Ds. P.C. Hoek verlaat HHG Sint-Annaland ADMINISTRATIEF MEDEWERKER Apothekersassistent KLAAR MET SCHOOL OF STUDIE? OPZOEK NAAR EEN NIEUWE UITDAGING? Allround medewerkers Mededelingen van het waterschap Koor uit Ilawa opent seizoen Uit op Tholen Beroep aangenomen uit Hoevelaken EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 juni 2008 HE Trading B.V. is importeur van Hyundai vorkheftrucks, Kies voor een carrière bij een vooruitstrevend bedrijf! ZORG ZIEKENHUIS DIRKSLAND Ds. P.C. Hoek verlaat de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Anna- land. Hij heeft een beroep aangenomen van de veel kleinere HHG Hoevelaken/Nijkerkerveen, die 90 gezinnen omvat. Ouderling W.K. Petersen van die Veluwse gemeente is heel blij dat het eerste beroep bekroond is. „Dit is heel bijzonder voor ons als kleine gemeente, die pas in januari toestemming kreeg om een beroep uit te brengen. Lei ding is voor ons heel belangrijk en ds. Hoek is iemand die mensen aan zich bindt." Predikanten bekritiseren winnares van Rooseveltlintje Waterschap houdt strekdam Scherpenissepolder in het oog Milieudelict Hollaereweg nog 40 mille 8 New Holland landbouwmachines en diverse tuinmachines. Wij vragen: man/vrouw voor 40 uur per week De werkzaamheden ziin o.a.: telefoon aannemen, crediteuren en debiteuren, administratie, kas en bank bijhouden. Kennis van computers zoals Excel en Word is een vereiste. Wij bieden: goede salarisvoorwaarden prettige werksfeer afwisselende werkzaamheden Voor schriftelijke sollicitaties: ZHE Trading B.V. t.a.v. C.P.J. Pasman (tel. 06-53318364) Potenblokseweg 4 4794 RM Heijningen (Moerdijk) Tel. 0168-467467 fax 0168-467056 www.zhe.nl Van der Wekken Food Logistic 6.V., \s een transport onderneming gevestigd te Zierikzee, gespecialiseerd in distributiewerkzaamheden in het zuiden van Nederland. Vanwege verdere groei zijn wij op korte termijn op zoek naar. Enthousiaste chauffeurs m/v (full time) met als standplaats Kapelle (Zeeland). Ervaring is een pré maar geen absolute noodzaak. Wij zoeken iemand die voldoet aan het volgende profiel: Chauffeursdiploma en rijbewijs CE Goede beheersing van de Nederlandse taal en representatief Bereid om per toerbeurt ook op zaterdag te werken. Wij bieden: Een prettige en open werkomgeving, waarbij teamgeest en loyaliteit hoog in het vaandel staan Uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden CAO beroepsgoederenvervoer Solliciteren Heb je interesse in deze functie? Stuur dan een sollicitatiebrief en curriculum vitae naar Van der Wekken Food Logistic B.V, Industrieweg 15,4301 RS Zierikzee, t.a.v. de heer C. van der Wekken, telefoonnummer 0111-412493 of 06-22756553. Je kunt ook een e-mail sturen naar transportvdwekken@solcon.nl Van Vliet Cherrytomaten is gespecialiseerd in het telen, sorteren en klantgericht verpakken van diverse soorten tomaten. Ons bedrijf bestaat momenteel uit verschillende kassen en sorteer- en verpakkingsloodsen in Rilland en het Westland met een gezamenlijke oppervlakte van 44 hectare. Voor onze vestiging in Rilland (Zeeland) zijn wij op zoek naar: Je werkzaamheden zullen bestaan uit: Assisteren van de bedrijfsleiders bij de dagelijkse (gewas) werkzaamheden. Assisteren van de bedrijfsleider verpakkingshal bij bijvoorbeeld verwerken van orders en kwaliteitscontrole Werkzaamheden t.b.v. biologische gewasbescherming Het ondersteunen van de technische dienst 0 Diverse gewaswerkzaamheden Daarnaast zijn er binnen ons bedrijf goede doorgroeimogelijkheden en mogelijkheden tot het volgen van diverse cursussen. Van Vliet Cherrytomaten is een innovatief en ambitieus bedrijf waar gebruikt wordt gemaakt van de modernste technieken. Voel jij je thuis in een jong team en spreekt