Baantjes trekken voor Unicef Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 juni 2008 Kap garage Eén milieuklacht 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Carillonconcert Vrouwen progressief Regenboog verrast jubilarissen VVijktoernooi Haspels weg Wereldreis Olympia Serre en schuurtje Ruiling Leguitsedijk Hikseweg 60 km Majorettes in de prijzen Schoolreis Sint Anthoniusschool Uitbreiding aangepast Dineravond voor bouwfonds Voeding vogels Sportdag binnen Oudste en jongste Zuil met vlaggen Geslacht in eigen slagerij Smash voetbalt Verkoop Dorst Statiegeldactie Voorzitter Clarity Mama Mia in Maartenshof Vrouw verdacht van vechten Jan Kodde meeste vis Schutting en overkapping Oever Engelaarsdijk Rommelmarkt Statiegeldactie Woord Daad Wateroverlast Voorstraat 'Burgemeester' opent straatspeeldag Succesvolle slagwerkavond Epilepsiefonds 2 Tholen Aan de Bosstraat 16 kan W. Lind- hout een dak op zijn schuurtje plaat sen. De welstandscommissie kon zich in de uitbreiding vinden. ln de maand april heeft er 1 inwoner geklaagd over stank van een agra risch bedrijf. Dat blijkt uit een overzicht die gedeputeerde staten van Zeeland hebben gestuurd aan de Zeeuwse Milieu Federatie. De klacht werd ontvangen op 3 april om 13.00 uur. De provincie registreerde totaal 27 milieuklachten in april uit heel Zeeland, vooral klachten over chemische bedrijven, maar ook ge luidsoverlast van een crossmotorter rein. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze genist. We zijn u graag van dienst Wattstraat 3,Tholen Advertentie LM. Het carillon in de stadhuistoren wordt zaterdagavond bespeeld door de Vlaming Geert D'hollander. Hij is onder meer docent beiaardspel aan de Roosevelt Academy in Mid delburg. Het concert begint om ze ven uur en is onderdeel van een reeks van tien door heel de provin cie. "Zeeuwse meesters en hun (Zuid-)Nederlandse tijdgenoten, een confrontatie' is de titel van het con cert. Er wordt werk ten gehore ge bracht van tien componisten uit de 17e. 18e en 19e eeuw. Bent u assertief, agressief? Mis schien wordt u wel emotioneel ge chanteerd'? Hoe belangrijk vindt u keuzes maken'? Doet u altijd wat u wilt? Komt u voor uzelf op? Onder leiding van Mary Staa werkten de leden van de NBvP, Vrouwen van Nu op hun maandelijkse bijeen komst in groepjes van 4 5 personen samen om deze vragen te beant woorden. Het thema van de avond was omgaan met conflicten. Me vrouw Staa was onder de indruk: in tegenstelling tot andere plattelands gemeenten zijn de vrouwen van Tholen behoorlijk progressief. Vrij wel alle leden vonden de onderwer pen de moeite waard om over te dis cussiëren. Hier en daar kwamen indrukwekkende voorbeelden voor de dag. Genoeg gespreksstof dus. Als afsluiting van het seizoen gaan de dames op woensdagmiddag 18 juni naar Fijnaart. Hier wordt een bezoek gebracht aan museum/gale rie van Lien, waar een rondleiding op het programma staat. Voor de onderwijsjubilea van Joke Buijs en Hans van der Griend (ko per) en van Sjanie Huijzer (zilver) hadden hun groepen van c.n.s. De Regenboog - groep 1, groep 6/8 en groep 8 - donderdag elk een pro grammaatje ingestudeerd. Dat werd donderdag gepresenteerd nadat de jubilarissen door een in boerenkiel gestoken directeur Maarten van der Kooij waren opgehaald en door een erehaag van zingende kinderen die met linten versierde bogen vasthiel den. naar de hal liepen. Daar werden cadeaus aangeboden en werd een voor de gelegenheid gecomponeerd feestlied gezongen. In de pauze werd de hele school getrakteerd op een bekertje drinken met een cakeje. Daarna voerde in de versierde hal elk van de twaalf groepen iets op. Er werden toneelstukjes opgevoerd, liedjes gezongen, gedanst, een leg puzzel gemaakt. Het viel reuze in de smaak bij iedereen. Na de maaltijd stonden oud-Hollandse spelletjes op het programma, onder leiding van ouders en leerkrachten. En de ouder raad trakteerde op een ijsje. De jubi larissen sloten de feestelijke dag af met het uitreiken