'Ik had helemaal niet in de gaten dat mijn vader en broer waren weggeglipt' Van Beek Constructie sluit periode van ruim veertig jaar af op gedempte haven Van Dijke Zaden mikt op akkerrandbeheer Brandweerkazerne Tholen definitief naast oprit brug Gemeente wijst hoogbouw bij de Lagune af Onaangenaam cadeau Donderdag 24 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Het zal je maar overkomen. Staat ineens de muziekver eniging in vol ornaat voor de deur om je welkom thuis te yvensen. Jan Everaers uit Sint-Philipsland was totaal ver rast van zo'n ontvangst. Ze kwamen hem halen. Op zijn slippers. Hij mocht meespelen met een serenade aan zichzelf. Het werd een feestmars. Fluplander Jan Everaers krijgt serenade van familie en Concordia Ontsluiting terrein via rotonde bij afrit Curasao R.K. Oud-Vossemeer Hagedissen Gemeente wil veiliger Oudelandsedijk Boeket Ambachtelijk Boorzaagstraat Opleiden en oefenen Muziekfestival Sint-Maartensdijk Delta legt kabel dieper in Mastgat Sint-Annalands bedrijf hervat productie na vakantie in nieuwbouw „Kijk eens hoe mooi dat gelast is. En netjes afgewerkt." Rien van Beek laat goedkeurend zijn blik gaan over een partij hijsblokken. In het constructiebedrijf aan de Ha venweg in Sint-Annaland wordt vrijdag - de laatste werkdag voor de vakantie - de verhuizing voorbereid. Maandag 11 augustus gaan de mensen aan de slag in het splinternieuwe pand aan de Spastraat. Jan Everaers en zijn vader doen het een keer over. Jan staat op de uitkijk terwijl zijn vader demonstreert hoe de fanfare kwam aangelopen. De gemeente begint de planologische procedure voor de bouw van een nieuwe brandweerkazerne aan de rand van Tholen. Het uitrukpunt komt aan de Grindweg, tussen de begraafplaats en de brug. Met de provincie wordt nog overlegd over signaleringslichten om de verkeers veiligheid te waarborgen. Het voorontwerp bestemmingsplan ligt van 15 augustus tot 12 september in het gemeentehuis ter inzage. De 20-jarige Fluplander kwam be gin juli thuis van een half jaar stage in Curasao. De dag dat hij aankwam vierde de familie Everaers met een barbecue. Ook vriendin Carola IJ zerman was erbij. Ze hadden hem Samen van Schiphol afgehaald met een ludieke actie. Een bord met daarop een gekke foto van Jan wees hem zijn familie. Hij kon er wel om 'jachen. Jan is net als zijn vader Sam en broer Coen lid van de plaatselijke muziekvereniging Concordia. Jan speelt drums bij de fanfare en zit in -de slagwerkgroep. Zijn vader speelt eufonium (een soort tuba) en zijn broer trompet. Tijdens de barbecue kïiepen de laatste twee er stiekem tussenuit. „Ik had helemaal niet in de gaten dat ze weg waren", zegt Jan. Toen hij fanfaremuziek in de Een- drachtstraat hoorde, liep hij naar de Vóórkant van het huis. Hij zag de stoet aankomen met een spandoek met daarop 'Welkom thuis'. Toen hij zijn vader en zijn broer zag, drong het pas tot hem door dat ze weg waren gegaan. Verenigingslid Ricardo Scholten liep met het in strument van Jan op zijn rug, de timptoms. Ze kwamen Jan ophalen. „Ik vond het wel heel leuk", blikt hij enthousiast terug. Moeder Anja, zelf een fanatieke tennister bij De Ruucstoppelen, maakte foto's. Vol 'trots laat hij ze zien. Zijn trommels waren versierd met ballonnen. "Everaers zit in het laatste jaar van zijn Mtro-opleiding (toerisme) aan het Zadkine college in Rotterdam. Voor zijn eindstage koos hij voor Curasao. „Dat zat al in mijn hoofd en bovendien gaan er heel veel sta giaires van mijn school daar heen. Er zijn ook stages op Mallorca, in Griekenland en zelfs in Amerika, et voordeel van de Caraïben is dat in het buitenland bent en toch je eigen taal kunt spreken." Vader Sam vult aan: „Hij wilde