Tholenderwijs Tholenderwijs Nieuwe afstand van twintig kilometer trekt bus Belgen Wennen aan nieuwe opzet jaarmarkt OPRUIMING lartike' 50 60% korting Kritiek op hoofdgebouw 30-50% korting Subsidie voor verkeerslessen Meer bezoekers gemeente-archief Blaren Balpen Dakpannen voor oesters bij dam Damesafdeling: v.a. 2 artikelen Herenafdeling: Donderdag 10 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 week 28 Donderdag juli 2008 ll' Groot dak Zevendorpentoeht met 1777 lopers terug in 'huiskamer'Vossenkuil Buitendijks Onwel Organist Wildeman presenteert cd den Engelsman^van Driel Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 22 augustus 2008 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde ter mijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het ver zoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. BEKENDMAKINGEN Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van bur gemeester en wethouders van Tholen op 25 juni 2008 besloten de gereserveer de gehandicaptenparkeerplaats in de Raadhuisstraat te verplaatsen naar één van de parkeervakken in de Ring (tegenover de Vierwindenstraat) te Oud- Vossemeer. Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van bur gemeester en wethouders van Tholen op 16 mei 2008 besloten een gehandi captenparkeerplaats te reserveren tot 1 juni 2013 nabij het pand Weelhoekstraat 21 te Oud-Vossemeer ten behoeve van de heer T.M. Hartmann. De behandelend ambtenaar van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 7 mei 2008 beslo ten de gehandicaptenparkeerplaats aan de overzijde van het pand Stoofdijk 93 in Stavenisse ten behoeve van mevrouw A.M. Bentschap Knook-Struik tot 1 juni 2013 opnieuw te reserveren. Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van bur gemeester en wethouders van Tholen op 23 juni 2008 besloten een gehandi captenparkeerplaats te reserveren tot 1 juni 2009 nabij de woning in de Touwslagerdreef 26 te Tholen ten behoeve van de heer W.B. Koetsveld. Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van bur gemeester en wethouders van Tholen op 27 juni 2008 besloten een gehandi captenparkeerplaats te reserveren tot 1 januari 2009 aan de overzijde van het pand Laban Deurloostraat 4 in Scherpenisse ten behoeve van G.G.J.M. de Werd. Iedere belanghebbende kan tegen deze besluiten binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Provincie Zeeland trekt 1722,25 euro uit voor verkeerslessen aan kinderen en ouderen in Tholen. Van dit bedrag gaat 963,25 euro naar basisschool Ter Tolne. Die heeft een verkeersmethode genaamd Wegwijs met de leerlingen gevolgd. Voor de BROEM-cursus, een opfriscursus voor automobilisten in de leeftijd van 50 jaar en ouder, ontvangt de gemeente Tholen 759 euro. De subsidies passen in het beleidsplan verkeersveiligheid Zeeland 2005-2010 en zijn bedoeld om verkeersveiligheidsactiviteiten te stimuleren. Doel is uiteindelijk het aantal ernstige verkeersslachtoffers met 20 procent omlaag te brengen in 2010 ten opzichte van het gemiddelde in 2001-2003. Het oud archief in het nieuwe gemeentehuis in Tholen trekt meer bezoekers dan het gemeentearchief in het voormalige gemeentehuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Dat was achteraf gelegen in het gebouw, terwijl in het nieuwe gemeentehuis in Tholen het oud archief prominent in het zicht ligt in de grote hal. Van 1 januari tot en met 31 mei bezochten 80 mensen het oud archief en dat is een stijging van 33% ten opzichte van Sint-Maartens dijk. Het aantal bezoeken bedroeg in de eerste vijf maanden van dit jaar 180 en dat is 17% meer dan vorig jaar. VERVOLG SPEELMANSPLATEN Boon benadrukte dat alles er 'net jes' bij moet staan en dat ook hier aandacht aan wordt