Thools Verantwoordingsmoment op woensdag 18 juni Wensen Haestinge geven nieuwbouw vorm Vrijwilligers gezocht voor vrijwillige Thuiszorg Openbare bekendmakingen Donderdag 12 juni 2008 Voorelkaar Fototentoonstelling Zeeuws Kompas tot en met 23 juni in het gemeentehuis Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 24 gemeente Tholen Il Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Hertenkamp 7 (Tholen): het bouwen van een vrijstaan de woning; Esdoornhof 15 (Sint Philipsland): het bouwen van een tuinmuur; Ambachtsweg 9 (Tholen): het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw; Ceresweg 4 (Tholen): het bouwen van een bedrijfswo ning met kantoor; Patrijzenweg 25 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een badkamer/berging. Ingekomen reclame-aanvragen Burgemeet 25 (Poortvliet): het vernieuwen van de gevelreclame. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 23 juni 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 19 juni en vrijdag 20 juni 2008 ter inza ge in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. 0p woensdagavond 18 juni aanstaande vindt het Thoolse Verantwoordingsmoment plaats. Dit keer wordt het gehouden in het atrium van het gemeentehuis in Tholen. Tijdens deze avond legt het gemeentebestuur direct ver antwoording af aan de inwoners over het afgelopen jaar. Hoe ziet het Thoolse Verantwoordingsmoment 2008 er uit? De burgemeester legt namens de raad en het college verantwoording af via een presentatie waarin hij de belangrijkste doelen en behaal de resultaten over 2007 toelicht. Hierna krijgt het publiek gelegenheid tot het stellen van vragen en/of het geven van opmerkingen. Aansluitend vinden er open discussies en gesprekken plaats tussen raadsleden en inwo ners van Tholen. Deze discussies worden gevoerd in zogenaamde discussiecorners ver spreid over een 'discussieplein'. Iedere corner heeft een ander thema. Dat betekent dat in iedere corner andere items van de jaarreke ning aan de orde zullen komen. Vervolgens worden de uitkomsten van de dis cussies en gesprekken gepresenteerd door de raadsleden aan het publiek, dat ook de gele genheid krijgt om hierop te reageren. De bur gemeester zal bij dit gedeelte van de avond optreden als gespreksleider. Ter afsluiting is er een informeel samenzijn met een hapje en een drankje waarin verder nagepraat kan wor den. Uw mening telt! Het gemeentebestuur stelt uw aanwezigheid en eventuele actieve deelname aan het Thoolse Verantwoordingsmoment bijzonder op prijs. Aanmelden Het Thoolse Verantwoordingsmoment is open baar en alle inwoners zijn van harte welkom. De avond vangt aan om 19.30 in het gemeen tehuis. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot het cluster Communicatie, bereikbaar via tele foonnummer 0166 - 668375 of via het e-mail- adres voorlichting@tholen.nl. Na een onderzoeksperiode naar mogelijkheden voor verbouwen en uitbreiding, besloot de gemeenteraad in 2007 dat Sint-Maartensdijk een nieuw sport- en gemeenschapscentrum krijgt. Op korte afstand van het huidige Haestinge, tegen het bedrijventerrein aan, verrijst nieuwbouw die ruimte biedt aan een grote zaal, een vergaderzaal, een muziekruimte, een sportzaal en een jeugd- ruimte. Aan de huidige en toekomstige gebruikers is gevraagd na te denken over de wensen die zij hebben voor het nieuwe onderkomen. Deze wensen zijn verwerkt in een zogenaamd kwaliteitsplan. Dit omvat alle voorwaarden waaraan de nieuwbouw moet voldoen. Het geeft aan hoe groot de ruimtes moeten wor den, maar bijvoorbeeld ook hoeveel (dag)licht er nodig is, hoeveel stopcontac ten een ruimte moet hebben en van welk niveau de geluidsisolatie moet zijn. Lange-termijnontwikkelingen In 2007 kocht de gemeente de Geertruipolder aan ten zuiden van Sint- Maartensdijk. Dit betekent dat de gemeente dit gebied kan ontwikkelen en een verbinding kan leggen tussen de woonkern en de recreatie. De afgelopen perio de is gekeken op welke manier het nieuwe Haestinge zo goed mogelijk is in te passen in de lange-termijnontwikkelingen in Sint-Maartensdijk. De vorm van het gebouw en de plaats van de hoofdingang is aangepast aan en mogelijke nieuwe ontsluiting van de Geertruipolder. Het bepaalt bijvoorbeeld dat de ingang goed bereikbaar is vanuit de kern, maar ook vanuit het zuiden. Dit heeft de afronding van het kwaliteitsplan een paar maanden opgehouden. Op 2 juni jl. is het concept- kwaliteitsplan toegelicht aan de gebruikers en kon den zij de laatste opmerkingen inbrengen. De procedure waarin een aannemer wordt geselecteerd is gestart. Het definitieve ontwerp wordt gemaakt door de architect samen met de aannemer waarna in 2009 gestart wordt met de bouw. Het "oude" Haestinge blijft in gebruik als sport- en gemeenschapscentrum tot de nieuwbouw gereed is in 2010. servicebureau Vrijwillige Thuiszorg Tholen is op zoek naar een zwemmaatje voor een slechtziende mevrouw uit Sint-Annaland. Zij wil graag 1 keer per week op woensdagochtend of - middag gaan zwemmen in zwembad De Schelp te Bergen op Zoom. Mevrouw is geheel zelfstandig maar heeft begeleiding nodig naar en in het zwembad. Ook is het natuur lijk veel gezelliger om samen baantjes te trekken dan alleen. Het bezit van een auto is in dit geval wel aan te bevelen. Ook voor een mevrouw uit Tholen is de Vrijwillige Thuiszorg op zoek naar een maatje. Deze dame is rolstoel afhankelijk maar wil graag samen met een vertrouwd persoon 1 keer per week boodschappen doen, gewoon een ochtendje- of middagje winkelen of samen iets creatiefs ondernemen. De vrijwilligers krijgen, indien gewenst, persoonlijke begeleiding van de consulent, kunnen deelnemen aan het scholingsprogramma, zijn verzekerd en krijgen een onkos tenvergoeding. Heeft u belangstelling? Neem dan contact op met servicebureau Voor Elkaar, Tel. 0166 668200 of stuur een e-mail naar: servicebureau@tholen.nl Het Zeeuws Kompas is een visie en plan van aanpak