Verburgh 'Persoonlijk contact met de klant mag in geen geval verloren gaan' 'Eeuwenoude bedrijfstak is door rijk nooit erkend' Aardappelprijs stabiel bij een hogere aanvoer Rabobank vult ledenraad aan MultiMedia producten van Bose Werkgeverssteunpunt in Tholen Donderdag 12 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 7ML1M© Energiecoördinator gemeentelijke gebouwen Geen extra steun startende ondernemer SGP en CU willen meer werk alcoholmatiging Westerpoort college 't Rijks Calvijn college Tholen Zorgplicht Persoonlijk contact Achterban Steun Kraal Theo Binkhorst en Brenda de Bruine zelfstandig assurantie- en hypotheekadviseurs Corine Moerland uit Sint-Annaland schudt haar schooltas leeg. Even geen boeken meer. Ze slaagde gisteren aan het Calvijn college in Tholen. Met een veel hogere aanvoer blijven de aardappelprijzen goed op peil met gisteren 64 cent voor een kilo Doré's. De Eigenheimers gingen zelfs over de euro heen. Maandag werd er met een veel lagere aanvoer nog 70 cent betaald voor een kilo Doré's. Woensdag 11 juni: Doré 59-64. Première 39-42, Frieslander 41-46, Eigenheimer 90-101, Bildtstar 65, drielingen 24-29, kriel 64-74, aan voer 129 ton. Dinsdag 10 juni: Doré 50-61, Pre mière 43-45, Frieslander 42-46, Ei genheimer 90, drielingen 27-31, kriel 63-67, aanvoer 121 ton. Maandag 9 juni: Doré 60-70, Pre mière 51-55, Frieslander 50-58, Ei genheimer 91, drielingen 35, kriel 64-68, aanvoer 58 ton. Vrijdag 6 juni: Doré 71-72, Pre mière 61, Frieslander 51-62, drie lingen 32-35, kriel 60-63, aanvoer 36 ton. Donderdag 5 juni: Doré 60-70, Première 56-61, Frieslander 52-62, drielingen 31-34, kriel 60-65, aan voer 76 ton. B. en w. van Tholen doen mee aan een proefproject energiebeheer van de vereniging van Zeeuwse ge meenten. Het college overweegt ook om een Thoolse energiecoördi nator aan te stellen in verband met het energiebeheer en de certifice ring van gebouwen. Hij gaat alleen intern aan de slag, dus niet voor par ticulieren en bedrijven. De nieuwe functionaris zal onderzoeken waar bezuinigingen op de energiekosten te halen zijn, alsmede het verkrijgen van energielabels voor een aantal gemeentelijke gebouwen. De gemeente gaat onderzoeken of 'startende ondernemers op een of andere manier gesteund kunnen worden. Dat antwoorden b. en w. op vragen van de VVD-fractie in de raad. B. en w. zijn voorlopig niet van plan extra initiatieven te ontplooien omdat startende onder nemers al gebruik kunnen maken van regionale diensten van de Ka mer van Kophandel en Rewin. Ini tiatieven worden wel positief be naderd, aldus b. en w. Volgens de VVD is het vaak moei lijk voor startende ondernemers om een lening bij een bank af te sluiten. Ze wijst op de regionale initiatieven die er ontstaan om de ze bedrijven onder bepaalde voor waarden, te ondersteunen in het verkrijgen van krediet. De ge meente zou garant kunnen staan waardoor banken sneller tot het vertrekken van een lening over zouden gaan, meent de fractie. Maar b. en w. willen zo ver nog niet gaan. Het college wijst op de projecten van de Kamer van Koophandel om starters beter te begeleiden en het CW1 die mensen met een uitkering stimuleert om De Thoolse leden van Rabobank Oosterschelde gaan maandagavond de ledenraad compleet maken. Naast de vijf leden die eerder door het be stuur van de nog zelfstandige Rabo bank Tholen werden aangezocht, ko men er nu