Bogen voor kleuterjuf Truida Plaatselijk nieuws 45 jaar 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 juli 2008 Dalempolder op de schop 4 CENT KORTING op benzine Kunstwerk Voorerf Van de glijbaan de vakantie in Brandje Visstraat Van 't Hof-Quist boert goed Overdracht subsidie Klas ingepakt en opgestuurd Blom sluit huwelijk in Sint-Annaland! Daarom 45% KORTING 1,00 COEN MOERLAND Korting Accelerando Zweefdeuren en vloerverwarming school Keuken 's Gravenkreek Afscheid groep 8 Goede reis voor groep 8 Brandalarm jeugdhonk Blokhut Stoofpad I Ges/acfr f in eigen slagerij Brandweerauto buiten Boeiborden Markt 23 Tekort Haestinge Hal Nijverheidsweg Euterpe sluit af met barbecue Pijlstaartrog Bruinvis aan 't strandje Vijftien huizen Assistentie brandweer Besteb/Bedrijfsauto's Dak Langeweg OGG in gemeentehuis Subsidie kerk Spelletjes op laatste schooldag Rode Kruis Agenda Tholen Het wijkpark Dalempolder, tussen de woonwijk aan de Oester-, Kreef ten- en Garnalenstraat en de Nieuwe Postweg gaat op de schop. BTL Ad vies heeft een plan van aanpak ge maakt om de groenvoorziening te vernieuwen en b. en w. hebben dat overgenomen. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegel» of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Advertentie I.M. Aan het Voorerf in de nieuwbouw wijk Stadszicht komt een kunstwerk. B. en w. hebben vrijstelling verleend van het geldende bestemmingsplan en de bouwvergunning verleend. De kinderen van Ter Tolne hebben vrijdag glijdend hun laatste school dag afgesloten. Alle kinderen gingen van de glijbaan af, voordat ze naar huis gingen. De hele week stond bol van de activiteiten. Maandag waren er schoolzwemwed- strijden en dinsdag voerde groep 8 de musical Strafkamp op. 's Mid dags voor de schoolgenootjes en 's avonds voor hun ouders. Eerst wer den de kinderen in het zonnetje ge zet door hun meester, meneer Huis kamp en door de directrice, juf Margreet. Zij gaven de kinderen hun rapport, een getuigschrift, een usb- stick met foto's en een glas met daarin hun eigen naam gegraveerd. Na de musical was het voor de kin deren tijd om te dansen in de disco op school. De ouderraad had op donderdag een spelletjesochtend ge organiseerd en juf Ria nam deze dag afscheid als juf. Zij gaat genieten van haar pensioen. De kinderen gin gen daarna naar het zwembad en Meulvliet om spelletjes te doen. In de voetbalkantine van de Thoolse Boys kreeg iedereen frietjes met knakworst. Een heet strijkijzer veroorzaakte vrijdagavond rook en roetschade in een garage aan de Visstraat. Buren sloegen alarm toen ze rook uit het schuurtje zagen komen. Het houten werkblad waar het elektrische appa raat op stond was gaan smeulen waardoor er veel rook vrijkwam. De bewoner was bezig geweest met de reparatie van het apparaat, maar was vergeten de stroom er af te halen. De brandweer werd om tien voor tien opgeroepen. Met een hogedrukspuit werd voorkomen dat de boel in de hens zou vliegen. Er was aanzienlij ke rook- en roetschade. De vereniging Van 't Hof-Quist, ont staan na het legaat aan de gemeente, heeft vorig jaar zo'n 5000 euro uit gegeven aan vier verenigingen of activiteiten. Gymnastiekvereniging Spido kreeg de grootste bijdrage met 23020,17 euro voor een springkus sen. Aan 2500 navulkaarsen werd 1162,98 uitgegeven. Het St. Nico- laascomité ontving 885,45 voor nieuwe pakken en de aankoop van het beeld Family kostte 675 euro. Aangezien er aan rente 8246,88 euro werd ontvangen, bleef er nog 3144.46 over. Dat bedrag werd aan het kapitaal toegevoegd, dat daar mee groeide naar 174.887,74 euro. De vereniging lijdt niet onder de koersdalingen van de effectenbeur zen. want het geld is allemaal belegd in spaarrekeningen bij de plaatselij ke CVB, tegenwoordig SNS Regio- bank geheten. In 2006 kwam er 8136,23 euro aan rente binnen en toen waren er maar twee bestedin gen: 2600 euro voor muziekvereni ging OVM en 1800 euro voor voet balvereniging Vosmeer. Er bleef 