geschonken. Boon wil het liefst zinken daken op de woningen. Maar dat kan veran deren als het volgens de bouwvoor schriften van de gemeente daar niet mag worden toegepast, zei hij. In dat geval zal er een vervangend ma teriaal toegepast zal worden dat het zelfde loodkleurige effect heeft als zink. De meubel- en interieuront werper ontwierp al vaker huizen. Zoals een strandhuis in Bonaire en dichter bij huis staat een vakantie woning in Burgh-Haamstede van zijn hand. Van deze huizen ver scheen zelfs een fotoboek. Boons stijl kenmerkt zich door strakke lij nen, soberheid en de nadruk op ver ticale lijnen. Hij gebruikt veelal klassieke materialen die op een mo derne manier worden toegepast. De commissie zich af waarom het centrumgebouw bij de entree een plat dak krijgt. Het gebouw verwijst volgens welstandsvoorzitter M. On rust op geen enkele manier naar de vorm van de huisjes. Volgens Boon wordt die platte indruk deels weg genomen door een glazen pui waar door 'je door het gebouw heen kijkt'. Verder wilde Onrust weten onder welke ruimtelijke bestemming de Speelmansplaten valt. Dat valt on der het buitengebied waar kapvor- men wel vereist zijn. Door een kap te maken op het gebouw zou er een groot dak ontstaan, zei Boon. „Dat wordt erg lelijk." Volgens architect T. Jansen van de commissie is het niet per se nodig dat alles onder één kap wordt onder gebracht. In het ge bouw moeten appartementen, een restaurant en winkels komen. Ver der vond Boon dat het platte dak een 'nautische uitstraling' heeft. Het werd vergeleken met loodsen voor roeiverenigingen. De architect noemde het van groot belang dat het hoofdgebouw er goed uit komt te zien. „Dat moet een gebouw met kwaliteit worden. Het is het eerste wat de mensen zien als ze het ter rein opkomen." Ook als er een flauw dak op zou komen, wordt het er niet beter van, zei Boon. „Dat zou je dan niet zien. Het is een beet je kubistisch, maar we kunnen het nog verder uitwerken." De drie leden van de commissie konden zich vinden in de opzet en de uitwerking van Boon. Onrust en burgerlid L. Deurloo noemden het een mooi plan. Jansen zei dat er aan af is te zien dat er met liefde aan ge werkt is. „Dat mag ik graag horen," zei Boon. Volgens de ontwerper moet het een plan worden dat 'mooi oud' kan worden. Op de nieuwe afstand van 20 kilo meter van de Zevendorpentoeht lie pen zaterdag 297 deelnemers. Het blijkt een geliefde afstand op de twintigste editie van het sportieve evenement. Dit jaar kon er voor vertrek en aankomst weer gebruik gemaakt worden van de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Er liepen 1777 wandelaars over Tholen. Vorig jaar waren dat er 1672. Het was wel even wennen aan het nieuwe onderkomen voor de wan delsportclub Vosmeer. Voorzitter Leen Plandsocn had bij de start van de tocht om zeven uur het idéé dat er veel minder deelnemers waren dan vorig jaar. „Maar dat kwam vooral omdat het hier veel ruimer is dan bij Hof van Holland." De wan delsportclub is weer terug in de huiskamer, zegt Plandsoen over de Vossenkuil. Burgemeester Nuis gaf dit keer het startschot. Hij was onder de indruk van de organisatie. Het zevendor- penlied werd gezongen en Pland soen zag iedereen 'vrolijk de polder in gaan'. Het invoeren van de 20 ki- lometertocht was een proef, maar gezien het grote aantal liefhebbers voor deze afstand, wordt die zeker gehandhaafd. „Dat betekent wel dat er op andere langere afstanden min der lopers zijn." Volgens de voorzitter was er vraag naar deze afstand. De kloof tussen de 15 kilometer en de 30 was voor velen te groot. „Ik werd er vorig jaar op aangesproken door een paar Belgen. Eén liep de vijftien en de vijf om aan de twintig kilometer te komen. Hij beloofde