Scheidend voorzitter Pekelsma verrast met gouden KNGU-speld Nieuwe shirts Dl van Emergo SPS'ers maken feest van viering negende lustrum voetbalvereniging Mooie witte polo's Ruucstoppelen TOV wint thuis opnieuw, maar nipt van Annaland Marissa Fonteijne uit Orléans ieder de baas Emergo loopt titel mis Succesvolle demonstratie Olympia, maar roep om bestuursleden Koersballen Donderdag 12 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Laura van Dijke in Brabantse zwemtop Jurylid springen Ruim tweehonderd mensen barbecuen op d n Aekerboam Tobbedansbaan korfbal Jeugd Kampioen Drenthe Mix 2 Sint-Annaland richting titel Scherpenisse turnt bij Oost-Nederland De jongensgroep blijft hij leiding geven en hij tekent in november en maart nog voor de organisatie van twee grote wedstrijden. Maar het voorzitterschap van gymver eniging Olympia geeft Jacob Pekelsma er na de vakantie aan. Voor zijn vele verdiensten is de Tholenaar zaterdag benoemd tot erelid van de club én onderscheiden met de gouden speld van verdienste van de KNGU. Jacoba-Ruucstoppelen schillende sprongen laten zien, overslag hurksalto en overslag hoeksalto. Die werden met respec tievelijk 13,4 en 13,3 punten be loond. Brug leverde 11,2 op en bal 12.45 punten. Het totaal van 49,6 punten was goed voor de zesde plaats. Melissa Scherpenisse is van de turn- combinatie Zuidwest-Nederland overgestapt naar turnschool Oost- Nederland. Daar zijn meer meisjes van haar leeftijd die op topsportni veau turnen. Ze wonen met vieren in een vakantiewoning en alle turn sters gaan in Enschede naar een zo genaamde lootschool (een school waar een sporttalent onderwijs en spon samen kan ontwikkelen). Laura van Dijke uit Tholen heeft zich tij dens de kringfinales voor zwemmers tot en met 12 jaar op drie afstanden in de Brabantse top tien genesteld. Afgelopen weekeinde werd de Thoolse tweede op de 100 meter schoolslag, vijfde op de 100 meter rugslag en zevende op de 200 meter wisselslag. Op elke afstand verbe terde ze bovendien haar persoonlijk re cord. In de finales nemen de achttien snelste zwemmers van de tijdens het wintersei zoen gehouden voorronden het tegen el kaar op. De tienjarige Laura, die zwemt bij zwem- en polovereniging De Krab ben te Bergen op Zoom, had zich voor drie afstanden geplaatst. Zaterdag kwam ze in Budel in actie op de 100 meter rug slag. Haar tijd van 1.38.13 minuten bete kende de vijfde plek en een verbetering van haar persoonlijk record met vijf se conden. In Breda ging het zondag nóg beter. Op de 200 meter wisselslag zwom Laura bijna vijftien seconden van haar beste tijd af. De 3.29.83 minuten was goed voor de zevende plek. Op de 100 meter schoolslag gaven de nummers een, twee en drie elkaar geen duimbreed toe. In een ware titanenstrijd tikte Laura 0,09 seconden na de winnaar als tweede aan. Haar tijd van 1.41.94 minuten was opnieuw een persoonlijk record. Over een week beginnen de Nederlandse open water wedstrijden, een circuit waarbij in meren, kanalen en plassen wordt gezwommen. Het open waterteam van De Krabben kent een flinke Thoolse delegatie: Jacqueline en Leonie Heijboer uit Sint-Annaland, en Jos Kodde. Mar tin, Inge en Laura van Dijke uit Tholen. leden nam Pekelsma de voorzitters hamer over van Hans van den Heu vel. Momenteel heeft hij de jongens- groep onder zijn hoede, maar oude ren-, peuter- en jazzgroepen kregen in de loop van de jaren les van Pe kelsma, somde Van Leijden op. Hij werd hoofdleider en startte, samen met Magda Noordijke, Ria Kleppe en Marijke Bax, verschillende nieu we onderdelen op. Die verbreding van het aanbod