THOLEN Oosterschelde Wisseling regiotaxi Nieuwe wet ruimtelijke ordening dezelfde periode als de braderie Gemeenteraadsbesluiten 3 juli Openbare bekendmakingen MELDPUNT GEMEENTE Donderdag 17 juli 2008 0166-667667 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 29 gemeente Tholen Risicomanagement De Vossenkuil Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) Begraafplaatsen Starterswoningen Programmarapportage Natuur en Milieu-Educatie Rijksmonumenten Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland Vanaf 1 september 2008 gaat taxibedrijf Van Hoek de regio taxi in Tholen uitvoeren. De huidige uitvoerder taxibedrijf De Jonge voert als onderaannemer van Connexxion Taxi Services momenteel nog de ritten uit. Taxibedrijf De Jonge heeft te kennen gegeven het regiotaxivervoer niet meer te kunnen uitvoeren. Van Hoek zal daarom nu ook de regio taxi uitvoeren. De wisseling van taxibedrijven heeft geen consequenties voor de reizigers. De pashouders in de gemeente Tholen worden ook door mid del van een nieuwsbrief nog nader geïnformeerd. De spelregels die gelden voor het vervoer blijven ongewijzigd. Voor ritreser- veringen Regiotaxi Oosterschelde belt u 0900 - 82 72 005. voor klachten of maldi ii-li I l.l il'f.'AïiVi li-il li: LÜiii-J Tholenderwijs Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: vóór de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Het college van burgemeester en wethouders acht het gewenst om tot het moment van inwerkingtreding van bedoelde verordening verzoeken om een tegemoetkoming in planschade die onder de nieuwe wetgeving vallen al volgens de ontwerp-verordening zoals die aan de gemeen teraad wordt voorgelegd te behandelen. In verband daar mee heeft genoemd college tevens besloten de ontwerp verordening met terugwerkende kracht tot 1 juli 2008 als beleidsregel te hanteren tot het moment van inwerking treding van de nieuwe verordening. Deze beleidsregel (ontwerp-verordening) ligt met ingang van vrijdag 18 juli 2008 tijdens de openingsuren voor een ieder ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl BEKENDMAKING Per 1 juli 2008 zijn de nieuwe Wet ruimtelijke ordening en het daarbij behorende Besluit ruimtelijke ordening in wer king getreden. Een van de vereisten die voortvloeit uit het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening is dat de gemeen teraad een "Procedureverordening voor advisering tege moetkoming in planschade" moet vaststellen. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de gemeenteraad een voorstel te doen om tot vaststelling van die verordening over te gaan. Dit voorstel zal naar thans de verwachting is op 18 september 2008 door de gemeenteraad worden behandeld, waarna publicatie van die verordening en inwerkingtreding daarvan kan plaats hebben. Dit jaar vindt de kermis in samenwerking met de brade rie-organisatie weer tegelijkertijd plaats. De kermis wordt gehouden op de parkeerplaats aan de Haven. Hier is vanaf maandag 28 juli tot en met maandag 4 augustus geen parkeren mogelijk. In de parkeervakken aan de zijkant van de Haven blijft het parkeren wel mogelijk. Dit heeft ook gevolgen voor de weekmarkt. De markt zal op vrijdagmiddag op het plein aan de voorkant van het gemeentehuis plaatsvinden. Op zaterdag 2 augustus van 10.00 uur tot 21.00 uur wordt in Sint-Maartensdijk de jaarlijkse braderie geor ganiseerd. De braderie zal plaatsvinden op de Markt, in de Kaaistraat, en op de noordzijde van de Haven. Voor aanvang van de braderie worden op zaterdag 2 augustus vanaf 5.00 uur de volgende straten afgesloten voor het doorgaande verkeer: de Markt, de Kaaistraat, de noordzijde van de Haven, de parkeerplaats aan de Haven, Ds. de Bresstraat vanaf de Markt tot aan de Korte vest/Hazenstraat, de Molenstraat vanaf de Kaaistraat tot aan de Oost vest, de Oudestraat en de Hazenstraat. Om 23.00 uur worden de straten weer geopend voor het doorgaande verkeer. Ook het muziekfestival zal in deze week plaatsvinden en wel op woensdag 30 juli en op vrijdag 1 augustus van 20.00 - 23.30 uur op het plein voor het