'Instelling dorpsraad leeft niet op Tholen' Vervuiling binnentuin van oud gemeentehuis Abdij Nieuws Aldi neemt stokje over van Albert Heijn aan Kotterstraat in Tholen Van Houte Winkelketen komt via omweg toch op het eiland terecht Donderdag 3 jul 2Ó0! 64e jaargang no. Wonen gaan met vakantie! Weinig animo ondanks geld van provincie Het instellen van dorpsraden in de diverse woonkernen van de gemeente Tholen heeft weinig tot geen nut. On danks dat de provincie een zak geld heeft om de oprich tingen te steunen, leeft het onderwerp in het geheel niet. Gemeente trekt ton uit voor sanering In de binnentuin van het voormalige gemeentehuis te Sint-Maartensdijk moet een bodemverontreiniging opge ruimd worden. De gemeente draait voor de kosten op en houdt rekening met een tegenvaller van 102.000 euro. LOGUS www.logus.nl Deze week Mini-triatlon goed voor 1703 euro Inhaalslag Ilawa CU-Kamerlid bij Zevendorpentocht „Verschrikkelijk, echt verschrikkelijk", reageert een vrouw die met haar naam niet in de krant wil op het ver trek van Albert Heijn. De supermarkt opent zaterdag voor de laatste keer haar deuren in de Kotterstraat in Tholen. Aldi neemt het stokje over. Die krijgt na een mislukte procedure enkele jaren geleden over een vesti ging aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk toch voet aan de grond in Tholen. /TXAutoTeam.nl AutoTeam Steenbergen Teleurgesteld Wennen Calvé-pindakaas Waterlopers Calvijn goed voor 4690 euro www.vanhoutewonen.nl Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,55 per halfjaar, 29,75 per jaar, per post 52,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De Zeeuwse Vereniging voor Kleine Kernen (ZVKK) hield dinsdag avond in gemeenschapshuis de Wel- levaete in Sint- Annaland een warm pleidooi voor de oprichting van dorpsraden. In zo'n raad zouden dan diverse verenigingen en instellingen zitting moeten hebben om op die manier als een volwaardige ge sprekspartner van de gemeente op te kunnen treden. Samen met woning corporaties, ondernemersverenigin gen, banken en de Kamer van Koop handel zouden die dorpsraden in het geweer moeten komen om de leef baarheid in de woonkernen te verbe teren. Provincievertegenwoordigster J. van Dijk, wees op de subsidie die daar voor beschikbaar is. „Ongeveer 15.000 euro per dorpskern. Samen met Europese subsidies in het kader van de regeling voor vitaal platte land kan het zelfs gaan om 150.000 euro." Het onderwerp trok ongeveer 20 be langstellenden. Daaronder wethou der F.J. Goossen (hij nam waar voor wethouder M.A.E.Velthuis) en de raadsleden J. Oudesluijs (PvdA) en mevrouw M. Ligtendag-Quist (CDA). Ligtendag was gevraagd haar licht als raadslid over het onderwerp te laten schijnen en haar conclusie liet aan duidelijkheid niets te wensen over. „Gezien de opkomst leeft het onderwerp totaal niet op Tholen. Er is hier geen enkele behoefte aan een dorpsraad." Ze lepelde in sneltreinvaart negen instellingen op waarmee de ge meente met regelmaat om de tafel zit. „Dat varieert van klankbord groepen, kerkelijke vertegenwoordi gers en muziekplatforms tot alle mogelijke overlegorganen. Verte genwoordigers daarvan hebben over de gespreksonderwerpen kennis van zaken bij het oplossen van specifie ke problemen en ik zie niet in wat een dorpsraad daaraan kan toevoe gen." Haar betoog werd gesteund door wethouder Goossen (VVD). „De groepen waar mevrouw Ligtendag het over heeft, zijn voor ons eigen lijk natuurlijke gesprekspartners en dat loopt hier als een tierelier." Dat enthousiasme werd A. Gunter uit Sint- Annaland iets te gortig. Gunter vertegenwoordigde de win keliersvereniging Activa, die deel uitmaakt van de stichting Dorpsge meenschap in Sint-Annaland. „Ik vind de term