3669,41 euro over dat aan het ver mogen werd toegevoegd. De vereni ging Van 't Hof-Quist wordt dus steeds rijker en daar kunnen de plaatselijke verenigingen van pro fiteren, want de rente wordt uitgege ven aan jeugdactiviteiten die de leef baarheid in het dorp stimuleren. Gedeputeerde staten van Zeeland zijn dinsdag akkoord gegaan met de overdracht van 150.000 euro subsi die voor de Vossenkuil. Om mis bruik van subsidiegelden te voor komen, heeft de provincie voorwaar den gesteld met betrekking tot .ont vreemding' van gelden. Hoewel dorpshuis de Vossenkuil door de ge meente wordt overgedragen aan Castria Wonen, hebben b. en w. de provincie duidelijk gemaakt dat het gebruik van het dorpshuis, de peu terspeelzaal en het jeugdhonk niet wijzigt. De gemeente verkoopt wel iswaar het pand aan de woning bouwcorporatie, maar het beheer is voor langere tijd neergelegd bij de gemeente. Doordat de voorzienin gen in dit gebouw niet veranderen, blijft de gemeente in de Vossenkuil bijdragen aan de doelstellingen die de provincie in 2004 heeft geformu leerd. Daarom zien gedeputeerde staten geen bezwaar in de eigen domsoverdracht aan Castria. inclu sief de provinciale subsidie van 150.000 euro. Meneer Piet, de directeur van de Sint Anthoniusschool heette donder dagmorgen iedereen welkom op het afscheidsfeestje van groep 8. Groep 1 tot en met 6 zong een lied. De kin deren van groep 7 speelden een to neelstukje waarin ze alle kinderen uit groep 8 op een grappige manier naspeelden. Tot grote verbazing van de directeur en de juffen, hadden de kinderen uit groep 8 zelf ook nog een liedje ingestudeerd 'De laatste schooldag'. Ook overhandigden ze cadeautjes aan de leerkrachten. De voorzitster van de oudervereniging gaf de kin deren een pen als herinnering aan de school. De kinderen werden daarna 'ingepakt', sommige kinderen alleen en sommigen per 4 of 6. Als pakket je werden ze opgestuurd naar de school, waar ze volgend schooljaar heen gaan. Dinsdag hadden de kinderen uit groep 8. met ondersteuning van de kinderen uit groep 7, de musical NIZNO opgevoerd, in een volle zaal van de Vossekuil. Sint-Annaland Tweede Kamerlid Luuk Blom is door b. en w. voor 1 dag benoemd tot buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand. Hij voltrekt woensdag 20 augustus in het voor malige stadhuis in de Hoogstraat in Tholen het huwelijk van het echt paar Van Dee-van Deursen. op het complete assortiment potten, vazen, plantenbak ken, hengelsport enz. Diverse artikelen voor Bestrijdingsmiddelen, potgrond en actie-artikelen uitgezonderd. Voorstraat 26 Tel. 0166 - 65 25 97 Advertentie I.M. Ook dit jaar krijgt muziekvereniging Accelerando 1350 euro korting op de werkelijke huur van de Wellevae- te. Vorig jaar was dat ook het geval in verband met het grote verschil tussen de kosten van de Sakofahal en de nieuwe muziekzaal in de uit breiding van de Wellevaete. De School met de Bijbel krijgt in de nieuwbouw een extra groep, zweef deuren en vloerverwarming. De school moet dat allemaal zelf beta len, maar b. en w. zijn ermee ak koord gegaan dat dit bij de nieuw bouw meegenomen wordt. Van de 26 leerlingen van groep 8 die de school vorige week hebben verla ten, gaan er 13 naar het Calvijncolle- ge in Tholen, 8 naar de chr. scholen gemeenschap Prins Maurits in Middelhamis, 3 naar 't Rijks in Ber gen op Zoom, 1 naar het Wester- poortcollege in Tholen en 1 naar Edudelta in Middelhamis. De chr. basisschool heeft 12.000 eu ro subsidie gekregen voor de invoe ring van techniekonderwijs. Meester P. den Ouden gaat dat coördineren. De subsidie is voor 3 jaar. Directeur M.D. Baaij gaat na de zo mervakantie twee scholen leiden. Naast de plaatselijke school op maandag en donderdag in de oneven weken en dinsdag en vrijdag in de even weken, op de andere dagen de Juliana van Stolbergschool in Sint- Maartensdijk. Woensdag blijft ech ter de vaste dag voor Sint-Annaland. Door die extra taak neemt adjunct directeur