Gezin Priem zamelt geld in voor opvanghuis aidswezen in Delhi Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 juli 2008 Geslaagd voor muziektherapeut 4 CENT KORTING op benzine Drijvend terras groter Afdakje naast aanbouw Rolluiken betreurenswaardig' Kerkbestuurder Sanering Kalisbuurt Waardering verbouwing Erfafscheiding WHS Aanbouw achtergevel Donkerblauwe luifel Warme hap voor 300 kinderen Bestek/Bedrijfsauto's Dakkapellen starterswoning Boeiboord smaller Brandweerauto terug Café ook boven Actie voor Malawi Overdekt terras Uitbreiding bandenbedrijf Geslacht in eigen slagerij Bouwgrond Wulpdal Veel hardrijders Westkerkseweg Geld natuur Buurtbus niet van gemeente Kokkelkweek Veel lachende gezichtjes Aanvoer piepers valt sterk terug Richard en Ankie Priem hebben de kinderbraderie in Stavenisse benut om hun actie voor de NAZ foundation in India onder de aandacht te brengen. Op het Van der Lek de Clercqplein brachten ze tweedehands spulletjes aan de man. Ook was er een raadspel rond de Taj Mahal. Het leverde zo'n 85 euro op, waardoor het paar inmid dels 2400 euro heeft ingezameld. Tholen Berdi Pekelsma uit Tholen is aan het conservatorium in Enschede ge slaagd voor haar bachelor muziek therapie. In haar afstudeerscriptie behandelde ze de indicatie muziek therapie voor kinderen met een sen sorische hyperreactieve informatie verwerkingsstoornis. Pekelsma is deze week samen met haar vriendin Loes Nuijten uit Bergen op Zoom naar Nepal gereisd, waar zij het pro ject Music and Theatre voor wees- en straatkinderen gaan opzetten. Na haar verblijf van 3 maanden in Ne pal gaat ze voor 4 maanden aan het werk bij kinderrevalidatiecentrum Het Reigersbosch in Goes. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of aimiiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Bewoner L.J. Fluit aan de Schelde- Rijnweg 26 wil zijn drijvend terras vergroten. Dat bleek maandagoch tend in de welstandscommissie waar de wijziging in de uitvoering van de verleende bouwvergunning werd be sproken. Het terras achter de woning was eerst zes meter lang, maar wordt nu zeven meter lang. Een andere ver andering betreft de vingerpier van ze ven meter. Die komt nu te vervallen. Achter zijn woning aan de Schelde- Rijnweg 62 wil M.C.J.M. Peijs naast de aanbouw van vier meter een af dakje maken. De welstandscommis sie bekeek maandagochtend het plan. De commissie ging er mee akkoord, maar beval wel aan om een boei- boord aan de overkapping te maken. Op die manier ontstaat een meer een duidige vormgeving op de bestaande aanbouw, aldus de commissie. Aan de Doelweg 17 wil P. Geluk zijn woning vergroten met dakkapellen en een bijkeuken. De commissie had er geen bezwaar tegen. Aan de woning Bosstraat 5 wil M. Quist rolluiken aanbrengen. De wel standscommissie besprak maandag ochtend het plan. De Bosstraat ligt in de historische bebouwing, maar er zijn al meerdere panden met rollui ken. Architect J. Roelof noemde de toename van rolluiken aan woningen een betreurenswaardige ontwikke ling. „Het heeft te maken met ge hanteerd beleid. Het is geen monu ment, maar het krijgt op deze manier wel een afwerend karakter." De kas ten voor de rolluiken worden op het kozijn aangebracht. Omdat er ook al rolluiken zijn aangebracht aan de gevel van de woning van de buren, stemde de commissie er in toe. M Oud- Vossemeer Namens de R.K. geloofsgemeen schap. de parochiekern H. Willibror dus, is Ardy van der Zande benoemd in het bestuur van de nieuwe Sint Christoffelparochie. Bij tweewielerservice Van der Zande aan de Kalisbuurt wordt een bodem sanering aangepakt. Er wordt een isolerende laag in de vorm van bes trating aangebracht op een stuk grond dat is vervuild met polycycli sche aromatische koolwaterstoffen. Er wordt geen grond afgegraven. De verontreiniging is vóór 1987 veroor zaakt door het gebruik van een com pressor. Het plan is aangemeld bij het kadaster op grond van het