tierelier nogal onge past. Want we hebben met de ge meente ook de ervaring dat die de daad niet bij het woord voegt." Ook Gunter kon overigens geen re den bedenken waarom er een dorps raad in zijn kern moest komen. Hij zag niet in dat zo'n raad iets zou kunnen betekenen voor de plaatse lijke middenstand. ZIE VERDER PAGINA 3 In de programmarapportage staat de 102 mille genoemd, maar hoeveel geld er precies nodig is, kon wet houder Heijboer niet zeggen in de commissie bestuurszaken. J.J.P.A. Boulogne (ABT) vroeg naar de post, die hij als een tegenvaller bestem pelde. De wethouder gaf aan dat met de koper overeenstemming is be reikt over het saneren van de bo demverontreiniging, die achter de panden Markt 3-5 zit. „We zijn als verkoper verplicht een schone grondverklaring af te geven." Het gemeentehuis is voor 1,9 miljoen euro verkocht aan projectontwikke laar Nieuwenhuis te Rijssen. die er appartementen in maakt. In de rapportage valt ook te lezen, dat de verkoop van de voormalige bibliotheek aan de Markt in Sint- Maartensdijk de gemeente 362.500 euro heeft opgeleverd. De netto-op brengst viel tien mille hoger uit dan was geraamd, waarbij rekening is gehouden met extra bedongen par keerplaatsen aan de Oostvest. In de commissie had M.J. Klippel (RFT) opmerkingen over de kosten van het kunstwerk dat bij het nieu we gemeentehuis in Tholen is ge plaatst. De 26 mille is uit de reserve kunst betaald. „Had dat niet op het gemeentehuis geboekt moeten wor den? Met de wetlands is dat immers ook gebeurd", zei Klippel. A.G. van de Sande (CU) vulde aan dat in het verleden bij bouwwerken een per centage van de bouwsom voor kunst werd bestemd. Wat het gemeente huis betreft, is kunst niet meegeno men in het bouwbudget. Daarom wordt de reserve kunst aangespro ken", legde wethouder Goossen uit. De opening, en open dag, van het gemeentehuis in april heeft 25.000 euro gekost. ZIE VERDER PAGINA 5 USA 8IG PLUS www.Chevrolet n Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Prowncie Zeeland Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Bergen op Zoom, Zeelandhaven 7, T. 0164 - 27 15 00 Roosendaal, Het Appeltje 8 (industrieterrein Borchwerf II), T. 0165 - 65 99 99 Op het schoolplein van het Calvijn college worden de flessen verzameld. Advertentie I.M. Advertentie I.M. Openingstijden in de periode 19 juli t/m 10 augustus Bouwmaterialen/Profcenter Bergen op Zoom, ma t/m vr van: 08.00-12.00 en 13.00-17.00 Oud-Gastel, ma t/m vr van: 08.00-12.00 Showroom Bergen op Zoom gesloten John van Houdt maakt cruises over hele wereld Marijn Heijboer rijdt mee op een echte truck Daan van Doorn krijgt hoge Koninklijke onderscheiding EN VERDER... Passeerstroken Poortvliet in de maak Natuurvereniging ringt jonge roofvogels Smerdiek Leeft! ook buiten dorp KATJES DIE MUIZEN MAUWEN NIET Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Prfcwiw- BTW i a9V «t met Uk i* mm knefc'fetw r ver«jjem^ir C«ffl e km e»m COJ-c«to« 177f/km tot 1*pi «r, -ya r- •x'^-xrte Zwemmen, fietsen en hardlopen. De 71 leerlingen uit de tweede Idas van het Westerpoort college in Tholen de den het dinsdag voor een goed doel. Ze lieten zich sponsoren en brachten samen 1703,45 euro bijeen voor Villa Pardoes, het vakantieverblijf voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. De verblijven staan in de Efte- ling, Beekse Bergen en Toverland. De jongen en meisjes zwommen 300 meter, fietsten 5 kilometer en liepen 2,5 kilometer. Omar Boudou maakte de snelste tijd: 26 minuten en 2 se conden. Hij kreeg een vrijkaartje voor de Efteling. Tweede werd Umham- med Tihani (drie seconden langza mer), derde Niels Vos met bijna 29 minuten. De poedelprijs was voor Os car Hurtadotello. Hij deed er 1 uur