ge woon zo ver mogelijk weg." En dat gebeurde. Jan vertrok op 29 januari naar Willemstad. Daar kreeg hij een onderkomen in een huis met nog 'vier stagiaires van zijn school. En thousiast begint hij te vertellen hoe mooi de stranden van het eiland zijn en hoe aangenaam de temperatuur. Stemmen Ik schaam mij bijna Rooms-Katho- liek te zijn en dat ik parochielid ge weest ben toen ik in Oud-Vossemeer woonde, wanneer ik het verhaal lees over het gezin dat op straat gezet dreigt te worden door het kerkbestuur. De diefstal van parochiegelden door de vrouw is al erg genoeg. Misschien kan de gemeente Tholen die 18.000 euro lenen, want in de pot voor de Thoolse dorpen blijkt er ruim een ton te blijven liggen omdat het gemeente- béstuur geen leuke dingen kan vin den. Het kerkbestuur zou blij zijn met zo'n lening. Tref een redelijke rege ling met die man voor terugbetaling in vijf jaar. Dan gedraag je je christe lijk en zoals de Rooms-Katholieke Kerk leert om te vergeven en nog eens te vergeven. Ik vind het schandalig gedrag van een kerkbestuur om een verslagen man nog een trap na te ge ven. M.Th. van Putten, Sint-Maartensdijk. VERVOLG VAN VAN DUKE Jan van Dijke vertelt dat het familie bedrijf zich al 35 jaar met bloemza den bezig houdt. „Naast handelaar zijn we ook zelf kweker, waardoor we veel kennis in huis hebben over "Tfechnische aspecten zoals grondbe werking en zaai methoden", legt de Sint-Annalander uit. Het bedrijf heeft ongeveer 80 hectare bloem zaad in productie, waarvan een klein gedeelte in het buitenland. Dat laat ste betreft zaden die in ons Neder landse klimaat niet kiemen. De zaadhandelaar leidt de mensen langs de veldjes en somt de namen op van de bloemen. „Meestal bekende boe- renbloemen, de korenbloem bijvoor beeld." De Latijnse namen en hun Nederlandse evenknie passeren de revue: amaranthus (kattestaart), sal via (salie), coreopsis (meisjesogen), éschscholzia (slaapmutsje), cosmea, paraplugras, grote papaver. De handelaar wil graag van de be zoekers horen welke mengsels hen aanspreken. „Dat is voor ons de meerwaarde van deze dagen. Moge lijk breiden we het in de toekomst ftog uit." De bloemen moeten in ak kerranden niet alleen landschappe- 1 lijk fraai zijn, maar vaak ook func tioneel. Ze moeten bijvoorbeeld Insecten en vogels aantrekken. „Daarom mengen we er op verzoek ook wel graan door", legt Van Dijke uit. De Sint-Annalander vindt het jammer dat het akkerrandbeheer op Tholen niet echt is gelukt. Hier is voor een periode van vijf of zes jaar gekozen. De na een jaar afgestorven planten bleven echter liggen en overwoekerden de ontkiemende za den. „In andere gebieden, zoals de Heimwee naar huis was er volgens hem niet bij. „Het mag die naam niet hebben. Maar natuurlijk had ik wel eens zin om weer naar huis te gaan." Zo'n moment noemt hij de moeilijke ogenblikken. Als hij bij voorbeeld geld tekort kwam. „Dan belde je gewoon pa en ma", zegt zijn vader al glimlachend. „Ik kreeg wel een stagevergoeding van onge veer 200 euro in de maand, maar dat was niet altijd genoeg", verklaart Jan. Het bezoek van zijn vader en moe der in april, ervoer Jan dan ook als aangenaam. Zij bleven twee weken. Snel daarna kwam zijn broertje met een vriend voor anderhalve week logeren. En in mei kwam Carola voor een week. Op zulke momenten besefte Jan dat hij het thuisfront best miste. „Dan ga je wel aftellen hoor." Zijn stage betrof het bemannen van een duik- en watersportbedrijf dat bij het luxe Marriott hotel hoort. „We hadden een winkel op het strand, met een leslokaal voor duik- theorie. Je kan bij het bedrijf alles doen, van banaan varen tot duiken. Ik heb daar twee duikbrevetten ge haald." Jan werkte op twee