Gymvereniging Spido huldigt dames die vele jaren fundament club vormen 'Wereldtitel in vreemd viswater veel mooier dan in eigen land Alleen Vosmeer zorgt voor opschudding in overschrij vingsperiode Gouden KNGU-broche Truus Rijnberg, bedankbord Ina Smulders Noad record aantal teams Donderdag 5 juni 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Penningmeester Truus Rijnberg-Plandsoen van gymver eniging Spido heeft de gouden broche gekregen, de hoogste onderscheiding van de Koninlijke Nederlandse Gymnastiek Unie. Bestuurslid Ina Smulders-Doeleman werd in het zonnetje gezet omdat ze al zeventig jaar lid is van de KNGU. Zij kreeg van voorzitter Paul Hageman het 'Spido bedankbord', want de bondsonderscheidingen heeft ze allemaal al. Kleuters Steunpilaar Te streng Tholense Boys verliest tiental spelers Bedenkingen Paardensport Mark Bevelander beste amateur Ingetrokken verbod alsnog goedkeuren „Een half uur voor het ein de van de laatste wedstrijd kwamen de Fransen ons al feliciteren met de titel. Toen schoot ik even vol." Remi Lindhout uit Sint- Maartensdijk steekt zijn vreugde over het winnen van de wereldtitel kustvis sen niet onder stoelen of banken. Met Arjan Rijn berg uit Oud-Vossemeer maakt hij deel uit van het team van De Edelkarper dat vrijdag in Frankrijk het goud in de wacht sleepte. Ook het brons ging naar een Nederlands clubteam. Maanstand Remi Lindhout en Arjan Rijnberg met team in Frankrijk sterkste kustvissers Honderd euro Onderscheiding oud-WHS-trainer Noad, WHS en Thol. Boys in dezelfde klas zsc. Beleidsplan jeugd moet Vosmeer op hoger niveau brengen Het fundament waarop de vereni ging is gebouwd en nog altijd rust. noemde Hageman beide dames die al vele tientallen jaren mede het ge zicht van Spido bepalen. „Jullie zijn onmisbaar en we hopen dan ook nog lang van jullie kunde en kennis gebruik te mogen maken", zei de voorzitter donderdag tijdens de jaar vergadering in de Vossenkuil. Die kende een verrassend begin, want meteen na de opening stapte secre taris Jos van Limpt van het districts- bestuur Zuid van de KNGU binnen. Voor Ina Smulders, die hij kent van tal van vergaderingen, had Van Limpt bloemen meegebracht. Hij noemde het uniek dat iemand ze ventig jaar lid is van de turnbond. Maar de verraste Truus Rijnberg speldde hij de gouden broche op. Mevrouw Rijnberg (59) is bij Spido de grondlegger van de kleutergym, gaf leiding aan een jongensgroep en deed ook tal van andere activiteiten. Bovendien is ze vanaf 1969 pen ningmeester van de vereniging, somde Van Limpt op. Hij bedankte in het algemeen élle vrijwilligers die zich voor de vereniging inzetten, en noemde dat van groot belang. Mevrouw Smulders (76) is ook al ruim veertig jaar bij Spido betrok ken, zowel op het technische als het bestuurlijke vlak. Daarnaast is ze ju rylid bij wedstrijden. „Ik ken nie mand van jouw leeftijd die nog zó gedreven een hobby beoefent. In ge val van nood ben je altijd bereid om in te springen", aldus Hageman. Truus Rijnberg werd op haar vierde lid van Spido, vertelt ze. Vanaf haar twaalfde was ze bode van de vereni ging, wat betekent dat ze maande lijks bij de leden aan huis de contri butie ophaalde. Onderwijzer Van de Houten was penningmeester, en in 1969 nam Truus die functie over na dat ze het werk eerst een jaar samen hadden gedaan. „Er is ook nog een jeugdbestuur geweest. Daar zat ik in samen met Wim Aarnoudse, Nel Schipper en Annie Rijnberg", weet ze nog. De Vossemeerse gaf jaren lang gymles, onder meer samen met Henny v.d. Jagt en Jo Aarnoudse. „Ik heb daar allerlei cursussen voor gevolgd. Drie jaar lang ging ik er el ke zaterdag voor naar Kapelle." Aanvankelijk moesten kinderen