finale eerste Musica Nautica Geen misleiding Luchtenburgseweg Nat begin, maar klinkende Kinderen voetballen en spelen op de oesterputten met boodschap van de Heer Mededelingen van het waterschap Gids leidt fietsers en gelaarsde wandelaars door Thoolse natuur uonderdag 10 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Picknickrit met Haflingerpaarden Namens een aantal bewoners van Stadszicht in Tholen heeft de heer Dekkers bouwbedrijf Aan de Stegge in Roosendaal aansprakelijk gesteld voor het feit dat de Luch tenburgseweg een ontsluitingsweg wordt voor de wijk. Veel muzikaal kapitaal op de ponton met twee harpen en twee piano's wam de Luchtenburgse- Directeur Aan de Stegge Tijdsdruk in commissie Werkzaamheden aan rioolgemaal Kats Verkeersbesluit Ontwerp intrekkingbesluit Timesa- vers International B.V. in Goes Bekendmaking geregistreerde aan duidingen belangengroeperingen Volgend jaar komt er weer een Musica Nautica in de jachthaven van Sint-Annaland. Dat concludeerde Tom van Gurp na het applaus en getoeter op zijn vraag voor herhaling van het muzikale evenement, dat zaterdag avond zijn première beleefde. Een vol programma met een hoog klassiek niveau van uitstekende musici. Nuis op de piano Luid getoeter Staatsbosbeheer organiseert deze zomer een aantal excursies op Tholen. Gidsen begeleiden deel nemers op een fietsexcursie naar bijzondere plaatsen langs de zuid kust van Tholen. En er zijn natte laarzentochten over de slikken en schorren bij Sint-Annaland en wandelingen door plan Tureluur. De fietstocht begint zaterdag om 13.30 uur vanaf het praathuisje op de haven in Tholen. De excursie duurt ongeveer 3,5 uur en voert de deelnemers door het oude land van Tholen. langs de 17e eeuwse boer derij Kettinghoeve, over dijkcoupu- res, langs Karrcnvelden en over het schitterende fietspad langs Natio naal Park Oosterschelde met bin nendijks de nieuwe natuur in de Schakerloopolder en de Scherpenis- sepolder. Op diverse plaatsen wordt er gestopt en uitleg gegeven over de ontstaansgeschiedenis van het ge bied en wordt er aandacht gegeven aan de diverse vogels in de natte na tuur. Deelnemers moeten zelf voor een fiets en eten en drinken zorgen. Onderweg is er gelegenheid voor minstens twee tussenstops. De vol gende fietsexcursie is op 17 augus tus. De eerstvolgende natte laarzentocht is op 19 juli om 10 uur. Deelnemers worden verzocht zich met laarzen en wandelstok te verzamelen aan het eind van de Sluispolderdijk in Sint-Annaland. Vanaf daar neemt een gids de mensen mee door het drassige gebied. Het is ook moge lijk om de slikken en de schorren 's avonds te verkennen. De tocht be gint 29 juli om 19 uur. Staatsbosbeheer organiseert samen met Natuurvereniging Tholen ex cursies door natuurgebied de Scher- penissepolder. Er is een excursie op zaterdag 26 juli om 13.30 uur. De Scherpenissepolder is onderdeel van Plan Tureluur, een grootschalig natuurontwikkelingsplan langs de zuidkusten van Tholen en Schou wen. Inmiddels hebben veel soorten kustbroedvogels het nieuwe natuur gebied ontdekt. Er zijn op het ogen blik veel kustvogels, zoals visdief- jes, kluten en plevieren te zien. Maar ook kemphanen en grutto's zijn in grote aantallen aanwezig. In de zomer grazen runderen de be groeiing kort zodat eenden en gan zen 's winters kunnen profiteren van het korte gras en daardoor minder afhankelijk zijn van de boerenak- kers. Langzaam verdwijnen de cul tuurgewassen en komen er meer na tuurlijke planten zoals moeras droogbloem, kamille en zeekraal voor in de plaats. Een deskundige gids van Staatsbos beheer vertelt wetenswaardigheden van dit natuurgebied en de plannen voor de uitkijkpunten. Deelnemers wordt geadviseerd om sluitende kle ding aan te trekken en een verrekij ker mee te nemen. De tocht duurt ongeveer twee uur. De volgende is op 30 augustus. Belangstellenden kunnen zich voor