Golff onmisbaas voor Stavenisse Eters ontmoeten elkaar in dichtgeplakte kiosk in Tholen Golff maakt u weer blij met enorm veel extra voordeel. plgrkgnt bat isrwy wns leidt sUjpjp- en tu uw Meer plezier van uw euro bij golff koster in stavenisse en bij golff buth in oud vossemeer Vrouwen van Nu creatief op reis GOLFF DE KOSTER - VOORSTRAAT 23-25 - 4696 BJ - STAVENISSE - TEL. 0166 - 692493 GOLFF BUTH - MOLENSTRAAT 1 - 4698 BA - OUD VOSSEMEER - TEL. 0166 - 678215 Toeristen Geldig van donderdag 5 t/m donderdag 12 juni 2008 Marjo Buijs staat achter haar oma rechts) Deurloo-van Broekhoven en Riet Bijl in de dichtgeplakte muziekkiosk op de Markt in Tholen. „Het is buutenheweun," zegt Riet Bijl als ze maandagmiddag tegen half vijf de muziekkiosk op de Markt in Tholen verlaat. „Dit moe ten we meer doen. Het is echt de moeite waard." Ze zegt het tegen Marjo Buijs een van de derdejaars studenten van de Hogeschool Rot terdam die voor haar studie vrije- tijdskunde De smaak van ontmoe ting op touw zette en Tholen koos om het uit te voeren. De project groep heet Bluf en is ook een knip oog naar Zeeland, maar de directe band is de stichting De Smaek van Zeêland die zich bezig houdt met het onder de aandacht brengen van Zeeuwse streekproducten. Marjo maakte er met haar medestudenten een opdracht van voor school. De smaak van ontmoeting en nodigde twintig gasten uit om plaats te ne men op de banken en stoelen aan de tafels in de kiosk. Eén van de gasten is haar oma Deurloo-van Broekhoe ven. Zij zit op een verrijdbare stoel aan de binnenring van de tafels. Het is de bedoeling dat deze steeds een plekje opschuiven want naast Zeeuwse lekkernijen proeven is het ook de bedoeling dat mensen elkaar leren kennen. Maar oma Deurloo wil het liefst op haar eigen plaats blijven zitten, zegt ze tegen Marjo: „Ik kan toch niet mijn oma tegen spreken," zegt ze licht vertwijfeld. Maar bij een volgende poging van een van haar medestudenten verkast ze toch. Op de gedekte tafels staan een glaas je appelsap, twee kleine bakjes met zeekraal en lamsoor. De gasten krij gen allemaal een bordje met Zeeuw se tomaatjes op een bedje van aard appelen en daarna een bordje met mosselen in een krokant jasje en vis. Ze laten het zich goed smaken. De mensen aan tafel zijn lang niet alle maal bekenden van elkaar, maar het is heel geanimeerd. Sarien Bout weet na een gesprekje met haar overbuurman al heel veel: „We heb ben alleen eikaars pincodes nog niet", zegt ze. Om de gasten verder in Zeeuwse sfe ren te brengen worden er beelden ge projecteerd op de wand. Behalve bo ven de trap is de hele kiosk dichtgemaakt met rollen behang. De beelden blijven nogal vaag. Het ge luid dat erbij hoort is voornamelijk het geluid van golven. De dichtge plakte kiosk is van veraf een blikvan ger. Het benadrukt ook de intimiteit van het kortstondige evenement: het duurt officieel niet langer dan een kwartier, maar het lix)pt wel iets uit. Marjo: „Het gaat om het eten maar ook om het ontmoeten. Het is gericht tegen de individualisering van onze maatschappij. We zijn er voor de mensen een goed gevoel te geven. Aan tafels zit ook projectleider Ge rard van Keken uit Middelburg die een keer gastcollege heeft verzorgd op de Hogeschool. „Studenten kon den zich inschrijven om mee te doen aan de manifestatie in Middelburg of iets toe voegen aan het project." Dat laatste gebeurde. Buijs noemt Tho len authentiek waar nog een gemoe delijke sfeer hangt. Volgens Van Ke ken richt