locaties. „De andere locatie was op het mooiste strand van Curasao: Cas Abao." Dat strand, dat zo mooi is vanwege het vele groen eromheen, ligt ongeveer 30 kilometer verwijderd van Wil lemstad. We moesten daarvoor 's morgens alle benodigde spullen in de bedrijfspick-up laden alvorens we daar heen konden rijden." Jan maakte lange dagen. „We begonnen soms 's morgens om 8 uur en waren om 7 uur 's avonds vaak nog niet klaar." Dat wil niet zeggen dat hij aan het eind van de dag versleten was. „Ik had er geen erg in. want je probeert het mensen die op vakantie zijn naar hun zin te maken." En na het werk ging hij vaak met zijn col lega's nog een rondje varen. Maar lang van het daglicht genieten, kon dan niet meer. „Je zit daar op de evenaar, dus de zon gaat elke dag op het zelfde tijdstip onder. Dat ge beurde al om kwart over 7." De Fluplander bracht vier van de vijf dagen door op Cas Abao. Daar runde hij de tent alleen met zijn collega sta- De Oudelandsedijk en de Annavos- dijk tussen Stavenisse en Sint-An- naland moeten veiliger worden. B. en w. van Tholen gaan waterschap Zeeuwse Eilanden via bestuurlijk overleg verzoeken om maatregelen te treffen om de verkeersveiligheid hier te verbeteren. Langs de dijk staan bomen en de bermen zijn niet verhard. Dit levert in combinatie met het smalle weg- profiel verkeersonveilige situaties op. Het waterschap liet in deze krant al weten, de maximum snel heid te willen verlagen van 80 naar 60 km als hiervoor wettelijke moge lijkheden zijn. Het gaat namelijk om een verbindingsweg tussen twee dorpen buiten de bebouwde kom. Ook wil het waterschap de bermen versterken met doorgroeistenen. Om een en ander te bespoedigen, hebben b. en w. een formeel ver zoek aan het waterschap gedaan om maatregelen te treffen. Wethouder van verkeer F.J. Goossen gaat bin nenkort naar Middelburg om bij Zeeuwse Eilanden maatregelen voor de Oudelandsedijk bij Stave nisse te bepleiten. Hoeksche Waard, heeft men dat pro bleem onderkend. Daar zaait men nu jaarlijks in." Van Dijke zegt bij agrarische natuur- verenigingen te merken dat vaak de kennis over de technische aspecten ontbreekt. „Bij ons is die wél aanwe zig en daarom zouden we best een grotere rol willen spelen in projecten rond akkerrandbeheer." De hande laar geeft aan dat wat hem betreft er het beste op regels gezaaid kan wor den. „Dan kun je twee keer schoffelen", legt hij uit. Op zijn ei gen veldjes is er op die manier ge werkt. En ook dan nog is het zo dat bepaalde soorten andere er onder houden. De club uit Drimmelen geeft aan zij het liefst géén grondbe werking wil toepassen. Daarnaast zou ze graag tweejarige mengsels zien. „Wij denken juist aan een mengsel waarin je een- en tweejari gen combineert", legt Van Dijke uit. Hij biedt zaterdagmiddag mensen de gelegenheid om zelf hun eigen boe ket te komen snijden. Storm loopt het niet, maar er is dan ook niet uit gebreid bekendheid aan gegeven. Bovendien lokt het mindere weer ook niet echt uit. Maar verschillende bezoekers gaan met fraaie boeketten naar huis en genieten van de bloe menpracht op de veldjes aan de Mo- lendijkseweg. Ook komende zaterdag kunnen be langstellenden nog bij Van Dijke aan de Molcndijkseweg terecht om voor een geringe vergoeding zelf een boe ket samen te stellen. Men is welkom tussen 9 en 12, en tussen 2 en 4 uur. giair. De weekenden waren het drukst. Op donderdag en vrijdag was hij vrij. Die dagen deed hij bood schappen. 