Auto in brand op Oesterdam na botsing bij oversteken eendjes Plaatselijk nieuws Hollandse Nieuwe VAKANTIEHULP EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 juni 2008 Keukenbrandje 4 CENT KORTING op benzine Motor gestolen Subsidie theater Vaderdag Palingdag HANGCULTUURMOSSELEN DEURLOO Ter Tolne op reis Juf Suzanne trouwt PvdA over Molenstraat Kaas op evenementendagen Inzameling Rommelmarkt Wereldreis Schorrekoor Ierland Recorddeelname toernooi Gemaskerd bal Fancy fair Schutse Voeding vogels Schoolreis i Geslacht in eigen slagerij Ff anders EHBO-cursus versneld Rieburch naar Drievliet Palingwedstrijd Smerdiek leeft Barbecue plattelandsvrouwen Uitslag schietwedstrijd Minimarkt Centrum wint biljartstrijd Dienst kerk en school Bestel-/Bedrijfsauto's Rode Kruis 2 Tholen Dinsdagochtend rond negen uur is de brandweer uitgerukt voor het be- strijden van een binnenbrandje in de keuken van de woning aan het Burg. Waghtoplein 4. Dankzij dat er een rookmelder afging, kon de brand weer snel worden gealarmeerd. In de keuken was door een heet voorwerp papier gaan smeulen en had vlam gevat. De bewoonster was op dat moment boven maar hoorde de rookmelder. De brand was snel on der controle, maar er was wel aan zienlijke roet - en rookschade. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. Wc zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Op een bedrijfsterrein aan de Watt straat is in de nacht van dinsdag op woensdag een motor en aanhangwa gen gestolen. Het gaat om een groe ne Yamaha Quad. De motor is vol gens de politie enkele duizenden euro's waard. Het theaterproductiehuis Zeelandia krijgt 2500 euro subsidie van de ge meente voor het Zeeland Nazomer festival met een voorstelling aan de Oesterdam. Daarentegen ontvangt de stichting Steunfonds Zeeuwse Musea geen gemeentelijke bijdrage. Topkwaliteit Vangst 2008 Door ons met zorg geselecteerd. Ook kleine emmertjes haring verkrijgbaar Nu weer verkrijgbaar: gevraagd: Voor meer informatie: mossel-, zeevishandel en traiteur Contre'Escarpe 11 Tholen Tel. 0166-602799 De gehele week GEOPEND behalve zondag Advertentie LM. Wekenlang keken de kinderen van Ter Tolne er al naar uit en donder dag was het zover: het jaarlijkse schoolreisje. De groepen 5, 6 en 7 vertrokken richting Den Haag. Daar kregen ze 's ochtends een rondleiding in het Museon. Daar was onder andere de tentoonstel ling 'mijn wereld jouw wereld' te zien. Ook deden de kinderen aller lei proefjes onder leiding van een gids. Hierna vertrok het gezelschap naar het attractiepark Drievliet. Ondanks de regen vermaakten de kinderen zich opperbest in de acht baan, de botsauto's en de jungle ri ver. De groepen 3 en 4 reisden diezelf de dag naar Antwerpen. In de 'wonderwaterwereld' Aquatopia gingen ze op ontdekkingstocht door de oceaan. Er waren haaien, roggen en verschillende andere soorten vissen te zien. Vervolgens reed de bus naar het Pirateneiland, onderweg zongen de kinderen het ingestudeerde piratenlied. Ze leef den zich uit in de kraaiennesten, het piratenschip en de ballenbak. De kleuters van groep 1 en 2 be zochten speelboerderij 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke, waar ze volop konden klimmen, klauteren en glijden. Door de regen moest dat binnen, maar dat vonden de kinde ren helemaal niet erg. Ze deden zich tussen de middag te goed aan friet, snacks en een ijsje. Aan hei einde van de middag kwamen alle bussen weer terug bij de school. Natuurlijk waren alle kinderen het laatste stuk weggedoken, zodat het voor hun ouders leek alsof de bus sen leeg waren teruggekomen. Nu resteert alleen groep 8 nog. Die gaat van 23 t/m 25 juni op kamp naar Burgh-Haamstede. Op vrijdag 20 juni trouwt juf Suzan ne van de Kraal. Het huwelijk wordt voltrokken in Rotterdam. De juf en haar