en ruim 26 minuten over. Polen is bezig aan een inhaalslag. Dat bleek tijdens het vijfdaagse bezoek van de 10-koppige gemeentelijk dele gatie aan de zusterstad Ilawa. De groep bestond uit burgemeester Nuis, wethouder Velthuis, gemeentesecre taris Nieuwkoop, raadsgriffier Antes en de raadsleden Bout (CDA), Nieu wenhuis, Van der Wal-Vermeulen, Suurland (PvdA) en Hoek (VVD). Opvallend waren de vele bouwpro jecten en de toenemende welvaart in de stad. Het werkbezoek vond plaats op verzoek van de Poolse gemeente. Volgend jaar komt een Pools gezel schap naar Tholen. Dan wordt er een conferentie gehouden over 'sociale infrastructuur' (positie van gehandi capten en werkzoekenden in het ar beidsproces, verslavingsproblema tiek, stimuleren deelname van jeugd aan maatschappij en schooluitval.) Tweede Kamerlid Ernst Cramer van de ChristenUnie loopt zaterdag mee met de Zevendorpentocht. Er doen ook Thoolse ChristenUnieleden mee aan de wandeltocht die start in Oud- Vossemeer. De partijleden laten zich sponsoren door familie, vrienden en kennissen voor de actie Walk4water. Daarnaast hopen ze op extra steun om zoveel mogelijk geld op te halen. Zoa Vluchtelingenzorg wil via Walk4wa- ter schoon water kunnen realiseren in Uganda. De hulporganisatie gaat het geld gebruiken om bij scholen nieuwe waterputten te slaan en oude water putten te herstellen. Ook wil Zoa ruim 300 latrines bouwen. «os»»»' Albert Heijn aan de Kotterstraat in Tholen wordt Aldi. De winkel is zaterdag voor de laatste keer open. Eigenaar Roberto van Veldhuizen, die ook Albert Heijn-vestigingen in Bruinisse en Burgh-Haamstede heeft, houdt het voor gezien in Tho len. Jarenlang - de vorige eigenaar begon 15 jaar geleden al met onder handelen - was er hoop op uitbrei ding via een vestiging op het Slacht- veld en later op het industrieterrein in plan Noord, maar voor Van Veld huizen duurt het overleg met de ge meente te lang. „We zijn nooit tot resultaat geko men en ik verwacht niet dat het er nog komt. Er is geen perspectief meer en ik heb altijd geleerd dat je dan moet opstappen." De onderne mer vindt dat de vestiging aan de Kotterstraat te klein is om het hoofd boven water te houden in de lopen de prijzenoorlog. „Niet dat het wa- LALA vMi ie»rij Drukkerij 5, Steenbergen, 0167-560444 ter ons aan de lippen stond, maar om mee te kunnen doen, moet je toch uitbreiden." Albert Heijn is za terdag nog tot vier uur open. Daarna gaat het pand dicht. De overgeble ven waren gaan naar de winkels op Schouwen-Duiveland. Van Veldhuizen liet vorige week woensdag de gemeente weten dat hij ermee stopt. De zaak werd be sproken in de raadscommissie be stuurszaken. Volgens commissielid A.G. van de Sande (CU) is de on dernemer teleurgesteld in de ge meente. Wethouder K.A. Heijboer legde uit dat er vanaf 2002 overleg wordt gevoerd over een andere plek voor de supermarkt. „Het voormalige Timpa-gebouw in plan Noord was voor de onderne mer een goede plek en wij hebben alle medewerking toegezegd. Maar op een gegeven moment besliste Van Veldhuizen zelf om die stap niet te wagen." In september was er overleg tussen de gemeente en de regiochef van Ahold. De gemeente introduceerde deze bij een partij die mogelijk een oplossing kon bieden en zegde opnieuw alle medewer king toe. „In januari zou er een ver volggesprek komen, maar we heb ben niets meer gehoord", aldus Heijboer. Volgens de wethouder wa ren alle contacten met Van Veldhui zen wederzijds steeds tot volle te vredenheid. Van de Sande had echter onvrede bespeurd in zijn ge sprek met de ondernemer. Schuitema, de leverancier van Cl000 heeft in eerste instantie de winkel overgenomen, zodat er vol gens wethouder Heijboer een win kelvoorziening in de wijk blijft. Die