van de sportivi- teitsprijzen, waarna tot slot nog eens het feestlied werd gezongen. De Viswijk en de Buitenbeentjes maken morgen in een onderling duel uit wie er winnaar is van het voetbal- wijktoernooi van Tholense Boys. Na vier wedstrijden heeft Buitenbeen tjes één punt meer. Aan het toernooi doen zes teams mee. Het dievengilde sloeg in het week einde toe bij de Bergsediepsluis. Uit een container zijn vier haspels en een lasbrander gestolen. De waarde van de verdwenen spullen is niet be kend. De leden van gymnastiekvereniging Olympia nemen het publiek zater dagmiddag mee voor een rondje over de wereld. Tijdens een demon stratie passeren landen als Neder land, Spanje. China en het Afrikaan se continent de revue. Er wordt ge danst. gegymd, geturnd en gesprongen op verschillende toestel len, of gewoon op de vloer. Alle groepen - van peuters tot Meer be wegen voor ouderen - komen in ac tie. De demonstratie in Meulvliet be gint om één uur en is rond vier uur afgelopen. Oud-Vossemeer Aan de Van Zeijlstraat 2 kan RR. Hageman een schuurtje bouwen. De welstandscommissie ging daar on langs mee akkoord. Dat gold ook voor de bouw van een serre aan de Botlandstraat 7 van de familie Ten Hove. Gezien de specifieke situatie kan de aluminium uitbreiding er ko men. volgens de commissie. Vanaf donderdag 5 juni komt mu ziekvereniging OVM langs de deur om donateursgeld op te halen. Advertentie LM. Voor de aanleg van een toegangspad bij een dreef aan de Leguitsedijk heeft waterschap Zeeuwse Eilanden 29 are grond geruild met J.A.P. Heestermans. De laatste op zijn beurt bracht 20 are bouwland in langs de Hiksekreek voor de aanleg van een waterberging. Op het gedeelte van de Hikseweg tussen de Hiksedijk en de Kreekweg gaat een maximum snelheid gelden van 60 km/u. Dat is besloten door het bestuur van het waterschap. In ver band daarmee zullen de verkeersbor den aangepast worden. Het verkeers- besluit ligt tot 14 juli voor iedereen ter inzage in het waterschapskantoor in Middelburg. Bij het jaarlijkse majorettenfestival in Sommelsdijk hebben drie groepen van Oud-Vossemeer's Muziekver eniging zich zaterdag prima staande gehouden. De oudste groep veroverde een der de plek met 81,7 punten, de middel ste groep werd met 81,15 punten tweede en de jongste meisjes met 69.9 punten vierde. Instructrice Lian Vroegop was zeer tevreden over de resultaten. Voor haar was de positie ve benadering van de jury voor de choreografie, en lof voor de totale show, een bekroning van haar werk. Maar ook over de uitvoering van de dames was zij zeer te spreken. Een puntentotaal van meer dan tachtig, wat beide oudste groepen behaalden, zou op een concours een eerste prijs opleveren. De jongste groep, waar van het merendeel pas sinds oktober traint, heeft duidelijk minder erva ring. Voor veel van deze meisjes was het de eerste keer op een festival. De drie groepen hadden een show in het kader van musical. Groep drie deed Tarzan en groep twee Fame. Beide hadden hierop hun kleding aangepast. Groep één deed een show op Annie, in de eigen OVM-kleding, maar met een mooi lint in het haar. Naast de groepsoptredens ook nog twee solisten van OVM, te weten Bonny van Poortvliet en Danielle Hommel. Zij veroverden respectie velijk een tiende en een dertiende plaats, met een show die volledig door hen zelf was gemaakt. Ook hun kleding hadden ze zelf verzorgd. De kinderen van de Sint Anthonius school hadden er lang naar uitgeke ken en woensdag was het dan einde lijk zover: ze gingen op schoolreis naar de Efteling. De kinderen uit de onderbouw heb ben een bezoek aan het beroemde sprookjesbos gebracht. Met veel en thousiasme hebben ze onder meer Doornroosje. Sneeuwwitje en de ze ven dwergen. Hans en Grietje, Klein Duimpje, Langnek en Roodkapje bezocht. Na het bezoek aan het sprookjesbos hebben de kinderen tal van andere attracties bezocht. Vooral Droomvlucht, het Spookslot en het Carnaval Festival vielen goed in de smaak. Tevens hebben de kinderen kennis