Wederom tevreden comité Woord en Daad met 8025 euro rommelmarkt Stavenisse Plaatselijk nieuws 1 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 mei 2008 Kap verhogen 4 CENT KORTING op benzine Haringparty War Child Prijzen kleurplaat Laatste jam-sessie Mariskahoeve wint Fancy fair De Fabeltuin Fietstocht Bodemverontreiniging Illegale tuinberging Opslag Van der Zande Open luchtdienst Biljartavond Burgers bekerkampioen Wisselbeker FC Knudde Loos alarm Schutse Aanbouw akkoord Wandelvierdaagse i Geslacht in eigen slagerij Hennep Hoenderweg Rommelmarkt 12 mille Inbraak Elenahof Lichtreclame café Molendijk wint zeskamp Dakramen in hotel Gerwin de Hond wint Diaken, koster, organist Schuur Molendijk Prijs kleurplaat J. o.d. Brouw meeste vis Optreden Osiveo Markt beste voetballers Woord en Daad ZOA Tent en mobiele luchtontvochtiger schildering Alma Tholen E. Keur uit de Louisestraat 10 was 'hartstikke blij' aan het eind van het korte overleg bij de welstandscom missie. Wat hij wilde met het ver bouwen van zijn huis was precies in de roos bij de commissie: de kap van zijn huis optrekken. Hij kwam naar de commissie om zijn plan toe te lichten om 'zeker te weten of hij verder kon'. Om meer ruimte boven te scheppen wilde hij eerst een dak kapel plaatsen, maar daar won hi j te weinig ruimte mee. Daarom besloot hij maar de hele kap te verhogen. Dat hij daarbij dezelfde hellings- hoek aanhoudt als zijn buurman, viel bij de commissie in goede aarde. Voor de achterzijde van de woning had Keur ramen ingetekend, die konden volgens de commissie wat groter. Na nog geen tien minuten stond Keur weer buiten. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of aimtilcs. Heefl u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. De Lionsclub organiseert vrijdag 13 juni in de Gasthuiskapel de traditio nele haringparty, waarvan de op brengst bestemd is voor War Child. Deze organisatie neemt zaterdag 24 mei in Middelburg een Four Free doms Award in ontvangst voor de vrijwaring van vrees. Dit is één van de Roosevelt-onderscheidingen die in aanwezigheid van o.a. koningin Beatrix wordt uitgereikt. Vishandel de Eendracht verleent medewerking aan het evenement, dal via verkoop van toegangskaarten voor 25 euro een groot bedrag voor War Child moet opleveren. De vierjarige Willeke Klippel en de zesjarige Bas van 't Hof hebben van de gemeente een prijs gekregen voor hun kleurplaat. Tijdens het open huis in het nieuwe gemeentehuis konden de kinderen een plaat in kleuren. Willeke en Bas waren twee van de drie prijswinnaars. De derde kwam uit Sint-Maartensdijk. Ze ont vingen viltstiften, een breipakketje en een spelletje. Het achtste blues en rock jam-sessie seizoen loopt op zijn einde bij eetcafé The Sixties. Hierbij mogen muzikan ten die zelf hun instrument meebren gen op het podium klimmen. De or ganisatie zorgt ook zondag voor de overige apparatuur. Robert Smith is te gast. Hij zingt blues en speelt mondharmonica. Tweede gast van deze dag is Roland Bakker die ham mond orgel en keyboard speelt. De gratis toegankelijke jam-sessie begint om 16.30 uur. Meer informatie op www.eetcafethesixties.nl. De dames van de Mariskahoeve heb ben voor de derde keer de wisselbe ker gewonnen bij het touwtrekken op Koninginnedag Ze mogen deze nu een vaste plek in de kantine ge ven. Het touwtrekken werd bemoei lijkt door het natte gras. wat zorgde voor de nodige glijpartijen. De uit slag van