nog drie bij. Het verschil met de eerste keer is dat daar de le den over mogen beslissen. De drie kandidaten zijn: aardappelhandelaar Kees Bijl (1971) uit Poortvliet (oud lid van de raad van toezicht), oude ren-vertegenwoordiger Annie Deur- loo (1934) uit Tholen (voormalig lid klankbordgroep particulieren) en on dernemer Miranda Pleune (1975) uit Sint-Annaland. die helemaal nieuw is in de bankwereld. Directeur Henk Bezemcr zegt dat heel zorgvuldig gekeken is naar ge schiktheid, leeftijd, woonplaats, be roep/branche en sekse. De al benoemde leden van de SGP en CU vinden dat het overleg tussen gemeente en betrokken par tijen ten aanzien van het alcohol- matigingsbeleid een vervolg moet krijgen. De instanties die in april betrokken waren bij een informatie avond rond alcohol- en middelen gebruik (horeca, politie, onderwijs, huisartsen, GGD. verslavingszorg en jongerenraad) zouden, wat beide raadsfracties betreft, actief bena derd moeten worden. Datzelfde geldt voor de ouders van jongeren. Aan het Westerpoort college in Tho len zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het vmbo-examen. BEROEPSGER. TECHNIEK Tholen: Bart Geluk. Sint-Maartensdijk: Maurice Er- merins, Saman Karim. BEROEPSGER. VERZORGING Tholen: Merel Boer, Mirjam Je- roense. Sint-Annaland: Carola Uijl. Poortvliet: Comé van Dijke, Janny Mullie, Angelique van de Velde. BAS1SBEROEPSGER. TECH NIEK Tholen: Mare Korstanje. Sint-Annaland: Renaldo de Witte. Sint-Maartensdijk: David Esch, Antoine Heijnen, Wilbert Klaasse, Rick Smaal, Irv Wagyo, Wesley Withagen. Scherpenisse: Michael Polderman, Dennis van Woerkom. Poortvliet: Marnix den Engelsman. BASISBEROEPS VERZORGING Tholen: Yordi de Rond, Rahima Sagzai. Oud-Vossemeer: Joost van der Wal. Sint-Annaland: Jolanda Polder man. Stavenisse: Mark Tak. Sint-Maartensdijk: Talitha Mi- chels, Angela Stokman. Poortvliet: Jolita van As. KADERBEROEPS TECHNIEK Tholen: Jeroen Deurloo, Dennis van Dijke. Stavenisse: Jan-Kees Oosdijk, Tim Smits. Poortvliet: Kevin Walter. Bergen op Zoom: Said Ahouchi, Elco Schlüter. KADERBEROEPS VERZORGING Tholen: Charlotte van Dijke, Roy van Dijke, Melissa Kuiper. Sint-Annaland: Colinda Quaak. Stavenisse: Anne van der Jagt. Mi chelle de Jonge. Sint-Maartensdijk: Marijke van Keulen, Ricardo Pijpers, Nancy Spekman, Chantal van der Wielen. Scherpenisse: Jennifer Deurloo. Poortvliet: Yori de Bruijn, Tamar Griffioen. Liza de Winter. Bergen op Zoom: Kim Paulusse. Halsteren: Youri in het Veld. als zelfstandige te beginnen. Ook noemen b. en w. het project van Rewin, de regionale ontwik kelingsmaatschappij in West-Bra bant waarin de gemeente volledig partner is geworden. Ook hier kunnen ondernemers op coaching en begeleiding rekenen. Maar het verstrekken van startkapitaal valt daar niet onder. Wel wordt onder zocht of Rewin met de Kamer van Koophandel, drie banken en een aantal gemeenten microkrediet kan verschaffen. Daarvoor staat de rijksoverheid voor 80 procent ga rant voor de lening, 15 procent wordt door de bank gedekt en 5 procent door de gemeente. De ge meente is wel van plan daaraan mee te gaan doen als er een ver zoek komt. Thoolse ledenraad zijn Iza Lindhout en Rinus de Korte, beiden uit Tho len en beiden afkomstig uit de scheepvaart; Jaap Kloet uit Sint- Maartensdijk (directeur Castria Wo nen), Henk Geluk en Harm-Jan van Dijke, beiden uit Sint-Philipsland en allebei