Oefenpotje moet Thoolse voetbal weer een duwtje in de rug geven De 'snelle bode' uit Scherpenisse eindigt als een van de eersten Shirts van Smerdiek voor spelers Noad en WHS Jean Ruinard eerste finalist in herenklasse eilandencup Noad tegen Feyenoord A Donderdag 24 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Voor herhaling vatbaar. Dat is de reactie van Henk Brinkman van de sponsorcommissie van sv Smerdiek na de voetbalwedstrijd van het versterkte eerste elftal tegen eerste divisionist RBC Roosendaal. Het was woensdag een fraaie zomeravond op Haestinge en het was lang ge leden dat er zoveel publiek langs de lijn stond. Zijn hier mee de eerste stekken gestoken voor een Thoolse elftal? Voor RBC was het al duidelijk. Op de website van de profclub werd steeds het Thoolse elftal genoemd als één van de tegenstanders tijdens het trainingskamp. Dat is nog een stap te ver. John Schot Versterkt Smerdiek geen partij voor rappe profs van RBC Roosendaal Moeite waard „Ik ben geen snelwandelaar, maar een snelle wandelaar." Dat zegt Piet Hage uit Scherpenisse. Hij liep de Vier daagse van Nijmegen voor de zevende keer. Hij loopt het liefst alleen en start en eindigt als een van de eersten. De 62-jarige hoeft geen 50 kilometer meer te lopen, maar toch kiest hij nog steeds voor de langste afstand. Hage liet zich net als vorig jaar sponsoren voor een goed doel: de afdeling Tholen van de diabetesvereniging Neder land. Maandagavond overhandigde hij een cheque van 835 euro aan voorzitter Hans Visser. In de massa Glas bier Piet Hage loopt op Vierdaagse 835 euro bijeen voor diabetesvereniging Op handen Noad-Thol. Boys opent competitie 57 jeugdteams bij zes voetbalclubs 11 De wedstrijd was een van de oefen potjes die RBC speelt in de aanloop naar de competitie in de eerste divi sie. Er was volop gelegenheid om spelers te wisselen. Dat werd ook volop gedaan, vooral in de tweede helft. Trainer Cees Stoutjesdijk van Smerdiek begon met de vier gast- spelers van Noad '67 en WHS in de basis. Het veld lag er mooi bij. De zon scheen, het was een ideaal voet balavondje. De uitslag 0-13 was minder van belang. Met naar schat ting 500 tot 600 toeschouwers langs de lijn en op de tribune was het eve nement in deze voetballoze maan den een schot in de roos. Uit alle woonkernen van de ge meente waren voetballiefhebbers naar Sint-Maartensdijk gekomen. Daar was het de organisatie ook om te doen. Veel aandacht was er voor de sponsors die op de tribune zaten. Ze kregen de zitplaatsen die vóór het begin van de wedstrijd door an dere bezoekers bezet waren. Com mentator Leo Troost verzocht de toeschouwers hun plaats af te staan. Vooraan op de tribune van de dele gatie van de sponsors zat Cees van Liere, de voormalige burgemeester van Noord-Beveland. Hij is de am bassadeur van RBC in de provincie Zeeland, vertelt hij. De hoofdspon sor van RBC is Zeeland's Roem uit Yerseke. Het bedrijf in mosselen, oesters en garnalen is prominent aanwezig. Van Liere: „RBC is voor Zeeland de dichtst bijzijnde prof club omdat we hier geen betaald voetbal hebben. We komen graag naar Tholen, want hier ligt voor de club ook een belang. Voor spelers en supporters. Het is nu al zo dat er bij de thuiswedstrijden van RBC tussen de 500 en 800 Zeeuwse sup porters op de tribunes zitten." Tho len kan ook als kweekvijver dienen voor jong talent. De WHS-speler Perry Snoep kreeg bij de Roosen- daalse club zijn opleiding. Hij voet balde met zijn clubgenoot Matthijs Bruijnzeel