de touwtrekwedstrijd: He ren: 1. Hart van Tholen; 2. Trans portbedrijf de Wit. 3. De Peters. Dames: 2. De Reddertjes; 3. De Boerenbond. Stichting Stad kijkt terug op een sfeervolle Koninginnedag. Na een goede start met de reveille vanaf de Vliethof was het gezellig druk met de aubade. De spelletjes waren, on danks het regenachtig weer, goed bezocht. Er waren meer spelletjes dan voorgaande jaren. Ruim 225 kinderen hebben een ballon opgela ten en nu wachten ze af welke ballon het verste komt. De middag startte met de puzzel- tocht waaraan 80 groepen deelna men. De puzzeltocht was voor allen een flinke uitdaging. Slechts één team had alle vragen goed. Het feest op de oesterput was eveneens goed bezocht en gezellig. Arnold Wouters ving de grootste vis, een karper van 53 centimeter, bij de viswedstrijd van de Pieterman. Veer tig vissers beproefden van 18 tot 20 uur de techniek van het vissen. De uitslag: Tot 12 jaar: 1. Jeroen Ver burg 441 cm; 2. Dylan Borgmeijer 163 cm; 3. Bert Baerends 104 cm; 4. Mark Goedegebuure 85 cm; 5. Izak Reins 67 cm. Van 12 tot 16 jaar: 1. Arnold Wouters 125 cm; 2. Jaap van de Berge 81 cm; 3. Gerben Kreuk niet 44 cm; 4. Mike de Rond 42 cm; 5. Bart van Zetten 20 cm. Peuterspeelzaal De Fabeltuin houdt 17 mei een fancy fair van 14 uur tot 16 uur aan de Oudelandsepoort 1. Voor de kinderen zijn er diverse spelletjes en activiteiten te doen. Verder staan ook schminken, verlo ting en een suikerspin op het pro gramma. Er is volop te doen voor zowel de peuters als de grotere kin deren. Zangvereniging Immanuel houdt Tweede Pinksterdag haar jaarlijkse fietstocht. Er kunnen twee afstanden worden gereden van 15 en 25 km. Inschrijven kan van 13.30 uur tot 14 uur bij verenigingsgebouw De Win gerd. Oud- Vossemeer Het illegaal achterlaten van afge werkte scheepsolie heeft de bodem van de Krabbenkreekweg en de Hol- laereweg behoorlijk verontreinigd. Het gemeentebestuur vindt dat de bodemverontreinigd nog niet volle dig is verwijderd. Daarom hebben b. en w. een brief geschreven aan gede puteerde staten van Zeeland en wa terschap Zeeuwse Eilanden om als nog maatregelen te nemen. De tuinberging bij het perceel Phi lips van Dorpstraat 55 moet volgens b. en w. binnen veertien dagen ver wijderd worden. Als de eigenaar dit nalaat, is het college van plan een boete op te leggen. De tuinberging is zonder vergunning gebouwd. Aan de Kalisbuurt kan Tweewieler- service Van der Zande een nieuwe opslagruimte bouwen. De wel standscommissie ging onlangs ak koord met de uitbreiding van het be drijf. Het gaat om een loods van 23 bij 8 meter. Er komt een luifel aan die doorloopt en aan de achterzijde overgaat in een lichtkap. Op de lui fel komt aan de straatkant en aan de zijkant (op het terrein) de naam van het bedrijf in losse letters, lichte ar chitect T. Moerland toe. Volgens voorzitter M. Onrust is de grootste verandering voor het aanzicht vanaf de openbare weg. de luifel die door gezet wordt. Die bovendien ook smaller wordt dan de huidige luifel. De uitbreiding vindt helemaal achter op het eigen terrein plaats. De interkerkelijke open luchtdienst vindt op de eerste Pinksterdag plaats in boomgaard de Hoogkamer van fa milie van Dijk aan de Langeweg. De beide protestantse kerken en de Rooms-Katholieke kerk willen om 16 uur het pinksterfeest vieren in de open lucht. Het thema is dit jaar 'Wat een Troost, zeg!'