gemaakt met het volk van Laaf en ze hebben heerlijk kunnen ravotten in het Kleuterhof. Ook de kinderen uit de bovenbouw hebben zich, door de verscheiden heid aan attracties, prima vermaakt. Zo hebben ze onder andere Villa Volta (een spookhuis vol raadsels en geheimen), Pirana (een boottocht door een woestwaterrivier) en Fata Morgana (oosters boottochtje) be zocht. De echte durfals hebben één of meerdere ritten in één van de spectaculaire achtbanen gemaakt. De nieuwste attractie, de Vliegende Hollander, werd door de kinderen als een welkome aanvulling gezien. Sint-Annaland Voor de uitbreiding van zijn woning aan de Burg. Smithstraat 47 heeft A.D. Zwagemaker een aangepast plan ingediend. Zijn eerste plan om meer ruimte te creëren kon niet op goedkeuring van de welstandscom missie rekenen. De opbouw van de garage zou te groot worden ten op zichte van de woning (het hoofdge bouw). Nu komt er een opbouw die minder groot is. maar aan een kant op penanten rust waardoor er een door gang gemaakt wordt. Beide kappen worden met elkaar verbonden. De commissie had nog wel vragen over de hellingshoek van het stukje dak tussen de kamen boven de garage en de woning. Omdat de uitbreiding aan de achterzijde plaatsvindt, kon de commissie zich er wel in vinden, al ging dat niet van harte. Volgens voor zitter M. Onrust krijgt Zwagemaker het voordeel van de twijfel. Een sponsoractie van de jongeren vereniging 't Kompas heeft 2375.50 euro opgeleverd voor het bouwfonds van de Bethelkerk. Een zaal in het kerkgebouw was door de 12- tot 15- jarigen veranderd in een restaurant, waar zaterdag zo"n 120 gasten een menu van vijf gangen gebruikten. Het was door de jongeren bereid en werd ook door hen geserveerd. On der meer groentensoep. kipsaté. friet of gekookte aardappelen met groen te. en een sorbet of koffie stond er op het menu. Na een welkomstwoord door één van de jongeren begon de jeugdouderling de maaltijd met ge bed. Dominee Hoek sloot af met schriftlezing en gebed. De voeding van vogels is morgen avond het onderwerp van een lezing die de heer Zagers verzorgt voor vo gelvereniging Vogelvreugd. Naast de leden zijn ook andere belangstel lenden welkom op de ledenvergade ring. Deze begint om acht uur in de Wellevaete. Op het sportterrein van WHS stond donderdag alles gereed voor de sportdag van de groepen 3 tot en met 6 van de School met de Bijbel. Maar toen het begon te regenen werden de materialen snel verhuisd naar de Wellevaete. Daar was iets minder ruimte, maar het was droog. Alle on derdelen. behalve het kogelstoten, konden hier uitgevoerd worden. Alle kinderen deden sportief en enthou siast mee aan het hoogspringen, bas- ketbalwerpen. estafetteloop, doel- schieten. sprint, balwerpen, hinder nisloop. blokken stapelen, versprin gen en touwtrekken. In plaats van het kogelstoten werd er touwtje ge sprongen. Veel ouders en andere toe schouwers kwamen de kinderen aanmoedigen. Na een aantal rondes werd er gejUu/eerd met drinken en wat lekkers. Enkele rondes later at iedereen zijn meegebrachte lunch- pakketje op. Na de lunchpauze stond touwtrekken op het programma. Dat ging gepaard met een luid gejoel. Door de inzet van iedereen werd het een geslaagde dag. Alle leerlingen kregen een schoolsportdiploma. De groepen 7 en 8 houden hun sportdag binnenkort in het zwembad in Sint- Maartensdijk. Mevr. Scherpenisse was de oudste deelnemer aan de avondwandelvier daagse van WHS en de 3,5 jarige Rens Ketting de jongste. De laatste liep drie van de vier avonden. De ko ninklijke fanfare Accelerando haalde de 189 wandelaars donderdagavond in op de Spuistraat. Ondanks andere voorspellingen, waren de weersom standigheden goed. De EHBO hoef de maar 1 pleister te plakken. Iedere avond had een andere sponsor voor een versnapering gezorgd en dat wa ren niet alleen appels zoals in het be gin. Organisator Eddie van Ast kijkt terug op een geslaagde wandelvier daagse, ondanks dat het aantal lo pers weer iets minder was dan vorig jaar. De welstandscommissie is niet erg ingenomen met de reclamezuil en twee vlaggen voor het bedrijf van Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Malse biefstuk I I Spareribs Varkensfilet Kip-gezond of kipblokjes 250 gr. 4,25 Rundergehakt 1 kg 4,75 1 kg 4,95 Schouderkarbonade 1 kg 4,95 500 gr 4,25 Magere speklappen 1 kg 5,- Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! 