de tuinbouw je aan? Dan is dit de baan voor jou! Heb je geen ervaring in de tuinbouwGeen probleem, ook zonder ervaring kun je bij ons terecht! Geïnteresseerd? Wacht dan niet langer en bel voor een afspraak met onze algemeen bedrijfsleider Hans Bouten, tel 06-20579371 of stuur een mail naar hans@cherrytomaten.nl Kijk voor meer informatie over werken bij Van Vliet Cherrytomaten op www.cherrytomaten.nl ZORGsaam biedt op Goeree-Overflakkee een aaneengesloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden; de patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeghuis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. Stationsweg 22 3247 BW Dirksland Tel. 0187 607300 Fax 0187 603739 Binnen het moderne Van Weel-Bethesda Ziekenhuis staat de kwaliteit van de zorg voorop. Het ziekenhuis heeft een capaciteit van 140 bedden en richt zich op Goeree-Overflakkee en de omliggende gebieden. In de regio wordt onder andere samengewerkt met het Medisch Centrum Rijnmond Zuid te Rotterdam. De afgelopen jaren hebben in het teken gestaan van sterke groei en technologische innovatie; het aantal specialismen is toegenomen en de medische staf is uitgebreid naar ruim 50 leden. Deze lijn zal de komende jaren worden voortgezet. Kenmerkend voor de organisatie zijn de 'korte lijnen', de plezierige werkverhoudingen en de aantrekkelijke woonomgeving met prima recreatieve voorzieningen. Het ziekenhuis heeft een protestants-christelijke identiteit. Voor onze ziekenhuisapotheek zijn wij op zoek naar een Het betreft een parttime dienstverband van gemiddeld 12 uur per week (33,33 Functie-inhoud: - verzorgen geneesmiddelenvoorziening t.b.v. patiënten van het ziekenhuis, onder toezicht van de apotheker(s), - participeren in de medicatiebewaking, - overleg met artsen en verpleegkundigen t.b.v. geneesmiddelenvoorziening, - voorraadbeheer en uitzetten medicijnen, - voorbereiden van chemokuren, - bereiden van cytostatics. Functie-eisen: - diploma apothekersassistente, - bij voorkeur aangevuld met Voortgezette Opleiding Ziekenhuisinrichting of bereidheid om zich verder te ontwikkelen in de ziekenhuisfarmacie, - bekendheid met automatiseringssystemen, - werkervaring in een ziekenhuisapotheek is een pre, - bereidheid om 1 weekend per 8 weken te werken in de ochtend, - accuraat en flexibel, - hoge mate van zelfstandigheid, - collegiaal. Gelet op de grondslag van ons ziekenhuis wordt van kandidaten gevraagd onze identiteit te respecteren; wij achten een protestants-christelijke levensovertuiging gewenst. De salariëring (FG 40) en de overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Ziekenhuizen. Informatie en sollicitatie: Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de heer N.G. Berkenbosch, leidinggevende apotheek/projectleider, of mevrouw L.W.W. Geelhoed-Lodder, apothekersassistente, telefoon (0187) 60 73 30. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 20 juni a.s. richten aan de dienst personeel organisatie van het ziekenhuis, Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland of per e-mail naar p&o@zhsdirksland.nl Ds. Hoek kwam als 27-jarige kandidaat in het voorjaar van 1999 vanuit Arnemuiden naar Sint-Annaland. Hij speelde een belang rijke rol bij de kerkscheuring in mei 2004. Samen met andere bezwaarden tegen de kerkfusie en de vorming van de Protestantse Kerk in Nederland stichtte hij een eigen ge meente. Behalve Sint-Annaland had ds. Hoek ook de HHG Tholen onder zijn hoede. Toen hij docent werd aan de Vrije Universi teit in Amsterdam voor de kerkelijke oplei ding van de theologiestudenten bleef er minder tijd over voor het gemeentewerk. Ds. Hoek kreeg de afgelopen jaren vele be roepen, maar hij bleef vier jaar bij