voor de opvang en het voorkomen van opvang van kwetsbare personen in Zeeland. Het is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Regionale Commissie Verslavingszorg Zeeland (RCVZ). De provincie Zeeland en alle instanties die in het brede veld van maatschappelijke opvang en geestelijke gezondheidszorg actief zijn, waren nauw betrokken bij het opstellen van dit Zeeuws Kompas. Fototentoonstelling Ter gelegenheid van de verschijning van het Zeeuws Kompas is een reizende fototentoonstelling gemaakt, onder de titel 'Geen thuis, wel een toekomst'. De foto's laten vijf cliënten van verschillende instanties zien. Zij vertellen hun eigen verhaal: in welke situatie bevinden ze zich nu? Hoe is het zo gekomen en hoe zien zij hun toekomstbeeld? Aan de expositie werkten vijf Zeeuwse fotografen mee. De expositie is van woensdag 11 juni tot en met maandag 23 juni te zien in de centrale hal van het gemeentehuis in Tholen. De openingstijden van het gemeentehuis vindt u in het colofon aan de linkerkant van deze Tholenderwijspagina. Opgelet! De expositie is op woensdag 18 juni in verband met andere gemeentelijke activiteiten in de centrale hal niet te bezoeken. Verleende bouwvergunningen - Kruittorenstraat 1 (Tholen): het vernieuwen van een berging en schutting, verz. 3 juni 2008; - Eerste Bosdreef 2 (Sint-Annaland): het bouwen van een bedrijfsruimte, verz. 5 juni 2008; - Schoolstraat 32 (Sint-Annaland): het bouwen van een opbouw op een bestaande aanbouw, verz. 5 juni 2008; - Deestraat 1 A (Poortvliet): het plaatsen van een over kapping, verz. 5 juni 2008. Verleende sloopvergunningen - Kalfdamseweg 10 (Poortvliet): het slopen van een schuur en een woning, verz. 3 juni 2008; - Zoekweg 8 (Tholen): het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking, verz. 3 juni 2008. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. Ontwerpbesluit vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: J.F. Kennedystraat 5 te Oud-Vossemeer: het vergroten van een woning (2007/147); Molenstraat 10 te Oud-Vossemeer: het vergroten van de verdieping van de woning (2007/584); Vanaf 13 juni 2008 tot en met 26 juni 2008 liggen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis. Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden zienswijzen over de ontwerpbesluiten naar voren brengen. Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Oudelandsedijk ongenummerd te Tholen: het plaat sen van een bedrijfshal (2007/508); Vanaf 13 juni 2008 tot en met 24 juli 2008 ligt het ont werpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis. Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. (0166) 668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerp-vrijstellingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluiten: Artikel 15 van de Wetop de Ruimtelijke Ordening: Ambachtsweg 10 te Tholen: het bouwen van een bedrijfsruimte (2008/125); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 16 mei 2008 tot en met 29 mei 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 26 juni 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouw vergunning. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Tichelaarsweg 2 te Tholen: het uitbreiden van een woning en het vernieuwen van een schuur (2007/290); Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Klipper 8 te Sint-Annaland: het bouwen van een gara ge (2008/29); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 11 april 2008 tot en met 22 mei 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 19 juni 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouw vergunning. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Hogeweg 29 te Poortvliet: het bouwen van een loods (2007/181); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 18 april 2008 tot en met 29 mei 2008 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 26 juni 2008 besluiten op het verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwvergunning. Wet milieubeheer kennisgevingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit alge mene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: De heer L. Hage, Gorishoeksedijk 3 te Scherpenisse; Profielnorm B.V., Slabbecoornweg 29 te Tholen; De heer P. Boekhout, Stevinweg 2 te Tholen; De Groen Transport B.V., Energieweg 13 te Tholen; Aannemingsbedrijf A. Goedegebuure, Bronsgeestweg 4 te Sint-Annaland; Café 't Durp, Voorstraat 41 te Sint Philipsland; F. van Giessel B.V., Ambachtsweg 2 te Tholen; Combinatie van den Biggelaar Aannemingsbedrijf B.V./Liebregts B.V., Oudelandsedijk te Stavenisse; Combinatie van den Biggelaar Aannemingsbedrijf B.V./Liebregts B.V., noordoostzijde van de Oostnol te Stavenisse. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 13 juni 2008 gedurende vier weken ter inzage in de centra le hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. BEKENDMAKING Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 4 juli 2008 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ontwerp-bestemmings- plan Kom Stavenisse, le herziening, gedurende zes weken tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen, ter inzage ligt. Genoemde herziening heeft tot doel de bouw van een ouderenzorgcomplexje aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat in het uitbreidingsgebied Poststraat-Zuid en een vergroting van het winkeloppervlak van de super markt aan de Voorstraat binnen de bestaande bebouwing mogelijk te maken. Verder wordt in deze herziening een door Gedeputeerde Staten bij de goedkeuring van het bestemmingsplan Kom Stavenisse gemaakte opmerking verwerkt en wordt een foutieve verwijzing in de voor schriften hersteld. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze omtrent het ont werp kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelin ge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668 327.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13