Tholen heeft nauwelijks geld voor nieuwe zaken Mededelingen van het waterschap Welstandsvrij bouwen is voorlopig utopie WHS neemt scorebord in gebruik Voorstel gaat de WD niet ver genoeg Bussen Connexxion landelijke wedstrijd DE VOOGD EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 mei 2008 Kadernota laat komende jaren tekort van tonnen zien De verhoging van de onroerende zaakbelasting (ozb) blijft volgend jaar in Tholen beperkt tot anderhalf procent. Doordat de riool- en de afvalstoffenheffing kostendekkend zijn, stijgen de woonlasten voor een gemiddeld gezin met 3,1 procent, staat in de Kadernota 2009 van de gemeente. Voor nieuwe zaken is er de komende jaren nauwelijks geld. Wordt voor volgend jaar nog een overschot op de begroting ge raamd van 121 mille, in 2010 is er een tekort van ruim een kwart mil joen en de beide jaren daarna beloopt dat bijna twee ton. Ontwerpen van de 1e en 2e begrotingswijziging 2008 ter inzage Ontwerp-peilbesluiten Verkeersbesluiten Informatieavond waterplan buitengebied Schenge e.o. Soms onzichtbaar Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl De VVD-fractie staat alleen in de roep om bijna overal welstandsvrij te gaan bouwen. De regels worden versoepeld. Alleen op recreatieterreinen mag de komende twee jaar als proef zonder regels van de welstand wor den gebouwd. De liberalen zijn wel blij met het begin van versoepeling maar het gaat hen lang niet ver genoeg. Dat bleek maandagavond in de commissie ruimte waar het voorstel voor verruiming werd besproken. Niet bang Zeven spelplekken voor Rode Kruis in Sint-Maartensdijk Voor de landelijke wedstrijd van het Rode Kruis op zaterdag 13 septem ber Sint-Maartensdijk zijn zeven spellocaties gevonden. Er worden onge veer 18 ploegen verwacht die het tegen elkaar opnemen. Omdat ze van elkaar niet mogen zien wat ze doen, zijn er plaatsen gezocht in verschil lende gebouwen. Ervaren meewerkend voorman GWW (grond-weg- en waterbouw) 18 De beperkte financiële ruimte vindt zijn oor- voor nieuw beleid wordt uitgetrokken: werken zaak in de geringe toename van de baten, ter wijl het gemeentebestuur evenmin mogelijk heden ziet om bestaand beleid te schrappen. Wel is het voorstel om de huren van accom modaties met 2,5 procent te verhogen, een aantal andere belastingen en heffingen met drie procent. Weliswaar heeft Tholen een spaarpot van bijna 33.6 miljoen euro. maar daarvan kan slechts een beperkt deel vrij wor den gebruikt. Het gaat om 5,5 miljoen en dat bedrag is inmiddels bijna volledig uitgegeven. Maar dankzij een verwachte meevaller bij het dividend van Delta, zal het restant van twee ton naar verwachting oplopen tot zeven ton. Dat geld gebruikt de gemeente voor twee za ken: het plaatsen van brandkranen bij cam pings en het inhuren van personeel voor het doorvoeren van de omgevingsvergunning. Van de negen programma's in de begroting zijn er twee waarvoor volgend jaar geen geld en winkelen, en recreëren. In het onderhouds- fonds voor de jachthavens Tholen en Sint-An- naland wordt volgend jaar eenmalig 89 mille gestopt. Gezien de plannen om zwembad Ha- estinge in de toekomst te sluiten, wordt vanaf volgend jaar 18 mille minder gestopt in het onderhoudsfonds gebouwen. Voor het inrich ten van speelterreintjes wordt de komende twee jaar 25 mille uitgetrokken, en beide vol gende jaren 17 mille. De personeelssterkte wordt volgend jaar met 1.3 banen uitgebreid, verdeeld over verschillende afdelingen. De rekening van de gemeente over vorig jaar sluit met een batig saldo van 127.254 euro. Hiervan wordt 40,7 mille gereserveerd voor het project 'local boards' in Sint-Maartensdijk, de rest gaat naar de vrij besteedbare reserve. De commissie bestuurszaken praat woensdag avond over zowel de Kadernota als de jaarre kening 2007. Voetbalvereniging WHS heeft za terdagmiddag in Sint-Annaland een scorebord in gebruik geno men. Jo Vermaas van Overbeeke en Van Dijke assurantiën droeg het scorebord over aan voorzitter Anco Fase, die heel blij was met deze extra voorziening op sport park De Waaje. F.lk doelpunt is voortaan te zien en supporters die pas later