De Smaek van Zeêland zich op de ontmoeting tussen toeris ten en de eigen inwoners. Eten of proeven van Zeeuwse streekproduc ten is daarbij het uitgangspunt. „We zetten er dan altijd banken neer zo dat de mensen bij elkaar aanschui ven. Via eten komen er vaak leuke gesprekken tot stand." De afdelingen Poortvliet, Scherpenisse en Sint-Annaland van de platte landsvrouwenbond Vrouwen van Nu hebben vorige week dinsdag hun jaar lijkse reisje gehouden. Ze hebben bij bloemenboerderij De Langendam in Waspik droogboeketten gemaakt van bloemen en gras. Daarnaast bezichtig den ze de kwekerij, de pluktuin en de kikkervijver. In Raamsdonk bezoch ten de vrouwen landgoed Het Broeck waar ze uitleg kregen over het maken van een ouderwets houten wiel. Ook kregen ze een rondleiding door het rij tuigenmuseum. Daarna bezocht het gezelschap de parktuin met mooie beel den en gingen de vrouwen in de tijd die over was winkelen in Oosterhout. De dag werd afgesloten met een diner in Wagenberg. Veel leuker met die kleurtjes De 16-jarige I im Smits komt niet zo keel vaak in de super markt. „Soms voor een kratje kier." Hij keeft zo zijn voor keur, maar vindt liet fijn dat je kij De Koster van alles kunt kiezen. Zijn eerste kezoek aan de nieuwe winkel was voor een nieuw keitegoed. Hij vond ket interieur meteen veel leuker met al die kleurtjes. Het is goedkoper en alles is er „Buitengewoon, zo n winkel voor zó n dorpje", vindt Frieda Klippel (44). Ze piekert er niet over om naar een ander dorp te gaan voor kaar koodsckappen. „Je kunt kier alles vinden wat je nodig kekt. Goed, je moet er nu even langer naar zoeken, maar als ik ket niet vind, dan vraag ik ket. Je kent elkaar kier allemaal." Over de verandering van Meermarkt naar Golff zegt ze: „ik denk dat ket goedkoper is gewor den." Ze is klij met de uitgekreidere keuze en ze vindt de nieuwe kleding van de medewerkers keel mooi. „Het is ook een erg gezellige winkel." Het water loopt me in de mond Gerard Priem (62) keeft vroeger veel gekolpen met ket inrickten van winkels, dus kij weet waar kij over praat als kij naar ket interieur van de Go Iff kijkt. „Het is keel verzorgd." Vooral de slagerij-afdeling trekt zijn aandackt. „Het ziet er keel aantrekkelijk uit. Als ik een appeltaart zie, loopt ket water me in de mond. Zo n dickt potje in een sckap, daar zie je zo weinig aan. Hoodscliappen voor een ander ik ken trots op deze supermarkt Lies van Haaften (65) kijkt niet naar de prijs, maar is keel tevreden over de nieuwe winkel. „Er is de afgelopen veel werk verrickt met een geweldig resultaat. De inwoners van Stavenisse kunnen trots zijn op zo n supermarkt. Niets is Jan teveel: staat een artikel per ongeluk niet in de sckappen, dan kun je er gerust naar vragen. I wee dagen later is ket er wel." Ze vindt ket kelang- rijk dat er een goede slagerij in de winkel zit. „Deze is uitstekend en ket assortiment aan vers vlees en vleeswaren is groot. Ook is al ket personeel vriendelijk en kekulp- zaam. ik wens familie De Koster en de medewerkers keel veel succes. Mevrouw J. Moerland-Gekraad is 76 jaar maar nog goed ter keen. Daarom doet ze ook koodsckappen voor anderen, zoals de kuren en een vriendin. In de nieuwe winkel doet ze er nu wel iets langer over. „ik kan niks vinden, want alles is verzet. Maar dat komt met een paar weken wel goed koor. Ik vind de winkel in elk geval macktig mooi geworden." Deze week 25% KORTING op alle

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 11