Derde kampioensteam Sint-Annaland De Rieburch en de Regenboog zijn grote winnaars kampioenschap schoolzwemmen Meer plezier van uw euro bij golff de koster in stavenisse en bij golff buth in oud vossemeer Van Dijke eerste in kanaal srkten Prijs voor zeven Eendrachtruiters Koersballen GOLFF DE KOSTER - VOORSTRAAT 23-25 - 4696 BJ - STAVENISSE - TEL. 0166 - 692493 GOLFF BUTH - MOLENSTRAAT 1 - 4698 BA - OUD VOSSEMEER - TEL. 0166 - 678215 Donderdag 3 juli 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tennisvereniging Sint-Annaland huldigde zaterdagmid dag de derde kampioen van dit seizoen. Na het dames- en herenteam werd nu mix 2 in de bloemen gezet. Geen wedstrijd werd verloren. Voor William Quist en Hanna Moerland was het hun tweede titel, want ze zijn ook met respectievelijk de heren en dames al kampioen gewor den. Voorzitter Robert van 't Hof zag het allemaal glunderend aan. „Zo'n mooi seizoen hebben we nog nooit meege maakt. Het invitatietoernooi leverde pas 5 nieuwe leden op, zodat we nu op 145 zitten. En binnenkort wordt één van onze banen vernieuwd, zodat ook onze accommoda tie dan weer bij de tijd is." Geduchte tegenstander Eigen cd Laura van Dijke zwemt zelfs sneller dan de jongens van alle scholen Of de kinderen die werden aangemoedigd, nog konden verstaan wat er tegen ze gezegd werd, of dat ze überhaupt wisten voor wie het geroep precies bestemd was, is de vraag. Want dat er veel geschreeuwd, gegild en gejoeld werd tijdens het kampioenschap schoolzwemmen maan dag in De Spetter in Tholen, is een feit. Aan supporters was geen gebrek voor de ongeveer 290 zwemmers van groep 4 tot en met 8 van negen Thoolse basisscholen. Die streden voor de eer van de school en voor die van zichzelf. Paardensport Geldig van dondeTdag 3 t/m woensdag 9 juli 2008 De kampioenen mix 2 van tennisvereniging Sint-Annaland: Martin Oosdijk, Hanna MoerlandIrene en André Verheul, aanvoerder Elisca de Jonge, Esther Arts, Roland v.d. Velde en coach-speler William Quist. De invallers Willy de Rijke, Patricia van Leeuwen en Jacqueline Bruijnzeel staan niet op de foto. Na 4 van de 7 wedstrijddagen be gon aanvoerder Elisca de Jonge aan het kampioenschap te denken. „We hadden nog geen wedstrijd verloren in de derde klas van het district Zeeland. Daarnaast was de sfeer uitstekend, want na de wedstrijd kon het op zaterdagavond nog wel eens laat worden." Elke wedstrijd bestaat uit een herendubbel, een da- mesdubbel en vier mixen. En dat zeven zaterdagen achter elkaar. Het geheim van het succes? „We heb ben twee stelletjes in de ploeg en die willen altijd samen spelen. Ze winnen ook altijd. Qua niveau zit er veel verschil in ons team met ach ten en zessen, maar toch halen we een optimaal resultaat", aldus Elis ca de Jonge. Ook de laatste wedstrijd tegen de Klappers uit Krabbendijke werd niet verloren, maar de Bevelanders dwongen wel een gelijkspel af. De Klappers hadden vier keer 3-3 ge lijk gespeeld en 2 x gewonnen, dus was er sprake van een geduchte te genstander. Aangezien het kam pioenschap bij Sint-Annaland in de zak zat en de punten niet echt be langrijk meer waren, koos aanvoer der Elisca de Jonge ervoor om deze laatste speeldag ieder teamlid mini maal 1 partij te laten spelen. Dit re sulteerde in de volgende partijen: Hanna Moerland en Elisca de Jonge in de damesdubbel, Andre Verheul en William Quist in de herendub bel, Roland v.d. Velde en Esther Arts mix 1, Andre en Irene Verheul mix 2, Martin Oosdijk en Elisca de Jonge mix 3, William Quist en Ire ne Verheul mix 4. De twee dubbelpartijen werden al lebei verloren, in de damesdubbel stond het thuisteam nog 4-1 voor in de eerste set, maar daarna werd geen punt meer gepakt en dus werd deze set met 4-6 verloren. De tweede set werd met 2-6 verloren omdat de thuispartij