besluit uniforme saneringen. De welstandscommissie was maan dag zeer te spreken over het plan voor het verbouwen van de woning aan de Kalisbuurt 11 van M.E. Koop-van Rijswijk. De woning krijgt twee nieuwe dakkapellen. Aan de achter zijde wordt het dak verlaagd waar door het huis zijn oorspronkelijke vorm weer terugkrijgt. Onder de goot worden klosjes aangebracht. „De commissie neemt met waardering kennis van dit plan," was hel lovende commentaar van architect J. Roelof. Sint-Annaland Een omwonende van het sportveld heeft bij de gemeente nul op rekest gekregen naar aanleiding van een verzoek om een bijdrage voor de erf afscheiding. De achtertuin van de bewoner grenst aan het sportterrein van voetbalvereniging WHS, dat ei gendom is van de gemeente. On langs vernieuwde hij zijn bestaande erfafscheiding (van coniferen naar een houten hekwerk) en de gemeen te werd gevraagd om hieraan mee te betalen. B. en w. hebben echter be sloten daar geen cent aan uit te ge ven. Maandag 28 juli wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Aan de Schoolstraat 8 wil J.J. Heij- boer aan de achterzijde van de wo ning een berging en bijkeuken bou wen. De welstandscommissie maakte daar maandagochtend geen bezwaar tegen. Ook bij de buren is een derge lijke aanbouw gerealiseerd. Aan de Ring 66 krijgt boekhandel Heijboer een nieuwe luifel. Het wordt een donkerblauwe band. Het vervangt de huidige luifel die licht van kleur is. De welstandscommis sie bekeek maandagochtend de aanpassing van C. A. van Winke len. De leden van de commissie hadden er geen bezwaar tegen al merkte architect J. Roelof op dat de luifel vooral de gevel opsplitst in een boven en een onderkant (door gaande luifel). „Nu zouden we wellicht de luifel meer gelijk laten lopen met de indeling van de on derkant." Stavenisse De statiegeld bonnenactie van het comité van Woord en Daad heeft 75 euro opgebracht. De actie werd gehouden bij de Golff supermarkt in Stavenisse. Het bedrag wordt be steed aan warme maaltijden voor de armste kinderen in India. Een maaltijd kost daar 25 eurocent en met de opbrengst kunnen 300 kin deren aan een warme hap worden geholpen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De woningen voor de zes starters- woningen aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat krijgen dakkapellen. Dat is gebeurd op advies van de wel standscommissie. In het eerste plan van Westvest Projectontwikkeling was er in het grote dakvlak geen dakkapel geplaatst. De daken zijn nu in het gewijzigde plan aan de voor zijde verlaagd. De welstandscom missie vond het een verbetering ten opzichte van het oorspronkelijke plan. Aan de Keetenweg 4a wil A.C.G. Broers op camping Irenehoeve een portaaltje aan zijn huisje maken. De commissie had er geen bezwaar te gen. Het plan voor het uitbreiden van de woning aan Boswei 42 van T.D. Korevaar is aangepast. Dat gebeur de naar aanleiding van opmerkin gen van de welstandscommissie. Korevaar diende eerst een tekening in waarin de goot op gelijke hoogte met de uitbreiding liep. De com missie vond dat die lager moest om enig verschil aan te brengen in de bouwvormen. Dit is nu gebeurd. Wel adviseerde de commissie om het boeiboord voor de aanbouw aan de achterzijde 'zo smal mogelijk' te maken. Volgens architect J. Roe lof is het nu met een breedte van 40 centimeter veel te grof. De aan bouw is bedoeld voor de hele breedte van het pand en wordt on geveer 2.50 meter bij 8,25 meter. Roelof deed een suggestie om 'de afbreuk aan het beoogde gevel beeld' teniet te doen. De brandweerauto kan mogelijk morgen of zaterdag weer gestald worden in de kazerne aan de Julia- nastraat. Deze week wordt er bene den de laatste hand gelegd aan het aanbrengen van de elektrische be drading. Als dat klaar is, kan de wa gen er weer staan, zegt brandweer commandant J. de Feijter. De wagen staat nu op het terrein van postcommandant J. van Dijke aan de Pilootweg. Het