ondernemer. De Thoolse ledenraad vormt samen met die van Goes/Borsele, Reimers- waal en Schouwen-Duiveland de centrale ledenraad die uit 28 leden bestaat. Dat is het hoogste orgaan van Rabobank Oosterschelde. Voor de afdeling Reimerswaal zit nog een oud-inwoner van Stavenisse in de ledenraad: Kitty van Hoek-Stoutjes- dijk, die in Rilland een auto- en taxibedrijf heeft. De ledenraad voert een aantal taken uit, die voorheen de algemene vergadering had, zoals vaststelling van de jaarrekening en benoeming van commissarissen. De ledenraad vormt tevens een klank bord voor de directie voor de kwali teit van de dienstverlening en de maatschappelijke betrokkenheid. en overige inwoners. De avond in april kwam voort uit een motie die beide partijen vorig jaar indienden. Ze willen nog eens van het gemeentebestuur weten welke stappen er sinds die motie zijn gezet en welke activiteiten er zijn gestart. Volgens CU en SGP is het bestaande Thoolse beleid zoda nig, dat het niet geïntensiveerd hoeft te worden om de strekking van de motie te halen. Anderzijds willen de twee fracties graag dat er gekeken wordt naar de succesvolle aanpak van de GGD Gelre IJssel. Dit kan van pas komen voor toe komstig beleid én om het onder werp regionaal duidelijk op de agenda te krijgen. GEMENGDE LEERWEG Tholen: Mieke Baay, Walter Brasz. Sint-Annaland: Robert van 't Hof, Michael Overbeeke. Stavenisse: Lorenzo van Haaften. Sint-Maartensdijk: Jurian Geuze, Jeffrey Pals. Poortvliet: Jeffrey van Akkeren, Millani Hage, Niels Hage, Ronald Kaat, Ramon Voshol, Samantha Vroegop. Aan de regionale scholengemeen schap 't Rijks in Bergen op Zoom zijn de volgende Thoolose leerlin gen geslaagd aan de afdeling mavo (vmbo theoretische leerweg): Tholen: Perry Copier, Melissa Hoogenraad, Camiel Jas en Coran- da Roovers. Oud-Vossemeer: Michelle Asch- man, Jolcnta van Driel, Carlijn Ge luk en Richy Wahlbrinck. Sint-Annaland: Edina Demirovic, Kenny Heijboer en Michiel West dorp. Sint-Maartensdijk: Sander Aar den. Poortvliet: Joost Duijm. Sint-Philipsland: Liliana de Kok. Aan de vestiging Tholen van het Calvijn college zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het vmbo- examen. GEMENGD ECONOMIE Tholen: Janco Bout, Ard-Jan Prins, Jan Ruben, Mariska Schot. Sint-Annaland: Marinda Duijzer, Niels Heijboer. Scherpenisse: Rob Vroegop. Poortvliet: Corinne van den Doel. Sint-Philipsland: Trudy Dekker. Dinteloord: Sander van der Welle. GEMENGD TECHNIEK Tholen: Rick van de Breevaart, Ri chard Cornelisse, Daan de Groen, Peter Hoek, Peter Kramer, William Quist, Joost Schot, Harmen Verwijs. Oud-Vossemeer: Lourens Rie- mens. Sint-Maartensdijk: Leander Struijk. Scherpenisse: Matthijs Klippel, Colin van der Slikke. Sint-Philipsland: Bart de Witte. GEMENGD ZORG EN WELZIJN Tholen: Marjolein Aarnoudse, Ad- riënne Boekhout, Pauline Geuze, Linda Geuze, Corine Jansen, Corin- da Zwagemaker. Oud-Vossemeer: Jacobi Duine, Anneke van Gorsel. Sint-Annaland: Laurien van Dijke, Corine Moerland, Kailey Scherpe nisse. Stavenisse: Elwina den Braber. Sint-Maartensdijk: Johanna van Haaften, Patricia Ista, Mare Koop man. B B Assurantie- en Hypotheekad viseurs richt zich op zowel particu liere als zakelijke klanten. Zij kun nen terecht voor alle soorten schade- en levensverzekeringen, waaronder pensioenen. Ook op het gebied van hypotheken adviseert en bemiddelt het kantoor actief. Binkhorst