en de Noadspelers Wil jan Lisseveld en Iwan Geense in het voor hen vreemde blauw-zwarte (nieuwe) shirt van Smerdiek. RBC scoorde in de achtste minuut, nadat Patrick Duarte op links een bal voorgaf en Tim Peters de bal achter doelman Alex Stoutjesdijk schoot. Peters zou nog twee doel punten maken. Toch deelde daar voor Smerdiek een klein spelden- prikje uit toen Jelle Rinses op Erwin Friebel schoot. Aan de andere kant moest doelman Stoutjesdijk er menigmaal aan te pas komen om doelpunten te voor komen. Met een paar fraaie reddin gen wist hij de schade in de eerste helft te beperken. De verdediging had de handen vol aan het afstoppen van de aanvallers en de opkomende razendsnelle middenvelder Sasa Stojanovic. Het publiek genoot van zijn technische hoogstandjes. Maar de aanvallen verliepen lang niet vlekkeloos. De gretigheid om te scoren was bij RBC zeker in de eer ste helft vaak groter dan het scorend vermogen. Toch was een afstands schot van Stojanovic onbereikbaar voor de doelman: 0-2. Voor het publiek was het jammer dat Tholenaar John Schot van RBC aan de kant bleef vanwege een bles sure aan zijn bovenbeen. Het had de wedstrijd nog aantrekkelijker kun nen maken. Schot voelt zich bij RBC thuis en is weer van de bal gaan houden, zei hij onlangs in deze krant. De toeschouwers hadden de middenvelder graag zien spelen in rechtstreekse duels met een van de Thoolse spelers. Hij vond het zelf ook jammer dat hij niet kon spelen. Schot bekeek de wedstrijd echter vanaf de 'bank' bij de dug-out van de gastclub, met Henk Vos in zijn buurt. De laatste kwam echter ook niet tot spelen. Vooral bij de wat ou dere generatie voetballiefhebbers is de inmiddels 40-jarige Vos bekend van zijn carrière bij onder meer Feyenoord, waar hij vier seizoenen speelde. Bij RBC speelde hij het af gelopen seizoen 21 wedstrijden en maakte hij vier doelpunten. Vos kampte met een knieblessure. Trai ner Rob Meppeling van RBC liet vooral de jongeren op het veld zoe ken naar combinaties waarmee hij het komende seizoen zijn voordeel hoopt te doen. Het was lastig voor Smerdiek om een aanval op te zetten. Bij het uit verdedigen werd al vaak balverlies geleden. RBC schakelde dan pijl snel om voor een nieuwe aanval. Het was voor de verdediging van de thuisclub moeilijk en vermoeiend om hierop te antwoorden. Net nadat Wiljan Lisseveld (Noad '67) een bal over het doel van RBC schoot, ver grootte RBC de voorsprong door Sjoerd Ars: 0-3. Niet veel later was het weer Ars die, nadat de verdedi ging van de thuisclub op het ver keerde been was gezet, de bal in het net prikte. Voor rust scoorde Ars op nieuw uit een vrije trap na een over Matthijs Bruijnzeel (links) en Leander Brinkman proberen Sjoerd Ars die zeven doepunten maakte) af te stoppen. Op een stoel links zit de geblesseerde John Schot van RBC, uiterst rechts Henk Vos. treding van een blauwzwarte: 0-5. Na de rust werd er aan beide zijden gewisseld van spelers, maar RBC voerde de score gemakkelijk op. Het zesde doelpunt kwam van de voet van Tim Peters, een lobje over Rick Zwagemaker nadat een aanval van Smerdiek was afgeslagen. In het begin van de tweede helft leek het even of de thuisploeg de bal be ter vast wist te houden. Maar vol gens trainer Stoutjesdijk was het ook de tactiek van RBC om Smer diek wat op te laten komen. Bij bal verlies konden de profs dan snel omschakelen en profiteren van de ruimte die was ontstaan. Dat ge beurde. Het werd 0-7 voor RBC. Weer was het Ars. De oud-speler