gemeentehuis. Voor het muziekfestival geldt er op die dagen vanaf 18:00 uur een parkeerverbod voor de gehele Markt. Hiervoor zullen vanaf 18.00 uur de volgende straten afgesloten worden voor het doorgaande verkeer: de Kaaistraat, de Markt, Ds. De Bresstraat vanaf Markt tot aan de Korte vest/Hazenstraat. Om 24.00 uur worden de straten weer geopend voor het doorgaande verkeer. De raad heeft in zijn vergadering van 3 juli een aantal besluiten genomen. U vindt hier een overzicht van deze besluiten: De raad heeft besloten om: - de nota "Risicomanagement en weerstandsver mogen vast te stellen; - de paragraaf Weerstandsvermogen in de pro grammabegroting op basis van deze nota voor te bereiden, voor het eerst bij de begroting 2009; - de uitgangspunten in de nota "Risicomanagement en weerstandsvermogen" na 2 jaar te evalueren. De raad heeft besloten om het gemeentelijk deel van De Vossenkuil te Oud Vossemeer te verkopen aan stichting Castria Wonen en tegelijkertijd weer terug te huren tegen de in de ter inzage liggende bijlage opgenomen condities en voorwaarden. De raad heeft besloten om het Beleidsplan Wet maatschappelijke ondersteuning gemeente Tholen 2008-2012 'Voor Elkaar' vast te stellen. De raad heeft besloten om de beleidsuitgangspun ten voor de inrichting van de uitbreidingen van de begraafplaatsen alsmede voor het opstellen van de beheersverordening en aanhangende documenten voor die uitbreidingen vast te stellen. De raad heeft besloten tot aanpassing van bouw grondprijs voor de bouw van starterswoningen aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat te Stavenisse en tot machtiging van burgemeester en wethouders om in voorkomende gevallen een beslissing te nemen met betrekking tot aanpassing van de bouwgrond prijs voor de bouw van starterswoningen. De raad heeft besloten tot vaststelling van de Programmarapportage per 1 mei 2008 over het begrotingsjaar 2008, inclusief vaststelling van de 8e begrotingswijziging 2008. De voortgangsrappor tages van de actiepunten die zijn voortgekomen uit de kernbezoeken van de raad maken deel uit van de Programmarapportage. De raad heeft besloten tot vaststelling van het Beleidsplan natuur en milieueducatie NME 2008-2012 De raad heeft besloten tot intrekking van de "Verordening onderhoudssubsidies beschermde rijksmonumenten" en het vaststellen van de 'Verordening subsidie instandhouding rijksmonu menten 2008". De raad heeft besloten om in te stemmen met de jaarrekening 2007 en de begroting 2009 van het Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Schelde-Rijnweg 26 (Tholen): het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning; Ring 66 (Sint-Annaland): het vernieuwen van de gevel bekleding; Keetenweg 4 A, Kavel 87 (Stavenisse): het plaatsen van een deur in een voorportaal; Schoolstraat 8 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning; Markt 58 (Sint-Maartensdijk): het verbouwen van een monumentenpand tot hotel en woning; Ring 30 (Sint-Annaland): het plaatsen van een dakka pel. Ingekomen monumentenaanvragen Markt 58 (Sint-Maartensdijk): het verbouwen van een pand tot hotel en woning. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 21 juli 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 17 juli en vrijdag 18 juli 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/ schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Kadijk 22 (Tholen): het bouwen van een landbouw- schuur, verz. 8 juli 2008; De Casembrootstraat 10 (Sint-Annaland): het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning, verz. 8 juli 2008; Burgemeester Smithstraat 39 (Sint-Annaland): het bou wen van een veranda, verz. 8 juli 2008; Coentjesweg 53 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een garage/berging, verz. 8 juli 2008; Patrijzenweg 25 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een badkamer/berging, verz. 8 juli 2008; Esdoornhof 15 (Sint Philipsland): het bouwen van een tuinmuur, verz. 8 juli 2008; Ring 28 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een dakka pel, verz. 10 juli 2008; Het