gebouw is hele maal gereinigd. De wanden zijn van een afsluitende laag voorzien zodat er geen brandlucht meer te ruiken is. Als de apparatuur in het kantoor op de verdieping terug is gebracht, dan kan ook die ruimte weer in ge bruik worden genomen. Sint-Maartensdijk Café de Zeeuwsche Babbelaar aan de Haven 2 wil de bovenverdieping bij haar horecabedrijf betrekken. De eigenaresse wil boven plaats bieden aan verenigingen. Daardoor ontstaat er beneden in het café meer ruimte. De gemeente is bereid om medewer king te verlenen aan de functiever andering. De verdieping krijgt dan de bestemming maatschappelijke voorziening in plaats van nu wonen. B. en w. hebben besloten daarvoor vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan. De zendingscommissie van de Her steld Hervormde Gemeente heeft een actie voor de Reformed Presby terian Church of Malawi opgezet. De kerkleden willen de Malawianen op drie terreinen helpen. De evange listen moeten veel reizen tussen de verschillende posten in dat land. Met een fiets zouden ze sneller ter plekke kunnen zijn. Ze reizen nu te voet, waardoor ze minder tijd kun nen besteden aan hun taak in de ge meente. Daarom wordt er geld inge zameld voor de aanschaf van fietsen. Daarnaast staat restauratie van drie kerkdaken op de agenda, omdat de meeste kerkgebouwen volgens de zendingscommissie niet meer dan een bouwval zijn. Ook wil de organisatie voorzien in de be hoefte aan bijbels en kinderbijbels. Om aan geld te komen wordt een aantal activiteiten georganiseerd. De eerste is een fietstocht over het eiland op 30 augustus. Verder zijn er voorlichtingsavonden over de situ atie in Malawi, zangavonden, olie bollenverkoop, diner voor ouderen, een verkoping en een snerttocht in de winter. De kerkleden willen mi nimaal 5070 euro ophalen. Bedrij ven kunnen de activiteiten spon soren. Aan de Oostvest 38 wil J. Goetheer een overdekt terras maken. De wel standscommissie bekeek maandag ochtend het plan en had er geen be zwaar tegen. Voor de Noordpoort 6 (de oude smidse van Guequièrre) heeft J.R.K. Pfaff uit Roosendaal een plan inge diend om het pand te vernieuwen. De commissie had er geen opmerkingen over. Het pand staat al enkele jaren leeg. In een van de adviescommissies van de gemeente maakte L.J. van Doorn (ABT) een opmerking over de slech te staat van het pand. Het zou het aanzien van de straat schaden. Aan de Nijverheidsweg 8 wil M.J. Roon zijn bedrijf Profile Tyre Centre, uitbreiden. Roon kocht de voormali ge BB A-garage en wil er nu een ruimte naast bouwen waar een ma- Donderdag, vrijdag en zaterdag uMMaandagdinsdag en woensdag Magere runder-of sucadelappen 1 kg 8,50 I Ribkarbonade 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 Biefstukreepjes 250 gr. 3,95 I I I I Rundvlees met randje 1 kg Boerenhamlappen 1 Procureurlapjes 500 gr. Hamburgers 5 halen Gegrilde fricandeau 100 gram 1,39 Rundertong 100 gram 1,39 Gekookte worst 150 gram 1,25 Preparé 100 gram 1,25 Beckers frikandellen 10 stuks 3,25 Ook hebben wij een groot assortiment voor de barbecue, neem eens een kijkje in onze barbecuehoek in de toonbank of op onze website www.slagenjslager.nl Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. gazijn, een kantoor, receptie en kan tine in onder wordt gebracht. Het wordt aan de voorkant 12,5 meter breed. Het heeft een lengte van 20 meter maar het loopt - door de vorm van het terrein - in een spie. In het plan loopt de glazen pui in het nieu we stuk door, de hoek om. De wel standscommissie kon zich daar maandagochtend in vinden. In het plan is nog geen reclame op de gevels getekend. De commissie vraagt de ondernemer dat te zijner tijd voor te leggen aan de commissie. Scherpenisse Voor het afsluiten van het bestem mingsplan Wulpdal bij Gorishoek heeft de gemeente voor dit jaar 31.852 euro opgenomen. Dat staat in de pro grammabegroting in het overzicht van de veranderingen in de reserves. Met