zes zijn om op de gym te mogen, maar Truus begon met kleuters van vier jaar. Haar eigen turncarrière was snel over, nadat ze al op haar 21ste was geopereerd van een hernia. Na de kleuters gaf Truus nog les aan jongensgroepen, maar die kent de vereniging op dit moment niet meer. Haar gezondheid noopte haar een aantal jaren geleden om met het les geven te stoppen. Bestuurlijk kreeg ze het alsmaar drukker. Naast pen ningmeester was ze de laatste paar jaar tevens secretaris en verant woordelijk voor de ledenadminis tratie. Zachtjesaan vindt de Vossemeerse het welletjes, gezien haar gezond heid en de leeftijd. „Over een jaar ga ik stoppen, hooguit blijf ik dan nog op de achtergrond voor de ver eniging actief." Ze kreeg eerder al de bronzen broche, en was nu ver rast. „Ik wist van niks. Maar het was zó druk op de vergadering, dat er wel iets bijzonders moest zijn. Achter mijn rug om is aan de uitno digingen voor de jaarvergadering een briefje toegevoegd met een op roep om te komen in verband met de huldigingen", zegt Truus Rijn berg. Van haar betrokkenheid geeft ze tijdens de vergadering blijk, wan neer ze een lans breekt voor het strikter toezien op het dragen van uniforme kleding tijdens de lessen. Ook maakt ze zich zorgen over de toekomst. „We hebben best veel ge schoolde leiding, maar die ont breekt het aan turnervaring. Met na me voor wedstrijdgroepen is dat essentieel." „Dat jullie er allemaal zijn, dat vind ik eigenlijk nog het leukst", zegt Ina Smulders tegen de dames van de 50-plus groep die ze elke dinsdag morgen les geeft. Maar ze stelt de hulde op prijs, voelt zich gewaar deerd. 'Mevr. I. Smulders 70 jaar KNGU-lid. Steunpilaar G.V. Spido' staat er op het schild dat ze van voorzitter Hageman kreeg. Het turnen beheerste het leven van de Vossemeerse in belangrijke mate, en doet dat nog steeds. Bij Spido is mevrouw Smulders bestuurslid technische zaken, en geeft wekelijks les aan twee damesgroepen en een springgroep. Bij Excelsior in Poort vliet leidt ze de dames 50-plus en is Truus Rijnberg (links) en Ina Smulders zijn op de jaarvergadering van gymvereniging Spido in het zonnetje gezet. stagebegeleidster voor technisch ka der in opleiding. Ook drie groepen van Meer bewegen voor ouderen - in Poortvliet, Tholen en Oud-Vosse- meer - kunnen wekelijks op haar re kenen. „Met het jureren van wed strijden ben ik dit jaar teruggegaan naar één wedstrijd per weekend. Maar je blijft op die manier wel on der de mensen", zegt de Vossemeer se. Ina Smulders was zes, toen ze in haar woonplaats lid werd van gym vereniging Jong Dreischor. Ze werd later tweede secretaresse van de club en volgde leiderscursussen om het technisch kader te kunnen ver sterken. Zelf kreeg ze les van en thousiaste leraren, vertelt de Vosse meerse. Dat begon met een gepensioneerde onderwijzer die tot zijn tachtigste gymles gaf. En een vierjarige voorturncursus in Goes werd onder meer gegeven door een zeventiger. Ina's man Joop was eveneens behept met het turnvirus. Toen ze in 1964, eigenlijk vrij on verwachts, van Schouwen naar Oud-Vossemeer verhuisden, stond binnen twee weken WIK Sint-An- naland op de stoep om hen als tech nisch kader te strikken. „We hebben daar een heel leuke periode gehad. Met de wedstrijdgroepen zijn we in alle stadions in Nederland geweest. We waren bij de opening van spelen voor gehandicapten, bij gymnae- strada's in binnen- en buitenland. Bij een wedstrijd voor tien- en elfja rigen bereikten we meteen de finale. Ik heb zovéél herinneringen", ver telt Ina. Zowel zij als haar man kwa men ook al snel in het bestuur van Spido. Zij bleef cursussen volgen en haalde ook alle jury brevetten. De Vossemeerse