echtgenoot Wilco kunnen dan niet naar school komen, maar doen dat op dinsdagochtend 24 juni. Rond half elf wordt het bruidspaar opge wacht. De juf en haar man worden in het zonnetje gezet met liedjes, ca deautjes, sketches en toespraakjes. Oud- Vossemeer De PvdA-fractie wil weten hoe b. en w. denken over het alternatief dat bewoner P. Lagerwerf van de Mo lenstraat heeft bedacht voor het op lossen van de verkeersproblemen in het dorp. Lagerwerf sprak onlangs in bij de adviescommissie ruimte. De PvdA wil weten of b. en w. bereid zijn om naar de nieuwe variant te kijken. Lagerwerf stelde voor een nieuwe ontsluiting te maken via de Gankelweg. door de Secr. Rijstenbil- straat door te trekken. Verder wil de PvdA weten of het college bereid is om de haalbaarheid van het plan van Lagerwerf te onderzoeken. De Nederpopband Kaas vormt de openingsact van de evenementenda gen op 4 en 5 juli. De elf leden tel lende Roosendaalse coverband zal de vrijdagavond grotendeels invul len. De groep brengt zowel Neder lands- als Engelstalige nummers, klassiekers en actuele hits, van uiteenlopende (pop)artiesten. Op www.delamsooren.nl is te vinden waar de toegangskaarten verkrijg baar zijn. De evenementendagen worden georganiseerd door dweil band De Lamsöören, met op zater dag de braderie en het Zeeuws kam pioenschap voor dweilbands. Dit wordt weer gecombineerd met de Zevendorpentocht van wandel sport club Vosmeer. Iedere vrijdagavond is er tussen ze ven en acht uur de gelegenheid om bruikbare spullen af te geven - groot en klein - in de loods van de familie Van Gorsel. Krommedreef 4. Deze spullen zijn bestemd voor de jaar lijkse rommelmarkt van de Her vormde Gemeente, die wordt gehou den op 9 augustus. Met vragen kan men terecht bij Peter Geene. tel. 672856, of Rudi van Putten, tel. 672231. De kinderen van de Sint Anthonius- school maakten donderdag een we reldreis. Figuurlijk, want het was het thema van de leerkrachtendag, de jaarlijkse dag dat dlle leerkrachten tegelijk hun veijaardag vieren met de leerlingen. Er was daarom eerst een zanghulde, waarna de voorzit ster van de oudervereniging - na mens de kinderen - twee tuintafel- tjes en -stoeltjes aanbood als cadeau. Dat sloot goed aan bij het presentje van vorig jaar, een tuin bank. Daarna werd het spel 'ren je rot' ge speeld. Juffrouw Marjo stelde vra gen over of liet melodietjes horen uit verschillende werelddelen. Het plein was in vakken verdeeld, die de we relddelen verbeeldden met daarbij juffen in toepasselijke klederdracht. De kinderen moesten naar het we relddeel gaan waarvan ze dachten dat het bij het antwoord hoorde. De kleuters liepen daarbij de grotere kinderen meestal gewoon achterna. Bij elk werelddeel leerden de kinde ren nog een groet, die ze nodig had den bij de 'wereldreis' die ze nog gingen maken. De pinguïngroet was wel de grappigste die erbij zat. Na het spel kregen alle kinderen een paspoort. Daarmee gingen ze in het dorp op zoek naar verschillende pos ten, werelddelen. Deze werden be mand door leerkrachten, ouders of stagiairs. Bij elk werelddeel werd een spel gespeeld, wat stickers ople verde waarmee het paspoort werd volgeplakt. Het gezamenlijk eten was in speeltuin de Vossentuin ge pland. maar dat werd in verband met de regen verplaatst naar de school. Daar lieten de kinderen zich hun broodjes met knakworst goed sma ken. Iedereen kijkt terug op een ge slaagde feestdag. Sint-Annaland Het Schorrekoor gaat van donderdag 11 tot en met zaterdag 13 september naar Ierland. Wethouder Goossen van economische zaken maakt de reis mee, want het is ook een reis om zaken te doen. Diverse leden van het Ondernemers Overleg Tholen (OOT) vliegen mee naar Dublin. Ge meente. hogeschool Zeeland en de Rabobank ondersteunen de trip. Een Ierse bank geeft informatie