'gewoon' bij Albert Heijn. had hij contact met thuis en werkte hij zijn weblog bij. Ook ging hij op die dagen zelf duiken. Om het eiland te leren kennen, heeft Everaers genoeg tijd gehad. Het eer ste merkwaardige dat hij tegen kwam, waren leguanen en hagedis sen op het strand. „Die beesten komen gewoon langs je strandstoel gelopen. Je schrikt je eerst rot, maar later wen je eraan." Hij heeft een struisvogelboerderij bezocht, waar de vogels worden gefokt voor het vlees, de natuur in het Christoffel- park bekeken en de Boka's opge- De laatste opdracht voor landbouw- machinefabriek Lely Industries te Maasland is op de middag geladen. Drie pallets met hijsblokken voor Van Mechelen te Halsteren worden kort na de middag in een vrachtwagen gezet. „In de loop van woensdag waren de lopende opdrachten afgewerkt. Toen kon het opruimen beginnen", zegt Rien van Beek. Ruim veertig jaar was het bedrijf aan de Havenweg geves tigd. Twee uitbreidingen vonden er in die periode plaats. Op een luchtfoto in de hal van het kantoor zijn ze duide lijk herkenbaar. Van Beek is enerzijds blij dat er een nieuwe fase aanbreekt voor de onderneming, met name voor zijn zoons Marijn - die alweer gerui me tijd de leiding heeft - en Jeroen. Anderzijds loopt hij met enige wee moed door het oude pand. „Overal liggen herinneringen." In het kantoor staan enkele verhuisdo zen op de grond. De machines zijn af zocht. Deze laatste zijn inhammen in de kustrotsen waartussen het water heel hoog opspuit. Ook ging Jan net als in Nederland naar de Gerefor meerde kerk, op Curasao de Iglesia Reforma. Het klinkt als één lange en goedkope vakantie en dat was het ook wel een beetje volgens Jan, maar hij heeft er wel wat geleerd. „Ik heb leren om gaan met verschillende nationalitei ten die allemaal in hun eigen cultuur bediend willen worden. Een Neder lander vindt al gauw iets duur. Een Amerikaan wil zijn hele bezit erdoor heen jagen op vakantie, maar heeft dan wel als eis dat het goed is waar voor hij betaalt." Hij heeft genoten van de zonsondergangen onder gekoppeld. En verder is er flink opge ruimd. Onder meer in de opslagloods die vijf jaar geleden bij het bedrijf is gezet. „Incourante maten die al tien jaar ongebruikt liggen en er niet uit zien, kun je maar beter weg doen." Twee volle containers zijn afgevoerd. De verhuizing gebeurt bewust in de weken dat het bedrijf stil ligt. Het ma chinepark wordt op 7 en 8 augustus door het Tilburgse bedrijf Saan over gebracht. Inclusief de nieuwe boor- zaagstraat die eerder in die week wordt afgeleverd. „Mijn zoon Jeroen heeft in de nieuwe hal de plek van alle machines al afgetekend." Na het plaatsen zorgt Deltatechniek uit Sint- Philipsland dat alles weer wordt aan gekoppeld, zodat meteen na de vakan tie de productie hervat kan worden. Iedereen heeft er zin in om na dc va- werktijd. „Dat gebeurde gewoon voor de deur van mijn werk. Dit was echt leuk. maar puur als eindstage. Ik heb een lekker actieve stage gehad." Zijn opleiding is nu bijna afgerond. „Ik heb een 7,5 voor mijn stage ge had en die telt drie keer. Ik moet nu alleen nog mijn stageverslag inleve ren en dan ben ik klaar. Nu wil ik de avondopleiding voor vrijetijdsma- nagement doen. Ik wil namelijk gaan organiseren in de breedste zin van het woord, zoals concerten, beurzen en evenementen." Hij blijft daarvoor wel in Nederland. In de tussentijd zoekt hij werk in de toeristische branche. „Bijvoorbeeld op een re ceptie, of het regelen van reserverin gen." kantie in de moderne, lichte nieuw bouw op het bedrijventerrein aan de oostkant van Sint-Annaland aan de slag te gaan. „Voor Marijn en Je roen is het een unieke kans. Ze zijn goed opgeleid en verstaan hun vak. Ook de medewerkers zijn enthou siast. We hebben een goede ploeg en de sfeer op de werkvloer is pri ma." Vijftien mensen werken er bij het constructiebedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van hekwerken, leuningen, bordessen, trappen