dat hij met een bus vol wandelaars uit Leuven zou komen als we hier de twintig kilo meter zouden invoeren." De club kwam met 54 deelnemers. Ze noemt zich de Globetrotters en was na de Wandelende Krabben uit Bergen op Zoom de grootste groep die deel nam. Plandsoen: „Het past precies in hun dagschema. Zo lang rijden met de bus, 20 kilometer lopen, zo lang terug rijden en dan toch op tijd thuis zijn. Volgend jaar komen ze weer terug." De afstand voorziet ook in de be hoefte van veel nordic walkers (mensen die met twee stokken lo pen). „Die lopen er ruim twee tot 2,5 uur over. Dat is onze afstand, zeggen ze." De foyer is rond vijf uur bezet. Wandelaars rusten uit, drinken wat en praten na. Er komen steeds weer mensen binnen. Sommigen in re genjacks want het is niet droog ge bleven op de tocht. Rond half vier is het gaan regenen. Bij de verkoopta fel van de wandelsportclub doet Bea Plandsoen goede zaken. Ze ver- Gilles Dijke heeft in Sint-Maartensdijk zijn schoenen uitgetrokken. Hij haakt af, de anderen v.l.n.r. Corné van der Slikke, Willem van Vossen en Marleen van Poortvliet zetten de tocht voort, maar ook Van Vossen moet later opgeven. koopt T-shirts. „Mensen die hem uit hebben gelopen, willen dan toch graag een shirt." Oud-Stavenissenaar Piet van Haaf- ten heeft voor de vijfde keer de 50 kilometer gelopen. Hij oogt nog kwiek als hij weer op weg gaat naar camping de Pluimpot in Scherpenis se. Van Haaften (74) woont in Vlij men maar komt graag terug naar zijn geboortegrond. Hij is aange spoord door zijn dochter Ine Jehoel (47) die de Zevendorpentoeht nu voor de zesde maal heeft gelopen. Samen met haar tweelingzus Heieen de Vaan. Van Haaften heeft enorm genoten van het stukje buitendijks pad bij Stavenisse. „Bij wat wij in Stavenisse den tol noemen zijn we de dijk over gegaan. Het uitzicht was schitterend. De Zeelandbrug was heel goed te zien. Halverwege de Keetenweg zijn we weer achter Het Rode Kruis kreeg op de post in café Smerdiek moeder en dochter Kuiper uit Tholen te behandelen voor blaren. Beiden liepen de 50 ki lometer, maar bij Stavenisse kreeg moeder last van haar voeten. Haar 16-jarige dochter Melissa moest echter ook op de brancard. Ze bleek meer blaren te hebben dan haar moeder. Het huilen stond haar dan ook nader dan het lachen. Met drie doorgeprikte blaren en een inge pakte kleine teen kon ze weer lachen en verder lopen. Jan Hartog van het Rode Kruis had ook al een militair behandeld die in Afghanistan had gezeten. „Je kan er niks van zeggen wie wel of geen blaren krijgt, zijn tenen lagen open." Ook wordt op advies gevraagd. Een wandelaar vraagt aan Laura Blok of hij zijn schoenen uit moet trekken als hij rust. Blok raadt hem aan het schoeisel aan te houden. „Anders krijg je je schoenen niet meer aan. Als je rust kun je het beste je benen om hoog houden, dan kan het vocht uitje benen lopen." de dijk verder gegaan." De oudste deelnemer van de Vier daagse in Nijmegen, de 91-jarige Willem Bijl uit Bussum, liep op de Zevendorpentoeht de 20 kilometer mee. Hij begint dinsdag aan zijn 21ste vierdaagse en loopt het 30 ki- lometerparcours. Zoals voor vele andere deelnemers is de Zevendor pentoeht een goede training voor de meerdaagse in Gelderland. Bijna elk jaar is er wel een verras sing voor de wandelaars. Vijftig ki lometer is immers ver. Anita Goede- gebuure uit Oud-Vossemeer is de tel kwijt. Was het nou de 17de of de 18de keer dat ze mee had gelopen op de 50 kilometer. Haar zus Helma Verhees heeft het voor de 15 keer gedaan. Anita (43): „We zijn met een man of tien twaalf begonnen. Maar ze vallen bijna allemaal af. Zij vindt het nog steeds leuk om mee te doen. „Je ziet elk jaar weer bekenden die meelopen. Het eiland