bij Olympia in de afgelopen jaren vindt Pekelsma een bijzonder iets om op terug te kijken. „We hebben leden van 2 jaar tot in de zeventig. Peutergym, meer bewe gen voor ouderen, dans, springen en galmgroepen voor 50-plus, het is er allemaal bijgekomen en dat is alleen maar goed." Het opzetten van de springgroepen en de resultaten die daarmee zijn bereikt - tot zelfs het Nederlands kampioenschap vorig jaar - noemt Pekelsma een hoogte punt in zijn dertigjarige loopbaan bij de Thoolse vereniging. Het springen spreekt hem aan. hij is lan delijk jurylid bij het groepsspringen en blijft dat doen. „Volgende week zit ik in Landgraaf bij het NK." De Tholenaar beheert binnen de websi te van de KNGU het onderdeel groepsspringen. Dat springen en andere vormen kwamen erbij, toen de belangstel ling voor het gewone turnen een poosje afnam. „Dat was het gevolg van een ander beleid bij de bond, die meer prestatiegericht wilde wer ken. Maar onze vereniging heeft ook altijd oog willen hebben voor het recreatieve aspect." Bestuurlijk mag Olympia dringend behoefte hebben aan versterking, op het technische vlak is dat gelukkig niet het geval. „Op dit moment zijn we goed voorzien. Maar na de va kantie zullen we zien hoe het dan gesteld is." Er zit een uitbreiding van de activiteiten in de pen, maar daarover kan de scheidend voorzit ter nog niets vertellen. In de loop van de jaren heeft Jacob Pekelsma tal van contacten gelegd en veel kennis opgedaan. Het bestuur kan in de toekomst dan ook nog bij hem te recht voor hulp en advies. „Op de achtergrond blijf ik daarvoor be schikbaar. Ik organiseer ook nog het grote springtoernooi dat we op 1 no vember hier hebben, en een toernooi in maart." ,,'t Is een prachtige vereniging!" Arno Anthonisse van voetbalclub SPS kijkt met genoegen terug op de viering van het negende lustrum. Er was veel animo voor de activiteiten en de reacties waren goed. De bar becue zaterdagavond trok liefst 206 deelnemers. Secretaris Ab van de Belt denkt dat het feest de sociale functie illustreert die SPS vervult voor Poortvliet en Scherpenisse. Vrijwilligers lopen zaterdagvoor middag met volle vuilniszakken over sportpark d'n Aekerboam. De feesttent is opgeruimd van de vorige avond en gereed voor nieuwe activi teiten. Velen steken een handje toe. de saamhorigheid is groot. Het acti viteitenteam van de voetbalclub wil de het 45-jarig bestaan niet onge merkt voorbij laten gaan en heeft een feestelijk programma opgesteld. Dat team bestaat uit clubpenning meester Corné Polderman (voorzit ter), Arno Anthonisse, Martin Quist en Jeroen Boer. Voor deze gelegen heid was het aangevuld met Corné Niemantsverdriet. „Het is vier da gen hard werken geweest. Maar de reacties zijn positief. Financieel ko men we er ook goed uit, zoals het zich laat aanzien. Het kost in ieder geval niets", zegt Anthonisse. Met de clubkampioenschappen werd donderdag het startsein gege ven voor de viering. Van de senio ren, de B-junioren en het dames team in oprichting meldden zich 46 spelers die over zes teams werden verdeeld. Na afloop was het in de tent gezellig met een drive-in show, waar dj Pernod vooral skihutmuziek draaide. Eerste elftalspeler Willem Bevelander werd in het zonnetje ge zet. Hij is winnaar geworden van het ei landelijke Eendrachtbode top scorerklassement en werd verrast met een taart van de krant. Dik honderd kinderen - in plaats van de verwachte vijftig - en ouders genoten vrijdagmiddag van de kin dershow die Annemarie v.d. Sterren en Maikel Goudzwaard presenteer den. Anderhalf uur lang was het één groot feest voor de jongelui, die zich vervolgens te goed deden aan friet met een snack. „Er is wel drie of vier keer gereden naar cafetaria 't Centrum om friet te halen." De dri ve-in show 's avonds trok zo'n 120 jongeren naar de tent. J&E had een carré opgebouwd voor een fraaie lichtshow, en alle bezoekers kregen een oranje 'glowstick' cadeau. Het sportieve element kwam zater dag volop aan bod. 