tumde zelf op eer stegraads niveau. „Dat was nodig voor het leidersdiploma." Het les ge ven doet ze graag, ze houdt mensen sportief bezig en heeft daarbij oog voor het groepsgevoel. Veeleisend is ze ook, realiseert ze zich. „Ik heb al tijd het ideale beeld voor ogen. Ik volgde stages bij goede leiders en kreeg onder meer les van topturner Hans van Zetten. Dan zie je een be paald niveau en daardoor ben ik voor hier eigenlijk weieens te streng." Het afgelopen jaar begeleid de ze in Poortvliet een aantal meis jes bij de leidsterscursus. „Die groep wordt écht goed. Het is heel fijn om te doen", zegt Ina Smulders, die sa men met haar man Joop in het verle den koninklijk is onderscheiden voor alle activiteiten op turngebied. Spido huldigde niet alleen, maar nam donderdag ook afscheid van bestuurslid Carolien Fase. Afgelo pen jaar trad Gaston Wijs aan als nieuw bestuurslid voor de ledenad ministratie en die benoeming werd door de leden bekrachtigd. Staande de vergadering bood Carla Haver- mans-de Jonge zich aan om in de toekomst het penningmeesterschap op zich te nemen, wat de aanwezi gen met applaus begroetten. De 125 leden tellende vereniging houdt in het bestuur nog een vacature voor secretaris. Bij de Thoolse voetbalclubs bleef het in de overschrijvingsperiode rustig. Het grote nieuws kwam uit Vosmeer. Die club start met een nieuw zaterdagteam, hoofdzake lijk bestaand uit spelers van Ma rokkaanse origine. Mohammed Allali (Smerdiek) en Mourad Ti- hani (Tholense Boys) behoren tot de bekendste namen. Ook Jan de Graaff maakt de overstap van Tholense Boys naar de nieuwe za terdagclub. Diens broer Piet ver ruilt Flakkee voor tweedeklasser WC '68 uit Halsteren, de vereni ging die ook tevergeefs hengelde naar de schutterscapaciteiten van SPS'er Willem Bevelander. Tholense Boys is het voornaamste slachtoffer van de meimaand. De derdeklasser verliest een tiental spe lers, waaronder ook de talentvolle doelman Ibrahim El Jilali. Volgens secretaris Piet van der Vlies valt de schade in werkelijkheid mee. „In principe gaat het om drie jongens die nog actief waren en voor de selectie in aanmerking kwamen. De overigen waren al gestopt, of speelden bij de reserves." Niettemin heeft Van der Vlies zijn bedenkingen bij het nieuwe zater dagteam van Vosmeer. „We hebben in dit land allemaal de mond vol over integratie. Dit initiatief draagt daar naar mijn mening niet aan bij. We hebben bij Tholense Boys altijd ge selecteerd op voetbalcapaciteiten en niet op herkomst. In dit geval ligt dat toch een beetje anders. Maar een echte aderlating is het voor ons niet." Van der Vlies is wel teleurgesteld in de handelwijze van Piet de Graaff. „Bij zijn vertrek naar Flakkee had hij vorig jaar toegezegd terug te keren bij Tholense Boys. Hij heeft ook met de nieuwe trainer gesproken, beves tigd dat hij naar ons zou komen en dat vervolgens twee dagen later weer teruggedraaid. Zo zit de voetballerij blijkbaar tegenwoordig in elkaar." Bij de andere verenigingen bleef het rustig. Smerdiek zag de vroeg in het voorbije seizoen gestopte Allali ver trekken naar Vosmeer. Diens kom paan Souleyman El Bouazzaoui blijft zijn oude club trouw. WHS noteerde geen wijzigingen, behalve het in een lager elftal spelen van aanvoerder Le on de Witte. Perry Snoep was even in beeld bij tweedeklasser Nieuwdorp, de nieuwe club van trainer Peter van Poortvliet. De middenvelder is echter ook het komend seizoen op De Waaje actief. Divo-keeper Erik Post komt weer terug naar zijn oude club WHS. Noad '67 ziet doelman Kees Loze- koot vertrekken naar hoofdklasser Flevo Boys. Bij Stavenisse aarzelt keeper Marc Hoogendoorn over het voortzetten van zijn