komen kijken, kunnen gelijk de juiste stand zien. Jeugd spelers werkten mee aan de ont hulling, die plaatsvond tijdens een gezellige voetbalmiddag met veel activiteiten. Het afscheid van aan voerder Leon de Witte van het eerste elftal stond daarbij cen traal met de wedstrijd WHS 1-A1I Stars, voorafgegaan door een pro motiewedstrijd tussen de dames van Smerdiek en het Belgische Anderlecht. De jeugdkampioenen van de voethalcompetitie 2007- 2008 maakten nog een ereronde. Voorzitter Anco Fase uitte zijn waardering voor alle vrijwilligers die deze prachtige voetbalmiddag mogelijk maakten, ook bij de aanleg van het scorebord, waar voor tevens de sponsor werd be dankt. WHS-voorzitter Anco Fase (rechts) nam zaterdag op het Sint- Annalandse voetbalveld een scorebord in ontvangst uit handen van Jo Vermaas van sponsor Overbeeke en Van Dijke assurantiën. (Advertentie l.M.) Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Vanaf 30 mei tot en met 13 juni 2008 liggen de ontwerpen van de 1e en 2e begrotingswijziging voor het dienst jaar 2008 ter inzage. De behandeling hiervan zal plaatsvinden in de bijeen komst van de algemene vergadering op 23 juni 2008. Bezwaren tegen dit ontwerp kunt u schriftelijk indienen bij de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. U kunt deze ontwerpbegrotingwijzi gingen inzien bij de receptie van het hoofdkantoor in Middelburg, Kanaal- weg 1, elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur. Deze documenten zijn ook op de website (www.wze.nl) van het waterschap in te zien. In de vergadering van 21 mei 2008 heeft het bestuur een drietal ontwerp- peilbesluiten vastgesteld. Het betreft hier de volgende stukken. Het ontwerp-peilbesluit 6+ van Walcheren Dit ontwerp-peilbesluit is een vervolg op het in 2007 afgeronde Proefproject Flexibel Peilbeheer voor het lage middengebied van Walcheren. Dit peilbesluit ligt gedurende de genoemde inspraaktermijn ter inzage bij het waterschapskantoor Kanaalweg 1 in Middelburg en bij de secretarie van de gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg. Het ontwerp van de Partiële herziening van Peilbesluit 6 voor drie natuurgebieden op Walcheren Dit betreft het gewenste peilbeheer in enkele nieuwe natuurgebieden op Walcheren, te weten een gebiedje bij de Veerse Dam bij Vrouwenpolder, het Vroon bij Westkapelle en een gedeelte van Rammekenshoek bij Ritthem. Dit peilbesluit ligt gedurende de hierna vermelde inspraaktermijn ter inzage bij het waterschapskantoor Kanaalweg 1 in Middelburg en bij de secretarie van de gemeenten Veere en Vlissingen. Het ontwerp-peilbesluit natuur gebieden in Groenproject 't Sloe en peilgebied EPZ Dit betreft het gewenste peilbeheer in twee nieuwe natuurgebieden in het groenproject 't Sloe bij Borssele en de van de naastliggende energiecentrale EPZ. Dit peilbesluit ligt gedurende de hierna vermelde inspraaktermijn ter inzage bij het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg en bij de secretarie van de gemeente Borsele in Heinkenszand. Inspraaktermijn Vanaf 30 mei tot en met 25 juli 2008 liggen deze drie ontwerp-peilbesluiten ter inzage volgens de voorgeschreven inspraakprocedure. Een ieder is in die periode in de gelegenheid om zijn zienswijze op deze ontwerp-peilbeslui ten schriftelijk kenbaar te maken en deze te richten aan het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW in Middelburg, of via info@wze.nl. Voor verdere informatie kunt u ook terecht bij Acronius Kramer, tel. 0118-621000. Het volgende verkeersbesluit is genomen: op de Hikseweg, tussen de Kreekweg en de Hiksedijk, in Oud-Vossemeer een maximum snelheid van 60 km per uur in te stellen door het plaatsen van de verkeerstekens A1-60(zb) en A1-60(ze) op de Hikseweg-Kreekweg en door het verwijderen van de verkeerstekens A1-60(ze) op de Nieuweweg-Hikseweg en op de Hikseweg-Hiksedijk. In opdracht van de gemeente Borsele wordt de Postweg in Lewedorp ingrijpend gereconstrueerd. In verband hiermee is het volgende verkeersbesluit is genomen: met ingang van heden tot 1 november 2008, of zoveel korter als mogelijk dan wel zoveel langer als