alle excursies aanmelden bij de VVV in Sint-Maartensdijk. Een stoet paarden met blonde manen trekt zaterdag over het eiland Tholen. Die zijn van de deelnemers aan de picknickrit van vereniging De Aange spannen Haflinger. De club vertrekt om 11 uur vanaf pensionstal Galja aan de Hogeweg in Poortvliet. Na ongeveerl5 kilometer wordt een tussenstop op het vertrekpunt gehouden voor de picknick. Daarna volgt een rit van cir ca 10 kilometer door de Weihoek terug naar de pensionstal. Commercieel directeur Chris Neidt van Aan de Stegge heeft dat gezegd in de commissie bestuurszaken. Hij maakte daar gebruik van het spreek recht om de aantijgingen van mislei ding te weerleggen. Dekkers heeft beweerd dat Neidt toe gezegd zou hebben dat de Luchten burgseweg nooit een ontsluitingsweg zou worden, maar een fietspad zou blijven. Maar in een persoonlijke con frontatie - waar Neidt de Tholenaar voor had uitgenodigd - gaf Dekkers toe dat hij Neidt daar nooit over had gesproken. Ook de makelaars hebben een dergelijke toezegging nooit ge daan, ze weten dat ze dat niet kunnen doen, zei Neidt. Aan de Stegge heeft volgens hem niets verkeerd gedaan. En kopers van huizen hebben zelf ook verplichtingen, zei hij, zoals tevoren goed in de omgeving gaan kijken. Mezzo-sopraan Ekatarina Levental en harpiste Eva lebbe oogstten applaus op het ponton tijdens de eerste Nautica Musica in de jachthaven van Sint-Annaland. weg ligt er al vanaf 1957 OÖ bij zoals hij nu is. Er zijn noch mondeling, noch in verkoopfolders toezeggingen gedaan, aldus Neidt. Dekkers heeft met een advocaat gedreigd en daar wacht hij op. Bewoner John de Viet uit Stadszicht probeerde de commissieleden er van te doordringen, dat ze meer zouden kunnen doen dan alleen be kijken of (inspraak(procedures cor- reet zijn gevolgd. „Ga niet op die manier verder, simpel als uitvoerder van procedures. Realiseer u dat u er bent om de belangen van de inwo ners te behartigen. Blijf aandacht voor hén houden." Hoewel De Viet vindt dat er een positief gesprek is geweest met de wethouder, is het probleem voor de bewoners dat tijdsdruk voor hen een oplossing in de weg staat. „Na de zomervakantie gaat men graven." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Waterschap Zeeuwse Eilanden voert vanaf 14 tot en met 19 juli 2008 onderhoud uit aan het rioolgemaal Kats aan de Noordlangeweg. De renovatie bestaat uit het vervangen van de bestaande pompinstallatie en het beschermen van de kelder tegen betonrot. Na de ombouw is het gemaal voorbereid op de toenemende hoeveelheid afvalwater in de komende jaren. Het rioolgemaal transporteert het rioolwater van Kats naar de zuivering in Kamperland. Daar maakt Zeeuwse Eilanden het water schoon zodat het weer de natuur in kan. Tijdens de werkzaamheden is één rijbaan van de Noordlangeweg ter hoogte van het kerkhof afgesloten. Het waterschap doet er alles aan om omwonenden zo min mogelijk overlast te bezorgen, maar helemaal uitsluiten dat zij toch hinder ondervinden, kan Zeeuwse Eilanden niet. Wilt u graag meer informatie, dan kunt u gerust contact opnemen met Gerrit Mouthaan van het waterschap. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 0118-621000. De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Instellen verplicht (brom)fietspad Dierikweg in Oudelande. Voorrangsregeling kruispunt (brom)fietspad- Eeweg-Luchtenburgseweg in Tholen. Verlagen snelheidsregiem tot 60 km per uur en instellen verplicht fietspad Schoorse Oudedijk in Kapelle-Biezelinge. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 14 juli tot en met 1 september 2008 ter inzage op het hoofd kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Vooreen monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 14 juli tot en met 1 september 2008 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaar maker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. »oms onzichtba Op 7 juli 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing van afvalwater op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Timesavers Internatio nal B.V. verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van bedrijfsafvalwater afkomstig van Timesavers International B.V. aan de Fruitlaan 20-30 in Goes. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 14 juli tot en met 25 augustus 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebben den schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. De voorzitter van het stembureau van Waterschap Zeeuwse Eilanden maakt ingevolge het bepaalde in artikel 2.11 van het Waterschapsbesluit bekend, dat in de vergadering van het stem bureau d.d. 2 juli 2008 de volgende beslissingen zijn genomen ten aanzien van de ingediende verzoeken om registratie van aanduidingen van belangengroeperingen ten behoeve van de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur: Statutaire naam Aanduiding Beslissing Volkspartij voor Vrijheid en Democratie WD Goedgekeurd Staatkundig Gereformeerde Partij Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) Goedgekeurd Partij voor Zeeland Partij voor Zeeland Goedgekeurd Algemene Waterschapspartij Algemene Waterschapspartij WZE Goedgekeurd Partij van de Arbeid Partij van de Arbeid (PvdA) Goedgekeurd Belanghebbenden kunnen, ingevolge artikel 2.14 van het Waterschapsbesluit, tot (uiterlijk op de zesde dag na deze publicatie) 17 juli 2008 tegen een beslissing beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl De koninklijke fanfare Accelerando trof het niet, dat de enige regenbui die avond juist rond kwart over acht viel, toen dirigent Clemens Rosmul- der na de uitvoering van de ope ningsmars Arsenal aan het tweede nummer Lord of the dance bezig was. In allerijl vluchtten de muzi kanten tijdens de plensbui het pon ton af. In de nieuwe toiletgebouwen van de watersportvereniging konden ze even bijkomen, maar een herop treden zat er niet meer in. De bla zers waren doorweekt, de muziek stukken nat. Monique de Rooij. 's middags nog present bij Zoetermeer culinair, gaf met de intrada op trompet het sein voor de hervatting van het program ma. Het duo Toeac, Pieternel Ber- kers en René Bekkers uit Gemert/Erp, toonden hun virtuoze kwaliteiten op accordeon. Na de pauze kwamen ze nog een keer te rug met het bekende nummer van de bruiloft van prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima, waarbij de laatste haar tranen de vrije loop liet. De watersportvereniging had voor een stevig ponton gezorgd, waarop de musici en na het vertrek van Ac celerando ook een aantal belangstel lenden konden zitten. Het overgrote deel van de luisteraars zat op zelf meegenomen stoeltjes voor het clubgebouw van de w.s.v. en het ter ras van de Buutengaets. Veel water sporters volgden op de boten rond om het ponton het programma. Met professionele geluidsapparatuur en belichting waren de optredens goed te volgen. Zeker ook voor de leden van de Lionsclub Tholen die in blauw-gele bootjes van scouting Heenetrecht vlak bij het ponton la gen. Tijdens het concert werden ze door Marc van Gurp en Peter Priem als goede parlevinkers van drankjes en hapjes voorzien. Het duo Bilitis, bestaande uit de uit Rusland afkomstige mezzo-sopraan en harpiste Ekaterina Levental en Eva Tebbe op harp, vormde een bij zondere verschijning bij deze eerste Musica Nautica. Een harp verwacht je immers eerder binnen de muren van een veilig Concertgebouw in Amsterdam, dan op een ponton in het water van de Sint-Annalandse jachthaven. En zaterdagavond ston den er zelfs twee met af en toe drei gende, donkere wolken aan de lucht. De harpistes verwarmden echter de harten van de luisteraars tijdens dit openluchtconcert. Veel applaus oogstten verder twee bekende Tholenaren die als .myste ry