. Namens de drie kerken spreken ds. J.W. Scheur water (herv.), pastor P.N. Littel-van Dommele (geref.) en pastor E. Born- hijm (r.k.). Gospelgroep Vision en een kopergroep verlenen muzikale medewerking. De laatste begeleidt tevens de samenzang. Bij slecht weer wordt de dienst in de fruitloods op het terrein gehouden. Na afloop is er gelegenheid voor ontmoeting onder het genot van kof fie, thee of limonade. De organisatie adviseert om een zitje mee te nemen. Biljartgenootschap Keu's zat heeft zijn wekelijkse avond in café Hof van Holland gespeeld. Uitslag: Ben jamin Suurlant -Jan Suurlant 35- 29/31Piet Potappel-Robert de Jon ge 35-30/35; Nico Rooyakkers-Jan Suurlant 60-31/31; Piet Potappel- Benjamin Suurlant 35-31/24; Jan Suurlant-Robert de Jonge 35-28/32; Piet Potappel-Nico Rooyakkers 27- 60/25; Robert de Jonge-Benjamin Suurlant 35-29/34; Benjamin Suur- lant-Nico Rooyakkers 35-43/27; Piet Potappel -Jan Suurlant 35- 33/42; Piet Potappel-Tim van Mierlo 21-35/33; Nico Rooyakkers-Robert de Jonge 56-35/35; Jan Suurlant- Tim van Mierlo 24-35/28; Tim van Mierlo-Benjamin Suurlant 17- 35/24; Robert de Jonge-Tim van Mierlo 35-25/38. Cees Burgers is in 31 beurten, met een hoogste serie van 8 caramboles en een gemiddelde van 1,71 winnaar geworden van de bekercompetitie van biljartvereniging De Treffers. In de finale was hij een maatje te groot voor Johan de Koning die niet ver der dan 32 caramboles kwam. De troostfinale werd een prooi voor Leo van Wezel die in 27 beurten, hoogste serie van 4 en een gemiddelde van 0.889 Sjaak Etienne versloeg. Hier mee werd het biljartgedeelte voor dit seizoen afgesloten en zijn de prijzen als volgt verdeeld: Competitie: 1. Sjaak Etienne; 2. Cees Burgers; 3. Han van Daalen. Bekercompetitie: 1. Cees Burgers; 2. Johan de Ko ning; 3. Leo van Wezel; 4. Sjaak Etienne. Hoogste serie: Jos Hommel 22 caramboles. Kortste partij: Jos Hommel 12 beurten. Best verbeterde gemiddelde: Sjaak Etienne en Karei Hommel. De jaarlijkse feestavond in clublo kaal Hof van Holland begint zater dag om acht uur. Het team van FC Knudde heeft het stratenvolleybaltoernooi gewonnen op Koninginnedag. Op het sportpark kwamen dertien teams in actie, die zich de hele middag prima vermaak ten. Jacqueline Bolier reikte na af loop de bekers uit. FC Knudde krijgt de wisselbckcr een jaar lang in bezit. Tweede werd The crashers return. 3. De Boahert. 4. Ad, Ad en de meiden, 5. Vosmeer B-C. 6. Het lekke band je. 7. Ajax 2. 8. BC Gróót Pesööt. 9. Homza. 10. De Voskes, 11Abma en co, 12. Vosmeer Al en 13. Stasse mispit. 's Middags was het weer een stuk beter dan 's morgens, toen de kin derspelen verregenden. Dat weer hield de jeugd van de groepen 6, 7 en 8 er overigens niet van om fana tiek het levend tafel voetbalspel te spelen. De volle tribune in het dorpshuis bij de show van Jo de Rijck was misschien ook wel mede een gevolg van het tegenvallende weer. Maar het afwisselende optre den viel zeker in de smaak. Voor de rommelmarkt van peuterspeelzaal De Pluus was er een goede belang stelling. Ook het penalty schieten voor de jeugd van v.v. Vosmeer was, met 66 deelnemers, een succes. De winnaars in de verschillende groe pen waren Alex Havermans (B), Na- omie van Mierlo (B meisjes), Sam Douw (C), Celeste Stolwijk (D meisjes), Remi Capelle (El), Thij- men de Jong (E2), Patrick Filius (F 1Borre Blijerveld (F2) en Fa bian Reijngoudt (vosjes). Jammer genoeg werd de optocht van versier de fietsen en skelters opnieuw ge plaagd