's Morgens vermaakte de jeugd zich op een voetbalpark. Daarvoor waren een aantal opblaasbare elementen opge steld: pannaboarding, voetbalboar- ding, hindernisbaan en tobbedans baan. Vooral dit laatste sloeg aan. De rit eindigde steevast in het water. En hoewel het een frisse dag was, leek dat de kinderen niet te deren. Net zomin trouwens als de volwassenen die dit parcours 's middags afwerk ten. Een deel van de elementen was eerder in de week bij zustervereni ging Smerdiek gebruikt. „Die bracht ze vrijdagavond naar ons sportpark. In de stromende regen hebben we de wagen staan lossen. Maar op zo'n manier kun je mekaar helpen", al dus Anthonisse. Voor het treffen tus sen het kampioenselftal van 1995/1996 en bekerwinnaar SPS 2 uit 1989/1990 was van die teams op een enkeling na iedereen present. Oud-SPS 1 won de wedstrijd met 4- 1. waarbij verschillende spelers lie ten zien de trucjes van toen nog niet verleerd te zijn. „Met aanmoediging en gezang langs de kant zorgde het vele publiek voor een prima sfeer." De tent was te klein om iedereen voor de barbecue een plekje te ge ven, zodat ook de kantine daarvoor werd gebruikt. De barbecues - die overal vandaan waren gehaald - werden op twee plekken geplaatst. Het werd een gezellig eetfestijn. En de afsluitende 80's 90's party met dj Henk was niet minder geslaagd. „Op een gegeven moment met 150 man in de polonaise, dat was echt gaaf. En als afsluiting werd You'll never walk alone door iedereen luidkeels meegezongen", aldus Ar no Anthonisse van het activiteiten team van SPS. xr Een 13-5 nederlaag bij KVK 3 heeft Emergo het kampioenschap gekost. De Thoolse korfballers eindigen in de vijfde klasse één punt achter Blauw Wit 3, dat de laatste wedstrijd van de veldcom- petitie eveneens verloor. De teleurstelling aan Thoolse kant was groot in Kapelle na het laatste fluitsignaal. Om aanspraak te kun nen maken op de titel, was winst een eerste vereiste. En dan nog moest koploper Blauw Wit 3 - dat één punt meer had dan Emergo - het af laten weten tegen hekkenslui ter DSO 4. En laat dat laatste inder daad gebeuren! Maar aangezien de Tholenaren zelf ook met lege han den stonden, viel er geen feestje te vieren. De rood-zwarten hadden het zwaar tegen de thuisclub. Aanvankelijk hielden ze gelijke tred, maar na een 2-2 tussenstand liep KVK nog voor de rust uit naar 6-3. In de tweede helft wilde het niet meer lukken bij Emergo. Twee keer scoorde de ploeg nog, maar KVK vond de korf negen keer en boekte zo een ruime 13-5 overwinning. De doelpunten van Emergo kwamen op naam van Hans Peter de Jong (3x), invalster Maddy Muis en Jaco Rip. De eindstand na zes wedstrijden: 1. Blauw Wit 3 8 punten (doelsaldo 54-32), 2. Emergo 7 p (52-40), 3. KVK 3 6 p (40-54) en 4. DSO 4 3 p (37-57). Emergo 2 speelde 10-10 tegen Oranje Zwart/De Hoek 4 en is even eens als tweede geëindigd. Met een speelster minder, door een af melding wegens ziekte, verloren de meisjes C van Emergo met 3-2 van Vol treffers. De tegenstander buitte de nume rieke meerderheid voor de rust goed uit en nam een 3-0 voorsprong. Na de her vatting speelden de Tholenaren net iets slimmer. Voltreffers vond de korf niet, terwijl dat Joyce Hoek en Renske de Rooij