noodzakelijk is, eenrichtingverkeer in te stellen op de Noord Kraaijertsedijk (vanaf de Nieuwe Kraaijertsedijk in de richting van de Postweg) en op de Toldijk (vanaf de Lewedijk in de richting van de Nieuwe Kraaijertse dijk); een maximale snelheid in te stellen van 60 km per uur op de Nieuwe Kraaijertsedijk (tussen de Postweg en de Noord Kraaijertsedijk); tijdens fase II van de werkzaamheden, gedurende 4 weken, of zoveel korter als mogelijk dan wel zoveel langer als noodzakelijk is, eenrichtingsverkeer in te stellen op de Maalweg (vanaf de Oostkete- laarsweg in de richting van de Postweg), op de Oude Kraaijertse dijk en een gedeelte van de Oost- ketelaarsweg (vanaf de Postweg in de richting van de Nieuwe Kraaijert sedijk). Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehoren de stukken liggen met ingang van 2 juni tot en met 14 juli 2008 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belangheb bende vanaf 2 juni tot en met 14 juli 2008 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Het bezwaar moet ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voor- zieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Graag nodigen wij alle belanghebben den van het buitengebied van Schenge (zie kaartje) uit voor een informatie avond op woensdag 18 juni aanstaande. Deze staat in het teken van het op te stellen waterplan voor het buitengebied. Meer neerslag in kortere tijd, zeespie gelstijging en periodes van extreme droogte kennen we tegenwoordig allemaal. Het zijn maar een paar ontwikkelingen die gevolgen hebben voor de waterhuishouding in een gebied. Daarom wil het waterschap maatregelen nemen die het beste zijn tegen wateroverlast én tegen droogte- schade. Tijdens de avond wordt u voorgelicht over de uitkomsten van de enquête en presenteren wij u de eerste resultaten van de watersysteemberekeningen (computerberekeningen). Naar aanleiding van deze voorlichtings avond zal met de vertegenwoordigers van de belangengroepen op 2 juli een workshop worden gehouden. De workshop is bedoeld om te komen tot voorstellen voor de verbetering van het watersysteem. U bent van harte welkom op 18 juni om 19.30 uur in het dorpshuis de Griffioen aan de Oostkerkestraat 24 in Wolphaartsdijk. Waterschap Zeeuwse Eilanden De VVD komt er volgende week donderdag avond in de gemeenteraadsvergadering op te rug. Het voorstel van de liberalen is vergaand, want volgens G.J. Hoek betreft het alle gebie den behalve grote delen van Tholen en Sint- Maartensdijk die onder beschermd stads- en dorpsgezicht vallen. Wethouder K. A. Heijboer wilde dat aan het eind van de bespreking nog maar eens goed voor het voetlicht brengen. Hij zei benieuwd te zijn naar het voorstel van de VVD. Zeker gezien de reacties van de andere raadsfracties. Wil de VVD meer vrijheid voor de burgers op dit terrein, RFT is juist voor het handhaven van het huidige beleid, zo liet M.J. Klippel weten. Hij is meestal zeer kritisch, maar was nu op de hand van het college van burgemeester en wethouders. Al vond hij het voorstel om enkele lichtvergunningsplichtige bouwwerken (aan- en uitbouw, bijgebouw en overkappingen en kozijn- en gevelwijzigin gen) uit te zonderen van het oordeel van de welstandscommissie al 'redelijk ver gaan.' Het was het uiterste wat RFT wilde steunen. De SGP kan met de versoepeling leven, zei J.M. Aarnoudse. De SGP wilde een compromis tus sen het bestaande beleid en wat de VVD voor stelde. Met het 'gefilterd voorstel' was de SGP het eens. J.P. Bout (CDA) vroeg zich af waar om er eigenlijk welstand was ingesteld. Hij wilde dat eerste helder hebben voordat hij een standpunt innam. H. Nieuwenhuis (PvdA) sprak van een verbe tering. Hij stelde vast dat de dakkapellen toch nog worden beoordeeld. „Kennelijk liggen de kuvelessen moeilijk bij het college." Wel vond hij dat er sprake was van tweeslach tigheid in het voorstel. „Aan de ene kant wordt er moeilijk gedaan over welstandsvrij bouwen, aan de andere kant wordt er wat luchtig gedaan over tunnelkassen in het landschap." Maar volgens Heijboer staan de tunnelkassen er maar tijdelijk. En zijn er duidelijke regels