over za kendoen met Ierland. Collega-on dernemers uit dezelfde branche ge ven voorlichting aan de Thoolse ondernemers. En natuurlijk zingt het Schorrekoor met de Blanchardstown Brass Band, de oudste muziekver eniging van Ierland. De OOT-leden mogen ook hun vrouw of man mee nemen. Voor 3000 euro per paar kan men mee. Het zesde familietoemooi van WHS trok zaterdag een recordaantal deel nemers. Liefst twintig families, ver deeld over drie poules, schreven in. Dit jaar viel het gelijk met de sei zoensafsluiting, zodat het gezellig druk was op sportpark de Waaje. De poules waren ingedeeld naar geschat te sterkte en leeftijd van de deelne mers, waardoor het voor iedereen leuk was om te voetballen. Op de ver schillende velden waren de meest uit eenlopende familiebanden te ontdek ken. Ooms. tantes, vaders, moeders, opa als keeper, en wel zeer verre ne ven en nichten deden hun uiterste best eeuwige roem te vergaren. Er werd gevoetbald op een kwartveld met jeugddoelen en een team bestond uit vier spelers en een keeper. Na liefst 63 wedstrijden waren de win naars bekend. In de jeugdklasse wer den de Slabbekakkers van de families De Jonge en Van Leeuwen kampioen, terwijl in de volwassenenpoule de hoofdprijs andermaal naar de familie Van de Repe ging. De wisseltrofee kan zodoende op de slaapkamer van Armando van de Repe blijven staan. Terwijl de allerkleinsten zich ver maakten op een van de twee spring kussens, genoten de ouderen van de afsluitende barbecue. In speeltuin Vrij en Blij te Sint- Annaland kan weer gespeeld wor den v.a. woensdagmiddag 18 juni 13.30 uur. Voorlopig alleen als er toezicht is. Advertentie I.M. Alle 250 leerlingen van de De Casem- brootschool deden donderdag mee aan de musical van groep 8. Het is een vieijaarlijkse traditie dat de groepen 1 t/m 7 ook een inbreng hebben. Zij tra den voor de pauze op. Het thema was 'musicals', waarbij het publick ge noot van liedjes uit 'Ja zuster, nee zuster', 'Junglebook', 'Annie', 'Ha- melen', 'Tarzan', 'Highschool musi cal' en 'Grease'. Ook de parodie van het personeel op de Disneyfilm Sneeuwwitje viel in de smaak. Leerlingen van groep 8 praatten alles aan elkaar, en waren na de pauze zelf aan de beurt. Ze speelden 'Gemaskerd bal', een musical waarvoor ze zelf ideeën hadden aangedragen. Deze wa ren uitgewerkt en bewerkt door Jan Koning, de schrijver van het laatste Stallands Spektakel. Het verhaal ging over de Disney-sprookjes die wel erg door elkaar liepen. Gelukkig kwam aan het eind iedere sprookjesfiguur weer in zijn eigen verhaal terecht. In zorgcentrum De Schutse wordt zaterdag 21 juni een fancy fair geor ganiseerd. Daar is vanalles te vin den. zoals een rommelmarkt, onder- kleding, kaarten, bloemen, advocaat, gebak, slaatjes en oliebollen. Ieder een is welkom van tien tot drie uur. De heer Zagers heeft de leden van Vogelvreugd vrijdag weten te boeien met zijn uitleg over goede voeding voor de vogels. Zestien leden waren naar de Wellevaete gekomen. De spreker ging in op verschillende soorten zaadmengeling, en schonk ook aandacht aan natuurlijke midde len die de gezondheid van de vogels garanderen. Tussendoor beant woordde Zagers diverse vragen van de aanwezigen. Na afloop bleek me nigeen overtuigd van de goede kwa liteit van de spullen, en nam er iets van mee naar huis. Elk lid kreeg bo vendien een proefpakket eivoer mee. De volgende bijeenkomst van Vogel vreugd is pas op 12 september. Eerst zal de vereniging zich met de beken de eierbak presenteren op de brade rieën van Sint-Annaland en Tholen. De kinderen van de groepen 1 tot en met 7 van de School met de Bijbel gingen op schoolreis naar 's- Heer Arendskerke. Antwerpen en Roosendaal. De kleuters hebben zich een heel lange ochtend kunnen vermaken in Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag I Magere runder- of sucadelappen 1 kg 8,50 Ribkarbonade 1 kg 6,- I Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 Biefstukreepjes 250 gr. 3,95 Rundvlees met randje 1 kg 7,- Boerenhamlappen 1 kg 5,50 Procureurlapjes 500 gr. 3,50 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! EK Burgers 4 1 GRATIS Bij aankoop van 5 EK burgers en 200 gr. vleeswaren naar keuze, maak je kans op het originele EK Voetbalshirt. Leuk vaderdagkado! Gegrilde fricandeau 100 gram 1,39 Bacon 100 gram 1,29 Gekookte worst 150 gram 1,25 Franse salade 100 gram 1,25 Beckers frikandellen 10 stuks 3,25 Vleesschalen, vleeskadobon, worstvarkentjes, rauw hammetje enz. barbecue-, gourmet-, salade-, brunchschalen enz. Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. 't Klokhuus in 's-Hcer Arendskerke. Zowel binnen als buiten konden ze naar hartenlust spelen, onder andere in de ballenbak, de klimbaan en op de skelters. De kinderen van groep 3 tot en met 7 gingen naar de dierentuin in Ant werpen. Ondanks de vele regen werd het een erg leuke dag. De groepen mochten met een gids mee, die van alles wist te vertellen. Enke le groepen deden de 'vieze-beesten- les': miljoenpoten, slangen, kevers, spinnen, kakkerlakken en sprinkha nen werden uit hun hok gehaald, bekeken, gefotografeerd en soms zelfs vastgehouden. Een andere groep deed op dezelfde manier een 'koele kikkerles': een ontmoeting met allerlei reptielen. Er was ook een zeeleeuwenshow zodat iedereen een poosje binnen kon zijn om op te drogen. 's Middags gingen de jongere kin deren naar Ballorig, een binnen speeltuin in Roosendaal. De grote ren gingen naar Bosbad Hoeven. Stavenisse In de laatste week van juli wordt de vakantiebijbelclub weer gehouden. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar zijn welkom in de gymzaal aan de Schoolstraat, om samen te knutse len. kletsen, zingen, naar verhalen te luisteren en poppenkast en sketches te kijken. Het thema is Ff anders. De club is op 29 en 30 juli 's morgens van kwart voor tien tot twaalf uur, en op 31 juli van kwart voor tien tot drie uur. Informatie is te verkrijgen bij familie De Rijke, tel. 692470. Elf deelnemers aan een versnelde nieuwe EHBO-cursus zijn geslaagd voor het eenheidsdiploma én voor het certificaat AED-bediener (auto matische externe defibrillator). Ka- derinstructrice Anita Gladdines uit Steenbergen verzorgde de opleiding, met assistentie van Lotusspelers, ge durende acht avonden. De geslaag den zijn: Corinne op den Brouw en Antal de Rijke uit Sint-Maartensdijk. Paula Dorst, Dicky Dekker, Danny Mertens Annemarie Polderman. Ben Polderman. Mare van Prooijen en Dieuwertje Roor uit Stavenisse, André Faber uit Sint-Annaland en Erik Minkman uit Steenbergen. Bij voldoende aanmeldingen start er begin oktober weer een cursus EH- BO-reanimatie-verbandleer en AED- bediener. Enkele weken geleden slaagden 28 leerlingen uit groep 8 van de Reho- bothschool voor het examen jeugd- EHBO A. Twee leerlingen konden door ziekte niet meedoen. De lessen op school werden gegeven door Alie Polderman en Jannie Klippel. Familiepark Drievliet in Den Haag was donderdag een echt school- reisdoel. Honderden kinderen ston den bij de ingang en het parkeerter rein, waaronder de groepen 3 en 4 van De Rieburch. Eenmaal binnen kon de pret beginnen. De meeste kinderep waren hier voor het eerst, dus dat was volop genieten van alle attributen. Zelfs de regen die van ll tot 3 uur viel, kon de pret niet bederven. Alle kinderen genoten zichtbaar. Gelukkig waren er over dekte picknicktafels gereserveerd, zodat er een droog plaatsje was om de broodjes en het andere lekkers naar binnen te werken. Eigenlijk was het veel te snel tijd om de bus weer op te zoeken voor de terug reis. Maar ook in de bus was het gezellig en werd er