en De Bruine kennen el kaar van het vroegere assurantie- en financieringskantoor Geense in Bruinisse. Hij was er 26 jaar direc teur-adviseur, terwijl zij leiding gaf aan de binnendienst. Na een over name vertrokken ze er. Brenda ging bij een ander assurantiekantoor werken en Theo is een reis rond de wereld gaan maken. Na terugkomst ging het weer kriebelen. „Ik wilde weer voor mezelf beginnen, en wist van Brenda dat ze interesse had om mee te doen", zegt Theo Binkhorst. Beide vennoten kennen de markt door en door, en beschikken over de benodigde papieren. Want er komt tegenwoordig heel wat bij kijken voor je als intermediair aan de slag Scherpenisse: Danielle de Rijke. Sint-Philipsland: Elise Hoek. THEORETISCH ECONOMIE Tholen: Anne Vader. Sint-Maartensdijk: Christianne kunt, een gevolg van de Wet finan cieel toezicht. „En voor je ook maar één post kunt afsluiten, heb je een vergunning nodig van de AFM (de Autoriteit Financiële Mark ten)", licht de Tholenaar toe. Als bemiddelaar kiest B B de kant van de klant. „Die staat cen traal. We leveren dan ook maat werk, geven een gedegen advies en bieden een gunstige prijs/kwali teitsverhouding. Het is enorm be langrijk om goed met de klant te communiceren. Het gevoel over brengen van: wij maken werk van onze zorgplicht naar en voor u", al dus Binkhorst. „Service en vertrou wen zijn twee steekwoorden die op B B van toepassing zijn." Als onafhankelijk intermediair be middelt B B Assurantie- en Hy potheekadviseurs v.o.f. voor ver schillende verzekeraars en banken. „We proberen voor de klant het Brinkman. THEORETISCH ZORG EN WEL ZIJN Tholen: Kees Baaij, Elles van den Berge, Nathalie van de Merbel, Na- beste uit de markt te halen. Bij de financieel complexere producten, zoals pensioenen, is het maken van een klantprofiel vereist alvorens er bemiddeld mag worden. Daarna vragen we offertes aan bij banken of verzekeraars, zodat er vergele ken kan worden waar het beste kan worden ingekocht. Bij autoverzeke ringen is dat tegenwoordig niet meer nodig. Daar hebben we, via de elektronische weg, in no time de scherpste aanbieding gevonden." Vervolgens is het, zegt Theo Bink horst, ook belangrijk om de afwik keling van zaken goed te laten ver lopen. De Tholenaar is tevens beëdigd en gecertificeerd makelaar/taxateur. „Ik sta daarbij bewust aan de kant van de kopende partij. Verkopen doe ik zelf niet. Dat gebeurt wel, maar dan collegiaal via een andere makelaar." B B kan een breed scala aan hypotheken aanbieden. „Dit telkens op basis van een uitste kende prijs/kwaliteitsverhouding, waarbij zelfs dertig jaar rentevast tot de mogelijkheden behoort." Wie bemiddeling wenst bij de aankoop van een woning en daarna zijn hy potheek via B B afsluit, worden geen aankoopbemiddelingskosten omi Verbruggen. Oud-Vossemeer: Johanna Pronk. Scherpenisse: Marieke Cornet. Geert-Jan Franssen. Poortvliet: Nelleke Snoei. in rekening gebracht. „De door ons als aankopend makelaar verleende dienst is dan een gratis service. Kiest men voor alleen de dienst aankoopbemiddeling, dan vindt af rekening plaats per gewerkt uur." Binkhorst neemt in de nieuwe on derneming de commerciële activi teiten en de advisering op zich, Brenda de Bruine regelt de admini stratieve kant. Zij werkt vanuit het B+B kantoor aan de Deltastraat in haar woonplaats Nieuwerkerk (tel. 0111-647510). De Tholenaar zal deels vanuit