loopbaan. Ver der konden er aan de Pilootweg geen wijzigingen worden opgetekend. Ook bij SPS bleef het rustig. Alleen aan de Thoolse topscorer Willem Be velander werd door WC getrokken. Bevelander had echter geen oren naar een overgang. Het zondagteam van Vosmeer wordt versterkt met Jacco Kouwen (WC) en René van de Berg, vroeger aanvalsleider van Tholense Boys maar daar na hartpro blemen afgehaakt. De dames van Smerdiek krijgen ko mend seizoen versterking van Janouk Amperse (Kloetinge), Marie ke Goeree (Goes), Kaylee Dieleman (Terneuzen) en Jehonne Kodee (De Knickerbockers). Tholense Boys Weg: Mourad Tihani, Aijoub Tihani, Hicham Benhammou, Tariq Zakriti, Mustafa Alhor, Ibrahim El Jilali, Ilias El Jilali, Mohammed El Jilali, Jan de Graaff (allen Vosmeer, zater dag), Niels Damman (GPC Vlissin- gen), René van de Berg (Vosmeer, zondag). Bij: Erwin Doggen (Pelikaan Zwijndrecht) WHS Weg: Leon de Witte (lager elftal) Bij: Erik Post (Divo) Noad '67 Weg: Kees Lozekoot (Flevo Boys) SPS Geen wijzigingen Smerdiek Weg: Mohammed Allali (Vosmeer) Stavenisse Geen wijzigingen Vosmeer Weg: niemand Bij: Forhan El Barmaki (Halsteren), Rachid Bouhoudane (Borgvliet), Ja- ouad Allouchi (MOC'17), Jaoued Ait Brakin (ZPR), Abderahin El Fa- dili (FC Bergen), Brahim Tajarni (Dosko), Dave Paul (Vrederust), Mohammed Bouhoudane (Halste ren), Jacco Kouwen (WC). Zie ver der onder Tholense Boys en Smer diek. Mark Bevelander uit Oud-Vossemeer won met RPA Vibon het springen in de klasse L tijdens jumping Etten-Leur. In de barrage noteerde de combinatie ver volgens de snelste tijd van de dertig deelnemers, wat naast de eerste prijs ook de trofee opleverde voor de beste ama teur. Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk boek te zondag succes op een dressuurwed- strijd in Oude Tonge. Met haar paard Onyx kwam ze uit in de klasse M1en de proeven van de combinatie werden door de jury beloond met respectievelijk 182 en 181 punten. Dat leverde de Thoolse twee tweede prijzen op, alsme de twee winstpunten. Het duikverbod voor het Zijpe bij Anna Jacobapolder is maandag opgeheven. De burgemeester stel de het verbod ruim zeven weken eerder in via een noodverorde ning. De vrees bestond op dat mo ment, dat sportduikers op eigen houtje gingen zoeken naar de Belg die sinds zondag 6 april wordt vermist. Hulpdiensten zochten vijf dagen lang tevergeefs naar de 35-jarige man. Inmiddels is volgens brand weer en waterpolitie de kans klein dat het lichaam nog wordt gevon den, of zich nog in of nabij de voormalige veerhaven bevindt. Daarom is de noodverordening in getrokken. Maar ondanks dat zal de gemeenteraad deze vanavond alsnog bekrachtigen. Een puur formele zaak, omdat de verorde ning anders - gezien het gestelde in de gemeentewet - juridisch ge zien nooit heeft bestaan. De Sint-Philipslandse voetbalver eniging Noad'67 komt met een re cord aantal van 5 senioren en 9 jeugdteams voor de nieuwe com petitie 2008/2009. „Het wordt een druk seizoen, maar voor deze op zet is een groot draagvlak binnen de vereniging", zegt voorzitter John Verbraeken. Vrijwel het hele A-juniorenteam gaat het derde se niorenelftal vormen, samen met een aantal routiniers in de reserve 3e klas. Noad heeft dan in de nieuwe competitie geen A-junio ren meer, maar de overige jeugd teams blijven vrijwel gelijk: BI, Cl en Dl. De zeventallen zijn er bij D2, El, F! en F2. Er zijn twee meisjesteams: MC en MB. Er is flink gediscussieerd over 4 of 5 seniorenteams, maar het werden er vijf. Voor Noad 4 is een promo tie naar keuze aangevraagd naar de vierde klas. De Tholenaren hadden absoluut niet op de wereldtitel gerekend. „We gingen voor een plek in de top vijf. Brons