'Ik was toe aan verandering en kan met schone lei beginnen' Lij die Kot verzekert zich van finaleplaats Titanenstrijd bij windkracht vier wordt pas na zes ronden beslist 'Derde klas lijkt over de hele linie sterker' Stavenisse zoekt nieuwe trainer Koersballen Kees Jansens prolongeert koningstitel in Scherpenisse Donderdag 19 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Na zeven seizoenen bij Excelsior in Rotterdam stapt doelman Jprg van Nieuwenhuijzen over naar Heracles, de eredivisionist uit Almelo. De uit Tholen afkomstige keeper is blij met de transfer, hoewel er voorlopig geen uitzicht is op een basisplaats. „Heracles is een mooie club, waar ik meteen een goed gevoel bij had. Ik was toe aan verandering van omgeving en ben blij dat ik met een schone lei kan beginnen." Teleurstelling Warmte J0rg van Nieuwenhuijzen hoopt op optredens met Heracles in eredivisie Geboortegrond Dames Succes WIK bij zeskamp Strijdtoneel Zonder vizier Nieuw voetbalseizoen staat bol van streekduels Het aantal derby's in het Thoolse voetbal neemt komend seizoen fors toe. De KNVB heeft Noad '67 en WHS dit maal in de Brabantse derde klasse ingedeeld, waardoor de streekduels met Tholense Boys in ere worden her steld. Het nieuwe zaterdagteam van Vosmeer heeft een plekje gekregen in 4B, de klasse waarin ook de andere Thoolse vierdeklassers zijn ingedeeld. Clubbesturen en trainers zijn tevreden. „Oude tijden herleven", aldus se cretaris Piet van der Vlies van Tholense Boys. Voetbalindeling 2008/2009 Impuls vierde klas Vosmeer gelukkig Perspectieven dames Noad oefent tegen A-jeugd Feyenoord De loopbaan van de inmiddels 29- jarige Van Nieuwenhuijzen mag ge rust bijzonder genoemd worden. Op jonge leeftijd al verliet hij zijn club Tholense Boys. Bij RBC in Roosen daal lonkte het betaalde voetbal, zijn grote droom. Hoewel hij loven de kritieken kreeg, lukte het in Roosendaal niet om structureel uit te groeien tot eerste doelman. Ook in de Maasstad bleef het aantal op tredens in officiële wedstrijden be scheiden. In Almelo wordt hij in principe de stand-in voor Martin Pieckenhagen (37), de Duitse sluit- post die mogelijk aan zijn laatste seizoen gaat beginnen. Aan de hori zon gloort voor Van Nieuwenhuij zen eindelijk de realisering van zijn droom: week in, week uit onder de lat in de eredivisie. „Ik denk zeker dat ik het niveau aan kan. Als ik de kans kreeg, heb ik dat ook laten zien. Het heeft me op beslissende momenten niet altijd meegezeten. In de beginperiode bij Excelsior stond ik op het punt om door te breken, totdat ik bij een bosloopje mijn voet brak. En dat terwijl ik zelden of nooit geblesseerd ben. Die blessure kostte me zeven maanden, verdeeld over twee seizoenen. Omdat ik daardoor ook de voorbereiding mis te, was ook dat jaar weer naar de knoppen." Dit voorjaar wist Van Nieuwenhuij zen zich in Rotterdam opnieuw te onderscheiden, als vervanger van de geblesseerde eerste keeper Graaf land. Het toonaangevende blad Voetbal International noemde hem die maand zelfs de meest opvallen de doelman. Trainer Ton Lokhoff koos echter opnieuw voor Graaf land. Van Nieuwenhuijzen herinnert zich het betreffende gesprek als de dag van gisteren. „Ik ging dat ge sprek in met het idee dat ik te horen zou krijgen dat hij voor mij zou kie zen. Het tegendeel bleek waar. Na tuurlijk was dat een teleurstelling, want ik vond dat ik het verdiende om te blijven staan. Ik had er moeite mee: ditmaal was het geen blessure die ervoor zorgde dat ik weer op het tweede plan kwam. Ik heb me er wel in geschikt, je moet wel." De optredens dit voorjaar hebben wel direct geleid tot de interesse van Heracles. Van Nieuwenhuijzen keepte sterk, onder