door de regen. Jessie en Luka van Westen wonnen de eerste prijs met hun creatie 'gouden koets', ge volgd door Emiel Hommel en Anne Konijn. Sint-Annaland De brandweer is gisterochtend rond kwart voor twaalf uitgerukt na een brandmelding in het woonzorgcen- tum de Schutse. Het bleek een loos alarm. Het signaal was afgegaan na dat iemand tegen het glas van de brandmelder had gestoten. Aan de Tuinstraat 31 kan M. Fase een aanbouw maken aan de achter zijde van de woning. De welstands commissie had aandacht gevraagd voor de aansluiting met het belen dende perceel. Fase had dat eerder al toegelicht. De commissie had met de uitbreiding geen moeite. Woensdag 14 mei haalt de konin klijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Beroepen ds. Hoek Twee kerkenraden hebben een be roep uitgebracht op ds. P.C. Hoek van de Hersteld Hervormde Ge meente. Uit het naburige Sirjansland op Schouwen-Duiveland, waarover hij 16 mei moet beslissen, en uit de gecombineerde gemeente Hoevela- ken/Nijkerveen, waarvoor 31 mei de beslissing valt. Van 26 tot en met 29 mei organiseert voetbalvereniging WHS de wandel- I Donderdag, vrijdag en zaterdag Dinsdag en woensdag I Pinkster- of moederdagrollade rund, varkens, kalkoen of kip vanaf 8,50 p/kg Bij 250 gram varkenshaas 3,75 bakje saus GRATIS Dunne lende Entrecöte 500 gr. Speklappen 500 gr. Kippebouten 1 kg Gebraden gehaktballen a la minute I Malse biefstuk Varkensschnitzels Roerbakreepjes 250 gr. 4,25 500 gr. 4,25 500 gr. 4,25 Gegrilde rosbief 100 gram 1,50 Beenham 100 gram 1,39 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Gevuld stokbroodje 1,75 Moederdag hartburger 4 1 GRATIS Moederdag brunchschotel 2 a 3 pers. 6,00 Moederdagtip! Heerlijke brunchschotel, hartburgers, vleescheque in div. prijsklassen, vlees schalen, verse worst- schaal, heerlijke rollades, gourmet, barbecue enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. vierdaagse. Gedurende vier avon den kan men 5 of 10 km lopen. Voorinschrijving is zaterdag 24 mei mogelijk in de kantine aan de Dorpsweg. Op de zolder van een woning aan de Hoenderweg heeft de politie 176 hennepplanten aangetroffen. Nuts bedrijf Delta had aangifte gedaan omdat er stroom buiten de meter om werd afgenomen. De hennepplanten hadden kleine knoppen die nog drie weken moesten staan voordat ze oogstrijp waren. Gemeentewerken vernietigde de planten. De politie hield een vrouw aan en liet die na verhoor weer vrij. De rommelmarkt op Koninginnedag heeft de koninklijke fanfare Accele rando 12.035 euro opgeleverd. Het glaswerk met andere huishoudelijke artikelen en de verkoop bij opbod waren succesvolle onderdelen. Ook de consumpties van de bezoekers deden een behoorlijke duit in het zakje. De oliebollen, die zowel na de aubade aan de Ring als in de vei linghal werden verkocht, waren alle maal op. De bakkers, die 's ochtends om half zes begonnen waren, had den eer van hun werk. Het rad van avontuur draaide gesmeerd. Alles bij elkaar ontving Accelerando meer dan vorig jaar. Mede door de weer somstandigheden - regenachtig - en het uitstellen van de rommelmarkt in Tholen, had de muziekvereniging een uitstekende Koninginnedag. Stavenisse In een huis van woonzorgcentrum Elenahof is op zondag tussen half vier 's middags en acht uur 's avonds ingebroken. Maar er bleek niets weggenomen, voorzover de bewoners konden nagaan. Aan de gevel van het nieuwe café de Pomp aan de Voorstraat komt een