zijn ge meente die hij had helpen oprichten en in middels ook een eigen kerkgebouw stichtte: de Bethelkerk aan de F.M. Boogaardweg. Toen hij de pastorie in de Bierensstraat moest verlaten, kocht hij destijds een eigen huis in de Huygensstraat dat vermoedelijk in augustus leeg komt te staan. In die maand is hoogstwaarschijnlijk de afscheids- dienst in Sint-Annaland, zodat voor 1 sep tember de intrede in Hoevelaken kan plaats vinden. „Wij vinden het heel wonderlijk, zo klein we zijn", zegt ouderling Petersen. In Hoe velaken worden de kerkdiensten op zondag in een vmbo-school gehouden: het Van Lo- denstein college. De HHG daar omvat 250 doopleden, vanwie 140 belijdende leden uit Hoevelaken, Nijkerkerveen en Amersfoort. De kerkdiensten worden bezocht door 200 mensen. De kerkenraad bestaat uit 4 ouder lingen en 3 diakenen, vanwie er slechts 1 van voor de kerkscheuring van mei 2004 in functie was. „We hopen nog eens een eigen gebouw te krijgen, maar eerst een eigen herder en leraar", zegt ouderling Petersen. Er is ook geen pastorie, zodat de familie Hoek in Hoevelaken een huis kan huren of kopen. De nieuwe werkplek van ds. Hoek ligt veel gunstiger t.o.v. de VU in Amster dam dan Sint-Annaland. „In drie kwartier ben je er, als er niet teveel files zijn", zegt Petersen. „En binnenkort kun je ook met de trein." Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Algemene vergadering en commissies Maandag 23 juni 2008 is de openbare vergadering van de algemene vergadering in het waterschaps kantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergade ring begint om 19.30 uur. Voorafgaand aan de vergadering zijn er open bare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Waterbeheer: dinsdag 10 juni 2008 om 16.15 uur in het water schapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Algemeen Bestuurlijke Zaken: dinsdag 10 juni 2008 om 19.30 uur in het water schapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Economische Zaken: woensdag 11 juni 2008 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterkeringen en Wegen: woensdag 11 juni 2008 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 9 juni 2008 ter inzage op het hoofdkantoor in Middel burg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Ambtshalve wijziging lozingsvergunning rwzi Walcheren en Willem Annapolder Op 2 juni 2008 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Walcheren aan de Fort de Ruijterweg in Ritthem. Op 2 juni 2008 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de rwzi Willem Annapolder aan de Weg langs de Zeedijk in Biezelinge. Het besluit ligt vanaf 9 juni 2008 tot en met 21 juli 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, maandag tot en met woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, op donderdag van 9.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. in de hal van het gemeentehuis van de gemeente Kapelle, Kerkplein 1 in Kapelle, elke maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur; Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Intrekkingbesluit bodemsanering gasfabriek in Krabbendijke Op 2 juni 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Provincie Zeeland verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van de sanering van de voormalige gasfabriek aan de J.W. Frisostraat in Krabbendijke. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 9 juni tot en met 21 juli 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 tot 16.