Parkeerregels voor mensen met een handicap Vacatures bij servicebureau Voor Elkaar Activiteiten zwembaden Wisseling regiotaxi Oosterschelde Wijziging register kinderopvang Openbare bekendmakingen Donderdag 10 juli 2008 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 28 gemeente Tholen Voorelkaar Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk Zwembad De Spetter in Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p veel plaatsen zijn er meer auto's dan parkeerplaat sen. Zeker in (binnen)steden en drukke woonwijken. Veel mensen willen hun auto het liefst zo dicht moge lijk bij de supermarkt, het restaurant, de bioscoop of, in een drukke stadswijk, bij huis te parkeren. Voor anderen is dat vooral een noodzaak: als u niet goed ter been bent is het belangrijk dat u uw auto dicht bij uw bestemming kwijt kunt. Om te voorkomen dat u lange afstanden moet lopen, gelden er speciale par keerregels voor u. Rijdt u een aangepaste auto/motor of een gehandicap tenauto? Dan gelden de volgende parkeerregels: u mag maximaal drie uur buiten de parkeervak ken op een woonerf parkeren; u mag maximaal drie uur parkeren op een plaats waar een parkeerverbod geldt; u mag maximaal drie uur parkeren langs een gele onderbroken streep. U moet hierbij wel een parkeerschijf gebruiken én een gehandicaptenparkeerkaart tonen, duidelijk zichtbaar achter de voorruit! Verder mag u zonder parkeerschijf parkeren in een par- keerschijfzone en mag u zonder parkeerschijf parkeren op parkeerplaatsen die zijn voorzien van een blauwe streep. Wel moet in deze gevallen duidelijk zichtbaar een gehandicaptenparkeerkaart achter de voorruit staan. Staat er op de parkeerplaats een parkeermeter dan moet u meestal gewoon betalen. In sommige gemeen ten mogen mensen met een handicap overal gratis par keren. P servicebureau Vrijwilligers gezocht voor het Rode Kruis: Het Nederlandse Rode Kruis zoekt vrijwilligers voor allerlei hand - en spandiensten tijdens de Landelijke Eerste Hulp Wedstrijden op 13 sep tember 2008. Deze wedstrijden zullen plaats vinden in Sint-Maartensdijk op locaties tussen de Haestinge en de Gemeente werkplaats. Er zullen ongevallen worden gesimuleerd, teams helpen de "slachtoffers" en worden beoordeeld door een jury. Voor 11 en 12 september zijn ook vrijwilligers nodig om de voorbereidingen te treffen. Het gaat hierbij om de volgende werkzaamheden: par keerwachten, teamleiders, administratieve medewerkers, koffieschenkers, lotenverkoop, materi aal sjouwen, enz. Vrijwilligers gezocht voor vervoer De Vrijwillige Thuiszorg gaat vanaf 15 september starten met een nieuw project. Hiervoor worden dames en heren gezocht die het leuk vinden om mensen te begeleiden tijdens bezoek aan zie kenhuis of arts. Van de vrijwilligers wordt verwacht: Dat zij een paar uur per week beschikbaar zijn. Dat zij redelijk tot goed bereikbaar zijn Dat zij goede contactuele eigenschappen hebben, Bereid zijn om bijeenkomsten in het kader van werkoverleg bij te wonen Een in goede staat verkerende auto bezitten Onkosten worden vergoed Met de vrijwilligers wordt een kennismakingsgesprek gehouden en wordt een introductiemiddag aangeboden. Heeft u interesse voor een van deze functies of wilt u meer informatie hierover neem dan con tact op met servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166 668200 of mail naar: servicebureau@tholen.nl De komende tijd vinden in de gemeentelijke zwembaden de volgende activiteiten plaats: Vrijdag 11 juli is er een spelletjesochtend voor alle kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Het begint om 9.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. De kosten voor de spelletjesochtend zijn 4,00 en dit is inclusief lunch. Aanmelden kan bij de kassa van het zwembad. Woensdag 16 juli is er een spelletjesochtend voor alle kinderen in de leeftijd 6 tot en met 12 jaar. Het begint om 10.30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. De kosten voor de spelletjesochtend zijn 4,00 en dit is inclusief lunch. Aanmelden kan bij de kassa van het zwembad. Verder zijn in de vakantie de tenten bij slecht weer open van 11.00 tot 16.00 uur en kun je gezellig met de aan wezigen spelletjes doen, tafeltennissen (alleen in de Spetter), tafelvoetballen en knutselen. Verveel je je en weet je niet watje moet doen, kom dan gerust naar De Spetter of de Haestinge. Entree met abonnement of kaartje kopen. Vanaf 1 september 2008 gaat taxibedrijf Van Hoek de regio taxi in Tholen uitvoeren. De huidige uitvoerder taxibedrijf De Jonge voert als onderaannemer van Connexxion Taxi Services momenteel nog de ritten uit. Taxibedrijf De Jonge heeft te kennen gegeven het regiotaxivervoer niet meer te kunnen uitvoeren. Van Hoek zal daarom nu ook de regio taxi uitvoeren. De wisseling van taxibedrijven heeft geen consequenties voor de reizigers. De pashouders in de gemeente Tholen worden ook door middel van een nieuwsbrief nog nader geïnformeerd. De spelregels die gelden voor het vervoer blijven ongewijzigd. Voor ritreserveringen Regiotaxi Oosterschelde belt u 0900 - 82 72 005. 