wél lukte. Een spannende slotfase volgde, maar met 3-2 bleven de punten tóch in Oosterhout. Emergo is in de competitie op de laatste plaats geëin digd. Emergo El en tegenstander Good Luck waren in Middelhamis aan elkaar ge waagd. Maar de Tholenaren wisten net iets meer gevaar te stichten, wat ook treffers opleverde. Good Luck bleef aar dig bij, maar uiteindelijk pakte Emergo met 2-3 de winst en eindigt zodoende op de tweede plaats. Martijn Keur scoorde twee keer, Sanne Jansen nam één treffer voor haar rekening. Het Dl team van korfbalvereniging Emergo in Sint- Maartensdijk heeft nieuwe shirts gekregen van schildersbedrijf Vermaas uit Sint Maartensdijk. Het team speelt al een tijdje in de shirts maar onlangs zijn ze met de sponsor op de foto gegaan. Achterste rij v.J.n.r. Marianne Rombouts, Giulia Priem, Lies- beth Potappel, Nicole Vermaas, Amber Stoutjesdijk, Christel Vermaas, ondernemer Philip Vermaas, Charlotte Weijenberg. Vooraan v.l.n.r. Demi Overbeeke, Mike Westerlaken, Tim Franke, Robin van Tilborg, Nicky Leemreijze en Fahienne van Puijfelik. (Advertentie I.M.) Vanzelfsprekend waren er bij het SPS-lustrum activiteiten waar een bal aan te pas komt. De jeugdteams van tennisvereni ging de Ruucstoppelen uit Sint- Philipsland die meedoen aan de competitie, zijn in het nieuw ge stoken. Daarvoor zorgden Euro- Preventie b.v. een beveiligingsbe drijf uit Oud Beijerland en tennisleraar Edwin Braat. Voor taan tennissen de jeugdspelers in mooie witte polo's met een logo van beide bedrijven. Braat geeft al een aantal jaren les op de tennisvereniging in Sint Phi- lipsland. „Hij is zeer begaan met de jeugd en de jeugd is erg blij met deze tennisleraar", zegt Els van der Giesen. De resultaten zijn er dan ook naar: het le meisjesteam (uit komend in het knltb district Zee land) is opnieuw kampioen gewor den. Er waren zelfs 2 meisjesteams in de knltb-competitie. In de Thoolse vrijdagavondcompetitie doen maar liefst 3 teams mee, waarvan Ruucstoppelen I de finale gaat spelen tegen Eegedima 1 op vrijdagavond 20 juni. Verder heeft Ruucstoppelen nog 2 teams op woensdagmiddag in de Thoolse competitie. Van deze 2 teams is er waarschijnlijk ook 1 kampioen; dat wordt 2 juli duidelijk op de afslui tingsmiddag bij Eegedima in Tho len. Totaal heeft Ruucstoppelen dus 7 jeugd competitieteams, van de 50 kinderen spelen er 40 compe titie! Sinds een aantal jaar woont Rai- mon Degens, eigenaar van Euro Preventie b.v., samen met zijn ge zin naar tevredenheid in Sint-Phi- lipsland. Alle vier zijn ze lid van de tennisvereniging. Zijn vrouw Sas- kia is actief in de jeugdcommissie, beiden voelen zich erg betrokken bij de vereniging. Hun dochter Zoe is het jongste competitiespelende lid van de Ruucstoppelen. Zo ont stond het idee om de kinderen te sponseren. En dan niet alleen het team van Zoe of van hun zoon Noah, maar alle jeugdteams. De kinderen waren allemaal erg blij met hun mooie shirt. Wie niet bij de uitreiking kon zijn, kreeg het shirt later. Ruucstoppelen is nu nog druk met het mini/maxi toernooi waarvan de jongste deelnemer Owen Goud zwaard is van 4 jaar. Woensdag 18 juni is de prijsuitreiking en een pannenkoekentoernooi. en als het Nederlands elftal door is. krijgt de speler met de meest originele Oranje uitrusting een prijs. Op 21 juni is het braderie in Sint- Philipsland en ook daar is de jeugdcommissie actief met een kraam met spelletjes en mooie prij zen. Van de opbrengst van vorig jaar zijn de kinderen naar het ABN AMRO tennistoernooi geweest in Rotterdam. De Ruucstoppelen hoopt velen bij het braderiekraam te mogen