wordt op deze manier wel goed ge promoot." Ook zij genoot van het stukje buitendijks. Of ze getraind heeft? „Ja, vijf keer. In de weeken den voor de tocht. Steeds tussen de 25 en 28 kilometer." Ze staat er bij alsof ze nog tien kilometer kan lo pen. Volgend jaar doet ze weer mee. „Het is ook leuk omdat het in je ei gen dorp is." Er liepen dit jaar 84 dorpsgenoten met haar mee. Uit Tholen waren er 91, uit Poortvliet 38, uit Stavenisse 30. uit Sint-Maartensdijk en Sint- Philipsland 20, uit Scherpenisse 13 en uit Sint-Annaland 11. In totaal 307 ofwel 17 procent. Vorig jaar lie pen er 290 Tholenaren mee. Op de dertig kilometer zijn Aaron Wouter en Vincent van Wijk de jongste deelnemers. Beiden zijn tien jaar en komen uit Antwerpen. Bel gië is zeer goed vertegenwoordigd met 102 wandelaars. De jongens lo pen samen met Wim de Valk uit Nieuwerkerk. Het is voor alledrie de eerste maal. Ze hebben de tocht goed volbracht. Zonder één blaar. Aaron heeft niet geoefend. Vincent een paar keer. De Valk heeft ook niet getraind. „Maar als je onge traind bent, moet je niet meer dan 30 kilometer doen." Ze vonden het leuk. Volgend jaar komen ze terug. „Het wordt een familieuitje." Directeur Rini Mathijssen van de Thoolse vestiging van de Rabobank heeft 30 kilometer gelopen. Hij liep samen met zijn buren uit Bergen op Zoom 'om hen het mooie eiland te laten zien'. Zij dragen het blauwe shirtje van de bank uit het tijdperk toen de financiële instelling alleen nog op Tholen actief was. „Ik heb het personeel van de banken in Zuid-Beveland en Schouwen opge roepen om op deze manier kennis te maken met het werkgebied." Hoe veel er precies hebben meegelopen en op welke aftand kon hij niet zeg gen, maar hij schat ongeveer 15 of 16 personen. De brandweer Tholen was met drie wandelaars vertegenwoordigd. De politie met twee: Eelco Vroegop (korps Amsterdam) en Jaap Bosman (korps Zeeland) uit Sint-Maartens dijk liepen de langste afstand. Eelco Op de jaarmarkt in Oud-Vossemeer genieten deze meisjes van een ijsje voordat de regen roet in het eten gooit. Standhouders en bezoekers op de jaarmarkt in Oud-Vossemeer missen zaterdag de vertrouwde opstelling aan de Ring en de Raadhuisstraat. De standhouders staan nu in de Schoolstraat, Bou Kooijmanstraat, Bo- neblokstraat en op het plein van de Raadhuisstraat. Dweilband de Lamsöóren heeft er zoals gebruikelijk het Zeeuwse kampioenschap voor dweilorkesten aan gekoppeld. En vrijdagavond een optreden van coverband Kaas in de tent op het parkeerterrein bij het voetbalveld. In de Schoolstraat staan Lysea Moer land en Marlies van Beveren van die renspeciaalzaak Amigo en Bloemen- huis 't Blommetje uit Sint-Annaland op de jaarmarkt. De klompen met het Zeeuwse wapen erop geschilderd, trekken de aandacht. Bezoekers kij ken en passen, lachen en lopen weer verder. „Het kan beter," zegt Mar lies. En daarmee bedoelt ze dat er niet veel verkocht wordt. „Het is hier geen Sint-Annaland. Daar loopt het altijd goed." Maar de sfeer vindt ze wel leuk, zegt ze. De wandelaars van de Zevendorpentoeht komen langs hun kraam, maar lopen voorbij. Op het plein van de Raadhuisstraat proberen Anouschka van Treijen en Nora Westerweel de clubkas van OVM te spekken. Ze verkopen stroopwafels en kinderen kunnen er prijzen winnen met de bibberspiraal. Ad Hommel stond om vier uur met 10,75 seconden bovenaan. „Het weer zit tegen," zegt Anousch ka als de eerste bui de bezoekers on der de luifels jaagt. Jo en Wilma Giljam uit Sint-Anna land staan met hun tweedehands spullen voor de pui van het voorma lige dorpshuis. „We hebben een slechte dag. De route is niet fantas tisch. Het loopt niet rond." Bij de stichting 600 jaar Oud-Vossemeer is de stemming ondanks de