Troost werk over, zodat hij donderdag en vrijdag niet meer voor de klas staat. Na de zomervakantie komen er 3 nieuwe jufs: de dames Zweemer, Van Gils en Den Engels man. De jufs Melse (naar Delft) en Overbeeke (Wartburgcollege Rotter dam) zijn afgezwaaid. B. en w. verlenen medewerking aan de uitbreiding van een keuken en berging op het perceel 's Graven- kreek 7. Hiervoor is een zogenaam de doorbrekingsprocedure nodig volgens artikel 50 lid 6 van de Wo ningwet. Het bouwplan wordt name lijk nog getoetst aan het bestaande bestemmingsplan, maar ook aan het nieuwe bestemmingsplan Kom dat nog niet officieel in werking is, maar er toch aan zit te komen. B. en w. hebben de eigenaar van een caravan die zonder vergunning aan de Stoofweg was geplaatst, opdracht gegeven om die te verwijderen. An ders volgt er een dwangsom. Maandag 14 juli haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. De Casembrootschool heeft vorige week afscheid genomen van de leer lingen van groep 8. De kinderen be gonnen de dag bij het strandje, waar er werd gezwommen. Tussen de middag aten ze friet en knakworst op school en om 14 uur mochten de kinderen naar huis. 's Avonds kwa men ze terug met hun ouders voor een officieel afscheid. Meester Bril zei dat het nu echt ging beginnen, „Lange dagen en hard werken." Hij vroeg de ouders om alert te zijn bij mindere resultaten en bij de klasse- meester aan te kloppen. De kinderen kregen hun rapport mee, een dvd van de musical en schoolkamp, de schoolkrant, een ingelijste school kampfoto en het boek 'Mijn school tijd'. Dat boek behandelt de belang rijke gebeurtenissen uit de 8 jaar op de basisschool. Groep 1 tot en met 7 vierden donderdag feest en hadden vrijdag hun laatste schooldag. Reizen, rond dat thema draaide het afscheid van groep groep 8 van de School met de Bijbel vorige week woensdagavond. De leerlingen kwa men met ouders, team en bestuur sa men in het Trefpunt. Ze openden zelf de avond met het lied 'Ik ben reizend naar die stad'. Aansluitend sprak meester Baaij een welkomst woord en een gebed. Het ging in de Bijbelstudie tijdens het schoolkamp over een goede reis en dat thema kwam terug in de Bijbelvertelling van meester Den Ouden. Er werd niet alleen een reis bedoeld van de ene plaats naar de andere, maar vooral ook een levensreis. Na de Bij belvertelling reikte de voorzitter, de heer Van Dijke, de getuigschriften, de groepsfoto's en de Bijbels uit. Twee dingen om in te lijsten, en één ding om veel te gebruiken. Tijdens de sluiting van de avond werd de kinderen Gods hulp en bewaring toegewenst door het zingen van psalm 121. Daarna sloot de heer Van Dijke de avond met een dankgebed. Zaterdagavond even na acht uur ruk te de blusgroep uit nadat het auto matische brandalarm van de Welle vaete was gaan werken. Bij aankomst bleek dat de brandmelder reageerde op de 'rook' die door een rookmachine werd verspreid in het jeugdhonk. De brandweer ventileer de de ruimte om de rook te verdrij ven en liet een rode kaart achter om de beheerder in kennis te stellen van het feit. Volgens J. de Feijter is het logisch dat de brandmelder in wer king treedt als er rook vrijkomt ook al wordt die niet veroorzaakt door brand. Stavenisse A.M. in 't Veld mag van b. en w. geen blokhut plaatsen op een perceel aan het Stoofpad. Het college wil Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Runderlendesteaks 5Ö0 gr. 6,25 Verse kipfilet of kiprollade Kalkoen satévlees Soeppakket I Rundertartaartjes I I I I I I 500 gr. 3,95 500 gr. 4,25 €3,50 4 1 GRATIS Riblappen 1 kg 7,95 Drumsticks nét gemat. 