guests' op het programma waren vermeld. Het ging om burgemeester Nuis achter de piano en wethouder Van Dis als bariton. Met verve brachten ze een aantal negro-spiri- tuals. Kees van Dis trad nogmaals op met tenor Alex Vermeulen in de Parelvissers van Bizet, begeleid door Tom van Gurp op piano. Die acteerde samen met André Telder- man op de piano. Het Concertkoor uit Bergen op Zoom (maar met verschillende Thoolse leden) o.l.v. André Telder- man zorgde voor de finale, bijge staan door mezzo-sopraan Eka terina Levental en tenor Alex Ver meulen, die al zingend in een boot je kwam aangevaren richting pon ton. Met de Bruiloftsmars en het Slavenkoor van Verdi werden be kende klassieke nummers gebracht, maar ook een meezinger als de Klok van Arnemuiden klonk vanaf het ponton. Het applaus werd op verzoek van de organisatoren steeds met luid ge toeter ondersteund, waarbij wet houder Goossen het voortouw nam. Dat zorgt voor extra sfeer tijdens dit openluchtconcert, al vroegen enkelen zich af of het getoeter niet meer bij een voetbalwedstrijd dan bij een klassiek concert paste. Het volle programma, dat rond kwart over elf werd besloten, werd niet meer door iedereen bijgewoond, want tijdens de pauze was een deel van de toeschouwers vertrokken. Het was ook geen zwoele avond, deze zaterdag en de fikse regenbui had sommigen ook afgeschrikt. Musica Nautica, dat werd gepre senteerd door Jan Fondse die voor heen ook de uitvoeringen van het Smalstads mannenkoor toelichtte, werd door sponsoring van diverse bedrijven mogelijk gemaakt. Leden van de w.s.v. Sint-Annaland moes ten daarnaast nog heel wat vrije uren steken in het voorbereiden van dit nieuwe evenement en het oprui men van alle attributen. Volgend jaar staat de tweede Musica Nautica op de kalender en Accelerando hoopt dan in elk geval op droog weer. Er is van alles te doen op de voormalige oesterputten in Tholen. Op de voorgrond spelen meisjes trefbal. Lekker sporten en tussendoor even pauzeren om stil te staan bij het ge loof. De Christengemeente T holen organiseert in samenwerking met de landelijke christelijke organisatie Athletics in Action een soort sport week op de voormalige oesterputten in Tholen. Voetbal, trefbal en an dere spelletjes worden afgewisseld met toneelstukjes over het evangelie. De activiteiten, waaraan alle geïnteresseerde kinderen gratis kunnen meedoen, duren nog tot en met zaterdag. Sander Bruins Slot van de Christen- komen volgens Bruins Slot uit Tho- gemeentc vindt dat het storm loopt. „Er komen zo'n 85 tot 100 kinderen per dag. Maandag bereikten we al het aantal van 100 terwijl we dat vo rig jaar pas aan het eind van de week telden." De meeste kinderen len. Het is de derde keer dat het eve nement. genaamd Athletics in Ac tion, wordt georganiseerd. Elke middag vanaf 13.30 uur zijn dc kinderen tot 12 jaar aan de beurt, zo ook vandaag. De sport- en spelle tjesmiddag duurt tot ongeveer 16.30 uur. 's Avonds is er een programma voor de jeugd vanaf 12 jaar. „Dat zijn voor het grootste deel jongens. Er wordt dan ook veel gevoetbald." Het programma voor morgen ziet er anders uit. Dan wordt er al om 10 uur gestart met een zeskamp voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Vanaf 14 uur is er een zeskamp voor 12-plus- sers. Die duurt tot ongeveer 16.30 uur. Zaterdag is er vanaf 13.30 uur een afsluitend programma met onder andere theater, 's Avonds om 19.30 uur is er een jeugddienst, waarbij Ruben de Jong uit Rotterdam komt spreken. Mocht het weer niet mee zitten, dan wordt er uitgeweken naar het gebouw van de Christenge meente aan de Simon Lindhout- straat la. Tot nu toe is het elk mid dag steeds aardig droog gebleven. „Daar hebben we voor gebeden", zegt Bruins Slot. De spelletjes wer den dinsdag tegen het eind van de middag beëindigd door een flinke bui.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9