500 gr. 4,25 ;i. Maandaanbieding! 5 kilo vers vlees voor maar 25,- 1 Beenham 100 gram 1,39 Gebraden gehakt 150 gram 1,25 1 Boterhamworst 150 gram 1,25 Rauwkostsalade 150 gram 1,25 Bamiballetjes 200 gram 2,00 Bij aankoop van 5 EK burgers en 200 gr. vleeswaren naar keuze maak je kans op het originele EK voetbalshirt. Leuk Vaderdag Kado! Speciaal voor vaderdag: vleesschalen, vleeskadobon, worstvarkentjes, rauw hammetje enz. barbeque, gourmet, salade, brunchschalen enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Van Dalen Bandencentrum aan de Veilingweg 3. Ze zijn geplaatst zon der dat er officieel een vergunning voor is aangevraagd. Maar omdat ze op een bedrijventerrein staan en er nog geen richtlijnen voor reclame uitingen in de welstandsnota zijn opgenomen, kon de commissie er verder niet veel over zeggen. 'Gelet op de situatie' stemde de commissie er in toe. Maandag 9 juni haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Smash deed zaterdag in Geldrop mee aan het jaarlijkse voetbaltoer nooi voor tafeltennisverenigingen. Door het ontbreken van enkele vas te waarden trad het team aan met de 14-jarige Erik Bruijnzeel en de 16- jarige Laurens den Engelsman in de gelederen, naast Remco Vroegop, Merijn v.d. Klooster. Anné van Dij- ke. Peter Bazen en niet-Iid Rob v.d. Klooster. Er deden 24 verenigingen mee en Smash eindigde op de veer tiende plaats. Dat is minder goed dan vorig jaar. toen het team nog achtste werd. Het tafeltennisseizoen loopt inmid dels ten einde. Het spelen op maan dag- en dinsdagavond gaat door tot aan de zomervakantie. Dinsdag is er een diploma-avond voor de gevor derde jeugd en op 21 juni is de sei zoensafsluiting gepland met een uit stapje naar Bosbad Hoeven. Stavenisse Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een perceel van 1.34.30 ha verkocht aan pachter D. Dorst. De onderhan delingen verliepen via makelaar Ac- vast/Van der Slikke. Het comité van Woord en Daad houdt deze maand een statiegeld- bonnenactie bij de Golff super markt. In de winkel staat een bus van Woord en Daad. waarin klanten hun bonnetjes van de ingeleverde lege flessen kunnen doen voor het goede doel. De opbrengst wordt be stemd om de allerarmste kinderen in India van een warme maaltijd te voorzien. Zo'n maaltijd kost een kwartje. Woord en Daad is actief op het gebied van drinkwater, voedselhulp, gezondheidszorg, onderwijs en werkgelegenheid in ontwikkelings landen. Verder bereikt ze via finan ciële adoptie rechtstreeks meer dan 26.000 (kans)arme kinderen. Sint-Maartensdijk Jorien Hage is voorzitter geworden van jongerenkoor Clarity van de Hervormde Gemeente Rehoboth. Julie Diemei, die vijfjaar de leiding had van het bestuur, heeft haar taak overgedragen. In februari 2009 is er weer een gospelimpuls Tholen. waarvoor Clarity elke woensdag avond tussen acht uur en kwart voor tien al druk oefent in Haestinge. Leden van Rehoboth kunnen tot 22 juni nog kandidaten indienen voor de vervulling van twee vacatures van diaken in de kerkenraad. Manuela van Dijk stopt aan het eind van dit schooljaar met het geven van godsdienstonderwijs op de openba re basisschool de Rieburch. Voor het volgend schooljaar is de kerken raad van Rehoboth op zoek naar 1 of 2 vrijwilligers die de godsdienst lessen willen verzorgen. De kinderen van jeugdtheater Smer- diek treden woensdagmiddag op in Maartenshof. Vanaf twee uur brengen ze in het atrium de liedjes en dansjes uit de musical I love Mama Mia. die ze in april opgevoerd hebben. Scherpenisse Een 34-jarige inwoonster is zondag nacht bij de huisartsenpost in Ber gen op Zoom