Vierdaagse nadert 500 deelnemers Plaatselijk nieuws Verenigingen steunen OVM n Orgeltocht doet drie kerken aan Eén prijs voor kaartje zwembad .itJtl' Zomerconcerten stadhuis Tholen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 juni 2fl08 Verdachte doodslag 4 CENT KORTING op benzine Auto gestolen Jeugddag OVM Dijkbrandje De Schalm: 1600 euro voor India Avondwandelvierdaagse Pogingen inbraak Kleuters naar theater Oosterscheldevissers Reis Oosterscheldeschool Rommelmarkt Van Prinstererschool op schoolreis Koppelwedstrijd Zeebaars Bouwcommissie kerk Geslacht in eigen slagerij Man lichtgewond VVD: Grote projecten evalueren Peuterspeelzaal Natte laarzentocht over de schorren i Aardappelprijs daalt Tholen Een 24-jarige inwoner wordt ver dacht van poging tot doodslag. De man. die ontkent, is zaterdagavond rond negen uur door de politic aan gehouden. Hij zou met een quad zijn ingereden op een 42-jarige man uit het Belgische Maaseik. De Tholenaar is overgebracht naar de gevangenis Torentijd in Middel burg. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij irdtrr tankbeurt GRATIS legels of jirmil». Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Tussen zaterdagmiddag één uur en dinsdagochtend half twaalf is in de Bosstraat een personenauto gesto len. De eigenaar deed aangifte van de diefstal bij de politie. Het gaat om een blauwe Seat, type Cordoba. M OudVossemeer Zaterdag houdt de Oud-Vossemeers muziekvereniging een dag die in het teken staat van de jeugd, 's Morgens zullen er interne examens worden afgelegd door de leerlingen van O.V.M. 's Middags zal vanaf twee uur een rondgang door het dorp wor den gemaakt, waaraan de kinderen van peuterspeelzaal de Pluus en de leerlingen van de drie basisscholen deel kunnen nemen. Zij hebben ge durende de lessen van de afgelopen weken op school gewerkt aan het maken van een eigen muziekinstru ment en kunnen dit tijdens de rond gang tonen en laten horen aan de in woners van Oud-Vossemeer. Start is vanaf het schoolplein van de Ark aan de Burg. Versluijsstraat. Aansluitend aan de rondgang zal het opleidingsorkest samen met leerlin gen en blokfluitgroep een concert geven in de Vossenkuil. Na dit con cert is er gelegenheid voor de kinde ren van de basisscholen om nader kennis te maken met een instrument en informatie in te winnen over de vereniging, zowel voor de fanfare, de majorettes als het tamboerkorps. De brandweer van Tholen gaat er van uit dat het brandje op de voor malige zeedijk, tusen de Hollaere en de Van Haaftenpolder is aange stoken. Vorige week woensdagmid dag rukte de blusgroep van Tholen om vijf voor half vijf uit na een melding De rook was al van ver te zien. De brandweerlieden gebruik ten vuurzwepen om het brandje te blussen. Stavenisse Zeventig kinderen van De Schalm liepen onlangs een marathon voor India. Vol overgave liepen groot en klein hun rondjes op de sintelbaan van sportpark Rozenoord in Bergen op Zoom. Meedoen, de Olympische gedachte .stond voorop, maar wel met het doel om zo veel mogelijk geld bijeen te lopen voor de kinde ren in India. Ankie en Richard Priem dragen de NAZ Foundation in India een warm hart toe. Ze ondersteunen de inspan ningen die er gedaan worden om kansarme kinderen een toekomst te bieden. De school werkt daar aan mee met een sponsorloop tijdens de olympische sportdag van de school. Meester Gerrit heette alle sporters en supporters welkom in het sta dionnetje van atletiekvereniging SPADO. De dag begon met een vlaggenparade. Iedere groep had voor deze gelegenheid een land uit gekozen. Met stralende gezichten liepen 'de atleten en hun teamcap tains' langs de hoofdtribune. Mees ter Rick, gaf het startsein. Naast de gebruikelijke olympische atletiekon- derdelen (verspringen, sprint, 400 m hardlopen, hoogspringen en balwer- pen) beoefenden de kinderen ook nieuwe takken van sport. Zo wor stelden ze zich een weg over de hin- dernisbaan. scholen