andere in het duel tegen de ploeg uit Almelo. „Ze waren op zoek naar een goede tweede doelman en hebben me ook zien spelen tegen PSV en Twente. Een week of twee geleden namen ze contact op en vervolgens zijn we snel rond gekomen." Van Nieuwen huijzen was transfervrij, als direct gevolg van de uiteindelijke degra datie van Excelsior. „Ik had in principe een aflopend contract, met de optie om te verlengen bij hand having. Door de degradatie was het voor Excelsior financieel niet mo gelijk om zowel Graafland als mij te behouden. Graafland was lang in beeld bij Vitesse. Het kwam echter niet tot een transfer, waardoor voorzitter Simon Kelder er geen moeite mee had om mij te laten gaan." Van Nieuwenhuijzen voelde in de onderhandelingen met Heracles meteen warmte, ook al vanwege de brede vertegenwoordiging van de club bij de gesprekken. Behalve de trainers Hendry Krüzen en Gert Heerkens zaten ook technisch direc teur Nico Jan Hoogma en voorzitter Jan Smit aan de onderhandelingsta fel. Hoewel ook Heracles elk sei zoen moet knokken voor lijfsbe houd in de eredivisie, spreekt Van Nieuwenhuijzen van een sportieve verbetering. „Het staat in Almelo net wat meer op de rails. De club heeft meer uitstraling, ambiance en „lk wil iedereen in Almelo laten zien dat ik er sta zegt de Thoolse doelman Jorg van Nieuwenhuijzen van eredivisieclub Almelo. leeft meer in de regio. Excelsior was altijd wel gezellig, maar het bleef natuurlijk wel de derde club van Rotterdam." Van Nieuwenhuijzen is inmiddels medisch gekeurd bij Heracles en heeft in Almelo ook al woonruimte gevonden. „Terwijl ik net een half jaar geleden een appartement in de binnenstad van Bergen op Zoom heb gekocht. Ik hoop die woning nog te kunnen verhuren. Verhuizen hoort er nu eenmaal bij als voetbal je werk is." De overstap naar Heracles betekent ook dat hij verder verwijderd raakt van zijn geboortegrond. „Mijn moe der woont nog in Tholen dus ik blijf er wel komen. Misschien wat min der vaak dan nu. Het is tenslotte een flinke afstand." Ook een bezoekje aan De Bent wordt moeilijker. „Tot een paar jaar geleden heb ik bij Tholense Boys de jeugdkeepers nog getraind. Ik probeer ook altijd een paar keer per seizoen te komen kij ken." Van Nieuwenhuijzen kijkt on dertussen alweer reikhalzend uit naar het begin van de voorbereiding op het seizoen, half juli. „Ik zal ze ker in een aantal wedstrijden mijn kans krijgen. Ik wil iedereen in Al melo dan laten zien dat ik er sta." Rien Smits is gestopt als trainer van Stavenisse. De bijna 62-jarige coach diende de club in zijn woonplaats, verdeeld over in totaal drie perio des, ongeveer tien jaar. Na de win terstop gaf Smits intern al aan dat hij het rustiger aan wilde gaan doen en dat de zoektocht naar een opvol ger kon worden gestart. „Er is geen ellende of zo geweest. Maar op een gegeven moment is het tijd voor de jongere generaties. Ik heb het altijd met plezier gedaan en dat is ook een voorwaarde om het zo lang vol te houden. Wel voelde ik het afgelo pen seizoen op winteravonden soms dat het met de motivatie wat minder werd. Dan moet je de knoop ook een keer doorhakken." Hoewel Smits tijdig aangaf dat hij een stapje terug wilde doen, is Sta venisse er nog niet in geslaagd om een opvolger te vinden. Het bestuur heeft met verschillende kandidaten gesproken, voorlopig nog zonder resultaat. Voorzitter Louis Wesdorp sprak vorige week nog met een Brabantse kandidaat. Gisteravond werden de overige bestuursleden in kennis gesteld van het resultaat. Wesdorp spreekt van een moeizaam proces. „Het is laat in het seizoen en zoveel kandidaten zijn er niet beschikbaar. Voor mensen in of rond Bergen op Zoom is