'Toen het kind een paar dagen later op schoot zat, was de bibber uit mijn lijf' 'C -> AbdijNieuws Kinderen spelen weer in speeltuin Vrij en Blij Grondprijs voor starters Stavenisse mogelijk lager Geld Van 't Hof-Quist VosseiiKuil naar OVM Van Houte Sint-Philipsland Zwanger? Braderie in sj J buuueruag 19 juni 2008 64e jaargang no. 32 Wonen Jack Reijngoudt krijgt medaille voor redden jongetje uit haven Sint-Philipsland Hij had niet verwacht dat hij er nog voor onderscheiden zou worden omdat het zo lang duurde. Maar dinsdagmid dag kreeg Jack Reijngoudt (60) uit Sint-Philipsland een medaille voor de heldendaad die hij vorig jaar mei ver richtte door in de haven te springen om er het J-jnrige jongetje Rick, zoontje van Monique van oer Steen en Corné Schouw, uit te redden. Reijngoudt was verguld met de medaille en de oorkonde van de maatschappij tot redding van drenkelingen, maar bleef er nuchter onder. Tuigje enorm assortiment sierbestrating! super laag geprijsd! BIM1 Animo voor zes woningen aan Moerlandstraat De gemeente wil de grondprijs voor de bouw van betaal bare woningen in Stavenisse verlagen. Op die manier moet het mogelijk worden om starterswoningen te bou wen aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat. De grond prijs voor koopwoningen in het bestemmingsplan Post- straat-Zuid is vastgesteld op 165 euro per vierkante meter. Dat wordt nu verlaagd naar 150 euro. Maandag avond bespreekt de commissie ruimte het in het open baar. Haalbaar Aanbouw voor muziek aan achterkant gymzaal Muziekvereniging OVM kan profiteren van de verkoop van de Vossenkuil aan Castria Vastgoed. De anderhalve ton die de vereniging Van 't Hof-Quist in het dorpshuis complex heeft gestoken, is voor de exploitatie niet nodig. De vereniging is bereid om dat geld nu te besteden voor het creëren van een oefen- en verenigingsruimte voor de muziekvereniging bij de gymzaal. „Als de gemeenteraad op 3 juli met de verkoop akkoord gaat, kan de subsidie van Van 't Hof-Quist opnieuw worden ingezet", zegt een tevreden wethouder Van Dis. Planschade Vijfhoek loopt op tot 51 mille Wvyw.vanhoutewonen.nl Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,55 per halfjaar, 29,75 per jaar, per post 52,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Zaterdag is het van tien uur 's och tends tot acht uur 's avonds braderie in Sint-Philipsland. Bij diverse ver enigingen kunnen spelletjes gedaan worden. Naast de brandweerkazerne staat ook een kraam van de openbare bibliotheek waar afgeschreven boe ken verkocht worden, 's Ochtends kunnen kinderen aan de Kerkring hun spulletjes verkopen. De Hervormde kerk is de hele middag open. 's Avonds verzorgt Concordia enkele concerten. Kraamzorg Regel tijdig uw kraamzorg! Voor informatie: Bel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Jack en Annie Reijngoudt uit Sint-Philipsland met oorkonde en bloemen voor het redden van een kind uit de haven in Sint-Philipsland. Matiz vanaf 7.295,- AAAutoTeam.nl AutoTeam Steenbergen Z_iLA voei je vrij Drukkerij 5, Steenbergen, 0167-560444 ITS A IK* FLUS www Chevrolet.r; Hij kreeg de onderscheiding uitge- komen en zijn zoon Erwin en diens reikt door burgemeester W. Nuis in partner Petra Bazen. Maar ook zijn de raadzaal van het gemeentehuis. broers en zussen (de familie Reijn- Reijngoudt was met zijn vrouw ge- goudt telt er negen) waren op twee na allemaal present. Het geredde jongetje en diens moeder waren er niet. Ook de buurvrouw Lia van de Ree die meehielp om het kind en de moeder op de kant te krijgen, waren afwezig. Nuis betreurde dat maar zei te hopen dat Rick later nog eens contact zal zoeken om te horen wat er