ze op een doel dat in vakken was verdeeld, sjouw den ze met een emmer zand en reden ze rond met een kruiwagen gevuld met haardhout. Het omgooien van bloempotten was een feest voor de kleintjes Zij moes ten ook nog eens proberen om hun evenwicht te bewaren op de klossen waar ze mee rondliepen. Op het koningsnummer, de mara thon begonnen de deelnemers goed opgewarmd aan hun rondjes. Aange moedigd door ouders en leerkrach ten. Ze hadden slechts één doel voor ogen: zo veel mogelijk rondjes voor India! Toen het eindschot had ge klonken maakte meester Gerrit aan Ankie en Richard Priem de op brengst bekend. Er was 1600,- door de kinderen bijeen gesport. Dit bedrag zou nog wel eens wat hoger uit kunnen vallen nu de kinderen meer rondjes liepen. Ankie en Ri chard waren onder de indruk. Ze zullen er zorg voor dragen dat het geld goed terecht komt. Na de sponsorloop werden de laatste atletiekonderdelen van de olympi sche spelen afgewerkt. Er werd ge streden om de bekers voor de beste drie atleten van iedere combinatie groep. rtsd///Tj Sint-Maartensdijk Maandag begint de avondwandel vierdaagse van het evenementenco mité Smalstad. De afstanden zijn steeds ongeveer 5 en 10 kilometer. Op verkeersgevaarlijke plaatsen zul len hulpverleners de wandelaars vei lig laten oversteken. Bij warm weer zal voor voldoende water en eventu ele andere hulp worden gezorgd. Zo als gewoonlijk worden versnaperin gen verstrekt op de diverse controlepunten. De inschrijving en het startpunt zijn elke avond bij caf etaria Het Centrum op de Haven. De vertrektijd is steeds vanaf 18.30 uur. Het inschrijfgeld is 2,50 maar op vertoon van de ECS-donateurskaart en voor groepen met tien of meer deelnemers 2,- per persoon. Als beloning voor tenminste drie avon den wandelen is er een herinnerings medaille, of een nummer om erop te bevestigen. Het is niet verplicht om vier avonden mee te wandelen. Wan neer het Nederlandse elftal nog in de race is voor het Europees kampioen schap voetbal, dan is er op woens dag de Oranjeavond: de lopers wor den uitgenodigd om in het oranje gekleed te verschijnen. Voor de ori gineelste oranjewandelaar is er een taart in een 'verrassende' kleur be schikbaar. Op donderdag zal mu ziekvereniging Euterpe als slot van de laatste wandelavond een muzika le intocht verzorgen. De politie stelt een onderzoek in naar een aantal inbraakpogingen in het dorp. Tussen vrijdagmorgen 6 juni en woensdagochtend 11 juni is dat gebeurd. Vijf bewoners van de Pres. Rooseveltstraat hebben inmid dels aangifte gedaan. Bij elk daarvan is geprobeerd een deur open te bre ken. Het schadebedrag is onbekend. De groepen 1 en 2 van de Rieburch vertrokken donderdagmiddag naar Kruiningen om naar het jeugdtheat- her 'De wonderbaarlijke geschiede nis van Betje Bloem' te gaan. Dat het pijpenstelen regende kon de pret van de kleuters niet drukken, de dubbellange bus zorgde voor dubbel plezier. In Kruiningen wachtte de kleuters een steeds wisselend decor van een gezellig huisje waar de jarige Betje Bloem zich klaarmaakt voor haar vi site. Ze poetst haar huisje, neemt een frisse douche (wat een vreemd water komt er uit de kraan... het lijken wel draadjes...) en trekt haar mooiste bloemetjesjurk aan. Maar al wie er komt, geen verjaardagsvisite. Betje valt, na lang wachten, voor haar kapotte televisie in slaap. Maar dan komen de 'televisiemannetjes' plotsklaps in haar huisje. Van boe ven worden ze clowns, worden ze koks, worden ze obers. Er gebeurt van alles; wat is er op de televisie en wat gebeurt er echt in haar huisje? Wat een verwarrende situatie. Als de appeltaart dan ook nog ontploft ver anderen de mannetjes uiteindelijk 'gewoon' weer in Arie en Bak (de bakker) en Melk (de melkboer) en Post (de postbode). De kleuters genoten van de geweldig grappige maar soms ook een beetje gevaarlijke situaties, waarin elke mi nuut wat te zien en te horen viel. E. Learbuch heeft zaterdag