Stavenisse bovendien nog een aardig stukje rij den." Rien Smits begon ooit als jeugdleider bij Stavenisse, in het spoor van zijn voetballende zoon Mario. Later maakte hij samen met de talentvolle Mario de overstap naar Halsteren. Op De Beek werd hij opnieuw jeugdleider en ook jeugdcoördinator. Daarna trad hij bij Stavenisse aan als hoofdtrainer. Na die eerste periode en een inter mezzo keerde hij terug toen Jaap Knop tussentijds opstapte. Ook het meest recente dienstverband begon nadat de toenmalige oefenmeester Dick Soomers er de brui aan gaf. Smits heeft nooit andere verenigin gen getraind. „Die ambitie heb ik nooit gehad. Het plezier stond bij mij altijd voorop. Ik heb ook nooit gesolliciteerd, ook bij Stavenisse niet. Ik ben altijd gevraagd, de laat ste twee keer als puinruimer. Als het zo ver is, kun je je eigen club toch niet in de steek laten." Of Smits bij gebrek aan een opvolger alsnog verder gaat laat hij in het midden. „Ik hoop dat ze iemand vinden." Na drie van de vijf speeldagen om de individuele GoedWare eilan dencup zijn in de verschillende klassen nog altijd meerdere ten nissers in de race voor de finale ronde, op 26 oktober bij Jacoba van Beieren in Sint-Maartensdijk. Alleen Lijdie Kot wist zich te plaatsen. Zondagmiddag was TOV in Oud-Vossemeer gastheer voor de dames en heren in het en- kelspeltoernooi. Op 19 juli is in Sint-Maartensdijk de volgende ronde. In het treffen tussen Antal Joppe van Ja coba van Beieren en William Quist van Sint-Annaland (klasse 7/8/9) was al snel duidelijk dat Joppe de bovenliggende partij was. Hij won met twee keer 6-0 en blijft daardoor kanshebber voor de fina le. Quist is uitgeschakeld. Joppe deelt de tweede plaats met Richard van Kuijk, beide moeten nog één wedstrijd spelen. Koploper Cent van Dijke is zelfs nog niet zeker van een finaleplaats, hij moet op de laatste speeldag in de poule nog in actie komen. In poule A van de klasse 4/5/6 delen Kees Lindhout uit Sint-Maartensdijk en Curtis Goedegebuure uit Sint-Annaland de koppositie. In Vossemeer stonden bei de tennissers tegenover elkaar. Lindhout won beide sets die aanvankelijk gelijk op gingen (6-3,6-3). In poule B van dezelfde klasse lijken koploper Jean Ruinard, die twee keer won, en Rick Zwagemaker die nog twee inhaalwedstrijden voor de boeg heeft, de grootste kanshebbers op een plek in de volgende ronde. Dat het spannend blijft, wees de partij uit tussen de ongeslagen favoriet Bas Vroegop uit Sint-Maartens dijk en Bart Hertog van TOV. Hertog won de eerste set met solide spel (6-3) en vervolgde dat in de tweede set. Vroegop maakte veel fouten en verloor met 6-1 In de damesklasse is alleen de Sint-Phi- lipslandse Lijdie Kot zeker van een fina leplaats. Ze won met twee keer 6-1 van dorpsgenoot Marleen Walpot en is nu uitgespeeld. Kot staat tweede, maar met een dermate goed set- en gamesaldo dat de naaste concurrenten - Angelique Goudzwaard en Marleen Walpot - haar niet meer kunnen passeren. De ervaren Goudzwaard speelde zondag tegen Marion Quist uit Sint-Annaland. Ze begon voortvarend en won de eerste set met 6-0. In de tweede kwam de Sint- Philipslandse in de problemen omdat Quist de ballen steeds beter terug bracht. Maar ze trok alsnog aan het kortste eind (6-4), won de wedstrijd en pakte de kop positie in de poule. Goudzwaard heeft nog één wedstrijd voor de boeg, tegen Walpot. Twee groepen van WIK uit Sint-Anna land zijn zaterdag in de prijzen gevallen op een toestellenzeskamp in Goes. Bei de groepen turnden op niveau 17. Groep 2 werd met 52,3 punten eerste. Deze groep bestaat uit Imara Vroegop, Iona Westdorp, Esmee de Jonge, Isabel Mos selman en Charlie van Gorkum. WIK 1 behaalde 50,3 punten en dat was vol doende voor de tweede prijs. Deze groep werd gevormd door Nadine Buijck. Brit ney Klaasse, Mieke Lohrer en Anne Lig- tendag. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Meulvliet: 1. G. Bolier en W. Bijl 38 p; 2. mevr. R. Bolier 32 p; 3. mevr. R. Vroegop en mevr. L. van Bale 23 p; 4. mevr. H. Schot en J. Sprenkels, en mevr. J. Verbraeken en mevr. N. Deurloo 20 p; 6. mevr. A. Hilgerson en mevr. D. Lindenberg 12 p. Tholen Stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 24 p; 2. N. Moerkerken 21 p; 3. W. Scherpenisse 20 p; 4. mevr. R. van Driel 18 p; 5. mevr. A. Scherpenisse 17 p; 6. mevr. F. Schellinger 15 p; 7. mevr. R. Burrows 14 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. L. Wielaard 38 p; 2. mevr. A. Poot en C. van Gorsel 28 p; 3. mevr. J. Nijstad en W. Bijl 27 p; 4. mevr. M. Dane en mevr. B. Bijnagte 22 p; 5. mevr. W. Kloet en A. Wielaard 17 p; 6. mevr. T. Breure en J. Bijnagte 11 p; 7. mevr. A. Bocxe en C. Breure 10 p. De strijd om de koningstitel van de handboogschuttersvereniging Clo- venièrsgilde uit Scherpenisse is er een geworden tussen de regerende vorst Kees Jansens, zijn gildemaatje Joan van Dijke en de elementen. Uiteindelijk won na een titanenstrijd van anderhalf uur titelverdediger Kees Jansens. Die mag zich daarmee voor het tweede achtereenvolgen de jaar koning van de vereniging noemen. Een liter bier in een teug naar bin nen werken, was zijn prijs. Het Clo- veniersgilde uit Scherpenisse werd in 1594 opgericht en is het enige gilde op het eiland Tholen, zo laten de geschiedschrijvers weten. Na Pinksteren komt de club, die nu uit 20 leden bestaat, bijeen. Gewekt door een trommelslager die vanaf de Hoge Markt de Kerstraat inloopt richting Lage Markt, Molenweg, Lentestraat en Weststraat. Een route die jarenlang werd ge bruikt. Het gilde zit vol met tradi ties. Een er van is dat er uitsluitend bier geschonken en gedronken wordt. Vroeger werd daarvoor een jongeman van tenminste 18 jaar aangesteld. Die bracht het bier rond. Zieke gildebroeders kregen het bier thuisbezorgd. Gegeten werd er ook. Hardgekookte eieren en worst met mosterd. In Scherpenisse zijn de meeste tra dities rond het Cloveniersgilde in ere gehouden. De schuttersvereni ging is weer in het leven geroepen tijdens het 400-jarig bestaan in 1994. Doel is om meer met het gilde naar buiten te treden. Het drinken van een liter bier door de schutters- koning is min of meer verplicht. Net als vorig jaar, had meervoudige winnaar Jansens er geen moeite mee. In het veld lag dat even anders. De houten vogel die hij met een pijl moest raken, priemde wel erg hoog in de lucht op de 21 meter lange paal. Tel daarbij op de wind die de top vrolijk heen en weer liet wappe ren en het probleem is duidelijk. Degene die de techniek van het handboogschieten op de juiste wijze uitvoert, maakt volgens woordvoer der Peter van der Gouwe van het Cloveniersgilde, de meeste kans. „Het is een kwestie van inademen, de boog spannen, uitademen en bin nen zeven seconden schieten. In die korte tijd ben je het rustigst." Jansens had die techniek onder de knie. Hij hield stil op een bepaalde afstand van de paal. Kromde zijn li chaam zo ver mogelijk naar achte ren en richtte ondertussen de pijl en boog op de heen en weer zwiepende vogel. Zes rondes waren er nodig voor hij het houten beest van de paal schoot. En niet alleen hij beheerste de hand boogvaardigheden. Ook zijn mede gildebroeder Andre van Dijke zorg de er voor dat er sprake was van een spannende competitie op het terrein van de Pluimpot. Het ontstaan van de handboogsport is eigenlijk ingegeven door Diana, de Romeinse godin van de jacht. En