aangehouden wegens haar betrokkenheid bij een vecht partij in een horecagelegenheid op de Grote Markt. De vrouw zou klappen en schoppen uitgedeeld hebben, verklaarde de eigenaar van het etablissement die haar herkende bij de spoedeisende hulp. De man had zelf een snijwond in het ge zicht. Volgens hem was de vecht partij uit het niets ontstaan. Er wa ren meerdere gewonden en de politie, die rond kwart voor vier "s nachts werd gealarmeerd, hield ook een 45-jarige Bergenaar en een 35- jarige Middelburger aan. Eén van de verdachten verklaarde dat zij niet de aanstichters waren, maar zélf wer den aangevallen. Jan Kodde heeft zaterdag de vijfde bekerwedstrijd gewonnen van vis club De Zeebaars. Bij Moggershil vingen 36 deelnemers samen bijna dertien kilo vis. De uitslag is als volgt: 1. Jan Kodde 1805 p; 2. J. Bijl 1175 p; 3. J. van Houdt 955 p; 4. M. Westdorp 895 p; 5. M. van Moort 885 p; 6. D. Westdorp 865 p; 7. M. Mosselman 845 p; 8. mevr. E. van As-de Graaf 825 p; 9. J. Gouw 800 p; 10. Jaap Kodde 545 p; 11. W. van As 495 p; 12. J. van Tiggele 495 punten. Poortvliet De welstandscommissie ging on langs akkoord met het plaatsen van een gemetselde erfafscheiding aan de Deestraat 43. Bewoner E. Feijtel maakt zijn schutting van steen en dat ziet de commissie ook liever dan schuttingen die alleen maar uit ge prefabriceerde houten delen bestaan of schuttingen uit bouwmarkten. Ook ging de commissie akkoord met het plaatsen van een overkap ping bij M.C. de Groen aan de Dee straat 1. Maar dat was vooral 'mede gezien de mogelijkheden die het be stemmingsplan hier blijkbaar biedt.' Voor de aanleg van een natuurvrien delijke oever langs de Engelaarsdijk en de Langeweg heeft waterschap Zeeuwse Eilanden 20.14 are grond gekocht van W.D. van Doorn. Op zaterdag 14 juni wordt op het terrein van de familie Heijboer aan de Paasdijkweg 16 een rommel markt en verkoping gehouden van de Hersteld Hervormde Gemeente. Behalve tweedehands spullen zijn er ook kramen met nieuwe artikelen zoals kinder- en dameskleding, on dergoed. sollen, stoffen gereed schappen, klein bouwmateriaal, grasmaaiers, speelgoed, verpakte levensmiddelen, fruit en nieuwe aardappelen verkocht. De verkoping duurt van tien uur 's ochtends tot drie uur 's middags. Deze maand houdt het comité van Woord Daad bij supermarkt Spar Jansen een statiegeldbonnen-actie. In de supermarkt zal namens de Stichting Woord Daad een bus staan, met daarbij de mogelijkheid om het ontvangen statiegeldbonne tje van de ingeleverde lege flessen in deze bus te doen voor het goede doel. De opbrengst van de ingele verde statiegeldbonnen zal worden bestemd voor warme maaltijden voor de allerarmste kinderen in In dia. Een warme maaltijd kost 0,25. De Stichting Woord en Daad is ac tief op het gebied van drinkwater, voedselhulp, gezondheidszorg, on derwijs en werkgelegenheid in ont wikkelingslanden. Ook bereikt ze via financiële adoptie rechtstreeks meer dan 26.000 (kans)arme kinde ren. De Stichting Woord Daad staat bekend om haar lage kosten- percentage van minder dan 10 Meer info bij Coba Priem, tel. 612877. Sint-Philipsland Maandagavond rond half elf rukte de brandweer uit voor wateroverlast in een woning aan de Voorstraat. Bij een hoosbui viel in korte tijd 30 millimeter water waarna via de rio lering het water in de woning stroomde. Het betrof slechts één woning. De blusgroep zette een dompelpomp in om het water dat door de hele woning was gelopen, naar buiten te pompen. Brandweer commandant J. de Feijter houdt er rekening mee dat er een probleem in de afvoer van de woning zit. „Het is geen gebied waar we waterover last verwachten, maar er was veel schade aan de vloerbedekking." De blusgroep is een uur bezig geweest om de nood te verhelpen. Alle meu bels zijn hoger gezet om te voorko men dat ze nog meer schade op zou den lopen. Niet de echte burgemeester, maar Wesley Looys, de juniorburgemees ter, heeft woensdagmiddag de straatspeeldag geopend met een ge dicht. Hij vroeg