hadden we al mooi ge vonden", zegt Arjan Rijnberg. Die prijs had het team na de voorlaatste van de vier wedstrijden al binnen in het Franse Vendays-Montalivet, gelegen ten noorden van Bordeaux, op een schiereiland tussen de mon ding van de Gironde en de Atlanti sche Oceaan. Zeventien teams kwamen hier op de stranden in ac tie. Het team van De Edelkarper/Spro/Gamakatsu liet de concurrentie ver achter zich, het verschil met de Franse nummer twee was dertien punten en met de winnaar van het brons zelfs twintig punten. „We hadden een brok ervaring in het team, daar verkeken de Fransen - die dachten van het thuisvoordeel te profiteren - zich op", zegt Remi Lindhout. „Dik vijftig WK's had den de leden van onze groep al ge vist. Arjan en ik stonden voor de twaalfde keer op een wereldkam pioenschap. Zoiets scheelt natuur lijk een stuk." Helemaal onbekend terrein was het visparcours ook niet, want Lindhout vierde vorig jaar slechts 25 kilometer er van daan vakantie. „Maar nu zat er an dere vis dan in de zomermaanden. En er was heel véél vis." De sport visser uit Sint-Maartensdijk werd bij de laatste wedstrijd dagwinnaar met vier kilo vis, Rijnberg kraaide in de eerste wedstrijd victorie met 3400 gram. Zeebaarsachtige om- bervis zat er die eerste dag nogal, maar ook trekkervis, dorade, geep, zeebaars, horsmakreel en harder werd tijdens het toernooi aan de haak geslagen. Rijnberg was al een week ter plekke en had toen drie dagen gevist, maar dat liep een stuk slechter. „Achteraf hoorden we van de mensen daar dat de maanstand van invloed is. Vijf da gen na volle maan komt de vis de kust op. En dat bleek zo te zijn, want tijdens de officiële trainings wedstrijd vloog de vis je om de oren." Tijdens die training keken Remi Lindhout (rechts) en Arjan Rijnberg mogen volgend jaar aan de Oostzeekust hun wereldtitel kustvissen verdedigen. de Nederlanders vooral hoe de Fransen te werk gingen, en ze pas ten daarop vervolgens hun onder lijnen aan. De kwaliteit van het ma teriaal waarmee ze visten, heeft volgens Lindhout en Rijnberg een zeer belangrijke rol gespeeld bij het behaalde resultaat. De loting voor de plek én de weersomstan digheden waren andere bepalende factoren. De Edelkarper won de tweede en de vierde wedstrijd, eindigde op de eerste dag als vierde en op de derde dag als tweede. Er werd steeds op hetzelfde parcours gevist. Remi: „Dat maakte ik voor het eerst mee. Meestal vis je een plek leeg. Maar hier kwam de vis terug om te azen." En de vis zat steeds op de zelfde plek, vult Arjan aan. Maar op de écht goede nummers hebben wij nooit gestaan. Vak C was het hele toernooi het vak waar het slechtst werd gevangen." De Vos- semeerder noemt het een nadeel dat er zoveel tijd tussen de wed strijden zat. De eerste en derde wa ren 's avonds, de tweede 's mid dags en de laatste 's morgens. En de prijsuitreiking vond anderhalve dag na de laatste wedstrijd plaats. De omstandigheden waren soms bijzonder. „We visten bij opko mend water. Je moest oppassen voor je spullen, want voor je het wist spoelde het water ze weg", al dus Rijnberg. De tweede dag dreig de een flinke onweersbui roet in het eten te gooien - de organisatie stond al klaar om iedereen van het strand te halen - maar deze kwam niet doorzetten. De beide Nederlandse teams trok ken tijdens het toernooi met elkaar op en dat was ook winst. „Het is weieens anders. Maar nu wisselden we zaken uit en hielpen elkaar. We waren als het ware één ploeg", zegt Rijnberg. Met hun eigen team van de Bergse vereniging hebben ze in een jaar tijd alle prijzen gepakt die mogelijk waren. „Jan Hennekam is wereldkampioen kustvissen gewor den in Brazilië, Eric Goossens