huis gaan werken. Me de daarom wordt een hoge graad van automatisering toegepast. „We nemen in feite ons kantoor mee naar de klant." Binkhorst en De Bruine hebben er alle vertrouwen in dat de klanten hen zullen weten te vinden. Sinds bekend werd dat ze als nieuw, zelf standig kantoor zouden beginnen, kregen ze al veel reacties. „Natuur lijk willen we groeien. Maar te groot worden niet, want dan gaat het persoonlijke contact met de klant verloren en dat willen we in geen geval", zegt Theo Binkhorst. VERVOLG VAN MOSSEL Gezien de ervaringen in het buiten land. „Dat zou het walhalla zijn, maar in Denemarken en Amerika willen ze er juist van af. Overal lig gen tonnen op het water, zoals hier bij de Zeelandbrug en de Oesterdam. Als de 80 mosselbedrijven over zou den moeten stappen op hangcultuur, dan ligt het straks overal vol met ton nen." Voor de mosselvissers ligt de teelt van mosselen op de bodem veel meer voor de hand, zegt hij. „Het is renda beler en het is de minst belastende visserij. In Frankrijk hebben de vis sers geen vergunning nodig. Daar is het een bestaande bedrijfstak. Hier worden de mosselbedrijven sinds 2005 als een nieuwe activiteit gezien. Als eeuwenoude bedrijfstak zijn we nooit erkend. Het is gewoon een kwestie van interpretatie." Volgens de Raad van State moeten de mosselvissers zelf aantonen dat ze geen schade aanrichten, zegt Oostin- ga. „Vroeger was het andersom. We moeten nu zelf uitsluiten dat je een worm dood vist. Het voorzorgprinci pe." Het zaad valt op plekken waar ook de opa en vader van Miranda al zaad opvisten. En toen waren er lang niet zoveel vogels in de Waddenzee, zegt ze. „De Waddenzeevereniging en de Vogelbescherming vielen ons aan dat we het voer voor de eidereen- den wegroven. Mijn opa vertelde dat het een uitzondering was datje er een zag. Door de mosselkweek zijn ze vanuit Denemarken naar hier geko men. Toen er een paar dood gingen, werd dat ons in de schoenen gescho ven." De mosselvissers hebben als tegen hanger van de vereniging voor het behoud van de Waddenzee, de stich ting Vrienden van de mossel opge richt. „De Waddenvereniging telt zo'n 100.000 leden. Er wordt steeds gezegd dat ze namens hun achterban praten, maar dat is niet zo. Op een vergadering van de Waddenvereni ging waren nog geen 90 leden. Wij zijn er toen geweest met zo'n 200 mensen uit de mosselsector. Als stil protest." Dat protest is niet langer meer stil. De mosselvissers roeren zich en daar is alle reden voor, be toogt Oostinga. „De Waddenzee is gemaakt door de mossel- en garna lenvisserij. Het is geen puur natuur gebied. Na de aanleg van de Afsluit dijk is daar veel veranderd." De mosselvissers kregen gewoonlijk zes weken lang zes dagen de tijd om zaad te vissen. Via een speciale verdeel sleutel wordt dat aan de vissers toe gekend. Op die manier vist iedere mosselvisser een bepaald percentage van de vrije gronden weg. Wil een ondernemer meer, dan moet hij een ander bedrijf overnemen. Vergunnin gen komen er niet bij. „Het gaat vaak om familiebedrijven. We zijn gebon den aan de regels. Onze korren (de sleepnetten - red.) zijn niet groter dan 1.90 meter breed. We kunnen niet aan schaalvergroting doen. Maar nu we VERVOLG REKENKAMER 'B. en w. zijn eindverantwoordelijk voor het ambtelijk reilen en zeilen, ongeacht de vraag of het college van bepaalde zaken kennis droeg of kon dragen, dan wel of het