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Soms onzich Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Vijf Thoolse predikanten hebben in een open brief de Britse theologe Karen Armstrong bekritiseerd. Aan de ene kant feliciteren /.e haar met de Four Freedoms Award voor de vrijheid van godsdienst, maar aan de andere kant wordt Armstrong bekritiseerd wegens haar on-Bijbelse opvattin gen. De voormalige Britse non kreeg de Roosevelt-onder- scheiding in Middelburg wegens haar inspanningen om een beter begrip en wederzijds respect tussen de gods diensten te bevorderen. Onder de 26 Zeeuwse predikanten die Armstrong bekritiseren, zijn vijf Tholenaren: ds. A. den Broer van de Christelijk Gereformeerde Kerk Tholen, ds. C. de Jongste van de Gereformeerde Gemeente Tho len, ds. J.J. Joppe van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Maartensdijk, ds. M. van Kooten van de Hervormde Gemeente Scherpenisse en ds. J.W. Scheurwater van de Hervormde Gemeente Oud-Vossemeer. Zij schrijven pijnlijk getroffen te zijn door de suggestie van Armstrong dat God misschien een idee is dat tot het verleden behoort. Ze maken ook duidelijk, dat de Bijbel geen samenbundeling is van menselijke verhalen en ge tuigenissen over God, maar openbaring van God. Het hart van het christelijk geloof ligt volgens de 26 Zeeuwse pre dikanten in de verzoening met God door het offer van Je zus Christus. Niet door daden van mensen, hoe edel ook, aldus de predikanten. Het Poolse koor Camerata uit de zustergemeente Ilawa opent het seizoen 2008/2009 van de stichting Uit op Tholen. Onder leiding van dirigent Honorata Cyhula zingt het koor muziek in verschillende talen, van volks liedjes tot musicals. Camerata is op 12 september te horen in de R.K. kerk in Tholen. Alle voorstellingen in het programma van Uit op Tholen beginnen om 20.15 uur, met uitzondering van de kindervoorstelling. Seth Gaaikema is zijn belofte nagekomen om zijn uitge vallen voorstelling van het vorige seizoen in te halen. De cabaretier staat 20 september in Meulvliet in Tholen. De derde voorstelling van de in totaal 13 is van de slag werkgroep Circle Percussion.Deze groep brengt op 11 oktober in de Wellcvaete in Sint-Annaland avontuurlijke ritmes onder de titel Drums of the World 4. De Portugees-Nederlandse fadogroep Quatro Ventos is 15 november in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer te horen. Op diezelfde locatie is op 19 november om 15 uur een kindervoorstelling. Cowboy Billie Boem brengt muziek en theater voor kinderen. Op 20 december is er plaats voor cabaret. Met hun try-out Diepgang staat het trio Ernesto en Marcellino en Wilfried Finkers op het podium in Meulvliet. Omdat literatuur in de bibliotheek thuishoort, verzorgt schrijver Kader Abdolah op 28 januari een literaire avond in de Thoolse bieb. Zanger/verteller Willem Vermandere is 31 januari te ho ren in de Vossenkuil. Deze Vlaming zingt volgens recen senten over wat een mens bezighoudt. Anja Kopmels zorgt voor een Zeeuwse avond op 13 fe bruari in het Holland Huis in Scherpenisse. De Kortgeen- se zingt Zeeuwse liedjes op haar gitaar. Vanuit Haestinge in Sint-Maartensdijk klinken op 7 maart Ierse en Schotse tonen. Knijn, voor de vierde maal een act in Friesland op het Oerol-festival, brengt theaterfolk. Zeven Zeeuwse Vrouwen, het boek van Kees Slager, was een inspiratiebron voor het muziektheater Zeeuwse vrou wen. Deze is 27 maart te zien in het Holland Huis Wim Kerkhof, Rien de Bruin en Arie van der Graaf vor men samen The amazing stroopwafels. Zij brengen sinds 1979 knallende gitaarmuziek. De mannen treden 4 april op in Meulvliet. Sjaak Bral sluit het seizoen af met zijn programma Van zelfsprekend. De cabaretier gaat op zoek naar 'een andere zin'. Hij treed op 17 april op in Meulvliet. Het programmaboekje wordt binnenkort huis-aan-huis verspreid in de Thoolse kernen. Nieuw dit jaar is de mo gelijkheid kaarten te bestellen via de website