Ne derlands kampioen en wereldkam pioen bootvissen, en ook alle naselecties hebben we gewonnen." Jan Stam en coach Toon Marijnis- sen completeerden het team. De twee Tholenaren steken veel tijd en geld in hun hobby. „We rijden net zo makkelijk samen even naar Westkapelle om aas te halen. Dat soort voorbereidingen zien de men sen niet", aldus Lindhout die al veertien jaar in het wedstrijdteam van De Edelkarper vist. Rijnberg zit er voor het derde jaar bij. Hij is ook voorzitter van visclub 't Scharretje in zijn woonplaats, maar die bestaat eigenlijk alleen nog op papier zodat mensen visakten kunnen aanvra gen. Activiteiten ontplooit de ooit bloeiende club niet meer. Het aantal grote viswedstrijden in het land loopt overigens ook terug. „Het wordt te duur, meedoen kost al gauw honderd euro per dag", zegt de Vossemeerder. Hij heeft het ge luk dat zijn vrouw Ilonka óók vist (in september doen ze samen mee aan het WK in Biarritz). Lindhout is blij dat zijn vrouw erachter staat, want anders zou hij het niet kunnen doen. Maar hij geeft aan dat één zo'n groot toernooi per jaar voor hem eigenlijk wel genoeg is, gezien alle voorbereiding die het kost. „En je moet je er toch steeds voor opla den, terwijl voor mij ook meespeelt dat je je gezin thuis achterlaat. In september/oktober zijn we vier van de zeven dagen bezig met het sport vissen." De kampioenen zijn zondagavond feestelijk onthaald in café Bellevue in Bergen op Zoom, het clublokaal van De Edelkarper. Daar was ook Remi's vader Sjaak Lindhout, de vaste reserve van het team, van de partij. Het winnen van de titel bete kent dat Nederland volgend jaar met drie teams naar het WK mag. Lindhout en Rijnberg hopen er dan bij te zijn, aan de Duitse Oostzee kust vlakbij de Poolse grens. Beide Tholenaren hebben al veel gewon nen, maar de individuele wereldti tel ontbreekt nog op hun palmares. Met brons zat Lindhout er een keer dichtbij. De teamoverwinning in Frankrijk pakt niemand hen meer af. „Het is veel mooier om zo'n ti tel in vreemd viswater te pakken dan in eigen land", vindt Arjan Rijnberg. REACTIE VOSMEER Het bestuur van Vosmeer staat vol gens waarnemend-voorzitter Gab Ha- vermans positief tegenover de komst van een zaterdagelftal. „De bezwaren die er mogelijk bij diverse mensen be staan, wegen naar de mening van het bestuur niet op tegen het plezier dat de jongens aan de voetbalsport kun nen beleven. Het initiatief dat de jon gens zelf hebben genomen juichen we dan ook toe. De besprekingen die de afgelopen maanden met de initiatief nemers en een aantal bestuursleden zijn gehouden, waren vanaf het begin opbouwend en kritisch. Het volledige bestuur staat achter de afspraken die zijn gemaakt. Wel willen we extra aandacht schenken aan het integreren van spelers binnen onze vereniging en binnen het dorp Oud-Vossemeer. Daarnaast hopen we dat zij ook het voetbalniveau op een hoger peil kun nen brengen, wat uitstraling moet krijgen binnen de gemeente Tholen en zijn omgeving. We hopen als be stuur dat de spelers zich snel thuis voelen binnen onze vereniging en de clubkleuren oranje-zwart met plezier en respect zullen dragen." Voormalig WHS-trainer Nico de Frel uit Bergen op Zoom is koninklijk on derscheiden. Na 15 jaar nam hij af scheid als voorzitter van de vakbond voetbaloefenmeesters Nederland (WON). Tijdens de algemene leden vergadering in motel de Wouwse Tol werd hij lid in de orde van Oranje Nassau. De Frel was een zeldzaam lange periode trainer van de Sint-An- nalandse voetbalvereniging WHS. Na een aaneengesloten periode van 17 jaar tussen 1961 en 1978 kwam hij van 1983 tot 1985 op herhaling. Er volgde zelfs nog een korte derde pe riode in