Brabantse jeugdzorg Tender opent vestiging Sint-Annaland MULTIMATE THOLEN Ook voor al uw VADERDAG geschenken Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee COEN MOERLAND Dat klust beter! Havenfeest met ballonnen platbodems en haringhappen Op boerderij J. C. Goedegebuure aan de Molendijk (lorries stof/fenolaza DE ORIGINELE ELEKTRONISCHE SIGARET Tot en met zaterdag 14 juni: Alle stotfen 5,- en 10,- de strekkende meter Dè beurs voor Agrariër en Consument OPENINGSTIJDEN Donderdag 12 juni van 14.00 - 21.00 uur 25 tot 50% KORTING 25% KORTING Donderdag 12 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Vierde editie van evenement in Tholen Kinderprogramma Haringhappen Geen lieverdjes Discipline Veronie Rens start Kunsthoeve Bedrijven zetten samen teamdag op Boekenbon voor tekeningen Ramp Landbouwmanifestatie Laten we aan vaders portemonnee denken! 3 DAGEN BEDRIJFSPRESENTATIES, SHOWS, ATTRACTIES EN DEMONSTRATIES. VOLOP CATERING Presentatie Flakkeese landbouw met toeleverende, afnemende en dienst verlenende bedrijven verder o.a. 9 Behendigheidswedstrijden met tractoren, heftrucks en kraantjes waarmee leuke geldprijzen te winnen zijn (rijbewijs verplicht). 9 Modeshows 9 Landschap voor konijnen van Ouddorpse konijnen en Pluimvee fokkersvereniging 9 Husky demonstratie 9 Speelparadijs voor kinderen Flakkeese agrariërs stellen hun produkten beschikbaar en de opbrengst is voor Calando en de Ouddorpse reddingsbrigade. Vrijdag 13 juni van 10.30 - 21.00 uur Zaterdag 14 juni van 10.30 - 17.00 uur Op het terrein van N. Mijnders, Provincialeweg 1-3 aan de N2I5 te Melissant. Kijk voor het volledige programma en de locatie op www.amgo.nu Hengelsport Bijv. Boothengel 2.10 m zeemolen met nylon 29,75 Strandhengel 3.90 m zeemolen met nylon 39,75 Buitenbakken ook opgeplant SMOKE COMPACT few// u door de onschadelijke waterdamp niemand lastig valt". Nu met EXTRA BATTERIJ en 5 CARTRIDGES Multimate Tholen Stevinweg 11, Tholen. tel. 0166-604418 Volgend jaar is het het eerste lustrum van het havenfeest in Tholen. Dan wordt ook gevierd dat de Ondernemersvereniging Tholen een halve eeuw bestaat. De activiteitencommissie van de Ondernemersvereniging Tholen wil daar een groot feest van maken maar richt haar pijlen eerst op de vierde editie van het havenfeest op zaterdag 21 juni. Op de haven, maar ook in het cen trum is er weer van alles te beleven voor jong en oud. Volgens Leo Troost is het een ideale gelegenheid om zelf te ontdekken hoe mooi het oude stadscentrum is, hoeveel leuke winkeltjes Tholen rijk is, en wat er aan culinaire (vis)gerechten en hap jes te koop zijn. Het evenement in Tholen begint om 10.00 uur met het oplaten van hon derden ballonnen door de kinderen van de Thoolse basisscholen. Het kind van de ballon die het verst komt, kan een mooie prijs winnen. Vanaf 10.00 uur zullen er weer ver schillende activiteiten zijn, waaron der een havenmarkt. waar vele men sen hun waren zullen aanbieden: van tweedehands scheepsartikelen tot oude boeken en zelfgemaakte sie raden. Ook zullen er weer diverse shantyko- ren optreden, zoals het Shantykoor Tilburg en het shantykoor uit Bergen op Zoom "De Batraven". Het Thool se koor Oor ons Us, zal haar eerste optreden geven op Thoolse bodem. Het bekende Thoolse duo Anita en Ed, speelt al hun hits in de tent vanaf 16.00 uur. Het duo heeft vorig jaar de (zang(draad weer opgepikt en treedt op in het hele land op met hun bekende hit A-la-vie la Mort. In sep tember treden zij zelfs op in Egypte. Op het podium vindt om 17.00 uur de afsluiting van het middagpro gramma plaats met de band Ocean's Edge uit Oud-Vossemeer. Het programma begint om half elf met een gratis kinderdiscoshow. En verder zijn er diverse springkussens met onder andere een grote krokodil, een grote klimtoren. Ook kan men met een paardentram meerijden, er kan pony worden gereden en men kan varen in de Kameleon. Er is een