sinds mensenheugenis nemen com plete families de boog ter hand om elkaar onder een lange paal te be kampen tijdens nationale- en inter nationale kampioenschappen. Zaterdag in Scherpenisse betraden veertien leden van het Cloveniers gilde het strijdtoneel. Peter en Con- ja van der Gouwe, Andre van Dijke, Joan van Dijke, Kees Jansens, Hans Kloet, Peter Suurland, Jaap en Toos de Wilde, Andre en Robin Ver woerd, Frans en Roy van Nieuwen- burg en Dick van Gilswijk deden al len een gooi naar de koningstitel. „Dat betekent niet dat we vanmid dag al een koningsschutter kunnen aanwijzen", waarschuwde Conja van der Gouwe, zelf Zeeuws kam pioene. De vogel moet tussen 14.00 uur en 16.30 uur van de paal worden geschoten. Zo niet, dan volgt een week later de herkansing. Conja: „Soms doen we er drie weken over. Je moet ook een beetje geluk heb ben." Dat hadden de drie dames in het ge zelschap deze keer niet. Volgens Conja wordt er door de vrouwen hard getraind om sterke armspieren te krijgen. Want de pijl moet toch met enige snelheid naar boven wor den geschoten. Sommige pijlen vliegen zestig meter de lucht in. Maar dat wil niet zeggen dat je daardoor ook de vogel raakt. De meeste pijlen vallen met een sierlij ke boog weer vruchteloos omlaag. Met enige regelmaat klonk dan ook over het veld de kreet: 'Kijk uit'. In het veld haalde een wisselend ploegje leden de gevallen pijlen weer op. Koning Jansens mocht als eerste be ginnen. Hij kreeg drie beurten om de vogel er af te schieten. Toen dat niet lukte, vertoonden de andere le den hun kunsten. Niet in willekeuri ge volgorde, of op alfabet, maar van oud naar jong. Dat betekende dat Roy van Nieuwenburg uit Sint- Maartensdijk als laatste aan de beurt was. Hij is met zijn 14 jaar de jong ste deelnemer en volgens de om standers een aanstormend talent. Het Cloveniersgilde schiet met een handboog zonder vizier. De prijs van het wapen varieert sterk. Som migen hebben een gebruikt exem plaar op de kop weten te tikken. „Dan ben je globaal 1250 euro kwijt", aldus een van de leden. „Nieuw kost een handboog al gauw 2500 euro." De club hoopt dat die prijzen nieu we leden niet afschrikken. „We kunnen best wat nieuwe aanwas ge bruiken", zegt Van der Gouwe. Nor maal gesproken mag een gilde niet meer dan 60 leden hebben. Die re gel hebben ze in Scherpenisse ge schrapt. „Iedereen die wil, kan lid worden." Inademen, de boog spannen, uitademen en schieten. Kees Jansens beheerst die techniek prima en won opnieuw. Diep in zijn hart had WHS-voorzit- ter Anco Fase liever gezien dat zijn vereniging in de Zeeuwse derde klasse ingedeeld zou zijn. Het weerzien met Tholense Boys maakt echter veel goed. „Zeeland is leuker qua ambiance. Je treft er uitsluitend echte zaterdagclubs. In het Brabantse komt het nog wel eens voor dat je op zaterdag op een bijveld terecht komt, of dat je de bestuurskamer niet in kunt. Beek Vooruit, DSE en Internos zijn bij voorbeeld in deze klasse clubs die vooral op de zondag zijn gericht." Fase noemt de nieuwe indeling in teressant en leuk. „We krijgen er twee derby's bij, dat is mooi. Mijn indruk is dat deze klasse over de hele linie sterker is geworden. Zwaluwe is er als degradant uit de tweede klasse bijgekomen en is ei genlijk een club die altijd tussen tweede en derde klasse heen en weer pendelt. The Gunners kennen we nog van de beslissingswedstrijd twee seizoenen geleden. Ik denk wel dat we ons ook in deze klasse thuis zullen voelen." Secretaris Gerard Noorthoek van Noad '67 is in grote lijnen dezelfde mening toegedaan. „We hebben de KNVB nog verzocht om eens een keer de Schouwse clubs naar de Brabantse afdeling over te hevelen, maar dat bleek niet