lichtreclame van de Heineken brouwerij. De welstandscommissie bekeek de aanvraag van de bier brouwer onlangs. Het gaat om een groene ronde lamp met de naam van de brouwerij erop. De commissie had er geen bezwaar tegen. Er moet echter wel een bouwvergunning worden aangevraagd. Molendijk heeft de koninginnedag- zeskamp van stichting Actief Stave nisse gewonnen. Dit team haalde 36 punten met vrachtwagen trekken, sudoku-puzzel oplossen, dekenvol ley, touw springen en ondertussen vragen over het koningshuis beant woorden. sponzenspel en jeu de voetbal. De eindstand: 2. Voetbal 33 p.; 3. Bruut geweld 32 p.; 4. Pomp 1: 5. De Oudjes; 6. Oranjes; 7. Pomp 2. De orginaliteitsprijs is gewonnen door de Oranjes, zij had den zich het meest origineel ver kleed in het thema oranje. Vrijwel elk team had zich op een manier verkleed die paste bij het thema. Dit zorgde voor een vrolijk oranje ge kleurd beeld op het havenplateau. De verbouwing van de voormalige bibliotheek aan de Markt tot hotel moet voldoen aan de eisen die de welstand stelt aan monumentep. On langs bezocht architect J. Weyts van de monumentencommissie samen met een ambtenaar het pand om na te gaan of de aanpassingen zijn uit te voeren zonder dat er afbreuk wordt gedaan aan de historische buitenge vel. Er komen onder meer dakramen aan de achterzijde, en eentje aan de voorzijde, boven de poort. Er komen tien kamers in. De eige naars gaan er zelf ook wonen, in de voormalige bibliotheek van het pand dat daarvoor wordt aangepast. Bij de versierde fietsen op Koning innedag won Gerwin de Hond de eerste prijs. Hij had een trapwagen versierd met bogen en het wapen van Zeeland voorop de bumper be vestigd. Het vereiste enige stuur manskunst om met de opgetuigde trapauto door de straten te rijden. Tweede werd Joey Jeroense (met bijpassend heioranje haar). Derde werd dc tweeling Jacey en Jaliska Jacobs. Ze waren verkleed als kroonprinsesjes in zuurstokkleuren. Jan Willem de Graaf is diaken ge worden van de Hervormde Ge meente Rehoboth. Daardoor vervalt zijn kostersfunctie. Die taak wordt overgenomen door les van der Reest, zodat er toch weer vijf kos ters beschikbaar zijn. Bij de orga nisten is er ook een mutatie. Cor- neel Droogers is afgevallen, maar hiervoor is nog geen opvolger ge vonden. Voor het bouwen van een schuur aan de Molendijk 22 moet volgens b. en w. een gewijzigde vergunning worden aangevraagd. Het bouw werk dient volgens het college ook aangepast te worden. Wanneer de eigenaar dat nalaat, zal het gemeen tebestuur handhavend optreden om dat er gebouwd is in afwijking van de oorspronkelijke vergunning. De zevenjarige Jantine Guequièrre uit de Bloemenlaan heeft van het ge meentebestuur een prijs gekregen voor haar kleurplaat. Tijdens het open huis in het nieuwe gemeente huis in Tholen konden kinderen een plaat inkleuren. Jantine werd door de gemeente uitgekozen als één van de drie beste inzenders. Ze kreeg kleine viltstiften, een pakketje om een wol len sjaal te breien en een spelletje. Mevrouw J. o.d. Brouw heeft de meeste vis gevangen bij de vijfde wedstrijd van hengelsportvereni ging De Oosterscheldevissers. Er deden in totaal 39 deelnemers mee. Uitslag: 2. R. Zwagemaker; 3. Rini Neele; 4. J. Noom; 5. J. v.d. Rhee; 6. R Polderman; 7. S. v.d. Rhee; 8. Fr. Boom; 9. Maurits Keur; 10. Wil- co Keur; Junioren: 1. Sander Aar den. De volgende wedstrijd is 17 mei van 13.30 tot 16.30 uur. Accordeonvereniging