De gemeenteraad vergadert Bronzen medaille voor de heer Reijngoudt Geluidsmetingen Havenfeest Openbare J0TH- vergadering Zomerconcerten Oude Stadhuis Tholen Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 25 Donderdag 19 juni 2008 r gemeente Tholen li Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het b estuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p 3 juli om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Bespreek/hamerstukken: Voorstel tot vaststelling van de Programmarapportage per 1 mei 2008 over het begrotingsjaar 2008, inclusief vaststelling van de 8e begrotingswijziging 2008. Voorstel om de nota Risicomanagement en weerstandsvermogen vast te stellen. Voorstel om het gemeentelijk deel van De Vossenkuil te Oud Vossemeer te verkopen aan stichting Castria Wonen en tegelijkertijd weer terug te huren tegen de in de bijlage opgenomen condities en voorwaarden. Voorstel tot vaststellen van het beleidsplan Wet maatschappelijke ondersteuning gemeente Tholen 2008- 2012. Voorstel tot vaststelling van het beleidsplan natuur en milieueducatie NME 2008-2012. Voorstel tot intrekking van de verordening onderhoudssubsidies beschermde rijksmonumenten en het vast stellen van de verordening subsidie instandhouding rijksmonumenten 2008. Voorstel om de beleidsuitgangspunten voor de inrichting van de uitbreidingen van de begraafplaatsen als mede voor het opstellen van de beheersverordening en aanhangende documenten voor die uitbreidingen vast te stellen. Voorstel om in te stemmen met de jaarrekening 2007 en de begroting 2009 van het Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. Voorstel tot aanpassing van bouwgrondprijs voor bouw van starterswoningen aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat in Stavenisse en tot machtiging van B&W om in voorkomende gevallen beslissing te nemen met betrekking tot aanpassing van bouwgrondprijs voor bouw starterswoningen. Stukken ter inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Afgelopen dinsdag 17 juni heeft burgemeester W. Nuis een bronzen medaille van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen uitgereikt aan de heer 3. Reijngoudt. Deze mocht het kleinood in ontvangst nemen naar aanleiding van zijn heldhaftige optreden in de haven van Sint Philipsland op 1 mei 2007. Die dag belandde een wandelwagen, met daarin de driejarige Rick Schouw, door onvoorziene omstan digheden in het water. De moeder van het jongetje slaagde er niet in de wandelwagen met kind uit het water te halen, Reijngoudt wist hen wel op het droge te krijgen. De Stichting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen stelt zich tot doel personen te eren, die anderen uit een situatie van bijna-verdrin- king hebben gered. Hiertoe worden - afhankelijk van de omstandigheden - een bronzen, zilveren, of gouden medaille vergezeld van een getuigschrift toegekend. De stichting zag in dit voorval redenen genoeg om de heer Reijngoudt met een bronzen exemplaar te decoreren. Ook dit jaar zal er weer in Tholen het Havenfeest worden georganiseerd. Dit jaar is deze gepland voor aanstaande vrijdag en zaterdag, 20 en 21 juni. Evenals de voorgaande 3 jaren heeft de organisatie een evenementenvergunning aangevraagd bij de gemeente Tholen. Na overleg met de organisatie van het Havenfeest 2008 heeft de gemeente besloten om dit jaar tijdens dit evenement geluidsmetingen te verrichten. De eerste metingen zullen op vrijdag 20 juni, tijdens het inregelen van de geluidsinstallatie, worden verricht. Op basis van deze metingen zullen met de organi satie van het Havenfeest 2008 afspraken worden gemaakt over het maximaal toegestane geluidniveau. Vervolgens zullen zowel op vrijdagavond 20 juni als zaterdagavond 21 juni geluidmetingen worden uit gevoerd ter controle van de gemaakte afspraken. De resultaten van de metingen en de ervaringen met deze werkwijze zal de gemeente benutten om tot een gedegen evenementenbeleid te komen waarbij het organiseren van evenementen als het Havenfeest mogelijk blijft, en gelijktijdig de (geluids)overlast voor omwonenden zoveel mogelijk wordt beperkt. De Jongerenraad vergadert op maandag 23 juni vanaf 19.30 uur in De Wimpel in Sint Philipsland. De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gele genheid geven om de openbare jongerenraadsvergade- ringen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de verschillende kernen. Op deze manier hoopt de jon gerenraad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere verga dering op de agenda staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongerenraad zich mee bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen advise ren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De agenda: Opening voorzitter Mededelingen Ingekomen post Inspraakmogelijkheid Notulen Werkgroep 'Jongerenpagina' Werkgroep 'Jij telt ook mee' Werkgroep 'Groot Thoolse Jeugddebat' Werkgroep 'Burkina Faso' Afscheid Hjalmar, Kayleigh en Leonie Nieuwe leden Rondvraag Afsluiting In samenwerking met de gemeente Tholen zal ook dit jaar organist-clavecinist Jan de Viet zomerconcerten organiseren in de hal van het oude stadhuis in Tholen (Hoogstraat 12). Hij zal zowel het secretaire-orgel als het clavecimbel bespelen op de zaterdagen 5 juli, 19 juli (met medewerking van Wilma Janmaat, sopraan), 2 augustus en 16 augustus. Aanvang 14.30 uur. Entree gratis. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Achterstraat 30 (Poortvliet): het plaatsen van een tuin huis; Schelde-Rijnweg 62 (Tholen): het vergroten van de woning; Nijverheidsweg 8 (Sint-Maartensdijk): het uitbreiden van een bedrijfspand; Oudelandsestraat 39 (Tholen): het uitbreiden van een woning en herbouwen schuur; Burgemeester Smithstraat 39 (Sint-Annaland): het bou wen van een veranda; Klaverveld 13 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een bedrijfswoning gewijzigde tweede fase; Molenweg 4 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een stalling berging; Henriettedijk 2 A (Sint Philipsland): het vernieuwen van dak en wandbekleding; Buurtweg 65 (Stavenisse): het plaatsen van een bijkeu ken; Ceresweg 1 (Tholen): het vergroten van een woning; Sportlaan (Sint-Maartensdijk): het plaatsen en ver plaatsen van lichtmasten; Stationsstraat 17 (Sint Philipsland): het vergroten van een woning. Ingekomen sloopaanvragen Laban Deurloostraat 11, 13 en 15 (Scherpenisse): het slopen van 3 woningen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 23 juni 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 19 juni en vrijdag 20 juni 2008 ter inza ge in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/ schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Binnenkamer 38 (Tholen): het vergroten van de woning, verz. 9 juni 2008; Hiksedijk 7 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een veran da en wijzigen van de achtergevel, verz. 10 juni 2008; Dorpsweg 69 (Oud-Vossemeer): het uitbreiden van de woning, verz. 12 juni 2008; Patrijzenweg 47 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een aanbouw aan de achtergevel, verz. 12 juni 2008; Molenstraat 9 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een garage met bovenwoning, verz. 12 juni 2008. Verleende monumentenvergunningen Kerkstraat 4 (Tholen): het verbouwen van een woning/kapsalon, verz. 12 juni 2008. Verleende sloopvergunningen Laban Deurloostraat 11 t/m 15 (Scherpenisse): het slo pen van 3 woningen, verz. 9 juni 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - inge volge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betref fende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kastelijnsweg 4 te Sint-Maartensdijk: het gedeel telijk vernieuwen van de gevels (2008/98); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 23 mei 2008 tot en met 5 juni 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 3 juli 2008 besluiten op het verzoek om vrij stelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Buurtweg 219 te Stavenisse: het vergroten van een zomerwoning (2008/065); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 25 april 2008 tot en met 5 juni 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 3 juli 2008 besluiten op het verzoek om vrij stelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. Artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Gorishoeksedijk 25 zw 10 te Scherpenisse: het ver nieuwen van een zomerwoning (2007/591); Rijksweg 2 te Sint-Philipsland: het vergroten van een woning (2007/488); Korte Zandweg 2 te Poortvliet: het bouwen van een garage/ berging (2007/546); De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 25 april 2008 tot en met 5 juni 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 3 juli 2008 besluiten op de verzoeken om vrijstelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwvergunning. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 4, lid 3 van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval hebben ont vangen van: Bowie Recycling B.V., Heistraat 28 te Landhorst, in ver band met het voornemen om een mobiele puinbreker in te zetten op het werk aan de Del Campoweg te Sint Philipsland, gedurende de periode tussen 25 juni 2008 en 25 oktober 2008. MONUMENTENWET - VERLEENDE MONUMEN TENVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken - gelet op artikel 3:44 en 3:45 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat besloten is een monumentenvergunning te verlenen voor: Kerkstraat 4/6 te Tholen: het uitbreiden van een kap salon (2007/458); Markt 26 te Tholen: voor het gedeeltelijk vernieuwen van de achtergevel (2007/595); Kerkplein 3 te Tholen, Kerkpad 5 te Scherpenisse, Ring 10 te Oud-Vossemeer, Van der Leek de Clercqplein 4 te Stavenisse en Noordstraat 14 te Poortvliet: het aanbrengen van verlichtingsarmaturen aan diverse kerkgebouwen (2008/121). Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van de ontwerp-besluiten. In de definitieve besluiten zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van de ontwerpen. De besluiten tot het verlenen van de monumentenvergun ningen en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 20 juni 2008 tot en met 31 juli 2008 ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht staat voor belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend tegen het ontwerp van het besluit, tegen dit besluit beroep open gedurende zes weken vanaf de dag waarop de monumen tenvergunning ter inzage wordt gelegd. Beroep kan wor den ingesteld bij de Rechtbank Middelburg, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg Het beroepschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het beroepschrift zijn voorzien van uw naam en adres en een omschrijving omvatten van het besluit waartegen uw beroep is gericht. Zo mogelijk dient u een afschrift van het besluit waarop uw beroepschrift betrek king heeft mee te zenden. Tenslotte dient het beroep schrift gemotiveerd te zijn. Nadere informatie over het instellen van beroep vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid", die u op verzoek wordt toegezonden door het Cluster Communicatie van de gemeente Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13