1 kg 3,95 1 Saucijzen 500 gr. 3,- Kip zigeuner 500 gr. 3,75 Rundervinken 5 halen 4 BETALEN! Gegrilde kipfilet 100 gram 1,39 Bacon 100 gram 1,39 Grillworst soort,, 150 gram 1,20 Komkommersalade 100 gram 0,99 Gegrilde halve kip per stuk 2,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. daar geen planologische medewer king voor geven. De brandweerkazerne aan de Julia- nastraat is nog steeds niet in ge bruik. Er is na het schoonmaken nog schilderwerk te doen. Ook de muren moeten opnieuw worden be werkt met een isolerend goedje om de poriën op te vullen. De brand weerwagen is weer terug en inzet baar. Hij staat op het terrein van de postcommandant Johan van Dijke een de Pilootweg tot de kazerne klaar is. Sint-Maartensdijk Aan het monumentale pand Markt 23 moeten boeiborden aangebracht worden. Hierin is discountzaak Lidl gevestigd, maar er blijkt niet vol gens de bouwvergunning gewerkt te zijn. B. en w. hebben de eigenaar nu verplicht om aan de eisen te vol doen. Gebeurt dat niet binnen een bepaalde termijn, dan moet er een dwangsom betaald worden. Bovenop de normale subsidie krijgt de stichting Gemeenschap Sint- Maartensdijk voor de exploitatie van Haestinge in 2009 een extra subsidie van 7504 euro. Op het perceel Nijverheidsweg 38 mag een bedrijfshal gebouwd wor den. B. en w. hebben hiervoor groen licht gegeven. Er wordt een vrijstel lingsprocedure gevoerd volgens ar tikel 19 van de wet op de ruimtelij ke ordening. Muziekvereniging Euterpe heeft vrijdag haar jaar afgesloten met een barbecue bij voorzitter Van Gurp. Een groot deel van de leden was af wezig vanwege vakantie, maar dat drukte de pret van de aanwezige le den niet. Die genoten van het fan tastische weer en het eten. Jan van Pieterson ving bij de Noord (plaatselijk bekend als de hoek van Bram) een pijlstaartrog. Hij was woensdagmiddag rond vijf uur met enkele anderen gaan vissen op de zeebaars. 'Ik zag de onderlijn van mijn hengel tekeer gaan en dacht dat ik een zeebaars aan de haak had. Maar ik zag op honderd meter een bruine gloed aan de oppervlakte ko men. Toen wist ik dat het geen zee baars was. Op dertig meter kon ik zien, en anderen zeiden het ook, dat het een rog was." Van Pieterson was ruim tien minu ten bezig de rog aan de kant te ha len. Het was wel oppassen omdat de rog een giftige stekel heeft. „Ik heb de haak losgemaakt en hem weer te ruggegooid." Van Pieterson schat dat de rog ongeveer vijf kilo woog. Volgens van Pieterson was het een 'topdag'. Met zeven hengels vingen ze 22 zeebaarzen. 1 Zondag troffen bezoekers aan het strandje een dode bruinvis aan in de rand met 'vêêk' op de vloedlijn. Het dier was al lang dood, van de zwarte huid was niet veel meer over. Het dier is later op de dag, na zes uur opgehaald. Het beest moet bij hoog water over het dammetje gespoeld zijn. De bruinvis, de kleinste dol fijn, wordt regelmatig waargenomen in de Oosterschelde. Meestal komt alleen de rugvin boven water. Scherpenisse In de tweede fase van bestemmings plan Oost Scherpenisse worden 15 huizen gebouwd. B. en w. hebben kavels gereserveerd voor Nieuwen- huis uit Rijssen. het bedrijf dat het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk heeft gekocht. Zaterdagmiddag verleende de blus groep uit Sint-Maartensdijk adn de Gatweg assistentie aan het ambu lancepersoneel om een man die on wel was geworden, uit de cabine van een trekker te halen. De man bleek na enige tijd in staat met hulp uit de cabine te klimmen. Hij werd met de ambulance naar het zieken huis vervoerd voor onderzoek. De blusgroep kon na tien minuten terug naar de kazerne. Poortvliet Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De bouwvergunning voor een schuur aan de Langeweg 1 is inge trokken. Volgens b. en w. is er niet aan de voorwaarden voldaan die bij het afgeven van de bouwvergunning gesteld waren. De vergunninghou der krijgt gelegenheid om zijn standpunt bij de gemeente in te die nen. Een eigenaar van diverse illegale bouwwerken aan de Gatweg is door b. en w. aangemaand die te verwij deren. Ze zijn er zonder bouwver gunning geplaatst. Als ze binnen kort niet weg zijn, wordt een dwangsom opgelegd. Sint-Philipsland De afgesplitste Oud Gereformeerde Gemeente rond ds. Van der Meer mag van het voormalige gemeentehuis aan de Kerkring een kerkgebouw maken. Dat hebben