voor opgesteld in het bestemmingsplan buiten gebied. „We willen bedrijven niet frustreren, en tegemoet komen aan het uitgebreide teelt programma. Voor de landschappelijke inbed ding zijn er randvoorwaarden. Bovendien is het afhankelijk in welke agrarische zone ze worden geplaatst." Hoek betreurde het dat dakkapellen zijn afge vallen, maar was wel blij met het eerste begin van de versoepeling. Toch blijft hij beperkin gen zien en ook willekeur, zei hij. Hij had de kaart erbij gehaald waarop de indeling in ver schillende gebieden wordt weergegeven. Hoek begreep de indeling niet: de Molendijk in Sint- Maartensdijk bijvoorbeeld viel volgens de kaart buiten het gebied van historische woon gebieden. Hij zei ook angst bij het college te proeven om meer gebieden vrij te geven. Ook bij Bout die bang is dat er zich excessen gaan voordoen omdat er geen regels meer gelden. Maar Bout bestreed dat. „Ik ben niet bang." Heijboer lichtte nog maar eens toe dat wel standsvrij niet betekent dat iets zonder vergun ning wordt gebouwd. „Het moet altijd voldoen aan het bouwbesluit." Over de dakkapellen zei hij dat deze van ver af te zien zijn en als sto rend ervaren kunnen worden. Het publiek zal er niet veel van zien, maar wel het winkelend publiek van Fixet aan de Nijver- heidsweg, die ook deel uitmaakt van het wed strijdcircuit. Penningmeester Jany Boogaard van de afdeling verwacht dat er in totaal zo'n 700 tot 800 personen naar de smalstad komen (ploegen met begeleiders en aanhang, en jury leden). De wedstrijdploegen worden opgevangen in Haestinge. Daarna worden ze verdeeld over de verschillende gebouwen op het industrieter rein. Ook de stalling van vervoersmaatschappij Connexxion wordt er bij betrokken. Het Rode Kruis heeft voor de wedstrijd twee bussen ter beschikking gekregen, waarin de ploegen voor het oog van de jury eerste hulp moeten verle nen. De andere locaties zijn bij Weggemans Metaalbewerking en Profielbeplating, Mart van Houte shopwand, het logistiek centrum van Woonboulevard Poortvliet, de gemeente werkplaats en Goedhart Cooling. Omdat de Thoolse/Fluplandse afdeling de wedstrijden organiseert, mag ze niet meedoen. De vrijwilli gers zijn nodig om alles in goede banen te lei den. Om tegemoet te komen in de kosten heeft de Rabobank 2500 euro toegezegd en de ge meente 2250 euro. Ook bij de provincie is sub sidie aangevraagd. Het was donderdagavond op de algemene ledenvergadering nog niet be kend of het verzoek is ingewilligd. uijks (at ntter en Tholenseweg 4, 4661 PB Halsteren www.luvala.nl Tel. 0164-68 3750 Fax 0164-68 64 90 info@luvala.nl www.devoogdgrijpskerke.nl Aannemingsbedrijf De Voogd-Grijpskerke B.V. is een middelgroot aanne mingsbedrijf, actief in de grond-, weg-, en waterbouw. Wegens toegeno men werkzaamheden zijn wij voor onze vestiging in Zierikzee op zoek naar een: Als voorman GWW verzorgt u zelfstandig de uitvoering van kleine GWW-projecten in de regio. Daarnaast assisteert u de uitvoerder bij de dagelijkse werkzaamheden op middelgrote en grote projecten, helpt bij maatvoering, verleent administratieve assistentie e.d. Voor deze functie zoeken wij een ervaren kandidaat die beschikt over goede contactuele eigenschappen en een daadkrachtige en flexibele instelling. De kandidaat moet zelfstandig kunnen werken maar ook in een team kunnen functioneren. Wij bieden: Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de Bouw-CAO Een prettige werkomgeving Een afwisselende en zelfstandige functie Inlichtingen over bovenstaande functie kunt u inwinnen bij de heer Braam, bereikbaar onder telefoonnummer 011 1-421232. Informatie over Aannemingsbedrijf De Voogd-Grijpskerke B.V. kunt u vinden op onze internetsite www.devoogdgrijpskerke.nl. Uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van curriculum vitae, kunt u binnen twee weken na het ver schijnen van deze advertentie sturen naar: Aannemingsbedrijf De Voogd-Grijpskerke B.V. T.a.v. de heer H.C. Braam Deltastraat 13a 4301 RC ZIERIKZEE Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld Oosterland 0»PWt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 18