nagenoten van de dag. Met lege tassen, maar met volop verhalen, arriveerden de kin deren weer in het dorp. Danker Bentschap Knook heeft vrijdagavond de bootpalingwed- strijd gewonnen van de Ooster- scheldevissers. De deelnemers wer den geplaagd door veel wind en regen. De verdere uitslag: 2. C. v.d. Velde, 3. P. Verwijs, 4. H. Hartog, 5. P. Polderman, 6. E. Learbuch, 7. A. Aarden, 8. Klaas Priem, 9. Dita Ba zen. 10. Sander Aarden. De volgen de wedstrijd is zaterdag van twaalf tot drie uur. De werkgroep Smerdiek leeft órga- niseert zaterdag 28 juni een activi teit bij Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg. Tussen tien en vier uur is daar vanalles te beleven, zoals een kindersnuffelmarkt, een speur tocht. rondleiding door het natuur gebied de Pluimpot. Er is een springkussen voor de kinderen en heel veel muziek. Hondenschool Steilöre uit Sint-Annaland verzorgt een hondendemonstratie. Scherpenisse n Met dertig leden kwamen de platte landsvrouwen samen voor de jaar lijkse barbecue, de laatste activiteit voor de zomerstop. De dames wer den gastvrij ontvangen bij de fami lie Hage aan de Gorishoeksedijk. Ze genoten van het vlees, de salades, stokbrood, een ijsje en een drankje. Afgesloten werd met een kopje kof fie. De eerstvolgende bijeenkomst, 'Bittere thee', is op 24 september. De schietvereniging Prinses Juliana hield een huishoudelijke wedstrijd in de schietaccommodatie in Sint- Maartensdijk. Het inleggeld van de leden wordt aan prijzengeld be steed. Elke deelnemer kreeg een prijs in de vorm van vlees, wijn, ge bak of huishoudelijke artikelen. Bij de wedstrijd worden twee series van vijf schoten geregistreerd die op hun beurt weer worden onderver deeld in een hoogste serie en een steunserie. Bij het onderdeel liggend geweer op een baan van 12 meter in de A-klasse gingen vader en zoon Bijnagte gelijk op. Zoon Jan Willem Bijnagte en zijn vader Ixen maakten evenveel punten in de serie en steunserie. namelijk 49 en 48. Maar door een verrekening werd Jan Willem Bijnagte eerste. 3 Frits Wortelboer 48/46. 4 Marius Schot 47/44, 5 Han van Tiggele 47/44, 6 Jan Rijstenbil 45/44. Klasse B: l Rini Neele 50/49. 2 Patrick Poot 48/46. 3 Wim de Graauw 47/40. 4 Richard Poot 46/46. 5 Abel Potappel 45/44. 6 Adrie Knuist 45/44, 7 Gert- jan Rijstenbil 43/42. Klasse C: l Bram Lindhoud 44/43, 2 Merien Moerland 41/36. Klasse D: Hans Goudzwaard 44/39, 2 Toon Goud zwaard 44/39, 3 Huib de Vos 39/39. Klasse H: Jan van Tiggele 46/46. Klein kaliber karabijn 10 meter staand, klasse A:1 Peter Wagemaker 48/48. Klasse B: Comé Lindhoud 49/47, 2 Levicn Quist 48/40, 3 Leen Reijngoudt 48/40, 4 Hans Koese 47/46. 5 Dies Lindhoud 39/32. Klas se C: 1 Pieter Poot 46/45, 2 Rien Oostdijk 45/44, 3 Adrie Reijngoudt 40/37. Klasse D: 1 Nico van de Plank 40/34. Klein kaliber karabijn 12 meter lig gend: 1 Victor Cras 50/49, 2 Johan Dorst 49/49, 3 Peter Wagemaker 45/41. Klein kaliber pistool 10 meter staand. Klasse D: 1 Eddy Anthonisse 43/42, 2 Rien Dorst 37/36. Klasse E: 1 Leon de Jonge 46/39. Klasse F: 1 Johan de Graaf 41/42. 2 Jan Poot 38/34, 3 Corné van der Slikke 33/314 Johan Neele 32/26. Jeugd: 1 Carlos Geuze 47/38, 2 Koen Knuist 39/39,3 Geert Knuist 38/38. Poortvliet In de Ontmoetingskerk aan het Zuidplantsoen wordt zaterdagmid dag een minimarkt gehouden. Van twee tot vier uur kan iedereen er te recht voor onder meer tweedehands boeken en cd's, kaarten en curiosa. Wie boeken of cd's over heeft, kan ze gerust meebrengen, of bellen met Martha Poot, tel. 662297. De biljarters van 't Centrum hebben de return tregen camping Stavenisse, net als de eerste ontmoeting, op hun naam geschreven. Met name S. de Wit en R. Elenbaas waren uitblinkers met respectievelijk 14,71 en 14,47 winstpunten. De uitslagen: C. Snel- ders-M. Hage 