de ze vende wedstrijd van de Oosterschel devissers gewonnen. Uitslag: 1. E. Learbuch; 2. H. Kloet; 3. P. Polder man; 4. F. Boom; 5. B. Beringer; 6. A. Goedegebuure; 7. Sj. Lindhout; 8. P. Tröster; 9. C. Andriesse; 10. C.v.d.Velde. De volgende wedstrijd is op 11 juli van 21.00 tot 24.00 uur. Scherpenisse Maandag gingen de groepen 1 t/m 6 van De Oosterscheldeschool op schoolreis naar Mechelen. Dit jaar stond de schoolreis in het teken van techniek. Om half negen werden de kinderen uitgezwaaid door vaders, moeders, broers en zussen, 's Ochtends be zochten de kinderen Technopolis in Mechelen in België. De groepen 1 t/m 3 gingen aan de slag in het kin- der-doe-centrum. Daar konden zij onder meer daken leggen met dak pannen. een kijkje nemen in een am bulance, werken in een supermarkt, grote blokken tillen met een hijs kraan. De kinderen van 4 t/m 6 werden ont vangen in het auditorium van Tech nopolis en na een korte uitleg moch ten zij zelfstandig alles gaan ontdekken in de grote 'ontdekhal'. Er waren enkele thematentoonstel lingen, naast alle andere vaste on derdelen. Zo was er een tentoonstel ling over de Olympische Spelen waar de kinderen hun conditie kon den testen, een tentoonstelling Top Secret, hier mochten ze de proefjes uitvoeren die ze normaal in detecti veseries zien en er was een theater show over het menselijk lichaam. Weer buiten hebben de kinderen een echte auto opgetild met een grote hefboom. 's Middags konden de kinderen spe len in speeltuin 'De Nekker', ook in Mechelen. Op het schoolplein van de Groen van Prinstererschool wordt zaterdag een rommelmarkt en een verkoping gehouden. Er wordt van alles aangeboden zoals groente, fruit, koffie, tweedehands kleding, friet en snack. Bezoekers kunnen ook een ritje met paard en wagen maken. De opbrengst is voor de school. Het duurt van half tien 's ochtends tot één uur 's middags. Dinsdag gingen de leerlingen van de Groen van Prinstererschool op schoolreis. Het was mooi weer. Rond 8 uur vertrokken de kinderen met drie bussen in de richting van Rotterdam. Groepen 3 t/m 5 gingen eerst naar de speeltuin de Binnen maas en de groepen 6 t/m 8 gingen naar de Ontdekhoek in Rotterdam. Eerst werd buiten uitgelegd wat ze allemaal konden doen. Toen gingen de kinderen aan het ontdekken. Er kon van alles gemaakt worden: fo to's, een bootje, schrijven met een ganzenveer en inkt, zeepje, munt, op een metaal plaatje je naam indruk ken. Veel jongens genoten van het aanleggen van een dijk met echte zandzakken of keien. En allemaal wilden ze chips bakken en het bak sel proeven. Toen werd de speeltuin aan de Bin nenmaas bezocht. Daar werd eerst friet met de frikandel gegeten en ge dronken. Toen konden ze gaan spe len: roeien, kanoën, waterfietsen, skelter rijden en in een bootje varen. Er was ook een grote speeltuin. De jongste groepen gingen 's middags naar de Ontdekhoek in Rotterdam. Rond 4 uur moesten ze weer terug naar Scherpenisse. Zaterdag werd de jaarlijkse koppel wedstrijd Van de Zeebaars gehouden aan de Moggershill. Er deden 14 koppels mee. De vangst was slecht. Slechts 7 vissers wisten een visje te vangen: 1. Ko Polderman en K. Wessels 82 cm.; 2. M. Mosselman en L. Poot 68 cm.; 3. B. Munter en K. v.d. Werff 65 cm.; 4. Mevr. T. Deurloo-Bos en L. Koppenhol 40 cm.; 5 J. den Engelsman en M. Kooyman 31 cm.; H. van Popering en K. Polderman 24 cm. In de bouwcommissie van het ver grote kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente in de Schoolstraat was ook Rini Andriesse actief. Zijn naam ontbrak vorige week in het ar tikel over de uitbreiding van de kerk. En het orgel wordt uitgebreid met één klavier, van twee naar drie en Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag I Malse bieflappen Varkensschnitzels 500 gr. 6,25 500 gr. 4,25 Bami/nasivlees 500 gr. 4,50 I Gevulde varkensfiletlapjes 500 gr. 4,50 Roeibakreepjes div.soorten 500 gr 4,25 I Dunne lende/entrecöte 500 gr Speklappen.