b. en w. besloten. De voorwaarde is wel, dat wordt voldaan aan de parkeemorm zodat er in de omliggende straten geen parkeerover last ontstaat. De bestemming van het pand zal worden gewijzigd van kan toor in kerkgebouw. L.W. van Duuren mag zijn woning aan de Stationsstraat 17 groter ma ken. B. en w. hebben besloten hier voor planologische medewerking te verlenen. De Hervormde Gemeente ontvangt 584 euro van de provincie voor on derhoud aan het kerkgebouw. De Nederlands Hervormde kerk wordt gerekend tot de rijksmonumenten. De provincie wil deze behouden en ontsluiten en kent daarom het ge noemde subsidiebedrag toe voor het onderhoud aan de kerk. Basisschool De Luyster heeft met een spelletjes-sportdag het schooljaar op feestelijke wijze afgesloten. De kin deren mochten donderdag stoelen dansen, meedoen met een kleding- en een reuzenestafette, plaatjesbingo en memory spelen, muismeppen en deelnamen aan het 3-passenspel. Ver der waren er spelletjes als wie ben ik, haaihappen, vissenspel, erwtenspel, moeren/schroevenspel, bowling en ringgooien. De spelletjes waren opge steld in en rondom de school. Bij ie der spel waren ouders aanwezig om het spel te leiden. Halverwege de middag werd er even gepauzeerd voor een glaasje fris en een koek. Aan het eind van de spelletjesdag kregen alle kinderen een kaart met een schoolpluim erop en de middag werd afgesloten met een heerlijk ijsje. De opbrengst van de collecte van Het Nederlandse Rode Kruis is bij na 500 euro hoger dan vorig jaar. De afdeling Tholen/Sint-Philips- land heeft van 15 juni tot en met 21 juni in alle kernen gecollecteerd. In totaal zijn ongeveer 160 collectan ten langs alle Thoolse deuren ge gaan. Het afdelingsbestuur is erg ver heugd over het hogere bedrag, om dat deze opbrengst voor een groot gedeelte besteed zal worden aan de doelstelling van het Nederlandse Rode Kruis. Dat is hulp aan mensen in nood, direct in de buurt of verder weg. Een overzicht van de opbreng sten per kern met tussen haakjes de opbrengst van 2007: Tholen 2.420 euro (2400); Poortvliet 651,60 euro (595,09); Sint-Annaland 554,31 eu ro (542,71); Stavenisse 650 euro (614); Sint-Philipsland 854,62 euro (867,30); Oud-Vossemeer 633,14 euro (317,44); Sint-Maartensdijk 644,55 euro (624,26); Scherpenisse 497,99 euro (462,06). Juf Truida de Koster en haar man Mart Boogert worden opgewacht met hogen door de kinderen van de Koningin Julianaschool. De kleuters van de Koningin Julianaschool uit Sint-Philipsland wachtten juffrouw Truida de Koster (43) en haar man Mart Boogert (47) op nadat ze in de trouw boerderij in Heinkens- zand in de echt waren verbonden. De juf is al tien jaar voltijds verbonden aan de school. Vpor de 32 kinderen was het een leuk uitstap je. De jongens hadden voor de gelegenheid een hoge hoed op en de meisjes een sluier. Daarna gingen de kleuters naar de kerkdienst in de Oud Gereformeerde gemeente in 's Gra venpolder waar dominee Th. L. Zwartbol het huwelijk kerkelijk bevestigde. De kinderen zongen er psalm 100, vers 1, de collega's psalm vers 2, 3 en 4. Na de kerkdienst was er een kinderreceptie in het dorpshuis. Het stel woont in 's Gravenpolder. Juf Truida blijft verbonden aan de school. Na de zomer vakantie gaat ze minder werken. Ze komt dan op woensdag en donderdag voor de klas staan. Predikbeurten Zondag 13 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Dordrecht (H.D.). 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Lassche, Ouddorp. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. KERK 10 u. da. Hummel, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 16/7 19 u. ds. Gerritsen, af- scheidsdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. da. Langebeke, Westmaas. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. Woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Diepeveen, Stellendam. 16 u. ds. Gielen, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 16/7 19.30 u. ds. Hakvoort. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. dhr. Van Wijk, Dordrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. wo 16/7 19 u. ds. Gerritsen, af- scheidsdienst in gebouw Ger. Gem. Tholen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van den Oever, Yerseke. 19 u. ds. Westerneng, 's-Gravenpolder. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 17/7 19.30 u. ds. Van Boven, De Valk-Wekerom. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 15/7 19.30 u. ds. Schulting (H.D.). SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 (H.D.) u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. C. de Jongste. wo 16/7 19.30 u. kand. Labee, Hendrik Ido Ambacht. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kwakkel, Westmaas. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kooij, Barendrecht. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Golverdingen, Waarde. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. J.A. van Houdt, Poortvliet. 14 u. leesdienst. di 15/7 19.30 u. ds. Th.L. Zwart bol, Wekerom. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Wisse, 's Heer Arendskerke. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-6641%. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 juli. donderdag 10 9.47 -21.59 vrijdag 11 10.42 -22.55 zaterdag 12 11.37 - zondag 13 11.57-12.42 maandag 14 1.07-13.52 dinsdag 15 2.12-14.47 woensdag 16 3.12-15.32 donderdag 17 3.57 - 16.15 vrijdag 18 \4.42 -16.52 do 10/7 6.35 EK vr 18/7 10.00 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 12 juli Athletics in action, voor malige oesterputten 13-22 u. 12 juli Fietsexcursie, tocht 20 km langs zuidkust, Staatsbosbeheer,ver trek Praathuisje haven, 13.30 u. 12 juli Jeugddienst, Christenge meente, voormalige oesterputten, 19 u. 19 juli Zomerconcert Jan de Viet, vml. stadhuis, 14.30 u. SINT-ANNALAND 15, 22 en 29 juli Dagtocht Zierik- zee, Frisia rondvaarten, Haven, 9 u 19 juli Natte laarzentocht, kreken, start eind Sluispolderweg, 10 u. 29 juli Natte laarzen avondtocht door kreken, start eind Sluispolder weg, 19 u STAVENISSE 16 t/m 19 juli Kermis 19 juli Braderie 19 juli Rommelmarkt, camping Ire- nehoeve, 9-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 juli en 1 aug, Muziekfestival, Ondernemersvereniging Smalstad, markt, 20 u. 30 juli t/m 2 aug Kermis SCHERPENISSE 26 juli Turegluren, wandeling o.l.v. gids door Scherpenissepolder, start kruising Platteweg/Gatweg/Schoon- dorpseweg 13.30 u. BERGEN OP ZOOM 10 juli Sweet coffee light, muziek op het Wilhelminaveld, 19.45-23 u. 12 en 13 juli Bergs strandvoetbal- toernooi, ZNM, Grote Markt, za 9 u, zo 9.30 u. 13 juli Hofconcert, door Karei Smagge, Markiezenhof, 15 u. 13, 16, 20, 23, 27 en 30 juli Stads wandeling o.l.v. gids, VVV, vertrek Grote Markt 14 u. 13,16, 20, 23, 27 en 30 juli Roofvo gelshow. Markiezenhof, 13.30 en 15 u. 17 juli. Wouter Hamel, muziek op het Wilhelminaveld, 19.45-23 u. 23 juli Beiaardconcert, Gertrudis- kerk, 20-21 u. 24 juli Yevgueni, muziek op het Wilhelminaveld, 19.45-23 u. 24 t/m 26 juli Bourgondische Krab- benfoor, o.a. braderie en wagenspe len, centrum. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Before the devil knows you're dead - di 20.30 u. De brief voor de koning - wo 13.30 en 18.30 u. De kronieken van Narnia: Prins Cas pian (Nederlandstalig) - do t/m wo 13.30 u. Hancock - do t/m wo 16, 18.30 en 21.15 u. Hoe overleef ik...mezelf - do t/m di 13.45, 16 enl8.30 u, wo 13.45 en 16 u. In diana Jones 4, and the kingdom of the crystal skull - vr., zo en wo 21.15 u. Kung Fu Panda (Neder landstalig) - do t/m wo 13.45 en 16 u. Kung Fu Panda (originele versie) - do t/m wo 18.30 en 2115 u. Sex and the city - do t/m wo 20.45 u. The chronicles of Narnia: Prince Caspian (originele versie) - do t/m wo 16 en 18.30 u. The hap pening - do, za en ma 2115 u. The incredible hulk - do t/m di 13.30

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2