Thools Verantwoordingsmoment op woensdag 18 juni I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Vacature jongerenraadslid Fototentoonstelling Zeeuws Kompas tot en met 23 juni in het gemeentehuis Openbare bekendmakingen Donderdag 5 juni 2008 De jongerenraad is op zoek naar een enthousiaste jongere tussen de 12 en 23 jaar, die zich hierdoor aangesproken voelt. Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 23 gemeente Tholen I" Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl M 0p woensdagavond 18 juni aanstaande vindt het Thoolse Verantwoordingsmoment plaats. Dit keer wordt het gehouden in het atrium van het gemeentehuis in Tholen. Tijdens deze avond legt het gemeentebestuur direct verantwoording af aan de inwoners over het afgelopen jaar. Hoe ziet het Thoolse Verantwoordingsmoment 2008 er uit? De burgemeester legt namens de raad en het college verantwoording af via een presentatie waarin hij de belangrijkste doelen en behaalde resultaten over 2007 toelicht. Hierna krijgt het publiek gelegenheid tot het stellen van vragen en/of het geven van opmerkingen. Aansluitend vinden er open discussies en gesprekken plaats tussen raadsleden en inwoners van Tholen. Deze discussies worden gevoerd in zogenaamde discussiecorners verspreid over een 'discussieplein1. Iedere corner heeft een ander thema. Dat betekent dat in iedere corner andere items van de jaarrekening aan de orde zullen komen. Vervolgens worden de uitkomsten van de discussies en gesprekken gepresenteerd door de raadsleden aan het publiek, dat ook de gelegenheid krijgt om hierop te reageren. De burgemeester zal bij dit gedeelte van de avond optreden als gespreksleider. Ter afsluiting is er een informeel samenzijn met een hapje en een drankje waarin verder nagepraat kan worden. Uw mening telt! Het gemeentebestuur stelt uw aanwezigheid en eventuele actieve deelname aan het Thoolse Verantwoordingsmoment bijzonder op prijs. Aanmelden Het Thoolse Verantwoordingsmoment is openbaar en alle inwoners zijn van harte welkom. De avond vangt aan om 19.30 in het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot het cluster Communicatie, bereikbaar via telefoonnummer 0166 - 668375 of via het e-mailadres voorlichting@tholen.nl. j Voor de jongerenraad van Tholen zijn we op zoek naar een enthousiaste jongere die plaats wil nemen in de jongerenraad JOTH. Als jongerenraadslid van de jongerenraad Joth: Geef je advies aan B&W over zaken die jongeren raken in de gemeente Tholen. Dit gebeurt gevraagd en ongevraagd. Draag je zelf ideeën aan op het gebied van jeugdzaken binnen de gemeente. Organiseer je met het hele team activiteiten voor de jeugd in de negen kernen van de gemeente. De gemeente Tholen biedt jou: Een mogelijkheid om iets voor de jeugd van Tholen te betekenen, samen met een enthousiaste groep jongeren. Teambuildingsactiviteiten om van de jongerenraad een goed team te maken. Verschillende trainingen om het werk in de jongerenraad mogelijk te maken. Een vergoeding voor alle onkosten die je maakt. Begeleiding door de jeugd- en jongerenwerkers van de gemeente Tholen. Voor vragen kun je contact opnemen met leden van de jongerenraad (kijk op www.jongerenraadtholen.nl en klik op 'wie zijn wij?') of met Ingrid Bras, jongerenwerker van de gemeente, tel. 06- 51776440. Lijkt het jou leuk om iets te betekenen voor de jongeren van de gemeente Tholen en denk jij datje een bijdrage kunt leveren om Tholen nog leuker te maken, stuur dan vóór 13 juni een mailtje naar ibr@tholen.nl Het Zeeuws Kompas is een visie en plan van aanpak voor de opvang en het voorkomen van opvang van kwets bare personen in Zeeland. Het is tot stand gekomen onder verantwoorde lijkheid van de Regionale Commissie Verslavingszorg Zeeland (RCVZ). De provincie Zeeland en alle instanties die in het brede veld van maatschap pelijke opvang en geestelijke gezond heidszorg actief zijn, waren nauw betrokken