Colinda 'kwam, zag en overwon' vwo Rabobank doet het verrassend goed, nu de bereikbaarheid nog 90 mille voor museum van de menselijke maat Thoolse ledenraad compleet met 3 nieuwe leden Donderdag 19 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Calvijn college Krabbendijke Calvijn college Goes 't Rijks B.o.Z. Prins Maurits Prinsentuin college Markiezaat college Mollercollege Steenbergen Mollerlyceum B.o.Z. Roncalli B.o.Z. Diversen Met klinkende resultaten over 2007 was het voor direc tievoorzitter Henk Bezemer mooi binnenkomen op de eerste Thoolse ledenvergadering van Rabobank Ooster- schelde. Een forse groei van de financieringen en spaar- middelen, stijgende marktaandelen en een sterk gestegen resultaat klonk de 40 leden en een tiental medewerkers als muziek in de oren. Maar de telefonische bereikbaar heid moet beter. „Wees niet tevreden tot u tevreden bent", zo stak de voorzitter van de raad van commissa rissen, Thijs Bierens, de klagende leden een hart onder de riem. Pratende geldautomaat Trots Sint-Maartensdijk Wanhoopsoffensief Primeur Van Gurp in bestuur Christoffel Gratis rondvaart Krabbenkreek Aan de vestiging Kerkpolder van het Calvijn college in Krabbendijke zijri de volgende Thoolse leerlingen geslaagd voor het vmbo-examen. BASISBER. BOUWTECHNIEK Oud-Vossemeer: Andries Kersber gen. Sint-Annaland: Corné van den Doel. Jarco Goedegebuure. Jochem van der Klooster. Stavenissc: Gèrald Janssen, Han de Vos, Sjaco de Vos. Poortvliet: John Bogert. Sint-Philipsland: Lauwrens Lig- tendag. BASISBER. INSTALEKTRO Tholen: Joost Geluk. Stavenisse: Jan van Dommele. BASISBER. METAALTECHNIEK Tholen: Henk van Binsbergen. Sint-Annaland: Christiaan van Dij- ke. Leenden van der Klooster. Stavenisse: Danker Bentschap Knook. Jan Priem. Sint-Maartensdijk: John Gunter. Scherpenisse: Ramon Elenbaas, Aalt Smit. Gert Jan Uijl. Poortvliet: John van Dijke. BASISBER. HANDEL EN VER KOOP Tholen: William den Boef. Chris tian Joppe. Daan van de Ree. Sint:Philipsland: Benjamin van Westen. BASISBER. ZORG EN WELZIJN Tholen: Cindy Bruijnzeel. Oud-Vossemeer: Henrieke Aar- noudse, Marijke Aamoudse, Caro line van Houdt. Stavenisse: Alexandra van den Ber ge, Mirjam van Dijke, Willeke Dorst. Rachelle van Haaften, Aline Klippel, Mariëlle de Vos. Sint-Maartensdijk: Marjolein Be velander. Scherpenisse: Marisca van Poort vliet. Jantine Rijstenbil. Poortvliet: Miranda Andriesse. Sint-Philipsland: Jacqueline Glas bergen. KADERBER. BOUWTECHNIEK Tholen: Hans Schot. Sint-Annaland: Daan van Dijke. Stavenisse: Wilbert Vos. Poortvliet: Wilmar Elenbaas. KADERBER. INSTALEKTRO Stavenisse: Marijn Oosdijk, Wil lem-Jan Wesdorp. Scherpenisse: Kees Andriesse, Ru- die Kleppe. KADERBER. METAALTECH NIEK Oud-Vossemeer: Jelle Ottema. Sint-Annaland: Mattheo Baaij, Laurens den Engelsman, Willem Goedegebuure. KADERBER. HANDEL EN VER KOOP Tholen: Ellis Deurloo. Scherpenisse: Bram Bazen, Mauri ce Uijl. KADERBER. ZORG EN WEL ZIJN Oud-Vossemeer: Bas van Beelen. Scherpenisse: Pauline Andriesse, Marlise Elenbaas, Marinda Tijssen. Sint-Philipsland: Merlijne Kunst, Cora Reitsma. Aan het Calvijn college in Goes zijn de volgende leerlingen geslaagd. VWO Tholen: Anton van Oudenaarde, Jo- han Polak, Miriam Verwijs, Arjan van de Waerdt, Elise Walpot. Sint-Maartensdijk: Kees Knuist. Scherpenisse: Martijn Bazen, Christiaan Cornet, Gerwin