college of collegeleden persoonlijk betrok ken zijn geweest bij bepaalde zaken. In dit geval heeft het college in het voetspoor van de ambtelijke organi satie, de verwarring van begrippen niet onderkend, hoewel op verschil lende momenten gegevens over de kredietbewaking ter kennis zijn ge bracht.' Over de aansprakelijkheid van de adviseur zegt de commissie dat die door het college van b. en w. civiel rechtelijk aansprakelijk kan worden gesteld. Disciplinaire sancties hoe ven er volgens de commissie niet te komen. Er kan wel een intern on derzoek worden gedaan naar het functioneren van één of meer amb tenaren. Maar dan gaat het om de beoordeling van plichtsverzuim. Het doen of nalaten van wat een be- VERVOLG VAN MEDICIJNEN Volgens huisarts A. v.d. Berge uit Sint-Annaland heeft een bedrijf uit India de eerste aanbesteding van de drie meest voorkomende medicijnen gewonnen. De levering van tal van andere medicijnen wordt binnenkort aan besteed. Bij de patiënten kunnen de andere medicijnen vragen op roepen, want ze zijn hun ver trouwde merken gewend en wan trouwen soms de nieuwe middelen. Aangezien er met enor me prijsverlagingen wordt ge werkt, komen verschillende zelf- niet mogen vissen op zaad, gaan we ook niet investeren." De vissers pach ten de gronden van de overheid. De pacht is volgens Oostinga heel duur geworden. De mosselvissers voelen zich boeren, maar dan op het water. „Het gaat van de een op de ander in de familie." De mosselvissers waren wel verte genwoordigd in de vereniging voor het behoud van de Waddenzee in de persoon van Wout van den Berg uit Bruinisse, maar deze is de laatste be stuursverkiezing niet herkozen. Vol gens Oostinga omdat er te weinig mosselvissers op de vergadering wa ren. Van den Berg bleef echter wel lid en weert zich nog volop in de discus sie. De mosselvissers vinden dat de natuurbeschermingsorganisaties te ver zijn gegaan. Terwijl volgens Oos tinga niet aangetoond is dat de mos selzaadvisserij schadelijk is. „Nee, onderzoek heeft juist aangetoond dat de kweek voor een toename van 15 procent aan biomassa heeft toege voegd". Als Vrienden van de mossel willen de vissers hun verhaal vertel len. Ze vinden dat de milieuclubs de bevindingen van de mosselkwekers niet serieus nemen. En mettertijd ie dere menselijke activiteit op de Wad denzee uit willen roeien.' Elke mosselzaadvergunning zal worden aangevochten en de overheid is vol gens de mosselvissers 'vast komen te zitten in het web van haar eigen re geltjes.' Stop de groene leugen is nu de leus. Het staat ook op de sticker die Lorena op haar shirtje heeft ge plakt. En op de borden op de dijken bij boeren op Schouwen-Duiveland. De Vrienden van de mossel telt nu ongeveer 4000 leden en veel meer sympathisanten, zegt Oostinga. De steun die hij op school kreeg, heeft hem verbaasd. „Op de Kraal zitten nogal linksige mensen, maar er wordt echt meegeleefd." Miranda: „De juf had het allemaal uitgelegd. Er was een kind dat zei dat Lorena's pappa geen eten meer had. maar de mama wel." De tekeningen en handtekenin gen werden gisteren overhandigd aan minister Verburg. Het is nu een onze ker bestaan voor de mosselvissers. „Toen we hierin begonnen, hadden we een goede toekomst voor ons. Die is nu gewoon weg. Drie jaar geleden hebben we het bedrijf overgenomen van mijn vader. Maar als we dit toen geweten hadden, dan hadden we het niet