Osiveo ver zorgt donderdag 15 mei een optre den in Maartenshof. De Steenbergse muzikanten worden begeleid door Ad van Bavel. De zaal gaat om 19 uur open en het optreden begint om 19.30 uur. Het team van de Markt heeft op Ko ninginnedag het stratenvoetbaltoer- nooi gewonnen van s.v. Smerdiek. De Markt had net zoveel punten als de Gladiolenstraat, maar een beter doelsaldo. Aan het evenement de den zes ploegen mee. De uitslag: 1. Markt 12 p (doelsaldo +12), 2. Gla diolenstraat 12 p (+7), 3. Bloemen laan 9 p (+3), 4. Westpoort 9 p (0), 5. Meerkoetlaan I p (-9), 6. Albert Schweitzerstraat 1 p (-13). ZIE VERDER PAGINA 15 Nieuw op de rommelmarkt was een damspel, waarbij Jan van de Weteringh het in zijn eentje opnam tegen vier dammers. Vier dammers, één tegenspeler en een aange naam zonnetje. Dammen in de buitenlucht is één van de nieuwe onderdelen van de rommel markt in Stavenisse. Inmiddels de vijfde die het comité van Woord en Daad organiseert op het Van der Lek de Clercqplein. En deze was net als vorig jaar succesvol, want de bruto op brengst aan het eind van de dag was vergelijk baar met 2007: 8025 euro. Corine en Jaco de Rijke gingen de uitdaging aan met dammer Jan van de Weteringh als te genstander. „We dammen eigenlijk niet zo vaak, misschien één keer op een jaar. Voor de rest doen we het op de computer", zegt Cori ne. Ze is amper uitgesproken of haar partij is voorbij. Ze heeft verloren. Ook nieuw bij de voorjaarsmarkt was een Ethiopische hut, waarbij mensen voor een klei ne bijdrage op de foto konden. Het plein was verder gevuld met de oude vertrouwde ingre diënten. G. Larooij uit Scherpenisse had zijn fietsen uitgestald, er was paling, fruit, perk- goed en geraniums. Secretaris Jaap Westdorp vertelt dat de eerste rommelmarkt voorname lijk uit tuin- en perkgoed bestond. Dat aanbod is inmiddels uitgebreid. Kinderen uit het dorp zaten met hun eigen spulletjes aan de rand van het plein. Eén van hen is de 9-jarige Andrea de Vos. Het gaat best goed met de verkoop, vindt ze. Maar ze telt de opbrengst pas als ze klaar is. Jolinda Polder man (10) en Marisca van Dijke (11) zitten sa men achter hun kleed. Zij zijn minder tevre den met hoe de zaken gaan. „Het gaat wel", zegt Jolinda zuinig. Wel hebben ze een attrac tie die de hele ochtend geld in het laatje kan brengen. Er staat een ouderwets knikkerspel, waarop bezoekers 5 keer voor 15 cent kunnen spelen. Halverwege de ochtend staat de teller van de kassa op 8,55 euro. Daarvoor hebben de meiden een knuffelaapje, een beeldje een roze kaars en een thermoskan verkocht. Ze deden vorig jaar voor het eerst mee, en daarmee hebben ze merkbaar de nodige erva ring opgedaan. Als een door de wol geverfde marktverkoopster prijst Jolinda haar waren aan. „Het schilderij kan ook voor minder hé", zegt ze tegen een belangstellende. De helft van wat de kinderen verzamelen, gaat naar Woord en Daad. Van de andere kramen gaat de opbrengst bij sommige gedeeltelijk en bij andere volledig naar de stichting. Het co mité kijkt terug op een geslaagde dag. West dorp: „Het liep de hele ochtend. Voorgaande jaren had je wel eens piekmomenten qua drukte, maar nu waren er van 9 tot half 1 con stant mensen." Predikbeurten Eerste pinksterdag zondag 11 mei en tweede pinksterdag maan dag 12 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 18.30 u. kand. De Vree, Dodewaard. ma 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 u. ds. Joppe. St.