Harm- sen. Poortvliet: Thamara van Dam. HAVO Tholen: Maarten Hoftijzer, Suzan- na Kroes, Jeffrey Schipper, Petra Verwijs. Oud-Vossemeer: Annemarie de Rooij. Sint-Annaland: Lydia de Rooij, Leonard Schellingerhout. Stavenisse: Klaas-Jan Priem, Har- men de Rijke, Leendert Rooze- mond, Hans de Vos. Sint-Maartensdijk: Jan Pieter Be velander, Jeromy van Houdt. Aan de regionale scholengemeen- Bij Colinda Lindhoud aan het Stenepad in Sint-Maartensdijk ging de Zeeuwse vlag uit. De 18-jarige Colinda Lindhoud uit Sint-Maartensdijk slaagde aan het Mollerlyceum in Bergen op Zoom voor het vwo-diploma. Aan het Stenepad ging de Zeeuwse vlag uit. Maar bij de familie Lindhoud gebeurde dat niet aan de voorkant van de woning maar aan de achterzijde. Immers het Stenepad is een doodlopend weggetje waar weinig mensen komen. De vlag, haar schooltas en een aantal boeken hingen aan de achtergevel zodat voorbijgangers op de Provincialeweg konden zien dat ze geslaagd was. Colinda koos voor het profiel cultuur en maatschappij. Ze vond het examen 'wel te doen', zegt ze. ..Voor sommige vakken waarvoor ik slechter had gepresteerd vóór het examen, kreeg ik betere cijfers." Dat gold voor aardrijkskunde en economie. Ze haalde voor alle vakken een voldoende. Voor twee vakken zelfs een acht: wiskunde en beeldende vorming. Ze schreef een scriptie over Ceasar onder de titel Veni vidi vici. de beroemde uitspraak van de Romeinse veldheer: ik kwam. ik zag en ik overwon. Colinda deed dat op het Mollerlyceum. Donderdag werd de uitslag bekend, maar Colinda bleef er niet voor thuis. Ze ging gewoon werken als schappenvuller bij Cl (XX) in Sint-Annaland. In september gaat Colinda naar de Radboud Universiteit in Nijmegen om er bedrijfscommunicatie te gaan studeren. Ze vond het niet gemakkelijk om een keuze te maken omdat er zoveel verschillende mogelijkheden zijn. „Maar ik wilde sowieso wat met talen doen." Latijn vond ze op school een leuk vak. „Wat anders dan anders." Ze heeft nog geen woonruimte gevonden in de stad aan de Waal. maar staat wel al ingeschreven voor stu dentenhuisvesting. Hoog op de lijst omdat ze van ver moet komen. V schap 't Rijks in Bergen op Zoom zijn de volgende leerlingen ge slaagd. HAVO Tholen: Joris van Dijke, Sam Ver straten. Oud-Vossemeer: Stan Abma, Renske van den Berg, Alex Haver- mans, Nora Westerweel. Sint-Annaland: Anouk Fase, Mi reille van der Klooster, Nick Over- beeke. Poortvliet: Arné van Tiggele Sint-Philipsland: Jasper Quist. VWO Oud-Vossemeer: Hossein Al Mah- moedi, Jarco Havermans. Pieter La- ban. Niels van der Linde. Sint-Annaland: Angela van de Re- pe. Stavenisse: Michael Poot. Sint-Philipsland: EricVermeij. Aan de chr. scholengemeenschap Prins Maurits te Middelharnis slaagden de volgende leerlingen. VMBO BASISBER. ECONOMIE Sint-Philipsland: Samantha Mol. BASISBER. ZORG EN WELZIJN Sint-Philipsland: Lieke Houdé, Danielle Neele. Martineke Suurlant. KADERBER. ZORG EN WEL ZIJN Tholen: Rhodé van der Eist. Sint-Annaland: Marjolein de Rooij. Poortvliet: Jolita Elenbaas. THEORETISCHE LEERWEG Sint-Annaland: Arjan van Tiggele. HAVO Tholen: Eric Ruiter, Judith Schenkel. Sint-Annaland: Alieke Vroegop, Patty Weijler. Sint-Philipsland: Adriaan van Winkelen. Anna Jacobapolder: Mariëlle Ti- chem. VWO Tholen: Rik Zwalua. Sint-Annaland: Veerle Lammers. Sint-Philipsland: Danny