begroeten. Een deel van de competitie spelende jeugd van de Ruucstoppelen met links sponsor Raimon Degens van Euro Preventie en rechts tennisleraar Edwin Braat. (Advertentie I.M.) loop. Drie leden kregen van het be stuur een presentje omdat ze bij de gehouden sponsorloop het meeste geld hadden opgehaald. Wibi Went- holt. Iris Franken en Carlo v.d. Ber ge kregen een heuse olympische medaille omgehangen. Achter de coulissen hield voorzitter Jacob Pekelsma een oo&je in het zeil. Zoals altijd gestoken in een trainingspak. En bij de afsluitende act deed hij, vooraan staand, zelf volop mee. „U zi't de vereniging niet alleen voor", concludeerde Van Leijden, toen hij de preses verraste met de bondsonderscheiding. Acht tienjaar lang was Pekelsma voorzit ter van het tussen de 300 en 350 le den tellende Olympia. En de laatste vier jaar tevens penningmeester. Dit laatste een gevolg van het gebrek aan bestuursleden. Naast Pekelsma bestaat dat momenteel uit secretaris Margo van Broekhoven en lid Mar lies Baerends. De voorzitter deed dan ook een dringende oproep aan leden en ouders om zich voor een bestuursfunctie beschikbaar te stel len. Inmiddels heeft men twee kan didaten op het oog, maar eigenlijk is een bestuur van zeven mensen wen selijk, aldus Pekelsma. „Ik hoop dat het goed komt. voor de continuïteit van de vereniging." Jacob Pekelsma is met de turnsport opgegroeid. „Mijn vader was al voorzitter van een vereniging, dus dan rol je er vanzelf in. Maar ik heb altijd graag geturnd, ik vind het een mooie sport. Even heb ik iets an ders gedaan, maar het turnen bleef trekken." Jacob turnde wedstrijden en is een keer kampioen van Dren the geworden, vertelt hij. Eigenlijk is het niet verwonderlijk dat toen hij in 1978 in Tholen kwam wonen, hij vrijwel meteen bij Olympia te recht kwam. Eerst als hulpje bij een gymgroep, vervolgens als leiding en al gauw werd hij bestuurslid technische zaken. Achttien jaar ge- Het tweede mixteam van Sint-Annaland is, met de vierde overwinning op rij, goed op weg om de derde kampioen van dit seizoen te worden bij de club. In Vlissingen werd DOS met 5-1 geklopt. In de herendubbel kwamen William Quist en Roland v.d. Velde, door het tac tisch slimme spel van de tegenstanders, niet goed in hun spel. Hoge ballen met veel effect leverden de Vlissingers de winst op (6-4, 7-5). Aan het spel van Hanna Moerland en Willy de Rijke was te zien dat ze al jaren samen spelen. Ze hadden in de damesdubbel geen moeite met hun tegenstanders (2-6,2-6). De eer ste mix werd een gemakkelijke zege voor Roland v.d. Velde en Esther Arts (2-6, 1- 6). Maar in de volgende moesten Willy de Rijke en William Quist geduld tonen, want de tegenstander gaf zomaar niet op. Toch werd de wedstrijd in het voordeel van de Sint-Annalanders beslist (4-6, 4- 6). De volgende mix, van Martin Oosdijk en Hanna Moerland, was een spannende partij. De tegenstander kreeg geen grip op de moeilijke service van Oosdijk, wat op den duur het verschil ging maken. Oosdijk en Moerland wonnen 5-7 en 3-6. Ook de laatste partij werd vrij simpel ge wonnen door Martin Oosdijk en Esther Arts (2-6, 1-6). Melissa Scherpenisse heeft afgelo pen weekend de halve finale van het NK geturnd in Enschede. Bij de jeugdturnsters deden daar 24 meis jes aan mee (er waren in de kwartfi nale al tien meisjes afgevallen) en daarvan moesten er acht afvallen. De Sint-Annalandse begon op vloer, waar ze haar serie opende met een hele mooie dubbelhoeksalto. Het le verde 12.55 punten op. Op het vol gende onderdeel moest ze twee ver- De olympische vlam brandde zater dagmiddag, zij