van Uit op Tholen: www.stichtinguitoptholen.nl. Hierop is ook het programma-overzicht te vinden. Versteiling Krabbenkreek Sint-Annaland De strekdam bij de Scherpenissepolder vergt aandacht en de situatie bij de Suzannapolder in Sint-Annaland is neutraal. Dat hebben peilingen van waterschap Zeeuwse Eilanden uitgewezen. De ondergrond bij de zeewering van de Scherpenissepolder is niet verwekingsgevoelig. De geuldiepte is maximaal 40 meter. Langs het gehele traject is breed voorland aanwezig en de vooroever is bestort. Voor meerdere raaien op de strek dam wordt tussen de aanwezige bestortingen een landwaart- se verplaatsing van de geulwand waargenomen. Voor een enkele raai staat de geulwandhelling al enkele jaren relatief steil, zonder duidelijke veranderingen. Het waterschap vindt dat de Scherpenissepolder aandacht vergt. Dit jaar zal er daarom nader onderzoek plaatsvinden naar de diepteligging van de aanwezige bestortingen rond de strekdam. Voor de Suzannapolder wordt de kwalificatie neutraal gege ven. Vervolgacties zijn niet nodig, maar in tegenstelling tot andere polders is de situatie ook niet gunstig. Grote delen van deze polder zijn in het verleden bestort, hoofdzakelijk begin 20ste eeuw. In het westen is sprake van breed ondiep voor land. Ter plaatse van de haven van Sint-Annaland is de on dergrond verwekingsgevoelig. De Krabbenkreek bereikt ter hoogte van de Suzannapolder een maximale diepte van 10 meter. Ten oosten van de Suzannapolder worden geen peilin gen uitgevoerd omdat hier schorren liggen. In het oostelijk deel is sprake van landwaartse verplaatsing van de geulwand. Bij één raai is sprake van een versteiling. Voor een aantal westelijke raaien is sprake van een geringe landwaartse ver plaatsing van de geulwand en een verdieping van de geulbo dem op grote afstand van de waterkering. Het gedeeltelijk versteilen van de geulwandhelling van een aantal raaien is niet -belangrijk omdat hier de geuldiepte 10 meter is, waar door stabiliteitsverlies van de vooroever niet aan de orde is. Zeer gunstig waren de peilingen bij de Rumoirtschorren en de Willempolder bij Anna Jacobapolder, de Oude Polder te Sint-Philipsland en de Van Haaftenpolder bij Oud-Vosse meer. Gunstig was de kwalificatie van het waterschap voor de de Anna Jacoba- en Willempolder, de polders Moggershil en Oud Kempenshofstede tussen Stavenisse en Sint-Anna land, de Margarethapolder bij Stavenisse, de Scherpenisse- /Strijenpolder en de Schakerloopolder bij Tholen. Volgens een voorlopige raming kost extra oprui inwerk van de olieverontrciniging in de Hollaereweg tussen Oud-Vosse meer en Sint-Annaland 40.000 euro. In februari vond dit mi lieudelict plaats. Afgewerkte olie van schepen was zomaar gedumpt in de polder. Na een speurtocht werden uiteindelijk verdachten aangehouden, die ook bekenden. De politie is met de buitengewoon opsporingsambtenaar van waterschap Zeeuwse Eilanden bezig met het opstellen van de diverse processen-verbaal. De kosten die provincie en waterschap hebben gemaakt, zullen verhaald worden op de daders. Het Openbaar Ministerie bereidt de dagvaarding voor, maar het is nog niet bekend wanneer de rechtbank deze zaak gaat be handelen. Nadat de milieuverontreiniging direct was opgeruimd om verdere verspreiding in de bodem en het grondwater te voor komen, wees bodemonderzoek half mei uit, dat de directe sanering niet voldoende was. De gemeente Tholen consta teerde. dat het waterschap de restvervuiling nog moest op ruimen. Samen met de provincie zal het waterschap dat doen. Ook deze extra kosten van naar raming 40 mille zullen via het strafrechtelijk traject verhaald worden op de daders.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 8