van Go Ahead kreeg de handen van het publiek op elkaar na een schot in de kruising. Stoutjesdijk wisselde weer spelers. Ook omdat ze condi tioneel te kort kwamen. Alleen Iwan Geense van Noad speelde de hele wedstrijd. „Dat is de beste speler die voor ons op het veld stond. Die kan zelfs bij RBC spelen." Geense als laatste man in de verde diging kon niet voorkomen dat de score in het laatste half uur snel op liep. Ars maakte 0-8 Sojanovic 0- 9, Ars 0-10, Steuntjes 0-11, Peters 0-12. In de negentigste minuut van de wedstrijd nam Ars de laatste voor zijn rekening. Hij bracht zijn aan deel op zeven treffers. Peters maak te drie doelpunten, Stojanovic twee en jeugdspeler Ralf Seuntjens een. Voor Stoutjesdijk was de ruime overwinning van RBC geen verras sing. „Je weet van tevoren dat het heel moeilijk wordt. Je probeert er wat van te maken. RBC geeft ook in zo'n wedstrijd niks weg. De club wil terug naar de eredivisie. Dat zie je aan hun spel. De profs trainen twee keer per dag. Wij hebben maar twee keer getraind, buiten het sei zoen, midden in de zomer. Met vla gen viel het me nog niet eens tegen. Op het laatst zie je dat onze spelers leeg gespeeld zijn en dan maakt RBC drie of vier goals." Midden velder Ad Pipping zat na de eerste helft met een verband rond zijn scheenbeen bij de dug-out. Hij was licht geraakt bij een actie om de bal, met een bloeduitstorting tot gevolg. „We kwamen conditioneel te kort. Wat kun je hier van verwachten? Die jongens trainen twee keer per dag. Ik had wel gehoopt dat wij ook een doelpuntje zouden kunnen ma ken." Pipping had vooraf een uitslag van 1-15 in zijn hoofd. Stoutjesdijk vindt het voor de toe schouwers een geslaagde avond. „Maar het is ook om de voetbal sport op Tholen weer een duwtje in de rug te geven. Het is een leuke happening." De trainer vindt dat de organisatie en de gemeente wel een pluimpje verdienen. Vanaf april is er volgens hem hard aan gewerkt om de wedstrijd mogelijk te maken. „En als je dan ziet hoeveel mensen er op af komen, dan is het gewoon de moeite waard. Het is voor RBC ook van belang. Hier zijn er suppor ters te vinden voor de club. Het is voor de ploeg ook een soort promo tie." Voor Stoutjesdijk was het geen pro bleem om spelers van Noad en WHS te vinden die bij Smerdiek wilden komen spelen. „Beide ver enigingen vonden het leuk om mee te doen. Ik ken ze natuurlijk ook goed, want ik heb ze allebei ge traind. De band is enorm groot." Of er een Thoolse elftal uit zal rol len, weet Stoutjesdijk nog niet. „RBC liep daar al op vooruit door steeds over een Thoolse elftal te spreken. Maar het was echt Smer diek, plus een aantal spelers van Noad en WHS. Maar wie weet kan er ooit een Thools elftal gevormd worden." Brinkman was ook tevre den over de avond. Zeker gezien de opkomst van het publiek. „Dat was gewoon goed. Dit is zeker voor her haling vatbaar. We zijn blij dat de gemeente ook zo goed heeft meege werkt. Ze hebben vanmiddag nog extra gemaaid." De wedstrijd werd geleid door Jo- Annes de Bat uit Goes. Uit Tholen kwam grensrechter Arjan Deurloo, de andere assistent-scheidsrechter was Pierre de Lang uit Dinteloord. Deurloo en De Lang zijn beiden lid van de scheidsrechtervereniging Bergen op Zoom. Voor Deurloo zijn de Thoolse velden niet onbekend, voor De Lang wel. Hij fluit op zon dag in de amateurcompetitie Zuid I. „Ik ben hier voor gevraagd en heb het met alle plezier gedaan. Het was niet moeilijk want het was een spor tieve wedstrijd." De Lang