Lint 78 (Tholen): het bouwen van een woning met garage, verz. 10 juli 2008; Burgemeester Wagthoplein 12 (Tholen): het plaatsen van een veranda, verz. 10 juli 2008; Machteld Van Gelrestraat 41 (Tholen): het plaatsen van een windscherm, verz. 10 juli 2008; Weihoekweg 6 (Poortvliet): het bouwen van een opslaagloods en een veestal, verz. 10 juli 2008; Achterstraat 30 (Poortvliet): het plaatsen van een tuin huis, verz. 10 juli 2008; Burgemeet 38 (Poortvliet): het uitbreiden van een woning, verz. 10 juli 2008; John F.Kennedystraat 5 (Oud-Vossemeer): het vergroten van een woning, verz. 10 juli 2008. Verleende sloopvergunningen Pr. Willem-Alexanderstr 20 (Oud-Vossemeer): het ver wijderen van asbestpanelen, verz. 10 juli 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Tholen, 17 juli 2008. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrijstel ling willen verlenen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hogeweg 42 te Sint-Maartensdijk: het veranderen van de gevelbekleding (2008/173); Vanaf 18 juli 2008 tot en met 1 augustus 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inza getermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Noordstraat 15 te Sint-Annaland: het plaatsen van een overkapping (2008/123). Vanaf 18 juli 2008 tot en met 28 augustus 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inza getermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hoenderweg 35 te Sint-Annaland: het bouwen van een woning (2007/460); Vanaf 18 juli 2008 tot en met 28 augustus 2008 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inza getermijn kan een ieder een zienswijze over het ont werpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schrif telijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren wor den gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. WET MILIEUBEHEER Openbare bekendmaking kennisgevingen (ex artikel 8.41 Wet milieubeheer) Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende melding ingevolge het Besluit algeme ne regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Roem van Yerseke B.V., Gr. van Zoelenstraat 35 te Yerseke ten behoeve van een inrichting voor binnendijk- se kokkelkweek aan de Zuiddijk 70 te Sint Philipsland; Bovengenoemde melding (aanvraag milieuvergunning die als melding wordt beschouwd) ligt met ingang van 18 juli 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnr. 0166-668277). Voor inlichtingen over het bovenstaande kunt u tijdens kantooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving via, telefoonnr. 0166-668277. BEKENDMAKINGEN Bodemkwaliteitskaarten en bodembeheerplan Stedelijk gebied, Buitengebied en Wegbermen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 24 juni 2008 hebben besloten de Bodemkwaliteitskaarten en Bodembeheerplannen Stedelijk gebied, Buitengebied en Wegbermen ongewijzigd opnieuw vast te stellen. De aan leiding hiervoor is om zo lang mogelijk gebruik te kun nen maken van het overgangsrecht van het nieuwe Besluit bodemkwaliteit, dat op 1 juli 2008 in werking is getreden voor landbodems. De bodembeheerplannen en de bijbehorende bodem kwaliteitskaarten zijn uitwerkingen van landelijk beleid. Door de Vrijstellingsregeling grondverzet kan vrijstelling worden verleend van een aantal verplichtin gen uit het Bouwstoffenbesluit. Vrijstelling kan alleen worden verleend als er voor het gebied een bodemkwa- liteitskaart is vastgesteld. De bodemkwaliteitskaarten Stedelijk gebied, Buitengebied en Wegbermen en het overkoepelend Bodembeheerplan lig gen ter inzage van 10 juli t/m 31 juli 2008. Desgewenst kan op afspraak een mondelinge toelichting worden gegeven. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 06-2008. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale tek sten van algemeen verbindende voorschriften (verorde ningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 24 juni 2008 tot wijziging van het Mandaatbesluit. Het besluit treedt met terugwerkende kracht in werking per 1 juli 2008.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 10