Tichem. Aan het Prinsentuin college in Hal steren zijn de volgende leerlingen geslaagd voor vmbo. Tholen: Sanne Kloos (basisber. leerweg), Kevin Schuit (kaderber. leerweg). Oud-Vossemeer: Wendy Beens (kaderber. leerweg). Ellen Raats (theor. leerweg). Sint-Maartensdijk: Imasha van Beelen (kaderber. leerweg). Scherpenisse: Milo Oppelaar (theor. leerweg). Sint-Philipsland: Kim Wallet (ka derber. leerweg). Aan het Markiezaat college in Ber gen op Zoom zijn geslaagd voor vmbo. Tholen: Bart Bal. Denny Bosmans, Noortje Hashem, Soumia el Jilali, Farha Tihani, Ruben Verduit, Linda van der Zwan. Oud-Vossemeer: Jeffrey Hoekstra, Emy Hommel, Anouk van der Zande. Sint-Annaland: Febe Noordijk. Josje Quaak. Sint-Maartensdijk: Lionel van Kampen, Lydia Verhelst. Scherpenisse: Claudia van Dijke. Mark Elenbaas. Aan het Mollercollege in Steenber gen zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het vmbo-examen. Sint-Philipsland: Meivin Trils- beek. Oud-Vossemeer: Anthony de Pauw. Stavenisse: Wouter de Wilde. Aan het Mollerlyceum in Bergen op Zoom zijn de volgende leerlingen geslaagd. VMBO (THEOR. LEERWEG) Tholen: Cassandra Bom, Reinier van Dis. Renée Elenbaas, Aijan Vos. Sint-Annaland: Amanda van Leer dam. Stavenisse: Johnny van Poortvliet. Sint-Maartensdijk: Melissa Lier, Giséla van de Ree. Kevin Verwijme- ren. Poortvliet: Sherwan Aziz. Ashwin Timmerman. Joost Winkel. HAVO Tholen: Wesley de Bruijn, Rachel van Egeraat. Sint-Annaland: Marjolein Moer land. Nikki den Ouden, Elita Velle- koop. VWO Tholen: Vincent van der Male, Da- niëlle Ouwersloot. Sint-Maartensdijk: Colinda Lind houd, Michelle Muller, Marieke de Rooij. Scherpenisse: Ruben Stapel. Aan de Roncalli scholengemeen schap in Bergen op Zoom zijn ge slaagd. VMBO (THEOR. LEERWEG) Tholen: Laurens Bovenberg, Frede- rique Schrijver. Nick van de Velde. Oud-Vossemeer: Nick Wolvekamp. Poortvliet: Jolinda Hoogerbrugge. Anna Jacobapolder: Timo van den Bogaard. HAVO Tholen: Jochem van Dijke. Oud-Vossemeer: Samira Verhees. Sint-Annaland: Bianca Ridderhof. Sint-Philipsland: Joëlle van Wes ten. VWO (ATHENEUM) Oud-Vossemeer: Rita van Til- beurgh. Sint-Maartensdijk: Martijn van Damme. Björn Franken uit Oud-Vossemeer is aan het Mollercollege Zuidwest hoek geslaagd voor vmbo basisbe roepsgerichte leerweg. Amanda Bout en Jessica van de Vel de uit Tholen zijn geslaagd voor vwo aan het gymnasium Juvenaat in Bergen op Zoom. Florence van Twist uit Sint-Maar tensdijk is geslaagd voor vmbo ba sisberoepsgerichte leerweg aan het Groencollege in Goes. Aan het Luzac college zijn ge slaagd: Vonne van der Meer uit Tholen voor vwo, en Elisabeth Ge luk uit Sint-Annaland, Philippe Janssen en Anne-Claire Janssen uit Sint-Maartensdijk voor havo. Hah van der Male uit Tholen zei ten aanzien van de telefonische bereik baarheid sinds de fusie van 1 maart veel moeilijkheden te ondervinden. „Het is allemaal veel te omslach tig." Rinus de Korte uit Tholen, nog dichterbij het vuur als lid van de le denraad, had het maandagmorgen zelf aan den lijve ondervonden. „Ik noemde een naam van een Thool se medewerker en de telefoniste in Goes zei me: die werkt niet in Tho len. De telefoniste moet het visite kaartje van het bedrijf zijn, maar dat werkt nu nog niet goed", aldus de Korte, die pleitte voor het doorge ven van doorkiesnummers aan klan ten. „Dan heeft de