7,6-6.4; G. Geuze-L. Bijl 10-8.5; N. Bloot-M. Uijl 5,6- 8.8; J. Krijnen-W. Bijl 11,79-6.76; S. Snelders-S. de Wit 9.09-14,71; H. Monsieurs-R. Elenbaas 9,39-14,47. Sint-Philipsland Zondag wordt in de kerk in Anna Jacobapolder een gezamenlijke dienst gehouden met Het Kompas. Lourens Riemens lag aan de dijk van het mooie weer te genieten toen hij de klap hoorde en de auto in brand zag vliegen en maakte deze opname voordat de brandweer was gearriveerd. Maandagavond rond half acht is de personen auto van een 36-jarige Tholenaar in brand ge vlogen nadat hij op een auto voor hem was ge reden. Dat gebeurde nadat de bestuurder van een bestelbus, een 35-jarige Middelburger, op de rem trapte om te voorkomen dat hij een groepje eendjes aanreed dat plotseling de weg overstak. Hij reed over de Oesterdam in de richting van Rilland. Bij de aanrijding vloog de auto van de Tholenaar meteen in brand. Hij en zijn passagier konden de auto op tijd verlaten. De bestuurder had last van zijn nek en rug en is met een ambulance uit Bergen op Zoom voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. De auto brandde helemaal uit. De brandweer van Tholen bluste de vlammen met een straal hogedruk met schuim. De over stekende eendjes bereikten veilig de overkant. Predikbeurten n Zondag 15 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. meijer, Yerseke. H.A. 18.30 u. kand. Van 't Hof, St.-An- naland. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 15 u. ds. Verheul, Woudenberg, di 17/6 19.45 u. ds. De Groot. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. V.d. Meer, Barendrecht. GEREF. KERK 10 u. mevr. v.d. Meer. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Roos. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 16 u. ds. Scheurwa ter. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Roos, Burgum. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GF.M. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 16 u. kand. Diepeveen, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. wo 18/6 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. do 12/7 19.30 u. dhr. Van Houdt. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. 19 u. da. v.d. Graaf, Poortugaal. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst, Nieuwerkerk. 14 u. leesdienst. wo 18/6 19.30 u. ds. Tuinier, Aag- tekerke. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Bouman. 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein, Hei- en Boeicop. 17 u. ds. Burger, Waddinxveen. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Manen, Middel- harnis. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, i.s.m. Het Kompas. Enkele jaren geleden is het idee ge boren om de band tussen de kerk en de school meer aan te halen. Dat had tot gevolg dat er een school- kerstfeest in de kerk werd gevierd en een zondagsdienst met de school. Na afloop werd besloten dat dit een vervolg zou moeten krijgen. Zon dag wordt de tweede dienst in de kerk gehouden. Het thema van dc dienst is Iedereen hoort er bij. Op school wordt er al gewerkt aan dit thema. De dienst begint om tien uur 's ochtends. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Voorzitter CNV De 87 leden tellende afdeling van CNV Hout en Bouw heeft een nieuwe voorzitter. Floor Feleüs is de in maart overleden Bram de Raat opgevolgd. De leden, die schriftelijk op de hoogte zijn gesteld, hebben met de kandidatuur ingestemd. „We ston den voor de keuze: een nieuwe voorzitter vinden óf de zelfstandi ge afdeling opheffen", zegt secre taris Jan Ligtendag, die blij is dat Sint-Philipsland een afdeling houdt. Het afdelingsbestuur be staat nu uit drie leden, het wordt gecompleteerd door Kees Verstra- te. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8. za 11-12 U. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-6625%. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604%9. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 juni. donderdag 12 11.32 -23.52 vrijdag 13 12.37 - zaterdag 14 00.57 - 13.37 zondag 15 1.57-14.32 maandag 16 2.49 -15.17 dinsdag 17 3.37 - 15.57 woensdag 18 4.17-16.32 donderdag 19 4.52 - 17.07 vrijdag 20 5.29 - 17.45 wo 18/7 19.31 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 12 juni Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 14 u. 16 t/m 19 juni Avondwandelvier daagse, wandelclub Vosmeer, start Meulvliet 18.30-19 u. 18 juni Verantwoordingsmoment ge meentebestuur, gemeentehuis, 19.30 u. 18 juni Plattelandsvrouwen naar Galerie van Lien, in Fijnaart. 19 juni Borstvoeding, informatie avond LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 13 en 14 juni Kermis. 28 juni Keu's zat trofee, biljartwed strijd. café Hof van Holland, 20 u. 4 en 5 juli Evenementendagen Vos meer. 5 juli Zevendorpentocht, wandele venement met div. afstanden, wan- delsp.club Vosmeer, start Vossen- kuil v.a. 7 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt. Wisselexposities religi eus erfgoed en normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u. 17 en 24 juni Dagtocht Zierikzee (retour). Frisia rondvaarten. Haven weg 10.30 u. 21 juni. 5, 19 juli Natte laarzentocht door kreken, start eind Sluispolder- weg 11 u. 21 juni Fancy fair. De Schutse, 10-15 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 5 juli Foto-expo., H. Zweers en L. van Vliet, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. SCHERPENISSE 28 juni, 26 juli Turegluren, wande ling o.l.v. gids door Scherpenisse- polder, start kruising Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg 13.30 u. POORTVLIET 14 juni, Minimarkt, Ontmoetings kerk, 14-16 u. 14 juni Rommelmarkt/verkoping HHG, Paasdijkweg 16, 10-15 u. SINT-PHILIPSLAND 21 juni Braderie, centrum/Voor straat e.v., 10-20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Drakenjagers - za, zo en wo 13.45 u. Dunya en Desie - za en wo 13.45 u. Indiana Jones 4, and the kingdom of the crystal skull - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16.15, 18.45 en 21.15 u., wo 16.15 en 20 u. Morrison krijgt een zusje - za, zo en wo 16.15 u. Sex and the city - do, ma en di 20 u„ vr 18.30 en 20.45 u., za en zo 13.30, 15.30, 18.30 en 20.45 u., wo 13.30, 15.30 en 20 u. The happening - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za 16.15, 18.45 en 21.15 u.. wo 16.15 en 20 u. The other Boleyn girl - zo 19 u., ma en di 20.30 u. What hap pens in Vegas - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 13.45 en 21.15 u. Winx club (Nederlandsta- li.ii in .mm LUS m Vrijwilligers van het Rode Kruis gaan vanaf maandag op Tholen en Sint-Philipsland met de collectebus langs de deur. De opbrengst gaat naar activiteiten van de afdeling Tholen/Sint-Philipsland. Om activi teiten, zoals sociale hulp om de hoek, mogelijk te maken, is veel geld nodig. De afdeling heeft vele sociale activiteiten. Bijvoorbeeld gezellig met zijn allen handwerken of knutselen, het boodschappenpro- ject, het verwenproject. Ook biedt ze mensen met een beperking de mogelijkheid om eens een weekje op vakantie te gaan in de hotels van het Rode Kruis of op het bekende schip de J. Henry Dunant. Verder verzorgt een groot aantal do centen opleidingen bij de afdeling, onder meer EHBO-opleidingen, met diverse aanvullingen waaronder het certificaat voor AED (automati sche externe defibrillator). Het Rode Kruis komt op voor chro nisch zieken en gehandicapten en is al jaren actief om eenzaamheid te bestrijden. Mensen in nood, na ram pen en calamiteiten, kunnen even eens rekenen op directe hulp.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2