hierin om een speeltuin bij de nieuwbouw en pleitte voor beter onderhoud van de bestaande speelplaatsen. Er waren veel spelletjes zoals tref- bal en een skelterrace. Kinderen konden geschminkt worden en ie- In zwembad de Spetter in Tholen trekken deelnemers aan de nationale zwemvierdaagse hun baantjes voor Unicef. In de zwembaden de Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk is maandag de nationale zwemvierdaagse van start ge gaan. Maandagavond werden de baden ge sloten vanwege het onweer, maar dinsdag kon er weer volop worden gezwommen. In Tholen doken 241 zwemmers in het water van het diepe bad, waarvan zich 170 laten sponsoren. De oudste deelnemer is de 73-ja- rige P. Hoogedeure. In Sint-Maartensdijk gingen 140 deelnemers het water in, 125 daarvan hebben een sponsor gevonden. Hier is de oudste deelnemer de 76- jarige Nel Methöfer. De opbrengst gaat dit jaar naar Unicef. Die gaat het geld gebruiken voor het slaan van waterputten. Is schoon drinkwater bij ons vanzelfsprekend, voor kin deren in arme landen is dat niet het geval. In het Afrikaanse Niger hijvoorbeeld beschikken de kinderen niet over schoon drinkwater. Daar sterven twee op elke tien kinderen voor hun vijfde levensjaar. Door het slaan van water putten hoopt Unicef dat in Niger straks ieder een schoon drinkwater heeft. Predikbeurten Zondag 8 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Plas. Zwijndrecht. 18.30 u. dr. v.d. Sluijs, Veenendaal. HERSTELD HERV. GEMEENTE 12 en 18.30 u. kand. Van Ittersum, Springford. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. (H.A.) ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Groede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Wallet. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Stortenbeker. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Brouwer. Mechelen. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. kand. Doornebal, Ben schop. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Knibbe. Delft. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Wallet, Naarden. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Raad, IJsselmui- den. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 11/6 19.30 u. ds. De Wit. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 en 18.15 u. stud. Weststrate. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 12/6 19.30 u. dhr. Van Houdt. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 11 en 18.30 u. leesdienst in Maar tenskerk St.-Maartensdijk. di 10/6 19.30 u. ds. Schipper, inge bruikname nieuwe kerkgebouw. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u .ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van 't Hof, St.-Anna- land. 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper, Dirksland. wo 11/6 19.30 u. ds. Vermeij, Nieuw Beijerland. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 5/6 19.30 u. ds. Gerritsen. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. dereen kon op de foto met een Volkswagen kever die eruitzag als een politieauto. De foto's zij ver krijgbaar bij de familie Kot aan de Zuiddijk 22. Hier kunnen ook de kaartjes worden ingeleverd van de ballonnenactie. Iemand die een kaartje heeft gevonden, maakt kans op een prijs. Bij de stoepkrijt- wedstrijd zijn al kinderen in de prijzen gevallen: Annelien Kempe- neers, Britt Vijfhuizen, Martijn Moerland, Yanaika van Renesse, Sanne de Niet, Julius Bevelander, Erwin Doorn, Gertjan van der Vel de en Marjolein de Rooy. Vrijdagavond organiseerde de slag werkgroep van muziekvereniging Concordia een uitwisselingsconcert in dorpshuis De Wimpel. De slagwerkgroep van Accelerando uit Sint-Annaland o.l.v. Johan van Vossen beet het spits af in hun nieu we shirts. Ze hadden een zeer afwis selend programma met veel melo disch slagwerk en zelfs een nummer met pannen, bezems, blikken en een trap. Daarna was het de beurt aan de plaatselijke slagwerkgroep van Concordia o.l.v. Piet Sap waarbij veel aandacht was voor de