het ontwikkelen van het plan voor re creatiewoningen wordt volgens de toelichting al 'tientallen jaren' reke ning gehouden. De boekwaarde is op gelopen tot 31.852 euro. Het is vol gens de gemeente 'nagenoeg zeker' dat er uit het plan geen gemeentelijke opbrengsten komen via grondexploi tatie. Vanwege bepaalde voorschriften is het noodzakelijk dit plan financieel af te ronden. Het saldo kom ten laste van de bouwgrondreserve. Van de 6721 automobilisten die van 6 februari tot 22 februari door de Westkerkseweg reden, gingen 85 procent te hard. Dat heeft het snel heid informatie display (SID) ge meten dat in die periode de passe rende auto's van de Sluiswegeling naar de Beatrix laan registreerde. In de Westkerkseweg geldt een maxi maal toegestane snelheid van 30 ki lometer per uur. Dagelijks passeren gemiddeld 400 voertuigen het SID, wat neerkomt op zo'n 20 voertuigen per uur. Tussen 16 en 18 uur is dit het dubbele. Op woensdag, vrijdag en zaterdag rijden er 450 automobi listen langs het SID. Deze vorm van snelheidsmeting door de gemeente komt voort uit het landelijke pro gramma Duurzaam veilig. Het sys teem maakt via een lachend of boos gezichtje de automobilist attent op zijn of haar snelheid. Poortvliet De landinrichtingscommissie Poort vliet hoeft geen 148.313 euro geld te rug te betalen aan de provincie voor het project natuurontwikkeling in de Scherpenissepolder. De commissie ontving eind mei een brief van de provincie waarin ze er op werd gewe zen dat er nog geen inhoudelijk ver slag en een financiële verantwoor ding met een accountantsverklaring was ontvangen. Als dat niet binnen een maand zou gebeuren zou de landinrichting het voorschot terug moeten storten. Maar de subsidie was af afgehandeld door de dienst lande lijk gebied. Het betreft een Europese subsidie voor plattelandsontwikke ling. De brief kan volgens een woordvoerder van de provincie als niet verzonden worden beschouwd. Sint-Philipsland De financiering van het openbaar ver voer is een taak van de provincie en niet van de gemeente. Dat hebben b. en w. geantwoord op een verzoek van de Socialistische Partij om de gelden van de buurtbuslijn Anna Jacobapol- der-Steenbergen over te nemen. Het college reageert afwijzend op de SP. De provincie heeft een vergunning en een machtiging verleend voor het proefproject voor binnendijkse mos- selkweek aan de Zuiddijk. Met de machtiging kon de Roem van Yerse- ke beginnen met de werkzaamheden. Aan de vergunning en de machtiging zijn voorschriften verbonden. Het be drijf mag niet dieper dan één meter graven. De totale oppervlakte van de ontgronding bedraagt 3000 vierkante meter, waarvan 1480 kubieke meter wordt afgegraven. De grond die vrij komt wordt gebruikt om dijkjes rond de bassins te maken. Er komt een kokkelbassin, een algenbassin en een helofytenfilter (rietveld voor het zui veren van het water). Ruim de helft van de automobilis ten die van 3 tot en met 21 januari door de Voorstraat reden, hielden zich aan de toegestane maximale snelheid van 30 kilometer per uur. Dat is de uitslag van het snelheid in formatie display (SID) dat in die pe riode de passerende voertuigen van af de Zuiddijk naar de Kerkring mat. De andere automobilisten overschreden de limiet en kregen een boos gezichtje te zien op het display. Daarvan reed 35 procent tussen de 31 en 40 kilometer per uur. Een groep van 249 autorijders (9 procent) kwam met een vaart tus sen de 41 en 50 kilometer per uur aan het SID voorbij. En 33 mensen reden tussen de 51 en 60 kilometer per uur. Geen enkele snelheidsover treder ging harder dan 60. Gemid deld passeerden er tijdens de meet- periode dagelijks 145 voertuigen het apparaat. Dit komt neer op 6 voertuigen per uur. De grootste piek ligt tussen 17 en 18 uur met 16 voertuigen per uur. Topdruktes wer den gemeten op dinsdag en zaterdag met 200 voertuigen langs het SID. Door het regenachtige weer is na het weekeinde