heeft de zaak echter weer doorver kocht aan Aldi. Het is nog niet be kend wanneer de nieuwe eigenaar erin trekt. Bedrijfsleider Rik van Loon weet alleen dat op 4 augustus de sleuteloverdracht plaatsvindt. Al di zelf was niet bereikbaar voor een toelichting. „Het zal voor veel mensen even wennen zijn", denkt Kimberly Snij ders. Volgens de 19-jarige Thoolse kennen veel mensen Aldi niet. Snij ders is sinds een half jaar de hele week werkzaam bij Albert Heijn en gaat net als de meeste werknemers, in totaal 35, over naar de Duitse su permarktketen. Voor de laatste keer staat er een vrachtwagen voor bevoorrading van het magazijn. „We krijgen nu wat minder vracht. Normaal gesproken hebben we op maandag 25 contai ners en nu zijn het er 7", zegt Snij ders. Wel komt er donderdag nog het reguliere verstransport, ook een lichtere vracht en ook voor de laat ste keer. Samen met haar collega's, vier meiden, doet Snijders het zwa re werk: kratten sjouwen. Echt enthousiast zijn de dames niet over de overname, maar de meesten wachten af wat er komen gaat. Lies- beth de Wachter (20) uit Oud-Vos- semeer is sinds twee jaar werkzaam bij Albert Heijn en ziet de verande ring echt niet zitten: „Ik ga mee over tot er wat anders beschikbaar komt." Evelien Melse uit Tholen vertrekt. De 17-jarige medewerkster wil haar 1,5 jaar ervaring op de afdeling vleeswaren bij Albert Heijn niet weggooien. Ze gaat hetzelfde werk bij de Cl000 in Tholen doen. De Poortvlietse Samantha Ardon (20) werkt nog maar 3 maanden in de winkel. Zij blijft gewoon op dezelf de plek werken. Ook bedrijfsleider Rik van Loon, nog maar enkele weken in dienst, gaat over naar Aldi. „De meeste me dewerkers blijven gewoon en ande ren zoeken wat anders." Ook hij noemt het jammer dat het Albert Heijn-avontuur voorbij is. „En klan ten vinden dat ook, want hier heb je toch alles. Sommige mensen eten alleen Calvé-pindakaas en drinken toch alleen DE-koffie. Voor die mensen is het jammer dat er een Al di komt." Van Loon staat open voor verandering, maar weet maandag nog niet wat er precies gaat gebeu ren. Gisteren was er een informatie bijeenkomst voor het AH-personeel bij Aldi in Roosendaal. Jammer is het sleutelwoord voor vrijwel alle reacties, van zowel klanten als medewerkers. Ook Wil lenden van der Ree (24) uit Tholen denkt er zo over. „Ik kwam hier wel vaker." Ze doet nog snel even een boodschap. De vrouw die niet met haar naam in de krant wil, vindt dat Albert Heijn producten aanbiedt die je in een an dere winkel niet kan krijgen. Ze is er van overtuigd dat balsamicodressing en olijventapenade niet bij een andere supermarkt is te krijgen. „En van Al- bert Heijn is dit gewoon erg lekker." Ze piekert er niet over om straks bij de Aldi boodschappen te doen. „Dat is toch een derderangs winkel." Leerlingen uit de eerste drie klassen van het Calvijn college in Tholen sjouwden dinsdagochtend met water naar school. Alle leerlingen kwamen te voet zoals veel mensen in ontwikkelingslanden doen als ze naar school gaan of water moeten halen. De ongeveer 300 leerlin gen brachten water mee (of lege flessen voor het statiegeld) voor het project van ZOA Vluchtelingenlingenzorg en MAF (mission aviation fellowship). Goed voor 4690 euro. Vier jongens lieten zich sponsoren en liepen vanaf vijf uur 's morgens bijna 40 kilometer, van Scherpenisse via Sint- Maartensdijk. Sint-Annaland en Oud- Vossemeer. Goed voor 417 euro. Bart van Zetten en Jaap Lovinus van den Ber ge trokken twee wagens met 1080 liter water, een record. Een groepje van vijf meiden uit Oud-Vossemeer bracht 71 li ter mee. Uit Stavenisse kwamen vijf leerlingen lopend naar school. Zie ook pagina 3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 1