bij het opstellen van dit Zeeuws Kompas. Fototentoonstelling Ter gelegenheid van de verschijning van het Zeeuws Kompas is een reizende foto tentoonstelling gemaakt, onder de titel 'Geen thuis, wel een toekomst'. De foto's laten vijf cliënten van verschillende instanties zien. Zij vertellen hun eigen verhaal: in welke situatie bevinden ze zich nu? Hoe is het zo gekomen en hoe zien zij hun toekomstbeeld? Aan de expositie werkten vijf Zeeuwse fotogra fen mee. De expositie is van woensdag 11 juni tot en met maandag 23 juni te zien in de centrale hal van het gemeen tehuis in Tholen. De openingstijden van het gemeentehuis vindt u in het colofon aan de linkerkant van deze Tholenderwijspagina. Opgelet! De expositie is op woensdag 18 juni in verband met andere gemeentelijke acti viteiten in de centrale hal niet te bezoe ken. Ingekomen sloopaanvragen Zoekweg 8 (Tholen): het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Hoenderweg 63 (Sint-Annaland): het veranderen van de voorgevel; Langeweg 19 (Sint-Annaland): het bouwen van een opslagloods; Hoenderweg 127 (Sint-Annaland): het vergroten van de woning; Kalisbuurt 49-59 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een opslagloods met carport; Het Lint, Kavel 470 (Tholen): het bouwen van een woning met berging. Ingekomen bouwaanvragen le fase Eendrachtstraat 68 t/m 92 (Sint Philipsland): het bou wen van 13 appartementen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 9 juni 2008 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 5 juni en vrijdag 6 juni 2008 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Kerkstraat 12 (Tholen): het uitbreiden van de woning, verz. 22 mei 2008; Kadijk 24 (Tholen): het oprichten van een biogasinstal latie, verz. 22 mei 2008; Mosselkreekstraat 36 (Sint Philipsland): het uitbreiden van een woning, verz. 26 mei 2008; Razernijweg 1 (Tholen): het plaatsen van sleufsilo's, verz. 26 mei 2008; Havenplein 3 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning, verz. 26 mei 2008; Tuinstraat 31 (Sint-Annaland): het uitbreiden van de woning, verz. 26 mei 2008; Molenstraat 38 (Poortvliet): het vervangen van een bestaande schuur, verz. 28 mei 2008; Nieuwlandseweg 136 (Sint-Annaland): het plaatsen van een dubbele stacaravan, verz. 28 mei 2008. Verleende sloopvergunningen Postweg 6 (Tholen): het slopen van de resten van een afgebrande schuur, verz. 26 mei 2008; Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. ET MILIEUBEHEE ENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 4, lid 3 van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval hebben ont vangen van: Bowie Recycling B.V., Heistraat 28 te Landhorst, in verband met het voornemen om een mobiele puinbre- ker in te zetten op het werk aan de Zeedijk/Keetenweg te Stavenisse gedurende de periode tussen 2 juni 2008 en 9 oktober 2008. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Luxe Bakkerij Ad Gladdines, Energieweg 32 te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Energieweg 32 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sec tie S, nummer(s) 371, die zij hebben ontvangen op 11 maart 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 6 juni 2008 gedurende zes weken ter inzage in de leesruimten in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst, dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inza ge bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wet milieubeheer schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefo nisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 4 juli 2008 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaaxd van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. VERPLAATSING WEEKMARKT OUD-VOSSEMEER In verband met de jaarlijkse kermis in Oud-Vossemeer zal op donderdag 12 juni de weekmarkt verplaatst worden naar de Pr. Mauritsstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9