zich op de bewuste mooie zomer se dag in Sint-Philipsland had afge speeld. Hij stond ook uitvoerig stil bij het late tijdstip van de uitreiking, meer dan een jaar na de redding van het kind. Er waren twee redenen voor, zei hij. Het in behandeling ne men van het verzoek door de stich ting heeft volgens de burgemeester langer geduurd dan verwacht werd. Toen de toewijzing eind januari bin nenkwam, was de gemeente pas verhuisd naar Tholen en dat had de 'nodige hectiek' veroorzaakt. Bo vendien had de gemeente nog een paar andere aanvragen ingediend. „We dachten dan meerdere mensen tegelijk te kunnen onderscheiden, maar van de anderen hebben we de toewijzing nog niet binnen. Achter- af zeggen we dat we het eerder had den moeten doen." Nuis bood excu ses aan voor het late moment van onderscheiden. Op die bewuste avond was de moe der met haar twee kinderen en een aangelijnd hondje aan het wandelen op de dijk bij de haven. Toen het hondje zich losrukte, liet de moeder het wagentje los waar Rick in zat. Door de harde wind en de helling naar het havenplateau, ging het wa gentje rijden. Voordat de moeder het weer kon pakken, verdween het de haven in. Het zonk meteen. De vrouw sprong het water in, maar kreeg het wagentje niet omhoog. Reijngoudt had vanuit de achterka mer van zijn woning aan de Voor straat gezien dat het wagentje was gaan rijden toen de moeder achter het hondje aanliep. Hij bedacht zich geen moment en rende naar buiten. De afstand van de woning tot de dijk is honderd meter. Hij dook het water in. Lia van de Ree die nog even voordat het kind in het water raakte, met de moeder een praatje had gemaakt, had al het alarmnum mer 112 gebeld en stond met het an dere kind op de arm toen Reijn goudt het water in sprong. De vrouw was haar kind nagesprongen, maar slaagde er niet in om het wa gentje met het kind dat in een tuigje zat, boven water te krijgen. Reijn goudt slaagde daar wel in. Reijn- goudts vrouw Annie was inmiddels ook op de haven gekomen. Met de riem uit de broek van Reingoudt slaagde zij met Lia van de Ree erin het wagentje met kind uit de haven te trekken. Voor Reijngoudt werd de film weer even teruggedraaid. „Toen ik het kind boven water had, keek het me met grote ogen aan. Er kwam geen druppeltje water uit zijn mond. Dat was een bijzonder moment." Reijn goudt beleefde een paar dagen later weer een bijzonder moment toen de moeder met het kind bij hem langs kwam om hem te bedanken. Ze had een orchidee voor de redder meege bracht. „Rick heeft toen bij me op schoot gezeten en toen was bij mij de bibber ineens uit mijn lijf", zegt Reijngoudt over de spanning en de opwinding die zich van hem mees ter had gemaakt na de aangrijpende gebeurtenis. Reijngoudt hield aan de reddingsactie een wondje aan zijn linkerscheenbeen over nadat hij met een Japanse oester in aanraking was gekomen. Nuis vertelde dat de moeder en het kindje ook waren gevraagd om te komen (ze zijn inmiddels verhuisd naar Bergen op Zoom), maar dat 'na veel wikken en wegen' er van af was gezien. „Dat betreuren we zeer, maar we respecteren dat. Ook Lia van de Ree - die twee deuren verder van Reijngoudt woont - was er niet. Ze kon niet komen. Wel aanwezig waren de teamchef van de Thoolse politie Van de Hoek en brandweer commandant J. de Feijter. En dat onderstreepte volgens Nuis dat er niet gering gedacht wordt over de actie van Reijngoudt. Nuis wees op de geweldige afloop door de actie van Reijngoudt. ZIE VERDER PAGINA 3 ZIE VERDER PAG NA 2 www.logus.nl u Zeelandhave Het Appeltje n 7, Bergen op Zoom, 8 (industrieterrein Bor r: 0164-27 15 00 chwerf II), Roosendaal, T: 0165 - 65 99 99 Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws. de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Provincie Zeeland Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Het is woensdagmiddag een drukte van beiang in de vernieuwde speeltuin Vrij en Blij in Sint-Annaland. Een paar honderd kinderen nemen de gele genheid de baat om van de glijbaan te glijden, in het klimrek te klauteren, op de wip te gaan zitten of te schommelen. De speeltuin is klaar voor ge bruik en vele kinderen spelen naar hartelust. Er zijn drie nieuwe toestellen bij gekomen, een klimrek met een huisje voor kin deren van 2 tot 5 jaar, een zogeheten fietsdraai en een klim en klautertoestel voor de wat oudere kinderen. In het winkeltje is het een drukte van belang. Secretaris Annie Saarloos is om vier uur nog niet buiten geweest. Ze verkoopt er ijs en snoep, maar ook koffie voor de moeders die een oogje in het zeil houden op een van de bankjes in de speeltuin. „De kinderen komen de schade inhalen," lacht ze, „ze hebben maanden niet in de speeltuin kunnen spelen." De tuin staat op de plaats van de voormalige kleuterschool van de School met de Bijbel. En kwam van de Schoolstraat, hemelsbreed een paar honderd meter verder. Vanuit het win keltje heeft ze een mooi uitzicht op de speeltuin. „Het is hier heerlijk kijken." In het huisje kunnen de kinderen ook naar de wc. Er is zelfs een ruimte waar moeders de luier bij hun baby's kunnen verwisselen. Voorzitter Bert van 't Hof van Vrij en Blij is er trots op: „Het is een prachtige locatie." Er komt nog wel een ander hek en er komen nog andere bankjes en nieuwe afvalbakken. Maar niemand van de kinderen die daarom maalt. Dinsdagmiddag hadden de achttien kinderen uit groep 4 van de Sint Maarten school in Halsteren de primeur. Klassenmoeder Ingrid Ernest is heel blij dat de kinderen er al gebruik van mochten maken. „We komen elk jaar naar Sint-An naland. We bezoeken eerst de Meestoof en dan de speeltuin. We hadden gelezen dat hij woensdag open ging, maar ik heb toen gebeld en ze hebben voor ons een uitzondering gemaakt. Dat is geweldig. Zo gastvrij." De speeltuin is doordeweeks geopend van 9 uur 's ochtends tot 8 uur 's avonds. Op zaterdag tot vijf uur. Op woensdagmiddag en op de andere dagen na half vier is er toezicht. Daarbuiten zijn er wel een paar volwassenen die een 'oogje in het zeil' houden. En tussen de middag kunnen de kinderen van de Kinderopvang er terecht. Die krijgen een eigen sleutel. De officiële opening is op 3 september. Volgens de toelichting bij het voor stel heeft Westvest projectontwikke ling in Sint-Maartensdijk een plan om 'zes ruime starterswoningen' te bouwen. Het overgrote deel van de woningen wordt gebouwd voor ten hoogste 160.000 euro. Dat is het be drag waarvoor aan kopers door de gemeente een renteloze lening wordt verstrekt. In februari heeft Westvest de behoefte gepeild via een brochure die huis-aan-huis is verspreid en waar ongeveer 12 reac ties van belangstellenden op zijn ge komen. De belangstelling overtreft volgens b. en w. het aanbod. De hui zen zouden vanaf 155.000 euro wor den aangeboden. Westvest project ontwikkeling heeft de plannen verdere uitgewerkt en heeft offertes gevraagd bij aannemingsbedrijven. Daaruit bleek dat het niet voor min der dan 160.000 euro kan worden gebouwd. Daarover wordt nu nog onderhandeld met de aannemers, maar de projectontwikkelaar vraagt ook aan de gemeente om de grond prijs te verlagen met 15 euro per vierkante meter. Op die manier wordt het mogelijk om vier van de zes woningen onder de 160 mille aan te bieden. De prijs voor de twee hoekwoningen zullen hoger uitval len, maar blijven volgens het voor