de aanvoer van aardappe len op de veiling in Sint-Annaland behoorlijk teruggevallen. Gisteren is 40 ton verhandeld, tegen 215 ton een week eerder. Op de prijs heeft het geringe aanbod geen invloed, van de meeste rassen daalt die gestaag. Zo is Frieslander in een week tijd een stuiver in prijs gedaald, en Bildtstar acht cent. De prijzen van de afgelo pen week: Woensdag 23 juli: Doré 25-28, Glo ria 17, Frieslander 17-20, Nicola 26, Eigenheimer 29-31, Bildtstar 32, bonken 37-38, drielingen 9, kriel 92, aanvoer 40 ton. Dinsdag 22 juli: Doré 25, Frieslan der 18-20, Nicola 27, Eigenheimer 29-30, kriel 45-103, aanvoer 56 ton. Maandag 21 juli: Doré 26-29, Pre mière 24, Gloria 19, Frieslander 18- 21, Nicola 28, Eigenheimer 30-31, Bildtstar 32-34, bonken 38-39, drie lingen 9-10. kriel 43-101. aanvoer 83 ton. Vrijdag 18 juli: Doré 26-30, Pre mière 23, Gloria 19. Frieslander 20- 23, Nicola 29. Eigenheimer 28-30, Bildtstar 30-32, bonken 40, drielun- gen 9, kriel 43-103, aanvoer 172 ton. Donderdag 17 juli: Doré 23-29, Frieslander 18-23, Nicola 28-31, Ei genheimer 28-34, Bildtstar 31-35, bonken 45-46, kriel 46-103, aanvoer 190 ton. Een braderiebezoeker raadt bij Ankie Priem rechts) naar het aantal puzzelstukjes waarmee de Taj Mahal is nagebouwd. Aan de tafel staat ook Faya Priem, met op de achtergrond haar zusje Amber. In december hopen Richard en An kie Priem naar India te gaan met hun dochters Amber (8) en Faya (4). De twee meiden zijn geadop teerd, ze verbleven als baby in een tehuis in Delhi. De Indiase stich ting waarvoor het gezin actie voert, is hen via dat tehuis onder de aandacht gebracht. „NAZ heeft in Delhi een opvanghuis voor aids wezen en kinderen met aids. Daar willen we het geld voor bestem men", legt Ankie uit. Ze brengen het geld niet zelf, maar schakelen er de stichting Wereldkinderen voor in. Dat is de organisatie die de adoptie van Amber en Faya heeft geregeld. „Adoptie is slechts een onderdeel van wat ze doen. Veel meer houden ze zich bezig met projecthulp. Er wordt gegaran deerd dat ons geld bij het be treffende tehuis terecht komt." Voor het project is in juni een sponsorloop gehouden op basis school De Schalm. De kinderen brachten liefst 1600 euro bij el kaar, en daar is sindsdien nog ruim 700 euro bijgekomen. „Richard gaat voor dit doel in november ook nog collecteren bij Philip Morris in Bergen op Zoom, waar hij werkt." Zaterdag werd de braderie aangegrepen om het project onder de aandacht te brengen. Het gezin Priem stond 's morgens met een ta feltje onder een parasol op het plein, toen er rond een uur of elf een plensbui viel. Van de organisa tie mochten ze een leeg gebleven kraam gebruiken, waardoor ze be ter beschut stonden. Trekpleister was een model van de Taj Mahal, het 17e eeuwse mausoleum dat bij de stad Agra staat. Het was van puzzelstukjes in elkaar gezet en mensen konden raden naar het aantal gebruikte stukjes. „Het wa ren er 1077, en Gerda van Haaften zat daar slechts drie stukjes van daan", vertelt Ankie. Gerda won er een slagroomtaart mee. De actie leverde ongeveer 85 euro op. „Best een leuk bedrag", vindt Ankie. „We hebben maar gestaan van een uur of tien tot één uur, half twee." Hun bezoek aan het tehuis in Delhi eind dit jaar combineert het gezin Priem met een rondreis door het geboorteland van hun dochters. Predikbeurten Zondag 27 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Breugem, Gouds waard. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Gielen, Poortvliet. 18.30 u. ds. De Groot, Numans- dorp. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren (ge- zinsdienst Ichtuskerk). GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren (ge- zinsdienst) CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Bolland. Amsterdam. 18.30 u. ds. Quist, Scheveningen. GEREF. KERK 10 u. de dienst wordt verzorgd door de kerkenraad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Korving, Leerdam. 