was een beetje de vreemde eend in de bijt, zei hij. „Ik heb wei nig contact met het zaterdagvoetbal. Via de wedstrijden voor de beker kom ik de zaterdagclubs wel eens tegen." Hij kent Deurloo van trainingen. Ze zijn vrienden geworden. Deurloo speelde zelf tien jaar lang voetbal. Hij nam de gelegenheid te baat om weer ritme op te doen, zegt hij. Voordat de wedstrijd begon, en in de pauze, speelde het blaasorkest de Klienkers uit Tholen. In de rust mochten de pupillen proberen de keepers van RBC en Smerdiek (Carlo IJzermans) te omspelen (shoot-outs). Na de wedstrijd was er nog gelegen heid voor de sponsors om na te pra ten met de spelers van RBC en Smerdiek in de tent naast het zwem bad. Hoofdsponsor Ruud Cogels van Smerdiek bedankte RBC voor het sportieve bezoek aan Tholen. Hij richtte zich speciaal tot de gast- spelers van Noad en WHS die de blauw-zwarten kwamen versterken. Met hun inbreng bleef de score ste ken op 0-13. Met die stand had ie dereen wel vrede al liet voorzitter Rien Vroegop van sv Smerdiek we ten dat het hem een beetje was te gengevallen van RBC. Hij had ge dacht dat de monsterzege nog groter zou uitvallen. Cogels zei onder de indruk te zijn geraakt van de ver richtingen van de Sint-Annalanders en Fluplanders op de grasmat van Smerdiek. „In de inzet van de No adspelers zat iets meer gif dan in die van Smerdiek." Elke speler kreeg als aandenken een shirt van de orga niserende club. De spelers bedank ten beleefd voor het blauw-zwarte hemd. De door een blessure uitgevallen RBC-speler Mels van Driel stond te praten met zijn neef Nico Rouffaer en zijn achternichtje Michelle Rouf faer uit Sint-Maartensdijk. Van Driel speelde als verdedigende mid denvelder. Hij is bezig aan zijn tweede seizoen bij de profclub na dat hij eerder voor Fortuna Sittard, Excelsior en Feyenoord uitkwam. Michelle, die hij de meisjes van Smerdiek (Cl) speelt, had vooral aandacht voor de tatoeage op zijn linkerarm. Bas Teeuw, die als ballenjongen dienst deed en in de D2 speelt, wil de graag met Henk Vos op de foto. Vos is het gewend. De lange speler met de kleine Bas vereeuwigd. De bus met RBC-spelers en gevolg (in totaal zo'n veertig personen) wa ren 's middags al naar Tholen geko men. Ze gebruikten een lichte maal tijd in de brasserie Dubois van Van Houte Wonen aan de Stevinweg. Soep met belegde broodjes, pasta's, kipfilet en sla, fruit en yoghurt. Het was mooi weer geworden, de mees te gasten gingen met hun bordje naar buiten om te genieten van het lekkere weer. 's Avonds werden er hapjes rondgedeeld. Enkele spelers van Smerdiek dames waren ook present. Lenny Stoutjesdijk en An- gelique Hage stonden samen te pra ten met Sanne Dekkers van BSC Roosendaal en een van hun suppor ters, Eveline Kerbusch. De wedstrijd tussen Smerdiek en RBC trekt veel publiek. De voorzitter bedankte Hage voor zijn inzet. Hij zei blij te zijn met de opbrengst voor de afdeling. Voor de vereniging is de financiële bijdrage welkom. Een aantal jaren geleden kreeg de afdeling drie jaar lang een prijs van Nova Nordisk omdat ze de snelst groeiende diabetesafdeling van Nederland was. Visser: „Met dat geld konden we de activiteiten voor de leden betalen. Nu moeten we dat alweer een paar jaar uit eigen mid delen doen." Over de bestemming van het geld zal het bestuur zich nog beraden. Visser denkt het te kunnen gebrui ken voor de aanschaf van appara tuur. Of voor de activiteiten van de afdeling, zoals de informatieavon den die acht tot tien keer per