stel wel bereikbaar voor een starter. Verder willen b. en w. voor eventuele toekomstige projecten voor starters woningen 'van geval tot geval' bekij ken of een verlaging van de grond prijs is gewenst om deze projecten haalbaar te maken. De raad wordt ge vraagd het college van b. en w. te machtigen als er meerdere verzoeken komen. Er wordt wel voor gewaakt dat de grondprijs niet onder het ni veau van de grondprijs voor sociale huurwoningen, komt. Als de raad het voorstel overneemt, komt de prijs van een vierkante meter grond voor de starterswoningen op 150 euro, ex clusief btw. Woningcorporatie Cast- ria Wonen peilde al eerder de behoef te aan starterswoningen, maar gaf aan dat er geen behoefte aan was. De commissievergadering begint maandag om half acht in het ge meentehuis in Tholen. Zodra bekend werd dat de gemeente het plan had om haar gedeelte van de Vossenkuil te verkopen aan Castria, rezen er vragen met betrekking tot de subsidies waarmee het project is gerealiseerd. De provincie droeg 170.000 euro bij, de vereniging Van 't Hof-Quist 150.000 euro. Daardoor was de investering voor de gemeente 2,1 miljoen. Zowel bij de vereniging als in de gemeenteraad werden vraagtekens gezet bij het plan. „Met Castria was de overname uitvoerig onderzocht, waarbij de conclusie was dat het om meerdere redenen beter is dat het complete gebouw in handen is van één eigenaar. In dat onderzoek bleven de subsidies wat onderbelicht", aldus de wethouder. Met Castria is voor de Vossenkuil een verkoopprijs afgesproken van 2,4 miljoen euro. De woningcorpo ratie heeft op basis daarvan voor het terughuren door de gemeente een jaarlijks bedrag van 171.805 euro vastgesteld. Dat blijkt praktisch ge lijk te zijn aan de exploitatie- en ka- pitaallasten (172 mille) die de ge meente over de investering van 2,1 miljoen heeft berekend. En hoewel het gebouw zoals dat er nu staat zónder de bijdragen van provincie en Van 't Hof-Quist nooit gereali seerd had kunnen worden, komt die ingebrachte 320.000 euro door ver koop in feite vrij, licht Van Dis toe. Met de provincie is overlegd of de bijdragen (20 mille en anderhalve ton) overdraagbaar zijn, waardoor het huurbedrag omlaag kan. Keeper Jorg van Nieuwenhuijzen naar Heracles Schoolkinderen leren blazen bij Concordia EN VERDER... Brand in brandweerkazerne Stavenisse Havenfeest niet alleen op kade, ook op het water NEEM VAN HET LEVEN AAN, HET LEERT BETER DAN REDENAARS EN BOEKEN Dit nummer bestaat uit 24 pagina's De planschade als gevolg van de hoogbouw van de Vijfhoek in Tho len is opgelopen tot 51.000 euro. B. en w. hebben weer twee omwonen den een schadevergoeding uitge keerd De een kreeg een bedrag van 10.000 euro en een andere inwoner ontving 7000 euro. Allebei exclusief wettelijke rente. Voorheen stond er een laag schoolgebouw (de voorma lige gemeentelijke mavo) en door dat te veranderen in een hoog appar tementengebouw met op de begane grond de huisartsenpraktijk en apo theek, kunnen omwonenden volgens artikel 49 van de wet op de ruimte lijke ordening aanspraak maken op zogenaamde planschade. De verzoe ken van bewoners van de Jan van Bloisstraat en de Ten Ankerweg worden beoordeeld door een taxatie bureau dat b. en w. adviseert over de toekenning. De planschade staat los van de schade die enkele omwonen den leden bij de aanleg van de par keerkelder, waardoor huizen scheu ren en verzakkingen opliepen. De gemeente heeft de grond destijds verkocht aan Castria/Marsaki, maar de gemeente moet nu voor de plan schade opdraaien. De kinderen nemen massaal bezit van de toestellen in de heropende speeltuin in Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 1