bespreekbaar. In Zeeland voetballen, voelt voor ons op de een of andere manier lekkerder. Bij Veere spelen met veel volk langs de lijn, dat is de echte ambiance. In Brabant is de beleving vaak heel anders. Ook te gen verenigingen als Zwaluwe, Klundert en Olympia moet je ech ter de mouwen opstropen. Toch is die Zeeuwse derde klasse door de bank genomen sterker. Dat blijkt elk jaar ook weer uit de resultaten in de nacompetitie. Drie Thoolse clubs bij elkaar is natuurlijk wel iets om naar uit te kijken." Dat vindt ook Piet van der Vlies. „Onze wensen zijn vervuld. We hebben bij de bond aangegeven dat we best in de Brabantse klasse wil den blijven, maar dat we Noad '67 en WHS er graag bij zouden heb ben. Voor spelers en publiek zijn het toch wedstrijden om naar uit te kijken. Het zijn ook altijd onvoor spelbare duels, ongeacht de stand op de ranglijst. Derby's geven hoe dan ook een impuls aan een sei zoen. Vorig jaar was het, in alle eerlijkheid, toch een vrij tamme competitie. Daar is dit keer geen sprake van. Zwakke broeders zijn er niet meer bij. Vorig jaar had je met ZPR bijvoorbeeld een club die het niveau volstrekt niet aan kon. Ook de verre uitwedstrijd naar Eindhoven tegen Rust Roest zit er niet meer bij. Het is nu allemaal wat dichter bij elkaar. We zijn dik tevreden." Indeling: Noad '67, Tholense Boys, WHS, Beek Vooruit (Prin senbeek), DSE (Etten-Leur), Inter nos (Etten-Leur), Klundert, Kogel vangers (Willemstad), Olympia '60 (Dongen), The Gunners (Breda), Merlijn (Tilburg) en Zwaluwe (La ge Zwaluwe). In de vierde klasse zorgt het nieu we zaterdagteam van Vosmeer voor een impuls. Opvallend is wel dat het aantal clubs in de afdeling is te ruggebracht van veertien naar twaalf, waardoor er minder wed strijden op het programma staan. Vosmeer-voorzitter Gab Haver- mans is tevreden met de indeling. „We hebben als bestuur gevraagd om ingedeeld te worden bij de an dere Thoolse vierdeklassers, ook op voorspraak van de jongens zelf. Veel van die jongens zijn hier in de streek geboren en kennen de ande re Thoolse verenigingen. Sommi gen spreken ook plat Zeeuws. Als bestuur zijn we er ook blij mee. Vosmeer heeft als zondagclub van origine eigenlijk nooit Thoolse der by's gekend. Het wordt dus voor ons in alle opzichten een nieuwe ervaring. De sportieve mogelijkhe den van het elftal durf ik nog niet in te schatten. Ze hebben wel laten zien aardig te kunnen voetballen." Voorzitter Rien Vroegop van Smer- diek is blij met de komst van het Vossemeerse zaterdagteam. „Hoe meer derby's we spelen, hoe leuker het is. Het trekt altijd extra publiek. Ik ben ook content met het aantal clubs. In de oude opzet was je nooit een weekeinde vrij. Nu heb je de mogelijkheid om blessures te la ten genezen, of een vriendschappe lijke wedstrijd in te lassen en als trainer wat uit te proberen. Krab- bendijke en Mevo zijn nieuwe en leuke verenigingen om te komen." Zijn collega Louis Wesdorp van Stavenisse is gereserveerder. „Vos meer is wat mij betreft welkom. De tijd zal leren wat die club gaat doen. Wat vers bloed kan natuurlijk geen kwaad. Tegen een club als Brouwershaven spelen we al hon derd jaar. Het zijn vooral bekende gezichten die we tegenkomen. Ik mis Chrislandia een beetje. Dat is een vereniging waar we altijd een goede band mee hebben gehad. ZPR is weer terug, maar ik heb be grepen dat er nogal wat verloop tussen de Bergse clubs onderling is geweest. In feite is dat dus ook weer een nieuwe vereniging." Wes dorp had liever veertien clubs in de afdeling gezien. „Het is toch altijd weer een toer om vriendschappelij ke wedstrijden te organiseren." SPS-trainer Rien Voshol vond de oude opzet met veertien clubs ook