jaar worden gehouden. De voorzitter be loofde dat de cheque een mooi plaatsje krijgt in Haestinge in Sint- Maartensdijk waar de vereniging bijeenkomt. De band tussen Hage en de diabetes vereniging is groot. Piets vrouw, Co by Hage-de Graaf, is suikerpatiënte en bovendien lid van het bestuur van de afdeling. De leden van het be stuur, maar ook de wandelaar zelf, zochten naar sponsors. Secretaris Marieke van Iwaarden-Bolier ,die in zorgcentrum de Schutse in Sint-An- naland werkt, haalde het meeste sponsorgeld binnen: 317 euro. Vis ser vertelt dat hij de klanten aan de bar in Haestinge ook om een bijdra ge vroeg. „Er waren er bij die 50 eu rocent gaven. Eentje keerde zijn por temonnee om. Daar kwam 23 cent uit. Ook dat is in de pot voor de sponsorloop van Hage gegaan." De wandelaar zelf deed ook een duit in het zakje. Hage is gemeentebode. Hij hing een oproep op in het ge meentehuis. Met een door Coby op gestelde tekst. Zij werft sponsors door Piet Hage, 'de snelle bode' te noemen. Hage sprak zelf burge meester Nuis aan over zijn plan weer mee toe doen aan de Vierdaag se voor de diabetesvereniging. „Na de vergadering over de kadernota heeft hij de raadsleden er over toege sproken." Dat leverde een bijdrage op. Ook het geld in de pot voor het Europees kampioenschap voetbal dat de medewerkers van de afdeling sociale zaken over hadden toen Ne derland van Rusland had verloren, werd voor de sponsortocht bestemd. In totaal bracht Hage zelf 170 euro bijeen. Zijn vrouw 130 euro. De Scherpenissenaar hoeft maar 40 kilometer per dag te lopen, maar Hage kiest bewust voor de langste afstand. „Op de veertig kilometer zit je helemaal in de massa. Op de 50 ook wel. Daar gaan er toch elke dag 12.000 van start. Maar ik zorg dat ik bij de eersten ben die start ."De 92ste Vierdaagse werd door 34.962 deelnemers uitgelopen. Op de eerste dag vielen er 438 wan delaars uit, op de tweede dag 1610, op de derde dag 1157 en op de laat ste dag 265. Hage stond elke dag om kwart voor drie op, om vóór half vier aanwezig te zijn op het vertrekpunt. „Dan ben ik niet de eerste, maar ik start om vier uur wel vooraan. Om half elf ben ik dan weer binnen. Ik loop ge middeld 7,5 kilometer per uur. Ik ben geen snelwandelaar, maar een snelle wandelaar." De wandelaars scannen hun kaartje en vertrekken. Hage liep dit jaar als proef met een chip aan zijn schoen. De organisatie vroeg 7500 deelne mers daar aan mee te doen. Het is een klein schijfje dat Hage aan zijn veters heeft bevestigd bovenop zijn schoen. „Om de zoveel kilometer loop je over een speciale mat. Dan weten ze precies waar je bent. Dan kunnen ze thuis op de computer ook volgen waar je loopt. Ze doen dat voor het geval dat er zich onderweg problemen voor zouden doen. Dan weten ze wie waar zit." De eerste dag was zonnig, de laatste dag regende het. De ervaren Hage had er geen problemen mee. Voor velen was de temperatuur van rond de twintig graden ideaal, maar de bode loopt liever bij een tempera tuur van 28 graden. „Daar voel ik me beter bij." Maar ook op de laat ste dag had Hage weinig last van het slechte weer. „In Mook begon het te miezeren, maar dan ben je al ver. Vanaf Malden is het dan nog tien ki lometer. Bij het inhalen 's middags was het weer slecht, maar toen wa ren we al op weg naar huis." Omdat hij steeds vroeg eindigt. Piet Hage overhandigt de cheque aan voorzitter Hans Visser (links), rechts Marieke van Iwaarden en Coby Hage van de diabetesvereniging. miste hij ook Karla