en kooiladders. „Het am bachtelijke werk. Voor ons als klein bedrijf is dat prachtig om te doen." Het is werk dat door grotere bedrij ven wordt uitbesteed. Zo voert Van Beek orders uit voor Romein Roosendaal, ZSF Fijnaart, Hollan- dia en Oosting. Op die manier levert de Sint-Annalandse onderneming een bijdrage aan speciale projecten. „Bijna alle vluchttrappen voor langs de hoge snelheidslijn zijn in Sint- Annaland gemaakt. En ook voor het Wembley stadion in Londen hebben we veel werk gedaan." Daarnaast is Van Beek een van de vier of vijf be drijven die productiewerk doen voor Lely. „We deden al laswerk, maar zes jaar geleden besloot Lely om de productie af te stoten. Het beperkt zich sindsdien tot assemblage en Voor Concordia is Jan al enkele jaren actief. Hij houdt de website bij voor de vereniging en helpt mee met het voorbereiden van voorstellingen. Eindelijk kan hij daar ook weer aan mee doen. „Ik doe het vooral voor de lol. Gezelligheid vind ik belangrijk." Volgens zijn vader is Jan graag onder de mensen. Hij heeft voorheen in de Meermarkt in Flupland gewerkt en was twee jaar lid van de tennisclub. Dat laatste heeft hij maar laten schie ten: „Ik heb het halve seizoen al ge mist." Curasao mist hij voorlopig niet. En hij is ook niet van plan om er op kor te termijn weer terug te keren. „Pas over 10 jaar wil ik er weer heen. Om te zien wat er veranderd is." verkoop. Voor ons een mooie kans natuurlijk." De samenwerking is daardoor een stuk nauwer gewor den. „En we moeten nóg meer op de kwaliteit letten dan we al deden." Tegelijk met deze ontwikkeling kwam aan het licht dat de gemeente heel andere plannen had met het ge bied rond de Sint-Annalandse ha ven. De bedrijvigheid zou moeten wijken voor woningbouw en detail handel. Van Beek kreeg het voor el kaar dat tóch een loods geplaatst mocht worden om het werk van Le ly aan te kunnen nemen. Maar tege lijk begonnen de onderhandelingen over verplaatsing. Iets wat de nodi ge voeten in de aarde had. „Ons uit gangspunt was, dat het uurtarief dat we de klant berekenen gelijk moest blijven." De nieuwbouw verliep allerminst gladjes en had eigenlijk al zowat een jaar geleden klaar moeten zijn. Maar de familie Van Beek kijkt nu liever vooruit. De verhuizing gaat gepaard met een gedeeltelijke auto matisering van de productie. Daar voor is geïnvesteerd in een nieuwe machine, een boorzaagstraat. Rien van Beek: „Bij het maken van trap- „Het huidige onderkomen van de brandweer aan het Slacht veld vol doet niet meer aan de eisen", licht wethouder F.J. Goossen toe. Boven dien is het gebouw te klein en ver toont het een aantal tekortkomin gen. „Een stuk aanbouwen zou niet logisch zijn. En het oude pand slo pen is een dure oplossing. Boven dien zou voor de nieuwbouw de be schikbare parkeerruimte en het openbaar groen opgeofferd moeten worden", aldus brandweercomman dant J. de Feijter. Hij noemt nog an dere aspecten, zoals geluidhinder. Volgens de geluidrichtlijn moet een nieuwe brandweerkazerne op 50 meter afstand van woonbebouwing staan en aan die voorwaarde kan op het Slachtveld niet worden voldaan. Door voor een plek hemelsbreed 500 meter noordelijker te kiezen, kan dat wél. Ook is de ligging aan een uitvalsweg in de ogen van het gemeentebestuur gunstiger, want zo zijn Poortvliet en Oud-Vossemeer - die geen eigen blusgroep hebben - en de bedrijventerreinen sneller be reikbaar. Op de T-splitsing van de Grindweg en de af-/oprit wordt een rotonde aangelegd. De in- en uitrit van het brandweer terrein sluit haaks aan op de oprit van de brug. Uitrukkende voertui gen moeten deze oversteken. Al het verkeer dat de brug op moet, én ver keer uit het eiland dat naar