- n*xid/g*a500 gr, Kippebouten 1 kg Eigen leverworst 150 gram 1,00 Gevuld stokbroodje per stuk 1,75 Rundvleesslaatje500 gram 2,75 Zwitserse kaasvink 5 halen 4 BETALEN! Gebr. gehaktballen Bij aankoop van 100 gr. gegr. rosbief en 100 gr. gegr. kipfilet Nu: 100 gr. cervelaat light GRATIS!! op=op Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Drie kerkorgels worden zaterdag door Ines Maidre uit het Noorse Bergen bespeeld tijdens de eerste Thoolse orgeltocht. Die begint om half elf in de Rehobothkerk in Tho len, waar de deelnemers worden ontvangen met koffie. Om half een is het concert in de kerk van de Her steld Hervormde Gemeente in Poortvliet en om drie uur in de kerk van de Hervormde Gemeente in Scherpenisse. In dat dorp lunchen de deelnemers ook. Ds. M. van Kooten geeft in elke kerk een korte toelichting. Mevrouw Maidre voert onder meer werken uit van J.S. Bach, Buxtehude. Scheidemann, Kirchhoff. Kerll en Pedersen. niet naar zeven, zoals abusievelijk is vermeld. Poortvliet In de nacht van zaterdag op zondag is een 25-jarige man uit Tholen lichtgewond geraakt door een onge val. Hij reed rond kwart over één over de Kadijk en raakte met zijn auto in het water. De politie nam een blaastest af omdat ze hem ervan verdachten onder invloed achter het stuur te zitten. Daarna is de man met een ambulance naar het zieken huis in Bergen op Zoom gebracht. Daar is bloed afgenomen omdat het blaasinstrument aangaf dat hij alco hol had gedronken. Hoeveel was gi steren nog niet bekend. Ook over de aanleiding van het ongeval was gi steren nog niets bekend. Nadat er een verklaring van hem was opge nomen, is de man na behandeling in het ziekenhuis door de politie thuis gebracht. De auto van de Tholenaar was niet verzekerd. Hij moet zelf de kosten van het bergen van zijn voer tuig betalen. De VVD in de gemeenteraad vindt dat er met de vaste gebruikers van openbare gebouwen na verbouwing of aanpassing gesproken moet wor den of het aan de verwachtingen voldoet. De liberalen vragen b. en w. of ze van plan zijn dit te gaan doen met de vaste gebruikers. Het gaat dan onder meer om dorps- en gemeenschapshuizen en scholen die nieuw worden gebouwd of grootschalig worden verbouwd. Volgens de VVD is daar veel ge meenschapsgeld mee gemoeid. .Vooraf vinden er gesprekken plaats met de vaste gebruikers omtrent hun wensen van het gebruik. Lo gisch zou dan ook zijn dat naast een financiële verantwoording ook de vooraf besproken doelstellingen standaard met de vaste gebruikers geëvalueerd worden om te zien of het afgesproken resultaat bereikt is.' Volgens b. en w. vindt het nabespre ken niet altijd plaats. Wel wordt ge toetst of een gebouw voldoet aan de (technische) eisen die gesteld zijn bij het ontwerp en het bestek van het gebouw. Die worden vooral in overleg met de vaste gebruikers op gesteld. Als er risicomijdend wordt ge bouwd dan worden de gebruikers nauwer betrokken bij het opstellen van een kwaliteitsplan. B. en w. overwegen om een tevredenheids- onderzoek in te stellen na het ver wezenlijken van grote projecten. VERVOLG VAN VOSSENKUIL „Het antwoord was ja, omdat de gelden hoe dan ook ten goede ko men aan de leefbaarheid voor de in woners." Bedragen uit de nalatenschap van mevrouw Van 't Hof-Quist mogen alleen de inwoners van Oud-Vosse meer - de jeugd - ten goede komen. Van Dis legt uit dat bij het zoeken naar een besteding OVM in beeld kwam. Het was de eerste Thoolse muziekvereniging waar over andere huisvesting werd gesproken, maar het is nu de enige waarvoor nog geen oplossing is. Bij het Vossen- kuilplan viel ze buiten de boot. „OVM ontplooit veel activiteiten voor de jeugd, en meer dan de helft van de leden is jeugd", aldus Van Dis. Het dagelijks bestuur van Van 't Hof-Quist bleek bereid zich er bij de aangesloten verenigingen sterk voor te maken om goedkeuring te verkrijgen de 150 mille daarvoor te gebruiken. „Het algemeen