telefoniste min der werk en spreek je direct degene die je moet hebben. Dat werkt snel ler en beter." Bierens, die de ledenvergadering maandagavond in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer leidde, zei dat de raad van commissarissen veel aan dacht aan de betere telefonische be reikbaarheid gaat schenken. Er moéten volgens hem doorkiesnum mers komen. „U moet snel en direct geholpen kunnen worden. Het prin cipe moet ook zijn dat als u Jansen wil, Jansen ook aan de telefoon krijgt en niet Pieterse." Directievoorzitter Bezemer erkende dat de telefonische bereikbaarheid na de fusie een minpunt was. Veel medewerkers verhuisden van kan toor en de apparatuur voldeed niet aan de verwachtingen. „Niet alles bij de integratie van 400 medewer kers, middelen en processen op 22 kantoren is goed gegaan. Dankzij de inzet van onze mensen zijn er echter geen grote uitglijders geweest. De post op de juiste plek zien te krij gen. was een behoorlijke klus. Met de telefoon hebben we aanlooppro blemen. Het was soms niet bekend wie waar zat. De telefonische be reikbaarheid moet nu voor de zo mervakantie 100% in orde zijn. We kieken daarbij nadrukkelijk niet voor menu's (een computerstem geeft dan aan welk cijfer je voor welke afdeling of product moet in toetsen) maar voor mensen." Bierens vulde aan dat klanten die met vragen blijven zitten over de bereikbaarheid, de Thoolse rayondi- recjeur Rini Mathijssen niet moeten ontzien. „Grijp hem bij de lurven en wees niet tevreden tot u tevreden bent." Van der Male was dat duidelijk nog niet. „Behalve goed bereikbaar, moeten er ook specialisten zijn die van wanten weten", aldus het kriti sche Thoolse banklid, dat in de pau ze Mathijssen meer details zou ge ven over zijn persoonlijke ervarin gen. Complimenten waren er ook van Chris Koopman, die het bankbe- stuur namens de inwoners van Sint- Maartensdijk bedankte voor de ver lichting van de toren van de Maartenskerk. Koopman had nog een wens. Hij pleitte voor pratende geldautomaat voor een kwetsbare groep klanten. „Als er een geldautomaat vervangen moet worden, bekijken we of het zinvol is", liet directeur Bezemer weten. „Dan komt er zeker 1 in Goes?", zo kreeg Jan Boers uit Oud-Vossemeer de lachers op zijn hand. Bierens zei dat de pratende geldautomaten in Peru - waar zijn zoon werkt - een geweldig succes zijn voor de analfabeten die daar nog veel zijn. De aanvulling van de Thoolse le denraad met 3 mensen (5 waren er al zonder invloed van de leden bij de fusie benoemd) was een formali teit. Er waren geen tegenkandidaten ingediend, zodat de door het bestuur geselecteerde kandidaten zonder enige stemming werden aangeno men. Kees Bijl uit Poortvliet (1971) Annie Deurloo-van de Velde uit Tholen (1934) en Miranda Jansen- Pleune (1975) uit Sint-Annaland maken de Thoolse ledenraad van de Rabobank Oosterschelde compleet. Ze vertegenwoordigen respectieve lijk de agrarische sector, de ouderen en de detailhandel. De Tholenaren zitten samen met hun collega's van Beveland en Schouwen-Duiveland in de centrale ledenraad, die nu uit 28 leden bestaat en wanneer Rabo bank Kapelle bij de fusiebank aan sluit zelfs uit 32 mensen. De leden raad is het hoogste orgaan van de bank en is te vergelijken met de al gemene vergadering bij de Rabo bank Tholen. De ledenraad stelt de jaarrekening vast, benoemt de