jeugd. Percussivity van de harmonie Con cordia uit Tholen o.l.v. Barry van Bavel trad als derde op. Na een mooie introductie brachten ook zij een afwisselend concert met een grote verscheidenheid aan slag werkinstrumenten ten gehore. Als afsluiting speelden de drie groepen gezamenlijk het nummer 'De Krijgsdans'. Nadat alle slagwerkers op de groepsfoto waren gegaan, sloot voorzitter Bram Boon de suc cesvolle avond af en bedankte de in structeurs met een bloemetje Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 09(X)-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOG W ATERSTAN DEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 juni. 5.12 -17.39 6.00 -18.29 6.52 -19.17 7.45 - 20.07 8.37 - 20.57 9.32-21.52 10.32 -22.47 11.32 -23.52 12.37 - donderdag 5 vrijdag 6 zaterdag 7 zondag 8 maandag 9 dinsdag 10 woensdag 11 donderdag 12 vrijdag 13 di 10/6 17.03 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 5 juni Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 7 juni Demonstratie gymver. Olym pia, Meulvliet 13-16 u. 7 juni Beiaardconcert door Geert D'hollander, stadhuistoren, 19 u. 12 juni Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 14 u. 16 t/m 19 juni Avondwandelvier daagse, wandelclub Vosmeer, start Meulvliet 18.30-19 u. 18 juni Verantwoordingsmoment gemeentebestuur, gemeentehuis, 19.30 u. 18 juni Plattelandsvrouwen naar Galerie van Lien, in Fijnaart. 19 juni Borstvoeding, informatie avond LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 21 juni Havenfeesten, activiteiten in en rond de haven. v.a. 10 u. OUD-VOSSEMEER 13 en 14 juni Kermis. 28 juni Keu's zat trofee, biljartwed strijd, café Hof van Holland, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 25 okt. Wisselexposities religi eus erfgoed en normaalschool, streekmuseum De Meestoof, Bie- rensstraat, di t/m za 14-17 u. 6 juni Ledenvergadering Vogel vreugd, Wellevaete. 20 u. 7 juni Passion for percussion, slag werkconcert Accelerando en Eup- honia, Wellevaete, 19.30 u. 10 juni Diploma-avond, tafeltennis gevorderden. Smash, Wellevaete, 19 u. 10, 17 en 24 juni Dagtocht Zierik- zee (retour), Frisia rondvaarten. Ha venweg 10.30 u. 21 juni, 5, 19 juli Natte laarzentocht door kreken, start eind Sluispolder- weg 11 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 5 juli Foto-expo.. H. Zweers en L. van Vliet, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 7 juni Pluimpot-Oosterschelde ex cursie, start Scaldis Naturalis 13.30 u. 11 juni Musical I love Mama Mia, jeugdtheater Smerdiek, Maartens hof. 14 u. SCHERPENISSE 28 juni, 26 juli Turegluren. wande ling o.l.v. gids door Scherpenisse- polder, start kruising Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg 13.30 u. POORTVLIET 14 juni Rommelmarkt/verkoping HHG. Paasdijkweg 16. 10-15 u. SINT-PHILIPSI.AND 21 juni Braderie, centrum/Voor straat e.v., 10-20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Drakenjagers - za, zo en wo 13.45 u. Dunya en Desie - vr 18.45 u., za 16.15 en 18.45 u., zoen wo 16.15 u. Fool's gold - vr t/m zo 21.15 u., di en wo 20 u. Giorni e nuvole - ma 20.30 u. Horton hears a who! (Ne derlandstalig) - za, zo en wo 16.15 u. Indiana Jones 4, and the kingdom of the crystal skull - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u., wo 13.45, 16.15 en 20 u. Iron man - do. ma en wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Morrison krijgt een zusje - za, zo en wo 13.45 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Things we lost in the fire - zo 19 u., di 20.30 u. What happens in Vegas - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. Winx club (Nederlandsta lig) - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16.15 u. De collecte voor het nationaal epi lepsiefonds De Macht van het Klei ne heeft in Poortvliet 350 euro op gebracht, in Stavenisse 258,72 euro, in Sint-Philipsland en Anna Jacoba- polder 881,40 euro en in Sint-Anna land 753,29 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2