ballonnenclown, een goochelclown. Er is popcorn. Kinderen kunnen ook geschminkt worden. Ook staan er weer diverse kermisattracties. De Thoolse haven ligt weer vol met platbodems. Dit jaar zullen er maar liefst 22 platbodems afmeren. Het is mogelijk een bezoekje aan boord te brengen waar uitleg wordt gegeven over het type platbodem. Kinderen (8 tot 14 jaar. in bezit van een zwemdiploma) die de havenda gen bezoeken kunnen van elf uur 's ochtends tot drie uur 's middags deelnemen aan een mini cursus Opti mist zeilen. De cursus is bedoeld om kinderen de gelegenheid te geven om te ervaren hoe het is om in een Opti mist, een typ zeilboot, te zeilen. Er zijn acht optimisten, vier instructeurs en twee rubberboten. Ook scouting Heenetrecht doet mee. Er zijn acht spelletjes op de wal (zo als pannenkoeken bakken en caravan schilderen) en activiteiten op het wa ter met zeilen, roeien en kanoën. Be zoekers kunnen een vlet met beman ning huren en zelf achter het roer zitten. De Kameleon brengt ook weer een bezoek aan Tholen. De bestuursle den van de stichting Kameleonvaar- ders hebben met behulp van enkele sponsors de Kameleon weer hele maal opgeknapt. Zij kunnen deze boot weer presenteren in de haven van Tholen, en de jeugd mag weer een tochtje maken. De modelbotenvereniging Steenber gen laat in een groot waterbassin een aantal modelboten varen. Visliefhebbers kunnen vanaf 15.30 uur weer haring eten op het 4e Thools kampioenschap haringhap pen. Na het startsein van burgemees ter Nuis gaat het erom wie er in 20 minuten de meeste haringen kan eten. De uiteindelijke winnaar wordt om 16.00 uur bekendgemaakt en mag een schitterende bokaal in ont vangst nemen. Andre Faber won al twee keer de wisselbeker Voor het haringhappen kunnen zich maximaal 50 kandidaten aanmelden bij vishandel Deurloo. Tijdens het havenfeest is het mogeli- ijk om op de haven en in het centrum overal te genieten van allerlei vis- en vleesgerechten, snacks, kleine hap jes, buitenlandse maaltijden, ijs en snoep. Bovendien zijn er naast de feesttent op de haven overal terras sen ingericht. Er is muziek en andere activiteiten. De plaatselijke winke liers hebben hun winkels speciaal voor het havenfeest in stijl aange kleed. Om 19.00 uur wordt de feesttent geo pend voor het publiek. Er zijn optre dens van bekende Nederlandse top pers zoals de Gebroeders Ko, Robbie Ronalds, en Erik Huizebosch. Huize bosch was voor zijn deelname aan So You Wanna Be A Popstar natuurlijk vooral bekend als schaatser. Tot zijn 15e was hij al winnaar van zo'n 300 fietscrosswedstrijden. Hij kwam toen, als jochie, al vaak op tv. In 1987 maakte Erik zijn marathondebuut en in 1996 bereidde hij zich helemaal voor op de Elfstedentocht. Tussen al deze topartiesten door zorgt dj Coenjo ervoor dat het pu bliek een Hollands feestje kan bou wen. De woning wordt met 150 m2 uitgebreid en geschikt gemaakt voor de huisvesting van 8 jongeren en 2 begeleiders. Aan de Molendijk 41 in Sint-Annaland opent de Brabantse stichting Tender jeugdzorg een vestiging voor opvang van 8 jongeren van 12 tot 18 jaar met leer- of gedragsproblemen. Ze wonen er met 6 begeleiders en volgen overdag een actief programma om uiteindelijk zo snel moge lijk weer terug te gaan naar werk of school. B. en w. van Tholen hebben toe stemming gegeven voor de nieuwe bestemming van de boerderij van J.C. Goedegebuure, die zelf een huis heeft gekocht in de Burge meester Baasstraat. De agrarische bestemming wordt gewijzigd, waarvoor nog een procedure vol gens de wet ruimtelijke ordening wordt gevoerd. Jeugdzorg wordt gezien als nieuwe economische drager om daarmee verpaupering van leegkomende agrarische gebou wen te voorkomen. De vrijstaande woning van Goedegebuure wordt verbouwd (er komt 150 m2 bij) om die geschikt te maken voor huisves ting van 8 jongeren en 2 begelei ders, die 24 uur per dag aanwezig zijn. Los van de woning is ook een schuur