14.30 u. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Van Kralingen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 16 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. stud. IJsselstein. 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Noorlander. Zalk en Vee- caten. 18 u. ds. Den Boer, Sint-Philips land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oorschot, Stellendam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Smit, Katwijk aan de Rijn. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 29/7 19.30 u. ds. Van Prooijen, H.I. Ambacht. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Verweij, Leusden. 14 u. leesdienst. do 31/7 19.30 u. ds. Moens, Melis- kerke. VRIJE HERVORMDE GEM. do 31/7 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Molenaar, Papendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 31/7 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. Agenda THOLEN 2 aug Met de Franse slag, concert Jan de Viet, oude stadhuis Hoog straat, 14.30 u. 17 aug Fietsexcursie, o.l.v. gids SBB langs zuidkust Tholen, VVV Tholen, start praathuisje haven, 13.30 u. SINT-ANNALAND 29 juli, 5 en 12 aug Dagtocht Zierik- zee, Frisia rondvaarten, Haven, 9 u 29 juli Natte laarzen avondtocht door kreken, start eind Sluispolder- weg, 19 u SINT-MAARTENSDIJK 30 juli en 1 aug. Muziekfestival, Ondernemersvereniging Smalstad, markt, 20 u. 30 juli t/m 2 aug Kermis 23 aug Autostreetshow, Pluimpot- weg 19, 16-23 u. SCHERPENISSE 26 juli Turegluren, wandeling o.l.v. gids door Scherpenissepolder, VVV Tholen, start kruising Platteweg/Gatweg/Schoondorpse- weg 13.30 u. POORTVLIET 16 aug Automeeting, omgebouwde auto's, autobedrijf Niemantsver- driet, 11-17 u. BERGEN OP ZOOM 27 en 30 juli Stadswandeling o.l.v. gids, VVV, vertrek Grote Markt 14 u. 27 en 30 juli Roofvogelshow, Mar kiezenhof, 13.30 en 15 u. 24 juli Yevgueni, muziek op het Wil- helminaveld. 19.45-23 u. 24 t/m 26 juli Bourgondische Krab- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e'.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za U-12u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk. ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.2)0 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen én hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Thp- len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.3Q- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tejl. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 juli t/m vrijdag 1 aug. donderdag 24 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 31 vrijdag 1 25 26 27 28 29 30 vr 25/7 20.43 LK vr 1/8 12.14 NM 8.19 -20.27 9.02 -21.12' 9.52 - 22.07, 10.52 -23.12 12.02 - 0.29 -13.22 1.52 -14.32 3.05 - 15.39 4.05 -16.32 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. benfoor, o.a. braderie en wagenspe len, centrum. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Batman: The dark knight - do t/m wo 18.30 en 20.45 u. De brief vo^r de koning - do t/m di 13.45 en 16 u., wo 13.45 u. De kronieken van Narnia: Prins Caspian (Nederlands talig) - do t/m wo 16 u. Hancock - do t/m wo 21.30 u. Hoe overleef ik...mezelf - do t/m za 13.45 en 16 u., zo t/m wo 13.45 u. Kung Fu Pan da (Nederlandstalig) - do t/m wo 13.45 en 16 u. Kung Fu Panda (ori ginele versie) - do t/m di 18.30 u. Mamma mia! - do t/m di 13.45, 18.30 en 21.30 u., wo 18.30 qn 21.30 u. Sex and the city - do t/jn ma 20.45 u. Snuf de hond in oor logstijd - zo t/m wo 16 u. The chro nicles of Narnia: Prince Caspian (originele versie) - do t/m wo 18.30 u. Tricks - di 20.30 u. Wall-e (Ne derlandstalig) - wo 13.45 en 16 u. Wall-e (originele versie) - wo 18.45 en 21.30 u. Maritiem erfgoed. Aan de uitvoe ring van een proefproject met betrek king tot maritiem erfgoed door de stichting cultureel erfgoed Zeeland draagt de provincie 25 mille bij. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2