gedaan. We liggen er nog niet wakker van." Arthur: „We doen wat we kunnen en bundelen onze krach ten. Je moet je laten horen. Mensen moeten weten wat het voor gevolgen heeft." Volgens de Zeeuwse milieufederatie (ZMF) moet er een overgangsrege ling komen zodat er weer op mossel zaad gevist kan worden. Dat bleek vorige week op de uitgestelde leden vergadering in Goes. Voorzitter Ton Verbree van de producentenorganisa tie van de mosselcultuur heeft op die handreiking voorzichtig gereageerd. De ZMF was overigens geen partij in de rechtszaken over de vergunningen. hoorlijke functionerende ambtenaar in een dergelijke situatie zou heb ben gedaan. Heeft een ambtenaar zich schuldig gemaakt aan plichts verzuim, dan kunnen daar conse quenties aan verbonden worden, al dus de commissie. Maar ze ziet er geen aanleiding voor, dat te onder zoeken, omdat het college van b. en w. en niet de raad verantwoordelijk is voor het ambtenarenkorps. De commissie heeft ook geen aanwij zingen dat er sprake is geweest van plichtsverzuim, ook al is er 'een fout gemaakt die mede de ambtelijk betrokkenen kan worden aangere kend.' B. en w. kunnen wel overwegen om met de betrokken ambtenaren nog eens indringend terug e kijken naar het proces om daaruit voor de toe komst lering te trekken. Met de be trokken ambtenaren is de zaak reeds uitvoerig geanalyseerd. Het college heeft toegezegd dat nog eens te doen 'op een rustiger moment'. De commissie concludeert dat er geen reden is voor aanvullend onderzoek. standige apotheken in de proble men. De Thoolse apotheker Werk man, die onlangs vanuit de Hoog straat naar een nieuw pand in de Vijfhoek is getrokken, ervaart de snelle veranderingen direct in zijn exploitatie. Apotheken en apo- theekhoudende huisartsen op het platteland vrezen dat hun be staansrecht onder druk komt te staan door de lagere prijzen van geneesmiddelen. De vraag is, of de patiënten het zullen merken door lagere ziektekostenpremies, of dat de voordelen bij de verzeke raars blijven hangen. Tholenaar Theo Binkhorst en Brenda de Bruine keren met een zelfstandig kantoor terug in de wereld van assurantie- en hypotheekadviezen. Verkrijgbaar bij: Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AC Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www. verburghnl Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M. De invoering van een werkgeversservicepunt in de gemeente Tholen is door b. en w. uitbesteed aan een bedrijf dat ook in de Bevelanden de zaak zal regelen. Het WSP heeft als doel, een aanspreekpunt te zijn voor de werkgevers op het eiland als het gaat om allerlei vragen op het gebied van zaken die met de arbeidsmarkt te maken hebben. Dat kan variëren van in formatie over opleidingen tot de concrete vraag om werknemers. Het WSP is een samenwerkingsverband van het CWI (het vroegere arbeidsbu reau), uitkeringsinstantie UWV (het vroegere GAK) en de gemeente Tho len. Beide eerste instanties zijn ook gehuisvest in het nieuwe gemeente huis in Tholen. De klant het gevoel geven dat er voor hem gezorgd wordt. Dat is het uit gangspunt van Theo Binkhorst uit Tholen en Brenda de Bruine uit Nieuwerkerk, die samen B B Assurantie- en Hypotheekadviseurs v.o.f. zijn begonnen. „Service en vertrouwen, daar gaat het om", zegt Binkhorst, die een jarenlange ervaring heeft in het vak.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11