het seizoen 1992/1993 toen De Frel de na de winterstop niet te ruggekeerde trainer André Nieuwen- huize een haltjaar verving. Naast landelijk VVON-voorzitter (3000 leden) was De Frel vanaf 1988 tot vorig jaar ook regionaal voorzitter van de trainersvakbond. De Bergse oud-militair werd geprezen wegens zijn verdiensten voor kwaliteitsverbe tering in de voetbalsport. Hij verricht te .baanbrekend werk' en stelde zich altijd goudeerlijk op, wars van spelle tjes op het menselijke vlak. De Frel werkte plezierig samen met voetbal bond KNVB en zijn manier van op treden dwong respect af. Gezien de soms tegenstrijdige belangen moest hij met veel diplomatie en geduld handelen, maar de stroperige besluit vorming in een grote organisatie stuit te hem tegen de borst. Hij zette soms alles opzij, ook privé, omdat hij vond dat de WON niet mocht ontbreken op een bepaalde bijeenkomst. Heel veel energie stak hij ook in de belan genbehartiging van de trainers. Nico de Frel maakte zich ook verdienstelijk voor de jeugdvoetbalweken van dis trict Zuid I. Eerder ontving hij al de KNVB-waarderingsspeld en de gou den medaille voor 36 jaar langdurige, eerlijke en trouwe militaire dienst. De Frel kreeg ook de eremedaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau met de zwaarden voor het organiseren van avondsport voor dienstplichtige militairen en de begeleiding van inva liden bij sportclub de Krabben. WHS-voorzitter Anco Fase ver wacht een enerverende voetbalcom petitie 2008/2009 met zes derby's in de derde klas. Volgens zijn bereke ningen worden Noad'67, Tholense Boys en WHS hoogstwaarschijnlijk in dezelfde Brabantse derde klas uit komen. Anco Fase baseert dat op de resultaten van de nacompetitie. De kaarten zijn geschud. VCK is naar de tweede klas en ZSC'62 haalde het tegen Alliance. Volgens de WHS-voorzitter komen in de Zeeuwse derde klas A 12 ploegen: AZVV, Colijnplaatse Boys, De Meeuwen, DFS, Dauwendaele, Heinkenszand, Kapelle, Rillandia, SKNWK, Veere, Wolfaartsdijk en Voor de Brabantse derde klas B blij ven dan 11 ploegen over: Beek Vooruit, Klundert, Kogelvangers, Noad'67, Olympia'60, Rust Roest, The Gunners, Tholense Boys, TSVV Merlijn, WHS en Zwaluwe. Aangevuld met waarschijnlijk een Dordtse ploeg wordt het dan 12. Overigens hebben de drie Thoolse clubs hun voorkeur geuit Meer structuur aanbrengen in de aan pak, en via het bieden van een goede opleiding het niveau verhogen. Dat wil voetbalvereniging Vosmeer berei ken met het jeugdbeleidsplan dat on langs is gepresenteerd. Zowel jeugd voetballers, senioren als kaderleden moeten daar voordeel uit halen. Voor de korte termijn richt het plan zich op het bieden van goede oplei dingen aan jeugd en kader, het aan stellen van een gediplomeerde trainer als jeugdcoördinator, het ver- groten van de betrokkenheid van spelers, ka der en ouders, en op een betere com municatie binnen de jeugdafdeling en tussen jeugd- en hoofdbestuur. Op de langere termijn moet dat leiden tot toename van het aantal jeugdleden en een completere bezetting van de elf tallen, professionelere spelers en vol doende opgeleid technisch kader. Een speciale commissie jeugdbe leidsplan boog zich de afgelopen maanden over de materie. Ze werd gevormd door de jeugdcoördinatoren Michel Nelen en Gerwin Hoek, de voetballers Mark Mosch (Cios-stu- dent) en Hans Velthuis, en trainer van de selectie Johan Nagtegaal. Zij werkten een plan uit waarin de oplei ding van de verschillende leeftijdsca tegorieën jeugd aandacht krijgt, maar ook de gedragsregels, het samenstel len van teams en de taken en verant woordelijkheden van leiders en trai ners.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 13