het symbolisch, in Mculvliet. Het internationale sport festijn was het decor voor de de monstratie van de Thoolse gymnas tiekvereniging. Het publiek kreeg een bijna drie uren durende werve lende show voorgeschoteld met turn-, gym-, spring- en dansdemon- straties. Rond het thema 'Olympia around the world' presenteerden de groepen zich als vertegenwoordi gers van steeds een ander land. En geland, Duitsland, Afrika. Rusland, China, Italië, Griekenland, Brazilië, Spanje, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland, Disneyland. Nederland en Ierland. Met bijpassende muziek en fraaie lichteffecten. „Wat een on gelooflijk enthousiaste vereniging", zei districts voorzitter Frans van Leijden van de KNGU-Zuid na af- Scheidend Olympia-voorzitter Jacob Pekelsma doet tijdens de demonstratie van zijn vereniging ook zelf actief mee. TOV heeft het bezoekende Sint- Annaland in de strijd om de GoedWare eilandencup nipt met 9-7 verslagen. De Vossemeerders houden daardoor zicht op een klassering bij de beste twee én een finaleplaats. Titelverdediger De Ruucstoppelen verstevigde de koppositie door Jacoba van Beieren in eigen huis met 11-5 te kloppen. TOV bleek in eigen huis opnieuw de sterkste. Na zes partijen stond het ge lijk (6-6) en de beide slotwedstrijden moesten de beslissing brengen. Het koppel Annelies Janssen/Aad Heijdra bleef de Sint-Annalanders Anouk Ha- ge/William Quist met 8-5 de baas. Maar op de andere baan ging het gelijk op tussen Anje de Jonge/Jeroen Haver- mans van TOV en Micke en Robert van 't Hof. Toen de tijd om was, stond een 7-7 gelijkspel op het scorebord. De punten van deze partij werden ge deeld en daarmee was de eindoverwin ning voor TOV (9-7). De Vossemeerders waren begonnen met een 9-5 zege voor Sandra Hom mel/Y vonne Havermans tegen Patricia van Leeuwen/Sandra Borst. Het kop pel Frank Schoep/Jeroen Havermans had het echter zwaar tegen Curtis Goc- degebuure/Dennis Borst van Sint-An naland en verloor met 3-12. Ook het duo Arco de Rooij/Aad Heijdra moest de zege aan de bezoekers laten; Robert van T Hof en William Quist wonnen met 5-7. De eerste mix was voor TOV, Sandra Hommel/Frank Schoep klopte Patricia van Leeuwen/Dennis Borst met 8-5. De tussenstand was daarmee 4-4. Vervolgens pakte Anje de Jonge/Annelies Janssen voor TOV de winst tegen Mieke van 't Hof/Anouk Hage (12-6). Daarna bleef het Sint- Annalandse koppel Sandra Borst/Cur- tis Goedegebuure met 6-9 de baas over Yvonne Havermans/Arco de Rooij. In Sint-Maartensdijk trokken de bezoe kers uit Sint-Philipsland beide dames- dubbels naar zich toe. Angelique Goud- zwaard/Melanie Jansen won met 10-6 van Diane van Bloppoel/Marjolein Teeuw, Bianca en Ilona Giljam bleven Rianne Bazen/Johanna o.d. Brouw met 9-7 nipt de baas. Ook bij de herendub- bels was De Ruucstoppelen de boven liggende partij. Michiel v.d. Est en Sven wonnen met 11-6 van Ben Schot en Michael Bazen. Maar Raymond Schrauwen en Antal Joppe van Jacoba van Beieren wisten Danny Steijn en Je roen een punt af te snoepen (8-8). De tennissers uit Sint-Maartensdijk be gonnen goed aan de mixen. Raymond Schrauwen en Diane van Bloppoel won nen met 12-3 van Danny Steijn en An gelique Goudzwaard. Ook Michael Ba zen en Marjolein Teeuw pakten twee punten voor de thuisploeg, door met 9-4 van Jeroen en Melanie Jansen te win nen. Maar de laatste partijen vielen toch weer in het voordeel van De Ruucstop pelen uit. Michiel v.d. Est en llona Gil jam wonnen duidelijk met 15-3 van Ben Schot en Rianne Bazen. En ook Sven en Bianca waren een maatje te groot voor Antal Joppe en Johanna o.d. Brouw (11- 5). In verband met de open toernooien van zowel De Ruucstoppelen als Eegedima is de vijfde speelronde pas op zondag 13 juli. Dan neemt Sint-Annaland het thuis op tegen Jacoba van Beieren, terwijl TOV op bezoek gaat bij Eegedima. Kop loper De Ruucstoppelen heeft een vrije dag. De tussenstand: 1. Ruucstoppelen 10 uit 4 (40-24); 2. TOV 6 uit 3 (26-22); 3. Ee gedima 4 uit 3 (24-24); 4. Sint-Annaland 0 uit 2(13-19); 5. Jacoba van Beieren 2- 0 uit 2 (9-23). Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: I. mevr. C. Haver mans 33 p; 2. mevr. D. van Dijke 32 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 21 p: 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Houte 12 p; 6. mevr. M. van Poortvliet 9 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. M. Dane en C. Breure 30 p; 2. mevr. B. Bijnagte en J. Bijnagte 26 p; 3. mevr. J. Nijstad en W. Bijl 25 p; 4. mevr. A. Bocxe en mevr. C. van Mierlo 21 p; 5. mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 19 p: 6. mevr. T. Breure en A. Wielaard 18 p: 7. mevr. L. Wielaard 12 p. Tholen Stad: 1. mevr. A. Scherpenisse 29 p; 2. W. Scherpenisse 21 p; 3. mevr. R. Nagtegaal 19 p; 4. N. Moerkerken 18 p: 5. mevr. C. Wilsing 15 p; 6. mevr. R. Burrows 12 p; 7. mevr. R. van Driel 9 p. Meulvliet: 1. mevr. L. Verschoor-mevr. L. van Bale 30 p; 2. mevr. H. Schot-me- vr. A. Hilgerson 26 p; 3. mevr. N. Deur- loo-mevr. C. Sprenkels 21 p: 4. mevr. D. Lindenberg-mevr. J. Verbraeken 20 p; 5. J. Sprenkels-W. Bijl 16 p. 10, 31; comb. Hommel-Walpot 15; D. Vaders 19, 25, 30, 33; M. de Graaff 20; C. Rijnberg 23; P. Vis 28; I. Berkey 34. De Trouwe duif Tholen, 64 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 15.08.46 u. is 1085,912 m/min, laatste duif 15.59.30 u. is 965,275 m/min. M.J. Laban 1. 14; M. de Graaf 2, 10, 12, 15; C. Moeliker 3; P. Laban 4. 5, 6. 7; J. van Dijke 8.9, 11P. van Driel 13, 16. De Vredesduif Sint-Philipsland, 175 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 15.35.38 u. is 1034,879 m/min, laatste duif 16.41.45 u. is 917,062 m/min. Comb. Reijngoudt 1, 43; J.C. Verwijs 2, 31, 33, 36; E.J. van Riessen 3, 19; comb. Hoek 4, 16, 18, 21, 32; comb. Reijn goudt en zn. 5. 15, 25, 38; gebr. Reijn goudt 6, 12, 27, 37; M. Meijer 7. 24; A.W.A.P. Bolijn 8, 10, 28. 35; J.H. Lind- hout 9, 11; comb. Bolijn 13, 14, 20, 23, 29, 30, 34. 39, 41, 44; comb. Vermaas 17; J.D. Quist 22, 26; J. Zuidweg 40,42. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 45 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 15.21.41 u. is 1047,961 m/min, laatste duif 16.34.39 u. is 894,645 m/min. H. van Hemert-Rijnbcrg 1, 2, 5, 10; J. de Rijke 3, 7, 8; D. de Wilde 6; J. Ben- ningshof 9; C. Potappel 11. za» Duivensport De duivenvlucht vanuit Orléans-Sa- ran is succesvol verlopen voor jeugdlid Marissa Fonteijne van De Zwaluw in Oud-Vossemeer. Ze bleef niet alleen de leden van haar eigen vereniging voor, maar was ook nummer één in het rayon en de zestiende provinciaal. De winnende duif legde de 435 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 65,9 km/u en landde om zeven minuten over drie op het hok. De duiven wa ren om half negen 's morgens ge lost. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 136 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 15.07.49 u. is 1098,41 m/min, laatste duif 15.54.45 u. is 981,684 m/min. M. Fonteijne 1; R. Fonteijne 2, 12; P. de Wilde 3, 11, 24; A. Havermans 4, 5, 14, 17, 18, 22, 29; J. Capelle 6, 26, 27; A. Capelle 7, 13, 16, 21, 32; M. de Jager

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 17