bestuur schaarde zich unaniem achter dit uitgangspunt. Dat is vooral de ver dienste van ons db-lid Jos Hom mel", zegt voorzitter Bram Hom mel. Van Dis beaamt dat: „Hij had kritische, maar reële vragen tijdens het overleg tussen gemeente en OVM, maar dat was nodig om het voorstel tegenover de verenigingen te kunnen verdedigen." Met name de belangen van gymvereniging Spido en voetbalvereniging Vos meer, de huidige gebruikers van de gymzaal, vragen aandacht. Maar voorzitter Johan Bout van OVM is blij met de unanieme steun. „In zo'n kleine gemeenschap heb je el kaar als verenigingen immers no dig." Van 't Hof-Quist heeft wel een aantal voorwaarden gesteld, zo zal de muziekvereniging gedurende een periode van twintig jaar geen be roep kunnen doen op een bijdrage uit de erfenis. Aanvankelijk had de gemeente het idee om de voormalige peuterspeel zaal/brandweerkazerne te betrek ken bij het creëren van een oefen ruimte voor OVM bij de gymzaal. „Maar twee gebouwen, dat is niet ideaal", zei Van Dis. „Veel van on ze leden waren daar niet voor", vult Bout aan. De gemeente had ander halve ton opgenomen in de kader nota. Door de bijdrage van Van 't Hof-Quist komen er méér moge lijkheden. En OVM zal de op brengst inbrengen van de verkoop van het huidige oefenlokaal in de Veerstraat. Bout: „Dat is nu nog niet te koop. Het gaat ook alleen om het gebouw, de grond is van de ambachtsheerlijkheid." Het plan is nu om aan de achterkant van de gymzaal, de kant van het trainings veld, een aanbouw te realiseren voor instrumentenberging, be stuurskamer en ontmoetingsruimte. Repeteren gebeurt in de gymzaal zelf. „Op dit moment gebruiken we die één avond, voor de majoretten. Dat worden drie avonden", zegt Bout. De kleedkamers blijven op dezelfde plek gehandhaafd en daar door te allen tijde voor andere ge bruikers bereikbaar. Wanneer het nieuwe onderkomen voor OVM ge reed is, is niet te zeggen. „In ieder geval is de bedoeling om zelfwerk zaamheid van onze leden in te zet ten", aldus Bout. Zolang de ander halve ton niet nodig is, zal de rente ervan worden toegevoegd aan het kapitaal waaruit de vereniging bij dragen verstrekt aan Vossemeerse verenigingen. Het gemeentebestuur is bereid om het huidige systeem van de toe gangskaartjes en abonnementen voor de Thoolse zwembaden ter dis cussie te stellen. De PvdA heeft geïnformeerd naar de mogelijkheid van één tarief voor een entreekaartje, dus geen reductie meer voor kinderen en ouderen. Dit omdat het personeel aan de kassa de leeftijd van bezoekers moeilijk kan inschatten. B. en w. willen daarover bij het vaststellen van de prijzen voor 2009 met de gemeenteraad spreken. Ook wil het college dan met een voorstel komen om, naast gezins abonnementen, een tarief in het le ven te roepen voor groepen met wisselende samenstelling (van kin derdagverblijven en peuterspeelza len). Dat antwoorden b. en w. op vragen van de PvdA-fractie. De eerste natte laarzentocht van het seizoen staat zaterdag op het pro gramma. Twee uren struinen de deel nemers over de schorren en slikken van Sint-Annaland. onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer. Halverwege de tocht bekijkt men van af de Oosterscheldedijk de kustvogels in het natuurontwikkelingsgebied Van Haaftenpolder en Stinkgat. Deze pol der wordt 's zomers met grazende runderen geschikt gemaakt voor het opvangen van ganzen en eenden in de winter. Vertrekpunt is het einde van de Sluis- polderdijk, die ligt aan de provinciale weg tussen Oud-Vossemeer en Sint- Annaland. Deelnemers wordt aange raden laarzen en een wandelstok mee te nemen. Zaterdagmorgen begint de excursie om elf uur. Ook op 5 juli is dat het vertrektijdstip, en op 19 juli al om tien uur. In augustus worden de natte laarzentochten ook gehouden. -{}/ 7 \--» I fc" -.m VNS f 1 i J. XJ at v 'ïMf H m De Eeweg was maandagavond vol wandelaars door de vierdaagse. Het aantal deelnemers aan de avondwandel