leden van de raad van commissarissen en stelt hun vergoeding vast. Ook sta tutenwijzigingen behoren tot de ver antwoordelijkheid van de ledenraad. Bovendien bevordert ze de invloed en betrokkenheid van de leden. De Thoolse bankmedewerkers kon den kandidaten voor de ledenraad naar voren schuiven en ook de leden zelf konden zich kandidaat stellen. Uit de diverse mensen maakte de di rectie een keuze in overleg met de 5 al eerder benoemde leden van de raad. Daarbij werd gekeken naar spreiding over verschillende be roepsgroepen, leeftijd, woonplaats en geslacht. „We zijn goed geslaagd in onze keuze", stelde directeur Be zemer tevreden vast. „Buitenge- De Thoolse ledenraad van de Rabobank Oosterschelde is sinds maandagavond compleet met de verkiezing van de laatste 3 leden, v.l.n.r. Leen Geluk uit Sint-Philipsland, Rinus de Korte en Annie Deurloo-van de Velde uit Tholen, Harm-Jan van Dijke uit Sint-Philipsland. Miranda Jansen-Pleune uit Sint-Annaland, Kees Bijl uit Poortvliet en Iza Lindhout-Theunisse uit Tholen. Jaap Kloet uit Sint-Maartensdijk ontbreekt op de foto. woon trots zijn we op de vijf man nen en drie vrouwen van de Thoolse ledenraad. De niet gekozen kandi daten zullen we mogelijk nog bena deren voor andere taken bij onze bank. want wellicht komen er nog klankbordgroepen." Het hoofdkantoor van Rabobank Oosterschelde in Goes wordt mo menteel verbouwd. Nu een andere huurder is vertrokken, gaat de Rabo het hele pand in gebruik nemen en dat komt goed uit. Tijdelijk dienen kantoren in Nieuwerkerk en Hein- kenszand als opvang. Speerpunten voor 2008 is het totstand brengen van een goede integratie, het ver sterken van de dichtbij situatie, het verhogen van de al grote marktaan delen, het verhogen van de effectivi teit (meer doen met minder mensen) en bij al die veranderingen alles nog onder controle houden. Directeur Bezemer zei dat er kri tisch gekeken wordt naar het kan toor aan de Markt in Sint-Maartens dijk. dat als hoofdkantoor voor Tholen dienst doet. „In de loop der jaren zijn er allemaal stukjes bijge bouwd, zodat de indeling niet de meest efficiënte situatie is.. Je kunt erin verdwalen." De tijdelijke kan toren die achter het bankgebouw vlakbij de Maartenskerk waren ge plaatst, worden zaterdag verwij derd. Door de fusie is de admi nistratie naar elders verhuisd, waar door er nu flink wat ruimte is. Naast het kantoor werden in het verleden verschillende naastgelegen huizen aangekocht om de ruimtenood op te lossen, maar het kan zijn dat er in de toekomst van die woningen weer verkocht worden. Algemeen directeur Bezemer meld de trots, in alle banksectoren op Tholen en Sint-Philipsland markt leider te zijn. „We kunnen echter niet lui achterover hangen, want die positie moeten we steeds verdedi gen. En de concurrentie is sterk. Dat verbaast ons wel gezien de krediet crisis. De andere banken zijn met een wanhoopsoffensief bezig. Hoe wel er minder huizen worden ver kocht, is ons marktaandeel op de hypotheekmarkt gestegen naar 30%. De eerste vijf maanden van 2008 gaven een voortgaande groei te zien. maar niet zo sterk als vorig jaar. We zijn en blijven de grootste bank in het Oosterscheldegebied". zei Be zemer. De bank bedient 76.498 particuliere klanten en 7128 bedrijven. Het ba lanstotaal steeg vorig jaar tot 2,5 miljard euro. Hoewel de Rabobank Tholen vorig