-Maartens- dijk. 15.30 u. ds. Verheul, Woudenberg, ma 10 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. IMMANUEL zolO u. ds. Balk. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere, m.m.v. Canti- cum. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u.woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. openluchtdienst in de boom gaard. ma 10 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK zo 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Mots, Goedereede. ma 10 u. ds. Geuze, Nunspeet. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Ruijgrok, Monster, ma 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. ma 10 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. ma 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. mevr. ds. Slik, Beetster- zwaag. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. ma 14.30 u. ds. Van Kooten (bev. lidmaten). GEREF. GEM. zo 11 en 18.30 u. stud. Bredeweg, Rijssen. ma 11 u. ds. Hakvoort, 's-Graven- polder. wo 14/5 14.15 u. ds. Gunst, Nieu- werkerk, huwelijksdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. ma 9.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Ruijgrok, Monster, ma 10 u. ds. Gielen, openb. belijde nis. GEREF. KERK zo 10 u. mevr dr. Timmers-Huij- gens. Lage Zwaluwe. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 stud. Bredeweg. ma 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Olie, Zuilichem. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leedienst. ma 9 u. ds. Hakvoort. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. B.V. zo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ma 10 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, lel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u.. tel. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di. 13/5 9-12 u. CWI. Hof van Tho len 2. Tholen. Afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 mei donderdag 8 6.09 - 18.39 vrijdag 9 6.59 -19.27 zaterdag 10 7.50 -20.17 zondag 11 8.47-21.12 maandag 12 9.49 -22.17 dinsdag 13 11.02 -23.32 woensdag 14 12.22 - donderdag 15 0.47 - 13.32 vrijdag 16 1.52-14.22 ma 12/5 5.47 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De collecte voor Woord en Daad heeft in Oud-Vossemeer 497,41 eu ro opgebracht en in Sint-Philipsland 463,90 euro. Voor ZOA Vluchtelingenzorg is in Oud-Vossemeer gecollecteerd. Dat heeft 412,20 euro opgebracht. Gevers en collectanten worden be dankt voor hun bijdragen. Voor behoud van de muurschilde ring van Peter Alma koopt de ge meente voor 6010 euro een tent en een mobiele luchtontvochtiger. De muurschildering is afkomstig uit de voormalige lagere technische school Onder de Linden. Dat ge bouw is inmiddels gesloopt, maar de muurschildering blijft behouden en komt in Haestinge terug. De tent en de ontvochtiger worden ook be nut tijdens de periode het kunstwerk al in Haestinge herplaatst is, maar dat het nieuwe dorpshuis nog niet wind- en waterdicht is. Huur van een tent blijkt niet goedkoper te zijn, temeer daar de tent nog een restwaarde heeft en de conservator al belangstelling voor aankoop heeft getoond. De schimmelvorming op de muurschildering is inmiddels ge desinfecteerd. Om verdere schim melvorming tegen te gaan, is het no dig dat deze onder betere condities bewaard wordt. De tent en de ont vochtiger dragen hieraan bij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 2