vierdaagse in Tholen nadert de 500. Meldden zich vorig jaar 401 wandelaars aan de start, aan de dertiende editie doen er 480 mee. Daar van kiest het gros - 405 - voor de kortere rou te van vijf kilometer, terwijl er 75 de dubbele afstand lopen. Maandag en dinsdag troffen de wandelaars het in ieder geval goed met het weer, want het was zonnig. Als een kleurig lint slingerde het deelnemersveld zich door de straten en de polderwegen rond Tholen. Dins dag, toen het Nederlands elftal tegen Roe menië voetbalde, was er extra oranje te zien. Drie basisscholen leveren een belangrijk aan deel in het evenement, want De Regenboog zorgt voor 160 deelnemers, Ter Tolne voor 126 en De Kraal voor 105. Verder loopt een groep van achttien mee onder de naam de Zeeuwse babbelaars. „De scholen hebben hun best ge daan om voldoende ouders te vinden die de kinderen tijdens de tocht begeleiden. Dat is erg belangrijk voor ons", zegt Cato Haver- mans van wandelsportclub Vosmeer. Elke avond krijgen de wandelaars onderweg een versnapering. Vanavond begeleidt dweilband de Neutekraekers uit Oud-Vossemeer de lo pers op het laatste deel van de route naar Meulvliet, waar ieder die drie avonden heeft gelopen een medaille in ontvangst kan nemen. Wandelsportclub Vosmeer kan zich na van daag helemaal gaan richten op de Zevendor- pentocht. De grootste eendaagse wandeltocht van Zeeland en West-Brabant is op zaterdag 5 juli toe aan het vierde lustrum. In verband daarmee wordt een zevende afstand geïntro duceerd, namelijk 20 kilometer, naast de tra jecten van 50,40,30,15,10 en 5 kilometer. Het starthureau is na drie jaar weer terug in dorpshuis De Vossenkuil. Zondag 22 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Siebelink, Reeuwijk. 18.30 u. ds. van Kooten, Scherpe nisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.15 u. ds. Gielen, Poortvliet. 16.30 u. leesdienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Slik, Beetsterzwaag. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Van Wienen, Katwijk aan Zee. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 25/6 19.30 u. ds. Schultink. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. leesdienst. 18 u. stud. IJsselstein. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse meer. 18 u. kand. Kooij, Barendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. ds. Van der Bas, Wouden berg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst, St.-Maar- tensdijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. da. Van Ginhoven, Aagte- kerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. stud. IJsselstein, Houten. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 24/6 19.30 u. ds. Klok. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 12 u. ds. Klap. Musicus Jan de Viet uit Tholen or ganiseert ook dit jaar weer een aan tal zomerconcerten. Op de zaterdag middagen 5 en 19 juli, en 2 en 16 augustus, bespeelt hij het secretaire- orgel en het klavecimbel in de hal van het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen. Op 19 juli verleent de Thoolse sopraan Wilma Janmaat medewerking. Alle concer ten beginnen om half drie en zijn gratis toegankelijk. De aardappelprijzen op de veiling in Sint-Annaland dalen geleidelijk. Voor Doré werd gisteren veertien tot zestien cent minder neergeteld. Première twee cent, Frieslander een cent en Eigenheimer zeven cent minder. Woensdag 18 juni: Doré 48-55, Première 41, Gloria 39-40, Fries lander 43-46, Eigenheimer 78-93, Bildtstar 55-61, drielingen 12-14, kriel 42-68, aanvoer 194 ton. Dinsdag 17 juni: Doré 50-58, Pre mière 40-42, Frieslander 48, drie lingen 14-15, kriel 65-75, aanvoer 128 ton. Maandag 16 juni: Doré 50-61, Première 40, Frieslander 42-46, bonken 60, drielingen 15-17, kriel 73-75, aanvoer 103 ton. Vrijdag 13 juni: Doré 68-74, Pre mière 46-48, Frieslander 47, drielin gen 17, kriel 66-77, aanvoer 30 ton. Donderdag 12 juni: Doré 64-69, Première 38-43, Frieslander 43-47, Eigenheimer 100, Bildtstar 65, aan voer 172 ton. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Pöórt- vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap J^en- bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg/, rtel. 0113-224000. Bevallingenlijn.,jtel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 juli. donderdag 19 4.52 - \i.&l 5.29 -17.45 6.12 -18.19 6.47 -18.57 7.22 -19.32 8.02 -20.12 8.42 - 20.52 9.29 -21.45 10.27 -22.42 vrijdag 20 zaterdag 21 zondag 22 maandag 23 dinsdag 24 woensdag 25 donderdag 26 vrijdag 27 do 26/6 14.11 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 19 juni Borstvoeding, informatie avond LLL, Stoofstraat 8, 20-22 p. 21 juni Havenfeest, activiteiten in en rond de haven, v.a. 10 u. 23 juni Vergadering commissie ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 24 juni Vergadering commissie sa menleving, gemeentehuis, 19.30 u. 25 juni Vergadering commissie be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. 28 juni Kringloopwinkel, We tstraat 1, 9.30-15.30 u. 28 juni Koorconcert, Grote Kerk. 19.30 u. 3 juli Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 5 en 19 juli Zomerconcert Jan de Viet, vml. stadhuis, 14.30 u. 12 juli Fietsexcursie, tocht 2Ökm langs zuidkust. Staatsbosbeheer, vertrek Praathuisje haven, 13.30 u. OUD-VOSSEMEER 28 juni Keu's zat trofee, biljartwed strijd, café Hof van Holland, 20 u. 4 en 5 juli Evenementendagen. 5 juli Zevendorpentocht, wandel sportclub Vosmeer, start Vossenkuil v.a. 7 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt. Wisselexposities religi eus erfgoed en normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u. 21 juni Fancy fair. De Schutse, 1 (M 21 juni, 5, 19 juli Natte la tocht door kreken, start einc polderweg 11 u. 24 juni Dagtocht Zierikzee (r Frisia rondvaarten, Have., 10.30 u. 29 juli Natte laarzen avondtouht door kreken, start eind Sluispofq^r- weg, 19 u 5 juli Musica Nauta, meerdere op tredens klassieke muziek, water sportvereniging, haven, 20 u. i SINT-MAARTENSDIJK t/m 5 juli Foto-expo., H. Zweers £n L. van Vliet, Scaldis Naturalis, fca 11-16 u. 23 t/m 26 juni Avondwandel daagse, start cafetaria Cent Haven, 18.30 u. SCHERPENISSE 21 juni Rommelmarkt en v ping. Groen van Prinsterers 9.30-13 u. 28 juni, 26 juli Turegluren, w$ ling o.l.v. gids door Scherpen! polder, start kruising Platteweg weg/Schoondorpseweg 13.301 SINT-PHILIPSLAND 21 juni Braderie, centrum/Voo straat e.v., 10-20 u. 25 juni Wandeling Plattelandsvrou wen over de schorren, vertrek Noordweg 51, 10 u. 25 juni Barbecue Plattelandsvrou wen, Stelhoeve Oudeweg 6, 19 u.' BERGEN OP ZOOM 21 en 22 juni Braderie, Bergse Plaat. 21 en 22 juni Beachvolleybaltoemooi, Sic Pugno, Grote Markt, v.a. 12 u. 22, 25 en 29 juni Stadswandeling VVV o.l.v. gids, vertrek Grote Markt 14 u. 27 juni CBK-cursisten, optreden in Markiezenhof, 20.45 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Drakenjagers (Nederlandstalig) - za, zo en wo 13.45 u. Dunya en;I)e- sie - za en wo 13.45 u. Earth -*zo 19 u., ma 20.30 u. Hoe overleef ik...mezelf - wo 13.45 en 16 it In diana Jones 4, and the kingdom of the crystal skull - do 20 u., vr 1&.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45.en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Morrison krijgt een zusje - za, zo en wo 16 u. Sex and the city - do, ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 20.45 u., za en zo 15.30, 18.30 en 20.45 u. The diving bell and the butterfly - di 20.30. u. The happening - do 21 u., vr 2U5 u., za en zo 16 en 21.15 u., ma,l/m wo 20 u. The incredible hulk - do 19 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 13.45, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. What happens in Vegas - vr en za 18.45 u., zo 13.45 u. Winx club (Neder landstalig) - za, zo en wo 13.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2