zelf veel te veel fouten maakte en het spel niet naar eigen hand kon zetten. In de herendubbel werd het 2-6 en 5-7. De heren van De Klappers wa ren gewoon beter, speelden agres sief tennis, wat resulteerde in winstpunten. Twee partijen ge speeld, 2 verloren. Mix 1 Esther en Roland hadden 3 sets nodig om de winst binnen te halen: eerste set 7-5 gewonnen, maar de tweede set kwam de tegenstander terug en won Krabbendijke met 4-6. De derde set werd toch nog gemakkelijk met 6-0 gewonnen door Esther en Roland. Mix 2 Andre en Irene hadden ook een driesetter nodig om winst te boeken: eerste set 7-6 via tie-break gewonnen, de tweede set 3-6 verlo ren. Een kleine dip moest worden omgezet en dat lukte in de derde set, die met 6-3 werd gewonnen. Met 2-2 kon het nog alle kanten op. winst, gelijkspel en verlies. Mix 3 Martin en Elisca. inmiddels prima op elkaar ingespeeld, wilden de reeks van 4 x winst voortzetten en gingen dan ook gemotiveerd de baan op. De eerste set werd met 6-3 gewonnen, de tweede set moesten ze van 1-5 terugkomen en dit lukte! Game na game werd gewonnen, 6 op een rij, wat dus een setwinst van 7-5 betekende en dus ook partij winst. De laatste mix van de dag, Irene en William, kon niet op tegen het team uit Krabbendijke. Vrij makkelijk won de tegenpartij met 3-6 en 0-6. Aan de reeks van 6 zaterdagen winst kwam een einde, maar met een stand van 3-3 kon een ieder le ven. De Klapper, een leuke, gezellige te genstander, bleef nog lang zitten en kon meegenieten van het buffet dat mix II Sint-Annaland had besteld bij slager Slager als afsluiting van de tenniscompetitie. De spelers uit Krabbendijke boden het kam pioensteam als felicitatie een leuk boeket bloemen aan. Klapper van de dag was de presentatie door Martin Oosdijk van een cd met het eigen mix II tennislied, ingezongen door Petra Oosdijk en Karla Wes- dorp. Vrijdagavond huldigt tennisvereni ging Sint-Annaland de drie kam pioenen en is er een barbecue voor de hele vereniging. De wedstrijd, die van 9 tot 14 uur duurde, bestond uit 25 meter school slag voor de individuele prestatie en uit een estafette. Bij het laatste on derdeel was het de bedoeling dat vijf zwemmers per school zo snel moge lijk in vrije slag naar de overkant zwommen. De groep die het eerste klaar was, had gewonnen voor de school. De jongens van de Rieburch waren het eerst klaar. Ze hadden slechts 2 minuten en 3,3 seconden nodig om één voor één over te zwemmen. De meisjes van de Regenboog deden er 2.11.59 minuten over. Beide scholen bemachtigden elk twee plaatsen in de finale en waren daarmee de grote winnaar van de schoolzwemkam- pioenschappen. Individueel zwom Laura van Dijke uit groep 6 van de Regenboog ieder een eruit. In 47,08 seconden tikte zij de muur aan. Bij de jongens was groep 8-leerling Keivin Wiens van de Eevliet het snelst. Hij deed er ruim een seconde langer over dan Van Dijke: 48,3 seconden. Opval lend is dat De Kraal niet in de top 3 van de estafetterace voorkwam. De ze school had in de individuele uit slag de meeste zwemmers op de eer ste plaats in de finale. Winnaars finale: Jongens, groep 4: Florian Tump, De Kraal, 1.04.37; groep 5: Stijn de Coninck, De Kraal,0.56.08; groep 6: Nilson van den Ouden, SmdB Sint-Annaland, 0.57.25; groep 7: Jelmer Bos, De Rieburch, 0.52.27; groep 8: Keivin Wiens, De Eevliet, 0.48.30. Meisjes, groep 4: Veerle de Smet, De Kraal, 1.06.16; groep 5: Anna Jansen, De Kraal. 1.02.23; groep 6: Laura van Dijke, De Regenboog. 