0p basis van de Wet Kinderopvang dient ieder kinderdagverblijf melding te doen bij het wijzi gen van activiteiten voor kinderopvang. In dit register heeft zich de volgende wijziging voor gedaan: De GGD heeft Ria's kinderdagverblijf geïnspec teerd op basis van de Wet Kinderopvang. Deze inspectierapporten zijn in te zien via de gemeentelijke website onder de link "Wonen en Welzijn", vervolgens "Onderwijs en kinderop vang" en dan "Kinderopvang". Luchtenburgseweg (nog geen huisnummer toegekend) (Tholen): het bouwen van een woning met garage; Achterstraat 2 A (Sint Philipsland): het uitbreiden van een school; Welgelegen Ambachtsweg (Tholen): het bouwen van van de woning, verz. 1 juli 2008; Klaverveld 13 (Oud-Vossemeer): het gewijzigd bouwen van een bedrijfswoning, verz. 24 juni 2008; Smalschip 13 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning, verz. 3 juli 2008. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Hoenderweg 95 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning; Prins Clauslaan 1 (Tholen): het veranderen van de inde ling; Kalisbuurt 11 (Oud-Vossemeer): het veranderen van de kapconstructie en het plaatsen van 2 dakkapellen; Molenvlietsedijk 8 (Tholen): het plaatsen van een erker kozijn; Ooststraat 25 (Sint-Annaland): het vernieuwen van de aanbouw; Molenstraat 30 (Poortvliet): het vergroten van een woning; Boswei 42 (Stavenisse): het vergroten van een woning; Lageweg 9 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een landbouwloods; Molendijk 22 (Sint-Maartensdijk): het bouwen in afwij king van een verleende vergunning; Burgemeet 38 (Poortvliet): het uitbreiden van een woning; Nieuwlandseweg 82 84 90 (Sint-Annaland): het plaatsen van tuinhuisjes; Nieuwlandseweg 146 (Sint-Annaland): het plaatsen van een tuinhuis; een bedrijfsverzamelgebouw; Geertruidaweg 3 B25 (Scherpenisse): het plaatsen van een serre; Geertruidaweg 3 B40 (Scherpenisse): het plaatsen van een tuinhuis. Ingekomen sloopaanvragen Bou Kooijmanstraat 29 (Oud-Vossemeer): het slopen van asbesthoudend dakbeschot. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 21 juli 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouw aanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 17 juli en vrijdag 18 juli 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Rijksweg 2 (Sint Philipsland): het vergroten van de woning, verz. 30 juni 2008; Buurtweg 219 (Stavenisse): het uitbreiden van een vakantiewoning, verz. 30 juni 2008; Gorishoeksedijk 25 (Scherpenisse): het vervangen van een chalet, verz. 30 juni 2008; Korte Zandweg 2 (Poortvliet): het bouwen van de gara ge/berging, verz. 30 juni 2008; Voorerf 0 (Tholen): het plaatsen van een kunstwerk, verz. 1 juli 2008; Burgemeester Baasstr 32 (Sint-Annaland): het vergroten Verleende sloopvergunningen Bou Kooijmanstraat 29 (Oud-Vossemeer): het slopen van asbesthoudend dakbeschot, verz. 3 juli 2008. Verleende bouwvergunning eerste fase Eendrachtstraat 68 t/m 92 (Sint-Philipsland): het bou wen van 13 appartementen, verz. 30 juni 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Ontwerpbesluiten vrijstellingen bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrijstel ling willen verlenen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nieuwlandseweg 202 te Sint-Annaland: het plaatsen van een chalet en een berging (2008/046); Nieuwlandseweg 272 te Sint-Annaland: het plaatsen van een recreatiewoning en een berging (2008/043); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Julianastraat 8 te Sint-Annaland: het plaatsen van een tuinhuis (2007/064); Kalfdamseweg 10 te Poortvliet: het uitbreiden van een bedrijfsloods (2005/434); Vanaf 11 juli 2008 tot en met 21 augustus 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstij den het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder een zienswijze over de ontwerpbesluiten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562/ 668363. Van een mondelinge zienswij ze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: J.F. Kennedystraat 5 te Oud-Vossemeer: het vergroten van een woning (2007/147); Molenstraat 10 te Oud-Vossemeer: het vergroten van de verdieping van de woning (2007/584); De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 13 juni 2008 tot en met 26 juni 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 24 juli 2008 besluiten op de verzoeken om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvragen om bouwvergunning. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluit. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, op 30 juni 2008 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieu beheer naar aanleiding van de aanvraag van Cochon B.V., Nergena 6 te Boxtel, voor het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Priestermeetweg 7 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie K, nummer(s) 359. Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In de voorschriften behorende bij het besluit zijn wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inza ge is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 10