regen, goed. Cees de Hond heeft 22 nieuwe leden in kunnen schrijven voor de festiviteiten over twee jaar. De stich ting verkoop wijn en heeft een bij zondere publiekstrekker. Een echte trekker voor de trekkertrek die deel uitmaakt van de evenementen in 2010. De blinkende machine is te leen van Corné Menheere uit Sint- Maartensdijk. Volgens de Hond is het met de nieuwe opzet voor de be zoekers een beetje zoeken. Het is slap na de regenbui om kwart voor vier. „Dit zou de drukste tijd moeten zijn." Bij de caravan van Veilig Verkeer Nederland (VVN) aan het begin van de Schoolstraat doen 84 deelnemers mee aan de verkeersquiz. Volgens A. Gelok van VVN viel dat niet tegen. Er werden 120 formulieren uitge reikt aan de bezoekers van de jaar markt. Er waren drie bezoekers zon der fouten. Hans Roggeband ontving na loting 10 euro. Aan de ogentest deden acht mensen mee. Volgens Gelok loopt de deelname voor deze test terug. Om half zes is VVN ge stopt. „Na de regen was het zo afge lopen." Rond vijf uur beginnen de eerste standhouders al op te ruimen. De dweilbands spelen nog lustig door op één van de drie podia. Er zijn elf or kesten, waarvan twee uit het dorp zelf, de Neutekraekers en Toeters en Belle. De Stoeprakkers uit Nieuw- Vossemeer werd eerste. In de leut- klasse won Toeters en Belle. (22) doet het voor de derde keer en elke keer neemt hij zich na aan komst voor het nooit weer te doen. Toch is hij er weer aan begonnen. „Als je veertig kilometer hebt gelo pen, dan weet je dat je er bijna bent." Bosman (20) deed voor de tweede keer mee. „Volledig onge traind." Dat ze de tocht uitlopen is te danken aan hun goede conditie die ze bij de politie op hebben ge daan. Bosman: „Maar je wilt ook niet voor elkaar onder doen." Hun plaatsgenoot Corné van Dijke (neef van Eelco) deed voor de eerste keer mee. De 35- jarige koos voor de 50 kilometer. „Anders is het geen Ze vendorpentoeht. Het ging redelijk goed, maar ik heb een joekel van een blaar." De meeste mensen lopen in groep jes. Smerdiek dames en vv Vosmeer met zeven en SPS vijf. Niet alle deelnemers halen de eindstreep. Halverwege de langste afstand, voor café Smerdiek, heeft Gilles Dijke uit Scherpenisse zijn schoenen uit getrokken. „Het eiland is veel gro ter dan met de auto," lacht de 56-ja- rige Dijke. „Ik heb me gewoon opgegeven voor de 50 kilometer. Ik stop gewoon halverwege. Dat is toch mooi. Het zou zonde zijn ge weest als ik me voor de 10 kilome ter op had gegeven en veel langer door had kunnen lopen." Dijke startte met weinig training om zeven uur. Met een groepje vrienden en kennissen. „Reuze gezellig. De stemming zat er goed in. Ik dacht Aan de Zevendorpentoeht de den 1777 wandelaars mee. Op de langste afstand van 50 kilo meter waren dat er 375 (21%). 40 km 290 (16%). 30 km 423 (24 20 km 279 (16%). 15 km 218 (12%), 10 km 114 (6%), 5 km 78 (4 Uit Bel gië kwamen 102 deelnemers, Duitsland 1. Ierland I. Canada 2, Australië 1. Bij de wandel verenigingen spande De Wan delende Krabben uit de Berge op Zoom de krexm: 76, gevolgd door de Globetrotters uit Leu ven met 54. Wiego uit Breda 39, Sint Jansstappers uit Essen 31, Wsc Vosmeer 31 en Thor uit Roosendaal 28. Alle deelnemers kregen van de organisatie een balpen in ver band met het vierde lustrum van de tocht. Bij het vertrek een flesje water van hoofdsponsor Rabobank. dit doe ik een keer. Maar toen we bij Stavenisse kwamen, wilde ik al bij na stoppen. Dat doe ik niet dacht ik. Ik loop naar Sint-Maartensdijk, dan ben ik op de helft." Dijke liep samen met de 74-jarige W. van Vossen en de 28-jarige Corné van der Slikke uit Scherpe nisse. Van Vossen doet het voor de derde keer, Van der Slikke voor de vijfde keer. Van Vossen moet echter in Poortvliet