jaar nog zelfstandig was, zi jn er nog geen afzonderlijke cijfers over 2007 beschikbaar. Wel presenteerde de directievoorzitter voorlopige cijfers over 2007 van de fusiebank. dus zo wel Tholen, Beveland als Schou wen-Duiveland. De financieringen (hypotheken en andere leningen) stegen van 1.8 miljard euro in 2006 naar bijna 2 miljard vorig jaar. Er werd ook veel meer gespaard: ruim 1 miljard euro tegenover 959 mil joen in 2006. Ook de andere schul den aan cliënten namen toe van 581 naar 603 miljoen euro. De algemene reserve groeide van 150 naar 162 miljoen euro. De rentewinst is nog altijd de be langrijkste inkomstenbron voor de bank. Er was hier sprake van een stijging van 46 naar 49 miljoen eu ro. De provisies stegen minder snel, maar ook hier was sprake van een toename van 13 naar bijna 14 mil joen euro. De totale baten stegen daarmee van 59 naar 63 miljoen, Rabobank Oosterschelde wist de kosten in bedwang te houden. De personeelskosten daalden bijna 4 ton tot 24 miljoen euro en de totale lasten liepen ook terug van 43 naar 42 miljoen. De stroppenpot werd royaal aangevuld en daar deed de voorzichtigheid door de kredietcri sis zich kennen. „De situatie is nog altijd niet normaal", zei Hans ten Cate (scheidend bestuurder van Ra bobank Nederland) vorige week nog. „De meeste banken houden zich heel stil, ze zijn erg zenuwach tig-" De Oosterscheldebank vulde de stroppenpot vergeleken met 2006 met dik 5 miljoen euro aan en kon daarmee meer dan 17 miljoen euro ten laste van de brutowinst brengen. Het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk krijgt voor de uitbreiding 90.000 euro van de Rabobank. Daarvan is de helft afkomstig van de Zeeuwse ban ken waaronder de Rabobank Ooster schelde en de andere 45 mille van Rabobank Nederland. Dat werd maandagavond bekend gemaakt in Oud-Vossemeer, waar Ria Geluk van het watersnoodmuseum een presenta tie hield tijdens de ledenvergadering van de Rabobank in de Vossenkuil. Thijs Bierens, voorzitter van de raad van commissarissen van de fusiebank, zei dat de subsidie een hele nuttige bijdrage was om samen waakzaam te zijn. Hij prees de inzet van Ria Geluk als goede ambassadeur van het water- snoodmuseum. Is er nu nog slechts 1 van de 4 caissons die in 1953 het gat in de dijk bij Ouwerkerk moest dich ten als museum ingericht, volgend jaar moeten ook de drie andere cais sons toegankelijk zijn voor het pu bliek. Naast het verleden krijgen ook het heden en de toekomst aandacht. „Het gaat om een bewustwordings proces dat we beneden de zeespiegel wonen en dat we wakker zijn en blij ven", zei Ria Geluk. „In tegenstel ling tot het meer op de techniek ge richte Neeltje Jans - dat ook meer een attractiepark is - hebben wij een mu- waarover geen belasting betaald hoefde te worden. De nettowinst kwam vorig jaar uit op 12,7 miljoen euro tegenover 8,5 in 2006. Een winststijging van meer dan 4 mil joen euro. „Daar zijn we trots op en daar zijn we blij mee, maar we heb ben het ook nodig om onze solvabi liteit op peil te houden. Maar winst staat niet centraal voor ons, want we hebben geen aandeelhouders. Het gaat ons om klantwaarde. We gaan niet voor het snelle gewin, maar voor een langdurige relatie", zei Bezemer. Tholen had maandagavond de pri meur van de afdelingsvergaderin gen. Gisteravond waren Goes/Bor- sele en Reimerswaal afzonderlijk