bij de koop betrokken, maar die grenst aan de schuur van het be jaarde echtpaar A.P. de Graaf, waarvan de woning aangebouwd is. Het perceel van Goedegebuure om vat 3300 m2, bebouwd en onbe bouwd. Daarnaast is er nog 3 ha bouwland bij, maar de bedoeling is, dat die grond wordt doorverkocht aan de aangrenzende akkerbouwer Arne Geluk. Tender is een grote jongen in de Brabantse jeugdzorg met 1800 jon geren van 0-12 jaar en 500 mede werkers. Behalve in West-Brabant heeft Tender ook vestigingen in Frankrijk en Oostenrijk. In Sint- Annaland wordt het een kleinscha lige, overzichtelijke voorziening, zegt Theo Ruikes van Tender. „We bieden nieuwe kansen wanneer op voeden en opgroeien niet vanzelf gaan Het zijn geen lieverdjes die naar Sint-Annaland komen, maar het gaat niet om agressieve, geweldda dige jongeren. We hebben open en gesloten groepen en aan de Molen dijk gaat het om een open groep. Je kunt er vrijwillig terecht voor on dersteuning, maar er zijn ook kin deren onttrokken uit de ouderlijke macht of onder toezicht gesteld door de kinderrechter." Tender werkt samen met bureau jeugdzorg Zeeland, maar de financie ring van de Sint-Annalandse vesti ging loopt weer via de provincie Noord-Brabant. „Daar hebben we afspraken over gemaakt", zegt Ruik es. De jeugdzorgboerderij moet in 2009 open gaan. De komende maan den worden benut om alle procedu res te doorlopen en het verbouwplan rond te krijgen. De initiatiefnemers hebben overleg gehad met wethou der Velthuis over het plan Landbouwer Arne Geluk die niet zover van de Molendijk aan de An- navosdijkseweg zit. heeft een aantal keren probleemjongeren op zijn boerderij gehad. Ze sliepen in tijde lijke ruimten op het erf en volgden overdag een activiteitenprogram ma. Voortzetting van dit project was voor Geluk echter geen optie. „Het heeft een te grote inbreuk op je privacy. Een eigen onderkomen is gewoon beter en daarom was de naburige boerderij van Goedege buure zeer geschikt. Geluk was overigens onder de indruk van de discipline die de begeleiders de jon geren aanleerden. „Gezag leren ac cepteren, geen computer en geen mobiele telefoon en op vloeken staat straf. Alles moeten ze geza menlijk doen, dus ook samen eten bereiden." Volgens Geluk is de Mo lendijk een ideale plaats. „Rustig gelegen en niet te dicht bij het dorp. 's Avonds kunnen ze hier ook goed wandelen." Makelaar Kees Bazen bracht de partijen bij elkaar en wist de koop overeenkomst na de goedkeuring van de gemeente voor de nieuwe economische drager, rond te krij gen. Tender wil afspraken met Sint-An nalandse ondernemers maken voor dagbesteding van de jongens en meisjes. „Werk in de land- en tuin bouw, bij het onderhoud van tuinen, e.d.", legt Theo Ruikes uit. „Ze hebben moeite met leren op school - veelal vmbo - en moeten leren om het dagritme te volgen. We heb ben al afspraken met kandidaten die de begeleiding op zich gaan ne- men.'Tender heeft o.a. vestigingen in Oosterhout, Breda. Roosendaal en Bergen op Zoom. In hun nieuwe woonplaats Renesse zijn drie oud-Tholenaren - Veronie en Jan Rens, en Gemma Verlijs- donk - de Kunsthoeve ZeeUwArt begonnen. 'Een levendig centrum dat kunst in haar veelzijdigheid wil tonen en ontmoetingen tot stand wil brengen tussen kunste naars en publiek', vermeldt de uit nodiging. Beeldend kunstenaar Veronie Rens-Havermans nam het initiatief voor ZeeUwArt. Haar werk is per manent te zien. Verder zullen er in de galerie aan de Hogezoom wisse lende exposities zijn (gratis te be zoeken). Op dit moment wordt er geëxposeerd door dochter Inge Rens (goudsmid/sieraad vormge ving) en Adriënne Kusters uit Tho len (schilderijen op xuan papier). De Thoolse burgemeestersvrouw Hanneke Nuis-Nobel verrichtte de officiële opening. Tijdens de Kunstschouw op Schouwen-Duive- land, van 14 t/m 22 juni, is ZeeUw Art geopend (maandag t/m zater dag 10-17 uur. zondag 11-17 uur). In de Kunsthoeve worden