Burgeijaarverslag 2007 OPENINGSTIJDEN ZWEMBAD DE SPETTER TE THOLEN EN HAESTINGE TE SINT-MAARTENSDIJK De heer van Doorn benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau Zomerconcerten Oude Stadhuis Tholen Project mobiliteit SLUITEN SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRA MEULVLIET EN DE WELLEVAETE ZOMER 2008 Donderdag 3 juli 2008 Voor het jaar 2008 is besloten sport- en gemeenschapscentra Meulvliet te Tholen en De Wellevaete te Sint-Annaland te sluiten van zondag 13 juli tot en met zondag 17 augustus. Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 27 gemeente Tholen De afwezigheid van het Collectief Vraaggestuurd Vervoer (CW) sinds januari 2007, blijkt voor een groep inwoners van de gemeente Tholen een probleem te vormen. De gemeente Tholen heeft begrip voor deze vervoersproblemen, die mevrouw P. de Klerck namens de Stichting Werkgroep Gehandicaptenbeleid Tholen in de Stuurgroep Wonen Zorg en Welzijn eerder naar voren bracht. Om in bepaalde bijzondere gevallen een oplossing te bieden voor deze vervoersproblematiek, is het de bedoeling dat vanaf 15 september 2008 een groep vrijwilligers wordt ingezet in het kader van de mobiliteit. Dienst Waren er voor het CW geen beperkingen, die gelden voor het nieuwe mobiliteitsproject zeker wel. De dienst is alleen voor mensen bedoeld die door een beperking geen gebruik kunnen maken van het openbaar ver voer, niet in aanmerking komen voor een vervoerspas in het kader van de WMO, en geen gebruik kunnen maken van de regeling voor ziekenvervoer. De vrijwilli gers rijden voorlopig alleen naar ziekenhuizen, polikli nieken of specifieke bestemmingen in het kader van een therapie of behandeling. De werkgroep die zich met de voorbereiding van het project bezig houdt, heeft vooral een oudere groep inwoners en chronisch zieken op het oog die, normaal zelfstandig kunnen Begin deze week is in alle kernen van de gemeente Tholen huis-aan-huis het burgeijaarverslag 2007 bezorgd. In het burgeijaarverslag blikt de burgemeester terug op het voorafgaande jaar. De gemeentewet schrijft voor dat de burgemeester een burgeijaarverslag moet uitbrengen over de kwaliteit van de dienstverle ning en de procedures voor burgerparticipatie. Op deze wijze rapporteert de burgemeester aan de raad en de inwoners van de gemeente Tholen hoe de gemeente het reizen, maar bij bijvoorbeeld een jaarlijkse oogcontro le niet zelf mogen autorijden, of door de lange afstand van huis naar de bushalte niet met het openbaar ver voer mee kunnen. Ook mantelzorgers waarvan de part ner in het ziekenhuis ligt, zouden van dit vervoer tij delijk gebruik kunnen maken. Het project zal worden uitgevoerd door de Vrijwillige Thuiszorg Tholen, die sinds 1 januari onder de directe verantwoordelijkheid van de gemeente Tholen valt. De aanvragen dienen één dag vooraf te worden ingediend. De deelnemers rekenen direct met de vrijwilligers af, men dient rekening te houden met een eigen bijdrage van 0.30 per kilometer. Vrijwilligers gezocht Voor het project wordt er gezocht naar vrijwilligers.Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij de cliënten ook kunnen begeleiden tijdens hun bezoek aan het zieken huis of arts. Vrijwilligers die zich aanmelden voor het project krijgen eerst een kennismakingsgesprek en een introductiemiddag. Voor meer informatie over het project of wilt u zich aan melden als vrijwilliger, dan kunt u contact opnemen met mevrouw J. Heijboer, telefoonnummer 0166-668315 (op maandag, dinsdagochtend en vrijdagochtend). heeft gedaan op deze twee onderwerpen. Het is alweer de zesde keer dat het burgeijaarverslag verschijnt. Mocht u het burgeijaarverslag niet hebben ontvangen, dan kunt u altijd de digitale versie bekijken op de website. Ook kunt u contact opnemen met het cluster Communicatie van de gemeente Tholen, voorlich- ting@tholen.nl, of 0166-668200, dan krijgt u het bur- geijaarverslag 2007 toegestuurd. Gemeentelijk zwembad De Spetter te Tholen en Haestinge te Sint-Maartensdijk zijn tijdens de schoolvakantie van 7 juli t/m 15 augustus 2008 volgens onderstaand rooster geopend. Maandag tot en met vrijdag van: 07.30 uur - 09.00 uur 10.30 uur - 17.00 uur 18.30 uur - 20.00 uur Zaterdag en zondag: 13.30 uur -17.00 uur De zwemabonnementen zijn geldig voor zowel zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk als voor zwembad De Spetter te Tholen. De gemeentelijke zwembaden zijn geopend van 28 april t/m 13 september 2008. i Tholenderwijs De heer D. van Doorn uit Tholen kreeg zijn lintje op dinsdag 1 juli in Eindhoven tijdens een feestelijk diner ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij VION. Hierbij werd hij verrast door burgemeester Nuis van Tholen met een koninklijke onderscheiding. De heer Van Doorn heeft van 1982 tot heden beroeps matig en vrijwillig activiteiten ontplooid voor de samenleving op het gebied van economie, cultuur, sport en welzijn. Met name de duur, betekenis en internationale uitstraling van deze activiteiten op eco nomisch en maatschappelijk gebied zijn bijzondere verdiensten te noemen. De heer Van Doorn is sinds 1983 directeur van de B.V. Chemische bedrijven van de NCB te Son, dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot het grootste agrofoodbedrijf in Nederland met productie- en verkoopvestigingen op alle continenten, dat thans opereert onder de naam VION. In samenwerking met de gemeente Tholen zal ook dit jaar organist-clavecinist Jan de Viet zomerconcerten organiseren in de hal van het oude stadhuis in Tholen (Hoogstraat 12). Hij zal zowel het secretaire-orgel als het clavecimbel bespelen op de zaterdagen 5 juli, 19 juli (met medewerking van Wilma Janmaat, sopraan), 2 augustus en 16 augustus. Aanvang 14.30 uur. Entree gratis. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Ingekomen bouwaanvragen 2e fase Eendrachtstraat 68 t/m 92 (Sint Philipsland): het bou wen van 13 appartementen. Ingekomen sloopaanvragen Pr. Willem-Alexanderstr 20 t/m 32 (Oud-Vossemeer): het verwijderen van asbestpanelen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 7 juli 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 3 juli en vrijdag 4 juli 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Molendijk West 27 (Stavenisse): het bouwen van een garage/berging, verz. 24 juni 2008; Bosstraat 16 (Tholen): het plaatsen van een kap op de garage, verz. 24 juni 2008; Oostvest 5 (Sint-Maartensdijk): het vervangen van de kozijnen in de voorgevel, verz. 24 juni 2008; Lindelaan ongenummerd (Sint-Maartensdijk): het bou wen van een brug, verz. 24 juni 2008; Parallelweg 15 (Sint-Maartensdijk): het gewijzigd uit voeren van een verleende vergunning, verz. 24 juni 2008; Gorishoeksedijk 25 (Scherpenisse): het gewijzigd uit voeren van een verleende vergunning, verz. 24 juni 2008; Blauwstraat 1 t/m 31 (Sint-Maartensdijk): het gewij zigd uitvoeren van een verleende vergunning, verz. 24 juni 2008; Energieweg 13 (Tholen): het bouwen van een bedrijfs pand, verz. 24 juni 2008; Abraham Beeckmanlaan (Tholen): het plaatsen van 2 lichtmasten en een hekwerk, verz. 24 juni 2008; Dokter Bernhardistraat 55 (Stavenisse): het bouwen van een garage, verz. 24 juni 2008; Sportlaan 2 (Sint-Maartensdijk): het tijdelijk plaatsen van een tent, verz. 25 juni 2008; Kastelijnsweg 4 (Sint-Maartensdijk):het gedeeltelijk vernieuwen van de gevels, verz. 25 juni 2008; Ambachtsweg 10 (Tholen): het bouwen van een bedrijfsruimte, verz. 26 juni 2008; Brugstraat 14 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning, verz. 26 juni 2008; Buurtweg 30 (Stavenisse): het bouwen van een woning, verz. 26 juni 2008; Hogeweg 29 (Poortvliet): het bouwen van een loods, verz. 26 juni 2008. Verleende sloopvergunning Weihoekweg 6 (Poortvliet): het slopen van een loods, verz. 24 juni 2008. Verleende reclamevergunning Burgemeet 25 (Poortvliet): het vernieuwen van de gevelreclame, verz. 24 juni 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Ontwerpdoorbrekingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij voornemens zijn de aanhoudingsplicht van artikel 50, lid 1, van de Woningwet te doorbreken met toepassing van artikel 50, lid 6 van de Woningwet voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning: 's-Gravenkreek 7 te Sint-Annaland: het vergroten van de woning (2008/0120); Vanaf 4 juli 2008 tot en met 14 augustus 2008 ligt het ontwerpdoorbrekingsbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over het ontwerpdoorbrekingsbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpdoorbrekings besluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Bedrijventerrein Poortvliet, Veilingweg Sint- Annaland, Havenweg Sint-Annaland, Klaverveld Oud-Vossemeer, Bedrijventerrein Sint Philipsland: het plaatsen van reclameborden (2008/0076); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Bierenstraat 45 te Sint-Annaland: vergroten van een woning (2007/0388); De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 9 mei 2008 tot en met 19 juni 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 17 juli 2008 besluiten op de verzoeken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwvergunning. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer W. van Alphen, Sluisweg 20 te Sint Philipsland, voor een vergunning ingevolge de Wet milieu beheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Sluisweg 20 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer(s) 819, 837 en 889, die zij hebben ontvangen op 3 januari 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen Iinternet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Venkelstraat 18 (Tholen): het plaatsen van een aanbouw; Noordweg 45 (Anna Jacobapolder): het vergroten van de woning. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inza ge bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 1 augustus 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling besluit. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 25 juni 2008 Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toe lichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeen tehuis worden ingezien. V 0

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9