Peijs, de com missaris van de koningin die de bijna 600 Zeeuwse deelnemers be groette op de laatste kilometer. „Peijs was nog niet in zicht toen ik binnen kwam." Het eerste wat Ha ge doet als hij de streep over is, is een glas bier drinken. „Ik doe dat voor het fatsoen in twee teugen, maar ik kan het makkelijk in één keer wegdrinken want onderweg verlies je toch heel wat vocht." Na het douchen eet Hage brood. Daar na gaat hij samen met zijn vrouw op een terrasje zitten of gaan ze sa men winkelen. „Om vijf uur gaan we warm eten en om zeven uur ga ik naar bed." Coby is Piets soig- neur, zegt ze. Maar ze gaat ook mee voor de gezelligheid: „Op de terrassen staan de mensen er van te kijken dat Piet zo vroeg binnen is. De Vierdaagse is één groot feest. De sfeer is er altijd heel goed. Niks geen haat en nijd zoals je dat wel tegen komt bij sporten waar geld mee gemoeid is." Hage liep de Vierdaagse zonder één blaar op te doen. Hij heeft er nooit last van, zegt hij. De Scher penissenaar is een getrainde wan delaar. Eigenlijk vindt hij hardlo pen leuker. Per week loopt Hage 75 kilometer hard. Maar hij ver geet ook niet te wandelen. „Je ge bruikt toch andere spieren, maar moe van het wandelen word ik niet. Hij wandelt en rent. „Langs de Oosterschelde naar Tholen en terug. Het mooiste rondje dat er is." Hage loopt via de Gorishoeksedijk naar het fietspad bij de Zeester, en volgt de kustlijn tot aan de Oester- dam. „Dan doe ik een draai rond Tholen en ga via de Veerweg weer terug naar de Oesterdam en loop weer terug langs het water." Hage ziet vaak de zon opkomen als hij vroeg op pad gaat. Hij neemt dan vaak even de tijd om een foto te nemen. Meestal vertrekt hij op zondag om vier of vijf uur bij het krieken van de dag. „Als ik om vier uur begin, ben ik om negen uur weer terug. Dan heb je tenmin ste nog wat aan de zondag." Voor de Vierdaagse liep hij de 50 kilometer op de Zevendorpentocht in Oud-Vossemeer, op 7 juni de nachttocht Bergen op Zoom-Vliss- ingen over 80 kilometer. De zoge heten Kennedymars. Hage bena drukt dat oefenen belangrijk is. „Er zijn er toch nog die denken dat je ongetraind aan de Vierdaagse kan beginnen. Ik heb mensen ge zien die het uitschreeuwden van de spierpijn. Het gaat niet zomaar na tuurlijk. Je moet er wel wat voor doen." Adrie Manneke uit Sint-Maartens dijk liep de Vierdaagse voor de ze ventiende keer. Vier dagen veertig kilometer. „Het was prima wandel weer wat temperatuur betreft. Al leen vrijdag viel er een beetje mot regen. Het deed niets af aan de gezelligheid en de sfeer van het wandelevenement." Ze had geen last van haar voeten. Ook zij kreeg geen blaren onderweg. „Dus het was de hele week een groot feest. Vooral op vrijdagmiddag word je op handen gedragen door je familie die je op staat te wachten tussen de vele mensen aan de kant die je met ap plaus binnen halen. Het is in één woord fantastisch." Jean Ruinard heeft zich met 6-3 en 6-4 winst op de voorlaatste speeldag van de voorronde van de Goedware eilanden cup individueel verzekerd van een finaleplaats. Hij tenniste zaterdag op het sportpark van Jacoha van Beieren in Sint-Maartensdijk tegen thuissspeler Bas Vroegop. De wedstrijd tussen de heren in de klasse 4/5/6 was de enige die op die dag gespeeld werd. Vanwege vakanties vielen de andere wedstrijden uit de planning. Het spel werd geteisterd door harde w ind en moest eenmaal onderbroken worden voor de regen. Ruinard speel de solide. De uitslag van deze wed strijd, samen