Nieuwe verkeers regels 2008 Kermis Sint-Maartensdijk in dezelfde periode als de braderie Dringende oproep vrijwilligers Openbare bekendmakingen Donderdag 24 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 juli 2008 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 30 gemeente Tholen Voorelkaar Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Het verbod op bellen met een mobieltje in de hand wordt uitgebreid naar snorfietsen omdat ze in gebruik en snelheid op brommers lijken. Alleen fietsers en rol stoelen zonder motor blijven hiervan uitgezonderd. Een verbod voor hen wordt niet nodig gevonden. De snelheidslimiet voor brommers op de rijbaan bin nen de bebouwde kom gaat omhoog van 30 naar 45 km/u. Dat geldt ook voor gehandicaptenvoertuigen met een motor. Daardoor wordt het verschil in snelheid met auto's kleiner, wat goed is voor de veiligheid en de doorstroming. Skaters -die in wettelijke zin voetgangers zijn en blij ven- hoeven niet langer op het voetpad of het trottoir te blijven. Ze mogen voortaan ook voor het fietspad kiezen en rijden daar dus niet meer illegaal. Op die manier vallen skaters niet meer tussen wal en schip. Voor scootmobielen en andere gemotoriseerde gehandicaptenvoertuigen in voetgangersgebieden en op trottoirs gaat er een snelheidslimiet gelden van 6 km/u. Hiermee komt een eind aan situaties die voet gangers gemakkelijk kunnen verwonden. Bovendien moeten ook rolstoelen voortaan voor- en achterlicht hebben in het donker en bij slecht zicht overdag. Fietsers en bestuurders van gehandicaptenvoer tuigen gaan ook verplicht gebruik maken van voorsort- eerstroken als ze zich op de rijbaan bevinden, zoals dat voor automobilisten en bromfietsers al het geval was. Dit jaar vindt de kermis in samenwerking met de braderie-organisatie weer tegelijker tijd plaats. De kermis wordt gehouden op de parkeerplaats aan de Haven. Hier is vanaf maandag 28 juli tot en met maandag 4 augustus geen parkeren mogelijk. In de par keervakken aan de zijkant van de Haven blijft het parkeren wel mogelijk. Dit heeft ook gevolgen voor de weekmarkt. De markt zal op vrijdagmiddag op het plein aan de voorkant van het gemeentehuis plaatsvinden. Op zaterdag 2 augustus van 10.00 uur tot 21.00 uur wordt in Sint-Maartensdijk de jaar lijkse braderie georganiseerd. De braderie zal plaatsvinden op de Markt, in de Kaaistraat, en op de noordzijde van de Haven. Voor aanvang van de braderie worden op zaterdag 2 augustus vanaf 5.00 uur de volgende straten afgesloten voor het doorgaande verkeer: de Markt, de Kaaistraat, de noordzijde van de Haven, de parkeerplaats aan de Haven, Ds. de Bresstraat vanaf de Markt tot aan de Korte vest/Hazenstraat, de Molenstraat vanaf de Kaaistraat tot aan de Oost vest, de Oudestraat en de Hazenstraat. Om 23.00 uur worden de straten weer geopend voor het doorgaande verkeer. Ook het muziekfestival zal in deze week plaatsvinden en wel op woensdag 30 juli en op vrijdag 1 augustus van 20.00 - 23.30 uur op het plein voor het gemeentehuis. Voor het muziekfestival geldt er op die dagen vanaf 18.00 uur een parkeerverbod voor de gehele Markt. Hiervoor zullen vanaf 18.00 uur de volgende straten afgesloten worden voor het doorgaande verkeer: de Kaaistraat, de Markt, Ds. De Bresstraat vanaf Markt tot aan de Korte vest/Hazenstraat. Om 24.00 uur worden de straten weer geopend voor het doorgaande verkeer. servicebureau Streekmuseum "De Meestoof' te Sint-Annaland is met spoed op zoek naar vrijwilligers die het leuk vinden om met kinderen om te gaan en deze te vermaken. Het gaat met name om iemand die, op oproep basis, als vrijwilliger zelfstandig of als onder steuning van de vaste vrijwilliger wil helpen tij dens kinderfeestjes die georganiseerd worden in "de Meestoof. Het gaat om de woensdag- en zaterdagmiddag. Over het algemeen zijn het groepjes van 8 a 10 kinderen die op een leuke educatieve manier hun kinderfeestje willen geven in het museum. Mensen die bezig zijn met een opleiding die te maken heeft met onderwijs of anderszins sociale- en/of opvoedkundige vaardigheden en op zoek zijn naar een stageplaats worden dringend ver zocht te reageren. Is uw belangstelling gewekt neem dan contact op met: servicebureau Voor Elkaar, Tel. 0166 668200 of stuur een bericht naar servicebureau@tholen.nl BEKENDMAKINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 07 - 2008. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift wor den verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale tek sten van algemeen verbindende voorschriften (verorde ningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 5 juni 2008 tot vaststelling van de Bouwverordening gemeente Tholen. De wijzigingen in de bouwverorde ning hebben betrekking op het tweede en laatste gedeelte van de integrale herziening van de brandvei ligheidsvoorschriften. Daarnaast worden artikelen afge stemd op veranderde wet- en regelgeving (zoals het Asbestverwijderingsbesluit 2005, het Besluit indie ning svereisten aanvraag bouwvergunning en de unifor me openbare voorbereidingsprocedure in de Algemene wet bestuursrecht). Tevens is wijziging noodzakelijk in verband met de gewijzigde Woningwet welke per 1 april 2007 in werking is getreden. Ook is van de mogelijk heid gebruik gemaakt om het hoofdstuk Welstand te herzien en af te stemmen op de huidige werkwijze van de welstandscommissie van de gemeente Tholen en de Welstandsnota. Tot slot zijn ook enkele kleine onvolko menheden aangepast. Het besluit treedt 8 dagen na publicatie in het gemeenteblad in werking. De gemeente Tholen heeft ten behoeve van de bouw van een nieuwe brandweerkazerne aan de Grindweg te Tholen (naast toerit naar de N286) een nieuw bestem mingsplan (le herziening bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen) opge steld. Verder worden in deze herziening enkele actuali seringen doorgevoerd. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf met ingang van 15 augustus 2008 voor een ieder tijdens de openingsuren gedurende vier weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kan het voorontwerp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, sub-rubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnum mer 0166-668327. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben kunnen, indien zij daartoe aanleiding zien, schriftelijk inspraakreacties indienen omtrent deze bestemmingsplanherziening. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, gestuurd worden. BOUWEN Ingekomen bouwaanviagen Doelweg 17 (Tholen): het vergroten van de woning; Oostvest 38 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een overdekt terras; Wethouder C.J. Moerlandstraat 5-7-9-11-13-15 (Stavenisse): het bouwen van 6 starterswoningen; Schoolstraat 34/ Raiffeisenstraat 9 (Sint-Annaland): het bouwen van een brede school. Ingekomen bouwaanvraag le fase Gorishoeksedijk Ong. (Scherpenisse): het bouwen van 190 recreatie woningen. Ingekomen sloopaanvraag Westvest 54, 56 en 58 (Sint-Maartensdijk): het slopen van 2 woningen en bedrijfspand. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 4 augus tus 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 31 juli en vrijdag 1 augustus 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Molenstraat 10 (Oud-Vossemeer): het vergroten van de verdieping van de woning, verz. 15 juli 2008; Bierensstraat 45 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning, verz. 17 juli 2008; Oesterdam 6 (Tholen): het plaatsen van masten en scheepsvaartborden, verz. 17 juli 2008; Op Diverse locaties: het plaatsen van reclameborden, verz. 17 juli 2008: Op de percelen gemeente Tholen, kadastraal bekend: Poortvliet, L 800 plaatselijk bekend: Bedrijventerrein Poortvliet; kadastraal bekend: Sint-Annaland, H 1192 plaatselijk bekend: Veilingweg Sint-Annaland; kadastraal bekend: Sint-Annaland, G 4 plaatselijk bekend: Havenweg Sint-Annaland; kadastraal bekend: Oud-Vossemeer, N 497 plaatselijk bekend: Klaverveld Oud-Vossemeer; kadastraal bekend: Sint Philipsland, G 949 plaatselijk bekend: Bedrijventerrein Sint-Philipsland. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 24 juli 2008. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 63 te Sint-Annaland: het veranderen van de voorgevel (2007/502); Vanaf 25 juli 2008 tot en met 4 september 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Ceciliaweg 2 te Sint-Annaland: het plaatsen van een energy ball (2007/564). Artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Sportlaan 12 te Sint-Maartensdijk: het inrichten van een dienstencentrum (2008/100); Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Gorishoeksedijk 33A te Scherpenisse: het uitbreiden van een kantine (2007/464); Vanaf 25 juli 2008 tot en met 4 september 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbe sluiten naar voren brengen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor het navolgende verzoek vrijstelling willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 17, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Sportlaan 12 te Sint-Maartensdijk: het inrichten van een dienstencentrum (2008/100); Vanaf 25 juli 2008 tot en met 4 september 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbe sluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schrif telijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren wor den gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. Intrekken kapvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 11 juli 2008 hebben besloten de verleende kapvergun ning d.d. 22 april 2008 voor het kappen van 1 vleugelnoot in de Scholeksterlaan te Sint-Maartensdijk in te trekken. Tegen dit besluit kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergun ning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopi ge voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Busmariteam B.V., Havenweg 4 te Sint-Annaland voor een nieuwe verqunning voor het veranderen van de inrich ting of de werking daarvan te veranderen (art. 8.1.b), gelegen aan de aan de Havenweg 4, Koelhuisweg 2 en het Havenplateau te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint- Annaland, sectie sectie G en H, nummer(s) 1588, 2209 en 1139, die zij hebben ontvangen op 31 maart 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 25 juli 2008 geduren de zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeen tehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedu rende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-.sluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 22 augustus 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzaqe qeleqd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 10