Tholen komt, passeert dit punt. Tóch was deze plek de eerste voorkeur voor De gemeente wil geen hoogbouw met een groot aantal appartementen op de plaats van de woning van Ruud van Lammeren en restaurant de Lagune bij de jachthaven in Sint-Annaland. Heimig makelaardij had namens de familie Van Lammeren een voorstel gedaan om de panden aan de Haven weg te betrekken bij de ambitieuze gemeentelijke plannen rond de haven. pen werden gaten voor het bevesti gen van de treden tot nog toe met de hand afgetekend en geboord. Dat kan straks met deze machine. Ze is ook bedoeld om eentonige werk zaamheden, zoals grote series voor Lely, uit te voeren." Vermindering van het aantal personeelsleden is ze ker niet de insteek, benadrukt Van Beek. De samenstelling is heel ge varieerd: van mensen die er al meer dan dertig jaar werken tot leerlingen die hun eerste gespecialiseerde op leidingen afgerond hebben. Verder automatisering, in de vorm van een lasrobot, wordt voor de toekomst niet uitgesloten. De opa van Rien van Beek begon in 1912 aan de Ring in Sint-Annaland een smederij, zijn vader nam het be drijf in 1946 over. „Het smidswerk liep af en hij begon daarom al met laswerk en licht constructiewerk." Eind jaren vijftig werd de haven bij het dorp gedempt en de opgespoten zandvlakte deels bestemd voor be drijfsvestiging. Fa. M.J. van Beek en Zn„ aan de Ring inmiddels uit het jasje gegroeid, begon er en breidde in de loop van de tijd ver schillende keren uit. De verhuizing en de nieuwbouw betekenen een forse investering voor het familiebe drijf. „De komende vier, vijf jaar zullen we heel goed moeten draai en", stelt Rien van Beek. Het personeel is door Marijn en Je roen van Beek vrijdagmiddag rond geleid in het gebouw waar ze na de vakantie aan de slag gaan. Het is binnen een stuk lichter dan in het oude pand aan de Havenweg, is een veel gehoorde opmerking. Maar ook de geweldige ruimte - de hal is aan merkelijk groter - en de nieuwe hijskranen maken indruk. De trap pen in het gebouw hebben de men sen van Van Beek zelf gemaakt. De werkomstandigheden zullen in de nieuwbouw behoorlijk verbeteren, neem alleen al de veel ruimere was- en kleedruimte die er is. „Maar zo'n oud gebouw als aan de Havenweg, dat heeft toch ook wel wat. Die sfeer zie ik hier voorlopig niet te rugkomen", zegt een van de mede werkers. Burgemeester Nuis opent de nieuw bouw van Van Beek Constructie op vrijdag 17 oktober officieel. De dag ema houdt het bedrijf open huis. Job Schot uit Tholen was een dag eerder 82 geworden toen de vol gende zijn auto werd gestolen. Een onaangenaam verjaardagscadeau. „Ze hadden beter een dag kunnen wachten", zegt hij gekscherend. Schot bracht donderdagmiddag, omstreeks 16 uur, een paar bakjes kersen bij een kennis in de Hof straat Hij parkeerde zijn auto een paar huizen verder en liep even mee naar binnen om de kersen af te rekenen. Omdat de 90-jarige vrouw die de kersen kocht, aanvan kelijk naar de auto toekwam, liet hij de sleutels in het contact zitten. Toen hij weer buiten kwam. was zijn auto verdwenen. De volkswa- de brandweer, geeft De Feijter aan. „We zijn in overleg met de provin cie over signaleringslichten om het verkeer te attenderen op uitrukken de voertuigen", zegt hij. De grond is door de gemeente aangekocht van de provincie. Middelburg heeft daarbij bedongen dat het wegge deelte Onder de Molen in Oud-Vos- semeer in handen van de gemeente is overgegaan. In de nieuwe kazerne krijgt de brandweerauto met motorspui- taanhanger een plek, de redding boot, de personenbus voor de duikploeg (deze laatste staat nu el ders gestald), en het hiervoor be nodigde materieel. Ook de perso nenbus voor opleiden en oefenen komt in