prima. „Ik zit niet echt te wachten op extra vriendschappelijke wed strijden. SPS is niet een ploeg die zich goed kan opladen voor een vrijblijvend potje, of het moet te gen een uitdagende tegenstander zijn uit bijvoorbeeld de tweede klasse." Voshol is verrast dat Vos meer bij de Thoolse clubs is inge deeld. „Ik had geluiden gehoord dat ze meer in de Brabantse con treien zouden gaan voetballen. Het is even afwachten wat die jongens gaan brengen. Ik heb veel positieve berichten gehoord en ik hoop dat ze dat kunnen waarmaken. Jongens met een Marokkaanse achtergrond kunnen altijd goed voetballen. Ook een andere nieuweling als Krab- bendijke kiest voor een voetballen de benadering en dat ligt ons wel. Ik denk dat het niveau in deze klas se er op is vooruit gegaan. Een uit schieter als SKNWK vorig jaar zie ik er deze keer niet tussen zitten. Het belooft dus een spannend sei zoen te worden, waarin wij als SPS hopelijk vanaf het begin mee kun nen doen." Indeling: Stavenisse, Smerdiek, SPS, Vosmeer, Brouwershaven, Krabbendijke. Kruiningen, Mevo (Zierikzee), Waarde, WIK '57 (Kerkwerve), Yerseke en ZPR '84 (Bergen op Zoom). In de zondagklasse 5B, waarin ook Vosmeer is ingedeeld, is het aantal van veertien clubs wél overeind ge bleven. Nieuwkomer is ZPR '84, de Bergse zaterdagclub die nu op zondag een elftal van vooral Turk se voetballers de mat opstuurt. De zwakke broeder Zonnemaire is ver dwenen. Uit de vierde klasse keert het gedegradeerde Val Aan terug. Volgens Vosmeer-voorzitter Haver- mans is er verder weinig nieuws onder de zon. „Val Aan was twee seizoenen geleden heel sterk en keert nu verrassend snel terug. Ook sterke ploegen als WWV en Renes- se komen we weer tegen. We zijn gelukkig met veertien ploegen. An ders is het seizoen veel te snel voorbij." Indeling: Vosmeer, Dreischor, Moerstraten, Hansweertse Boys, Kwadendamme, Lepelstraatse Boys, Lewedorpse Boys, NVS (Nieuw-Vossemeer), Ouwerkerk, Renesse, Val Aan (De Heen), Vol harding (Ovezande), WW '67 (Woensdrecht) en ZPR '84 (Bergen op Zoom). Coach Wim Scherpenisse van de Smerdiek-dames ziet na de nieuwe indeling perspectieven voor zijn team. Jodan Boys, Odysseus en RCL 2 zijn als tweedeklassers ge promoveerd en vormen de nieuwe elftallen in klasse IA. Door de zuigkracht van de eredivisie is het damesvoetbal volgens Scherpenis se volop in beweging. „Ik denk dat we er zelf qua kwaliteit op vooruit zijn gegaan, met name in de breed te. Daardoor zijn we beter in staat om blessures op te vangen. Met de ze selectie moet het voor ons mo gelijk zijn om mee te doen voor de bovenste plaatsen. Met Odysseus uit Utrecht krijgen we er weer wel een verre uitwedstrijd bij." Indeling: Smerdiek, Berkel (Berkel en Rodenrijs), CSW (Wilnis), Jodan Boys (Gouda), Muiden, Odysseus '91 (Utrecht), Oostkapelle, RCL 2 (Lei derdorp), Stedoco 2 (Hoornaar). Ter Leede 2 (Sassenheim), Wartburgia 2 (Amsterdam) en 't Zand (Tilburg). De A-jeugd van Feyenoord is op 29 juli de tegenstander van Noad '67, bij de start van de oefencampagne voor het nieuwe seizoen. De Rotter damse ploeg wordt geleid door oud international Jean-Paul van Gastel, die afgelopen najaar in Sint-Philips- land te gast was op de voetbal- school. Daar zijn de contacten ge legd voor deze wedstrijd. Feyenoord A1 deed tot op de laatste dag van het voorbije seizoen mee voor de titel in de eredivisie voor A-junioren van betaald voetbal organisaties. De Sint-Philipslandse derdeklasser zal er een mooie tegenstander aan heb ben in de voorbereiding. Het duel op het sportpark aan de Zijpestraat wordt op dinsdagavond om zeven uur gespeeld en de toegang is gratis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19