2008008810. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, 4337 PA in Middelburg. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. watmchaps verkiezingen Waterschap Zeeuwse Li landen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 6