Tholen, evenals een in structielokaal. „Het accent voor opleiden en oefenen komt hier, ook al omdat het beroepskader in Tholen zit." Het kwaliteitsplan voor de nieuw bouw is hetzelfde als dat voor de vorig jaar in Sint-Annaland gere aliseerde kazerne. Voor de bouw is 550.000 euro beschikbaar, voor de inrichting nog eens 30 mille. De gemeente hoopt de procedures dit jaar af te kunnen ronden, zodat er volgend jaar gebouwd kan wor den. De plek van de oude kazerne wordt betrokken bij de ontwikke ling van plan Noord. „We hebben er geen behoefte aan", zegt wethouder FJ. Goossen van re creatie. „Noch qua volume, noch wat hoogte betreft. Je kunt niet de plannen met vier appartementengebouwen op de havendijk verwezenlijken en dan 50 meter verder nog eens zo'n hoog gebouw laten verrijzen." B. en w. hebben het verzoek daarom afgewe zen. Er wordt geen planologische me dewerking aan verleend. Het college vindt het aantal appartementen dat Heimig op de plaats van de Lagune had gepland, te omvangrijk. De basis opzet sluit volgens b. en w. ook niet aan bij het gedachtegoed dat voor het havengebied ontwikkeld is. Woensdagavond begint op de Markt in Sint-Maartensdijk het vierde Smerdieks Muziekfestival. Net als vorig jaar zijn er op twee avonden optredens. De eerste avond (op woensdag) staat de rockcoverband Frontaal op het programma. De mu zikanten brengen Nederlandstalige en Engelstalige nummers. De tweede avond, op vrijdag, komt KAAS, de band die vorig jaar veel publiek trok, naar het centrum van het dorp. KAAS brengt Nederpop- muziek in de ruimste zin van het woord. Beiden optreden beginnen om acht uur en duren tot half twaalf. Vanaf zes uur 's avonds geldt er tijdens het festival een parkeerverbod voor de hele Markt. Uit metingen is energiemaatschap pij Delta gebleken, dat de 50 kV- elektriciteitskabel tussen Schou- wen-Duiveland en Tholen over een lengte van 70 meter te ondiep in de bodem ligt. Dit is een reservevoe ding wanneer de stroomvoorziening tussen Yerseke en Gorishoek stag neert. De te ondiep liggende 50 kV- kabel ligt op de slikken van Viane ter hoogte van het kabelbord, nabij de vaargeul het Mastgat. Door mid del van het graven van een sleuf in de bodem tot en diepte van 2 meter kan het probleem opgelost worden. De werkzaamheden nemen maxi maal zeven dagen in beslag. De pro vincie Zeeland concludeert, dat er geen vergunning van de Natuurbe schermingswet nodig is. Er is hoog uit sprake van een zeer geringe ver storing van beschermde natuurwaarden in het Natura 2000 gebied Oosterschelde. Het karwei mag echter niet tijdens de periode van 3 uur voor tot 3 uur na hoogwa ter plaatsvinden. Hiermee wordt voorkomen dat hoogwatervlucht- plaatsen van vogels op en rond het schor van Viane verstoord worden. gen Golf, type plus, was nog maar 1,5 jaar in het bezit van de Thole- naar. Hij had hem in 2006 nieuw gekocht. Hij krijgt niets vergoed van de verzekering. „We gaan maar met de pet rond. dat doen ze hier toch allemaal?", zegt hij zuur. Om zich toch te kunnen verplaatsen vanuit zijn woning in de Koningin Julianastraat, heeft hij tijdelijk een auto gehuurd. „De politie heeft mij geadviseerd om dat voor 30 dagen te doen. Pas daarna kan ik gaan kij ken voor een andere auto, als die van mij nog niet is gevonden." Hoewel de auto op klaarlichte dag is weggenomen, zijn er volgens Schot geen tips binnengekomen bij de politie. „Ze zijn gewoon inge stapt en weggereden." De gestolen auto is grijs, met kenteken 15-TL- ZK. Rien van Beek kijkt hoe heftruckchauffeur Danny Klaasse de laatste order voor Lely bij het oude pand van het constructiebedrijf in de vrachtwagen zet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 3