0.47.08; groep 7: Margaux Damen, De Kraal, 0.49.32; groep 8: Elise Bosman, De Kraal, 0.47.21. Estafette: Jongens: 1. De Rieburch 2.03.30; 2. De Re genboog 2.16.39; 3. Ter Tolne 2.20.33. Meisjes: 1. De Regenboog 2.11.59; 2. Jenaplanschool 2.18.27; 3. De Rieburch 2.24.28. Tijdens de estafette wisselden de zwemmers elkaar zo snel mogelijk af onder luide aanmoedigingen van het publiek. Laura van Dijke (10) uit Tholen is eerste geworden bij de lange afstand zwemwed strijd van Sluis in het kanaal Hoeke-Sluis. Ze finishte in een tijd van 9.20.40 min. na de 500 meter schoolslag en haalde hier mee een vierde plaats in het totaalklasse ment. Er waren van zwemvereniging De Krab ben uit Bergen op Zoom vijf Thoolse le den bij de competitie aanwezig die deel uitmaakt van de Nederlandse open water wedstrijden Leonie Heijboer (15) uit Sint-Annaland beet 's morgens het spits af op de 2500 meter schoolslag. Het is de eerste keer dat zij deze afstand heeft gezwommen. Haar eindtijd van 47.40.08 min. was een goede prestatie en leverde haar een derde plaats op binnen haar leeftijdscategorie en een zevende plaats in het totaalklassement. Daarna startte Jacqueline Heijboer, de moeder van Leonie, bij de masters op de 1000 meter vrije slag. Ze had zich voorge nomen niet al te snel van start te gaan, aan gezien zij ook nog een 1000 meter school slag op de agenda had staan. Heijboer be reikte de finish na 17.08.94 min., goed voor een vierde plaats in haar leeftijdscate gorie en een dertiende plaats in het totaal klassement. De Thoolse Inge van Dijke (13) dook het kanaal in voor de 500 meter schoolslag. Hoewel ze voor haar gevoel niet zo goed had gezwommen, was de tijd van 9.22.17 toch goed voor een zevende plaats in haar leeftijdscategorie en een tiende plaats in het totaalklassement. Martin van Dijke uit Tholen kwam uit op de 1000 meter schoolslag bij de masters. Het grootste deel van het parcours lag hij op kop in een groep van drie. Zijn eindtijd na 1000 meter van 20.23.10 min. was ei genlijk goed voor een vijfde plaats, maar door een ongelukkige manoeuvre bij de fi nish werd hij gediskwalificeerd. Vervolgens zwom Jacqueline Heijboer op haar gemak 1000 meter schoolslag en de tijd van 24.06.88 min. was goed voor een vierde plaats individueel en een elfde in het totaalklassement. Twee springruiters van de Eendrach truiters hebben zaterdag een eerste prijs gehaald bij een oefenconcours bij manege Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet. In totaal gingen zeven ruiters gezamenlijk naar de spring- wedstrijd. Jan v.d. Slikke was met zijn 67 jaar de oudste van het gezelschap en Jan v. Dalen met 10 jaar de jongste. Alle Thoolse ruiters haalden een prijs in hun klasse. Uitslag: 60-80 cm: 1. Karin v. Dalen, Jorienta; 4. Annemiek Notenboom, Wudith; 5. Jan v. Dalen, Beauty; 6. Jan v.d. Slikke, Omira. 70 - 100 cm: 2. Kees v. Dalen, Typhoon; 3. Josje Moerland, Ohio. 100 - 120 cm: 1. Jaap Moerland, Tim. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. J. Bos en W. Bijl 33 p.; 2. mevr. J. Verbraken en J. Sprenkels 28 p.; 3. mevr. R. Vroegop 18 p.; 4. mevr. L. v. Bale en mevr. L. Verschoor 16 p.; 5. mevr. A. Hilgerson en G. Bolier 15 p.; 5. mevr. R. Bolier en W. Deurloo 15 p.; 7. mevr. C. Spren kels en mevr. N. Deurloo 13 p.; 8. mevr. H. Schot en D. Lindenberg 9p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. M. Dane en mevr. W. Lutt 28 p.; 1. mevr. J. Nijstad en C. v. Gorsel 28 p.; 3. mevr. T. Breure en W. Bijl 22 p.; 4. J. Bijnagte en C. Breure 21 p.; 5. mevr. A. Poot en A. Wiel aard 20 p.; 6. mevr. B. Bijnagte en A. Wielaard 14 p.; 7. mevr. W. Kloet en mevr. A. Bocxe 10 p. UITZOEKEN MAAR! Diverse merken, diverse smaken... deze week per fles I .lajrÏÏuriW I a HARTE VELT JONGE JENEVER liter BOLS VIEUX liter BOLS JONGE JENEVER liteT JAGER MEISTER o,7 liteT GLEN TALLOCH WHISKY o,7 liter PISANG AMBON o,7 liteT PARADE VIEUX liteT SMIRNOFF WODKA o,7 liteT SAFARI LIKEUR o,7 liter PASSOA LIKEUR 0,7 liter MALIBU LIKEUR o,7 liter BOSWANDELING LIKEUR o,7 liteT F-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13