met zijn drie achtereen volgende winstpartijen, hebben hem een plaats in de finaleronde opgele verd die op 19 oktober eveneens in Sint-Maartensdijk wordt gehouden. Hij is daarmee de eerste in de hoogste herenklasse die zeker is van een fina leplaats. In de klasse 4/5/6 bij de heren werden dinsdag en vorige week ook inhaal wedstrijden gespeeld.Rick Zwagema- kers van Sint-Maartensdijk won met 6-1 en 6-0 van Dennis Borst uit Sint- Annaland. Door deze overwinning blijft Zwagemakers de voornaamste kanshebber om in poule B na Jean Ruinard de tweede finalist te worden. In poule A speelde Ruud Schot van Sint-Maartensdijk dinsdag zijn in haalwedstrijd tegen Roland v.d. Velde uit Sint-Annaland. In een spannende en gelijkopgaande wedstrijd met vaak deuce won Schot met tweemaal 6-3. Hierdoor blijft het in poule A span nend met drie spelers die allemaal één wedstrijd gewonnen hebben en waar van er maar twee op 19 oktober kun nen aantreden. De laatste speelronde voor de finale vindt 3 augustus plaats op het sport park van de Ruucstoppelen in Sint- Philipsland. Na deze dag zijn alle fi nalisten in alle klassen (heren A. heren B en dames) bekend. De betaalde A-jeugd van Feye noord, vorig seizoen tweede gewor den in de eredivisie junioren, is dinsdag de tegenstander van Noad '67. De derdeklasser uit Sint-Phi- lipsland begint de oefencampagne met dit bijzondere duel. De selectie van trainer Ko Stoutjesdijk is ten opzichte van vorig seizoen nauwe lijks veranderd en zal de komende competitie zeker voor een prijs gaan. Of de ploeg opgewassen is te gen de Rotterdamse beloften, moet dinsdag duidelijk worden. De wed strijd op het sportpark aan de Zijep- straat begint om zeven uur en de toegang is gratis. De eerste competitiedag is het al di rect een drukte van belang rond het voetbalveld aan de Zijpestraat in Sint-Philipsland. Zaterdag 6 septem ber wordt om drie uur de derby No- ad-Tholense Boys gespeeld in de 3e klas B. De tweede derby is 15 no vember om half drie in Sint-Anna land tussen WHS en Tholense Boys. Op 29 november is de Krabben- kreekderby tussen Noad en WHS. Net na Sinterklaas volgen de returns. Op 6 december Tholense Boys-No- ad. Dan duurt het tot 25 april 2009 voordat Tholense Boys gastheer is voor WHS. De voetbalcompetitie wordt afgesloten met de derby WHS-Noad op zaterdag 2 mei 2009. De Thoolse voetbalclubs hebben 57 jeugdteams ingeschreven voor de nieuwe competitie. SC Stavenisse is de enige van de zeven verenigingen die géén jeugd in competitieverband heeft. Er gaan 19 juniorenteams spelen, waaronder drie meisjes teams, en 38 pupillenteams met eveneens drie groepen meisjes. Het gros komt uit op het laagste niveau, de derde klasse. De A- en C-junio- ren van Tholense Boys en de D-pu- pillen van Smerdiek spelen in de tweede klasse. Per vereniging is de verdeling van de teams als volgt. Noad '67 (9): B-junioren. B-meis jes, C-junioren, C-meisjes, 2 D-pu- pillen. E-pupillen, 2 F-pupillen. Smerdiek (9): A-junioren, B-junio- ren, C-junioren, C-meisjes, 2 D-pu- pillen, 2 E-pupillen, F-pupillen. SPS (5): B-junioren. C-junioren, D- pupillen. E-pupillen. F-pupillen. Tholense Boys (16): A-junioren. 2 B-junioren, 2 C-junioren, 3 D-pu- pillen, D-meisjes, 3 E-pupillen, 3 F- pupillen. mini-pupillen. Vosmeer (6): B-junioren, D-pupil- len, D-meisjes, 2 E-pupillen, F-pu- pillen. WHS (12): A-junioren, 2 C-junio ren, 2 D-pupillen, D-meisjes, 3 E- pupillen. 3 F-pupillen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11