afhaken. Hij werd on wel en kon door familie thuis wor den gebracht. Corné liep verder met Marleen van Poortvliet (43) uit Sta venisse. Dijke neemt afscheid. Hij heeft inmiddels een sigaar opgesto ken en een glas rode wijn besteld. Voor Van Poortvliet is het de eerste keer. Ze heeft goed geoefend. Hal verwege is ze nog fris, maar ook als ze na vijven aankomt in Oud-Vosse meer waar ze wordt opgewacht door haar ouders en kinderen. Wim Fase uit Oud-Vossemeer heeft de 30 gelopen en is daarna op de fiets naar Tholen gereden om zijn dochter Carolien (27) en diens vriendinnen Iris de Rijke en Sabine uit Vlissingen aan te moedigen. Zo loopt Fase met de fiets aan de hand nog eens 10 kilometer. Sabine heeft vorig jaar de kustmarathon gelopen en Iris traint er voor. Ze krijgen bloemen als ze Oud-Vossemeer bin nenkomen. Kees van der Maas (40) uit Poort vliet heeft samen met zijn zus Ma rijke (49) en zwager Jaap Slager (48) uit Dordrecht de 40 kilometer gelopen. Voor Van der Maas is het de eerste keer. „Ik had er wel eens vaker over gedacht, maar het is er nooit van gekomen." Veel geoefend heeft hij niet. „Twee weken twee avonden van 18 kilometer. Ik heb geen blaar opgelopen. Ik had nog wel tien kilometer kunnen lopen." Voor Van der Maas was vooral het stukje tussen Oud-Vossemeer en Sint-Annaland bijzonder. „Daar kom ik eigenlijk nooit." Ook het stukje over het erf van Luchtenburg in Tholen werd enorm gewaardeerd. Volgens zwager Slager kent het en thousiasme van Kees geen grenzen. „We hadden gedacht er negen uur over te doen, maar we hebben er 7,5 uur over gedaan." Alle deelnemers roemen de verzorging onderweg. Van der Maas: „Je hoeft eigenlijk zelf niks mee te nemen." Wethouder Eric Goosen laat zater dag de eerste van 1000 dakpannen van Kiwanis afdeling Tholen te wa ter in de Oosterschelde. Met de dak pannen op percelen aan de voet van de Oesterdam wil Kiwanis op tradi tionele Thoolse wijze oesterbroed vangen. Paul Deurloo liep al geruime tijd met het idee om oesters te kweken in de Oosterschelde. In zijn jeugdja ren heeft Deurloo de schepen vele malen zien uitvaren met de gekalkte dakpannen. Na de zomer als het oesterbroed is gevallen, begint de eigenlijke kweek van de oesters. De leden van de Kiwanis waren meteen enthousiast toen het project in een maandelijkse vergadering werd aan gedragen. Schelpdierkweker Prins en Dingemanse uit Yerseke was zo onder de indruk van het idee dat die meteen medewerking toevertrouw de. Voorzitter Otto Wentholt nam eind vorig jaar samen met Marton Over- beeke en Paul Deurloo het initiatief om een club Thoolse mannen bi j el kaar te krijgen en te verenigen in de Kiwanis afdeling Tholen. Deze is nog in oprichting, de servi ceclub wordt pas in november offi cieel geïnstalleerd. Daar kunnen de leden blijkbaar niet op wachten. De eerste acties zijn nu al op touw ge zet. Deze zijn bedoeld om geld in te zamelen voor goede doelen die ge richt zijn op het welzijn van kinde ren. De dakpannen is de eerste actie, aan het eind van de zomer voetbalt Kiwanis tegen het succesvolste elf tal van NAC, waarna een Zeeuws diner door Kiwanis wordt aangebo- den. Organist Peter Wildeman uit Tholen houdt 9 augustus, samen met zijn groep Jong Interclassic, een cd-pre- sentatie in de koorkerk in Middel burg. Wildeman stelde de groep van 25 jonge muzikanten zelf samen. Het concert dat om 19.45 uur be gint, heeft werken van onder ande ren Mozart, Gold, Wildeman en Zonnenberg op het programma. Er wordt geld ingezameld voor stich ting Shaare-Zedek. Voorstraat 15, 4697 EH Sint Annaland, tel. en fax (0166) 65 24 90 woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond koopavond Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11