ook cur sussen en workshops gegeven, daarvoor tekent Gemma Verlijs- donk. Creatieve cursussen zoals het maken van bronzen beelden, en beeldhouwen in steen. Maar ook workshops en lezingen op het ge bied van zingeving en levensvra gen, en rouwverwerking in combi natie met steenbewerking. Jansen Tholen, Van Meer uit Tho len en Kint uit Halsteren hielden onlangs een gezamenlijke team dag. De drie bedrijven werken steeds meer samen op verscheide ne gebieden, zoals inkoop, aanbe stedingen en de ontwikkeling van het personeel. Omdat ze actief zijn in onder an dere onderhoud, service en machi nebouw in diverse branches, komt het personeel elkaar regelmatig te gen. Een reden om elkaar beter te leren kennen, waarvoor Edunami- ca uit Tholen een teamdag organi seerde. Het motto van de dag was 'Samen naar een veilig en hoog niveau'. Dat kwam terug in het aanbod van de activiteiten, afgestemd op de veiligheid op en rond het werk. met als afsluiting een creatief en sportief onderdeel. Terwijl één groep zich bezig hield met kleine blusmiddelen en ongevallen, be proefde de andere groep de valgor dels en zijn moed op een parcours van 12 meter hoogte. Beide onder delen waren door gespecialiseerde bedrijven begeleid. Aan het eind creëerden de deelne mers, verdeeld over acht teams, een echte 'Flinstone-wagen' waar in ze testten wie de mooiste en snelste wagen had gebouwd. Aan de creaties was duidelijk zichtbaar hoe creatief en technisch de deel nemers zijn, alle wagens haalden de eindstreep. De leerzame, creatieve en vooral gezellige dag is afgesloten met een hapje en een drankje. Saroman de Keijzer uit groep 5 van De Regenboog en Jarco uit groep 6B van de Eben-Haëzer hebben ieder een boekenbon ge wonnen met een tekening over de watersnood. De Thoolse basis scholen deden, net als de Reho- bothschool te Stavenisse en de Ju liana van Stolbergschool te Sint-Maartensdijk, mee met een tekenwedstrijd van het Water snoodmuseum. Er zijn 457 teke ningen ingestuurd van 22 scholen. De drie hoofdprijzen gingen naar scholen in Stad aan het Haring vliet, Apeldoorn en Ouddorp. Een jury selecteerde 180 werkstukken, die tot 20 augustus in het museum te Ouwerkerk geëxposeerd wor den onder de titel 'De Ramp. gete kend door kinderen van nu'. De niet geselecteerde tekeningen zijn - in mappen gestoken - eveneens te zien voor het publiek. Donderdag 12, vrijdag 13 en za terdag 14 juni wordt een grote landbouwmanifestatie in Melis sant gehouden. Op het terrein van transport- en touringcarbedrijf Mijnders is er een beurs met een groot aantal standhouders. De Ag rarische Manifestatie Goeree- Overflakkee werd twaalf jaar ge leden voor het eerst gehouden om de contacten tussea de land- en tuinbouwers en hun leveranciers te verbeteren. Door de daling van het aantal agrariërs hebben de or ganisatoren bij de vierde AMGO ook ruimte gemaakt voor de bur gers. Dat blijkt uit culturele on derdelen zoals exposities en zang optredens, een modeshow, quilten en volksdansen. Jongeren kunnen meedoen aan behendigheidswed strijden met landbouwwerktuigen, maar het hart blijft de presentatie van toeleveringsbedrijven voor de akkerbouw en veeteelt. Naast mo derne landbouwmachines is er een nieuwe graanteeltmethode, waar bij er maar 40-50 kg zaaizaad per ha hoeft te worden gebruikt voor wintertarwe in plaats van 200 kg. Tarwe staat op de wereldmarkt sterk in de belangstelling. Er wor den ook acties gevoerd voor de Ouddorpse reddingsbrigade en hospice Calando. Voorstraat 14 4697 EK Sint-Annaland 06-25273574 (Alleen hele meters) StA VA VOORSTRAAT 26, SINT-ANNALAND, TEL. 65 25 97 Innnizr'- "Geniet van een echte tabaksmaak Een echte rooksensatie zonder de nadelen, zoals stinkende kleren ot schade aan de gezondheid'. Markt 55, 4695 CH Sint-Maartensdijk Tel. 0166-6674 77 Loopti|d 1 week naplutsing *Zle de «oorwMfden m de bouwmarkt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19