aan de beurt, volgende week dins dag sluit Schouwen-Duiveland de rij. De voorzitters van de raad van commissarissen (Thijs Bierens) en de directie (Henk Bezemer) leiden de afdelingsvergaderingen, maar Bierens zei maandagavond in Oud- Vossemeer dat niet duidelijk is of dat in de toekomst zo blijft. De af deling Tholen bijvoorbeeld kan ook een eigen voorzitter kiezen. Er zijn ook twee Thoolse leden van de raad van commissarissen: Tom van Gurp uit Sint-Maartensdijk en Piet Geu ze uit Tholen. De verwachting is, dat er in de tweede helft van het jaar geen Thoolse ledenvergadering meer wordt gehouden. De ledenraad moet de komende maanden eerst gaan functioneren nu die op volledi ge sterkte is. Een goede dienstverle ning, inclusief de telefonische be reikbaarheid. heeft echter prioriteit bij de directie van de Rabobank Oosterschelde. seum met een educatieve inslag. Aan de ene kant herinnerend aan de 1836 slachtoffers van 1 februari 1953 en aan de andere kant om de bewustwor ding dat we leven met water te accen tueren. We zijn dan ook het museum van de menselijke maat." De uitbreiding kost 3 miljoen euro (daarvoor zijn er al 45 sponsors) en moet volgend jaar Pasen klaar zijn. Een caisson is 60 meter lang. 15 m breed en 20 m hoog. Twee films ga ven daar in de Vossenkuil een nog be ter beeld van. Het watersnoodmuseum is een natio naal monument en 1 van de best be zochte Zeeuwse musea met een be zoekersaantal van 27.500 vorig jaar. „En we zitten nu al 25% boven de aantallen in dezelfde periode van vo rig jaar", meldde Ria Geluk. „Twintig procent van de bezoekers zijn school kinderen. Als de uitbreiding volgend jaar klaar is, verwachten we 40.000 bezoekers." Tom van Gurp uit Sint-Maartensdijk is vice-voorzitter geworden van het bestuur van de nieuwe parochie Sint- Christoffel die is ontstaan na het sa menvoegen van de vier rooms-katho- lieke parochies van Tholen, Oud-Vossemeer. Lepelstraat en Hal steren. Dat kreeg onlangs zijn beslag. In de jaren negentig kwam de samen werking tussen de parochies van Tho len en Oud-Vossemeer op gang. Het proces voor samenwerking met Le pelstraat en Halsteren met de Thoolse parochies werd versterkt vanaf 20Q4, toen de stuurgroep bestuurlijk overleg in het leven werd geroepen. In april 2007 besloten de vier parochies tot samenvoeging. Officieel werd het verzoek op 29 april aan bisschop Jo hannes van den Hende overhandigd. De fusie is nu een feit. Voorzitter van het nieuwe bestuur is pastor Han Ak kermans. penningmeester is Bart Nefs uit Halsteren, bestuursleden zijn Kees Hooghiemstra uit Lepelstraat en Gerard Kuypers uit Halsteren. Morgen (vrijdag) kunnen er honderd mensen gratis met de Frisia een rond vaart maken op de Krabbenkreek bij Sint-Annaland. De gasten zijn nodig voor het tv-programma de Zeeuw van Vlaanderen van Omroep Zee land. Dinsdag was Coby Hoogstad van de Frisia gevraagd er aan mee te doen, maar dan moesten er wel hon derd mensen op de boot aanwezig zijn, waarvan er dertig met een fiets. „Het verzoek heeft ons verrast. We hebben toegezegd mee te doen, maar waar haal ik zo gauw honderd men sen vandaan?" Het inschepen is om twaalf uur in de haven van Sint-An naland. Om half één gaan de trossen los. De rondvaart duurt ongeveer an derhalf uur. Aanmelden kan via 06- 53470330.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 5